Veel tam-tam tijdens POLITJEMUZIEKFESTIVAL Gretha de Bruijn Bevrachtingsambtenaar zou schippers bevoordeeld hebben Ouders van scholieren dringen aan op directe verplaatsing Aöeeda voor Haarlem Skelter-sport gaat Bollen streek veroveren Wj&fnken TAXI 13000 Voetbed Sandaal MEUBELSHOW v. DUIVENB0DEN 't binnenhuis Défilé op Paviljoenslaan en concert op Grote Markt gala Tien maanden geëist Verwaaide „Mid- zomernachtsdroom" Auto-botsing op Raaksbrug Jeugd Automobielclub belegt 25 juni contactmiddag in Lisse HAARLEMSE RECHTBANK Balletklas Toonkunst LEEF GELUKKIG MET EEN (TOG)AL-GEZONDE BODY TOGAL Openluchttheater Films Onmiddellijke maat regelen bij Fust centrale Bejaarde wielrijder op slag gedood ENGEL 'm VRIJDAG 10 JUNI 1960 PAGINA 5 IDEALE SHIRTS voor de moderne man BAD- en STRANDKLEDING VAKANTIEKLEDING ANEGANG 17 ^rgerlijke Stand Haarlem .allen van een zoon: S. Schoot- s' J.'cA S. van der Kuijl-Vrolijk; J. 2u°°greef-van den Berg; J. L. van 6 n EN van een dochter: G. van Gi??rSchol; J. W. M. Vermeüs-Paap; Rijkskweekschool Haarlem Met Togal bevrijdt U zich snel én afdoend van reumatiek, spit, ischias, verkoudheid, griep en menstruatiepijnen. Met een flacon Togal in huis kunt U dié kwalen definitief de baas. Bij apotheek en drogist. De fustcentrale bij het Spaarne Raadslid Fortgens vraagt VRAGEN OVER GAS- EN ELEKTRA- TARIEVEN koelkasten diepvriezers Toneel en ballet Diversen Waterstanden Bij oversteken van randwegte Haarlem Scooter botst tegen auto op Frans Halsplein Bond van Oud-Illegale Werkers viert derde lustrum 24.90 WIE REKENT bezoekt vrijblijvend de permanente Artifort - Propos - Royal - Pas toe - Bonman en 7 20 fabri katen. Scholentoernooi Haar lemse Cricket Bond Gymnasium, Lourens Coster Lyceum, Coorn- hert Lyceum en Chr. M.U.L.O. (Bl'daal) kampioen „Thalia" viert 30-jarig bestaan Beurs van Amsterdam P. A. SCHAEPMAN OVERLEDEN HET OVERLIJDEN VAN PASTOOR KOSTERS Bloemendaalse bejaarden per bus op stap Eindexamen Gymnasium „Sancta Maria" Beurs van New York York julianapark 58-62 PASTOE MEUBELEN .Haarlem, ÏO juni Met veel tam- is gisteren in Haarlem het twaalf- !j Politie muziekfestival gevierd. Van Sp vroege ochtend tot de late avond 2®*ft het koper geschetterd van zes- ven muziekkapelen uit alle delen (jan het land. Het festival, dat gehou- «n vverd ter gelegenheid van het veer- v S jarig bestaan van de muziekkapel «an de Haarlemse politie, dat vorig to s vvert" gevierd, begon met een ster- t^at naar het Provinciehuis aan de vaviIjoenslaan, waar de korpsen één oor één defileerden voor Haarlems ',rgemeester, mr. O.P.F.M. Cremers 'f één mr. '(in gasten. Onder hen bevonden mr. P. Cleveringa, hoofd van de ^'deling politie van het ministerie van 'nnenlandse Zaken, de inspecteur- j heraal van de rijkspolitie, de heer v' Gerritsen, de procureur-generaal rtl" Amsterdam, mr. H. R. de Zaaijer, - officier van justitie, mr. L. H. Feits- j,a> de hoofdcommissaris van de gharlemse politie, de heer A. L. de ji j'i een vertegenwoordiger van de strictscommandant van Amsterdam Verder wethouder D. J. A. Geluk, Sen k®rPsohefs uit de omliggende plaat s-de korpschefs van de deelnemende kapellen en de oud-hoofdcom- en 'ssen, de heren E .H. Tenkinck n J' J. Fontijne. 6e^uurHe£ilé heeft meer dan een uur muziek?-' maakte vooral de martiale ^el van de F-ÜksP°litie een 2ü 3jp,® lndruk door de wijze waarop door h Presenteerde en vervolgens Welke i? blazen van „een forse mars, Ketrnnwaar naam aar aandeed: „Pliehts- filé heeft6?, steeds Paraat". Na het de- kort toesnrbaU^?meetter Cremers een h?. toespraakje gehouden, waarin hii bet feit releveerde, dat elf jaar gele? den voor het eerst in Haarlem het Po- Suemuziekfestival werd georganiseerd Pank zij energiek doorzetten is dit jaarlijkse evenement uitgegroeid tot jeh muzikale show van betekenis. „Het een vertoning van wat u waard ueht", zei de heer Cremers tot de op grasveld verzamelde politiemuzi- anten. Daarna speelden de korpsen hel ®nschede en Maastricht het Wil- AïnUs' Van de korpsen uit Eindhoven, Bv,p^rsf°ort, Nieuwer Amstel, Leiden, IJa? a- Arnhem, Nijmegen, Venlo, Den en Hilversum, Leeuwarden, Tilburg V1 Gronings gingen de vaandels en omhoog. De bijeenkomst op de binedjoenslaan werd besloten met een jjj amenhulde door de Haarlemse bloe- whmeisjes, die de dirigenten van de hopt ende korpsen een prachtig «en van Paarse> en witte iris- W aanboden. Tegen het middaguur Wr ®r in de Ridderzaal van het Haar- ^aa stadhuis een ontvangst door het higo se gemeentebestuur van de di- «en en en de besturen van de korp-' iw- waarop burgemeester Cremers V0o heringsplaquettes heeft uitgereikt* °r&a" de ontvangst en de voortreffelijke V(wn.lsatie heeft de heer A. Bruining, tiek Zjtter van de Bond van Politiemu- bii,„Vereni<gingen in Nederland en com- ïat^Hs van politie te Enschede, be- £h de avonduren heeft de uit vijf en (Advertentie) Trenco „Matchtown", tricot nylon, absorbe rend, snel droog en ab soluut no-iron. In uni wit, grijs en beige 19.75. Uni wit Terlenka (zéér fijn geweven!) 100% no- iron, luchtig in 't dragen 19.75 Volmaakte collectie wasbare dassen 5.95 5.90 7.90 tachtig man bestaande kapel van de Rijkspolitie op de Groote Markt een concert gegeven, waarvan als gevolg van de weersomstandigheden veel ver loren ging. Die zelfde weersomstandig heden zijn er waarschijnlijk de oor zaak van geweest, dat het aantal luis teraars niet bijzonder groot was. Van de breedsprakige Fakkelmars van G. Meyerbeer ging veel verloren. De eer ste wals uit de suite Espana van E. Waldteufel was eigenlijk het enige stuk muziek, dat helemaal hoorbaar was en dat een gave indruk achterliet van de voortreffelijke muzikale kwaliteiten van de kapel. Het werd uitmuntend gespeeld in een pittig ritme en stabiele klank verhouding. Op het programma ston den verder nog de eerste Slavische Rhapsodie van C. Friedman, de Chi cago Jazz Ouverture van F, Ruelle en een aantal marsen, 's Middags was er een concert in Den Hout achter res taurant Dreefzicht, waar de verschil lende korpsen om en om musiceerden. Tussen de concertnummers gaven de drumbands uit Venlo, Heerlen en Nieu wer Amstel een muzikale show. Het politiemuziekfestival, dat gisteren in Haarlem werd gehouden, begon 's morgens met een défilé. Op de foto ziet men het prachtige muziekkorps van de Rijkspolitie voorbij de autoriteiten macheren. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriiiiiiiiiiiii (Advertentie) o.a. Heinzelmann - Tweka - Lahco - Marina del Mor. BADJASJES o.a. shorts - pantalons - blouses - week-enders - jacks en pulls. TWIJNDERSLAAN 7-9 - Tel. 15.1.16 Uw wagen parkeert U voor de deur HAARLEM, 9 juni Tien maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest hoorde een 53-jarige Hille- gommer tegen zich eisen door de offi cier van justitie bij de Haarlemse rechtbank, waar hij zich te verantwoor den had, omdat hij als bevrachtings agent van de Rijksverkeersinspectie ge knoeid zou hebben met de bevrachting van binnenschepen. Enkele schippers, die hij bevoordeeld zou hebben, hadden hem af en toe een tientje of vijfentwin tig gulden toegestopt en als tegenpres tatie, zou de Hillegommer hun charter- bewijzen vervalst hebben en hun voor hun beurt bevracht hebben. De verdach te was echter niet alleen rijksamb tenaar. Zijn hoofdberoep was dat van expeditiechef van een kalkzandsteenfa briek, terwijl hij ook als commissionnair optrad voor het vervoer van een beton- fabriek. Volgens zijn verdediger, mr. P. J. de Ruijter der Wildt zou de Hillegom mer dan ook niet als rijksambtenaar ge- ÖSV^an-Everaardt. '.arn-van Zonneveld: H. L. van SèkJ' va!, its; p- Stringer-van Zeist; n?1ten? ?er Jagt-Vos; G. J. Brands- m- Th- Gutte-Gelaudie. EN: E- H- Siauderof, 73j„ GUiSe' 79j Mrt V! fï ?r; N^" P' van Amstel en J. H. en FeiisL, rumau E- C. Visser; W. Ahrt van ^en J- Dieters; C. Klaasen A *ï®at dor w°ude; W. Claü en C. iLfeijé PJ- Bonkerk en H. G. Weber; en g F' Brugman; A. Hout- A. Albers. HAARLEM, 10 juni Gisterenavond hebben de leerlingen van de balletklas sen van Toonkunst onder leiding van Nel Roos in de Stadsschouwburg een demonstratie van hun kunnen gegeven, uiteraard onder het meer belangstel lend dan critisch oog van familie en an dere kijklustigen. Het programma bood een evenwichtig beeld van de mogelijk heden voor de leerlingen. Het talent ligt nergens breeduit gezaaid. Ook hier niet. Maar van geen enkele balletklas kan het de bedoeling zijn, jongelui op te kweken in de richting van de dans- uit-professie. Niettemin viel het op, hoe een enkeling een zekere begaafdheid de monstreerde, die boven de middelmaat uitkwam. Voor het overige zullen de leerlingen hun profijt trekken van de lessen. Dat werd wel duidelijk, toen ter ope ning van de avond een groot aantal leerlingen liet zien, hoe het er op de les toegaat. Die opening was wat te breed uitgesponnen, maar leverde anderzijds een interessant beeld, hoe de leerling vanaf de eerste pas en de eerste bewe ging gevoerd wordt naar de dansfigu ren en het gedanste verhaal. Wat dat laatste betreft, kregen de leerlingen al le kans zicht uit te leven in het ballet „Een dag in artis", een kinderlijk ver haal, dat met charme voor het voetlicht werd gebracht. Het programma vermeldde natuurlijk ook nummers, die wat meer formaat en talent eisten. De executanten voldeden over het algemeen aan de eisen. Namen zullen wij niet noemen. Voldoende zjj, dat de toeschouwers geleerd en genoten hebben. Hun waardering voor Nel Roos en de andere medewerkenden uitten zij in ruime mate. H. HAARLEM (Rijkskweekschool) Eind examen Ilde leerkring 1960. Geslaagd de heren: R. Altman, Haarlem; H. Hei- dinga, Haarlem; J. Jansen, Haarlem; G. Lehman de Lehnsfeld, Haarlem; W. Wentink, Overveen; J. Boxhoorn, Heem stede: K. Brouwer, Haarlem: R. S. J. van Eden, Haarlem; Fr. v.d. Gevel, Haarlem. handeld hebben, maar als particulier commissionnair. De verdachte zelf gaf toe, dat hij din gen gedaan had, die beneden zjjn waar digheid waren. De omkoperij bestreed hij echter hij zag de giften meer als „fooien. De schippers waren bevreesd voor de concurrentie van het vervoer per as en wilden daarom de verdachte als scheepsbevrachter te vriend houden. Op hun charterbewjjzen vulde deze min der vracht in dan werkelijk vervoerd werd, terwijl hij ook aan de schippers de voorkeur gaf bij de verdeling van de aangeboden vrachten. De officier van justitie, mr. J. Wiar- da zette in zijn requisitoir uiteen, dat de nadelen van verdachtes handelwijze niet alleen waren, dat de veiligheids controle van de schepen om de tuin ge leid werd, maar ook dat de fiscus be nadeeld werd. Bovendien had verdachte als ambtenaar zijn plicht verzaakt door geen register bij te houden. De officier verwonderde zich erover, dat de rijks verkeersinspectie dat alles niet gemerkt had. Daarentegen stelde de raadsman, dat de ambtelijke functie van zijn cliënt slechts een formaliteit was, gezien diens lage salaris. Men had hem slechts aan gesteld om de bevrachtingsprocedure in Lisse te vereenvoudigen, want anders hadden de schippers naar de beurs in Leiden moeten gaan. De knoeierijen vond mr. De Ruijter de Wildt derhalve niet zo ernstig, dat ze men tien maan den gestraft zouden moeten worden. Hii bepleitte een straf gelijk aan de maand preventieve hechtenis, welke de ver dachte thans uitgezeten heeft. De recht bank doet 23 juni uitspraak. (Advertentie) 0.95; 2.40; 8.88. HAARLEM, 9 juni De ouders van de leerlingen van de beide openbare la gere scholen bij de Friese Varkenmarkt de plaats waar in weerwil van het besluit van het Haarlemse gemeentebe stuur nog altijd de voor kinderen le vensgevaarlijke fustcentrale gevestigd is zijn gisteravond bijeen geweest, om te protesteren tegen deze situatie. De bijeenkomst, uitgaande van de Anslijn-school en de dr. A. van Voort- huysen-school, werd ook bijgewoond door ir. C. H. C. van der Vlis, directeur van openbare werken, en door de heer J. O. W. en door de heer J. H. W. Schol ten, directeur van het gemeentelijk ha ven- en marktwezen, alsmede door een ambtenaar van de secretarie-afdeling onderwijs. Aan het begin van de bijeenkomst werden enige minuten stilte in acht ge nomen voor de nagedachtenis van de kinderen, die bij de fustcentrale zijn verdronken. De ouders werden door de heren Benjamins en Rijpma, de hoofden van beide scholen, nog eens ten over vloede gewezen op de gevaarlijke situa tie. Besloten werd een resolutie te rich ten aan het gemeentebestuur, waarin wordt aangedrongen op zo snel moge lijke verplaatsing van de fustcentrale naar het daarvoor aangewezen terrein aan de Oudeweg, en indien dat on verhoopt nog enige tijd zou moeten du ren terstond maatregelen te treffen, opdat er geen kinderen meer bij het spelen in het Spaarne kunnen geraken. Herinnerd wordt in de resolutie aan de talrijke verdrinkingsongevallen en ook aan het verbod om bij de fustcen trale te spelen. Van gemeentewege werd aangevoerd, dat het raadsbesluit niet onmiddellijk kon worden uitgevoerd, wegens onvoor ziene moeilijkheden, welke echter tijdens de bijeenkomst niet nader werden aan geduid. Men zegde echter toe de zaak alle aandacht te blijven schenken. BLOEMENDAAL, 10 juni Een voor stelling van Shakespeare's „Midzomer- nachtsdroom" heeft de milde entourage van een zomeravond toch wel dringend nodig. Het geweld van de wind, waar de spelers van Theater gisteravond in het Openluchttheater in Bloemendaal tegen moesten optornen, sloeg iedere nuance ringsmogelijkheid dood. Wat ontstaan kon was niet een spreokje, maar een forse poging om te spelen. De toneel groep Theater heeft beter xterdiend, want uit de voorstellingen van de twee vorige jaren van dit stuk weten we, dat deze „Midzomernaehtsdroom" een uit stekende vertoning is. Toch hadden nog enige honderden een plaatsje gezocht op de tribunes. Men huiverde onder de kille windvlagen. Men zocht zich een plaatsje in de buurt van het koffiebuffet. En beneden, in de kuil, streed men dapper voort. In de rolbezetting was in vergelijking met voorgaande jaren weinig verandering gekomen. De voornaamste wijziging be treft de rol van de zwervende sater Puck, vroeger wel door Johan Walhain gespeeld. Ditmaal was de beurt aan de jonge Jack Horn en hoewel hij blijk gaf de opzet van deze speelse figuur te be grijpen, kwam hij er toch niet uit. Plas tisch was hij onvoldoende. Zijn bewe gingen waren te abrupt en te weinig gecontroleerd. Eenzelfde bezwaar had den wij min of meer tegen de trotse Oberon van Hans Culeman. Ook zijn be wegingen waren te weinig soepel, maar gezegd moet worden dat zijn geluid de fraaie klank had van dat van Frans van der Lingen, de eerste vertolker van de rol in deze bezetting. Over Tine de Vries als Hyppolita durven we wei nig te zeggen, want haar geluid bereik te ons helemaal niet en haar optreden is te incidenteel om alleen op grond daarvan te kunnen oordelen. Maar bij deze opmerkingen willen wij onmiddellijk stellen, dat ook de spelers de voortdurende hinder van de kille wind ondervonden hebben en dat hun prestaties daardoor ongetwijfeld beïn vloed zijn. Ik hoop. dat er spoedig een reprise van gegeven wordt in Bloemen daal, en dat men dan beter weer treft. v. d. V. HAARLEM, 10 juni Het Haarlemse raadslid J. W. Th. Fibbe (VVD) heeft B. en W. van Haarlem schriftelijk ge vraagd of zij ook in de krant gelezen hebben, dat de minister van Binnen- landse Zaken aan G. S. heeft laten we- ten, dat de tarieven van de gemeentelij ke nutsbedrijven niet verhoogd dienen te worden en dat eventueel tariefsver laging gewenst is indien de prijzen der grondstoffen dalen. Het raadslid vraagt of er inderdaad een verlaging van de grondstoffenprijzen is te constateren en of B. en W. in dat geval bereid zijn de gas- en elektratarieven te verlagen, nu toch al goede winsten in deze bedrij ven worden gemaakt. (Advertentie) (Advertentie) levering Via uw handelaar Imp. KÖNIG N V. AMSTERDAM - ROTTERDAM - ALMELO - VENLO CINEMA PALACE: De boekaniers, 14 J.; 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. LUXOR: De dag der vergelding, 14 jaar; 2, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. REMBRANDT: On the beach, 14 jaar; 2, 6.45, 9.15 uur. Zo. 1.30, 4, 6.45, 9.15 uur. ROXY: T.m. zond. Gebrandmerkt, 14 jaar; Ma t m. do.: Tien seconden van de hel, 18 jaar; 2.30, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 1, 9.15 uur STUDIO: Onze man in Havanna, 14 jaar; 2.15, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7. 9.15 uur. MINERVA: vrij. 8.15, za. en zo. 7, 9.15: Les tricheurs, strikt volw.; zo. 2, 4.15 en wo. 2.30 uur: Tom and Jerry Festival; di. en wo. 8.15 uur: Het meisje Rose- marie, volw.; do. 8.15: Opstanding, 18 j. Vrijdag 10 juni Stadsschouwburg, 8 uur: Letterlievende vereniging „J. J. Cremer" met: „Als 'n man geen hobby heeft". Zaterdag 11 juni Stadsschouwburg, 8 uur: Leerlingenuit voering van Kennemer Balletstudio. Dinsdag 14 en woensdag 15 juni Stadsschouwburg, 8 uur: R.K.-Toneelver- eniging Thalia met: „Verbroken banden". Dinsdag 14 juni Concertgebouw (tuinzaal), 7.30 uur: Leer- lingenuitvoering Haarlems Muziekinstituut. Donderdag 16 juni Concertgebouw, 8.15 uur: Zomerconcert door het Noordhollands Philharmonisch Or kest onder leiding van Marinus Adam. Vrijdag 10 juni Frans Halsmuseum, 8 uur: Algemene le denvergadering van de Vereeniging Haar lem. Lezing met lichtbeelden door H. P. Baard over het kerkinterieur door Hen- drick Cornelisz van Vliet en diens plaats in het perspectief der kerkschildering. Maandag 13 juni De Schuylenburght, 8.15 uur: Jaarverga dering van het Interparochieel Sociaal Cha ritatief Centrum van Haarlem en omstre ken. Dinsdag 7 juni Gebouw Sint Bavo, 10.30 uur: Jaarver gadering van de katholieke bond van be jaarden en gepensioneerden in de bisdom men Haarlem en Rotterdam. IJMUIDEN Vrijdag 10 juni Hoog water: 3.53 u. en 16.22 u. Laag water: 11.59 u. Zaterdag 11 juni Hoog water: 4.40 u. en 17.10 u. Laag water: 0.23 u. en 12.44 u. HAARLEM, 10 juni Het feit, dat onlangs opnieuw een kind is verdronken in het water van het Spaarne ter hoogte van de Fustcentrale, heeft het raadslid A. J. Fortgens aan B. en W. van Haarlem schriftelijk de vragen doen stellen welke maatregelen intussen ge nomen zijn om de Fustcentrale te ver plaatsen naar de Waarderpolder, waar toe de raad op 3 februari van dit jaar besloot. Wanneer deze vraag niet posi tief beantwoord kan worden, vraagt het raadslid welke maatregelen B. en W. dan overwegen om aan de gevaarlijke toestand ter plaatse onmiddellijk een einde te maken. HAARLEM, 9 juni Op de Raaks brug is donderdagmiddag omstreeks kwart voor drie een aanrijding geweest tussen twee auto's, waarbij de bestuur der van een van de wagens, de 29-ja- rige analyst R. S. uit Bloemendaal, een ernstige wonde aan zijn slaap opliep. Hij moest in zorgwekkende toestand worden opgenomen in het Groote Gast huis. Zijn toestand is thans verhoudings gewijs weer redelijk. De analyst wilde, komend van de Raaks de brug oprijden, zonder voor rang te geven aan een van rechts ko mende auto, waar hij tegen opbotste. Zijn wagen kwam tegen de brugleu ning tot stilstand. HAARLEM. 10 juni Vanmorgen om streeks tien over acht is de 76-jarige heer F. J. Kuyper, gewoond hebbend aan de Oranjestraat in Haarlem, toen hij met zijn fiets de Bloys van Tres longlaan over wilde steken, bij het kruispunt van de Vlaamseweg door een auto gegrepen en ter plaatse overle den, vermoedelijk aan de gevolgen van een schedelbasisbreuk. De bejaarde wielrijder is vermoede lijk zonder voldoende op te letten de „randweg" overgestoken. Het stoffelijk overschot is naar de Mariastichting overgebracht. HAARLEM. 9 juni Op het Frans Halsplein is donderdagavond een scoo ter in aanrijding gekomen met een auto, die stoppen moest voor ander verkeer, omdat dat voorrang had. De scooterbe stuurder. een 22-jarige timmerman uit Vijfhuizen, moest met een beenfrac tuur in het ziekenhuis Sint Joannes de Deo worden opgenomen. HAARLEM, 10 juni De Bond van Oud-Illegale Werkers te Haarlem geeft ter gelegenheid van zijn vijftienjarig bestaan morgenavond een feest in „Dreefzicht", waar door de toneelver eniging „Genesius" het spel „Mr. Chips" zal worden opgevoerd. Na af loop is er bal, op de muziek van „Mu sic Patrols". LISSE, 10 juni Skeltering is een sport die links en rechts in den lande grote opgang maakt en het zal niet lang meer duren of ook de bollenstreek zal de skelters rond de bochten zien loei en. Wat een skelter is? Vier scooter- wielen, een opgefokte bromfietsmotor, een stuur plus wat stangen. That's allmaar niettemin haalt men met deze primitieve voertuigen het zijn in feite niet meer dan gemotoriseerde zeepkisten een snelheid van zestig kilometer per utir of daaromtrent. Een aantal jongelui uit de bollenstreek is warm gelopen voor deze sport en heeft kortgeleden een afdeling bollenstreek van de Jeugd Automobiel Club officieus in het leven geroepen. Voorzitter is Rob Nieuwenhuis uit Lisse, die ons ver telde dat de 25ste juni een contact middag in de veilingzaal van de Hoba- ho te Lisse zal worden belegd. Men heeft al heel wat skelter-enthousiasten aangetroffen en in Lisse hebben zich zonder dat men er veel tam-tam voor maakte, reeds 25 leden aangemeld. In Sassenheim telt de afdeling er een stuk of tien, in Hillegom ook, in Heemstede een kleine 25 en in Warmond begint de belangstelling ook al te groeien. De grote vraag is: hoekomt men aan een geschikte baan of terrein, waar men de skeleters met gas-op-de- plank rond de bochten kan scheuren. Op de openbare weg kan dit moeilijk of men moet een groot en stil plein hebben. In Lisse wil men proberen of de sportstichting bereid is de sintel- baan van het sportpark te verhuren. Men hoopt dat de skelter-races de plaats kunnen gaan innemen van de speedway-wedstrijden die destijds enorm veel belangstelling trokken, maar die men op zondag niet meer in Lisse mocht houden. Een gevaarlijke sport? Beslist niet, zegt Rob Nieuwenhuis. Een skelter is laag en vrij breed en omslaan is vrij wel onmogelijk. Bovendien is het voor schrift dat de baan rondom met pak ken stro wordt afgezet en dat zowel EHBO als brandweer op de baan zijn. Ongelukken komen sporadisch voor, maar als men het stuur van een ske let tussen zijn vingertoppen heeft, moet men natuurlijk ook zijn verstand ge bruiken. Punt één van de afdeling bol lenstreek der Jeugd Automobiel Club is beslist niet de jongens op te fokken tot ware snelheidsmaniakken die niets liever doen dan uit het motortje te ha len wat er in zit. Om te beginnen wil men bfl de jongelui ook meisjes kun nen lid worden, terwijl de minimum leeftijd vijftien jaar is belangstelling wekken voor motorvoertuigen in het al gemeen en voor het gemotoriseerde verkeer. Men maakt dan ook regelma tig excursies naar automobielfabriek ken enkele leden bezochten enige maanden geleden zelfs de DKW-fa- briek in Duitsland en men heeft ook al een blik achter de schermen van de Fordfabriek in Amsterdam geslagen en bij General Motors in Antwerpen terwijl men de kennis door middel van contact- en filmmiddagen opvoert. De ze zomer gaat de afdeling bollenstreek die voorlopig ook Haarlem onder haar hoede heeft een eigen skelter bouwen. Een garagebedrijf in Lisse heeft zijn medwerking toegezegd. Het voorlopig bestuur van de afde ling bollenstreek is als volgt samenge steld: Rob Nieuwenhuis voorzitter; C. G. Heyl (Dorpsstraat 19, Warmond) secretaris; Ruud Nieuwenhuis, penning meester, Frank de Voogd en Ed Wijn berg, leden. (Advertentie) voor HEREN en JONGENS gevlochten banden naturel (Advertentie) Grote Houtstr. 181 Haarlem Tel. 14444 (Advertentie) SPAARNE 11 t.o. de Damstraat Expositie van nagenoeg alle be kende merken, o.a.: Formule - De meest verwende cliënt slaagt bij onze „groep C 20". Van fabriek naar particulier SPAARNE 11 - HAARLEM (t/o de Damstraat) Telefoon 13608 - 17165 - 84200 KRUISWEG 50 Gouda HAARLEM Beverwijk AERDENHOUT, 9 juni Tot besluit van het scholentoernooi van de Haar lemse Cricket Bond heeft voorzitter A. W. Roggeband in café-restaurant Brink- mann te Haarlem de prijzen uitgereikt. De heer M. J. van der Eb gaf aan de hand van een film. en kleuren-dia's een uiteenzetting over het cricketspel. Begunstigd door goed weer was in drie dagen tijd weer een programma van bij na twintig wedstrijden afgewerkt op de terreinen van BMHC, Haarlem en Rood Wit; uit technische overwegingen werd het veld van CVHW dit keer niet ingeschakeld. Promotor P. Maas kan te vreden zijn over het verloop der wed strijden. Het volgend jaar zal het toernooi voor scholieren uit Haarlem en omstreken worden georganiseerd in het kader van het gouden feest van de Haarlemsche Cricket Bond. De uitslagen van de dinsdag gespeelde wedstrijden luiden als volgt: de kam pioen van de poule B moest met duide lijke cijfers de meerdere erkennen in de winnaars van poule A. Lourens Cos- ter Lyceum 37; C. van Schouwenburg 5-14, C. van Wijk; Gymnasium 118/8: Q. de Wijn 17, C. van Schouwenburg 58, J. ter Gast 11, D. Gisolf 10, H. v. Son 3-43, H. 't Mannetje 1-21 en S. de Wijn 3-33. De derde plaats bij de seniores werd bezet door Jac. P. Thijsse Lyceum, dat ook al met een royale zege uit de bus kwam. Triniteits Lyceum 28, T. Thoden van Velsen 2-7, N. Beets 7-15, W. Rijpma 1-4, Jac. P. Thijsse Lyceum 102/7: W. Rijpma 25, T. Thoden van 'eisen 16, J. W. Stuart 34 n.o., R. Swolfs 12; C. Vogel sang 2-44, H. Koenders 2-36, Pastoors 1-5. In deze groep kwam ook de Harten- lust School boven de honderd runs: 126/3: E. Brongersma 75, G. Immink 25;E. Blom 1-37. Bronstee MULO (H'st.) 54/3: E. Blom 17 n.o.; Mr. Extra 17, waaronder zes wides; G. Immink 3-15. Bij de juniores in de uit vier elftallen samengestelde poule C werd de onder linge competitie beëindigd. Triniteits Ly ceum 45/7: L. Reygersberg 10, D .Smit 10, J. van Eeghen 1-15, C. J. P. van Baas- ■bank 2-4, B. Rigbers 1-3. Coornhert Ly ceum 47/3 passeerde juist dit totaal: J. v. Eeghen 14; B. Rigbers 11 n.o.; C. van Buchen 2-12. Jac. P. Thijsse Lyceum 32: M. Flohil 14; C. van Buchem 2-10, Rooyman 2-4. Triniteits Lyceum 81/7: C. van Buchem 16, D. Smits 13, L. Reygersberg 20 n.o.; M. Flohil 3-25; B. Moolenschot 2-40. In de laatste wedstrijd van poule C moest het Kennemer Lyceum het onder spit delven: 51, W. van Olphen 11; B. Rigbers 2-0, D. de Boer v. d. Ley 2-2, H. Boesveld 1-8, Vreeman 1-4. Coornhert Lyceum 66/2: C. J. P. Baasbank 57: W. van Olphen 1-30, P. Cats 1-6. In een extra wedstrijd tussen de num mers 1 en 2 in poule D haalde het Chris telijk Lyceum het stoute stukje uit om de kampioenen met 3 runs verschil te kloppen. Christelijk Lyceum 72/7: J. Voogelaar 40, v. d. Werff 11; R. v. d. Sloot 3-25, W. van Ooyen 4-45. Chr. MULO (Bl'daal) 69/4: R. v. d. Sloot 33 n.o.; W. Naujoks 3-21. HAARLEM, 10 juni Ter gelegen heid van haar 30-jarig bestaan geeft de r.-k. toneelv%reniging .„Thalia" woensdagavond 15 juni in de stads schouwburg een opvoering van Tom Dekkers „Verbroken Banden" onder re gie van Jan de Jong. HEEMSTEDE, 10 juni De nieuwe manege Groenendaal zal zaterdagmid dag 18 juni om drie uur geopend wor den met een hippische demonstratie en een receptie. Vorig opening 10/6 HAARLEM, 10 juni Te Haarlem is overleden de heer P. A. Schaepman. Hij bereikte de leeftijd van 67 jaar. De heer Schaepman, die afkomstig was uit Zwolle, is burgemeester geweest van Borne in Overijssel, doch moest om gezondheidsredenen vervroegd ontslag uit zijn ambt vragen. Na zijn pensio nering kort na de oorlog heeft hij zich te Haarlem gevestigd. De plechtige uitvaart zal plaats heb ben maandag 13 juni in de parochie kerk te Overveen, waar om 11 uur de H. Requiemmis zal worden opgedra gen. De begrafenis zal daarna geschie den op het r.k. kerkhof. HILLEGOM, 10 juni Na de zielen- vespers, welke vanavond om acht uur voor de overleden oud-pastoor van de Sint Martinusparochie te Hillegom wor den gezongen, bestaat er voor de gelovi gen tot tien uur gelegenheid om van pas toor B. F. Kosters „afscheid te nemen Morgenochtend is de kerk om zes uur open. De plechtige Requiemmis begint om tien uur. BLOEMENDAAL, 10 juni De ka tholieke bejaarden van Bloemendaal hebben donderdag een onvergetelijke dag beleefd, dank zij de goede zorgen van de organisatoren van hun jaarlijkse uitstapje onder leiding van de heer H. C. J Huikeshoven. Met een bus gingen ze allereerst naar Aalsmeer, waar de veiling en het mini-corso bewonderd werden. Vervolgens via de Vinkeveen- se en Loosdrechtse plassen naar Amers foort, waar te hunner ere in het dieren park een extra-voorstelling werd ge- feven, die aller bewondering oogstte, n Amersfoort werd ook warm geluncht en in Amstelveen werd tenslotte een afscheids-aperitifje genoten HAARLEM Sancta Maria. Ge slaagd voor diploma bèta: Els van Meer wijk. De examens zijn geëindigd. 4(8 Ned 1958 41/2 Ned. 19601 41/2 Ned. 1960 II 414 Ned. 1959 3?i Ned 1953 Staffe] 1947 3>5 Ned 1956 3H Ned Hi Ned 3(4 Ned 314 Ned B.N.G 1948 1950 1954 1955 n Won.bouwl 6 Ned Handel Mil. Cert Amsterdam Rubber H V.A Sen em bah-Mt1 A.K.U Berkel Patent Calvè-Delft Cert Del) Mb Fokker v. Gelder Hoogovens Müller Co. Philips Gem.bez Onliever BUllton 2e Kon Petroleum 50 Holl Amerika Lbn K.L.M Kon Ned Stoom b Mn KF.M Ned Stoomv Mb v Ommeren Ned. Scheepvaart Unie Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2(4 Amsterdam '56 2(4 Amsterdam '56 D 2(4 Rotterdam '57 Alb Hebn kl obl Dordtsche stocks gew. Dordtsche stocks pref K. Olie stock f 20 a. Philips stock gew. Slot 100ft 100A 93(4 86 H 86W; 88(4 90(4 109 A 272(4 118(4 160(4 545 505 292 938 182(4 425 280 746 422 1149 975 366 150 138(4 108.50 1843j 138 168 276(4 150 1093,4 79 95(4 97(4 12214 71.10 71.10 2.98 5.73 100 92tf 11944 160(4 508(4 183.80 734 1125(4 964 147 60 139(4 183 278 149(4 Anaconda Copper Bethlehem Stee] Chrysler Corp. Genera] Electric Genera] Motors Kennecott Copper KX..M. Montgomery Ward Radio Corp. Republic Steel Royal Dutch SbeU Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand. OilN.Y. Tidewater U.S Steel Stemming: 8/6 9/6 51% 5U4 48(4 47(4 50% 48% 95(b 93% 45% 45(4 78(4 76(4 28('2 28% 43=4 43(4 75V2 75% 66% 65% 39(4 .79 36(4 36(4 21 20% 49 48 43 43 18% 19 85% 85 nrnsh-.i, irler.r! (Advertentie) telef. 54530 gehele collectie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 5