OP DE PUNT VAN DE DEGEN Anjeractie 1960 Nauwelijks genoeg waU in Zandvoort Verzoek aan bevolking om tuinen niet te besproeien St.-Antoniusschool wint opnieuw sporttoernooi Agenda voor Haarlem en om F Shaw vermoord Western en RENAULT DAUPHINE GARAGE DEN HOUT op de grens van piratenfilm Tussen nacht eri morgen De St. Louis bankroof Reprises en prolongaties TAXI 13000 Morgen in HBC-sportpark GROTE DEMONSTRATIE VAN KATHOLIEKE GYMNASTEN Striptease en gangsters Ma ar se en KrooR weer tegen N.S. 3 isi ZATERDAG 18 JUNI 1960 Cinema Palace Apotheken en dokters diensten H.H. Missen op zondag in dekenaat Haarlem Burgerlijke Stand Haarlem Frans Hals Roxy Harmonie Paffrath in Velsen ontvangen Rehabilitatie voor de behandeling 2 jaar geleden In tuin te Zandvoort: TAS MET GESTOLEN GOED GEVONDEN Opbrengst Roode Kruis- collecte Eindexamen „SANCTA MARIA" Gunning INTERSCHOLAIRE IN HEEMSTEDE Lido ZAADHANDEL JAN R00ZEN ALLES VOOR UW TUIN Vermeulen opent nieuwe dameszaak Films loneel Muziek Ballet Auto gekanteld bij Kop Zeeweg Leerlingenuitvoering Gobie Riemersma Nationaal Judo-toernooi in Bloemendaal Afscheid dr. Van Paassen Prof. Duynstee CssR naar Nederland Bij Beijnes Beverwijk IN 1961 VRIJE ZATERDAG Italiaanse bedrijf s- aalmoezenier vestigt zich in IJmuiden-oos1 adt H of \vf te R.-k. schaakclub „Het Witte Paard" Voor Raad van State Bus Utrecht-Schiphol FILMJOURNAAL I Het scenario voor „The Devil's Dis ciple", een produktle van Hecht-Hill- Lancaster films, is, naar ons wordt ver zekerd, ontleend aan het gelijknamige toneelstuk van G. B. Shaw. De schrij vers van het scenario hebben echter in vereniging met regisseur Guy Ha milton het stuk teruggebracht tot han deling-zonder-meer en als zodanig is het een melodrama van het soort, dat Iede re vakbekwame scenarioschrijver onder het genot van een paar koppen koffie en een cognacje op papier zet. Shaw zelf gaf trouwens in zijn inleiding tot het stuk toe, dat het „geen enkele nieu wigheid bevatte" en dat de voorlezing van het testament, de verdrukte wees, die een nobele beschermer vindt, de ont erfde weduwe, de arrestatie, het held haftige offer, de krijgsraad, de terdood veroordeling en de redding op het laat ste nippertje de geregeld theaterbezoe- (Advertentie) Nauwelijks te geloven, maar wij willen het U bewijzen: Geruisloos en trekken als een 6 cyl. Brandstofverbruik 1 L. op 17 K.M. Zeer lage afschrijving. Op achterportieren spec, beveili ging voor kinderen. Demonstratie zonder enige verpl. Prijs 5650. Hoofdagentschap ker „even bekend zouden voorkomen als de biefstuk met doperwten op het menu van zijn restaurant." De vivisectie op het oorspronkelijke stuk heeft tot gevolg gehad, dat er een romantisch en bovendien nog slecht verteld avonturenverhaaltje overbleef. Regisseur Hamilton heeft geen tijd ver spild aan pogingen om zich te verdie pen in de wonderlijk contrasterende, met scherpe satire getekende karakters van de puriteinse, naar het zwaard grijpende dominee (gespeeld door ac teur en geldschieter Burt Lancaster, die zich vrijwel onafgebroken voor de ca meralens ophoudt zonder enig ander wijsbaar doel dan het vernielen van meubilair en het zwarte schaap van zijn parochie (Kirk Douglas, in wie niet veel valt te ontdekken van de „apostel des duivels" die in wezen een religieus mens is). In plaats daarvan gaat hij zo spoedig mogelijk over tot een actie, wel ke zorgvuldig het midden houdt tussen Haarlem Apotheken: Schoterbosapotheek, Rijks straatweg 19, tel. 50155; Stationsapotheek, Kruisweg 30, tel. 10043; Apotheek Klink hamer, Koninginneweg 69, tel. 11596; Aer- denhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, tel. 40758. Doktersdlenst: Indien geen hulp van huisarts belle men fa. Mathöt, tel. 11990. Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis, tel. 13863. Tandarts: J. L. Bouwer, jr.. Staten Bol werk 34, tel. 10979. Dierenarts: J. Beyers, Raamstngel 28, tel. 13164. Zlekenvervoer: GGD, tel. 14141; Margriet, Turfmarkt, tel. 21400. Aerdenhout Apotheken: zie onder Haarlem. Doktersdlenst: W E. Ulrici, Spiegelen- burghlaan 20. tel. 40404. Bloemendaal Apotheken: zie onder Haarlem. Doktersdlenst: C. Eenhoorn, Bloemen- daalseweg 17. tel. 54003. Heemstede Apotheken: zie onder Haarlem. Doktersdlenst: K. Kout, J. de Wittlaan 23. tel. 38411; R. Muller, Raadhuisplein 6, tel. 36550. Overveen Apotheken: zie onder Haarlem. Doktersdlenst: J. A. Hollander, Ztjlweg 17. tel. 11431. Zandvoort Apotheken: Zandvoortse Apotheek, Hal testraat 8, tel. 2389. Doktersdlenst: C. F. M. Robbers, Ko ninginneweg 34, te'. 2813. Santpoort Artsen: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 153, Santpoort, tel. 02560-8570. Apotheken (ook nachtdienst): Santpoortse apotheek, Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort, tel. 02560-8249. a Kathedraal: 6.30. 7.30. 9 H.. 11 en 12 uur St.-Autonius, N Groenmarkt: 6.30. 7.30. 8.30 H 10. 11 en 12 uur. H Jozef Jansstraat: 6.43. 8, 9.15 H. 11 er 18 uur (Avondmis) O. L. Vr. Rozenkrans, ^paame: 6. 7.10. 9, 10.30 H en 12 uur. St.-Jan, A'damstraat: 6.1o 7 8.15. 9.30 H.. 11 en 12.15 uur. H. Hart, Kleverpark: 630. 7.45. 9. 10.30 H. en 12 uur H.H. Elisabeth en Barbara P Kruger- straat: 6.30, 7, 7.45 9 H„ 10.45, en 12 uur. H. Llduina Rijksstraatweg: 6 30 130. 9 H.. 10.45 en 12 uur O. L. Vrouw van VII Smarten en St. Ba- vo, Rijksstraatweg: 6.20, 7.30, 8.30 H. 10.15, 11.30 en 18 uur (Avondmis) H. H. Petrus en Paulus; 7, 8.30, 9, 10 H en 11.45 uur BLOEMENDAAL: Allerb Urieèenheld: 7.30 9 H. 10 45 en 12 uur H. Sacrament: 7.30 9 10 30 H en 12 uur AERDENHOUT: 7.30, 9 H. en 11 uur. ZANDVOORT. 8.30 7.30, 9 H en 11 uur Hui;, in de Duinen: 8.30 uur. OVERVEEN. 7 8, 9 H. 10.3" er 11.30 uur HEEMSTEDE, (H. Bavo) 6.30. 7.30. 8.30 9.40 H., 11 en 12 uur. HEEMSTEDE 'O L Vt Hemelvaart): 6.45, 7.45, 8.40 H., 10.15, 11.15, 12.15 uur. SPAARNDAM: 7.30 en 10 H BENNEKKOEK (H Jozef): 6.45 8 9.15 H en li uur VOGELENZANG (O. L. Vr. Hemelvaart): 7.30. 8 30 en 10 uur rf BEVALLEN van een zoon: C. W. Spee-Stieltjes; A. M. Kok-KuijpersH. G. Landsbergen-van Eekhout. BEVALLEN van eea dochter: J. C. A. Dijkstra-Koops; J. M. Boeters-Ver- meer; G. E. Berkhout-den Braber; E. Smidt-Lammers; M. Th. Mailand-Met- ternich; M. M. Jansen-Szemerjai De- meter; E. M. M. Th. Schilder-Louman. OVERLEDEN; de Vleeschouwer, 93 jr., Kamperlaan; D. van Houten, 76jr., Mrt. v. Heemskerkstraat. die in een piratenfilm en een Western. Het Britse hoofdkwartier Shaw, die noch van zijn antipathieën ooit een ge heim heeft gemaakt, iaat zijn stuk spe len tijdens de Amrikaanse vrijheidsoor log wordt door de strijdvaardige do mmee, die het als een tweede Samson opneemt tegen een heel leger, in een oogwenk in een ruine herschapen. Ver der Iaat Hamilton uitvoerig de execü- tie van Timothy Dudgeon zien, die door Shaw wijselijk aan de verbeelding van de toeschouwer is overgelaten. En bo vendien is hij op het idee gekomen om het verloop van de oorlog te illustreren met fragmenten tekenfilm. Een idee, dat blijkens het bereikte resultaat heel wat minder goed is dan hij zich waar schijnlijk heeft voorgesteld. De enige aanvaardbare figuur in de film is die van de Britse generaal Bur- goyne, gespeeld door Sir Laurence Oli vier, maar deze kon dan ook werken met de weinige teksten, die uit het stuk van Shaw zijn overgebleven Da scène, waarin hij optreedt met Kirk Douglas en Harry Andrews als de blun derende majoor, als men hem maar ge noeg touw geeft," is de beste uit de film. Afgezien van deze scène kunnen de makers van „De Apostel van de Dui vel" er prat op gaan, dat hun produkt beslist geen verfilmd toneelstuk van Shaw is. Jammer, dat het evenmin een film is geworden, die het gebruik van zijn naam rechtvaardigt. Al zullen per sonen boven 14 jaar, die van roman tiek en fysieke actie houden zonder zich om psychische achtergronden te bekommeren, er wel wat naar hun ga ding in kunnen vinden. De reclame over deze film („The Bramble Bush") beweert, dat zij ons plaatst voor een van de ernstigste pro blemen in het leven van een arts; mag hij het leven van zijn patiënt verkor ten om deze voor hevig lijden te be hoeden, als het einde toch onvermijde lijk is? Dit is natuurlijk een ernstig probleem, maar de waarde van de pro bleemstelling is nihil, wanneer het pro bleem dan pas gevonden wordt, als de rest van de film al gemaakt is. De film is gemaakt uit vijf en twintig ge gevens, waarvan er negen gebruikt werden, en waar dan uiteraard nog een „pointe" aan gegeven moest wor den. We willen de film niet ontraden, maar ook beslist niet aanraden. Frans Hals, str. volw. De titel geeft al voldoende aan, waar het in deze film om gaat. De film on derscheidt zich echter van het gewone gooi- en smijtwerk, doordat er, niet eens slecht, enkele nevenproblemen in behandeld worden. Een van de rovers is n.l. een student, die nog nooit iets dergelijks gedaan heeft. Deze jonge man kent een meisje, dat het niet eens is met de gang van zaken en dat pro beert deze te verhinderen. Deze pro blematiek wordt echter vergezeld van onsamenhangende dialogen we be grijpen nog steeds niet wat er precies aan de hand was en te lange „sfeer scheppende" scènes, die de vaart en de spanning uit het grootste deel van de film halen. Als de regisseur bij zijn „leest" gebleven was, had hij iets veel beters naar voren kunnen brengen. 18 j. Vanaf maandag draait in Roxy de real Western „Dag van geweld". 18 j. Rembrandt blijft nog een week ,,On the beach" draaien, de verfilmde waar schuwing tegen de bedreiging van een atoomoorlog. Volw. In Studio kan men nog een week blijven genieten van de spionagecomedie „Onze man in Havan na", 14 j. Minerva draait tot en met morgenavond „Inspecteur Hardesty F.B.I., een uitstekende politiefilm. 14 j. Morgenmiddag kan men er lachen om „Op naar Hollywood". A.l. Maandag en dinsdagavond wordt in deze bioscoop een nieuwe Alec Guinness-film ver toond onder de titel „The horse's mouth". 14 j. Donderdagavond kan men de aangrijpende Braziliaanse film ,,Or- feu Negro" weer zien. 18 j. Shaw's satyre „The devils disciple" heeft in de film „Op de punt van de degen" moeten wijken voor Wild-West-Actie Burt Lancaster gooit en smijt. VELSEN, 18 juni De harmonie Paffrath uit de Duitse stad Bergisch- Gladbach brengt een driedaags bezoek aan de gemeente Velsen als gast van het fanfarekorps Wilhelmina te Sant poort. Vrijdagmiddag werd het gezel schap officieel door het gemeentebe stuur op het raadhuis van Velsen ont vangen. Loco-burgemeester H. de Boer zei in zijn begroetingswoord, zinspelend op het feit dat oud-burgemeester mr. M. M. Kwint twee jaar geleden weigerde een groep Duitse jongeren uit Ber- gisch-Gladbach toe te spreken: „Nu normale verhoudingen in onze ge meente zijn teruggekeerd, kunnen wij de onbeschofte behandeling, uw jon geren aangedaan, herstellen en u doen blijken, dat ook de gemeente Velsen haar gasten op de juiste wijze weet te behandelen. De harmonie Paffrath was twee jaar geleden in Velsen ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van het fanfare korps Wilhelmina. Vorig jaar bracht het Santpoortse korps een tegenbezoek aan Bergisch-Gladbach. ZANDVOORT, 17 juni In de tuin van een woning aan de Kostverloren- straat is een grote weekendtas ge vonden, die veel waardevolle goederen bleek te bevatten. Toen de politie met deze vondst op de hoogte werd gebracht en deze de herkomst der goederen trachtte vast te stellen, kwam zij tot de Ontdekking, dat de goederen bij plaatselijke winkeliers gestolen waren. De recherche speurt thans ijverig naar de daders van deze diefstallen. HAARLEM, 18 juni. - De collecte ten bate van het Roode Kruis in Haar lem, Heemsede, Bloemendaal en Benne- broek gehouden heeft in totaal opge bracht 24117,43. Dit bedrag is als volgt samengesteld: Haarlem f 16854.55, Heemstede f 350,77, Bloemendaal f 3222,93, Bennebroek f 472,18. HAARLEM, 18 juni („Sancta Ma ria") Eerste groep. Geëxamineerd 22 candidaten. Geslaagd de dames: Tessie Baijecis; Juul Bclderbos; Godeiieve Ber- nink; Marian de Bruin; Tineke van Doornewaard; Margreet van Dijk; Y- von van Emmerik; Marian Hoekstra; Stien Klink; Pop Koop; Ria Kuiper Nelleke van Leeuwen; Karin Menke; Willy Nuyens; Anneke Prins; Lily Roorda; Lydia Rotteveel Ans Samson; Joke Sens Lia Tijssen GUNNING Aan Aannemer G. 'J. Evers uit Bloemendaal is opgedragen het bouwer) van' eén fabriekshal voor de N.V. Meuwissen Industrie aan de Waarderweg te Haarlem volgeas het ontwerp van de architect G. H. L. Koe- twerp te U: ithoorn. r 1 wintig jaar geleden op 29 juni 1940, de verjaardag van Zijne Koninklijke Hoogheid prins Bernhard, tooiden vele landgenoten in een vanzelfsprekende eensgezindheid zich niet een witte anjer, daarmede uiting gevende aan hun gehechtheid aan het Oranjehuis en aan de vaste overtuiging, dat eens het vaderland weer van de bezetter zou worden be vrijd. De anjer werd tot een typisch eigen symbool van onze strijd voor een recht vaardige samenleving. Deze bloem werd ook tot symbool uitverkoren door het, gedurende de oorlogsjaren in Engeland opgerichte, Prins Bernhard Fonds, dat aanvanke lijk ten doel had de financiering van voor de oorlogsvoering noodzakelijke goederen. Na de bevrijding, toen de verschrik kingen van de oorlóg voorbij waren, werd de doelstelling omgezet tot dat wat wederom tot het hoogste mocht worden gerekend: het steunen van de geestelijke en culturele zelfstandigheid van ons volk.' Het is goed in dit jaar. waarin wij het derde lustrum van de bevrijding herdenken, ons nog eens het ontstaan van het Prins Bernhard Fonds in her innering te brengen. Immers, het is door de bevrijding, dat wij ons ook op cultureel terrein weer opnieuw hebben kunnen ontplooien, en het is het Prins Bernhard Fonds, samen met de regio nale Anjerfondsen, dat deze ontplooiing steeds krachtiger tracht te ondersteunen. Thans nadert dan weer de Anjeractie. Met Uw gift worden zowel belang rijke artistieke prestaties als plaatse lijke activiteiten op het gebied van volksontwikkeling gestimuleerd. Bij de inrichting van een dorpshuis, het op zetten van een tentoonstelling op cul tureel gebied, de aankoop van instru menten voor een muziekvereniging, het organiseren van een toneeluitvoering om slechts enkele voorbeelden te noe men biedt het Anjerfonds de hel pende hand. Uitdrukkelijk zeg ik hier: de hèl- pende hand, want slechts zelfwerkzaam heid wordt gesteund; de toegekende subsidie vormt steeds een aanvulling, een sluitstuk, nimmer de basis voor de financiering van enige culturele activi teit. Wilt daarom de komende Anjeractie steunen! De Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, Voorzitter van het Anjerfonds Noord-Holland, ZANDVOORT, 18 juni Het fraaie zomerweer en de invasie van badgasten heeft de directie van het gemeentelijk waterbedrijf voor grote moeilijkheden geplaatst met betrekking tot de water voorziening. De productie van het be drijf bedraagt plm. 200 m3 per uur; dat is 4800 m3 per etmaal. Het dagverbruik van gisteren wordt op 4000 a 4500 m3 geschat. Er zou geen moeilijkheid te duchten zijn als dit verbruik zich voor de gehele dag gelijkelijk uitstrekte. Dit is niet het geval. Tussen vijf uur - 's middags en half tien 's avonds is het waterverbruik enorm. Dat komt, door dat de gasten van het strand komen, doordat de restaurants e.d. in vol be drijf komen en ook het gewoon huishou delijk water verbruik groot is. De reser ve in de watertoren moet dan worden aangesproken. De basins in de toren bevatten plm. 300 m3 water, maar deze voorraad is onvoldoende voor een regelmatige wa tervoorziening te verzekeren. De direc teur, de heer A. A. Cense voorzag voor gisteren een herhaling van het gebeuren op de eerste pinksterdag toen de water toren 's avonds nog maar 30 centimeter water bevatte! In de hoger gelegen flatgebouwen is de waterdruk bijzonder klein. De heer Cense heeft dan ook de Zandvoortse bevolking verzocht gêen water te verbruiken voor tuinbesproe- ing. Hij schatte het aantal „besproeiba- re" tuinen op 500, worden deze be sproeid dan is dit alleen ai een verbruik van minstens 1000 m3 hetgeen vooral in de avonduren funeste gevolgen kan hebben. De directeur vertrouwt er op, dat zijn beroep op de waterverbruikers een goed resultaat zal hebben. Intussen worden maatregelen voor bereid om de productie-capaciteit (Advertentie) HEEMSTEDE, 18 juni Op de in- terscholaire sportdag voor de Heem- steedse lagere scholen, die gisteren op het Heemsteeds Sportpark werd gehou den is de St. Antoniusschool wederom met het beste resultaat uit de bus ge komen. Onder daverend gejuich van de leerlingen maakte burgemeester, mr. A. Cj- A, ridder van Ruppard bij de prijsuitreiking bekend, dat de meisjes van de St. Antoniusschool door hun goede prestaties op de eerste plaats waren geëindigd, waardoor hun school evenals het vorig jaar in het bezit kwam van de wisselbeker. De HEEMSTEDE, 18 juni In het HBC-Sportpark aan de Cruquiusweg te Heemstede wordt zondag een groots opgezette gymnastiekdemonstratle ge houden, waaraan door alle kampioenen zowel individueel als in groepsver band van het district West II van de Nederlandse Katholieke Gymnastiek Bond wordt deelgenomen. De dag be gint met een H. Mis, die 's morgens om 10 uur wordt opgedragen op het hoofdveld van het HBC-complex. Voorafgegaan door de Heemsteedse harmonie „Sint Michael" en de drum- In het Franse filmpje „Striptease en gangsters" is er sprake van de ontvoe ring van een meisje met het doel een losprijs van niet minder dan een ton te bemachtigen. Pa en ma willen het geld geven, maar een nachtclub-eige naar, die nog wat met de benae te ver effenen heeft, weet de arrestatie van de hoofdschurk te bewerkstelligen. Hij dacht al op het geld beslag te hebben gelegd, maar de biljetten bleken onbe drukte vellen papier te zijn. Het gaat nogal ruw toe in dit kennelijk op een koopje gemaakte en onsamenhangende filmpje, dat bovendien stoort door en kele rechtstreeks sadistische scènes. Voor strikt volwassenen in Lido. Advertentie SPKKSTRAAT 5 TELEF 16061 GEHUWD: H. Pieters en A. Ejjskoot; G. op de Beek en M. S. van der Put ten. HAARLEM, 17 jucii De vlag hangt vandaag uit aan de zaak van de firma Gebroeders Vermeulen, magazijn in he renmodes en kappers, op de hoek Groote Markt-Groote Houtstraat ter gelegen heid van de opening van de nieuwe da meszaak er tegenover in de Groote Houtstraat, waar vroeger de lunch room van Franken gevestigd was. Na een verbouwing van ruim een half jaar is er een smaakvol ingerichte win kelruimte ontstaan, waar damesboven- kleding van „exclusief-klassiek" genre te koop is. Iets van de sfeer van het oude „Franken" is nog wel blijven han gen in de zaak, die modern is, maar waarvan bijvoorbeeld betimmering en verlichting niet tè opvallend zijn en daar door in overeenstemming met hetgeen er thans omgaat. De sortering omvat bijvoorbeeld creaties in de „Style Dick Holthaus - prêt porter" en modelhoe- den van Frans Schmidt. De verbouwing is uitgevoerd door de firma B. Jonck- bloedt in Haarlem volgens plannen van de Zandvoortse architect G. Sterren burg. CINEMA PALACE: T.m. zo.: Op de punt van de degen, 14 j. Ma. t.m. do.: De twaalf gezworenen, 14 j. 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4,15, 7, en 9.15 uur. FRANS HALS: Tussen nacht en morgen, strikt volw. 2, 7, en 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7, en 9.15 uur. Dl. 2 en 8 uur. LIDO: Striptease en gangsters, str. volw. 2, 7, en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, en 9.15 uur. LUXOR: Eine Nacht in Venedig, volw. 2, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, en 9.15 uur. Do.-cyclus: Moederlied, 14 j. REMBRANDT: On the beach, 14 j. 2, 6.45, en 9.15. Zo. 1.30. 4, 6.45, 9.15 uur. ROXY: T.m. zo.: De St. Louis bankroof, volw. Zo. midd.: De dochter van de woestijn, 14 jaar. Ma. t.m. do.: Dag van geweld. 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 iur STUDIO: Onze man in Havanna. 14 jaar. 2.15, 7, 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Za. en zo. 7 en 9.30 uur: Inspecteur Hardesty FBI, 14 j. Zo. 2, 4.15 uur: Op naar Hollywood, a.l Ma. en dl. 8.15 u.: The horse's mouth, 14 j. Do. 8.15 u.: Orfeu Negro, 18 jaar. Zaterdag 18 juni Stadsschouwburg, 8.15 uur: Cabaretvoor stelling: ,,Alle gekken kijken" door Jaap van de Merwe en zijn cabaret. Voorstel ling ton bate van Prins Bernhardfonds. Zondag 19 juni Stadsschouwburg, 8 uur: ,,De Beunhaas" door r.k.-toneelvereniging BAVO. Zaterdag 18 juni Brinkmann, 7.30 uur: Leerlingenuitvoe ring Aad Plas. Jeugdhuis Donkerela&a, 7.30 uur: Leer- lingenuitvoering Pie van der Glas-Boos- man en Chris van der Glas. Zondag 19 juni Openluchttheater Bloemendaal, 8.15 uur: Het Nederlands Danstheater. Dinsdag 21 juni Openluchttheater Bloemendaal, 8.15 uur: Sovjet Russisch Ensemble „Estrada". Tentoonstellingen Cruquiusmuseum: Historische stoomma chines en grote m quette van Nederland. Geopend do. 9—12.30 en 13.30—17 uur Woonhuis Jac. van Looy, Kleine Houtweg Geopend van 101230 en van 1.305 uur Zo. 1417 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling en werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals' meesterwerken). Geopend van 1017 en zo. 13—17 uur. Teylers Museum: Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16e tot en met 19e eeuw. Fossielen, historische na tuurkundige instrumenten, mineralen, 31- toons Fokker-orgel. Geopend Iedere werkdag behalve maandag van 1115 uur. De eerste zondag van elke maand van 13—15 uur. Bisschoppelijk Museum: Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Geopend van 1017 uur. Zon en feestdagen 1316 uur. In 't Goede Uur, Korte Houtstraat: Ten toonstelling van prenten van Daumier en Gavarnl uit de collectie H. Premen Geopend dag. ook zo. van 1022 uur. Museum „Het huis van Looy": Tentoon stelling over t leven van Frederlk van Eeden" (tot en met 26 juni). Geopend dag. van 1012.30 uur en van 13.3017 uur: zo. van 1417 uur. De Ark: Nieuw Heiligland, Tentoonstelling van werken van Paula Geraldts (tot en met 2 juli). Geopend dag. van 9—17 u. (Ook zondags). Bloemendaal, Bloemendaalseweg 158, Over veen. Tentoonstelling van tekeningen en en aquarellen van A. Voorzanger (t.m. 9 juli. BLOEMENDAALSE STRAND, 18 juni - Bij de Kop Zeeweg is vrijdagavond laat, tegen half twaalf, een auto over de kop geslagen omdat de bestuurder in de bocht de macht over het stuur ver loor. De auto kwam uit de richting Zandvoort en werd bestuurd door een 23-jarige timmerman uit Haarlem. Hij en zijn inzittenden kwamen er met de schrik af. De auto was zwaar beschadigd en door de bestuurder gehuurd bij een verhuurinrichting. HEEMSTEDE, 18 juni In de Tuin- zaai van het gemeentelijk concertge bouw van Haarlem is vrijdagavond 24 juni een uitvoering door leerlingen van de muziek-paedagoge Cobie Riemers ma uit Heemstede. band van de gymnastiekvereniging BIOS uit Castricum trekken de deelne mende verenigingen 's middags in op tocht door de straten van Heemstede. Er wordt om kwart over één gestart vanaf het HBC-terrein. De e volgen route is: Javalaan, Timorstraat, Wil- helminaplein, Camplaan, Raadhuisplein Raadhuisstraat, Binnenweg, Res Nova plein, Jan v. d. Bergstraat, Iepenlaan, Haemstedelaan. Haemstedeplein, Zand- vaartkade, Joh. Verhulstlaan, Diepen- brocklaan, Bernhard Zweerslaan, Jo- han Wagenaarlaan, Heemsteedse Dreef Jacob van Campeniaan, Albert Cuyper- laan, Hendrick de Keyserlaan, Driehe- reniaan, Molenwerfslaan, Javalaan, HBC-terrein. Om twee uur beginnen de gymnas tiek- en ritmische demonstraties, waar aan wordt deelgenomen door de vol gende verenigingen: ADO (Heemskerk), DWV (Warmenhuizen), GIOS (Noord- wijkerhout), HBC (Heemstede), Hercu les (Haarlem), Klimop (Lisse), Leoni- das (Haarlem), MSV (Noordwijk), Olympia (Lisse) SSS (Beverwijk), TZB (Zandvoort), USV (Uitgeest), Velsen (IJmuiden-Oost), VIOS (Castricum). Het geheel staat onder leiding van A. M. Heerkens, trainer van de orga niserende vereniging HBC. HAARLEM, 17 juni In de sportzaal Nauwelaerts de Agé, aan de Bloemen daalseweg te Bloemendaal wordt zon dag 19 juni een nationaal judo-toernooi gehouden, waaraan door vele bekende Nederlandse judoka's zal worden deel genomen. Tot de deelnemers behoren onder meer W. Dadema, die vorig jaar kampioen alle categorieën werd, C. Bon te, T. Wagenaar, S. Philips, W. Lamers, H. Tergouw en vele anderen. De wed strijden zullen worden afgewisseld met jiü jitsu en judodemonstraties. Het toernooi wordt georganiseerd door de judo-specialisten van het C.I.O.S. te Overveen. De wedstrijden beginnen 's morgens om 11 uur. De afloop is 's middags om ongeveer half drie. Tijdens het toernooi zal de Europese kampioen Anton Geesink in een compe titie de strijd aanbinden met tien te genstanders. Ongeveer 300 judoka's heb ben voor dit sterk bezette toernooi in geschreven. HAARLEM, 18 juni Dr. P. van Paassen gaat, na meer dan 30 jaren als geneesheer-directeur van het Dia- conessenhuis in Haarlem en als internist ëewerkt te hebben, Haarlem verlaten. >r. van Paassen die bij zijn 25-jarig jubileum zoveel blijken van waardering heeft gekregen, wil thans van zijn ver trek liever geen opheft gemaakt zien en geeft er de voorkeur aan in alle stilte zijn werk neer te leggen. Op donderdag 23 juni om half vier zullen in besloten kring het bestuur, de collega's en het personeel vaa het Diaconessenhuis af scheid van hem nemen. Wie persoon lijk de dokter nog wil groeten, zal daar toe 's middags van 4.30-4.30 uur in het Diaconessenhuis in de gelegenheid worden gesteld. burgemeester bracht naar voren, dat deze gezamenlijke sportdag voor de la gere scholen een belangrijke plaats is gaan innemen in het Heemsteedse le ven en hij dankte allen die aan het welslagen van de sportdag hun mede werking hadden verleend. Een speciaal woord van dank richtte de burgemees ter tot de hoofdleider, de heer J- A. Verkaik, die geassisteerd door de le raren lichamelijke opvoeding van de Heemsteedse scholen, voor een voor treffelijke organisatie had zorggedra gen. Met een middagpauze van anderhalf uur is er van 's morgen negen uur tot kwart voor vijf in de middag door de 1150 leerlingen van de tien Heemsteed se scholen fel en sportief om de over winning gestreden. In de morgenuren bonden de jongens evenals bij de meisjes leerlingen van vijfde en zes de klas de strijd aan in de vijfkamp. De gehele dag straalde de zon boven het Sportpark en dat maakte een ver blijf op de groene weide dubbel aan genaam. 's Middags was het de beurt aan de meisjes en ook hier was sprake van een spannende en geanimeerde strijd, waarbij de deelneemsters elkaar met laaiend enthousiasme om de eer van de overwinning bekampten. De laatste nummers van de sportdag, de estafette voor jongens, gevolgd door de estafette voor meisjes, brachten grote spanning teweeg en vormden een waardige af sluiting van deze bijzonder geslaagde dag, die dank zij de perfecte organisa tie een uitermate vlot verloop had. Aan de tellers, acht man sterk, was de taak toebedeeld om uit de lawine van cijfers de winnaars aan te wijzen. Uit hun in spannende rekenarbeid kwamen de volgende resultaten naar voren: Schoolprijzen. 1. St. Antoniusschool 33'/s pnt.; 23. Jacobaschool en Dreefschool 30'/» pnt.; 4. St. Jozefschool 30 pnt.; 5. St. Aloy- siusschool 29'/t pnt.; 67. Nic. Beets- school en St. Augustinusschool 29 pnt.; 8. VoorwegschooT 27 pnt.9. Crayen- esterschool 24'/« pnt.; 10. Bosch en Ho- venschool 23 pnt. Estafette-jongens: 1. Nic. Beetsschool. Estafette-meisjes: 1. Dreefschool. Winnaars vijfkamp jongens 5e klas. Hardlopen: Kees Bleeker, Dreefschool en Lex Keyzer, Jacobaschool. Werpen grote bal: Nico de Rooy, Bosch en Ho- venschool en Jos Geels, Jacobaschool. Verspringen: Rob Piom, Nic. Beets school. Werpen kleine bal: Peter Bend- sen, Dreefschool. Hinderhisbaan: Joop Moone, Dreefschool en Peter Storm, Jozefschool. Jongens 6e klas. Hardlopen: Eric Leih, Beetsschool. Werpen kleine bal: Klaas Timmerman, Nic. Beetsschool. Hinder- springen: Klaas Timmerman, Nic. Beetschool. Werpen kleine bal: Klaas Timmerman, Nic. Beetschool. Hinder- nisbaan: Fred Kaiser, Dreefschool. Meisjes 5e klas. Werpen kleine bal: Ria Sweers, Antoniusschool. Werpen grote bal: Anneke Erbrink, Antonius school. Verspringen: F. Braun, Crayen- esterschool. Hindernisbaan: J. Kloek, Crayenesterschool. Hardlopen: Nelle- ke van der Peet, Augustinusschool. Meisjes 6e klas. Verspringen: Marian ne Meeuwise, Dreefschool en Marja Laat, Augustinusschool. Hindernisbaan: Mieke Bremmers, Antoniusschool. Wer pen grote bal: Marja Laat, Augusti nusschool. Werpen kleine bal: Brigit- ta Tuinder, Antoniusschool. Hardlopen: Marja Laat, Augustinusschool. NIJMEGEN, 17 juni (KNP) Maan dag keert voor enkele weken in ons land terug prof. mr. dr. W. Duynstee C.ss.R., die van 1928 tot 1957 hoogleraar in de rechtswetenschappen in Nijmegen geweest is. Hij verbleef de laatste jaren in Rome waar hij als gewoon lid in de communauteit van het generalaat was opgenomen. Na een vakantie in het buitenland zal prof. mr. dr. W. Duynstee zich vermoedelijk blijvend in ons land vestigen. De oud-hoogleraar is thans 73 jaar oud en vierde vorig jaar onder grote belangstelling zijn 50-jarig kloosterfeest. van het Zandvoortse waterbedrijf vergroten. Bij het pompstation Bentveld beschikt men nu over tw bronnen. Momenteel worden pros' ringen verricht voor vijf nieuwe b' nen aan de noordzijde van de Z* voorterlaan. Het zal echter nog g me tijd duren voor deze uitbreid' een feit zal zijn. BEVERWIJK, 18 juni In de 'f] van 1961 zal de Koninklijke Beijnes P'. van de 48 urige werkweek overg'j naar de 45-urige. De vrije szaterdag dan worden ingevoerd. Thans is reeds het geval om de veertien dag' df de Jr di te IJMUIDEN, 18 juni VrijdagavG is in IJmuiden-oost gearriveerd de 1'» liaanse pater Capucijn Romedio, beu rende tot de Italiaanse Capuctjnea-pG vincie Trente. Deze op 13 decern Li 1912 geboren priester, die op 16 ma' 1957 zijn wijding ontving, is door de b' schop van Haarlem benoemd tot "p drijfsaalmoezenier voor de werkgrSL bedrüfsapostolaat H. Petrus en PaSi^ te Beverwijk. Zijn taak 1« de zie" j j vP taak ).-5 ae zie"-(rv i onder de Italiaanse arbeiders te rK\e nen m Beverwijk. Pater RoAiedic, f'J zyn domicilie zal hebben in het kioof M van de paters Capucijnen te IJmuid® oost. is de vijfde bedrijfsaalmoezefl'e in dit district. HAARLEM, 18 juni Het einde de onderlinge competitie van de t-'Ja schaakclub „Het Witte Paard" koh1, langzaam maar zeker in het zicht. twee speelavonden en het seizoen is gelopen. Reeuwijk deed in groep 1 stekend werk door Pancras te klopP®L waardoor hij tevens vrijwel zeker ,zlL plaats'in deze groep weer voor een jaL, prolongeerde. Door de laatste uitslag®, is in groep 2 wat de bovenste plaats®; betreft, het pleit vrijwel beslecht. Zo)",,j Brohet, als Bleekemolen wonnen, Brohet bovendien kans zag een inha» partij in winst om te zetten. Waar vendien Chr. Ouddeken kans zag van Van de Stoop Jr. te winnen, be'L kende deze uitslagen, dat Brohet na8 groep 1 promoveert, terwijl Bleekeho len zich kan gaan voorbereiden op spelen van twee promotie-wedstrijd^ Van de Stoop Jr. won ook nog een 'L haalpartij, doch kan nu hoogstens f, de derde plaats bereiken. Ook de oV®'{ winning van Van de Stoop Sr. mag fb'0 ere genoemd worden, terwijl Holtkablj, zich op Raaphorst revancheerde. j9 groep 3 beeindigde Puts de competi'* met een overwinning. De uitslagen ren: Reeuwijk-Pancras 10: Broh®, Bleekemolen 1—0; Van de Stoop Joosten 10: Holtkamp-Raaphorst 1,1 Van de Stoop Sr-Banken 10; Van K® len-Brohet 01; Bleekemolen- Van Berg 1—0; Van de Stoop Jr.-Chr. 0< deken 01; Puts-Versteege 10. La s- uwvciaiutgt' jlu. derwedstrijden: Reeuwijk-Huyboom 1; Puts-Van Schie Mossinko'i Joosten l0; Claveaux-Goedemans AMSTERDAM, 17 juni Voor Raad van State hebben de Aalsmee'L busonderneming Muarse en Kroon 'f (lc Nederlandse Spoorwegen "ft. weer eens bekampt om een l>usdie0',# Maurse en Kroon had de ConunisV vergunningen personenvervoer concG sie gevraagd voor een nieuwe rcc"/ streekse busdienst van Utrecht V',, Schiphol v.v. over Ouderkerk. Deze yr gunning werd de particuliere buson®®f. neming ernstig betwist door de Neo®«( landse Spoorwegen. De Commissie het verzoek van Maarse en Kroon gewezen. BU de Raad van State is M8^ se en Kroo toen in beroep gegaan. Uitvoerig heeft de raadsman van N.S. betoogd dat Maarse en Kroon - zjjn busverbinding tussen Schiphol f.e Utrecht concurrentie zou bedrijven,jJL, de N.S. schade zou berokkenen, p.jj bustarief zoals dan zou gelden tus»® Utrecht en Haarlem zou goedkoper dan het N.S.-tarief over het zelfde 'r ject. De raadsman van Maarse en herhaalde het argument dat er een SLe te behoefte bestaat aan een dergeW rechtstreekse verbinding. En deze l'®j in het ressort waarin de busdiensten door Maarse en Kroon verzorgd den. De directeur-generaal van verke heeft geen bezwaar tegen zulk een v binding. Hij wenste er echter de v'?tS waarde aan te verbinden dat passag'®, vanuit Utrecht niet in Ouderkerk °vnat stappen op de Maarse en Kroondi® p naar Amsterdam, waaraan de busono neming gevolg wil geven. De Raad vaq State zal later slissing bekend maken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2