Feijenoord dwingt Ajax met „dodelijke" trefkracht beslissingswedstrijd af Triomf van het hetere voetbal: 3—0 Ajax' pionnen zwerven rond zonder de weg te weten Waarschuwing voor Prins Feijenoords grote van Lessen van surprise het concentratie-zaaltje SOBOTKA goed geleerd triomf Kamp m m FORTUNA rust zonder zenuwen m Voor Ajax „troostetentje", met gewoon bier, limonade en water Buig aren winnen van België: 4-1 COR, WE ZIJN GERED!" Ajax-F eijenoord in Amsterdam MAANDAG 23 MEI 1960 PAGINA 7 ■■p MflU MS MM ■bi',"* - Schorsing waarschijnlijk 'j&Ë r M ViVP Beslissing na de rust Noodsprong van Blauw Wit: een protest (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM, 22 mei Feyenoord—Ajax 5—0. Het betere voetbal heeft getriomfeerd. Eerst nog onrustig, beangst voor een noodlottige speling van het lot, maar daarna zelfbewust, soepel en tenslotte superieur is de Rotterdamse formatie op haar doel afgestevend. Deze wedstrijd accentueerde het technische meesterschap van een ploeg, die het landskampioenschap binnen haar bereik weet. Een ploeg, die als combinatie hecht is, zo goed- sluitend als Ajax kwetsbaar. Indien Van Mourik met zijn mannen een eenheid had gevormd,een op alle fronten aan de slag deelnemende horde, dan zou er iets tegen het speelse machtsvertoon van de tegenstanders en hun., dodelijke „speldeprikken" vooral, te doen zijn geweest. Maar de Am sterdamse pionnen zwierven rond zonder hun taak uit te voeren. Zij vorm den geen verdediging en geen aanval. Drie maal werden zij in een matval gelokt. Een vermoeid Ajax legde de koning om, lang voordat de speeltijd verstreken was. Een nerveuze veldslag. Hoewel, de Amsterdammers presenteerden zich met de brede glimlach der zelfverze kerden. Terwijl doelman Hoogerman op de witte stip ging staan, wuifden zpn teamgenoten vanaf de middencir kel het publiek een welkom toe. Pas zes minuten later trappelde Feijenoord het veld op. In blauw-witte shirts en blauwe broeken. Ontsteld reageerde het stadion op dit ongebruikelijke tenu, ,,Van Sparta verlpren we in blauw-wit. Hoe durven ze het noodlot zo uit te lokken?" Maar verdwenen waren de passimistische bespiegelingen toen scheidsrechter Bronkhorst al na twee minuten spelen Cor van der Gjjp met een frons van afkeuring gebaarde, dat hij korrekt moest voetballen. Schril ge fluit en smalend gejoel dienden de ar biter duidelijk te maken, dat hij niet op allg slakken zout behoorde te leggen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiumiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Het Rotterdamse enthousiasme over spoelde alle pogingen van de „vijande lijke" supporters om hun aanmoedigin gen te laten horen, wat niet wegnam, dat Ajax het eerste kwartier met veel overtuiging uit de voeten kwam en driftig in de aanval snelde. Henk Groot en Prins losten fikse schoten, waarmee Pieters Graafland moeite had en op het middenveld leek Benny Muller een dominerende figuur te wor den. Maar een teken aan de wand was ook, dat Henk Schouten in dat eerste kwartier twee keer de gelegenheid werd geboden op het doel af te gaan. De verdediging van Ajax zou het zwaar krijgen. Felle steek van Rijvers In de 15e minuut laaide de hoop op in de harten der Amsterdammers. Henk Groot knalde uit een vrije trap tegen de lat en met bruisende animo ging de hele ploeg van Ajax metern naar voren. De beslissing kon misschien geforceerd worden. Zoiets leek de enige mogelijk heid om tegen de tartend behendige bewegingen der Feijenoorders voorlo pig een troefkaart in handen te krij gen. Maar de kaarten vielen anders. Rijvers zorgde er voor. Na 18 minuten ontving hij de bal bjj de middenstip, ondernam ëen flitsende dribble en schoot van dertig meter afstand hard en zuiver in de hoek, 10. Ajax was verbijsterd. De steek in de rug op het kritieke moment, deed te meer pijn, omdat de rood-witten juist begon nen te rekenen op een succes van hun aanval. Vanaf dat ogenblik is het met de Amsterdammers bergafwaarts ge gaan. De opmerkelijke voltreffer van de kleine Rijvers, de man, die op enkele meters van het doel hoog over pleegt te schieten en nu van onge'.voon verre afstand de roos trof, bad de allure van een genadeklap. Nu al. Want tegelijk met de verslagen heid der Ajacieden en hun steeds ge brekkiger spelvertoon, haalde Feijen oord opgelucht adem. Je linies slo ten zich aaneen als een zorgvuldig ge oliede machine, die aarzelend proef had gedraaid. Klaassens lukte ineens alles. Zelfs schijnbewegingen. Mocht een tegenstander de zaak dóór hebben, dan heroverde hij de bal bijna altijd weer. En Ajax werd kansloos terug geslagen. Door de verdediging, waar in Walhout als tacticus een hoofdrol speelde en het centrum door Kreyermaat en Klaassens. In Feijen- oord's aanval liep het nog wat min- der vlot. Doelpunten bleven uit, hoe wel zich unieke kansen voordeden. Twee maal vuurde Van der Gijp met de volle wreef en de derde keer joeg hij de bal op de lat. De bestorming op het doel van df dappere Hoogerman hadden bij wat meer geluk resultaten opgeleverd. Z(j zouden de instorting van Ajax bespoe digd hebben. De Amsterdamse aanvals- linie speurde nu tevergeefs naar een gevaarlijke combinatie, een koelbloedige afronding. M enzag Cees Groot moede loos naar een medespeler zoeken om de bal kwijt te raken, men constateer de hoe Sjakie Swart op de zijlijn twij felend voorzette, wanneer de situatie geschikt leek voor een sprint. Beslissende doelpunt De tweede helft bevestigde de ve moedens. Feijenoord baande zich zij) weg naar de beslissende wedstrijd on: de landstitel met een voor de Amster dammers irriterend gemak. Schoten en kopstoten van Rijvers en de ijverige, maar voor deze voorhoede nog te tra ge Bennaars veroorzaakten de groot ste ipwinding, zowel op de tribunes ais in Ajax' verdediging. In de veertien de minuut werd het vonnis voltrokken. Mouljjn gleed „koket" langs enkele mannen, centerde geraffineerd naar Schouten, die in schietpositie, een on navolgbaar trapje naar Van der Gijp gaf. Een schitterende manoevre, een onvermijdelijk doelpunt: 2-0. De onmacht van Ajax bleef het res terende moeilijke half uur schrij afsteken tegen de glorie van de ploeg, die zich zekerder dan ooit wist van de zege op haar concurrent. De score had hoog kunnen uitvallen. Van der Gijp ging met de hem eigen wispelturigheid onrust stoken. Spil Andriessen kon hem niet volgen, vooral niet doordat zijn rivaal steeds weer naar de vleu gels zwenkte, waar Schouten het zijne bijdroeg tot een ragfijn spelletje van voet tot voet, Feijenoords verdediging bleef do scepter zwaaien, zo machtig dat Ajax geen enkel tegenpunt kon afdwingen Wel moest Hoogerman nnof een maal achter zich naar de bal tasten. Het gebeurde twee minuten vóór tijd, in een fase, waarin alleen Prins bij de Ajacieden nog hevige offensieven pro beerde te ontketenen. Rijvers-Moulijn en tenslotte Schouten, zij waren de hoofdfiguren in de slotaanval van Feijen oord, die Ajax zo mogelijk nog dieper op de knieën brachten: 3-0. WMM Het eerste doelpunt der Rotterdammers. Hoogerman strekt zich tevergeefs naar -de kogel van Rijvers, die Moulijn vol bewondering nastaart. 06 SSSas» mm Een van de vele aanvallen van Feijenoord op het doel van Ajax, die het tweede doelpunt opleverde. Van der Gijp schiet raak. t>e Ajacied Prins krijgt er tranen van in de ogen als scheidsrechter Bronkhorst hem een officiële waarschuwing geeft. Wacht hem schorsing? ROTTERDAM, 22 mei De Ajacied F'rins liep vanmiddag in de wedstrijd tegen Feijenoord een waarschuwing op, hem duur kan komen te staan. Het 15 namelijk zo goed als zeker, dat dë ^■N.V.B. hem zal schorsen, omdat hij °hlangs ook al een voorwaardelijke 'chorsing kreeg opgelegd wegens onbe heerst gedrag in de wedstrijd VVV- Ajax. Scheidsrechter Bronkhorst noteer de Prins vanmiddag in zijn boekje nadat de Amsterdammer tot tweemaal toe on besuisd had aangevallen. De Ajacied, dje in de tweede helft van de wedstrijd 'tstekend speelde, trok zich de repri mande erg aan. Tranen stonden hem in ogen, toen hij aan de zijlijn om be- y.'O scheen te vragen bij zijn trainer, lc Buckingham. '"""IIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIII (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM, 22 mei De kleine, gebruinde Tsjech Georges Sobotka doet zijn woordje wel. We willen niel beweren dat het allemaal goed Ne derlands is wat er over zijn dunne lippen komt, maar voor aandachtige toehoorders moet het toch zeker be grijpelijk zijn. En aandachtige toe hoorders waren gedurende de laatste weken de dure semiprofs van Feijen oord. Vanaf hun tweede positie op de ranglijst van 's lands hoogste voetbal afdeling hoorden zij met ietwat wran ge glimlachjes over de misstappen, die het machtige Ajax zich veroor loofde. Zeker, de Amsterdamse voor sprong slonk, maar dat kon Ajax de felbegeerde kampioenstitel toch niet meer doen ontgaan, zo redeneerden de Rotterdammers. Sobotka, oud en wijs in de romantiek van het edele balspel, vertrouwd met sensationele ontwikkelingen en berekend op nieu we blunders van de grote concurrent, bleef echter op zijn qui-vive. Van middag vertrouwde hij ons dan send als een paljas, blozend van weel de en de ogen glinsterend van ont roering toe, dat het zij intuïtie ge weest is, die hem ertoe gebracht heeft om Feijenoord op te zwepen tot een moordende, alles vergende eindspurt. Zijn training werd langer en feller, zijn aanwijzingen korter en scherper en zijn concentratie-avonden getuig den van een vuur, dat wel aansteke lijk móést werken. Feijenoord raakte volkomen in de ban van Georges So botka en kwam via een daverende surprise in de wedstrijd van het jaar glorieus naast het als kampioen ge doodverfde Ajax. Vrjjdag heeft Sobotka aan dit Rot terdamse succes de laatste hand ge legd. Terwijl het avondlicht speels door het glas-in-lood van het fraaie concentratiezaaltje in het stadion gleed en diepe, bonte kleuren toverde op de kostbare eretekens van het roemruchte Feijenoord. klonk zacht en melodieus de stem van Sobotka. De spelers luisterden aandachtig toe, ter- opstoppingen, die menige nerveuze Am- wijl zij zich te goed deden aan rijk gesoigneerde biefstukjes. Sobotka wilde in de komende strijd tegen Ajax van hen het eerste woord, de eerste klap die al normaal een daalder waard was, maar in dit be langrijke treffen van een beslissende betekenis kon zijn. Een hypernerveus en gespannen Ajax zou deze wel eens niet kunnen verwerken en dan Zover ging Sobotka die gedenkwaar dige vrijdagavond niet. Vooruitlopen op een zaak als deze had nu eenmaal grote nadelen. De Tsjech zond zijn spe lers weg, om vanmiddag achttien mi nuten over twee te zien, dat ook zijn laatste les goed begrepen was. Op dat moment rondde het grillige, nukkige ta lent Kees Rijvers een sluwe combinatie op de vierkante meter af met een ver schrikkelijk afstandsschot. De armen van doelman Hoogerman strekten zich tevergeefs. Hoog tussen de palen krom de het net zich om een van de mooiste doelpunten, die het verwende Rotter damse voetballegioen ooit aanschouwde. Ontwerp voor diner Met welk een grote spanning hebben de 64.000 gelukkige fijnproevers hun plaatsjes in de Maasstedelijke „kuip" opgezocht. FeijenoordAjax beheerste hun hele doen en laten. Hun hartep klopten onstuimig onder de witte over hemden en zij betrapten zich meerdere malen op het zware en drukkende ge voel, dat zij kenden van de overgangs examens op school of de zware solli citaties voor een goede baan. Rond het stadion hing een nerveuze, gespan nen sfeer. De mannetjes van de pinda's, koffie en broodjes-om-mee-te-nemen deden slechte zaken, ofschoon de druk te toch gelijkwaardig was aan die van een uitverkochte interlandwedstrijd en het aantal toeschouwers door het in allerhaast optrekken van een flinke noodtribune zelfs groter bleek dan voorheen. Men had geen honger en wilde zo spoedig mogelijk naar de weel derige grasmat, nu op zijn mooist na de verkwikkende meiregen van de af gelopen dagen. Het Rotterdamse poli- tie-apparaat leidde het drukke verkeer uit noordelijke richting in goede banen. Desalniettemin veroorzaakten de kruispunten en de tunnel nog tal van sterdamse supporter tot razernij brach ten. Ajax had deze obstakels listig om zeild. Spelers en leiders waren met twee bussen in alle vroegte buitenom gegaan en verschenen rijkelijk op tijd aan de betrekkelijk rustige zuidelijke invalsweg. In Zwijndrecht had men even gestopt, want per slot van reke ning moest toch ook Ajax aan de bief stuk. De spelers, waren er niet gerust op, maar de officials wilden van geen pessimisme weten en hielden dapper vol dat ze minstens op een gelijk spei rekenden. Ze hadden daarvoor trou wens hun maatregelen genomen en de chef-kok van Krasnapolsky in de hoofd stad aan hef werk gezet voor een ont werp van een copieus feestdiner. Ook waarlijk voetbalgenot. Feijenoord ver trok iets luidruchtiger, krachtig toege schreeuwd door honderden met toeters en vlaggetjes uitgeruste supporters. De wijn gaat terug D.e twee bussen van Ajax zijn nie mand opgevallen. Deze reden in kalme vaart naar het Amsterdamse Krasnapolsky. „Een troostdinertje", vertelde men ons, toen wij enigszins verbaasd naar de toestand van de rood-witten informeerden. Alleen de chef-kok had het achteraf wel heel erg eenvoudig gehad. Het grote werk was hem bespaard gebleven. Een klein, zielig spijskaartje vermeldde nu „slechts" koninginnesoep, gebra den kalfsfricandeau, diverse groen ten, gebakken aardappeltjes en ijs met slagroom toe. De wijn ging terug naar de kelder. Gewoon bier, limo nade of water en de stem van de man die ons inlichtte, klonk alsof daarmee een wreed vonnis werd voltrokken. Uraye bij FeijenoordAjax was bij de supporters in goede handen. In dit geval speciaal van de Rotterdammers, van wie sommigen het portret van Moulijn meevoerden. de Amsterdamse aanhang, die met het rond en wit uitdagend op de borst langs het versterkte controeurscorps van 3501 man stroomde, zag de toestand niet somber in. Zy vertrouwden op de „explosieven" van de schutters Henk en Cees Groot en mochen dezen falen, wel, dan was er immers nog altijd het meest gebenedijde „Ajax-kind": Sjakip Swari. Gekeuvel van officials Met Ajax is het dus slecht verlope., en wij. die na afloop met een oprecht medelijden in zjjn dampige kleedkamer stapten, proefden een diep menselijk verdriet. Het trotse rood cn wit hing doorweekt over de gebogen schouders van moegestreden spelers. Het dwaze gekeuvel van de officials: „Geeft niks hoor, jongens", „We hebben nog een kans", „Er komt nog een wedstrijd", drong amper tot hen door. Ze hadden maar één vurige wens: het bed om in uit te rusten en voor enkele uren te vergeten dat hun nogmaals een zware beproeving wacht. Uiteraard was de stemming van het ditmaal in blauwwitte, pyama-achtige shirts gestoken Feyenoord totaal an ders. Voorzitter Kieboom brulde door het dolle heen: „Hebben we ons daar nou zo druk voor gemaakt" en drukte Koentje Moulijn vaderiijkk tegen zjjn horst. Rjjvers tikte tevreden op de rechtervoet, die het formidabele schot afvuurde en Cor van der Gijp languit als een pasja op de massagetafel bracht een fikse toast uit met sinas. „Uit verloren positie teruggekeerd" riep de donkere aanvalsleider en sloeg de breed lachende Sobotka angstig ard tussen de schouders. Het was daar bij Feyenoord natuur lijk koek en ei en de spelers in een stemming van ferme-jongens-stoere- knapen achterlatend, begaven wij ons naar de man die deze ontmoeting met gemengde gevoelens tegemoet heeft ge zien: scheidsrechter Bronkhorst. „Het viel mee," zuchtte de grijze arbiter uit Velp. „Alleen dat geklets van de spe lers, dat maakte me gek. Vooral aan voerder Andriesen van Ajax, die hield maar niet op. Ik kon hem e, wel uit sturen, maar dat was voor een duel als dit toch wel heel erg geweest. Bo vendien kon ik me zijn nervositeit wel begrijpen." Scheidsrechter Bronkhorst is oen bescheiden meqs. In alle stilte ver liet hij het stalen stadion, weer eens echt het Rotterdamse symbool SOBOTKA een gelukkig man SOFIA, 22 mei Het Bulgaarse voet balelftal heeft hier vandaag met 41 van België gewonnen. De ruststand was 0—1, doch de Belgische ruggegraat werd gebroken toen de Bulgaren kort na de rust in een periode van 4 minuten drie maal scoorden. 99 (Van onze speciale verslaggever) BREDA, 23 mei „Cor, we zijn ge red!", dat schreeuwde de heer Adri aans, manager van het Geleense For- tuna, gistermiddag op het Bredase N.A.C.-veld tegen Van der Hart, die dampend van transpiratie en welvaart de vijandelijke voorhoede stond tegen te houden. Het is, menen wij, niet ge bruikelijk dat managers zich op deze manier in de strijd mengen. Maar ver klaarbaar was het allemaal wel. Hoe immers was de situatie? Op dat mo ment stond Fortuna met 4-1 voor en de heer Adriaans, die gedurende de ganse wedstrijd een soort alomtegenwoordig heid had gedemonstreerd, door zowel de verrichtingen op het veld te volgen, als telefonisch verbindingen met Utrecht en Eindhoven te onderhouden, had zojuist vernomen, dat Blauw-Wit in Utrecht had verloren van D.O.S., en dat Elinkwijk tegen P.S.V, ook achter stond. Dat betekende dus in ieder geval dat Fortuna niet zou degraderen. Ze waren gered. Tenzij natuurlijk N.A.C. het zou presteren om in het nog res terende kwartier de ferme achterstand in te halen. Maar dat geloofde, hoopte of vreesde toen echt niemand al meer. Terecht. Het werd zeifs nog 1-5. En daarmee was dus recht gedaan aan een algemeen heersend gevoe len: Het zou al te gek zijn geweest als een club als Fortuna had moeten degraderen. De club van Wilkes, Van der Hart, Notermans, Appel en Kohn, stel je voor. n wii hoorden met een kennelijk overtuigd aanhanger van N.A.C. vóór de wedstrijd op de tri bune zeggen: „Wedden, dat, wanneer N.A.C. met 1-0 komt voor te staan, iedereen hier begint te roepen: „hup Fortuna". En nu willen wij overigens één evéntueel opkomend misverstand bij voorbaat wegnemen, namelijk dit, dat de Bredanaars zich niet zoals dat heet - van hun sportieve plicht zou den hebben gekweten. Zij hebben ge voetbald naar eer en geweten. Alleen zij waren, na de rust althans, niet op gewassen tegen de plotselinge uitbar stingen van drift tot levensbehoud van de zijde van de Limburgers. Met rust was het 0-1. Het was toen nog geenszins een bekeken zaak. Want per slot van rekening was er nog niets anders gebeurd dan dat een kennelijk door de nervositeit „opgevreten" For tuna zich krampachtig had verzet te gen een geestdriftig N.A.C., dat overi gens van de weeromstuit ook door de zenuwen bleek aangetast, alhoewel het niets te verliezen had. Van de eerste helft valt nauwelijks iets te vertellen, of het moest zijn dat Wilkes uit een strafschop net naast schoot, of dat na een misser van Noter mans Overbeeke niets anders wist te bereiken dan het forceren van een hoekschop. Pal voor rust nam Wilkes een feilloze corner, die door Kohn slechts met een simpele beweging in een doelpunt behoefde te worden om gezet. Dat was dan het keerpunt. Maar de gevolgen daarvan traden pas na het theedrinken duidelijk aan het licht. Toen zag men niet alleen een vastbe raden, maar ook een behoorlijk voet ballend Fortuna. Kohn loste op een ge geven moment een fiks schot en de bal Te Coevorden heeft het amateur-elftal van Noord-Nederland met 2-1 gewonnen van van Niedersachsen. AMSTERDAM, 23 mei De voetbal competitie krijgt op verschillende fron ten verlengingen, die ongetwijfeld nog opwindender gebeurtenissen zullen bren gen. De hoofdschotel is de beslissings wedstrijd om het kampioenschap van de Ere Divisie tussen Ajax en Feijen oord. Deze ontmoeting zal op Hemel vaartsdag, 26 mei, iu het Olympisch Stadion te Amsterdam worden gespeeld en om 2 uur beginnen. Voor de nn-eom- petitie is het programma als volgt: 29 mei; PSV—Ajax, 1 juni Feyenoord- PSV, 6 juni AjaxFeijenoord, 8 juni PSVFeijenoord, 15 juni: AjaxPSV, 19 juni Feijenoord—Ajax, Blauw Wit heeft na afloop van de wedstrijd tegen DOS geprotesteerd te gen het eerste doelpunt der Utrech ters, dat in buitenspel-positie door Lui ten zou zijn gemaakt. De neutrale grensrechter vlagde voor buitenspel, maar de scheidsrechter liet doorspe len en bleef bij zijn beslissing. De eventuele beslissingswedstrijd tus sen Elinkwijk en Blauw Wit om het be houd van de plaats in de Ere Divisie, zal pas worden gespeeld nadat het pro test is behandeld. Dat zal vanavond ge beuren. Mogelijk zal dan de wedstrijd reeds op Hemelvaartsdag worden ge speeld, vermoedelijk op het terrein van RCH, na afloop van de laatste vijf mi nuten van RCH—LimDurgia. Deze ont moeting wordt hervat met de stand 2-2 en een strafschop voor RCH. Wint de Haarlemse vereniging, dan moet zij met de Graafschap en RBC beslissingswed strijden spelen voor het behoud van de plaats in de eerste divisie. werd door Van Hoogenhuizen met een omhaal bij wijze van spreken uit de doelmond gehaald, maar het leer kwam toen precies voor de voeten van Wilkes terecht en die wist er echt wel raad mee (0-2). Het derde doelpunt van For tuna was vrijwel gelijk van aard als het eerste. Weer nam Wilkes een rag fijne corner en weer werkte Kohn de bal in het doel: niet echter dan nadat doelman De Rijk zich op de situatie iétwat had verkeken. De Limburgers waren in deze periode nauwelijks meer te stuiten. Een kopbal van Kohn werd door keeper De Rijk voortreffelijk weggestompt. En het direct daaropvol gende schot van Wilkes maakte hij de finitief onschadelijk. Maar ook hij kon niets meer beginnen, toen de geest over Faas helemaal vaardig werd en toen hij met rustig meesterschap eniga tegenstanders van wie de laatste be paald overbodig passeerde en koel de bal in het net schoot (0-4). De wedstrijd was toen eigenlijk beke ken, en dat bleek toen Luyten na een voortreffelijke combinatie van de Bre dase voorhoede er 4-1 van wist te ma ken. Een fraai moment brak aan toen keeper De Rijk en Van Hoogenhuizen op een vlammend schot van Kohn vrij wel „synchroon" naar de bal doken. Maar Van Hoogenhuizen had hem eerst met de handen geraakt. Penalty dus. Angenent aarzelde geen moment en dat was dus 15. Na de wedstrijd hebben wij enige ogenblikken in de kleedkamer van de Fortunezen verkeerd. De heer Adri aans was in alle staten. Hij pinkte enige tranen weg en riep op onze vraag hoe het nu had kunn enbestaan, dat zijn club zulk een narrow escape moest beleven, op bewogen toon uit: „Weet ik 't? Niemand begrijpt het. Maar we zijn er. Schrijft u maar gerust, dat ik zielsblij ben." uimiiimniiiimiii'.iitnnti':: ""ii" "ii FeijenoordAjax 30 Rijvers 10. Rust. Van der Gijp 20, Schouten 30. 65.000 toeschouwers. Feijenoord voerde de beslissende charge al na 18 minuten uit, toen Rijvers toesloeg. Ajax had geen enkel verweer tegen het superieure spel der Rotterdammers. NACFortuna 15 Kohn 0—1. rust. Wilkes 0—2, Kohn 0—3, WiJkes 04, Luyten 14, Angenent 15. 10.000 toeschouwers. Toen Fortuna snel na de hervatting op 20 kwam was het ge beurd met NAC, dat zich slap verweerde. PSV—Elinkwijk 3—1 V. d. Kuil 1—0, Zweers 1—1. Rust. Krui- ver 2—1, Dillen 3—1. 12.000 toeschouwers. P.S.V. nam de zaken kalm op, kwam bij vlagen tot goede aanvallen. Elinkwijk zwoegde enorm, maar miste slagvaardig heid. MVV—ADO 1—1 Schuurman 0—1, Tal 1—1. 12.000 toeschou- wers. Fraai doelpunt van Schuurman dwong gehandicapt M.V.V. met invallers zich tot het uiterste in te spannen teneinde het zwaar verdedigde Haagse bolwerk te nemen. Dat lukte twee minuten voor de rust. Willem IIVolendam 21 Timmermans 1—0, Zaro 2—0. Rust. Kes 2—1. 6.000 toeschouwers. Rustige wedstrijd met nimmer geforceerd voetbal. Moedig volhouden van de jonge Volendam-ploeg beloond met treffer van linkshalf Kes. DWS/A—Rapid JC 1—2 Rust 0—0. KI. Smit (eigen doel) 0—1, Lenz 02, De Oude 12. 7500 toeschouwers. Geen hoogstaande wedstrijd. Pas na de Limburgse doelpunten kwam er meer lijn In het spel van beide ploegen. Gelijke eindstand was meer op zijn plaats geweest. DOS—Blauw Wit 32 Luiten 1—0. Voges 2—0, Mul 2—1, V. d. Linden 3—1. Rust. V. d. Berg 3—2. 11.000 toeschouwers. De dubbele stopper werd Blauw Wit in de beginfase fataal. Daardoor kregen de andere Utrechtse vcorwaartsen te veel vrijheid. Na afloop protesteerde Blauw Wit tegen toekenning van het eerste D.O.S.-doelpunt, dat in buitenspelpositie zou zijn gescoord. SittardiaVVV Seegers 0—1, Sleven 1000 toeschouwers. Sittardia heeft veelbelovend afscheid ge nomen van de eredivisie. Slechts via een strafschop kon V.V.V. in deze boeiende wedstrijd nog een gelijk spel behalen. EnschedeSparta 31 Kerkhoffs 10 en 20, Brousek 30. Rust. Daniels 3—1. Twee doelpunten in de eerste minuut van de wedstrijd vormden een solide en morele steun voor de Enschedeërs. die ge durende de gehele wedstrijd de toon aan gaven. Feijenoord Ajax PSV DOS NAC VVV Sparta Willem II Enschede DWS/A Rapid JC ADO MVV Fortuna Elinkwijk Blauw Wit Volendam Sittardia 1—1 (strafschop) 11. 34 20 10 4 50 94-32 34 22 6 6 50 109-44 34 18 9 7 45 72-48 34 18 4 12 40 75-57 34 15 9 10 39 56-53 34 12 12 10 36 57-60 34 14 6 14 34 53-52 34 11 11 12 33 65-69 34 14 4 16 32 81-76 34 13 6 15 32 51-59 34 10 12 12 32 46-55 34 13 5 16 31 62-68 34 13 5 16 31 60-69 34 11 8 15 30 67-81 34 9 11 14 29 37-48 34 12 5 17 29 53-82 34 10 3 21 23 54-88 34 5 6 23 16 40-91

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 7