Brussel brengt koningin en prinses spontane hulde Beatrix verovert harten van ietwat hlasé geraakt publiek Koningin en prinses brengen bezoek aan Gevaert-fabriek m Staat Khroesjtsjev onder druk van Malinovski? Russische maarschalk blijkt machtig man in het Kremlin .KAREL DOORMAN" NAAR N.-GUINEA VERTROKKEN Reis van zeven maanden naar de Oost Voorzitter Vermeer van de P.v.d.A. overleden r dan lekker! 50 ct Exquise ontvangst op barok stadhuis Prins Bernhard gaat goed vooruit RCH gered bij zege op RBC mm Militair overleg in Djakarta Verplicht kapsel voor stewardessen Drie arbeiders vallen van dak Het weer Ontsteltenis in socialistische kring; spoedvergadering belegd limonade limonade limonade 111 DINSDAG 31 MEI 1960 84sfe JAARGANG No. 30532 Energiek applaus van .,statig?' gezelschap Bezoek van prinsessen Sovjet-attaché leidt spionage uit Bonn ^erma in Spanje Treffen op Houtrust lllli IMS iMHI MSÉ Over de situatie nabij Nederlands Nieuw- Guinea KLM start op 1 juli met nieuwe lijn" Eén gedood en twee anderen geivond «lW'MORRIS 'êeforeijou êuif! Suède dames- en herenjasjes Rustig weer I grote gezinsfles ct. citroen - frambozen - sinaasappel champagnepils - cider Iet op de handige beugelsluiting I Vruchten limonade BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon. Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 145481. Bijkantoor Beverwijk: Zeestraat 50, telet 4790 Bijkantoor en Red Dmulden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Wrectle: 3. 3. W. Boerrlgter en Mr. W. A. M. van der Kallen, hoofdredactie: Drt. H. v. RUN en W. Severm. HAARLE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte Omroepeis 16 cents pei mm -noopte De administratie behoudt rich het recht voor advertentlën eventueel ronder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de berorglng «a 5.30 UUI 'a avonds tel. 21544. (Van onze speciale verslaggever) BRUSSEL. 50 mei - De Belgi- *clie hoofdstad heeft, zoals wij reeds 'h een deel van onze vorige editie vermeldden, koningin Juliana en Prinses Beatrix vandaag zeer harte lijk ontvangen. De enige schaduw, die op het feest werd geworpen, was de plotselinge ziekte van prins Bern- hard, die in Brussel het gesprek van de dag was. Dat de kroonprinses haar vader te elfder ure „verving" heeft overigens zeer veel goedgemaakt. De Prinses heeft met haar natuurlijke en Volmaakt niet geposeerde charme ken- Pelijk de harten van het overigens 'etwat blasé geraakte Brusselse pu- Uiek veroverd. Per slot van rekening Tvas dit Nederlandse staatsiebezoek l'et derde evenement van deze aard, 'lat België in een maand beleefde. En de feestvreugde om bet bezoek van GtLu xemburgse grootbertogelijk paar ^vas nog nauwelijks verstorven. Het pleit ongetwijfeld voor de populari teit van ons vorstenhuis, dat vandaag in Brussel zowel tijdens de rijtoer van l'et centraal station naar het konink lijk paleis als voor en na de plechtig heid bij bet monument voor de onbe kende soldaat, een veelkoppige menig- eeri geestdriftig ..vive Juliana vive Ia reine" 0f „leve de koningin" aanhief, f Middags was er dan een exquise ontvangst op het Brusselse stadhuis, ge degen aan de in architectonisch opzicht onvolprezen Grote Markt, die werkeiijK Caadt in een weelde van Italiaans- Vlaamse barok. Alle stadsbestuurderen en een goed deel van de Brusselse Upper-ten hadden zich verzameld in de Tijk geornamenteerde Gotische zaal, toen de plechtigheid zich daar ging voltrekken Tn deze zaal, rijk aan historie, werden destijds onder het „ancien régime", de Torsten ingehuldigd De laatste keer febeurde dat in 1815 met Willem I, koning van de Nederlanden. Deze historische grond betraden dus ®r> een gegeven moment koning Boude- T'ijn en zijn gasten, koningin Juliana en Prinses Beatrix. En toen klonk een •kerkelijk bijzonder energiek applaus PP- dat men van zulk een „statig" ge nschap nooit zou hebben verwacht. ^Pidgin en prinses dankten kennelijk ""troerd voor de met zoveel geestdrift «ebrachte hulde, terwijl koning Boude ren minzaam en min of meer verge- oegd glimlachend toezag. Toen het de S gezelschap bad plaats genomen in e drie met rood fluweel beklede en in «oud gevatte zetels, trad Brussels bur gmeester Lucien Cooremans, voorwaar spectaculair-indrukwekkende figuur. aar voren en sprak zijn gasten in zijn de.V stralend Vlaams toe. o.m. zeggen- •A' "Het was met vreugde dat wij ons V .bereidden om aan Uw zijde Zijne t; PPinklijke Hoogheid de Prins der Ne- g -Tanden, die wij hier in dezelfde zaal •bei 1949 ontvingen, ter gelegenheid van zijn bezoek aan onze internationale jaarbeurs van Brussel, te begroeten. Met verslagenheid vernamen wij zijn plotselinge ongesteldheid. Wij koesteren de beste wensen voor zijn spoedig herstel". Burgemeester Cooremans herinnerde eraan hoe zijn voorganger, Adolphe Max, ook koningin Wilhelmina 24 mei 1939 op het stadhuis had mogen ont vangen en hij constateerde dat een jaar later „onze beide landen aan de ver drukking van de nazi's werden onder worpen en dat zulks een nieuwe soli dariteit in het offer en het lijden" tot gevolg had. Hij memoreerde uiter aard de Benelux een vorm van „steeds nauwere toenadering tussen beide volken" en verklaarde vervol gens namens de Brusselse bevolking „gelukkig en fier" te zijn koningin en prinses te mogen begroeten. De burgemeester bood de koningin een tafellaken in Brusselse kant aan. Prinses Beatrix ontving een boekwerk, waarin beschrijvingen staan van minia turen, die in de Brusselse koninklijke bibliotheek worden bewaard. De Brusselse bevolking had zich in middels in groten getale op de Grote Markt verzameld om er samen met het vorstelijk gezelschap een kort folkloris tisch feest te vieren. En de omringende fraaie huizen en gebouwen puilden waarlijk uit van lieden, die geen blik wilden missen van het feestelijk ge beuren. (Zie ook elders in dit blad) iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii UTRECHT, 31 mei De gezond heidstoestand van prins Bernhard, die zoals bekend aan een virus-longontste king Ijjdt en opgenomen is in het stads en academisch ziekenhuis alhier, gaat goed vooruit. De prins heeft opnieuw een goede nacht gehad. Hü heeft gisteren o.m. bezoek gehad van zijn moeder, prinses Armgard, die lectuur voor haar zoon meebracht en van zijn dochters, de prinsessen Irene en Marij ke. Deze laatste had een enorme bos bloemen meegebracht. Voorts kwamen op ziekenbezoek dr. A. de Graaf, zijn particulier secretaris en de Argentijnse ambassadeur, de heer Rasul C. Migo- ne. Ruim 150 Belgische en Nederlandse journalisten, fo'rgrafen. filmoperateurs en reporters, die in Brussel het staat siebezoek bijwonen, hebben een tele gram met een wens voor spoedig her stel naar de prins gestuurd. BUENOS AIRES, 30 mei (UPI) Waarnemers in de Argentijnse hoofd stad hebben de mogelb'dieid geopperd dat de prins zich tjjdens zijn verblijf in Argentinië te veel heeft ingespannen. De verslaggevers waren verbaasd over de plotselinge ziekte van de prins, daar deze woensdagavond op zijn persconfe rentie in Buenos Aires in goede gezond heid scheen en zeer opgewekt was. ANTWERPEN, 31 mei Reeds om negen uur vanochtend vertrokken ko ningin Juliana en prinses Beatrix in gezelschap van koning Boudewijn en prins Albert van België uit het ko ninklijk paleis in Brussel naar Ant werpen. Een lange stoet van auto's, waarin het gevolg van de bezoekende vorstin en de ontvangende vorst, sloot zich achter de hofauto's aan. In snelle vaart werd via Vilvoorde en Meche- len naar de Gevaert-fabrieken in Mort- sel gereden. Nadat de panoramatische maquette van het fabriekscomplex was bekeken werden de hoge gasten toegesproken door de voorzitter van de raad van be heer, die een aantal geschenken aan bood: voor prins Bernhard was er het nieuwste snufje op fotogebied. een klein- beeldcamera met een zoomar-lens. Prin ses Beatrix kreeg een filmcamera, ter wijl koningin Juliana werd verrast met een tafelkleed van Vlaams kantwerk. Tevoren had een der fabrieksmeisjès de koningin een boeket orchideeën en de prinses een tuil witte rozen aangebo- den. Koningin en prinses keken in de ont- vangsthal met belangstelling naar enorm grote kleurenfoto's, die in de af gelopen jaren van de Nederlandse ko ninklijke familie waren gemaakt en in de hal waren geëxposeerd. Hierna werd de fabriek bezichtigd. De uitgestrektheid van de fabriekscom plexen maakte het noodzakelijk, dat me plaatsnam in open wagens, die door de straten van de fabriek reden. Af en toe werd gestopt om enkele sectoren van het bedrjjff van fotoprodukten in ogen schouw te nemen. Op het moment dat koning Boude- wjjn en zijn gasten binnentraden, waren hier b;jna duizend vrouwelijke leden w°^TN, 31 mei (AFP) Een gewe- Gn USs'8che agent in West-Duitsland, ktit n'i" Kapoestinsky, heeft aan de <w0r'teiten in Bonn meegedeeld, dat *a,| attaché van de Russische ambas- 'n Bonn, Devinov, een van de lei- ?.A van een Russisch spionagenet w''; bondsrepubliek. Deze verklaring hei thans door de Westduitse veilig- küvi enst gecontroleerd. Inmiddels is hu,, a°v uitgeweken naar Moskou. Ka- *W,.?nshy heeft aan een krant in West- H>p„ meegedeeld, dat hij is overge- n omdat hij bang was door de Rus- '6 worden geliquideerd. iS°i!-.r h®t eerst sinds de machtsgreep d'vc>n •anco za' misschien in Spanje een pfpjDng van „Yerma" van Frederico Zorca worden gegeven. Een H;lfi ij® toneelgezelschap geeft dit jaar 0ering van „Yerma". in het ka- te.1oh?.n het „festival van twee we- van Gian Carlo Menotti. Het is gewijd aan werken van Euro- U'Ja n Amerikaanse kunstenaars. Tot r.geleden werden de werken van jn Spanje gepubliceerd om- Nn a een overtuigd republikein en 1 was. 99 HAARLEM, 31 mei De beslissings wedstrijden voor twee plaatsen in de Eerste Divisie tussen RCH, RBC en De Graafschap beginnen Tweede Pinkster dag met de ontmoeting RCH-RBC, die op Houtrust in Den Haag wordt ge speeld. Winnen de Haarlemmers, dan spelen zü zondag 12 juni op „Birkho- ven" te Amersfoort tegen De Graaf schap. Bij een zege van RBC speelt De Graafschap 12 juni op „De Vliert" in Den Bosch tegen de Rozendaalse club. De aandacht wordt erop gevestigd, dat indien RCH erin slaagt RBC te klop pen, de Haarlemse club voor de Eerste Divise behouden is. RCH heeft name lijk van de drie ploegen het beste doel- gemiddelde, hetgeen bij een eventueel gelijk eindigen van beslissende beteke nis is. Jordanië Het Jordaanse staatsvei- ligheidsgerecht., dat in Jeruzalem zit ting heeft gehouden, heeft gisteren 21 Jordaniërs veroordeeld tot dwangar beid, variërend van achttien tot een jaar, wegens hun lidmaatschap van een communistische groepering. Twee an dere beklaagden werden vrijgesproken van het personeel aanwezig. Het bezoek viel bij de gasten bijzonder in de smaak en men liet zich uitvoerig voorlichten over de produktie van het bedrijf, waar bijna achtdui-end mensen werken. Op merkelijk was het dat de fotografen en filmoperateurs, anders zo actief bij el ke handeling van de koninklijke perso nen, thans hun ijver richtten op het ma teriaal, waarmee zij dagelijks werken en langer dan normaal luisterden en ke ken naar hetgeen hier verteld en ver toond werd over het fotomateriaal. *5 De „Karei Doorman" vaart de Nieuwe Waterweg af, op weg naar Nieuw- Guinea. DJAKARTA, 31 mei (AFP) Regio nale commandanten en provincie-gou verneurs uit heel Indonesië zijn in Dja karta bijeen ter bespreking van de ont wikkelingen tijdens de noodtoestand in het land en de Nederlandse militaire plannen in Nederlands Nicuw-Guinea. Het overleg zal achter gesloten deu ren gevoerd worden. Volgens welinge lichte kringen zal de toestand in Neder lands Nieuw-Guinea het belangrijkste punt op de agenda zijn. Verwacht wordt, dat generaal Nasu- tion president Soekarno bij de terug keer van dienst wereldreis volledig zal inlichten over de veiligheidssituatie en de Indonesische militaire kracht in de provincies, die aan Nederlands Nieuw- Guinea grenzen. Nasution verklaarde zondag, dat in opdracht van Soekarno versteikingen naar de provincies wei den gezonden. Ook herhaalde hij een vroegere verklaring: „Wij consolideren onze troepen om met alle macht een gebruik van geweld door de Nederlan ders te beantwoorden". LONDEN, 31 mei Maar schalk Rodion Malinovski, de Russische minister van defensie, die in Parijs niet week van de zijde van Khroestsjev. schijnt zich een machtige positie in de hiërarchie van het Kremlin te hebben verworven. Volgens berichten die hier zijn ontvangen zal de leider van het Rode Leger de Sovjet-premier ook ver gezellen op diens komende bezoek aan Oostenrijk volgende maand. Voor de mislukking van de topconferentie was een officieel bezoek aan Wenen op 30 juni reeds vastgesteld. Khroesjtsjev is van plan zich aan deze afspraak te hou den. Deskundigen in Russische aangele genheden beschouwen het als een slecht teken dat Malinovski hem op dit bezoek aan een neutraal land, waar ra ketten noch ontwapening onderwerp van gesprek kunnen zijn, zal vergezel len. Gisteren verklaarde Malinovski in Moskou met opmerkelijke zelfverze kerdheid in Khroestsjevs aanwezig heid dat hij aan zijn strijdkrachten het bevel had gegeven, geallieerde ba ses vanwaar vliegtuigen zijn opgeste gen om het Russische luchtruim te schenden, aan te vallen. Malinovski trad op de politieke voorgrond toen hij twee weken gele den met Khrooesjtsjev in Parijs arri veerde. Zijn benoeming tot minister van defensie als opvolger van de af gezette maarschalk Zjoekov heeft destijds weinig aandacht getrokken. Maar van dat moment af werd hij Khroesjtsjevs schaduw. Hij bevond zich steeds aan de zijde van de Rus sische premier, bij politieke bijeen komsten zowel als tijdens privé-uit stapjes buiten Parijs. Zelfs toen Khroesjtsjev een afscheidsbezoek aan Cresident De Gaulie van Frankrijk racht, werd hij in strijd met het protocol vergezeld door de maar schalk. MALINOVSKI WASHINGTON, 31 mei (Reuter) De Amerikaanse Republikeinse senator Aiken, lid van de Senaatscommissie voor buitenlandse betrekkingen, maak te gisteren uit Malinovski's verklaring op dat in het Kremlin de „oorlogspar tij" aan de macht is gekomen. Volgens hem was Malinovski's verklaring ge vaarlijk, want het kon betekenen dat raketten zouden worden afgevuurd als een vliegtuig bij ongeluk boven Sovjet gebied kwam. En de eerste raket die op het grondgebied van onze bondgenoten zou terechtkomen, zou het sein zijn voor een regen van raketten op Rusland, al dus voegde hjj hieraan ,oe. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 31 mei Hoewel het vliegkampschip „Karei Doorman" van middag eerst officieel vertrekt voor het vlagvertoon naar Nederlands Nieuw- Guinea en de landen in het Verre Oos ten is het gisteren tegen het vallen van de avond al uit de haven vertrokken. De „Karei Doorman" is ter hoogte van Scheveningen voor anker gegaan. Van ochtend is het eskader Seahawk-straal- jagers van het vliegveld Vaienburg op gestegen om op volle zee op het dek (Van een verslaggever) In de komende maand zal de haar dracht van alle KLM-stewardessen een drastische wijziging ondergaan. In na volging van andere luchtvaartmaat schappijen heeft de directie, in overleg n? de Vereniging van KLM-stewar- dessen, nauwkeurig voorgeschreven hoe de gastvrouwen van de maatschappij in het vervolg gekant dienen te zijn. De KLM heeft een bekende Amsterdamse coiffeur als deskundige geraadpleegd en het resultaat is, dat de stewardessen nu een keuze kunnen maken uit zes kap sels. Voor 1 juli a.s. moet het haar van iedere KLM-stewardess volgens een van deze zes modellen gekapt zijn. Lang haar, het Farah Diba-kapsel en ingewikkelde coiffures met knotten en spelden heeft de deskundige (met het oog op uniform en werkzaamheden) als onpractisch of onflatteus verworpen. De zes modellen maken deel uit van de normale zomerlijn van dit jaar. De ste wardessen mogen zich eenmaal op kos ten van de KLM bij een vermaarde Amsterdamse kapsalon de coiffure van hun keuze laten aanbrengen, daarna kunnen ze, omdat het gangbare kapsels zijn, bij iedere kapper in binnen- en buitenland terecht. Volgens de deskun dige van de KLM passen de zes ver plicht gestelde kapsels het beste bij het stewardessuniform waarbij uiteraard ook rekening is gehouden met het mutsje dat de gastvrouwen van de KLM dra gen. Enkele meisjes, die zich de gelukkige bezitsters weten van een uitzonderlijk lange, maar fraaie haartooi, zijn weinig ingenomen met de nieuwe beoaling. Zij stellen zich onder meer op het stand punt, dat de directie haar vrouweliike personeelsleden onmogelijk kan voor schrijven hoe zij gekapt moeten zijn. omdat zij immers ook in hun vriie tijd met de voorgeschreven haardracht door het leven zouden moeten gaan. Hier en daar is verontwaardigd ge constateerd. dat de maatregel van de K.L.M. de persoonlijke rechten en vrij heden van de stewardessen in gevaar brengt en enkele meisjes hebben al op hoge toon te verstaan gegeven, dat zij „nooit, maar dan ook nooit" op beve! hun haar zullen laten afknippen. Het ziet er naar uit dat de start van deze „nieuwe K.L.M.-lijn" niet geheel zonder strubbelingen zal verlopen. Philippijnen Volgens de jongste schattingen van het aantal slachtoffers als gevolg van de overstromingen in Manilla zijn meer dan tweehonderd mensen omgekomen. Het aantal ver misten kan nog niet worden vastgesteld. De schade wordt op dertig miljoen gul den geraamd. (Rtr., AFP). van het schip te landen. Vanochtend ook heeft de minister van Defensie, ir. S. H. Visser per helikopter een bezoek aan het schip gebracht. In het Kanaal zullen de jagers „Gro ningen" en „Limburg" zich bji het vliegkampschip voegen. Later zal men contact maken met de tanker „Mij drecht", die al is vertrokken en die op de Atlantische Oceaan het schip van stookolie en de straaljagers van kero sine zal voorzien. Het smaldeel V zal dan via Kaap de Goede Hoop en de Zuid- en Oostkust van Australië naar Nieuw-Guinea varen. Op het eiland Biak worden de twaalf straaljagers en de twee helikopters ontscheept. Men denkt dat het smaldeel eind juli bij Hol- landia zal aankomen. Na een onderhoudsperiode zull°n de Nederlandse oorlogsschepen oefenin gen houden in de wateren ten oosten en ten noorden van Nieuw-Guinea. Men verwacht dat het smaldeel ln de cember in ons land teug zal zijn. Het smaldeel telt ruim 1700 konpen: meer dan 1200 man op de „Karei Doorman" en 250 op elk van de beide jagers. Commandant van het smaldeel V ls commandeur A. P. Ferwerda. Commandant van de „Doorman" ls kapitein ter zee A. J. Marcus, van de „Groningen" kapitein-luitenant ter zee C. F. Wolderling en van de „Limburg" kapitein-luitenant ter zee V. R. Y. Win kelman. DOETINCHEM, 30 mei Vanmid dag is de vijftigjarige arbeider M. den Akker uit Gorinchem bij een bedrijfs ongeval om het leven gekomen. De 26- jarige P. A. J. de Klein uit Utrecht werd zwaar gewond en de 36-jarige J. Vink uit Giessenberg liep lichte ver wondingen op. De drie arbeiders, in dienst van de firma De Vries Robbé te Gorinchem, waren in Doetinchem werkzaam bij de bouw van een nieuwe montagehal van Philips. Bij het plaatsen van betonpla ten voor de dakconstructie schoot een dezer platen los en vielen de drie ar beiders van een hoogte van tien meter. Beide gewonden zijn naar het zieken huis in Doetinchem overgebracht. De heer Den Akker was gehuwd en vader van drie kinderen. (Advertentie) BARTEUORISSTR HAARLEM TEL. 13439 LEI.DSESTRM7, (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL ;235?6 Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Droog weer met opklaringen en weinig wind. Over het algemeen iets hogere temperaturen. Zon: 4.26—20.50 - Maan: 10.59—0.37 DE BILT, 31 mei Een regenzone verplaatst zich uiterst langzaam in oos telijke richting en zal geen invloed op het weer in ons land uitoefenen. Op de oceaan bevindt zich boven het zeegebied ten zuiden van Groenland een depressiegebied dat weinig van plaats verandert en de eerste paar dagen het weer in West Europa niet zal beïnvloe den. Het weer in ons land blijft rustig met van dag tot dag iets hogere tem peraturen en geleidelijk meer zonne schijn. max min neersl Station Weer temp temp afgei gistereD 24 uur Den Heidei zw. bew. 15 10 0 Ypenburg zw. bew. 14 7 1 Vlissingen zw. bew. 13 9 0.1 Eelde zw. bew. 14 8 0 De Büt licht bew. 15 4 0 Twente zw. bew. 15 8 0.1 Eindhoven mist 16 4 0.1 Zei.-Limburg mist 15 5 0 Stockholm on bew. 16 11 0 Oslo zw. bew. 15 13 0 Kopenhagen regen 18 13 0.1 Londen licht bew. 19 7 0 Amsterdam zw. bew. 15 6 0 Brussel onbew. 15 5 0 Luxemburg onbêw. 14 5 0 Partis onbew. 13 7 0 Bordeaux onbew. 24 10 0 Grenoble licht bew. 22 9 0 Nice onbew. 22 15 0 Berlijn regen 18 11 5 Frankfort licht bew. 13 5 1 München geh. bew. 20 11 0 Zürich zw. bew. 17 12 0.1 Genève g-sh. bew. 21 8 0 Locarno licht bew. 24 12 0 Wenen geh. bew. 13 12 1 Innsbruck onbew. 21 6 0 Rome onbew. 23 12 23 NAARDEN, 51 mei Gister avond is in het Diaconessenhuis al hier in de leeftijd van 49 jaar over leden de voorzitter van de Partij van de Arbeid, de heer Evert Vermeer. Het bericht van zijn verscheiden heeft in socialistische kring grote ontstel tenis verwekt. De heer E. Meester, secretaris van de P.v.d.A. sprak van een ongelooflijk zwaar verlies voor de Partij van de Arbeid in het bijzon der, maar ook voor de internationale socialistische beweging, waaraan de beer Vermeer zo n actief aandeel bad. Het dagelijks bestuur van de P.v.d.A. is vanochtend in spoedzitting in Am sterdam bijeengekomen. De waarne mend voorzitter, ir. H. Vos was uit Parijs onmiddellijk naar ons land te ruggekeerd. Eind maart 1959 werd de heer Ver meer voor een rustkuur in het zieken huis opgenomen. In augustus hervatte hjj het werk, doch 16 april moest hij weer naar het ziekenhuis, nu voor een maagoperatie. Na een chirurgische in greep op 2 mei trad twaalf dagen later een verslechtering van de toestand in. Twee maal kreeg hij gisteren een maag- bloeding voor hij om half acht over leed. Vrijdagmorgen elf uur zal de heer Vermeer worden herdacht in het Con certgebouw te Amsterdam, waar zijn stoffelijk overschot dan ligt opgebaard. (Zie ook elders in dit blad) Advertentie VAVAVA'tVAVAVA'AVAVA'tVAVA'AVAVAVA'AjBj.'AjBjBjtjBytJtJtJiJtJ^»] •X'XWiVrt '•V«VtV«V#VaVaVaVaV <^V.V.V£* C'X'Xw '.V.W.WAVAVAVAV '«V»V«VtVi'»V.Vi.V AW«W»VAVrt

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 1