Ruim 4000 bezoekers tijdens weekeinde in Heemstede Geslaagd kamp voor District Haarlem met gouden Jacobsstaf voor commissaris Smit 1 w xM m m I Ouders wensen behoud van zelfstandigheid der school I Omgang in stilte door oude binnenstad, met luister in de St. Joseplikerk GESTADIGE GROEI BIJ DE R.-K. LEESZAAL DERTIG JAAR KATHOLIEK VERKENNEN RENAULT DAUPHINE GARAGE DEN HOUT Kwestie Kennemer Lyceum ST. ANTONIUSSCHOOL WINT MGR. HUIBERS-WISSELBEKER TAXI 13000 Ontwerp in schets voor de nieuwe kerk in Zandvoort PER RY Voorjaarsmarkt in de Vleeshal Ondanks televisie en pocketbooks t Hif- MAANDAG 30 MEI 1960 PAGINA 5 Avondvierdaagse vanuit Overveen Films Haarlem e.o. Toneel diversen Waterstanden burgerlijke Stand Haarlem KaVerlL„Sf°tien-V-den B"nk' Onderscheidingen PLANNEN VOOR SPRINGCONCOURS IN ZANDVOORT Koperen ambtsjubileum burgemeester Cremers Gemeentediensten anderhalf uur gesloten Mej. A. Hetem 25 jaar werkzaam in het onderwijs Dr. ir. Th. Nix krijgt opdracht RIJWIEL OF BROMMER Mej. J. Lageweg 40 jaar onderwijzeres FEEST O.L. VROUW VAN HAARLEM Rijkskweekschool Haarlem Zevenjarig jongetje in Haarlem vermist Slachtoffer van verdwaalde kogel maakt het goed Jubileum gemeente secretaris Bosman Beurs van Amsterdam - - - - HAARLEM, 30 mei Morgenavond start vanaf het parochiehuis Domi aan het Zandvoorterpad in Overveen de avondvierdaagse van de Koninklijke Ne derlandse Bond voor Lichamelijke Op voeding. Men start tussen zes en zeven uur 's avonds en moet om half elf weer binnen zijn. Ongeveer vijfhonderd wandelaars hebben zich reeds ingeschre^ ven. Van 22 tot en met 25 juni wordt eveneens vanuit het parochiehuis Domi de avondvierdaagse gelopen van de Ne derlandse Wandelsport Bond. Deze wan delaars starten tussen vijf en zeven uur 's avonds. Het is de 17e avondvierdaag se, die de N.W.B. hier organiseert. Reeds hebben zich ongeveer duizend wandelaars ingeschreven. jHAARLEM, 30 mei Het district **aarlem van de Verkenners van de katholieke Jeugdbeweging heeft het Mlftien,jarig bestaan van het Spel van /Erkennen en het dertigjarig bestaan Yah de katholieke verkennerij uitbun- JJjS en grootscheeps gevierd met een jjtassaal tentenkamp, dat dit weekein de op een terrein nabij de Vrijheid s- jyeef in Heemstede werd gehouden. ftet is een goed en mooi kamp gewor- ?en, zoals de bisschop co-adjutor van 5,et Haarlemse diocees, mgr. dr. J. A. van Dodewaard de bijna twaalfhon- dap<l deelnemers zaterdagmiddag bij de Plechtige opening had toegewenst. Een *a»p bovendien, dat ook aan de buiten wereld heeft getoond, dat het ,,spel I'S-O verkennen" nog altijd springlevend Niet minder dan ruim vierduizend bezoekers ouders en andere belang stellenden hebben gistermiddag tus sen één uur en half vier d.e demonstra ties bijgewoond, die bewezen dat ver kennen meer is dan een zonderlinge l'efhebberlj van enige heren op leeftijd thet bibberkoude knieën en e.en vreemd- Sevormde pijp in de mond. Het terrein San de Vrijheidsdreef leek een we- reldtentoonstellingsterrein, vol beweeg en gezang en met duizenden toeschou wers. Hier werden seindemonstraties Segeven in wat breeduit het „zendsta tion" geheten was; ginds kropen ver kenners tegen een spiegelgladde boom- Paal op; elders weer knutselden zij een "°ge toren in elkaar. Maar er was ook een cafetaria, waar jagersmaaitijden Werden bereid en kip werd gestoofd. ®r was warempel een zeeroversspel te zien en in ,,het stadion" werden al lerlei sporten gedemonstreerd. Tot op zeker moment het angstaan jagend gehuil van de brandweer alge- hiene vreugde leek te bederven. Een Vuurrode wagen van de Heemsteedse brandweer stoof het terrein op en van klle kanten stormden de toeschouwers haar de plaats des onheils: een hoge ?bIf-gepionierde toren, waarop een massa oude rommel in brand was ge- raakt. Maar gelukkig betrof ook dit een femonstratie. Verkenners rolden de Advertentie! Nauwelijks te geloven, maar wij willen het U bewijzen: Geruisloos en trekken als een 6 cyl. Brandstofverbruik 1 L. op 17 K.M. Zeer lage afschrijving. Gp achterportieren spec, beveili- Sthg voor kinderen. Demonstratie zonder enige verpl. Prijs 5650. Hoofdagentschap liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiHiim CINEMA PALACE: Een meisje ln duizend -gevaren, 18 jaar: 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Barak I - 113, alle leeftijden; 2 en 8 uur: Donderdag: cyclus: In de -Schaduw van de guillotine, 14 jaar. «EMBRANDT: Om het naakte ieven, 14 w Isar; 2, 7 en 9.15 uur. «OXY: t.m. do.: Opstand der sexen, 18 j. 2.3°, 7 en 9.15 uur. STUDIOWir Wunderkinder, a.l. (7e week); 7 en 915 uur- "VNERVA: di. en wo. 8.15 uur: Whisky Galore, a.l./ wo. 2.30 u.: Sport staalt spieren, a.l. Do. 8.15 u.: Kat op een heet zinken dak, 18 jaar. Maandag 30 mei -.stadsschouwburg: 8 uur. De Haagsche °™edie in „Jaloezie". Miner vatheater: 8.15 uur, Toneelgezel- bap Johan Kaart in „Hoerah, een jon- «en 't Maandag 30 mei .Restaurant Brinkmann: Lezing door dr. nj saalborn over Frederik van Eeden ivoor leden Vereniging Haerlem). Duiden Maandag 30 mei Hoog water: 6.32 u. en 18.54 u. Laag water: 2.10 u. en 14.27 u. Dinsdag 31 mei Hoog water: 7.07 u. en 19.32 u. Laag water: 2.43 u. en 15.01 u. b^®vALLEN van een zoon: J. van »t.'den-Witkamp; E. H. Raven-Djjk- K. Voogd-Wouda; D. Rjjvordt- b6>. Wian; W. C. Kauffman-Kiinken- A. Th. Kienjet-Busscher; G. ^tci .art-de Lange; W. M. Looman- A. j ijk; A. Feenstra-Gardeitchik; W kfebhgedijk-Veldhuijzen. Iban JALLEN van een zoon: G. Berg- ,'eti Baas; W. L. Miezenbeek-Gie- tóCRALLEN van een dochter: C. M. H. Taik-Rietveld; S. Mejjer-Schuller; k Oudt-van de Laarschot; E. W. C. M. Klerk-Zwart, Vt^kaj VljJen Dooif-Hoogkamer; D. Mulck- Blaeö; Ch. Bouwmeester- ALLEN van een dochter: L. R,%T®ns-Schraal; A. G. W. Boers- G. Visser-Miedema; M. J. bh-^K?brÜ- -b ij -ËR i kOUWDJ. L. H. Hommes KM V" Putteps; G. J. W. Corneslisse bits' J. Lasee; A. Cazemier en W. H. £ag6|?BRTROUWD: A. Kollaart en A. ^k>h. R. G. van Eerden en J. M. A^WJ^WDM. G. Hujjsmans en E. L. j?k; Th. Dirks en D. Karreman; Hl 5;Ppen en M. Visser; J. Bakker bhnema; Ph. van Rlessen en \V°VBRrmsen- f J. Kimman, 72 j. 85 ^bslaafC' Selter-Felj, 53 j. Haze- Aoi1'' Ta?G. Houwen-Nederkoorn, gfkstornsstraat; J. M. Wolf-van den la-bkwat® T, Junoplantsoen; D. C. Ov Koeleveld' 77 i- Kamper - «tï>'tLjDvNF- DÜk, 59jr., Gast- «t?aat 10- rKr^Up' 67jr" H' v- Alphen- 8!h ®t 30.' t' Ztudinga, 84jr., Hodson- slangen uit en zetten het op een spui ten. Het werd een levensgroot gevecht met het vuuren met het water, want verschillende jongelui hebben er varen, dat de waterdruk sterke spieren vraagt van de bedienaren van de slan gen. De grote man van dit zo uitstekend geslaagde weekeinde was districtcom missaris W. Smit, die dan ook tijdens de slotbijeenkomst op het ere-podium flink in het zonnetje werd gezet. Dio cesaan Commissaris J. H. van 't Hek meette de verdienste van commissaris Smit breed uit en spelde hem tenslot te onder luid gejuich van de twaalf honderd kampbewoners de gouden Ja cobsstaf op de borst. Aan deze plech tigheid was een groot défilé voorafge gaan van alle verkenners en welpen uit het district, terwijl de St. Jorisband fikse marsen ten gehore bracht. Bij die gelegenheid heeft de burgemeester van Heemstede mr. A. Ridder van Rappard, de jongelui een hart onder de riem gestoken en hun bezworen hun idealen trouw te blijven, ook in het la tere leven. De burgemeester werd op zijn beurt bedankt voor de inderdaad voortreffelijke medewerking van het Heemsteedse gemeentebestuur, dat on middellijk dit terrein en zijn gemeente lijke diensten beschikbaar heeft gesteld. Commissaris Smit was overigens niet de enige die de gouden Jacobsstaf ont ving. Tijdens het massale kampvuur van zaterdagavond heeft hij zelf deze in verkennerskringen hoge onderschei ding uitgereikt aan de Akela's Mare- chal en Roozen en aan de hoplieden Handgraaf en Bluys voor hun belang rijke verdiensten voor het verkenners- werk in het district Haarlem. Tijdens dit kampvuur trad het Amsterdamse pan tomime-gezelschap „Carroussel" op, dat onder leiding van Jan Bronk een reeks voortreffelijke pantomimes te zien gaf. Aan de aankleding van dit op treden was weer de grootste zorg be steed, zodat het een lust was voor het oog. Voortrekker Wim van der Schoot uit Hillegom zong met een ensemble bij de guitaar bij wijze van intermezzo. De Katholieke Jeugdbeweging kan terugzien op een uitstekend geslaagd weekeinde, een voortreffelijke herden king van haar jubileum. Geen wonder dat de kampbewoners gisterochtend dankbaar gestemd waren, toen zjj in groten getale rond het tent-altaar ston den opgesteld, waar mgr. dr. C. J. Henning de plechtige kampmis cele breerde. Ondanks de gure wind en het uitblijven van de zon, is het feestweek- einde van het district Haarlem van de katholieke verkenners een hartver warmende aangelegenheid geworden waaraan velen met plezier terug zul len denken. Bijna twaalfhonderd welpenverkenners en voortrekkers hebben gister middag op een terrein aan de Vrijheidsdreef onder Heemstede gedefileerd langs een podium, waarop een aantal autoriteiten hadden plaats genomen. Zij hielden een massaal kampweekeinde ter viering van het vijftigjarig bestaan van het „Spel van Verkennen" en van het dertigjarig bestaan van de Katholieke Verkenners. Het kamp was georganiseerd door het district Haarlem van de Katholieke Verkenners. De openingsplechtigheid zaterdag middag werd bijgewoond door de coadjutor van Haarlem, mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, terwijl het défilé van gistermiddag mede werd afgenomen door de gastheer van de verkenners, de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. Ridder van Rappard. Ruim vierduizend belangstellende ouders en anderen woonden de demonstraties bij, die gistermiddag werden gegeven van de verschillende facetten van „Het Spel van Verkennen". ZANDVOORT, 30 mei De stichting Touring Zandvoorf probeert voor het komende strandseizoen een nationaal springconcours voor paarden te orga niseren. Het concours zou gehouden moeten worden op het terrein van de Zandvoortmeeuwen. Overigens biedt het programma van de stichting een groot aantal attracties. In de muziek tent op het Raadhuisplein worden zes tien concerten gegeven. Bij wijze van proef wordt de tent tweemaal neerge zet op het Gasthuisplein voor de zang koren, die daar met de accordeon vereniging concerten zullen verzorgen. Vier keer wordt een vuurwerk afgesto ken. Verder staan zandbouwwedstrij- den, ballonwedstrijden en puzzeltoch- ten op het programma. Er werden ln de afgelopen maanden veertigduizend folders verspreid, tien duizend hotel- en pensioniljsten en twaalfduizend opgaven van kamerver huurders. In voorbereiding is een win keliersfolder, welke volgend jaar in een oplage van veertienduizend exem plaren onder de vaste gasten zal wor den verspreid en waarin rubrieksgewjj- ze aanbevolen adressen van de Zand- voortse middenstand zullen worden op genomen. Het bestuur van de stichting Tou ring Zandvoort zal een adres aan het college van B. en W. sturen, waarin gepleit wordt voor de aanleg van een parkeerterrein in het noordelijk deel van Zandvoort nabij de Ingang van het circuit ter ontlasting van de par keerterreinen, die speciaal voor de badplaatsbezoekers zijn aangelegd. HAARLEM, 30 mei In verband met het 121/2-jarig ambtsjubileum van de burgemeester zullen de gemeente secretarie en het kantoor van de ge meenteontvanger op 1 juni 1960 van 11,- tot 12.30 uur gesloten zijn. BLOEMENDAAL, 30. mei In ver band met de voorgenomen fusie van het Jac. P. Thljsse-lyceum met het Kennemerlyceum, welke vele ontvre- den reacties heeft opgeroepen, hebben enkele ouders van leerlingen van het Kennemerlyceum een stichting opge richt, welke tot doel heeft „het bevor deren van activiteiten, die zoveel mo gelijk kunnen bijdragen tot behoud van het Kennemerlyceum als zelfstandige onderwijsinstelling, zulks met inacht neming van de stoffelijke en geestelij ke waarden, waarop de oprichting en instandhouding zijn gebaseerd. „Voorts staat op het op het programma „het verrichten van handelingen, die met het bovenstaande in de ruimste zin ge nomen in verband staan of daaraan be vorderlijk kunnen zijn". De ouders, die onlangs per brief ge protesteerd hebben tegen de fusie, zijn door bestuur en curatorium van het Kennemerlyceum tot een bespreking uitgenodigd. ln bedoelde brief aan het bestuur van de Vereniging Kennemer Lyceum, gericht door een vijftigtal ouders van leerlingen, wordt hun ernstige veront rusting kenbaar gemaakt over de gang van zaken op de school. Er zouden span ningen bestaan tussen schoolbestuur en curatorium enerzijds en leraren aan de andere kant over het „peil van het onderwijs"; aldus de brief. In het heengaan van enkele docenten zouden die spanningen reeds waarneembaar zijn. Ook zou de leraarsvergadering een resolutie aan bestuur en curato rium gericht hebben over deze kwestie. De inhoud van de resolutie is de ouders echter officieel niet bekend, maar in een andere brief, gericht aan de le raarsvergadering, wordt openbaarma king van die resolutie verzocht. De groep ouders, vertegenwoordigd door mevr. S. Jansen-Looyen en de heren Stfne de Jongh, arts, H. A. Po lak en W. Kramer, tandarts, stelt in het schrijven aan bestuur en curato rium, ook de kwestie van de fusie tus sen Kennemer Lyceum en Jac. P. Thysse Montessori Lyceum aan de or de, welke onder de naam „Kennemer- Schoolgemeenschap" reeds 1 septem ber 1960 zou ingaan, een jaar eerder HAARLEM, 30 mei Mejuffrouw A. Hetem, hoofd van de Sint Jozefschool aan de Herensingel te Haarlem, is don derdag 2 juni vljf-en-twintig jaar werk zaam in het onderwijs, 's Morgens om kwart voor negen wordt er in de kerk van Sint Jan een plechtige H. Mis op gedragen. Om elf uur is er receptie en 's middags is er feest voor de kin deren in gebouw Sint Bavo aan de Sme- destraat. De ouders van de leerlingen komen 's avonds bijeen in hetzelfde ge bouw, waar een operette wordt opge voerd. HAARLEM, 30 mei De jubilerende Haarlemse politiekapel heeft zaterdag tijdens een muziekconcours in Aalst in de Betuwe, dat gehouden werd onder auspiciën van de Koninklijke Nederland se Federatie van Harmonie- en Fanfa re gezelschappen een eerste prijs gehaald in de eerste afdeling Fanfare. Daardoor is de kapel gepromoveerd naar de af deling uitmuntendheid Fanfare. I Advertentie) ZANDVOORT, 30 mei Het r.k. kerkbestuur van St.-Agatha te Zand voort heeft aan de architect dr. ir. Th. Nix te Rotterdam opdracht verleend tot het maken van een schetsontwerp voor een kerkgebouw, te stichten in het noordelijk deel van Zandvoort. Om trent de situering van de te bouwen kerk is nog overleg gaande met het gemeentebestuur en de stedebouwkundi- ge adviseurs der gemeente. HEEMSTEDE, 30 mei De span ning in het tjokvolle gymnastieklokaal onder de H.B.C.-tribune steeg zondag middag merkbaar, toen dr. ir. H. J. A. de Goeij na afloop van de interscho- laire atletiekwedstrijden de wisselbe ker ging uitreiken. Want de formule aan de hand waar van in de groep 1314 jarigen de win naar van de mgr. Huibers-wisselbeker moest worden vastgesteld vereiste een spitskwartiertje van het wedstrijdse cretariaat. Die spanning werd door de be schermheer van de R.K. Atletiekvpre- niging „HOLLAND" nog wat opge voerd maar toen als eerste met 46 punten, de St.-Antoniusschool werd ge noemd, kwam een bevrijdend gejuich va nde winnende meisjes en een waar derend applaus van de verliezende scholen. Er was sfeer op het tot atletiekveld herschapen H.B.C.-voetbalveld. Zelfs een schuchter spandoekje vermeldde de naam van de St.-Antoniusschool en kon dikwijls na successen van de Heemsteedse meisjes trots omhoog ge stoken worden. Eerst voor Boting, die het ver springen met 4.18 meter won, nog maals voor dezelfde met 1.27 hoog springen en tenslotte na een 43.45 me ter worp van Van der Weijden met de kastiebal. Het stimuleren van schoolgenoten met spandoeken zal ongetwijfeld na het succes van de St.-Antoniusschool het volgend jaar meer ingang vinden. (Advertentie) VOOR IEDER EEN PASSEND Gazelle, Magneet, HMW, Solex, Giulietta, mi. GED. OUDE GRACHT 102, TEL. 14361 HAARLEM, 28 mei Van 2 tot en met 4 juni wordt in de Vleeshal te Haarlem de jaarlijks Voorjaarsmarkt van de Stichting „Kennemer Dierente huis" gehouden. Het doel van de stichting is het bouwen van een groot Streek-Dierentehuis in Kennemerland. Op de markt zullen ongeveer twintig stands geplaatst worden, terwijl talrijke attracties een bezoek aan de voor- jaars markt zeer aantrekkelijk zullen maken. De markt is geopend van des morgens tien tot des avonds elf uur. HEEMSTEDE, 30 mei Woensdag 1 juni zal het veertig jaar geleden zijn dat mejuffrouw J. H. Lageweg, onder wijzeres aan de meisjes-ULO van de St.-Antoniusschool te Heemstede, haar onderwijsloopbaan begon. Al die tijd is zij verbonden geweest aan de St.-Anto niusschool. De eerste jaren aan de La gere School en daarna aan de ULO. Woensdagmorgen om kwart over negen zal uit dankbaarheid een plechtige H. Mis worden opgedragen in de St.- Bavokerk. Daarna is er een feestelijk ontbijt in Nieuw Berkenrode, 's Mid dags gaan alle leerlingen van de St.- Antonius-ULO met hun jubilerende on derwijzeres naar Nieuw Berkenrode, waar een feestmiddag wordt gehouden. tss HAARLEM, 29 mei Naar schat ting zeker zevenhonderd gelovigen hebben zondagmorgen ter ere van On ze Lieve Vrouw van Haarlem deelge nomen aan de stille tocht door de oude binnenstad, langs de plaatsen in de buurt van Begijnhof en Bakenes, die uit historisch oogpunt voor Kathpliek Haar lem dierbaar zijn. Ieder jaar wordt de deelname aan de Haarlemse „stille omgang" groter. In 1956, in de bewo gen tijd van de Hongaarse heldenstrljd, werd Ie tocht voor het eerst gehouden en thans reeds is zij tot een aantrekke lijke traditie geworden, welke zonder uitgesproken Stille Omgang-pretenties schijnt te wedijveren met de Am sterdamse bedetocht. De tocht door de binnenstad ter ere van Haarlems O. L. Vrouw had dit maal tot intentie het welslagen van het Algemeen Concilie in Rome. Daarvoor in het bijzonder baden de honderden, die de vroegte van de zondagmorgen en de kille wind trotseerden in hun devote tocht. Bij verschillende huizen langs de route waren Mariabeelden, versierd met bloemen en brandende kaarsen, voor de vensters geplaatst. Deken W. N. Zijlstra en de beide kapelaans van de Sint Joseph-parochie openden de lan ge stoet, welke om kwart voor zessen vanaf het kerkplein vertrok, waar twee agenten het verkeer hadden te regelen. Na afloop van de ommegang droeg ka pelaan P. G. van Zijp, van de Sint Jo seph-parochie, in dc kerk een H. Mis op, welke muzikale luister werd bijge zet door het koortje van de contact groep onder leiding van Inie Nelissen. Kapelaan Van Zijp gaf in zijn preek tijdens de H. Mis een nadere verklaring van de route van de stille tocht, die onder meer langs de oude O. L. Vrou wetoren voert op Bakenes, het ver droomde eilandje in het Spaarne waar Haarlem eeuwen geleden omheen ont stond, langs het oude klooster Mons Aurea (waarnaar de r.k. huishoudschool genoemd is), langs het voormalige klooster (thans Hervormd Diakonie- huis) van de Johannieter Ridders, langs de oude kerk der godvruchtige bagu- nen. De gehele dag was het verder een komen en gaan in de Maria-kapel, waar het genadebeeld van O. L. Vrouw van Haarlem vereerd wordt. De bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, was 's avonds de agens van het solemnele en pontificale Ix>f in de dekenale kerk ter ere van het jaar feest. Troondiakens voor de bisschop waren bij deze imposante plechtigheid de pastoors A. A. Trouwborst, van de Sinte-Lidwina-parochie. en C. Pauw, van de Heemsteedse Sint Bavo. De bisschop werd voorts geassisteerd dooi de paters J. Schellart o.f.m. en W. van Gerwen o.s.f.s als diaken en subdiaken. De parochiële schola cantorum voerde de gezangen uit. Pastoor dr. A. A. Olie rook, van de Drievuldigheidsparochie in Bloemendaai, hield de feestpredikatie over het verheven moederschap van Maria de helpende, troostende en be schermende 1 loeder van God en van alle mensen, de moeder van Haarlem, de Middelares van alle genaden. Tij dens het lof werd het miraculeuze beeld in plechtige processie door de kerk ge dragen. Hier werd de St.-Theresiaschool met 40 punten tweede en de ploeg van het Seminarie Hageveld met 35 punten derde. De grondslag voor de 50-punten overwinning door de lo-16 jarigen jon gens van de St.-Henricusschool werd gevormd door overwinningen van Landwehr op de 80 meter in 10.1 sec., van Vliet bij het kastiebal werpen met 74.28 meter en de 4 x 80 meter esta fette in 41 seconden. Hier kwamen de meisjes van de St.-Theresiaschool goed voor de dag met 11.5 sec. en 1.42 meter van Eichhorn op resp. 80 meter en hoogspringen, 4.66 meter van Reynen bij het verspringen, maar een jammer lijke overschrijding van de 20-meter barrière leidde tot diskwalificatie hij de 4 x 80 meter estafette en tot een kostbaar verlies van punten. Nu werd de St.-Antoniusschool tweede met 46 en het Seminarie Hageveld derde met 44 punten. Het Triniteitslyceum zal achteraf wel spijt hebben, van een tekort aan schooldiscipline. De poging om op twee fronten atletisch strijd te leveren werd bestraft door de jongens van het Se minarie Hageveld, waaronder de 6.15 meter verspringende Bruyns, en een vrt) goede winnende 4 x 80 meter-es tafetteploeg. De Seminaristen kwa men tot 45, de Lyceisten tot 41 punten, waarvan Kat een verdienstelijke hoog- tesprong van 1.58 meter maakte en Schaper de 1000 meter won in 3 min. 5,6 sec. Van de overige uitslagen vermeld den wij nog: Jongens 13-14 jaar: H. Smolenaars Centr. V.G.L.O. 60 meter in 8,0 sec., verspringen 5,54 meter; Warmerdam, ST.-Henricusschooi, hoogspringen 1,35 meter Goebert, Centr. V.G.L.O., kas- tiebalwerpen 48,45 meter; Seminarie Hageveld 4 x 80 meter in 44,1 sec. Jongens 15-16 jaar: J. van Vliet, Se minarie Hageveld, verspringen 5,84 me ter; P. Wildenburg L.T.S. hoogsprin gen 1,50 meter en de 4 x 80 meter esta fette, St.-Henricusschool in 41,0 sec. Jongens 17-18 jaar: Chr. Gulickx, St.- Henricusschool, 100 meter in 12,3 sec. Meisjes 13-14 jaar: J. Hoeker, St.- Theresiaschool, 60 meter in 8,8 sec.; 4 x 80 meter estafette St.-Theresia school in 47,0 sec. Meisjes 15-16 jaar: N. van Ameron- rongen, St.-Antoniusschool kastiebal- werpen, met 44,87 meter. Eindexamens Ilde leerkring: Ge slaagd de dames: Gr. Ridderbos, Am sterdam; Cl. Rienstra, Haarlem; E. Sa- veur, Haarlem; J. Wesseis, Santpoort. dan men aanvankelijk van plan was. De ouders menen nu, dat beide scho len niet gelijkwaardig zijn en dat het Kennemer Lyceum er door de fusie op achteruit zou gaan. Het aantal aanmeldingen voor het schooljaar 1960-1961 vertoont een ster ke achteruitgang, aldus het schrijven van de groep ouders. Vorig jaar wa ren het er 153, thans ongeveer 100. Ook treedt een aanmerkelijke verschui ving op van het aantal jongens-leerlin gen naar dat Van de meisjes. Zestig procent van de leerlingen zouden meis jes zijn. Hoofden van lagere scholen zouden adviseren geen leerlingen naar het Kennemer Lyceum te laten gaan en vele ouders zouden hun kinderen van de school nemen aldus het schrijven. Ook wordt nog gewezen op het feit dat drs. J. A. Baartman, tot dusver leider van de onderbouw van het lyceum, niet herbenoemd is en zijn ontslag genomen heeft. Hij is benoemd tot leraar aan het Thorbeckelyceum in Den Haag. De groep ouders geeft uiting aan haar grote waardering voor de wijze waarop de heer Baartman zijn taak aan het Ken nemer Lyceum heeft vervuld In d# brief wordt de hoop uitgesproken dat binnen de kortst mogelijke tijd de ge zonde sfeer van weleer hersteld wordt. HAARLEM, 30 mei Sedert zater dagmiddag wordt in Haarlem het ze venjarig zoontje van de fam. Bauer uit de Thorbeckestraat in Haarlem vermist. Nadat hü om 12 uur uit de Anslön- school aan de Parklaan was gekomen, is hü met een vriendje langs het Spaar» ne naar de Friese Varkenmarkt gelo pen. Daar werd hü om kwart over twaalf voor het laatst gezien. Men vreest, dat hü op het beruchte punt bü de fustcentrale in het water van het Spaarne is geraakt. De politie is, nadat ZÜ om 6 uur 's avonds door de ouders verwittigd was, ter plaatse gaan dreg- fen, maar zonder resultaat. Ook zondag eeft de politie de hele dag gezocht. Het kind is klein voor zijn leeftijd en heeft donkerblond haar. Hij is stevig gebouwd en heeft bruine ogen. Hij draagt een groene slipover met lange mou wen en een korte grijze broek, geblok te kniekousjes en zwarte lage rubber laarsjes. HAARLEM, 28 mei Naar wij ver nemen is de toestand van de 16-jarige Nico Pas, die enkele dagen geleden door een verdwaalde kogel werd ge troffen alleszins redelijk. Hij is nu min of meer van zijn ongewild avontuur be komen. Het blijkt dat hij vorige week zaterdagavond naar een feestavond van een voetbalclub in Heemstede is ge weest. Na afloop misten hij en zpn vriend de bus en zij moesten te voet naar huis. HAARLEM, 30 mei Ten onrechte hebben wjj in ons artikel van zaterdag j.l. over de jubilerende gemeentesecre taris van Zandvoort, de heer W. B. M. Bosman, gemeld, dat de receptie en huldiging plaats zouden vinden op dins dag. UiteYaard moet dit op de dag van het jubileum zelf zijn: woensdag 1 juni. Om 3 uur wordt de heer Bosman te midden van zijn gezin, en de raadsleden en hoofden van dienst gheuldigd in de raadszaal, waarna om 4 uur een recep tie gehouden wordt voor de burgerp. HAARLEM, 30 mei Ondanks pocketbooks en televisie, die elders bü leeszalen en bibliotheken gevoelige ver liezen veroorzaakten, spreken de cüfers van de R.K. Openbare Leeszaal en Bi bliotheek van Haarlem van een gesta dige groei, blijkens het jaarverslag over 1959, waarin die goede gang van zaken wordt toegeschreven aan de kundigheid, het verantwoordelükheidsbesef en de teamgeest van het personeel. Het ledenaantal nam van 2178 in 1958 toe tot 2390 per ultimo 1959. Het aantal jeugdleden daarin begrepen, bedroeg toen 943. Er werden 1627 boeken aan geschaft tegen 1792 in 1958. De biblio theek omvat thans 29.328 banden, waar van er 19.452 studieboeken zijn, 5.529 ro mans, 1.832 jeugdontwikkeiingsboeken, terwijl de jeugdafdeling ter plaatse 2.150 verhalen heeft en 365 verhalen elders in depot. Er werden in totaal 42.399 boeken uitgeleend aan volwassenen en 31.186 in de jeugdafdeling. De volwas sen lezers leenden samen 17.091 studie werken en 23.308 romans. Wat de stu diewerken betreft, werden de meeste boeken (3.329) uitgeleend in de rub-iek aardrijkskunde. Daarop volgden gods dienst (2.138), muziek, dans, toneel, film (samen 1.932), beeldende kunst, op voeding en onderwijs. De minste be langstelling (151) bestond voor taalkun de. De lees- en studiezaal trok in totaal 11.002 bezoekers tegen 8.317 het jaar tevoren. Ondanks het mooie weer steeg het bezoek van volwassenen ook tijdens de zomermaanden, hetgeen tekenend is voor de aantrekkelijkheid van de nieu we inrichting van de leeszaal. Ook de jeugdbibliotheek mocht zich in een le vendige belangstelling verheugen. Vorig opening Slot 30/5 4(6 Ned 1958 99'/, 41/2 N«d'1960 1 89ft 4(6 Ned. 1960 II 99* 4('« Ned 1959 3% Ned 1953 93% 97 Staffel 1947 92 3(6 Ned 1956 93^ 3(6 Ned 1948 863/8 3(4 Ned 1950 86/2 3(4 Ned 1954 881/4 3(4 Ned 1955 n 901/4 B.N.G Won.bouwl 6 109* Ned Handel Mtj Cert Amsterdam Rubber 109 109 H.V.A 156 *4 Senembah-Mt1 545 A.K.U 473V2x 477}* Berkel Patent 290 Calve-Delft Cen 871 Dell Mt1 174.50 174.50 Fokkei 386 v Gelder 267 Hoogovens 683 Müller Co 4101/4 Philips Gem bez 1036V2 1041 Unilever 852 y2 8621* Bllllton 2e 354 U 142.50 Kon Petroleum 50 144 .Sf Hol! Amerika Li1n 136# KX.M 107 Kon Ned Stoomb Mt1 K.P.M 173 1331/4 172M 1373J Ned Stoomv Mil 153^ v Ommeren 274 Ned Scheepvaart Unie 147 1473,1 Kentespaarbneven '57 rtentespaarbneven 58 IO91/4 2(i Amsterdam '56 79 2(4 Amsterdam 56 U 94?'e 2!t Rotterdam '57 Alh Helln kl obi 122 Dordtsche stocks gew. 63.80 Dordtsche stocks pref. 63.80 K. Olie stock f 20 a. 2.83 Philips stock gew.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 5