Honderden belangstellenden bij het afscheid van burgemeester Kwint Ik had nog graag zo veel in Veisen willen doen' JO Minister Visser neemt afscheid van smaldeel V Eenvoudige softballzege van Haarlem op Amsterdam10-2 In memoriam Groot schrijver en een meester over de taal —Willem Elsschot mm PAUL VLAANDEREN De spoot» brand* m BAKKERS BEHAN6 Wraak mm h l Marine in staat overal ter wereld voor onze belangen te waken Raadsleden bij de Hoge Raad Hogere resultaten bij Kon.-Shell RECEPTIE IN DUIN EN KRUIDBERC W", y> I Burgemeestersambt Velsen Ontslag en opvolging ALLE HENS VOOR DE BOEG Prof. mr. J. Kisch mede als eerste aangewezen Priester zegent het huwelijk van zijn zoon in WOENSDAG 1 JUNI 1960 PAGINA 2 v. DUIVENBODEN PANTALON PRAAT r£.if. 29.75 39.75 ■hJaiaoCt 2/£&*zt£h> Gen. Cronjéstraat lalb (Advertentie) als zij eens een kijkje kon tegenwoordig heel wat anders dan al die bloemetjes van vroeger. Wij beschikken over 600 dessins, direct uit voor raad leverbaar. Vraag onze stalenboeken of kom eens in Dit smaldeel zal iedereen er aan moeten herinneren, dat Nederland een marine bezit, die in staat is zich overal ter Willem Elsschot was van 1882. Hij liep dus tegen de 80. Zijn laatste verhaal is „Het dwaallicht", dat geen jaartal draagt, maar een jaar of tien ge leden verschenen zal zijn. „Het Tankschip", daaraan voorafgaand, is in 1941 geschreven. Een veel schrijver is hij nooit geweest. Tien romans, die steeds korter bleken, en een dichtbundel, maken zijn hele oeuvre uit. Sprekend over de vele romans van Vestdijk zei hij eens: „Kijk, dat zou ik niet kunnen, daar heb ik geen fantasie genoeg voor". A. Voorzanger zal in Bloemenheuvel exposeren koelkasten diepvriezers •P R» Rijkskweekschool Haarlem 51 De tocht door de vluchtgang is voorwaar geen genoegen, merkt de Noorman. Overdekt met modder, vol builen en schram men bereiken ze na wat een eeuwigheid schijnt de uitgang, een half ingestort hol, verscholen in het dichtst van de boomgroep. „Hoe staan de krijgers op de burcht tegenover Wigberth?" vraagt Eric. Mildred haalt de schouders op. „Ze gehoorzamen hem, nu Vorti- gern weg is. Dat is Vortigerns eigen wil geweest". „Hem ingege ven door Wigberth natuurlijk", gromt Eric. „Het was wel vreemd. Wigberth wilde niet, dat ik erbij was, toen hij ging om Vortigern te ontmoeten", vertelt het meisje. „Pas later toen Vortigern met verzorgster waarschuwde mij voor Wigberth, en toen deze een bood* schapper uitzond, is hy achter hem aan gegaan". „De boodschappen» die stierf bij Artor", stoot Eric uit, 'die ineens alles begrijp' „Hij wachtte Wigberths handlanger op, werd in het gevecht ze" dodelijk gewopd en kon niet meer vertellen dat de koning in ge~ vaar was." Inmiddels hebben zij een dichtbegroeide helling bereik1 en met een ruk staat de Noorman stil, als hij een kleine aanzwellen* de stofwolk over het pad beneden ziet naderen. „Wigberth met eer\ aantal krijgers. Dat is vlugger - dan ik dacht. Nu is het er op of eT onder". 99 VELSEN, 31 mei Burgemeester mr. M. M. Kwint heelt zijn ambtelijke loopbaan beëindigd met een afscheids receptie, die hem door enkele particu lieren bereid was in hotel Duin en Kruidberg, toen bleek, dat van gemeen telijke zijde geen afscheid zou worden georganiseerd. Zeer velen hebben de nu Seboden gelegenheid aangegrepen om e scheidende burgemeester ten af scheid de hand te drukken en tevens hem alsnog geluk te wensen met zijn zilveren ambtsjubileum, dat aan het be- §ing van deze maand in alle stilte voor- ij Is gegaan. Het college van B. en W., dat de vorige dag nog een mededeling had doen uitgaan, dat deze receptie geen officieel karakter droeg, verscheen niet. Van de raadsleden kwamen alleen de leden van de VVD-fractie. En ter wijl van het raadhuispersoneel niemand verscheen, hoewel daaronder vele amb tenaren zijn, die voor hun burgemees ter wel sympathie koesterden, zag men wel alle hoofden van de gemeentelijke diensten en bedrijven en ook verschil lende personeelsleden. Ook het gehele kader van de Velsense politie, alsmede _;de afdeling recherche, was aanwezig, hoewel 's morgens op de binnenplaats van het hoofdbureau reeds officieel af scheid was genomen. Naast zeer vele vertegenwoordigers uit kerkelijke kringen, deputaties van diverse verenigingen en grote bedrijven, zag men op de receptie de pro cureur-generaal, diverse ambtenaren van de griffie, de burgemeesters mr. O. P. F. M. Cremers van Haarlem, mr. H. M. van Fenema van Zandvoort, Thomassen Athuessink van der Hoop van Slogteren van Bennebroek, J. G. S. Bruinsma uit Beverwijk en H. Nlelen uit Heemskerk, uit welke gemeente ook wethouder C. J. de Ruyter aanwezig was. Uit Leiden was burgemeester jhr. mr. sF. H. van Kinschot eveneens naar Velsen gekomen om afscheid te nemen van zijn ambtgenoot. Toen de receptie op zijn drukst was, stelde burgemeester mr. M. M. Kwint, die vergezeld was van zijn echtgenote en kinderen, er prijs op uitdrukking te (Advertentie) aluminium |aloezlaën De beste service bij Ged. Oude Gracht 108 - 110 - Haarlem Telefoon 17165 geven aan zijn erkentelijkheid voor de aanwezigheid van zovelen en de vrien delijke woorden, die van mens tot mens tegen hem waren gezegd. Dit al les zal ik bewaren in mijn hart, aldus de burgemeester. Nu hij in Velsen een kwart eeuw gewerkt had, zei hij bij het neerleggen van zijn ambt de onvolko menheid te voelen van de arbeid van ieder mens. Ik zal vele fouten gemaakt hebben aldus mr. Kwint. Wanneer het aan mij heeft gelegen, dan bied ik daar voor graag mijn verontschuldigingen aan, hopend dat deze aanvaard zullen worden, zoals ik mijn schuldenaren ver geef. De burgemeester veronderstelde, dat de nu afgesloten periode voor Velsen wel eens de meest dramatische en dynamische zal blijken te zijn ge weest. Toen hij in Velsen kwam waren er 4.000 werklozen. Er is een oorlog over heen gegaan. Er is het na-oor- logse herstel en de enorme uitbrei ding gekomen. De burgemeester zei zich wel eens gevoeld te hebben als lopend aan de spits van een falanx, te doen staat, zei hij nog zo graag En peinzend over wat voor Velsen nog een raadhuis gebouwd te hebben en zoveel meer. Het deed hem bijzonder veel goed hier ook vele vrienden te zien uit de jaren van de oorlog, van het verzet. In die tijd heeft de geschiedenis van Ghideon hem vaak op de been gehouden. Zij, die met mij deel mochten hebben aan het verzet moeten dankbaar zijn, aldus mr. Kwint, zoals ik dat ben geroepen te zijn daarvan een klein deel te mogen vormen. Ik heb het hier niet gemakkelijk ge had. zo vervolgde de burgemeester. Hij heeft zich echter altijd aan zijn werk kunnen wijden met het gevoel te trach ten iets te bereiken. In dit verband bracht hij bijzondere dank aan het gro te korps van ambtenaren. Sprekend over zijn liefhebberijen, zei hij, bevoorrecht geweest te zijn in deze schone streek te mogen werken. Vaak had de jacht hem geboeid in Duin en Kruidberg, hij heeft de zon zien opgaan over de polders als hij op de eendentrek was. En dan was er zijn paard, waren er de honden. Steeds heeft hij veel steun gevonden in de natuur, in zijn sport. Hij hoopt daarvoor nu meer tijd te kunnen vinden. Burgemeester mr. H. M. van Fene ma uit Zandvoort reageerde op deze toespraak met „Leve de burgemeester van Velsen", gevolgd door een driewerf hoera, dat door velen werd overgeno men. Enige minuten later trad oud-wethou der F. P. Vermeulen naar voren. Ik ben hier wel niet de voornaamste, maar ik ben wel de oudste, zei hy. Bijna 90 jaar oud, bracht hij namens velen dank voor wat de burgemeester de afgelopen 35 jaar is geweest. Wjj kennen onze WÊ0 i -,vr' n jt Namens de burgemeesters van Zuid- kennemerland bood burgemeester Cre mers van Haarlem de scheidende bur gervader van Velsen, mr. M. M. Kwint, een boekwerk aan. Links mevrouw Kwint. eigen tekortkomingen nog beter dan zü, die er over oordelen. De heer Vermeu len besloot met de wens uit te spreken dat God hem en de gemeente Velsen het voorrecht zou gunnen van een nieuwe burgemeester, die net zoveel voor Vel sen over heeft als mr. Kwint. Burgemeester Kwint verklaarde bij zonder getroffen te zijn, dat juist de heer Vermeulen deze woorden sprak. Hp had hem destijds in de gemeente in geleid. Nu luidde hij hem uit. (Advertentie) Nee maar! Een pantalonzonder,,knieën". Met een blijvende plooi en een pas vorm die nooit zijn „gezicht" verliest. Een pantalon die U altijd dat rustige gevoel geeft er tip-top uit te zien. Een fantasie? Integendeel: prettige werke lijkheid. Tenminste... als het een panta lon van TREVIRA is. 55% pol/ester, 45% wol. ■jf> onvermoeibaar plooihoudend gemakkelijk te wassen VELSEN, 1 juni Vanmorgen is ten raadhuize de officiële mededeling ont vangen dat het door burgemeester mr. M. M. Kwint gevraagde ontslag aan hem eervol is verleend met dankzeg ging voor de bewezen diensten. Door middel van een aanvullingsagenda zal deze mededeling nog vanavond ter ken nis van de gemeenteraad, die om half acht op het raadhuis in openbare ver gadering byeenkomt, worden gebracht. Intussen doen over de opvolging van burgemeester mr. M. M. Kwint tal van geruchten de ronde. Vast staat echter alleen, dat ongeveer drie weken gele den in de Staatscourant de vacature bekend is gemaakt en dat tot 1 juni de gelegenheid openstond naar dit ambt te solliciteren. Algemeen wordt wel verwacht, dat een beslissing zo spoedig mogeiyk zal worden genomen. Wethou der H. de Boer bekleedt reeds van be gin december 1959 de functie van loco burgemeester. V) (Van onze softball medewerker) HAARLEM, 31 mei De softball- •tedenontmoeting Amsterdam-Haar lem, heeft zoals leder jaar, een vrij eenvoudige Haarlemse zege opgele verd. De eindcyfers waren 10-2. Ook in honksiagen waren de Haarlemse meisjes verre superieur hierin waren de cyfers 11 tegen 1. Slechts twee innings zon in het steden duel interessant geweest. Dat waren de eerste twee, waarin Haarlem, ondanks wanhopige pogingen van de hoofdste delingen, een 9-0 voorsprong opbouwde. Reeds de eerste slagvrouwe die in het slagperk voor Haarlem verscheen, Yvonne Immer (HCK) begon met grof geschut. Hoog en ver verdween haar geslagen bal Tn het mldveld. Drie hon ken kon zU hierop lopen. Emmy Hof- stra. Gerda Oammenga en Mieke We merman alle van HHC plaatsten steeds de bal onbereikbaar weg voor een honk. Daarnaast maakte Amsterdam, dat onder felle druk kwam te staan, nog vier grove fouten en het was 5-0. De tweede Haarlemse slagbeurt werd haast geiyk aan de eerste.Toen was het Emmy Hofstra, die de bal voor drie honken tussen de Amsterdamse meisjes inplaatste. Door het weggeven van twee vrije lopen werd de stand al gauw 9-0. Hierna verslapte de concen tratie aan Haarlemse zijde. Men sloeg te gauw en graag. Begrijpelijk na de ze voorsprong. Amsterdam wisselde van werpster. Dini Houtison was de enige die in de tweede inning tot een honkslag kwam. Wil Hurkmans wist als korte stop, met een fantastische vangbal Amsterdam van een scorings kans af te houden. In de vüfde inning kwam Amsterdam tot een run door een vrije loop'en enkele foutjes 9-1. Joke Fuykschot en Marijke Tieland lieten nog tussentycls honksiagen los, maar de dubbele cijfers voor Haarlem, kwamen pas in de laatste slagbeurt. Wil Hurkmans liet een honkslag los. Yvonne Immer deed hetzelfde en het was 10-1. Amsterdam kwam in haar laatste slagkans tot 10-2, na een mis verstand by de Haarlemse veldsters op een geslagen bal van Gerda de Bruin (OWO). Verder liet Haarlem het niet' komen. Voor Amsterdam wierpen Ma ya Kuin en Gerde de Bruin samen 7 x 3 slag, 3x4 wijd en 11 honksiagen te gen. Voor Haarlem hadden Mieke We merman en Tini v. d. Net samen 4-4-1. GROOTMOEDER ZOU RAAR OPKIJKEN nemen bij Bakker's Behang in de Cronjéstraat. Het is onze zaak kijken, u zult ver steld staan van de vele mo gelijkheden. Daar komt nog bij, dat wij onze klanten een uitgebreide service bieden. Ga liever rechtstreeks naar Gen. Cronjéstr. 135 - Haarlem Telefoon 55432 DEN HAAG, 31 mei Het is be- langryk, aldus minister S. H. Visser tijdens het afscheidsbezoek, dat hy van daag aan boord van de „Karei Doorman" bracht, dat dit schip en zijn belde ja gers zich laten zien in de Stille Oceaan. Dit smaldeel zal iedereen eraan moeten herinneren, zo zei minister Visser, dat Nederland een marine bezit, die in staat is zich overal ter wereld te ver tonen en voor de Nederlandse belan gen te waken. Het vliegdekschip bevond zich enige mülen uit de kust voor Katwijk, toen om negen uur de minister in gezelschap van de plaatsvervangend chef va nde ma rinestaf, commandeur mr A. N. Baron de Vos van Steenwijk, en zijn adjudant, luitenant ter zee (vlieger) der le kl. H. J. E. van der Kop, per helikopter van het marinevliegkamp Valkenburg asm boord arriveerde Het bezoek begon met een rondgang door het schip, waarbij verschillende leden van de bemanning aan de minis ter werden voorgesteld. Uiteraard werd speciale aandacht gewijd aan de hangar. De minister gebruikte de koffie in het onderofficiersverblijf. Diverse oudere onderofficieren, ónder wie de oudste onderofficier van het detachement van de koninklijke luchtmacht, werden aan de minister voorgesteld. Vevolgens sloeg de bewindsman van de vliegbrug van de „Karei Doorman" het oplanden van de Seahawks, be horende tot vliegtuigsquadron 860 de marineluchtvaartdienst, gade, wel ke landigen een bijzonder vlot ver loop hadden.. Tenslotte bracht hij nog een bezoek aan de beide machineka mers van het vliegkampschip. Na de lunch sprak de minister op het vliegdek, bij een „alle hens voor de boeg" de bemanning toe. In deze toe spraak zei de minister o.m., dat het smaldeel nu een vlagvertoonreis gaat maken, maar dan een vlagvertoonreis van wel bijzondere betekenis. Buiten het aandoen van enige buitenlandse havens immers, zal de Nederlandse vlag getoond worden in een deel van ons ko ninkrijk, namelyk in Nederlands Nieuw- Guinea. De bewindsman herinnerde de bemanning er aan, dat de regering het nodig heeft geoordeeld de defensie van Nederlands Nieuw-Guinea enigszins te versterken. De „Karei Doorman" kreeg nu de opdracht om een eerste ge deelte van deze versterking, een gedeelte van een eskader jachtvliegtuigen van de koninklijke luchtmacht, daarheen te brengen. „Dit is", aldus de minister, „op zie hzelf reeds een belangrijke taak, maar even belangrijk is het, dat de „Karei Doorman" met zijn beide jagers, zich zelf laat zien in de Stille Oceaan. wereld te vertonen en voor de Neder landse belangen te waken" Na deze toespraak nam lr. Visser, van de „Karei Doorman" afscheid om we derom per helikopter naar het marine vliegkamp Valkenburg terug te keren. Onmiddellijk daarna zette het viegkamp- schip - begunstigd door prachtig weer - koers om de zuid, waarmee dus deze reis van vlagvertoon begon. Hiermede gaf hij te verstaan, dat al zyn romans teruggaan op persoonlijke ervaringen. Fictie zyn zy niet, al biy- ven zij verdichting. „Lymen" en „Het Been", die nog altijd als zijn meester werken gelden, zyn evenals „Kaas" en „Het Tankschip" geschreven uit zijn ervaringen in het reclamevak. In dat val-, dat hij voor een deel in Rotter dam geleerd heeft, Is hö oud geworden; maar afgaande op de romans, die hy eraan gewijd heeft, zou men zeggen, dat zyn hart er van afzijdig is geble ven. De smaak ervoor moet hij wel ge had hebben en ook de persoonlijkheid. De bluf en het bedrog, die hy in „Ly- men" en „Het Been" sarcastisch te kent, moeten hem als handigheid, als spel byzonder geboeid hebben. Zonder dat dit hem blind maakte voor de tra giek, die zij by de slachtoffers veroor zaakten. Misschien was zijn sarcasme zelfspot t.o.v. de man die het niet laten kon, en zijn deernis de echte uiting van zyn betere ik. Tot deze laatste opvat ting kon men gemakkelijker komen toen enkele jaren na elkaar zijn „Tsjip" en „Leeuwentemmer" ver schenen, beide gewijd aan zijn klein zoon. Strikt genomen was de sarcasti sche, althans bespottende toon niet ver dwenen. maar hier brak een tederheid door, die wellicht door het grootvader- OVERVEEN, ljuni Onder auspi ciën van de „commissie tentoonstellin gen Bloemenheuvel" zal van zaterdag 18 juni tot en met zaterdag 9 juli een tentoonstelling worden gehouden met aquarellen en tekeningen van de heer A. Voorzanger, te Haarlem. De heer Voorzanger is leraar tekenen aan het Jac. P. Thijsselyceum in Overveen. De officiële opening van deze expositie zal op zaterdagmiddag 18 juni om dire uur geschieden. Het bezoek aan de expositie van wer ken van Bloemendaalse beroeps beel dende kunstenaars, die thans in Bloe menheuvel wordt gehouden tot en met maandag Tweede Pinksterdag 6 juni, geniet een matige belangstelling van eni fe tientallen bezoekers per dag. Wel is e verkoop een succes. Er zijn reeds ze ven tentoongestelde werken verkocht, waaronder drie stukken ceramiek. Inmiddels heeft de tentoonstellingbe zoeker enige vernieuwingen bij „huize Bloemenheuvel" kunnen ontdekken. Het grasgazon is vernieuwd en er zyn perken begonia's gekomen, welke plan ten later door rozen zullen worden ver vangen. Aan de achterzijde zal een pad worden gemaakt, dat een uitgang krijgt op de Ter Hoffstedeweg. Naast de in gang van het gebouw zullen twee oude historische stoeppalen worden geplaatst. Advertentie levering vlo uw hondufoof Imp. KÖNIG NV. - AMSTERDAM ROTTERDAM - ALMELO - VENLO bracht, maar die iemand toch niet zo maar komt aangewaaid. Men kon toen vermoeden, dat zijn tot dusverre iet wat zure ironie een dekmantel was ge weest voor een in wezen kwetsbaar hart. Deze indruk kon, wat ons betreft, toch weer teniet gedaan worden als men hem zelf uit zyn vroeger werk hoorde voorlezen. In de toon, waarop hij dat deed, scheen een zweem van leedver maak aanwezig, dat misschien niet het waargenomen verdriet gold, maar wel de bekrompenheid, die er de feitelijke oorzaak van was. Blyft hij dus als de mens, die in zijn werken aanwezig is, groten deels een mysterie, als schryver was hy een onbetwist meester over de taal. Hij schreef een bijzonder relder Nederlands, dat zijn Vlaamse, Antwerp se afkömst wel niet geheel verhulde, maar in deze eigen aard heel zuiver was. Men zou het ook buitengewoon ef ficiënt kunnen noemen, omdat Els schot consequent op kernachtigheid uit was en elk teveel vermeed. Iedere zin was op zichzelf zeer tekenend, maar paste ook gaaf in het grotere verband. Er is weinig proza in de hedendaagse Nederlandse literatuur, dat zo welover wogen nodeloze omhaal vermydt en het precies beeldende kiest als dat van Els schot. Daardoor zijn zyn verhalen uiter mate boeiend. Van zijn werkwij ze heeft hij achter in „Tsjip" een in druk gegeven in een toevoegsel „achter de schennen", dat aan Jan van Nijlen is opgedragen. Bij het verschijnen van zijn eerste kleinzoon is niet alleen zijn vrouw „aan het stralen gegaan als had zij zelf ge baard", maar ook „ik zelf heb mij op gericht als om tot grote daden over te gaan." Hij moet die ontroering boeksta ven overigens „vast overtuigd dat dit mijn laatste ge- schrijf zal zijn." Zijn poëtische bevliegin gen zal hij voorstellen als het bereizen van een vreemd land. Hij begint: „IIc kom thuis van een reis en vind alles voor mij gereed staan. Vrouw en kinderen hebben gedaan alsof ik niet weg was geweest en mijn vrouw heeft het souper opgediend." Punt. Ik herlees en ga aan het huiveren voor die banaliteit. Zo iets kan geen mens schelen, dat staat vast. Zoals het daar staat, Is het een reis geweest naar Brussel of hoogstens naar Parys, want van hieruit is Brussel niet eens een reis. Maar zeker is het geen reis geweest naar dat heeriyke land. Ik zal dus liever thuiskomen van die reis, je weet wel, of beter nog van de reis, dus van de rei§ bij uitnemendheid. Maar waarom ben ik zo plotseling op reis gegaan? Doe ik dat soms meer? Natuurlijk, déér zit hem de knoop. Eén reis kan geen kwaad en valt niet op, wel dat stelselmatig trek ken, alsof het een plicht was. Voor de zoveelste maal kom ik thuis van de reis. O.K. Nu is dat geen reis naar Pa rijs meer, want wat zou ik daar voortdurend gaan uitvoeren? Nu is het een rare reis, een tocht naai een vreemdsoortig oord en voor de lezer durf lk hopen, dat hy nu geen aard- rykskundig regisseren meer ver wacht. Ook hier, mag men aannemen, fa buleert Elsschot. Maar hij fabu leert de waarheid. Wat hy schreef, heeft hij nauwkeurig gewikt en gewogen, bygeschaafd, herschreven. Dit was meer dan zyn ambachteiyke zorg voor het uitdrukkingsmiddel. Het was het op het artistieke gevoel wegen van de adequate uitdrukking voor de geraaktheid, die hem tot schrijven be* woog. Geraakt werd hy, a-romantiscb als hy was, niet door grote karakters en edele gevoelens, wel door een samen leving, waarin de averechtse groot heid van mannen zonder scrupules zo wel zyn bewondering als zyn ergernis opwekte en de zieligheid van de slacht offers zowel zyn deernis als zyn spot- Hij gaf daaraan lucht in een vorm, di* bii alle zelfbeperking toch een zekere uitbundigheid had en by alle nuchter heid toch zeer kleurig beeldend was. Dit maakte hem tot een groot schry ver. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 31 mei De Tweede Ka mer heeft vanmiddag prof. mr. I. Kisch, hoogleraar aan de gemeentelyke univer siteit van Amsterdam, en mr. L. P. M. Loeff, advocaat-generaal by de Hog* Raad der Nederlanden, als eersten aan gewezen op de voordracht aan de ko ningin ter benoeming van twee raads leden bij de Hoge Raad. De Hoge Raad der Nederlanden wordt uitgebreid met één lid terwijl ook ind* plaats van de raadsheer prof. mr. G. F«- ber tot vice-president een ander be noemd wordt. (Van onze correspondent) DEVENTER, 31 mei Vanmorgen il in de parochiekerk Maria Regina onder grote belangstelling het huwelyk vol trokken tussen H. J. F. M. Lucassen e» mej. M. Th. B. Brouwer. Het huwelijk werd ingezegend door de vader van d« bruidegom,, pater Dom F. Lucassen o.s.b- die ook het H. Misoffer opdroeg. Pater Lucassen deed in 1954, na het overlijden van zijn echtgenote, zyn intrede in het klooster der Benedicts nen te Ooster hout en werd in 1958 priester gewyd. HiJ werd by het opdragen van het H. Mis offer geassisteerd door de pastoor van de parochie, G. A. Schopman, en kape laan F. Receveur. - (Advertentie) LICHTGEWICHT ZOMERJASJE 29.75 Uni en ruitdessins in blauw, grijs, groen en beige. U kiest hierbij een WASH AND WEAR PANTALON 29.75 HtKCIN ANEGANG 17 DEN HAAG, 31 mei De netto resul taten van de maatschappijen der Ko- ninklyke/Shell Groep zijn in het eerste kwartaal van 1960 gestegen tot 41,8 miljoen tegen 39,6 miljoen in dezelfde periode van 1959, een stijging van 5)4 pet. De opbrengst van verkopen en an dere bedrijfsinkomsten steeg tot 661,5 miljoen tegen 621,2 miljoen in het zelfde kwartaal van 1959. Eindexamens 11de leerkring 1960: Geslaatd de dames: I. v. Hogezand; (Haarlem); L. Kist de Ruyter (Velsen); A. Koen (Velsen); H. Quaadgras (Heemstede); M. van Toorn (Haarlem). zijn leger weg was, liet Wigberth mij halen. De man van mijn oude JAMMEI?- HET WAS, N06AL PfflNbENP..*H'J WOONT IN KENT, NIETWAAR HET SP'JT ME, MENEER WAANDE PEN, MAAP MENEER 6PEEN IG NET WEG - VOOR Ik ?AL ZE66EN Ik 0P6E&E10 HE 3 OVER PIE PIE V&oPER AAN 6PEEN HEEFT «SCf»PW NEE, MENEER-'N euRCHETT'e, REACH, WAY... H'J HEEFT OAA* EEN WOON BOOT. SWAN FEATURES SYNDICATE

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2