I VAKANTIE IN STAD EN STREEK Een wandeling of fietstocht door het Haarlem van morgen Geweldige bedrijvigheid in Haarlem-zuid-oost 1 1 3 DOOR EEN ZATERDAGSE BRIL W H Bruisend zand-zwaar water uit Spaarne voor Schalkwijk Eerste cursus Volksmuziek school Zandvoort geslaagd Aantal lesuren wordt uitgebreid M Twee jongetjes op step van Lisse naar Noordwijk fg /"a? SMALLE STRATEN MET INTIEME PLEINTJES CABARET TEN BATE VAN ANJERFONDS ZATERDAG 11 JUNI 1960 PAGINA 3 lot nk Katholiek centrum Reinaldapark Schalkwijk De Spaarnezoom R.-k. toneelvereniging B.A.V.O. viert koperen jubileum „JEUGD EN MUZIEK" Haarlemse bloemen meisjes naar Berlinale Cl KOEN Co. T. Warmerdam 55 jaar bij N.V. van Tubergen Tien jaar H. Mishoren op Bloemendaalse strand ctlll' ■er rs ais i d" rrt ee" ver' 10 H»', stel* HAARLEM, 14 juni Haarlem Heeft voor stadgenoot en vreemdeling tal Van aantrekkelijke kanten. Verleden week HeHHen wij gewezen op de sckoon- Heid van de oude binnenstad. Toen ging Het vooral om Historische sckoon- Heden. Deze week willen wij beginnen met de lezer attent te maken op datgene wat Het Hedendaagse Haarlem aan belangwekkends te bieden Heeft. Daarbij doelen wij op de eerste plaats op de nieuwe stadswijken in Haarlem noord en Haarlem-oost. Uitgestrekte weidegronden die de stad. omgeven zijn sinds enige jaren tot bouwgrond gemaakt. Waar nog slechts enkele jaren geleden vredig de koeien graasden, drijven nu Heimachines zware betonnen palen de grond in. Waar vroeger rust en ongereptheid Het landschap beheersten, Heerst nu een geweldige bedrijvigheid. Ook dit is Haarlem van onze tijd. Een grote stad die worstelt met Het probleem Haar talrijke bevol king een menswaardig onderdak te verschaffen, maar vooral met Het vraag stuk die bevolking een echt leefmïllieu te bieden. Een eerste keuze doende uit meerdere mogelijkheden, sporen wij Haarlemmer en vreemdeling aan eens een tocht te maken langs de nieuwe stadswijken Parkwijk en Schalk wijk, waar men vrijwel alle phasen van de bouw naast elkaar kan bezich tigen en waar men een eerste vage indruk kan krijgen van Hoe Haarlem in deze omgeving er in de toekomst uit zal zien. Bruisend spuit het zand-zware water via een lange pijpleiding vanuit het Spaarne op het land van Schalkwijk. Langs de Spaarne-oever zijn diepe zandputten gegraven. De aldus ontstane meren krijgen straks een functie in 3e recreatieve groenzoom, die langs het Spaarne is ontworpen. Op de achtergrond van onze foto ziet men het eerste complex van bijna vijf honderd woningen in Schalkwijk in de steigers. De nieuwe stadswijk Parkwijk be reikt men vanaf de Prins Bernhardlaan, ongeveer ter hoogte van het Van Zeg- gelenplein. Buslijn 2 heeft een halte in de Dirk Schjjfferstraat, die even ten zui den van de Zomervaart op de Prins Bernhardlaan uitmondt en buslijn 5 heeft een halte op het Van Zeggelen- plein. Wanneer men Parkwijk binnen komt over de nieuw aangelegde toe gangsweg tegenover het Van Zeggelen- plein, valt al meteen op, dat men bij de afdeling Stadsontwikkeling bepaald niet karig is. De toegangsweg is een brede baan, die voorkomt dat de Park- wijkers zich een afgesloten gemeen schap gaan voelen. Even noordelijk ligt nog een toegangsweg, die mettertijd op dezelfde wijze zal worden verbeterd en verbreed, terwijl zuidelijker, juist ten noorden van de Zomervaart de verbete ring en verbreding van de toegangsweg juist vrijwel gereed is gekomen. Parkwijk is een stadswijk met rechte, strakke wegen en rechte, strakke hui zenblokken. Maar de straten hebben in "et algemeen toch een zodanige vorm. dat de huizen als het ware gegroepeerd zÜn rond rustige, intieme pleintjes, voor ?en deel reeds ingezaaid en met kleine, ~a?s' dorpse boompjes beplant. De flat- 6° hou wen, die de randbebouwing van "e nieuwe wijk vormen, zijn ruim ge- PJaatst temidden van gazons en de een gezinswoningen in het midden van de wyk hebben ieder een vóór- en achter tuintje. Wanneer men dus vanaf het Van Zeg- gelenplein de brede toegangsweg naar Parkwok betreedt, krijgt min onmidde- lijk lings de nieuwe katholieke kerk ge noemd naar de H. Pastoor van Ars, en gebouwd naar het ontwerp van prof! G H. M. Holt. Het is de eerste van een reeks moderne, de parochies niet al te zwaar belastende, kerken, die het Haar lemse diocees wil laten bouwen om in de behoefte aan parochiekerken te voor zien. De kerk heeft een weinig gebrui kelijke vorm en breekt met de ouder wetse opvatting over monumentaliteit. Be bijzondere bestemming van het ge bouw wordt op oorspronkelijker, subtie ler en dus estetisch belangrijker manier door de vorm en de gekozen materialen tot uitdrukking gebracht. Tegenover de kerk, aan de andere kant van de toegangsweg, is het winkel centrum van de wijk in aanbouw. Onge veer 25 wijkwinkels zullen hier verrijzen om de huismoeders in deze omgeving in de gelegenheid te stellen in de buurt de gewone, dagelijkse boodschappen te doen. De straten links dragen de namen Van beroemde architecten, a.m. van Berlage en De Bazel. Achter deze flats, in de richting van de Amsterdamse- Vaart zijn een aantal woningen voor so ciaal zwakkeren in aanbouw. De ruimte achter de katholieke kerk, op de hoek Van Amsterdamsevaart en Prins Bern hardlaan, is gereserveerd voor de ka tholieke Lagere Technische School. In deze omgeving zullen trouwens nog ver schillende andere katholieke scholen Worden gebouwd. Ook de hele strook langs de Prins Bernhardlaan, ten zui den van het winkelcentrum is gereser veerd voor scholenbouw en sportvelden. Gaat men bij de katholieke kerk op de toegangsweg staande, rechtsaf, dan komt men in de nog niet gereed gemaakte Vincent van Goghlaan. Op de hoek van deze laan ziet men een groot garagecomplex in aanbouw en *an de rechterkant van de weg treft *hen een viertal juist gereed gekomen en nog slechts ten dele bewóonde flat gebouwen aan. Links bevindt zich een viertal lag ecomplexen bejaardenwonin- gen met beneden- en bovenwoning. Aan de achterzijde kan men zien, hoe over de hele breedte van ieder com plex een veranda is aangebracht, waar op de voordeuren van de bovenwo ningen uitkomen. Aan de achterkant zien deze huisjes uit op vriendelijke, gemeenschappelijke tuinen, die welis waar nog gereed gemaakt moeten wor den, maar die toch een garantie vor men van rust in deze omgeving. Slaat men even de Vincent van Goghlaan oplopend linksaf, dan komt men bij de complexen ééngezinswoningen, ge bouwd rond vriendelijke, min of meer rustige pleintjes die de namen dragen van beeldende kunstênaars: Louis Harz, Monnikendam, Piet Mondriaan. Min of meer rustig, want zoals alle nieuwe wijken, wordt ook Parkwijk goeddeels bevolkt door jonge, groeiende gezin nen. Het zijn woningen met vijf, zes of zeven kamers en het eerste dat op valt aan deze huizen, is het gemis aan oplopende daken. Daardoor krijgen de complexen iets van bunkers. De zuidelijke begrenzing van de wijk wordt tot nu toe gevormd door de Leo nard Springerlaan, genoemd naar de bekende tuinarchitect uit de eerste helft van deze eeuw. Mettertijd zullen aan de overzijde van deze laan min of meer hoge flatgebouwen verrijzen, bedoeld om gebouwd te worden in de premiesector. Deze flats zullen dwars op de Leonard Springerlaan worden gebouwd, om de bewoners van deze laan niet het uitzicht te ontnemen op het Burgemeester Reinaldapark, dat straks de zuidelijke afsluiting van de wijk zal gaan vormen. Men ziet er op de hoek van Schipholweg en Prins Bernhardlaan reeds de bestruikte contouren van, maar voorlopig moet de grond nog bemest worden met het vuil van de belt, die hier jarenlang ge legen heeft. Loopt men over de Leonard Sprin gerlaan in oostelijke richting de rich ting Amsterdam dus dan komt men voor het terrein te staan, dat nog tot de gemeente Haariemmerliede behoort, maar dat door Haarlem gezien wordt als plaats van vestiging voor de Tech nische Hoge School. In Parkwijk zul len als de wijk straks helemaal ge reed is ongeveer duizend woningen gebouwd zijn: een dorp dus van onge veer vierduizend zielen. Teruglopend over de Leonard Sprin gerlaan komt men weer op de Prins Bernhardlaan, die linksaf uitkomt op de Schipholweg. Rechts langs de Schipholweg gaand in de richting van de stad, komt men langs de achterkant van de flatgebouwen van de Hannie Schaftstraat en de J. j. Hamelink- straat, die de na-oorlogse afronding vormen van de eigenlijke Amsterdam se buurt. Maar links ligt het nieuwe stadsdeel Schalkwijk, dat voor een deel al is opgehoogd. Elders in deze wijk kan men de opspuitingswerkzaamhe- den nog in volle gang zien. Tot nu toe is men in het eerste gedeelte van deze wijk, tussen Schipholweg en Schalk- wijkerweg bezig met de bouw van on- Vriendelijke gazonnetjes en jonge bomen beginnen van Parkwijk een bewoonbare wijk te maken. De strakke lijnen van de moderne wo ningen worden verzacht door het jonge groen en aantrekkelijke pleintjes geven de wijk op ver schillende punten een intiem ka rakter. <sjpW^: geveer vijfhonderd woningen. De bouw plaats is alleen bereikbaar via een noodweg, die op de Schipholweg uit komt. Ongeveer tegenover de Hannie Schaft straat zal het nieuwe ziekenhuis wor den gebouwd, terwijl de strook langs de Schipholweg geheel gereserveerd blijft voor sportvelden en groenaanleg. Vandaar, dat de eerste huizenrijen eni ge honderden meters „landinwaarts" worden gebouwd. Ongeveer de helft van dit stadsdeel dat straks ongeveer 36.000 bewoners gaat tellen en 10.000 woningen zal omvatten ligt nog op het grondgebied van Haariemmerliede. Het is echter de bedoeling dat dit ge bied nog vóór 1 januari 1961 ge annexeerd wordt. Het hele stadsdeel zal rijkelijk van groenstroken worden voorzien, terwijl het doorsneden zal worden door een aantal singels. Onge veer ter hoogte van het eerste blok van de Hamelinkstraat zal een groot verkeerscircuit worden aangelegd waarop een weg uitkomt, die in zui delijke richting aan zal sluiten op de rijksweg Amsterdam-Den Haag. Van dit stadsdeel is. voorlopig nog betrekkelijk weinig te zien. Het opspui ten en de bouw van de eerste wonin gen zijn wel de belangrijkste zaken. Voorlopig ziet het er nogal koud en zakelijk uit, maar het belooft toch wel een aantrekkelijk geheel te worden, vooral als men bedenkt dat de hele Spaarnezoom als groenstrook gehand haafd zal blijven. Het wordt een soort langgerekt park, waarin o.m. de daar staande historische molen de „Een hoorn" een plaats vindt. Op het ogen blik is trouwens een wandeling langs deze oostelijke oever van het Zuider Buiten Spaarne bijzonder aan te be velen. Het eerste gedeelte vanaf de Buitenrustbrug die binnen afzienba re tijd verdubbeld zal worden is mis schien wat rommelig, maar verderop wordt het een prachtig, landelijke weg, waar men volop genieten kan van de rust. Ter afsluiting van een wandeling of fietstocht door de zuid-oostelijke uit leg van Haarlem, is het zelfs zeer aan trekkelijk. Ongeveer halverwege deze lommer rijke weg langs het Spaarne, waar deze zich van de rivier afwendt, vindt men een betrekkelijk grote, ge graven plas aan de rechterzijde van de weg. Hier wordt het zand van daan gehaald, dat op Schalkwijk ge spoten wordt. De aldus ontstane plas. zal mettertijd een functie krijgen in m de recreatieve Spaarnezoom. Keert men naar de stad terug dan ziet men recht tegenover de Schalkwijker- weg, op de hoek van Schipholweg, Schalkwijkerstraat en J. J. Hame linkstraat, de bouw van het nieuwe kantorencomplex van het Technisch ingenieuwsbureau Fluor-Schuytoldt. Het wordt een imposant, bijna veetig meter hoog bouwwerk. HAARLEM, 10 juni Ter gelegen heid van het twaalf en een halfjarig bestaan van de R.K. Toneelvereniging BAVO zal zondag 19 juni in de stads schouwburg een voorstelling gegeven worden van „De Beunhaas" door Jo- han Bendien en Henk Bakker, onder re gie van Martin Langeveld. HAARLEM, 10 juni De Haarlem- se afdeling van Jeugd en Muziek or ganiseert maandagavond 13 Jun* v3,11*** zeven uur in het Huis met de Sleutels een concert, waaraan medewerken de violisten Sytske Zeelenberg en Elbe van Leeuwen, de fluitist Bonno Hylkema, de klarinetist Helmuth Heystek, de pianis ten Daan Zeelenberg, Marianne Dou- wes, Inge Dalms. Jan van der Waals en Bettie van Luin. NOORDWIJK, 10 juni Mevrouw Meeuwenoord uit Noordwijk aan Zee trof gisteravond op straat twee huilen de, verkleumde jongetjes aan. Zjj had den ieder een stepje bij zich en kenne lijk waren ze de weg kwijt. Hortend en stotend en onder veel tranen werd dui delijk, dat zij Hans en Robby Groene- wegen waren, 7 en 6 jaar oud, en dat zij op hun step de lange tocht van Lisse naar Noordwijk hadden gemaakt en nu niet meer wisten waar zij waren. Terwijl zij bij mevrouw Meeuwenoord thuis wat op verhaal werden gebracht, nam de politie contact op met Lisse en toen bleek, dat de jongelui 's middags waren opgestapt en dat men in ongerust heid al uren naar hen had gezocht. Wel dra waren de beide jeugdige avontu riers weer thuis. HAARLEM, 11 juni Zaterdagavond 18 juni wordt in de Stadsschouwburg te Haarlem ten bate van het Prins Bernhard Anjerfonds een cabaret voor stelling gegeven door het Amsterdam se Ensemble „Jaap van de Merwe en zijn Cabaret, waaraan medewerken: Marjan Berk, Adèle Bloemendaal, Ruud Bos, Peter Lohr. Na afloop van de voorstelling is er gelegenheid voor een „gezellig samenzijn met dans in Ho tel Restaurant Boekenroode Heemstede- Aerdenhout. Teneinde het bezoek aan deze mani festatie van het AnjerFonds Haarlem zo veel mogelijk te activeren heeft zich een Comité van Aanbeveling gevormd, waarin de navolgende autoriteiten zit ting hebben genomen: dr. M. J. Prin sen, commissaris der Koningin in de Provincie Noordholland en voorzitter van het Regionaal Anjerfonds Noord holland; mr. F. P. E. Bloemarts pre sident van de Rechtbank; B. F. Ensche de, voorzitter van de Kamer van Koop handel en Fabriekn; mr. C. Blanke voort, Deken van de Orde van Advo caten; ir. J. Stoffel, voorzitter van de Kring Haarlem en Omstreken van de Kon. Ned. Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst; B. M. Brans, voorzit ter van de Ring der Notarissen; D. J. A. Geluk, wethouder van Onderwijs en Kunstzaken van Haarlem; mr. A. Beets keizer van de aloude Rhetorijkkamer „Trou Moet Blijcken en J. Brants, voorzitter van de Sociëteit Teisterbant. INSCHRIJVING Ten kantore van de directeur-generaal van de Rijksge bouwendienst te 's Gravenhage werden bij uitnodiging de electriciteitswerken ten behoeve van de restauratie van het Koninklijk Paleis te Amsterdam aanbe steed. De laagste inschrijver was de fa. J. W. M. Rijbroek uit Haarlem. HAARLEM, 11 juni Ter afsluiting van de fleurige propaganda-actie van de Haarlemse bloemenmeisjes van dit jaar zullen twaalf meisjes van 29 juni tot en met 2 juli in Berlijn zijn ter gelegen heid van het internationaal filmfestival. De uitnodiging daartoe is uitgegaan van de Regeringsvoorlichtingsdienst in Den Haag, welke dienst o.m. een speciale verbindingsman voor de bloemenmeis jes in Berlijn ter beschikking heeft ge steld. Tijdens dit festival zal de wereldppre- mière plaats vinden van Herman van der Horst's film „Faja Lobbi" (Vurige Liefde, naam van een bloem), spelen de in Suriname. Na deze première zul len de Nederlanders in Berlijn een grote receptie geven. De twaalf meisjes zullen uitsluitend anjers uitreiken. De reis wordt per trein gemaakt en het ver trek is vastgesteld woensdag 29 juni om acht uur 's morgens uit Amsterdam. Advertentie CENTRALE VERWARMING POW-R-MATIC Oliebranders BLOEMENDAAL TELEF 51855 ZANDVOORT, 10 juni De volks muziekschool te Zandvoort mag op een vruchtbaar eerste cursusjaar terugzien. Deze school, welke een onderafdeling vormt van <le Volksmuziekschool voor Haarlem en omstreken, werd begin ok tober van het vorig jaar opgericht. De voorbereidingen hiervoor werden getrof fen door een op initiatief van Zandvoorts gemeentebestuur ingestelde commissie, waarin alle Zandvoortse scholen zijn ver tegemvoordigd. Begonnen werd met vier klassen, met in totaal ongeveer 120 leerlingen, die in het afgelopen cursus jaar hebben deelgenomen aan het alge meen vormend voorbereidend muziek onderwijs. Tegen veler verwachting in is het verloop in het leerlingenaantal zeer gering geweest. Om dit te voorkomen is het cursus jaar ook aangepast bij de plaatselijke omstandigheden en bepaald op oktober tot juni. Buiten deze periode is in Zand voort als badplaats geen geregelde op komst voor de lessen te verwachten. 'oensdag en donderdag heb ik vele uurtjes doorgebracht te midden van een paar hon derd kleuterleidsters. Uit alle hoe ken van het Haarlemse en Rotter damse bisdom waren zij naar Haar lem gekomen om te congresseren. Jong en minder jong, religieus en minder religieus, voor zover zij le ken waren, zaten zij in het gemeen telijk concertgebouw aaneengerijd en zij hebben geluisterd naar leer zame inleidingen over alles wat maar met een kleuter te maken kan heboen. Zo'n vergadering is voor mij altijd een evenement, al was het alleen maar, omdat ik dan weer de juffrouw ontmoet, die mij destijds op de bewaarschool in bewaring nam. Toen reeds een liefde op het eerste gezicht, waaraan nimmer een einde gekomen is. Tijdens zo'n congres gaat er wat in je om. Je kijkt voorzichtig op tegen de weledel- en weleerwaarde zeergeleerde heren, die in gerijpte volzinnen de vele problemen be treffende de kleuter aan de orde stellen. Bijvoorbeeld: „Opvoeding van de kleuter in de hedendaagse tijd" of „De godsdienstige vorming van de kleuter in verband met de opvoeding tot vrijheid". Dan nog het probleem „Kleuter en dier" en de muzikale vorming van de kleuter. U ziet, het is niet mis. Maar onwillekeurig denk je terug aan je eigen tijd, toen je onschuldig de eerste dag de bewaarschool bin nenstapte, je broodtrommeltje on der je arm en met die spanning van „wat zal me nu gebeuren". Achter af, na zoveel jaar, bekruipt me een rilling bij de gedachte, dat toen reeds achter die verwelkomende glimlach van de zuster en de juf frouw de verbijsterende vraag schuil ging; „Hoe voed ik die jon gen op? Hoe zal ik hem godsdienstig vormen in verband met de opvoe ding tot vrijheid? Hoe breng ik hem samen met het dier?" Of zou men zich toen niet zo druk gemaakt hebben? En zich strikt ge houden hebben aan het karakter van de bewaar school? De juf frouw van toen zat van de week als secretaresse achter de bestuurstafel in het concertgebouw. Zij was ver anderd na zoveel jaren en zij was dezelfde gebleven. Haar glimlach van destijds was nu even verwel komend. Voor mij was zij de juf frouw gebleven. Voor haar was ik zeer duidelijk nog een kleuter, niet van de hedendaagse, maar van de voorbije tijd. Wat dat betreft was ik dus probleem-af. Maar zij en al die veel-kappige zusters en meisjes in velerlei kledij zijn er twee dagen zoet mee geweest. Toen gisteren zo'n hedendaagse kleuter naar school ging, heb ik wat medelijdend naar die kleine zuster gekeken en naar de juffrouwen op het school plein. Nooit had ik geweten, dat zij met zoveel problemen te kampen hebben. En ik heb ze vriendelijk gegroet. Maar toen weer die ver welkomende glimlach om hun mond kwam, ben ik gauw heengegaan. Bang opnieuw een probleem te wor den. "et visseizoen is inmiddels sinds twee weken op gang geko men. Mannen, en de laatste jaren steeds meer vrouwen, trek ken er gewetensvol op uit en neste- len zich voor urenlang aan de water kant. In iedere rechtgeaarde visser schuilt een wijsgerige natuur. Tu rend naar zijn dobber, beschouwt hij de wereld als een spiegelbeeld in het water. In zijn overpeinzingen leert hij de betrekkelijkheid der dingen kennen, totdat de realiteit van een onderduikende dobber hem het ware beeld teruggeeft: dat van een spartelend weken, bedrogen door het lokaas van de schijn. Ner gens wordt de filosofie zo direct praktische werkelijkheid als bij een visser. Daarom moet hij een geluk kig mens zijn, net zo gelukkig als eertijds de Paduaner monnik An- tonius, die de vissen tot zijn toe hoorders riep en met de schijn van het stomme dier het wezen van zijn omgeving veranderde. Maandag is het zijn feestdag. Laat hem niet achter het net '<fxf Een tweetal openbare lessen dienden om de ouders een indruk te geven van de vorderingen der leerlingen. Voorts hield de directeur, de heer C. S. Pro per, spreekuur voor de ouders. Eén van de vier klassen heeft thans een examen afgelegd en zal in het komende cursus jaar de eerste z.g. B.-groep vormen.Uit deze klas hebben zich reeds 17 leerlin gen voor instrumentaal onderwijs aan gemeld. Voorts kwamen uit alle klas sen aanmeldingen binnen van 26 blok fluitleerlingen en 19 bamboefluitleerlin gen; een verheugend aantal. Voor het geven van het onderwijs is een ideale gelegenheid aanwezig in het Gemeenschapshuis aan het schoolplein. Nu het aantal lesuren in het nieuwe cur susjaar belangrijk zal toenemen is de vraag gerezen of deze in het Gemeen schapshuis zullen kunnen worden opge vangen. Naar een oplossing zal binnen kort moeten worden omgezien. De leer krachtenvoorziening heeft tijdens het cursusjaar nog wel eens moeilijkheden gegeven, doch deze konden dank zij de toewijding en de vindingrijkheid van de directeur tot een minimum beperkt blij ven en hadden geen nadelige invloed op de gang van het onderwijs. Tenslotte kan nog worden vermeld, dat het volksmuziekschoolonderwijs ook te Zandvoort, deels uit lesgelden, deels uit overheidssubsidie wordt bzkostigd. Zo stelde de gemeenteraad van Zand voort een jaarlijks subsidie beschikbaar van 750,-. HAARLEM, 10 juni Zondag 12 juni is de heer T. Warmerdam 55 jaar in dienst bü de N.V. C. G. van Tubergen te Haarlem. ..Teun" Warmerdam is nog steeds volijverig bezig op „zijn" tuin aan de Heerenweg te Heemstede. Trou wens wie zou zich Warmerdam met pensioen kunnen voorstellen? Daarvoor is deze 78-jarige nog veel te vitaal en heeft hij te veel belangstelling in zijn werk. Reeds in 1910 heeft hij medegewerkt aan de Bloemententoonstelling in de Hout te Haarlem, bij alle verdere bui tententoonstellingen waar de N.V. een inzending had heeft hij meegeholpen en thans gaat hij ieder najaar mee naar de Keukenhof om daar de bloembollen te planten. En in het voorjaar gaat hij een paar maal op de bromfiets er op uit om zich te overtuigen, dat op de Keukenhot alles in de puntjes verzorgd is. Wij wensen de heer Warmerdam a s zondag een prettige dag toe en nog ve- Lei Jaru in ??ede gezondheid in het bloembollenvak BLOEMENDAALSE STRAND, 11 ju ni Tien jaar geleden werd voor het eerst op het Bloemendaalse strand, in het daartoe door de eigenaar de heer Boerée welwillend beschikbaar gestel de en ingerichte paviljoen Westeinde, een H. Mis opgedragen voor de badgas ten. Sindsdien zijn de paters uit Drie huis iedere zondagmorgen in het bad seizoen naar het strand getogen om daar een H. Mis te lezen in het gelegen heidskerkje, dat normaliter café-ruim te is. De belangstelling voor het mishoren aan het strand groeide gestadig. In 1951 was het gemiddeld aantal kerkgan gers nog veertig; vorig seizoen waren dat er honderdvijftig en er waren top dagen met vierhonderd bezoekers. De inrichting van het gelegenheidskerkje kon in de loop der jaren verbeterd en verfraaid worden dank zij veler mede werking. Morgenochtend zal het tienjarig be staan herdacht worden met een H. Mis aan een extra versierd altaar door pa ter Jansen, thans conrector van het zie kenhuis in Hilversum, die ook een feest preek zal houden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 3