Straalverbinding tussen Amsterdam en Montreal start met recordvlucht Amerika ontdekt zoetstof zonder bijsmaak! sucrosa Benelux is zonder weerga m. PAUL VLAANDEREN De spook* brand* Landbouw blijft moeilijk punt SM Kath. Bejaardenbond kan jongere krachten aantrekken Acht maanden geëist tegen Araratbeklimmer Wraak Wigberth „Jet-pionier" vergenoegd in DC-8 De positie van de Benelux-Raad Nederlandse Tour de France-ploeg Vele gewonden in Leiden Wegens verduistering van twee auto en twee schrijf machines Zuiderzeefonds in Eerste Kamer Afscheid van mgr. Huibers VAT 69 Nationaal hengelcon- cours voor politie agenten Nieuw NRKM-gebouw ingezegend en in gebruik genomen KABINET TOT EERSTE KAMER Varkens te licht gewogen Overlijden gemeld van Anna Pauker Discussie tijdens jaar vergadering in Haarlem Dronken achter stuur Naar vijfdaagse werk week bij Albert Heijn U komt hem overal tegen WOENSDAG 15 JUNI 1960 PAGINA het is na niet erg meer om geen suiker te gebruiken! In Amerika is een nieuwe zoetstof ontdekt met zulk een zuivere smaak, dat men in de hele wereld enthousiast is. Eerst was ze vrij kostbaar, maar nu wordt Sucrosa tegen een billijke prijs ver krijgbaar gesteld. Plastic koker k 125 tabl. f 0,95 Voordelige flacon 500 tabl. f 2,95 de nieuwe zoetstof zonder saccharine Slechts 33 van de 172 hengelaars kregen beet In Den Haag ■r - mr-M Tokio verwacht Eisenhower Jonge mijnwerkers in Heerlen verongelukt Drie personen zijn er zeer ernstig aan toe „Nieuwe polders hebben meervoudig doel FINEST SCOTCH WHISKY 62 Met ogen, fonkelend van woede, kijkt Eric op en even vangt zijn blik de gestalte van een krijger, die gejaagd wegduikt achter een der grote stenen. Eric kan zich vergissen, maar, dat zou de moordenaar kunnen zijn. Inmiddels eist de situatie van het moment zijn aandacht op. Svein Langtand brult hem iets toe, een aantal pijlen snort over zijn hoofd terwijl hij gelijktijdig achter zich een geroffel van hoeven meent te horen. Hijgend en verbeten sleept Eric de roerloze gedaante van de Piet met zich mee; achter hem tuimelen twee, drie Pictenruiters, die hem poogden in te halen, door pijlen getroffen, van hun paarden en op hetzelfde moment hoort hij Vortigern de aanval inzetten. Weini ge ogenblikken later is hjj in de beschutting van de stenenrij, waar Svein en de aanvoerder der boogschutters de gevangen Piet van overnemen. „Ophouden", schreeuwt de Noorman, „jullie eigen nen bevinden zich nu in het schootsveld". Dan wendt hij zich Svein. „De Piet, die ik te pakken heb genomen, is beslist een bela^C rijke figuur", fluistert hij. „En de schurk die zojuist een pijl op mij schoot, begreep dat ook. Hij poogde mij te doden, omdat hij vreesu.j dat, wanneer wij een belangrijke gevangene gemaakt hebben, strijd wel eens onverwachts een einde zou kunnen nemen. En krijgt hij de kans niet meer zijn moordenaarswerk uit te voefe_ Kom mee", fluistert de Noorman snel, „als ik mij niet vergis, Ve borg hij zich achter deze staande steen." (Van een verslaggever) SCHIPHOL, 14 juni De straalver binding tussen Montreal en Amsterdam is geopend. Vanmorgen kwam. de DC-8 „Sir Frank Whittle" van de KLM van de opening svlucht terug en de gezagvoer der Snitselaar kon melden dat hij het record scherper had gesteld, nl. op 6 uur en 14 minuten. Onder de ruim honderd passagiers bevonden zich een vijftal Ne derlandse emigrantengezinnen, die een prijsvraag van de KLM hadden gewon nen en op een retourtje getracteerd wa ren. Gisteren was op de heenreis een groepje ouders van Nederlandse emi granten in Canada na eenzelfde succes vol wedstrijdresultaat naar hun kinderen gevlogen. De Canadese Nederlanders, die nu zo'n schone gelegenheid hebben gekre gen om hun achtergebleven familie leden en kennissen te ontmoeten, za gen er stuk voor stuk welvarend uit. Ze hebben het goed geboerd daar. I" heer R. Vogels van de KLM-public- relations verwelkomde hen en met hen een viertal redacteuren van bladen voor Nederlandse emigranten in Ca nada. Hij zei„ dat de Canadese ambas sade in Den Haag nu al vijfduizend visa heeft uitgereikt aan ouders, die hun kinderen in Canada gingen be zoeken. Nog iemand had de KLM voor deze (Advertentie) BUSSUM, 15 juni Onder auspi ciën van de Bussumse Politie Sport vereniging is gisteren in de visrijke wa teren rond Naarden het nationaal hen- Selconcours voor politie-agenten gehou- en. Hoewel het een uitstekend vis- weertje was, werd er toch niet veel gevangen. Van de 171 deelnemers en 1 deelneemster ja zelfs het vrouwelijk element was vertegenwoordigt door mej. Muyser uit Hilversum vingen er slechts 33 ook vis en dat was wel een teleurstellend resultaat, want van de 40 beschikbare pi ijzen konden er nu ook maar 33 worden uitgereikt. Niette min verliep de organisatie naar wens en 's middags in De Kozenboom maak te de voorzitter van de Bussumse Po litie Sportvereniging, hoofdinspecteur F. A. M. Smulders, de resultaten van het concours bekend. De groepsprijzen werden gewonnen door de gemeente Baarn met 7 vissen en een totale lengte van 147 cm, politie Zandvoort II met 8 vissen en een langte van 144 cm., de politie Gorinchem met 6 vissen en 'n lengte van 140 cm, de politie Noordwijk met 5 vissen en een "lengte van 105 cm en de politie Heemstede II met 5 vissen en een lengte van 94 cm. In totaal werden 71 vissen met een to tale lengte van 1472 cm. gevangen. Als controleurs traden militairen op, ter wijl ook de Genie aan dit hengelfestfjn medewerking verleende. Individuele winnaars werden H. Pot van de ge meente Baarn, die de hele vangst voor Baarn voor zijn rekening nam met 7 vissen en een lengte van 147 cm, M. Marckelbach van de politie te Noord- wijk, die ook de hele vangst voor deze groep voor zijn rekening nam met 5 vissen en een lengte van 105 cm., P. Stoutman van de Zandvoortse politie met 4 vissen en een lengte van 77 cm, P. Haverner van de Gorinchemse po litie met 3 vissen en een lengte van 75 cm evenals J. Pols van de politie te Tiel. De Bussumer L. Jongsma kwam met 3 vissen en een lenge van 60 cm. op de tiende plaats en de Naarder P. Heemstra met 2 vissen en een lengte van 57 cm. op de elfde plaats. vlucht uitgenodigd: de heer J. B. J. Wan- sink, nu onderdirecteur van een verze keringsmaatschappij in Peterborough, in dertijd majoor bij de Koninklijke Lucht macht en samen met majoor J. Flinter man de eerste Nederlandse straaljager piloot. De heer Wansink liet vergenoegd het bier in zijn glas zwalpen, kennelijk blij weer eens op vaderlandse bodem te zijn. „Als ik een fijn schrijvertje was," zei hij, „zou ik hier een fijn verhaaltje van kunnen schrijven." H'j was vol van deze vlucht. „Het eerste uur in deze DC-8 deed mij zo sterk denken aan mijn eerste vlucht in een Meteoor-straaljager. Precies hetzelfde en toch w.-er heel an ders. En dan boven Engeland, net als vroeger, heel hoog, met diep onder je kleine propellervliegtuigen." De heer Wansink was in de oorlog een „Engelandvaarder", die via Zweden, Rus land en Perzië uiteindelijk in Engeland belandde, waar hij in dienst trad bij de R.A.F. Zijn taak werd het met een Tem- pest-jager of een Spitfire op Vl-raketten te schieten. In september '49 ging hij samen met Flinterman de eerste Me teors voor de Koninklijke Luchtmacht in ontvangst nemen, waarna zij op de vlieg basis Twente hun vlieginstructies kre gen met dit straaltoestel. In '52 kreeg majoor Wansink toestemming van de chef Luchtmachtstaf een „aerobatic- team", een stuntteam, genaamd Klaver vier, te vormen. De heer Wansink, die in '43 met een Engelse vrouw getrouwd was, die zich hier minder goed thuis voelde, besloot in '54 naar Canada te emigreren. Hij nam ontsla0 en vond in Canada andere banen. Niettemin is hij daar nog jarenlang blijven vliegen als reservevlieger bij de Canadese lucht macht. Nu maakt hij af en toe nog wel eens een vluchtje in particuliere vlieg tuigen, maar met zijn functie bij een grote levensverzekeringsmaatschappij is hij nu, veertig jaar oud, wel definitief een andere richting ingeslagen. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 14 juni De Nederland se Rooms-Katholieke Middenstands bond heeft vandaag zijn nieuwe gebouw aan de Laan van Meerdervoort in ge bruik genomen. Het pand, dat op de voorgevel na vrijwel geheel is ver nieuwd, werd ingezegend door de bis schop van Rotterdam, mgr. Jansen. In een korte toespraak noemde mgr. Jan sen het nieuwe huis ,,een waardig visi tekaartje" van de N.R.K.M. Hij wilde het echter niet bij een gelukwens alléén laten, en voegde er enige gedachten ter overdenking aan toe. De eigenlijke zin van een organisatie van katholieke mid denstanders, aldus de bisschop, is niet gelegen in het materiële, maar in het spirituele vlak. De beginselen van de N.R.K.M. steunen op het geloof en zo wel de organisatie als de individuele le den zullen moeten leven vanuit de ka tholieke beginselen. Ieder zal voor zijn omgeving en zijn personeel een voor beeld moeten zijn; ieder zal moeten proberen om op zijn eigen wijze een apostel te zijn. De organisatie zou de beginselen van het geloof te kort doen, als zij haar aandacht té veel richt op de eigen le den. Zij moet proberen, aldus mgr. Jan sen, om in samenwerking met anderen de Nederlandse gemeenschap op te bouwen. Bij afwezigheid van de voorzitter van de N.R.K.M. (de heer Koops heeft eni ge dagen geleden een operatie onder gaan) dankte de vice-voorzitter, de heer Hooy, mgr. Jansen en alle be langstellenden. HU deelde mede, dat juist enige dagen geleden dr. Gold- DEN HAAG, 14 juni Het Bene- luxverdrag betekent de bekroning van een samenwerking die in vijftien jaar is opgebouwd en welke on danks de vele onvolkomenheden, die daaraan nog kleven in de verhou ding tussen onafhankelijke landen haar weerga niet vindt. Aldus de door het vrijwel voltallige Kabinet onder tekende memorie van antwoord aan de Eerste Kamer op het wetsontwerp tot goedkeur;ng van de Beneluxverdra- (Adverte .tie) (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 14 juni De nolitie heeft vorige week dinsdag een 34-jarige schmidt, die als lector aan de Tilburg-1 weger van het slachthuis er op betrapt, se Hogeschool de middenstandsproble- matiek doceerde, tot bijzonder hoogle raar is benoemd. AMSTERDAM, 15 juni De Neder landse ploeg voor de Tour de France is thans definitief vastgesteld. De ploeg, die zoals bekend, onder leiding staat van Klaas Buchly, bestaat uit acht ren ners en twee reserves. De uitverkorenen zijn: Piet Damen (Lieshout); Wim van Est (Breda), Coen Niesten (Beverwijk), Jaap Kersten (Sie- bengewald), Martin van den Borgh (Ko ningsbosch), Ab Geldermans (Bever wijk), Jo de Haan (Klaaswaal), Jo de Roo (Schore). De reserves zijn: Wout Wagtmans (Breda) en Piet van Est (Fijnaart). LONDEN, 14 juni (U.P.I.) Volgens een speciale berichtgeving uit Boeka rest van het Londense blad „Daily Express" is de voormalige Roemeense minister van buitenlandse zaken, Anna Pauker, vorige week op de leeftijd van 66 jaar overleden. dat hij een aantal varkens van een vlees grossier uit Lekkerkerk te licht woog. De varkens worden voor en na de slach ting gewogen, om te kunnen uitmaken hoe groot het verlies door het slachten is. Normaal bedraagt het slachtverlies zestien procent, maar bij interne con trole was gebleken, dat dit bij de var kens van de bewuste grossier slechts elf procent bedroeg. De weger had in oktober van het vo rig jaar met de grossier een afspraak gemaakt, dat hij zijn varkens gunsti ger zou wegen. De grossier betaalde de boeren, die hem de varkens hadden ge leverd volgens het weegbriefje van het slachthuis. Op deze manier heeft de man in de afgelopen maanden ongeveer vierduizend gulden verdiend. De weger kreeg voor zijn „medewerking" een be loning van twee tot driehonderd gulden. De politie heeft de verdachten aange houden. HEERLEN, 14 juni Gisternacht overleed in het ziekenhuis de 22-jar'je ongehuwde houwer, A. v. d. L-ar, aan de gevolgen van een ongeluk, dat hem ondergronds overkomen was. De ver ongelukte houwer wilde maandag in de schacht een met stenen gevulde wagen laten passeren. Door nog niet opgehel derde oorzaak raakte hij met zijn hoofd bekneld tussen deze en een an dere wagen. HAARLEM, 14 juni De Katholieke bond van bejaarden en gepensionneer- den in de bisdommen Haarlem en Rot terdam heeft in gebouw „Sint Bavo" zijn jaarvergadering gehouden, tijdens welke zich een levendige discussie ont wikkelde over de vraag, of de katholie ke bejaardenbond jongere krachten kan aantrekken voor het vele organi satorische werk en zo ja, in welke mate en of die krachten dan ook bestuurs functies kunnen hebben. In feit is slogan „Voor de bejaarden door de bejaarden" niet absoluut te verwezen lijken en de praktijk bewijst dit reeds uit de samenstelling van het hoofdbe stuur, waarvan de Amsterdamse wet houder Steinmetz (geen „bejaarde") de penningmeester is De afdeling Den Haag stelde echter een statutenwijzi ging voor, waarin dat alles nauwkeu rig zou worden vastgelegd en daar wil de het hoofdbestuur niet aan. De vergadering was het met het hoofdbestuur eens en zo bleef de zaak zoals ze was, maar niet dan na vele betogen van voorzitter W. J. Hezelaars en van de voorzitter van de min of meer opponerende Haagse afdeling, de heer J. F. van Bysterveld, die overi gens tijdens de vergadering in het hoofdbestuur werd gekozen. De heer Hezelaars werd herkozen als voorzit ter, de heer L. J. van Buitenen als be stuurslid. De heer G. van den Heuvel trad uit het bestuur om gezondheidsre denen. Hem werd dank gebracht en in zijn plaats werd de reeds genoemde heer Van Bysterveld gekozen. Uit het jaarverslag van secretaris F. Keesen bleek, dat de interdiocesane bond per 1 januari 1960 15.473 leden zou tellen. De afdeling Bennebroek pro testeerde echter heftig daartegen. Het zouden er 14 méér moeten wezen, om dat die afdeling geen 25 maar 39 leden telt. Vorig jaar heeft de bond er onge veer 1000 nieuwe leden bijgekregen. Er zijn thans 55 afdelingen. In 1959 werden opgericht de afdelingen in Dordt, Mon ster, Schoonhoven en een in elk van de beide Egmonden. Voorzitter Hezelaars wees er in zijn openingsrede op, dat al le katholieke bejaarden niet bejaarden niet moeten aarzelen, lid te worden van de voor hun bestemde bond, die niets te maken heeft met enige katholieke standsorganisatie. gen. De regering waarschuwt daarin tevens voor een overschatting van het belang der nog niet geregelde vraag stukken, gezien tegen de achtergrond van wat in de afgelopen jaren werd bereikt. Niettemin betreurt ook de regering met vrijwel de gehele Kamer de onbe vredigende gang van zaken op land bouwgebied in de Benelux, al houden afspraken op de ministersconferentie van 20 februari een niet te verwaarlo zen verbetering in. De moeilijkheden op landbouwgebied betekenen in feite, dat de economische unie nog niet volledig is. De regering zal ernaar streven, dat de door het verdrag beoogde volledig heid zo snel mogelijk wordt bereikt. Naar aanleiding van vragen uit de Senaat wordt toegezegd, dat de regering zoveel mogelijk „inhoud" zal geven aan de samenwerking tussen de drie rege ringen en de interparlementaire Bene- luxraad. „De regeringen zullen er gaar ne naar streven, zoveel mogelijk als een volwaardige gesprekspartner aan de besprekingen in de Raad deel te ne men, al worden hierbij uiteraard zowel aan de ministers als aan de raad zeke re beperkingen opgelegd door de om standigheid, dat de ministers in de be staande verhoudingen niet deel uitma ken van één Beneluxregering en niet op dezelfde wijze als tegenover de na tionale parlementen". De mogelijkheden voor een meer invloedrijke positie van de Raad als adviserend lichaam moe ten echter niet worden gezocht in het institutionele maar in het politieke vlak, zo meent de regering. De verplichting om advies te vragen is van minder be lang voor de invloed van de Raad dan het politieke gezag van haar leden. De regering verwacht, dat na de ra tificatie van de verdragen ook de Sovjet- Unie bereid zal zijn onderhandelingen over een handelsovereenkomst met de Benelux te beginnen. Tot nog toe heeft de U.S.S.R. dit in tegenstelling tot enkel andere Oost-Europese landen steeds geweigerd. (Van onze correspondent) LEIDEN, 15 juni Na een bezoek aan de universitaire iustrummarkt „Het Hof van Heden", boven op de Burcht, heeft vannacht ongeveer half één een 22-jarige Leidse onderaanne mer dronken achter het stuur van zijn auto een drama veroorzaakt. Hij zat in de wagen samen met twee vrien den. Zwaaiend reed de bestuurder met zijn auto de Burgsteeg binnen, waar hij tegen de gevel reed, daarbij dr. F. Kroes, hartspecialist, zeer ernstig ver wondend, evenals de 25-jarige K. W. Wiessing, en een nog onbekend geble ven voetgangster, die slechts licht ge wond werd. De rit was hiermede nog niet ten einde. De dronken bestuurder zette zijn reis voort en raakte op de hoek van de Burgsteeg en de Nieuwe Rijn een voetganger, de heer J. M. Hudig, en een voetgangster, de 18-jarige A. J. Honnef, dochter van een predikant te Leiderdorp, die met de fiets aan de hand liep en door de auto zestig meter werd meegesleurd. In de Koornbrug- steeg reed de bestuurder met de wa gen tegen de linker trottoirband en zwenkte vervolgens naar rechts, waar hfj tegen de muur van het Stadhuis plein tot stilstand kwam. De eerste hulpdienst was spoedig aan wezig, maar kon het niet alleen af. De gewonden, onder wie ook de bestuurder van de wagen en twee inzittenden, wer den door de E.H.D. en door particulie re ziekenwagens vervoerd. Over de aard van de verwondingen was hedenochtend nog niets bekend. Vast staat dat tenminste drie slachtof fers er zeer ernstig aan toe zijn. De bestuurder, die slechts lichte verwon dingen opliep, is gearresteerd. ZUTPHEN, 14 juni Gisteravond is een uit Amsterdam afkomstige jonge man uit de jeugdgevangenis gevlucht. Bij de achtervolging ontdeed nij zich van zijn kleren en zwom over een vij ver. In een roggeveld vond hij een schuilplaats, doch na enige uren werd hp ontdekt en aangehouden. DEN HAAG, 14 juni Drie maan den geleden keerde in Nederland de 32-jarige Rijswijkenaar terug, die tijde lijk zijn expeditie naar de berg Ararat in Turkije in de steek had gelaten om hier „wat zaken te komen regelen". Vorig jaar had hij met veel tamtam verkondigd dat hjj een grootscheepse poging zou ondernemen om het ge heim van de Ararat te ontsluieren, m.a.w. zou trachten de restanten van Noë's ark te achterhalen. Maar hij was nauwelijks in ons land terug, of de po litie vatte hem in de kraag, en vanmor gen stond hij voor de Haagse recht bank terecht, beschuldigd van verduis- DEN HAAG, 14 juni Over de mo gelijkheid om zowel het Gooi als Am sterdam meer kansen te geven om zjjn uitbreidende bevolking onder te bren gen is door verschillende leden van de Eerste Kamer gesproken bij de behan deling van de begroting van het Zuider- zeefonds. Onze nieuwe polders hebben tegenwoordig niet alleen een agrarisch doel. Zij dienen vooral ook voor de vestiging en de recreatie van ons voll, zo stelden ir. Geuze (CH) en met hem prof. Mazure (PvdA) vast. Eerstge noemde was het niet eens met minis ter Korthals, die in de stukken de op merking heeft gemaakt, dat een nieu we stad in Zuid Flevoland niet aan trekkelijk zou zijn gelegen. De hoge Gooi-oever aan de ene kant en de groeiende polders aan de andere kant, noemt u dat maar gebrek aan omge ving, aldus de CH-woordvoerder. Het kwam hem voor een heel wat gunsti ger ligging te zijn dan aan de rand van onze grote steden met hun opge spoten zandvlaktes. Van alle zijden werd gevraagd om een snellere ontwikkeling van het nieuwe iand, nu eenmaal is besloten de polder Zuid-Flevoland vóór de Mar kerwaard te laten gaan. De vrees voor versnippering van landbouwgronden leeft nog bij prof. Mazure (PvdA). De heer Elfferich (AR) vindt dat overdreven. Men kan contracten zo inrichten dat versnippe ring voor tientallen jaren zeker wordt voorkomen, zo meende hij. De AR- woordvoerder sprak de visie van prof. Mazure tegen, dat de Zuiderzeepolders een gebied zouden zijn dat niet in han den mag komen van een kleine groep kapitaalkrachtigen maar gemeen- schapsgrond moet blijven. Minister Korthals zal de volgende week antwoorden. DEN HAAG, 15 juni Duizend per soneelsleden van de fabrieken en van het hoofdkantoor van Albert Heijn n.v. te Zaandam krijgen met ingang van 4 juli om de veertien dagen een vrije za terdag. Er wordt namelijk een nieuwe werktijdenregeling ingevoerd, waarbij afwisselend 49 en 45 uur per week wordt gewerkt. Met ingang van 1 ja nuari 1961 wordt echter definitief over gegaan op een vijfdaagse werkweek. Voor een en ander is toestemming ge vraagd aan het college van rijksbemid delaars. Voor de' 3.000 personeelsleden in de filialen is ook een regeling voor een vijfdaagse werkweek in voorbereiding. tering van twee auto's en twee schrijf machines. De man. die zichzelf uns. voor journalist en inderdaad infLjig' den en periodieken wel eens reisve len heeft gepubliceerd, maakte. ,e{i spraakzaam en levendig hij in, pleegt te zijn, nu een zeer timide druk, terwijl hij alle ten laste 8e, pe feiten zonder enig protest toegaf. ^.gn officier eiste een gevangenisstraf acht maanden. „et Om zijn avontuurlijke tocht naaf" Midden Oosten te kunnen bekostig had hij financiële hulp weten te j gen van enkele firma's in Neder' jj en daarbuiten, die hem steunden in Uj voor de reclame, die zij op de was.jj mochten voeren. De expeditie K°y toch meer geld dan de man had fa dacht. Hij was zo vrij twee au1 j$ waarvan hij er een had gehuurd e" tf ander in huurkoop had ontvangers vervreemden. Voorts beleende hij y schrijfmachines, die hij zich in t" koop had aangeschaft. ef „Het was door overmacht", zei Lp dachte vanmorgen op een desbetrri'e< de vraag van de president. Voor het ja rige had de verdachte weinig op te fjp-, ken. Diverse psychiatrische rappor1:., bij eerdere gelegenheden over hem gebracht, tekenden hem als een fiS% zonder veel verantwoordelijkheids^ voel, maat met te veel intelligentie L» hem als ontoerekeningsvatbaar te schouwen. Uitspraak 28 juni. HAARLEM, 15 juni Bij gelegd heid van het afscheid van mgr. J- -j Huibers als bisschop van Haarlem j er zondag 26 juni een receptie word gehouden voor alle leken en religieUZ„.» (broeders en zusters) ten huize Nieum Gracht 80 van 12 tot 2 uur. Die dag mgr. Huibers 's avonds om 7 uur H1 L kathedrale basiliek van St.-Bavo pontificaal Lof celebreren waaron" hij de gelovigen zal toespreken. jf Maandag 27 juni 's morgens hal' draagt de scheidende bisschop in oP LEEUWARDEN, 14 juni De rijks politie vond in de nacht van maandag op dinsdag op de Afsluitdijk in de berm van de weg een over de kop geslagen auto. Het bleek, dat de bestuurder, die door onbekend gebleven oorzaak van de weg is afgeraakt, uit de wagen is ge slingerd, waarbij hij op slag gedood moet zijn. Het was de 61-jarige heer D. L. Stoop uit Bant (NOP). kathedraal een pontificale H. Mis yj waarbij in het bijzonder alle priesF worden uitgenodigd. Na afloop van °.p ze H. Mis is er een ontvangst voor ,p priesters in gebouw St.-Bavo, in jj Smedestraat. Op beide recepties iedereen van harte welkom die P5j| soonlijk afscheid van mgr. Huibers v* nemen. Er zullen geen speciale uit' digingen worden verzonden. „n Zowel zondag als maandag zal er de receptie tevens gelegenheid zijn opvolger van mgr. Huibers, mgr. J- E. van Dodewaard te begroeten. AMSTERDAM Gem. Kweeksch<%, Akte onderwijzeres. De dames: N. y, kers, M. Figee, M. van Geest en.rnc< Goudoever. De heer: O. Bosma. ^0 het examen nuttige handwerken slaag" j, de dames: M. Braun, T. de Graaf, Grootes, R. Jensen. J. Romijn. AMSTERDAM Vossius Gyih$ sium. Geslaagd diploma B, 5e gr°% Marianne Pranger, Bronno Roeme\t Ineke Senff, Hiltje Venker. Het exaf1 voortgezet met 3 kandidaten. (Advertentie) de man die weet wat hij wil en een goede smaak heeft. Hij schenkt graag een glas I FAT Z'JN S/MST£. vlaanpfpfn root FAN&O IN PE lAATGTE STERLING H'J HEEFr FUNK OMGEBEPEN... MAAR IK PENK NIEr OAT ACHTERDOCHT KOE6TERT. NET WAT IK DACHT... H'J 6TOW VOOR HET POSTKANTOOR... PARKEREN IN PE Z'JStRAAT INA

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2