Twee centuries tijdens het onderonsje" van HCC Rood en Wit houdt zich prachtig staande M e WJnJsmsmr Rentmeester stelt de zege veilig DOTTO triomfeert in de Dauphiné Libéré Honkbalploeg erg wild tegen België Onstuimig slagfestijn met record als resultaat: 5-43 Broer Dirks houdt eer van de familie hoog VAN DIJK HELD IN GOUDSE ZEILWERK De Zwerver snelste jacht in race op Noordzee Enorme spanning in cricketcompetitie ACC duwt Quick in de moeilijk heden - -V Belg René Baeten dodelijk gewond lil!#® Damen winnaar in Eindhoven ENTHOVEN maakt zware val met de eindstreep in zicht Het drama van Antwerpen Sluis tweede in eerste etappe Motorcross Bergharen zonder allure a Olympisch dorp overgedragen Een maand „te vroeg" i WIELRENNEN IN NEDERLAND Succes voor VVGA in honkbalcompetitie Denen juichen voor Derksen en Post DINSDAG 7 JUNI 1960 /AGINA V litltï mÊÊÊÊÊMÊÊÈ Ronde van Engeland Omniumzege in Kopenhagen Op IJsselmeer 20 mijl in volle zee ui 1 I r mMBHK (Van onze cricketmede werker) AMSTERDAM, 5 juni De grote strijd in de le klas A. van de cricket- eonipetitie tussen de beide teams van HCC heeft twee centuries opgeleverd, "as het captain Van Arkel die voor HCC II de fraaie score van 131 runs op zÜn naam bracht, het eerste team van de Grote Haagse wilde daarna niet ach ter bij)ven: 104 runs voor Wischoff, zijn eerste „honderd" in eerste klas cricket. De wedstrijd eindigde in een draw, teer tot genoegen van Rood en Wit, dat middels een zege op Haarlem zijn ach terstand op HOC tot één punt redu ceerde. De spanning aan de kop is nu Wel zeer groot en het ziet er steeds meer haar uit dat de strjjd om het kampioen schap dit jaar zal gaan tussen HCC I en Rood en Wit, dat evenals de Hagenaars hog ongeslagen is. Hermes-DVS behaal- ROME, 4 juni Met een maand voorsprong op het schema is het Olym- fiisch dorp vanmiddag aan het Ita- iaans Olympisch Comité overgedragen. In opdracht van de regering overhan digde minister-president Tramboni tij dens een korte plechtigheid de sleutel aan Giulio Onesti, de voorzitter van het Comité. Het dorp, dat in het noordwes telijk deel van de Eeuwige stad niet ver van het hoofd-centrum der Spelen is gelegen, beslaat een oppervlakte van 35 ha. Het bestaat uit flatgebouwen van 2 tot 5 verdiepingen met tesamen 1348 hppartementen. Na de Spelen zal het ecrv stadsdeel vormen en in gebruik worden genomen door regeringsambte naren met hun gezinnen. Er zullen een school, een kerk, een postkantoor, een bioscoop, een supermarket en vele win kels worden ingericht. De gebouwen staan op betonnen pila ren, waardoor op eenvoudige wijze veel Parkeerruimte is ontstaan. De bestra ting en de verbindingswegen zijn nog niet gereed. vrÜ.^5 ?eeft maandag te Breda een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen Fortuna Düsseldorf. De Breda- naars wonnen met 3-1. JEAN DOTTO tweede overwinning de zijn eerste overwinning ten koste van VOC. De Schiedammers bleven met 5 wickets in de meerderheid. Ook ACC incasseerde tegen Quick (H) een ruime zege. De Hagenaars verloren het tref fen in Amstelveen met 6 wickets, waardoor zü naar de onderste plaats van de ranglijst werden verwezen. HCC I werd op de eerste speeldag van de match tegen het „tweede" aan de kant gezet voor 163 runs. Het antwoord van HCC II was niet mis: 308 voor 8. Aanvoerder Van Arkel was aan bat de grote man door een kansloze 131 in de boeken te brengen. Blaisse 36, Colthoff 39 (retired) en Bakker met een zeer snelle 57, kwamen eveneens tot fraaie scores. In de aanval van HCC I moest Vriens ditmaal met minder fraaie cijfers ge noegen nemen: 3 voor 133! Van Staay 1-64, Borgers 3-79. HCC I trok daarna andermaal naar de wickets en kwam tot 220 voor 6. De voortreffelijk op dreef zijnde Wisschoff kwam aan bat tot een sublieme prestatie. Zijn kansloze 104 bevatte 2 zessen en 11 vieren. Ook Hei mei 44 en Van Staay 30 not out leverden keurige bijdragen. De bowlingcijfers waren: Bakker 1-42, Van den Bosch4-77, Kooistra 1-53. HCC II zag er bij deze stand geen heil meer in verder te spe len, zodat de wedstrijd in een vrij tam me draw eindigde. De klassieke „derby" Rood en Wit- Haarlem trok veel cricketliefhebbers naar de Haarlemmerhout. Na een ver loren toss werd de thuisclub naar de wickets gestuurd, waar het openings- paar Engelenberg 22 en Venker 27 lange tijd stand hield. Wijkhuizen was snel vertrokken en ook Bouwman (11) moest met een bescheiden score genoegen ne men: 83 voor 4. Met De Nijs 42 en On- stein 23 op de mat werden de bowlers van Haarlem echter geducht onder han den genomen. Het werd 142 voor 5, waarna Van Liemt nog 13 runs bijdroeg. De telegraaf stond op 161 voor 8 toen Rood en Wit na bijna 3 uur batten de innings sloot. De wickets werden ge nomen door M. Maas 3-50, P. Maas 2-37, Van Dok 1-31. Het fielden van Haarlem was ondanks de handicap van het natte veld van prima klasse. Het begin van de Haarlem-innings leek een débacle voor de ploeg in te luiden. Drie wickets waren down met slechts 1 run in de boeken! Max Maas 24 wist de collapse echter te stuiten, doch nadat het wicket van Slagter (16), die als eerste was in gegaan en door Venker was opgeruimd, stond Haarlem met een stand van 52 voor 8 aan de rand van de afgrond. Wel ondernamen de Haarlemmers nog hardnekkige pogingen om een draw te forceren, maar 40 minuten voor het verstrijken van de speeltijd viel het laatste wicket op 105. De staartwickets Van Dok 15 not out, Voogd 11 en voor al Thoden van Velzen met een bijzon der moedige en knap gespeelde 33, had den zich intussen niet onbetuigd ge laten. De wickets werden verdeeld over Bijleveld 3-31, Onstein 3-23, Luining 2-23, Venker 1-1 en Wijkhuizen 1-30. De stand in de le klas A luidt: HCC I 5 17 Rood en Wit 5 16 HCC II 6 13 ACC 4 11 Haarlem Hermes-DVS VOC Quick (H) Eerste klasse B Excelsior-PW, gewonnen door PW met 104 runs (PW 157 a.o., Excelsior 53 a.o.). Quick (N)-Sparta, geëindigd in een draw (Sparta 240 voor 7, Quick 180 voor 7 tijd). HBS-HCC III, inningsoverwinning voor HBS (HBS 183 voor 9 gesloten, HCC III 70 all out en 76 all out). s'i f-f";- y \v> <v" -V SINT NIKLAAS, 6 juni De oud-we reldkampioen motorcross, de Belg René Baeten, is in een ziekenhuis te Sint Niklaas-Waes in België overleden. Hij bezweek aan de verwondingen, die hij opliep bij een val tijdens wedstrijden in Stekene. Baeten was 33 jaar. Hij werd wereldkampioen motorcross in 1958 en enkele malen kampioen van België. Het slachtoffer laat vrouw en twee Kin deren achter. De Franse Prix de Diane die zondag op Chantilly gelopen werd, is gewonnen door Timandra, van Court Martial uit Brief Candel. Tweede werd Notch en derde Noves. Het programma voor de cricketcompetitie vermeldde deze w eek de strijd tussen de teams van HCC I en II. Hier ziet men voor HCC II Blame aan bat op het bowlen van Van Staag. EINDHOVEN, 7 juni Piet Rent meester uit Ierseke heeft de Locomo- tiefprijs gewonnen. De zesde wedstrijd, de laatste die meetelde voor het klasse ment, leverde maandag een zege op voor Damen. Rentmeester finishte als tweede. De beslissende slag in de laatste wed strijd viel reeds vroeg. Kort na de start namelijk nam de strijdlustige Piet van GRENOBLE, 7 juni - Jean Dotto is v°or de tweede keer In zijn wielercar- '■ere winnaar geworden van de „Dau- hhiné Libéré", die ditmaal we) bijzonder *Waar is geweest voor de coureurs. Zijn ®erste triomf behaalde Dotto in 1952. Dotto dankt zijn eindzege aan zijn voor- tJ'effeUjke prestatie in de bergen. De J'riid is voortdurend fel geweest, zelfs in laatste etappe, waarin Dotto nog em- ®','g bedreigd werd door een aanval van "n concurrenten. Maar hij sloeg deze JJJH brio af en finishte tenslotte gelijk ^et zijn grootste rivaal, Mastrotto, die etappe-winnaar werd. -Slechts 54 renners bereikten Grenoble, jjoder hen waren twee Nederlanders, ?°ol en Van der Borst, die beiden meer ;;an twee uur achterstand hadden in de ""gemene rangschikking. Dick Enthoven de beste Neder lander in deze Dauphiné Libéré heeft de finish in Grenoble niet ge haald. Het trieste slot kwam voor hem ![ikele kilometers vóór de eindstreep. Hjdens de afdaling van de Saint-Di- «ler slipte hij en vloog in vplle vaart legen een muur. Enthoven werd met amelijk ernstige hoofdwonden en een r°broken sleutelbeen opgenomen in ziekenhuis van Grenoble. t)laattto was zondaS naar de leiders- aa,lvts geklommen dank zij een geslaagde 6lano ln het laatste stuk van de berg- van Annecy naar Villeurbanne. kovo,,Nederlanders bleek alleen Ent ire ti- machte het tempo van de snel- g6v0i„ jmers te volgen met als gunstig honP£' dat hÜ een plaats kreeg in de sroep van zeven man, die Villeur- Danr,„T:^ van zeven ma gnt, net eerst bereikte. was zaterdag ook de beste te hehK? -r' zich eerst gehandhaafd gerjn„„ n et Peloton, dat slechs een °Pgroen?'enterstand had op een klein Pje m de eerste halve etappe, was hij ook de beste in de tijdrit, die later op de dag gehouden werd en die uiteraard door Rivière gewonnen werd. Het eindklassement luidt: L Dotto 'Fr.)„ 40.08.38; 2. Mastrotto (Fr.) op 1.46; 3. Thielin (Fr.) op 7.11; 4. Pauwels (Belg.) op 8.29. 5. Privat (Fr.) op 11.16; 6. Abate (Fr.) op 14.10; 7. Cazala (Fr.) op 15.14; 11. Rivière (Fr.) op 21.37; 43. Kool op 2.00.03; 47. Van del Borst op 2.31.02. Ronde van Italië In de Ronde van Italië is gedurende het Pinksterweekeinde nauwelijks iets opwindends gebeurd. Het enige schok kende feit werd veroorzaakt door een onvoorzichtige automobilist, die veer tig km voor de finish bij een brug een valpartij veroorzaakte van liefst veertig renners. Daarvan profiteerde vooral de Italiaan Nencini. Hij werkte zich snel in de kopgroep, die de onfor- tuinlijken onder wie zich Anquetil, Gaul en Hoevenaars bevonden ook nog aanzienlijke „tijdschade" wilde doen oplopen. Nencini slaagde in zoverre in zijn opzet, dat hij zijn achterstand op Anquetil. die nog steeds de leiderstrui draagt, terugbracht tot ruim drie mi nuten. Winnaars va nde diverse etappes wa ren Falaschi (zaterdag), Bruni (zondag) en Elliot (maandag). Het. algemeen klassement luidt nu: I. Anquetil (Fr.). 78.06.24; 2. Nencini (It.) op 3.02; 3. Hoevenaers (Belg.) op 4.19; 4. Ronchini (It.) op 5.49; 5. Gaul (Lux.) op 7.32; 6. Massignan (It.) op 7.33; 7. Delberghe (Fr.) op 8.26-8. 8. Car- lesi (It.) op 8.28; 9. Pambianco (It.) op 8.41; 10. Adriaenssens (Belg.) op 11.13; II. Van Looy (Belg.) op 11.41; 27. Van Est op 35.22; 56. Stolker op 1.13.16. Est een kleine voorsprong. Oorspronke lijk was hij in gezelschap van Van As en Gramser, maar toen dit tweetal te rugviel, nam Van Wetten hun plaats in. Na 55 km. voegden acht anderen (Van der Borgh, Damen, De Groot, Huissoon, Kersten, Rentmeester, Steenvoorden en Leemans) zich bij de twee op kop. Van der Borgh verloor korte tijd later de aansluiting door een lekke band, maar de overige negen bleven de strijd be heersen. De voorsprong op het peloton schommelde tussen 1 min. 15 sec. en twee minuten, en kort voor het einde groeide het verschil zelfs nog iets. Tien kilometer voor de finish trachtte Kersten alleen weg te komen. De kloof tussen hem en zijn achtervolgers werd echter niet groter dan 50 meter en na een felle jacht werd Kersten tenslotte teruggehaald. In de eindsprint zege vierde Damen voor Rentmeester. De uitslag van de rit, die werd ver reden op het parkoers van de Limburg laan in Eindhoven, luidt: 1. Damen (Lieshout) 3 uur 43 min. 22 sec.; 2. Rentmeester (Ierseke); 3. Van Wetten (Noordwijkerhout)4. Kers ten (Siebengewald)5. Leemans (Bel gië); 6. Van Est (Fijnaart); 7. Huis soon (Heinkenszand) allen in dezelfde tijd als de winnaar. Op 40 seconden: 8. Steenvoorden (Haarlem) Op 1 min. 10 sec. sterdam). Op 2 min. 40 sec.: 10. Captein (Am sterdam), vervolgens ex aequo het pelo ton in dezelfde tijd als Captein. Het eindklassement luidt: 1. Rent meester 10 pnt.2. Damen 16 pnt.; 3. Maliepaard 29 pnt.; 4. Maas 66 pnt.; 5. Gramser 68 pnt. 9. De Groot (Am- Zaterdag werd de ingelaste hoofd klassewedstrijd tussen WGA en WVHEDW gespeeld. VVGA nam door een twee honkslag van Walker, en gave slagen van Vissers en Boers met 2—0 de leiding. WVHEDW bleek niet gevaar lijk. 3—0 Werd het in de zevende slag beurt op een honkslag van Brands en een slag voor twee honken van Jan van Wieringen. Hierna kreeg Brands, die op dat moment nog geen honkslagen tegen had, het moeilijk. Fel zette de Pauw, Smith en Schreuders hun knuppel on der de bal. Honkslagen waren het re sultaat, en zij scoorden twee runs. 32 dus na de voorlaatste slagbeurt. Een fout van v. d. Kluft plus een honkslag van Vissers, en een onzuiver aange speelde bal van Smith op het eerste honk, maakte de voorsprong van WGA weer groter 42. Hierbij bleef het. Het geen verdient was. Brands wierp voor VVGA 10 x 3 slag, 1 vrije loop en 3 honkslagen tegen. Smith had 6 i—6. Het herenenkelspel in het int. ten nistoernooi yan Venetië is gewonnen door de Mexicaan Lamas. Hij versloeg Drobny met 6-2, 8-6 en 6-1. Andres Gimeno (Sp) heeft het inter nationale tennistoernooi van Barcelona gewonnen door met 6-1, 6-2 en 6-1, de Italiaan Merlo te verslaan. Vaerendonk mag dan met een machtige sliding het thuishonk bereiken en daarmee het derde Belgische punt scoren, met deze treffer kon zelfs de eer van de Bel gische honkballers in de strijd tegen het Nederlandse team niet gered worden. Nederland zegevierde met 43-51 (Van onze kolfbalmedewerker) ANTWERPEN, 5 juni W« zijn naar Rerchem bij Antwerpen getogen, om te proberen de komende Belgische honk balnederlaag tegen de Nederlandse ploeg, zo vriendelijk mogelijk op papier te brengen. En waarom ook niet. Het is, vooral na de oorlog duidelijk ge worden, dat het Belgische honkbal naar een dieptepunt ging. En niemand kon met zekerheid vaststellen wanneer dit was bereikt. Zelfs niet nu, na het grote, vrijwel onbeschrijflijke echec dat met de ongehoorde cijfers 43-5 werd geleden. Overigens, het zal jaren duren, alvo rens onze zuiderburen weer partij kun nen bieden. Het was verschrikkelijk, dat is het enige woord dat voor deze wedstrijd ge bezigd kan worden. De slagploeg van Oranje, en dat waren alle negentien spelers die bij de seiektie gekozen wa ren, hebben hun bijdrage geleverd tot deze recordzege van 43-5. De coach, Ron Frazer, heeft alle spelers binnen de lijnen gebracht. Enkelen slechts voor eén slagbeurt, maar iéder ging naar huis met de wetenschap, dat zij als in ternationaal geboekt zullen worden. Door de Nederlanders werden niet min der dan 83 mensen in het slagperk ge bracht. Dit ongelooflijke aantal joeg niet minder dan 35 honkslagen tussen de Belgische velders in. Op het onge lijke veld van de Christal Berchem Ba seball Club maakte de bal de raarste sprongen. Dit had ook vele fouten tenge. volge. Toch kunnen de twee en twintig fouten welke de Belgische velders maak ten, niet geheel en al daarop gescho ven worden. Het was meer onkunde en gebrek aan capiciteit. Vooral tweede honkman Dillen faalde volkomen. Hij werd ook spoedig uit de ploeg geno men. Reeds in de eerste Nederlandse slag- beurt ontketende zich een waar slag festijn. Houtkamp, Urbanus, Beidschat, Vrenegoor ieder met een, en Joop Geurts met een twee honkslag bracht de score al direkt op 6-6. Toen hierna de eerste twee Belgen Stuyts en Dillen ook grof begonnen te tikken en Stuyts ook nog over de thuisplaat kwam, 6-1, ging ieder er even voor zitten. De Bei gen kwamen niet verder dan dit ene punt. Een inning later L5-1. Oranje daarentegen scoorde in de 2e slagbeurt weer zes runs 12-1 dus. En alles door veel gaaf slagwerk en veldfouten. Intussen had men bij de Bel gen niet stilgezeten, en de derde wer per in een duel dat nog geen drie in nings oud was, naar de werpheuvel ge zonden. Dat was Varendonck. Deze had toen de eer vijf innings te mogen blij ven staan. Hij wierp in deze periode 5x3 slag, 5 vrije lopen gaf hij weg en moest ook toestaan dat 19 oranjehem den de bal voor een of meer honken het veld inspeelden. Toen hij werd ver vangen door Geerlings, die ook nog als laatste Belgische werper twee innings mocht gooien, was de stand inmiddels 32-4 geworden. Geerlings wierp in zijn inning 1-2-7. Dit had nog elf runs tot ge- vpl.f- 43-5 werd de einduitslag. Een stryd en cijfers om van te huiveren. Het is een prestatie van de Nederland se ploeg, dat zij de mentaliteit op heb ben gebracht, voor iedere run te vech ten. Dit maakte de ontmoeting ergens nog heel aantrekkelijk. MORECAMBE, 6 juni Na een ener verende eindsprint, waaraan twaalf renners deelnamen heeft onze landge noot Ab Sluis beslag gelegd op de twee de plaats in de eerste etappe van do Ronde van Engeland voor amateurs. De Belgische renner Meeus versloeg Sluis met slechts enkele centimeters. Van de overige Nederlanders kwam Van Kreuningen als dertiende aan, ter wijl Jassen, Lotz en Sebregt ex aequo als twee en twintigste geplaatst wer den. De winnaar van het vorige jaar, de Engelsman Bradley maakte samen met zijn landgenoot Hinds deel uit van het groepje dat zich op de helft van de rit van Blackpool naar Morecambe (175 km) van het peloton afscheidde. Vee tien kilometer voor de finish slaagden Meeus en Sluis er na een felle achter volging in aansluiting met de kopgroep te krijgen. Het tweetal zette door en legde tenslotte beslag op de eerste twee plaatsen, ondanks de Engelse combine. Van der Klundert leidt Na deze op de eerste dag veroverd te hebben heeft de Nederlandse ama teur wielrenner Van der Klundert ook na de derde etappe in de Negen Pro- vinciënkoers zijn eerste plaats in het algemeen klassement niet prijs gege ven. Van der Klundert werd in de eer ste halve etappe van Wuustwezel naar Kasterlee over een afstand van 128.5 kilometer tweede achter de Belg Van Gestel. In de tijdrit over vijf kilo meter was Verstraete met een derde plaats de beste Nederlander. De rit te gen het horloge werd een overwinning voor de Belg Van der Bogaert vóór de Pool Paradowski. De Belgische renner Maes won de derde etappe van Kas terlee naar Bornem over 160 kilometer. Van der Klundert klasseerde zich in deze rit als zevende. In het algemeen klassement volgt Verstraete op de twée. de plaats, de Belg Leo van Looy staat derde en Bayens vierde. KOPENHAGEN, 6 juni De wieler baan in Kopenhagen ligt de Nederland se baanrenners bijzonder goed. Enkele weken geleden won Jan Derksen in de Deense hoofdstad uit een zeer sterk veld de grote omniumprijs van Kopen hagen. Op Tweede Pinksterdag voegde de 41-jarige sprintkampioen daar teza men met Peter Post een nieuwe, door de Denen uitbundig bejubelde zege aan toe. Ditmaal won het koppel Derksen- Post de zogenaamde „Omnium der we reldkampioenen" voor de Italianen Ter- ruzzi-Faggin, de Denen Nielsen-Lykke en de Belgen Van Steenbergen-Seve- reyns. Het damesenkelspel van het internatio nale tennistoernooi in Birmingham is gewonnen door Maria-Esther Bueno, die met 1-6, 6-3 en 6-2 de Engelse Ann Haydon versloeg. Van Houwelingen en Wierstra 'verslagen De Belgische stayer Proost heeft in het Goffertstadion in Nijmegen in- "rnationale stayer wedstrijden ge wonnen, waaraan ook de amateur we- eldkamnioen Van Houwelingen deel nam. Van Houwelingen bracht de weede manche op zijn naam, nadat Wierstra de eerste gewonnen had. Proost werd echter met een totaal van vier punten algemeen winnaar, doordat hij in beide manches ais tweede door de finish ging. Wierstra en Van Houwelingen volgden met ieder vijf punten. Een sprintwedstrijd tussen kandidaten voor de Olympische Spelen werd een overwinning voor de Amsterdammers De Graaf voor Paul en Van der Touw. De formatie Van der Lans-Oudkerk- Nikkassen-Scholten won tenslotte in de tijd van 4 minuten en 47,0 seconden een ploeg achtervolging over vier kilome ter. De Nederlandse kampioensclub „The Wolves" is op Eerste Pinksterdag der de geworden in een internationaal bas- ketbalitoernooi in Oostpna» BERGHAREN, 7juni Op een aan hellingen en „sprïngschansen" rijk cir cuit „De Zandberg" is Broer Dirks zon der zich ook maar één keer bedreigd te hebben gevoeld, winnaar geworden, van de internationale motorcrosswed strijden van Bergharen. De tweede en derde plaats werden ingenomen door de „nieuwelingen" De Wit uit Schijn- del en een jongere telg uit het Eindho- vense slopersgezin Jan Dirks. Voor ve len van de ongeveer tienduizend toe schouwers zullen deze wedstrijden een teleurstelling zijn geweest. Door aan de ene kant ongelukkig en aan de andere kant gelukkig toeval heeft alleen de tweede manche weten te boeien. In de ze rit werd eerst Albert Dirks door een val naar de achterhoede veTwezen en later moest Broer Dirks na een buite ling vele plaatsen goedmaken. De gebroeders Albert en Broer Dirks waren in dit internationale milieu eigen lijk de enige renners van klasse, want zowel de Duitser Willy Braun als de beide Engelsen Gordon Jackson en John Gilles bewogen zich met de overi ge Nederlanders slechts op het tweede en derde plan. In de eerste manche hebben Broer en Albert Dirks er een echt spelletje van gemaakt. Nadat zij gedurende zeven ronden ver voor de anderen uit om beurten als eerste door kwamen, was in de laatste ronde de eer aan Broer. Na tweemaal foutief wegsturen van starter Jan Timmer gingen de coureurs als een getergde meute voor de tweede manche weg. Maar voordat de eerste bocht gerond was, zagen de verschrik te toeschouwers Albert Dirks een val maken. Door bereidwillige handen ge holpen, was Albert Dirks echter weer spoedig op de been om met succes de grote achterstand goed te maken. In deze ronde toonde Albert zijn bijzondere klasse door bij de volgende doorkomst alweer vooraan te zitten. Het spelle tje van de eerste manche leek weer niet gehaald te kunnen worden, toen bij het ingaan van de vijfde ronde Broer Dirks onderuit ging. Ook hij wist even wel nog voor deze ronde verreden was alle verlies goed te maken en met Al- bert voorop ging hjj als tweede de laat ste twee ronden doen. In de laatste ron de van deze manche sloeg het noodlot echter opnieuw toe. Albert kwam weer ten val en een gebroken frame beteken de voor hem het einde. Broer Dirks is toen maar doorgegaan, om onbedreigd als eerste te finishen. Door het niet star ten van Albert Dirks in de derde en laatste manche heeft Broer Dirks alles in het werk gesteld om zijn jongere broer Jan de eer van de laatste man che te gunnen. Een tweede plaats was voor Broer Dirks immers ruimschoots voldoende voor de eindoverwinning. Na zes ronden leek het er inderdaad op dat Jan Dirks met de dekking van Broer Dirks in zijn rug deze wedstrijd zou gaan winnen. In dezelfde bocht waar al eerder Albert en Broer Dirks onderuit waren gegaan, maakte even wel ook Jan Dirks een val. En hoewel Broer Dirks als aanvoerder van de ploeg kennelijk het tempo drukte, kon zijn jongere broer niet verder meer ko men dan de vierde plaats. 500 cc intern, en sen.: 1. Broer Dirks, Eindhoven, 75 pnt.; 2. Albert de Wit, Schijndel, 69 pnt.; 3. Jan Dirks, Eind hoven, 67 pnt. 250 cc intern, en sen.: 1. S. Schram, Wolvega; 2. R. Boom, Amsterdam; 3. J. v.d. Mei, Gorredijk. 500 cc jun.: 1. J. Heijboer, Moerka- pelle 2. A. Hendriks, Oss; 3. K. Cor- tie, Amsterdam. GOUDA, 6 juni De weergoden zijn de nationale Pinksterwedstrijden, uitge schreven door de Roei- en Zeilvereni ging „Gouda" en de Goudse watersport vereniging „Elfhoeven", wel bijzonder goed gezind geweest. Praktisch het ge hele weekeinde zon en een behoorlijke goed te bezeilen wind. Er werd gestart met circa 190 schepen. De „Goudse Zeilweek" heeft in de zeilerswereld een zeer goede naam; er is immers op Reeuwijk steeds een pit tige sportieve sfeer en een grote gast vrijheid. Mede door de goede organisatie kunnen deze wedstrijden ook dit jaar weer geslaagd genoemd worden. Er is hijzonder fel maar sportief gestreden. De Vrijheidsklasse en de 16 m2-klasse waren zeer goed bezet. Bouw van Wijk was in de eerstgenoemde klasse opper machtig met drie overwinningen, slechts in de tweede race moest hij Neleman en Graafland voor laten gaan. In de laatste wedstrijd lagen Van Wijk en Neleman ver voor de rest van het veld uit en het kostte de winnaar veel moeite zich van zijn lastige tegenstander in het laatste rak te ontdoen. Joop Bodegraven wist zijn vorig jaar gewonnen hoofdprijs in de 16 m2-klasse voor een jaar te behouden door de laat ste race te winnen, waardoor hij voor zijn naaste concurrenten Grimm en Endstra niet meer te bereiken was. In de Valkenklasse is hevig om de hoofdprijs gestreden tussen mej. M. Hooft, E. J. Hoppe en J. H. de Wilde, die na drie wedstrijden allen een eerste en een tweede plaats hadden, zodat de laatste wedstrijd de beslissing moest brengen. Na een hevig duel met Hoppe werd De Wilde tenslotte winnaar, zodat er nog een hoofdprijs in Gouda bleef. De internationale klassen, Finjollen en Flying Dutchman, waren door de selectiewedstrijden voor de Olympische Spelen maar matig bezet. Als winnaars kwamen respectievelijk H. Willems en G. Alers uit de bus. In de Flying Junior klasse was D. Dudok van Heel met vier overwinningen superieur. Lex van Tien^ hoven bleek tenslotte de sterkste in d* Jeugdklasse. AMSTERDAM, 6 juni De 28 deel- nemende jachten aan de 100-mijlen- race op het IJsselmeer hebben bijzonder goed zeilweer getroffen. Alleen in de vroege ochtend van de eerste Pinkster dag zakte de wind iets af, maar een groot aantal jachten was toen al binnen. In de Rorcklasse 2 zegevierde de Witte Raaf met ir. Th. H. P. Tromp, vóór Sal- laand met G. W. Kloosterboer. In de Rorcklasse 3 werd Pionier eerste, met E. G. van de Stadt, gevolgd door Vlieree met J. J. A. Linsen en Vlieter met B. Wolff. Pimpernel 2 met P. Bouhuys won in de Rorcklasse 4 vóór Litorina met J. J. Reinking en Abeltje met J. Giltay. Bij de ronde- en platbodem jachten zege. vierde Luipaard met A. Faber. Bruinvis met J. H. Eyssen werd tweede. HOEK VAN HOLLAND, 6 juni De beste tijd in de North Sea-race, een wedstrijd over 20 mijl in volle zee van Harwich naar Hoek van Holland, is ge maakt door het Nederlandse schip De Zwerver met stuurman W. N. H. van der Vorm. In totaal namen 63 schepen aan deze race deel. De uitslagen waren: Klasse 1 (32-70 voet rating) (9 schepen): 1. De Zwerver (Ned.) W. N. H. van der Vorm, 2. Wjjvern II (België) W. R. Murdoch, 3. Ramrod (G.B.) S. B. Slater en R. M. V. Laughlin. Klasse 2 (25-32 voet rating) (21 schepen): 1. Myth of Malham (G.B.) met Peter Greenn, 2. Whirlwind (G B C. R. Holman, 3. Kiff (G.B.) E. Barker. Klasse 3 (19-25 voet rating) (33 sche pen): 1. Jabula (G.B.) J. Boardmannen. W. H. Gough Cooper, 2. Tulla (Ned.) Simon de Wit, 3. Variant (Ned.) A W, de Gier. Ml r s (y. Fascinerende spinakkers tijdens de Goudse Zeilweek, waarin onder meer door d» mValken" felle strijd is geleverd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 11