Produktschap neemt opvatting van de regering niet Confectie-centrum Amsterdam wordt een machtig complex •ék Gastdirigent Hans Kampfel iaat uitstekende indruk achter m Marcel Marceau: GRANDIOOS Gretha de Bruijn HOUT-O-LUX Vvr TAXI 13000 STILLE BEDETOCHT Rijk moet bijdragen in bestrijding van tulve-stengelaaltje Uw kinderen melkdrinkers? Zla.tU6 Haarlemmermeer steunt Haarlem Katholiek Vrouwengilde DE HOUTWERF N.V. *v „SIERGEWASSEN" TELEURGESTELD Verkouden - TOGAL helpt Slotconcert Beethoüencyclus N.Ph.O. Jubileum secretaris W. M. B. Bosman Stemmingsmoeilijk heden WOENSDAG 25 MEI 1960 PAGINA 5 Spit - TOGAL helpt Haarlem e.o. Films Toneel ViDUIVENBODEH Apotheken en dokters diensten Haarlem landvoor! Waterstanden (Advertentie) M-trui van DELANA Vragen over Volks kredietbank Rijkskweekschool Haarlem Burgerlijke Stand Haarlem BEVALLEN van een zoon: M. A. E. Ruiter-Ke-man; L. M. Scharwachter- van Loevesijn. BEVALLEN van een dochter; E. F. Stenger-Lambour; G. C. van Lent-Lan- geveldM. J. A. van den Bergh-Neelis- sen; T. Sekreve-Nieborg; C. de Leur- Keijser; M. Boot-Mulder; E. M. Stok- kel-Hoogendoom; C. J. 't Hoen-van Ba- kel; J. M. van Santen-Uittenbogaard; ONDERTROUWD: E. van Schalkwijk en A. C. Lanooy; A. Houtman en G. A. Albers; Ch. C. de Goede en C. M. P. Verheem. BAD- en STRANDKLEDING VAKANTIEKLEDING Derde T.H. en Haarlem Nota van B. en W. 1 I I l-gglggsl assists!SSRI™T«IsssiSüSl I I IfflÜNÜHSISÜI JVTauwelijks is het Havengebouw gereed of zijn reputatie als het i hoogste kantoorgebouw van de hoofdstad wordt al bedreigd door een der grootste kantoorprojecten, die ooit in ons land is ontwikkeld. Deze groep torengebouwen zal verrijzen in het westelijk stadsdeel en wel dicht bij het Surinameplein in de tuinstad-Westlandgracht aan de grote, groene vlakte, die in dit gebied onbebouwd gelaten zal worden. Het wordt het verkoopcentrum van de Nederlandse confectie- industrie, waarvan 105 fabrikanten, representerend de helft van de nationale omzet, zich verenigd hebben in een naamloze vennootschap, die dit gebouw zal financieren en beheren. Volgens het ontwerp van het architectenbureau Maaskant-Van Dommelen, Kroos en ir Senf, zal het centrum bestaan uit een laag deel, waaruit drie hoge kantoorgebouwen van verschillende lengten zullen oprijzen. De twee rechtse gebouwen zullen bij de eerste bouw fase, die naar men verwacht volgend jaar zal aanvangen, worden gerealiseerd. Voor het derde gebouw, dat meer dan zestig meter hoog wordt, is reeds de grond gereserveerd. Het zal van de belangstelling van de confectie-industrie afhangen of dit deel snel daarna zal ver rijzen. Bij elkaar vormt dit complex een handelsgebouw voor de confectie-industrie dat in zijn soort uniek is in Nederland. Alleen in het Scheepvaarthuis kent men een ander voorbeeld van een aantal gelijksoortige ondernemingen dat de handen ineenslaat en gezamen lijk een kantoorgebouw sticht. Migraine - TOGAL helpt R.C.H.Limburgia R.-k. openbare leeszaal koelkasten diepvriezers Vergadering A.R.K.A. Afd. Gepensioneerden Prijzen voor Z.I.G.E.A. Reumatiek - TOGAL helpt Zang en declamatie Menstruatiepijn - TOGAL helpt Faillissementen n nieuw Hontwerf product Een luxe betimmering van Bruynzeel kasten en keukens Hoofdpijn - TOGAL helpt SPREEKUREN Wethouder me vrouw mr. E. A. J. Scheltema-Conradi zal deze week geen spreekuur houden. Het eerstvolgende spreekuur van wet houder D. J. A. Geluk is 9 juni 's mor gens om elf uur, van wethouder J. A. Schippers vrijdag 27 mei 's morgens Griep - TOGAL helpt Beurs van Amsterdam Beurs van INew York onregelmatig (Advertentie) ZONDAG 29 MEI door de oude binnenstad TER ERE VAN Q. L. Vrouw van Haarlem Advertentie t>EN HAAG, 25 mei In een schrijven aan het Produktschap voor Sier gewassen zegt de minister van landbouw, mr. V. Marijnen, dat hij geen aan leiding ziet de regering te doen deelnemen in het financieringsfonds ter Schadeloosstelling van telers, die nadeel ondervinden van maatregelen tot bestrijding van het tulpestengelaaltje. In het algemeen stelt de minister óók dat verminderde oogstresultaten als gevolg van ziekten als een nor- biaal bedrijfsrisico zijn te beschouwen, welk risico slechts door de betrok ken teler moet worden gedragen. De Commissie van Bijstand Bloembollen Van het P.V.S. is het daar in zijn algemeenheid wel mee eens, maar niet In het geval van het tulpestengelaaltje. Dat acht de Commissie van Bij- Stand beslist geen normaal bedrijfsrisico. Zij acht ook het uitblijven van 'egeringsdeelname in de financiële gevolgen niet juist omdat waar de biinister zich beroept op de mogelijkheid die de Plantenziektenwet biedt om in bijzondere gevallen in de geleden schade tegemoet te komen daar door voordeel ontstaat voor de Centrale overheid. Immers, de schade wordt ook in zulke gevallen door het financieringsfonds gedragen en niet door de verantwoordelijke overheid. Ook verschillende- bestuursleden ga ven op een in Den Haag gehouden openbare bestuursvergadering van het P.V.S. blijk van hun teleurstelling. De heer A. J. Braam (Bloemb. cult, en KVOB) vond dat, wanneer het vak niets gedaan had, de overheid toch iets had moeten doen. De maatregelen met betrekking tot het tulpestengelaaltje zijn voor één jaar genomen. Zou het geen zaak zijn voor 1961 eens met de regering te gaan praten? Ook de heer W. F. van Dam (Kath. Bed.) achtte het antwoord van de minister teleurstel lend. Het initiatief van het vak had voor de minister aanleiding moeten zijn het te steunen. Bovendien vroeg hij zich af of het vak in de toekomst de scha de wel zelf zal kunnen blijven dragen. De heer L. Sterringa (Mere.) vond de stelling, dat schade door het tulpe stengelaaltje een normaal bedrijfsrisi co zou zijn, zeer problematisch. Als hier ingegrepen moet worden, wordt er ook zeer rigoureus ingegrepen. Het vak is bereid zelf risico mee te dragen. Die taak gaat het vak alléén boven het hoofd. Het is geen aantasting van de kweker alleen, maar van de export, dat is onze nationale economie. Bloembol len brengen 200 miljoen deviezen zon der dat daar import tegenover staat! Spr. vindt het antwoord van de minis ter beneden de maat. We moeten niet gaan praten met de minister, aldus de heer Sterringa, maar direct op zijn brief reageren. De heer Th. R. de Vroomen (Bond v. Bloemb. H.) meent dat als het vak zelf geen maatregelen had genomen, de regering het toch gedaan zou moe ten hebben. Thans heeft hjj de indruk dat de regering denkt: „Gelukkig, daar zijn we vanaf. Spreker wilde de brief zeker niet voor kennisgeving aannemen. De heer L. Elfrink (Kath. Landarb.) deelde zeker niet het optimisme van de heer De Vroomen maar ^ook hy acht het antwoord van de minister zeer ne gatief. Het kan echter zjjn dat de mi nister het belang van de kwestie niet voldoende duidelyk is gemaakt. Wij moeten trachten de minister meer licht in deze zaak te verschaffen. Voorzitter dr. A. J. Verhage, is het met alle spre kers eens. Besloten wordt overeenkom stig de opmerkingen van de Commissie van Bijstand de minister een gedetail leerd verweer te zenden en te verzoe ken om een persoonlijk onderhoud. Een brief van de Zwitserse com missie „Propaganda fur die Blume", waarin deze opmerkt dat de Neder landse bijdrage in haar reclamefonds de laatste jaren sterk is verminderd en daarom daarvoor financiële hulp vraagt, wordt voor kennisgeving aan genomen. Men is van oordeel dat de commissie zich beter tot de eigen regering kan wenden, die het invoer recht op bloemen tot het zesvoudige heeft verhoogd. Daarom was er van Nederlandse zijde ook geen aanleiding meer om aan het propagandafonds bij te dragen. Hoewel op een vorige bestuursverga dering was aangekondigd dat het Ame rikaanse rapport over de afzet van bloembollen in USA op deze bijeen komst zou worden besproken, ging dit niet door. De Commissie van Bijstand heeft bedoeld rapport wel in studie ge nomen maar er is nog geen commen taar ingekomen. De behandeling werd dus uitgesteld tot een volgende gelegen heid. (Advertentie) CINEMA PALACE: De kinderrechter, 18 3. 3 en 9.15 u. Do. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. *RANS HALS: De bloem uit de achter buurt, volw. 2, 7 en 9.15 uur. Do. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur LlDO: Du bist wunderbar, a.l. 2, 7 en 9.15 u. Do. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Ï.UXOR: Dwars door de hel, 14 jaar; Do.-cyclus: Gold Rush, a.l. Wo. 2 en 8 uur. Do. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: La Paloma. a.l. 2, 7 en 9.15 u. Do. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy, woensdag: De gevangene van Zenda, 18 j.; Do.: De Ridders van de Ronde Tafel, 14 jaar; 2.30, 7 en 9.15 u. Do. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. •TUDIO: Wir Wunderkinder, a.l. (6e week) 2.15, 7 en 9.15 uur. Do. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: woensdag, 8.15 uur: Room at the top, str. volw.: Do. 7 en 9.15 u.: Anne Karenina, volw. wo. 2.30 en do. 2 en 4.15 uur: Houten koppen, a.l. Donderdag 26 mei Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Ruck in „Pelikaaneiland" van J.B. Priestly. Regie Walter Kous. (Advertentie) De beste service bij Oude Gracht 108 - 110 - Haarlem Telefoon 17165 Apotheken: Noorder Apotheek, Jan Gij- ïenkade 181, tel. 52956; Apotheek Kern vers, Kruisstraat 6, tel. 10354; Apotheek Boomeyer Zn., Zijlweg 34, tel. 12495; **eemsteedse Apotheek, Binnenweg 98, tel. 38197. Doktersdienst: Indien geen hulp van huisarts belle men fa. Mathót, tel. 11990. Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis, tel. *3863. Xandarts: O. Wiersma, Lorentzkade 340, 20361. Dierenarts: J. Beijers, Raamsingel 28, tel. .Ziekenvervoer: GGD, tel. 14141; Margriet, turfmarkt, tel. 21400. Aerdenhout Apotheken: zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. Rensink, Aerdenhouts- Suinweg 8, tel. 42962. ^oemendaal Apotheken: zie onder Haariem. Doktersdienst: Alle doktoren. heemstede Apotheken: zie ouder Haarlem. Doktersdienst: L. Wijnberg, Beethoven- 'aan 36, te.. 35734, A. van Lier, P. Aertslaan tel. 39875. Overveen Apotheken: zie onder Haarlem. Doktersdienst: D. Heeringen, Militairen- 18, tel. 56409. .Apotheek: Zandvoortse Apotheek, Hal lstraat 8, tel. 2389. Doktersdienst: J. F. Zwerver, Juliana- la. tel. 2499. v SANTPOORT. Artsen: D. R. Mans- J^t^Vinkebaan 23, Santpoort, tel. ^Apotheken (ook nachtdienst)Sant- t?°rtse apotheek, Bloemendaalsestraat- ~8 145, Santpoort, tel. 02560-8249. **>«71 DEN Vrijdag 27 mei Hoog water: 4.49 u. en .17.14 u. Laag water: 0.34 u. en 12.52 u. Geef ze dan toch een echte Kijk eens hoe stoer ze ®rin uitzien Zojuist ontvangen in alle maten tot 10 jaar af 6.95 ?6den alleen in uw Speciaalzaken s?r- Hout- aatig (Advertentie) HAARLEM, 25 mei Het gemeente raadslid J. Prikkel (PvdA) heeft aan B. en W. van Haarlem schriftelijk vra gen gesteld over de juistheid van be richten in de pers, als zouden plannen bestaan om de Volkskredietbank voor Haarlem en Omstreken op te heffen. Hij informeert of, zo deze berichten juist zijn, dit wel de juiste oplossing is voor de moeilijkheden waarmee de Volkskredietbank te kampen heeft en indien dit de juiste oplossing zou zijn, zou hij graag willen weten of B. en W. bereid zijn om desnoods in samenwer king met andere gemeenten op verant woorde wize te blijven voorzien in de behoefte ran het verstrekken van kre dieten. HAARLEM, 24 mei Examens XXde Leerkring; geslaagd: R. F. Bruinsma (Bergen op Zoom); M. Jager (Amster dam) C. Langhout (Haarlemmermeer) I. M. Martens (Stein); A. Rijsdijk (Haarlem); A. Schut (Heemstede); J. v.d. Stoep (Haarlem); J. G. Volkers (Heemstede); E. v. der Wal (Zwanen burg). Het examen wordt voortgezet. C. A. M. van Schie-Hetem; D. A. Guil- loteaux-van het Reve. GETROUWD: C. Nieuwmeijer en A.C. van Galen; G. R. Schonner en S. Hoets; H. M. Ransijn en W. F. Heeremans; T. H. M. Pelsma en M. C. C. Sonne- mans; I. Venema en M. J. Paap; P. J. Th. Hubers en A. M. Brands; J. E. Veldmeijer en J. Schfjvenaar; F. Stroo Cloeck en D. C. H. Nederkoorn. OVERLEDEN: J. J. Amiabel, 74 j„ Acaciastraat; J. J. Groos-van Broek huizen, 77 j., Gasthuisvest; C. W. van Kipshagen-Franse, 85 j.; Kamperlaan; A. de Vries-Smit, 88 j„ Rockaertshof W. H. Hekkelman, 56 J., Linnaeuslaan. o.a. Heinzelmann - Tweka - Lahco - Marina del Mor. BADJASJES o.a. shorts - pantalons - blouses - week-enders - jacks en pulls. TWIJNDERSLAAN 7-9 - Tel. 15.1.16 Uw wagen parkeert U voor de deur HAARLEMMERMEER, 25 mei Het college van B. en W. van Haar lemmermeer heeft thans aan de raad zijn opvattingen kenbaar gemaakt met betrekking tot de Haarlemse sollicita tie als plaats van vestiging vooreen derde Technische Hogeschool, t erleden week heeft de Haarlemse raad zien ver enigd met de plannen van en w. van Haarlem om een terrein vani 50 ha tussen het oostelijk stadsdeel Park wijk en de Liede wanneer dit per 1 januari 1961 aan het Haarlemse grondgebied wordt toegevoegd te be stemmen voor de vestiging van de x. Daarbij werd toen gesteld, dat een even groot gebied langs de Liede, ien zuiden van de Schipholweg en gelegen op het grondgebied van Haarlemmer meer, eventueel beschikbaar zou kun nen blijven voor uitbreiding van de r.H. In een vrijwel gelijkgestelde nota als die van Haarlem, hebben B. en W. van Haarlemmermeer nu als hun standpunt uiteen gezet, dat dit gebied voor dit doel gereserveerd zou moeten worden. Het College gaat ervan uit dat de ves tiging van een derde T. H. m het ge bied van het Noordzeekanaal een na tionaal belang is. en dat Haarlem in dit gebied als de meest geëigende vesti gingsplaats in aanmerking komt. On der deze omstandigheden, en met be grip voor de omstandigheid dat het Haar lemse grondgebied niet toereikend is om plaats te bieden aan een eventuele uitbreiding van de T. H., menen B. en W van Haarlemmermeer dat het juist is de door Haarlem gevraagde mede werking te verlenen. Van de raad van Haarlemmermeer wordt nog geen be sluit gevraagd, aangezien het nog geens zins vaststaat of de derde T.H. inder daad in Haarlem gevestigd zal worden. Wel vragen B. en W. of de leden van de raad zich met de inzichten van het College kunnen verenigen en of zij be reid zijn Haarlem desgewenst de vereis te medewerking te verlenen. o n Fe- die c €- r* I r m (Advertentie) HAARLEM, 25 mei In het reste rende gedeelte van de voetbalwedstrijd RCH-Limburgia, die morgenochtend om kwart voor 11 op het Heemsteeds Sportpark wordt gespeeld, komt RCH met het volgende elftal uit: Huyer; Honout en Van den Brink; Liefheb ber, Rooders en Biesbrouck Jr.; Pe per, Brouwer, Nanai, Biesbrouck Sr. en Kruyer. In aansluiting op deze ontmoe ting speelt het tweede elftal van RCH een vriendschappelijke wedstrijd tegen de pas gepromoveerde Haarlemse twee de klasser Ripperda. HAARLEM, 25 mei Voor het exa men leeszaalassistente zijn geslaagd de' aan de r.-k. Openbare Leeszaal en Bi bliotheek verbonden dames N. Com mandeur en A. van Schie. Mehuffrouw C. Vorster behaalde het diploma van jeugdbibliothecaresse. (Advertentie) levering via uw handelaar ip. KÖNIG N V. - AMSTERDAM - ROTTERDAM ALMELO - VENLO HAARLEM, 25 mei In de goed bezette concertzaal besloot dinsdag avond het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest de Beethovencyclus. Als bijzonderheid gold dat het concert werd geleid door de gastdirigent Hans Walter Kampfel, GeGneralmusik- direktor van de stad Aken. Zoals ik eerder eens schreef bij gelegenheid van een gastdirectie is het voor een orkest wel goed eens een vreemde di rigent voor zich te krijgen, mits dit geen systeem gaat worden. De artistieke prestaties van dit Beethovenconcert lagen ook nu weer boven het gemiddelde niveau van anders. Dit hoeft niet direct opzien te baren, want vreemde ogen dwingen. •Bovendien geeft een gastdirigent meestal het uiterste om een goede in druk achter te laten. En als dan de directie duidelijk blijk geeft van vakbekwaamheid zoals dit bij Hans Waiter Kamfel het geval was, komt men haast vanzelfsprekend tot meer gespannen resultaten. Hans Walter Kampfel heeft het Noord Hollands Philharmonisch Orkest tot knappe prestaties geïnspireerd. Zijn directie moge ogenschijnlijk iets overmatig zijn aan gebaren, bij nader inzien hebben deze toch wel zin. Een opvallende eigenschap in het orkestspel was de doorzichtigheid, niet alleen :n de begeleiding was het derde piano concert, maar ook in de Zevende Symphonie. Verder vielen de dynami sche schakeringen zeer te boven. Een volmaakte eenheid ontstond tussen or kest en de pianosolist Stefan Askenase. Karakteristiek was de kamermuziekstijl waarin het concert werd gehouden. Toch speelde Askenase markant in die delen, waarin de solopartij op de voor grond moest treden. Het was alles bij elkaar genomen, een fraai musiceren, geheel volgens de aard van Beethovens compositie. Tot opening van het con cert speelde men de ouverture Egmont, die met dramatische spankracht werd gerealiseerd. Met de Zevende Symphonie speelde Hans Wlter Kampfel zijn hoogste troeven uit. Grote tegenstellingen in dynamisch, fraaie opbouw in het rit- Advertentie) mische en melodische lijnenspel en glansrijke muzikale vitaliteit, waren evenzovele eigenschappen van dit voor. treffelijke musiceren. Hn Walter Kampfel heeft in Haarlem een uitste kende indruk achter gelaten. Ook hem zal men gaarne nog eens terug zien J.C. HAARLEM, 25 mei De afdeling Gepensioneerden van de A.R.K.A. zal dinsdag 31 mei in de Schuylenburgh aan de Klever,.arkweg een vergadering be leggen, waarin gesproken zal worden over de nieuwe pensioenregeling. Spre ker is de voorzitter van de afdeling Haarlem, de heer J. Loerakker. De vergadering begint 's middags om drie uur. HAARLEM, 25 mei Het vrouwen koor Z.I.G.E.A., onderleiding van me vrouw Rie Vring-Servaas, behaalde op 21 mei op het Nederlands Koorfestival te Amsterdam twee eerste prijzen in de afdeling uitmuntendheid. (Advertentie) HAARLEM, 25 mei In Restaurant Brinkmann organiseerde gisteravond het Katholieke Vrouwengilde afd. Haar lem, een zang- en declamatie-avond ter ere van de Meimaand en het 3e be vrijdingslustrum. In een kort openings woord betreurde de waarnemend presi dente mevrouw J. F. Srnit-Warmer de afwezigheid van de presidente mejuf frouw A. Bolsius, die ernstig ziek is. Begonnen werd met een serie liede ren van Hugo Wolf, waarvan vooral „Auf ein altes Bild" opviel door de zui vere vertolking van mevrouw Nely Heemskerk-v. Hulsen. De liederen wer den afgewissels door declamatie van mej. Lidwina Diepenbrock. De gedich ten, die allen door haar zelf geschreven waren, maakten door hun eenvoud gro te indruk op de aanwezigen; het waren veelal herinneringen uit de jaren '40-'45. Ook het „Oranje-Zonnetje", dat mejuf frouw Diepenbrock in opdracht van de KRO schreef ter gelegenheid van het huwelijk van prinses Juliana en prins Bernhard, bleek ook nu weer aan te spreken. Van de liederen die mevr. Heems kerk zong, willen wij graag nog noe men het vrolijke Spaanse liedje „Ain- hara", dat vertelt van een zwaluw die naar zijn geliefde vliegt. De zangeres had een voortreffelijke begeleider in de pianist J. J. M. Krouwels. Tot slot dankte mevrouw Smit de medewerken den voor de geslaagde avond die zij het Katholieke Vrouwengilde hadden be zorgd. (Advertentie) HAARLEM, 25 mei De Arrondis sementsrechtbank te Haarlem heeft op dinsdag 24 mei 1960 in staat van faillis sement verklaard: J. A. J. Wolff, res tauranthouder, wonende te Haarlem aan de Kruisweg 17-a. Rechter-Com- missaris: Mr. L. W. M. M. Drabbe, Curator: Mr B. J. Lambers, advocaat en procureur te Haarlem aan de Ged. Oude Gracht 92. Wegens het verbindend worden van de enig£ uitdelingslijst is op 24 mei 1960 geëindigd het faillissement van: De Commanditaire Vennootschap C. V. Eerste-Noordhollandse Tegelhandel, te Wormerveer, Zaanweg 20 en haar vennoot J. M. P. J. Keyzer, koopman, wonende te Wormerveer, Anemoon straat 13, Rechter-Commissaris: mr, J. D. Vink, Curator: mr. H. S. J. M. Felhoen Kraal-Otto, advocaat en pro cureur te Wormerveer aan de Zaanweg 66. Uitgesproken d. d. 7 oktober 1958. Wegens het verbindend uorden van de enige uitdelingslijst is op 21 mei I960 geëindigd het faillissement van: Johan- nis Merbis, vrachtrijder, hand. o.f. J. Merbis en Zn., wonende te Beverwijk aan de Duinwijklaan 32, Rechter-com- missaris: mr. N. Reeling Brouwer. Cu rator: mr. A. A. M. Leesberg, advo caat en procureur te Beverwijk aan de Vondellaan 20, uitgesproken bij von nis van 5 mei 1959. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 22 mei 1960 geëindigd het faillissement van: C. Hooyschuur, fabrieksarbeider te Zaan dam aan de Cederstraat 11, Rechter commissaris: mr. H.J. M. Cokart, Cu rator: r. J. A. M. Thijssen, advocaat en procureur te Zaandam aan de Westzij de 144, uitgesproken bij vonnis van 27 oktober 1959. massief hout voor een normale beurs. Kampersingel 20-24, Tel. 12104-11932 Het Deense Koningspaar viert zijn zilveren bruiloftsfeest. Ter gelegenheid daar van is deze foto gemaakt. Men ziet koning Frederik en koningin Ingrid omringd door hijn kinderen MargaretiheBenedicte, «n Anne-Marie HAARLEM, 25 mei - Marcel Marceau heeft gisteravond ook in de Haarlemse stadsschouwburg een uitbundig publiek getroffen. Of beter gezegd: een van na ture gereserveerd publiek uitbundig ge maakt. Daar had hij geen uur voor no dig, nog geen kwartier. Na het eerste nummer wist hij het al: het publiek wil de met hem plezier hebben om zichzelf Hij was het medium, de bezielde en be zielende mime-speler, die zijn toeschou wers hun caricatuur voorzette. Daarin schuilt ook zijn grote artistieke kracht. Ofschoon hij vrijwel het gehele program ma op de planken staat, is Marceau de bescheiden man op de achtergrond. Zon der enige pretentie speelt hij zijn ge- baren-spel, voornaam van expressie en met een treffende plastiek. Hij is de sneltekenaar van formaat, die met enkele rake lijnen zijn slachtoffer portretteert en dan terzijde treedt met de glimlach van: wordt niet boos, ik wil u niet be ledigen, ik zie het nu eenmaal zo. En het slachtoffer, in dit geval het publiek, wordt niet boos, want het voelt aan, dat Marceau het juist gezien heeft. Het lacht niet om hem, maar om zich zelf; het juicht de artist toe, die zo gaaf en met kostelijke trekjes zijn mensen tot in het diepst van hun ziel weet te ontle den. Marcel Marceau is een fijnzinnig man. Hij is nooit grof en zijn typeringen getuigen van een ontroerende mildheid en menselijk begrip. Nog minder is hij sentimenteel. Zijn gevoeligheid is slechts de bron, van waaruit zijn inspiratie ge stalte krijgt. Wij denken met name terug aan het slotnummer vóór de pauze, waarin hij binnen een paar minuten ..jeugd, volwassenheid, ouderdom, dood" met een dichterlijke geladenheid karak teriseert. Een opsomming van alle nummers van het eerste deel houde men ons ten goede. Wij hebben het meest genoten van zijn kermis- en parktafereeltjes, omdat bij juist in die volkse sfeer zo algemeen menselijk was en appelleerde aan ieders ervaringen. Na de pauze presenteerde hij zijn befaamde Bip-figuur in zeven creaties. Al toekijkend dwaalt men in gedachten al gauw naar de legendarische harlekijn of de literaire Pierrot. Marceau's Bip is noch de een noch de ander. Hij is zich zelf en speelt zijn eigen leven. Het le ven van de man, die spot met zijn tra giek. Hij is de gecultiveerde pechvogel, naar het uiterlijk eenzaam, maar wezen lijk deel uitmakend van onze gemeen schap. De toeschouwer ontdekt zichzelf of een goede bekende. In het eerste ge val leert hij, dat hij zich niet al te gauw moet beklagen, in, het andere geval, dat zijn pleizier niet altijd eerlijk is. In zijn Bip-creaties was Marceau gran dioos. Zijn averechtse ervaringen op het bal, zijn emoties als straatmuzikant en zijn eerste belevenissen tijdens een zee reis leverden overrompelende staaltjes van zijn perfecte techniek. Met een en kel, altijd gemakkelijk aansprekend ge baar wist hij een situatie te schetsen, waarvoor een schrijver een paar volzin nen nodig zou gehad hebben. Marceau heeft zonder woorden heel veel verteld gisteravond. De langdurige ovatie na afloop was daarvoor de uitbundige dank, waarin ook Pierre Verry en de Neder lander Will Spoor betrokken werden. Zij presenteerden als geslaagde tableaux- vivants de aankondigingen en verzorg den zelf twee amusante nummers. W. H. (Advertentie) ZANDVOORT, 25 mei Ter gelegen heid van het zilveren ambtsjubileum van Zandvoorts gemeentesecretaris, de heer W. M. B. Bosman, zal hy in de kring van gemeentebestuur en -perso neel gehuldigd worden op 1 juni 's mid dags om 3 uur in de raadszaal. Daar na omstreeks 4 uur begint een recep tie voor wie verder de gelegenheid te baat wil nemen de jubilaris de hand te drukken. HAARLEM, 24 mei In een van middag gehouden vergadering van de Provinciale Staten van Noord-Holland is de vraag besproken of men zich dient te houden aan de notulen of aan een constatering van een feit door de voorzitter. De Staten stemden namelijk in de vergadering van 15 maart over een voorstel van de heer W. den Broeder (PvdA), dat wijziging inhield in de ver- deling van het percentage voor de spaarregeling der provinciale ambtena ren. Na de stemming constateerde de voorzitter als uitslag 21-21, zodat een nieuwe stemming in de volgende ver gadering nodig was. Blijkens de notu len hadden 22 met name genoemde le den tegen het voorstel van de heer Den Broeder gestemd en 20 voor. De voorzitter, de commissaris der ko ningin dr. M. J. Prinsen, was van me ning, dat het voorstel in de vorige ver gadering niet verworpen is. De grif fier der Staten heeft aantekening ge houden van de stemmen en hem de uit slag meegedeeld. Toen de voorzitter de uitslag (21-21) meedeelde, stemde de vergadering daarmee in. De ver melding van de namen in de notulen is volgens hem betrekkelijk. Zij zijn ge maakt door een notulist en mogelijk heeft hij een fout gemaakt. Na enige discussie werden de notu len vastgesteld, met de stemmen van de leden van de VVD tegen. Het voor- Stel van de heer Den Broeder, op nieuw in stemming gebracht, werd met 44-20 stemmen verworpen. om elf uur. ONTRUIMING De gemeenteraad van Heemstede wordt voorgesteld de termijn, binnen welke de onbewoonbaar ver klaarde woningen Glipperweg 2, 18 en 20. Kerklaan 52 en 58 t/m 66 en Zand- voortselaan 98 ontruimd moeten zijn, te verlengen tot 1 januari 1961. i Advertentie VOLKSCREDIETBANK B. en W. van Heemstede stellen de gemeenteraad voor te besluiten tot opheffing van de ge meenschappelijke regeling betreffende de Volkscredietbank van Haarlem en omliggende gemeenten met ingang van 1 januari 1961 en tot liquidatie van de bank. 4)1, Ned 1958 4)4 Ned. 1960 I 4 Ned. 1960 II 4)4 Ned. 1959 3% Ned 1953 Staffel 1947 3)4 Ned 1958 3)4 Ned 1948 3)4 Ned 1950 314 Ned 1954 3)4 Ned 1955 n B.N.G Won.bouwl 6 Ned Handel Mil Cert Amsterdam Rubber H.V.A Senembab-Mtl A.K.U Berkel Patent Calve-Delft Cert. Dell Mfl Fokker v. Gelder Hoogovens Müller Co. Philips Gem.bez Unilever BUllton 2e Kon Petroleum 50 Holl Amerika Li1n K.L.M Kon Ned Stoomb Mr.1 K.PJML Ned Stoomv Mi1 v Ommeren Ned. Scheepvaart Unie Rentespaarbrleven '57 !i entesp aar brieven '58 2)4 Amsterdam '56 2)4 Amsterdam 56 2)4 Rotterdam '57 Alb Hetln kl nbl Dordtsche stocks gew. Dordtsche stocks pref. K. Olie stock f 20 a. Philips stock gew. Vorig opening Slot 25/5 99)4 99)4 99% 97A 97% 93)4 91% 93^ 86% 86% 88% 901/2 109 ï3* 255% 108 Va 108% 155% 155% 540 468% 475 282ex 844 173 174 400 26314 647% 674% 975% 1001 824 Vt 840% 348% 141.20 142.20 135% 136% 109.10 170% 170% 132% 132 Va 151% 269 145 79% 94% 98% 122 65.10 65.10 2.83 485 Advertentie) Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott Copper K.L.M Montgomery Ward Radio Corp. Republic Steel RoyaJ Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand. OilN.Y. Tidewater U.S. Steel Stemming: 23/5 50)4 46)4 45:4 24/5 50)4 45)4 46 44)4 79 28% 42)4 75)4 62 37% 33% 20)4 47% 41% 18% 79*/. 44)4 78)4 28% 45% 7514 6D4 37V,e 33% 20 >4 47% 43 18% 81 AANVANG 5.45 UUR V.M. VERZAMELEN JANSSTRAAT Auto's en fietsen parkeren op het Begijnhof.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 5