Korting tot 1,4 pet. teruggebracht Toeslag van 6 en van 10 pet. Chauffeur laat bussen botsen LANDING ALS EEN ZACHT EITJE „PROEF-ALARM" VOOR AMERIKAANSE LEGER Nieuw ontwapeningsplan van de Sovjets Poging wig tussen Westerse mogendheden te drijven RUSSISCHE NOTA OVER DEFENSIE NIEUW-GUINEA h Bonn ontstemd over het optreden van Smirnov Duits-Russische betrekkingen op een dieptepunt aangeland Verwondering over de vergunning A wee jongens verdronken °Uel-Kapitan 196 Ó1 I an Lent-Heemstede 1 ARKA voldaan 8 11 Minister Gates beantwoordt vragen van een Senaatscommissie Verwoerd wordt streng bewaakt Commentaar in Den Haag„Ook wij zijn tegen dreigen met geweld" Sjah van Perzië in Turkije Vrachtauto ramt militaire auto Moskous propaganda-nota Het weer s VRIJDAG 3 JUNI 1960 o Ö4sfe JAARGANG No. 30535 bureau smedestraat s haarlem j^RBETERING AMBTENARENPENSIOEN (Van onze Haagse redactie) Den HAAG, 2 juni. - In de Vandaag gehouden vergadering van de centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambte narenzaken is algehele overeen- Bternming bereikt over een aantal Maatregelen ter verbetering van financiële positie der gepen- Sioneerden. Om erger te voorkomen Loterij „Rolot" SV .twaalfjarige Arie van Veen bii TLfeftVEBN. 2 juni - De vijfjari gen «k e'kens 's vandaag te water ge hot «P verdronken. Het W? huis k 1. Nadat ruim een uur was ge- 1 SUccesvol - sierlijk - snel I I. Official dealer Telefoon 38810 fff mmÊÊS Voor militairen op Nieuw-Guinea Welzijnszorg wordt uitgebreid „Nederland vergroot oorlogsgevaar' DEN HAAG, 2 juni. Rusland heeft een aide mémoire aan de Nederlandse regering gezonden, waarin volgens het persbureau Tass wordt gezegd, dat de recente versterkingen van zee-, land- en luchtstrijdkrachten op Nieuw- Guinea niet anders dan het oor logsgevaar in zuid-oost-Azië kun nen vergroten. Deze acties laten ook duidelijk zien, zo zegt de Sov jetnota, dat de dreiging in dit ge bied niet uitgaat van Indonesië, leuke zomerjaponnen vlotte mantels snoezige japonnetjes W** Sergeant gedood, drie militairen gewond zoals in de Nederlandse nota van 12 april werd gesteld. De Sovjet regering spreekt de hoop uit, zo deelt Tass mee dat de Nederland se regering niets zal ondernemen wat de vrede in gevaar zou kun nen brengen of spanningen in zuid-oost-Azië zou kunnen veroor zaken. De nota is vanavond in Den Haag ontvangen. iiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiimiiiiiiiiiiiimmiimiiiiiiiiiiiiniiimiiiiii De aide-mémoire, die de regering van de Sovjet-Unie aan onze ambas sadeur in Moskou heeft overhandigd, en waarin wordt beweerd, dat de bescheiden versterking van onze de fensie op Nederlands Nieuw-Guinea een bedreiging zou zijn van de vrede in Zuidoostelijk Azië, werpt enkele vragen op. Zij is in zekere zin een reactie op een aide-mémoire, die onze ambassadeur op 12 april aan de Russische regering heeft doen toe komen. Dit laatste document was be doeld om de Sovjet-Unie vast te na gelen aan een passage in het geza menlijk communiqué dat Khroesjtsjev en Soekarno na afloop van hun be sprekingen in Bogor, Djakarta en Bali hebben uitgegeven en die in hield, dat beide staatslieden tegen het gebruik van en het dreigen met geweld zeiden te zijn. Het is natuur lijk ook in de diplomatie ver leidelijk te scoren, als men een doél- rijpe kans meent te zien. Het is echter de vraag, of dat in dit geval, en tegen deze tegenstander, wel he lemaal juist gezien was. Lang zamerhand is het toch genoeg zaam bekend, dat de verklaringen van de Sovjet-leiders doorgaans van een zeer opportunistische strekking zijn en voor elke situatie op maat gesne den worden. De Nederlandse aide- mémoire van 12 april, die uitging van de veronderstelling, dat wij een uiting van Khroesjtsjev zouden kun nen uitspelen tegen Soekarno, die hij zo duidelijk te vriend wil houden, is daarom lichtelijk naïef geweest. Misschien hadden wij de jongste propaganda-nota van de Sovjet- Unie tóch wel ontvangen, maar dat betekent nog niet, dat wij er om hadden mopten vragen. MORRIS "êeforeipu Suijf Suède dames- en herenjasjes Zomerweer Het weer in Europa o 'eiefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 SiiL°nnerrien,en 20800 Postgiro 143481 g J*antoor Beverwijk: Zeestraat 50, telet 4790 ar|toor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 p.. Telefoon 5790 r®9tie: J. 3. W Boerrigter en si Mr. W. A M. van der Kallen. '^redactie: Dr«. H. v. RUN en W. Sever». NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per weeü, f 2.65 per maand, t 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging «e 5.30 uw avonds tel. 21544. be korting op de pensioenen in ver bod met het genot van algemeen Uderdomspensioen of algemeen wedu- ,eöpensioen wordt teruggebracht van Procent op 1,4 procent per dienst- *®ar, ingaande 1 april 1960. Zoals men zich zal herinneren was aanvankelijk voorgesteld het aanpas- £lr»gspercentage te verlagen van 2 tot ,'.3 procent. Men is tenslotte echter "Rgekomen op 1,4 procent. Het verschil ^an 0,1 procent komt neer op circa ?astig gulden per jaar (in totaal een ?edrag van naar schatting zeven mil- 3o«n gulden). Aan de gepensioneerden wordt in- §£ande 1 april 1960 een toeslag op de Pensioenen verleend van zes procent ter Compensatie van de huurverhogingen 8a7 en 1960, onder aftrek van de tijde- BONN, ;unj (Reuter A.N.P.) Twee Nederlandse buschauffeurs heb- fa'lënVKndaaK in Ibbenbueren in West- autobussen met 94 personen hun gente" uit Groningen met in duvven opzettelijk met elkaar 'nK doen komen om een erger ongeluk te voorkomen. Van de inzitten den werden 27 gewond maar op twee na konden zij het ziekenhuis na een eerste hulpverlening verlaten. Twee passagiers, de politieagenten P. van der Zee en L. van Laarhoven, zyn met een hersenschudding in het ziekenhuis van Tecklenburg opgenomen. De politie van Ibbenbueren zei dat de chauffeur van de tweede autobus die op enige afstand achter de eerste een «teile weg afreed, plotseling merkte dat de remmen niet werkten. Hij claxonneerde verschillende malen om *Ün collega te waarschuwen dat er lots mis was. Toen deze zag dat de Tweede bus met steeds grotere snel- aeid naar beneden kwam, liet hij zijn Püssagiers naar voren komen, stopte vn Het de tweede bus tegen de zijne botsen. lhu et gezelschap, leden van de christe lijke politiebond, heeft de reis naar tn voortgezet. Het maakte een dag- Pcbt naar het Teutoburgerwoud. n IVan onze Haagse redacteur) HAAG. 3 juni Het verlenen hi-,, ccn tijdelijke vergunning voor de lot -e' voor eenieder toeg „Rolot" heeft in verschillende Daane toegankelijke a. Ra! «f" Viaoft in r3gen heeft' prijsvraagservicebureau lp ".enige jaren geleden een aanvrage loter 'lencl' d'e vanwege de opzet van de bij ,il) werd afgewezen zonder dat daar- Wet^ Principiële bezwaar tegen de toto aangevoerd. Toen de opzet veran- «n Werd heeft het ministerie in dit ti— moe geval niet meer andere be- .v5.ren laten gelden. Het geval blijft «ertj Offj0jL, oen uitzondering, zo wordt ju'cie zijde onderstreept. Politici heeft hiermee dan ook niet een ko beslissing willen nemen. De ^ohijnt niet in het kabinet te zijn maar zij blijft nogal merk- l.'n' liberale Tweede-Kamerlid mr. W. Jch-Jortsema heeft over deze kwestie 'like vragen gesteld aan minis- eerrnan. «V^fEVELD, 2 juni Vanmiddag in de Barneveldsf Veen. bij Barneveldsebeek ver- °h het kind worden geborgen. jongetje was aan het Zuiderdiep (Advertentie) iiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG, 3 juni De A.R.K.A., die altijd bezwaar heeft gemaakt tegen de aanpassing van de ambtenarenpen- sioenen, is er uiteraard zeer voldaan over, dat er een begin is gemaakt met de afbraak van de korting, zo zei ons de voorzitter van de katholieke ambte- narenorganisatie, mr. G. A. A. M. Boot, naar aanleiding van de uitkomst van de gisteren gehouden vergadering van het Georganiseerd Overleg. De A.R.K.A. waardeert het verder, dat de gepensioneerden nu de volledige huurcompensatie zullen krijgen en dat de ambtenaren beneden de 65 jaar. die geen A.O.W.-uitkering ontvangen, nu ook een compensatie wordt gegeven voor het missen van de verhoging van het A.O.W.-pensioen in verband met de waardevastheid. Men betreurt het ech ter, dat dit laatste gaat ten koste van de verdere afbraak van de aanpassing (1,4 procent in plaats van 1,3 procent). iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiMmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiriiiiiiii lijk verleende uitkeringen ter compen satie van de huurverhoging 1957. 3. Aan de vóór 1 april 1960 gepensio neerden, die niet in het genot zijn van algemeen ouderdomspensioen of alge meen weduwenpensioen, wordt een toe slag gegeven van tien procent van het pensioenbedrag met eer maximum van 180,- jer jaar voor gehuwden en 108,- voor ongehuwden. 4. De toeslag van maximaal 180,- respectievelijk 108,- per jaar wordt voor degenen die in april 1960 worden gepensioneerd verminderd met één zes en dertigste van dat bedrag en voorts voor iedere maand, dat de pensionering later in gaat dan in april 1960 ook met één zes en dertigste, zodat dege nen die gepensioneerd worden in of na april 1963 deze toeslag niet meer zul len ontvangen. De vergadering van het georgani seerd overleg, waarbij minister Toxo- peus persoonlek aanwezig was, heeft ongeveer vier uur geduurd. De bespre kingen verliepen vrij moeizaam, maar men is het tenslotte eens kunnen wor den. WASHINGTON, 3 juni (Reuter) De Amerikaanse minister van defensie, Gates, heeft gisteren verklaard, dat de Amerikaanse strijdkrachten op het ogenblik „verbindingsalarm-oefenin- Sen" houden, gelijk aan die waartoe ij aan de vooravond van de mislukte top-conferentle in Parijs opdracht had gegeven. Toen de minister gisteren ge tuigenis aflegde voor de Senaatscom missie voor de buitenlandse betrekkin gen, die een onderzoek instelt naar het incident met de ,,U-2", zei de minister vanuit Parijs opdracht voor het eerste Voor de eerste maal na de aanslag op de Zuidafrikaanse premier, dr. Hendrik Verwoerd, heeft hij in Bloemfontein een rede uitgesproken ter gelegenheid van de 50ste „geboortedag" van de Unie. De premier, die op de foto vooraan op het podium staat, werd tijdens de rede zeer streng bewaakt. MOSKOU, 3 juni (Reuter, A.F.P.) Het nieuwe Russische ontwapenings plan, dat gisteren bij de tien-landen commissie voor ontwapening is inge diend, heeft een algemene en algehele ontwapening ten doel in drie stadia waarbij voorrang wordt gegeven aan de afschaffing vrfn ballistische en klas sieke middelen tot vervoer van kern wapens en de opheffing van militaire steunpunten in andere landen aldus is gisteren in Westelijke diplomatieke kringen te Moskou vernomen. Dit nieu we plan, dat aan vertegenwoordigers van twaalf landen Is overhandigd, houdt een wijziging in van de voorrang ver geleken met het voorstel dat minister- president Kliroesjtsjev op 18 septem ber 1959 in de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft bekend gemaakt. Volgens het plan moeten in het eer-' ste stadium onderhandelingen worden gevoerd over de afschaffing van midde len tot het vervoeren van kernwapens en - gelijktijdig - over de opheffing van militaire steunpunten in het buitenland. Het tweede stadium is dat van het ver bod van atoom-, bacteriologische en chemische wapens, de vernietiging van de bestaande voorraden en een verbod van verdere produktie van deze wa pens, terwijl tevens het aantal militai ren en conventionele wapens moet wor den ingekrompen. In het derde en laatste stadium de algehele ontwape ning met ontbinding van alle strijd krachten, opleidingscentra en staven. Het nieuwe Russische plan voorziet voorts in de vorming van internationa le politiestriidkrachten die ter beschik king van de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties moeten worden ge steld en bestemd zijn voor het handha ven van de vrede tussen de landen zon- der inmenging in de binnenlandse aan gelegenheden van de landen. In de Moskouse diplomatieke kringen wist men niet of die strijdkrachten perma nent zouden zijn of alleen zouden wor den samengesteld als er 'behoefte aan is. Wat het toezicht op de naleving van een ontwapeningsovereenkomst betreft, voorziet het plan in bestudering van passende maatregelen onmiddellijk na ondertekening van een ontwapenings overeenkomst. In diplomatieke kringen te Londen is men van oordeel dat met het plan wordt beoogd een wig tussen de Westelijke mogendheden te drijven door het Fran se voorstel tot overeenstemming over de middelen tot het vervoer van kern wapens in het begin van het ontwape ningsprogram er in op te nemen. De Amerikanen vinden dit echter onprak tisch. Er zouden dan te veel objecten voor internationaal toezicht zijn. alarm te hebben gegeven, nadat hij vernomen had dat de Russische pre mier, Khroesjtsjev, voornemens was de top-conferentie te torpederen. Gates zei, dat het huidige alarm woensdagavond is begonnen en .en kele dagen" zal duren. „Het brengt een iets grotere mate van paraatheid mee aldus de minister. Verder ver klaarde Gates voor de commissie het te betwijfelen of Rusland een al gemene oorlog zal riskeren door het afvuren van raketten op luchtbases, waarvan naar het vermoedt spiona- gevtiegtuigen zifn opgestegen. „Ik meen. dat de Russen absoluut weten dat zii zelfmoord begaan op het mo ment waarop zij dit trachten te doen, omdat ik geloof dat zij op alle moge lijke manieren volkomen op de hoogte zijn van de juiste stand van zaken der Amerikaanse defensie." Minister Gates legde zijn getuigenis af achter gesloten deuren, maar een deel ervan werd later voor publikatie vrijgegeven. Hij zei het ten tijde van de top-conferentie gegeven alarm „abso luut noodzakelijk" te achten. Desge vraagd antwoordde Gates niet te gelo ven, dat de Russen hun voornaamste raketbases zullen verplaatsen als ge volg van de onthullingen over de lucht fotografie vanuit de „U-2's". „De con structie, die bü strategische bases is betrokken, wordt niet zo gemakkelijk of snel opgebouwd, en de Russen weten niet precies hoeveel gegevens wjj er over hebben." Zij zouden kunnen pro beren ze in de toekomst meer te ver spreiden, aldus voegde de minister hieraan toe. Met het getuigenis van minister Ga tes is het onderzoek der commissie ge ëindigd. Na aflooir'verklaarde senator Fulbright, die het onderzoek heeft ge leid, van mening te zijn, dat de verho ren „vruchtbaar" zijn geweest. Het was soms onvaderlandlievender „om onze ogen te sluiten voor fouten, als er fou ten zijn begaan, dan om te onderzoe ken wat is gebeurd, te begrijpen wat heeft plaats gehad en fouten te corri geren," aldus de senator. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 3 juni Nu er onge veer tweeduizend militairen naar Nieuw- Guinea zullen gaan zal de welzijnszorg daar worden uitgebreid. Er zullen extra kisten met boeken en sportuitrustingen worden verzonden. De meeste ontspan ning zal echter moeten komen van de films. Deze zullen daarom In ruime ma te naar het eiland worden verstuurd. Hoe de films straks voor de verschil lende eenheden moeten worden ver toond is nog niet bekend. Waarschijn lijk zal aan de uitrusting van elk zelf standig onderdeel een projector worden toegevoegd. Men zal trachten om de militairen er toe te brengen in hun vrije tijd te studeren. Zij zullen er op gewezen wor den, dat zij na hun dienst in Nieuw- Guinea van daaruit zullen kunnen emi greren. Men heeft hiervoor een gunsti- gj regeling getroffen. De eventuele ge gadigden krijgen de overtocht naar hun nieuwe vaderland vergoed en boven dien een geldsom om de eerste kosten te dekken. Het is vrijwel zeker, dat naar Nieuw- Guinea geen amusementsgezelschap pen worden gestuurd. Een dergelijke onderneming zou te kostbaar worden, omdat deze gezelschappen geen grote tournees als na de oorlog* in Indonesië zullen kunnen maken. WASHINGTON, 3 juni (Rtr.) Naar Reuter 1 Washington verneemt hebben Amerika, Frankrijk en Engeland op grond van besprekingen die hun minis ters van buitenlandse zaken in Washing ton hebben gevoerd, besloten dat er niet te spoedig een nieuwe topconferentie met de Russen moet worden belegd. Na; men aanneemt, zijn de drie lan den wel voor voortzetting van de onder handelingen met de Sovjet-Unie langs diplomatieke weg en via discussies in de V.N. Geen van de vier inzittenden van dit tweemotorige vliegtuigje van de Britse luchtmacht liep ernstig let sel op toen het toestel kort na de start op het dak belandde van een koelhuis, waarin eieren waren opgeslagen. De gezagvoerder en de tweede piloot werden licht gewond; twee passagiers konden het vlieg tuig ongedeerd verlaten. Het aan tal gekneusde eieren was zeer groot. Advertentie (JM, Voor de warme dagen Voor de killere dagen Voor de meisjes Koninginneweg 71 - Telefoon 16040 Tijdens een kort bezoek aan Istanboel heeft de Sjah van Perzië (midden) zich enige tijd onderhouden met de nieuwe Turkse regeringsleider, generaal Cental Gursel (links). (Van onze correspondent in Bonn) BONN, 3 juni De Westduitse am bassadeur in Moskou, de 62-,jarige Hans Kroll, heeft gisteren de minister van buitenlandse zaken, Heinrich von Brentano, verslag uitgebracht over de politieke situatie in het Kremlin na de mislukte conferentie in Parijs. Kroll werd ook ontvangen door de bondspre sident. Heinrich Lubke, en keert van daag al weer naar zijn oost terug. De habitueel optimistische Westduitse am bassadeur heeft bij zijn aankomst in Bonn verklaard, dat er geen reden was voor „paniek" als gevolg van de nieu we diplomatieke stijl van het Kremlin. Ook nu zou hij ofschoon bijzonderhe den van het onderhoud niet bekend zün minister Von Brentano hebben gead viseerd de Russische ontwikkelingen niet te dramatiseren. Intussen is men in Bonn heftig ont stemd over het optreden, de laatste da gen van de Russische ambassadeur, Smirnov en zijn ondergeschikten. Hun activiteit, aldus officiële kringen, over schrijdt verreweg de grenzen van het toelaatbare en fatsoenlijke. Hoewel Bonn zijn best heeft gedaan om de kwes tie van de betrapte Russische spion, de attaché Levinov zo geruisloos mogelijk te behandelen, heeft ambassadeur Smir nov hoog van de toren gehlazen, ge protesteerd tegen de tegen Levinov ge uite beschuldigingen, maatregelen ge ëist tegen de kranten die de affaire had den gepubliceerd en getracht de aan dacht af te leiden door de bondsrege ring te vragen, of er ook U2 verken ningsvliegtuigen van de Amerikaanse luchtbasis bü Frankfurt waren opge stegen. Deze vraag volgde vlak op de verkla ring van de Russische minister van De fensie maarschalk Malinovski. dat zün Rode Leger bevel had gekregen om ra ketten af te schieten op elke basis van waar vliegtuigen in de richting van de Sovjet-Unie starten. Met hetzelfde recht zouden dan de Westelüke mogendheden, aldus Bonn, elk station in puin kunnen schieten vanwaar een Russische spion vertrekt. Zeker is intussen, dat de Duits-Russische betrekkingen op een dieptepunten zijn aangeland. Waarschijn lijk heeft ook om deze reden ambassadeur Smirnov zün vice-premier Alexei Kos- sygin afgeraden om onder deze om standigheden zijn voorgenomen bezoek aan West-Duitsland te brengen. Kossy- gin is van Rome naar Moskou terugge keerd. Vice-minister van buitenlandse zaken, Oriov. komt echter wei begin volgende week met drie, onbekende, be geleiders. BREDA, 2 juni Op het kruispunt Wilhelminasingel - Lovensdijkstraat is vandaag een militaire auto waarin lucht machtcadetten zaten, aangereden door een vrachtauto beladen met zeven ton aardappelen. De gevolgen waren ver schrikkelijk. De cadet-sergeant J.R. uit RÜswyk (Z.H.) overleed kort na het on geval ter plaatse. Drie andere cadetten werden met verwondingen en een shock naar het St.-Ignatlusziekenhuis overge bracht. De vrachtauto kwam van links. De militaire wagen had voorrang en draai de vanuit de Lovensdiikstraat de singel op naar links. Met een zware klap vloog de vrachtauto tegen de militaire wagen welke enkele malen in het rond draai de en aan de overkant van de weg te recht kwam. De Wilhelminasingel in Breda heeft het karakter van een voor- rangsweg maar is dit niet. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag zei desgevraagd, dat Nederland niet kan inzien „hoe de uiterst bescheiden defensiemaatregelen in Nederlands Nieuw-Guinea kunnen worden uitge legd als dreiging met geweld tegenover Indonesië". „Wij blijven het eens met de Sovjet-Unie, namelijk, dat geweld of dreiging met geweld in international (e geschillen verworpen moet worden," aldus de woordvoerder. De nota is een antwoord op het aide mémoire dat de Nederlandse ambassa deur te Moskou 12 april aan de Sovjet regering heeft overhandigd. Dat Neder landse aide mémoire hield instemming van de Nederlandse regering in met een passage uit het gemeenschappelijk communiqué van president Soekarno en minister-president Kroesjtsjev dat na afloop van het bezoek van Soekarno aan Indonesië werd gepubliceerd. De pas sage had betrekking op de uitspraak van Soekarno en Kroesjtsjev, dat zij te gen het dreigen met geweld waren. iiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiitmiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiniiiimiiiiiiiimii (Advertentie) BARTELJORISSTR HAARLEM TEL 13439 LEIDSESTRAAT, (BIJ KONINGSPLEIN)' AMSTERDAM TEL 223596 Verwachting tot zaterdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Droog, zonnig en warm weer. Zwakke tot matige oostelijke wind, in de middag aan de kust zeewind. Zon: 4.24-20.53. Maan: 14.23-1.54. Station Weer temp. temp. afgel. gisteren 24 uur Den Helder onbew. 16 14 0 0 0 Ypenburg onbew. 22 13 Vlissingen onbew. 19 13 Eelde onbew. 22 10 0 De Bilt onbew. 23 12 Twente onbew. 23 12 0 Eincfhoven onbew. 24 12 O 2ü.-Limburg onbew. 24 11 0 Stockholm onbew. 23 Oslo zw. bew. 22 10 0 Kopenhagen onbew. 18 11 0 Londen geh. bew. 25 11 0 Amsterdam onbew. 23 14 0 Brussel onbew. 24 11 0 Luxemburg onbew. 24 13 21 Parijs onbew. 25 13 0 Bordeaux onbew. 28 13 0 Grenoble licht bew. 27 10 0.5 Nice half bew. 23 16 0 Berlijn onbew. 23 12 0 Frankfort onbew 25 11 0 Vlünchen onbew 22 11 0 Zürich licht bew. 23 10 0 Genève licht bew. 24 9 0 Locarno zw. bew. 26 14 1 Wenen lichte regen 26 14 1 3 0 Innsbruck mist 26 10 Home half bew. 27 15

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 1