Verongelukt vliegtuig voor hoog bedrag verzekerd Vroeg ere medewerker gewaagt van poging tot omkoping m m Sint Martinus stemt in met richtlijn van episcopaat Virtuoos Russisch variété door ensemble Estrada Min.-president van Israël Ben Goerion in ons lanè Wraak Wigberth 9s y PAUL VLAANDEREN De spook- brand* N Directeur „Trek-Air'staat terecht Politie wil er het fijne van weten Salaris beroepsmilitairen dient fors te worden verhoogd Tournee in Bloemendaal begonnen Begroeting op Ypenburg en noenmaal op Soestdijk COENTUNNEL toch voorrang Bob Maas in het klassement derde Liet omgekomen piloot blanco brief achter Proces „Magere Josje Verzoek S. voor schadevergoeding KATHOLIEKE SOCIALE STRUCTUUR Tienjarig jongetje in de Zaan verdronken P. B. F. Eichholtz t Pessimisme in de hoofdstad Toto en sportnota vóór 14 juli in Tweede Kamer Tekeningen van Van Dyck Pastoraal-psychologische leergang De Jong stijgt in de F inn jollen-klasse Residentie-orkest naar Portugal Benoemingen WOENSDAG 22 JUNI 1960 PAGINA 2 (Van onze Limburgse redacteur) MAASTRICHT, 22 juni De rechtbank alhier heeft gisteren zoals wij toen reeds in een ge deelte van onze oplage hebben meegedeeld, een begin gemaakt met de berechting van de gerucht makende zaak tegen de 42-jarige directeur van het Maastrichtse luchtreclamebedrijf Trek-Air, die ervan verdacht wordt een van zijn toestellen de Fokker P.H. SIK, type S 11, op 22 januari boven Het Kanaal op vijf mijl van de Engelse kust te hebben doen verongelukken om de verzeke ringsgelden 30.000) te innen. Dit ongeluk zou door verdachte in overleg met de piloot van het toestel, de 28-jarige vlieger Ben Kleyn uit Stolwijk, die om het leven kwam, tevoren in scène zijn gezet. AMSTERDAM, 21 juni Men koestert in de hoofdstad nog maar weinig optimisme over het besluit, dat binnenkort door het kabinet inzake de kwestie IJ- tunnel-Coentunnel genomen zal worden. Hoewel over het onder houd tussen minister Korthals en burgemeester Van Hall officieel geen mededelingen worden ge daan, is toch wel uitgelekt dat er voor de hoofdstad geen plezierig nieuws te verwachten is. 68 Als de Piet verdwenen is, krijgt Eric van alle zijden dank en gelukwensen in ontvangst te nemen voor de goede afloop van dit ban ge avontuur, dat zowaar bijna zonder nodeloos bloedvergieten is ver lopen. Maar op Vortigerns vraag, wie hij nu in werkelijkheid is, glim lacht hij slechts. Het lijkt hem verstandiger zijn identiteit voorlopig voor zich te houden. En ook de anderen zwijgen. Vortigern is te welopgevoed om verder aan te dringen. Artor ver breekt het zwijgen en terwijl hij de Noorman de hand schudt, zegt hij: „Gij maakt alle Britten beschaamd. Want in wezen hebt ge zo goed als alleen deze hele oorlog gewonnen." „Zorgt gij dan, dat er geen herhaling van komt", glimlacht Eric. „We moeten ons de dreiging van de Pieten blijven herinneren, zeker na de woorden van Grimthan Cathlan." „Mijn mannen en ik, tezamen met Artor en zijn krijgers zullen de Pictenbende veilig terug over de grens geleiden", roept Oom Bearon dapper uit. „En dan maar hopen, dat z« niet terugkomen", gromt Svein schijnheilig. „Maar nu moet ge toch eens vertellen, Noorman" wendt koning Vor tigern zich tot Eric, als allen broederlijk verenigd om een groot kamp vuur zitten. „Die wrede maatregel tegen Grimtham kan ik maar niet goed verwerken. Ik geloof, dat ik het nooit goedgevonden had, dat..." „Ik ook niet", onderbreekt de Noorman hem grinnikend. „Dacht gij werkelijk, dat mij dat ernst was Maar als er zoveel op het spel staat, moet men wel iets wagen." „Dat was dan toch wel hoog spel van u," zegt Vortigern ver bijsterd. „Inderdaad, hoog spel", knikt Eric grijnzend. „Zo hoog, dat de Pictert er niet bjj konden". EINDE VAN DIT VERHAAL Verder dan het bescheiden begin kwam de rechtbank tijdens de eerste dag van dit proces niet. Slechts twaalf van de vierenveertig getuigen werden verhoord, zodat het aan het eind van de zeven uur durende zitting wel duidelijk was, dat de rechtbank met de aanvan kelijk voor deze zaak uitgetrokken twee dagen onmogelijk zal toekomen. Het staat thans reeds vast, dat een derde dag (vrijdag) aan de Trek-Air affaire zal worden gewijd en zeer waarschijn lijk nog" een vierde dag ook, te meer daar het requisitoir van de officier van justitie mr. A. W. Rosingh en de plei dooien van de twee verdedigers mr. M. Tripels en jhr. mr. L. van Sasse van Ysselt geruime tijd in beslag zullen ne men. Het verhoor van de eerste twaalf ge tuigen was uiterst technisch. Het han delde in hoofdzaak over de toestand waarin de Fokker verkeerde toen dit toestel in juni van verleden jaar door verdachte in Israël van de luchtvaart maatschappij Bedek Aircraft werd aan gekocht, alsmede over de procedure waarbij dit toestel even voor het neer storten in Het Kanaal bij de Nederland se luchtvaartpool N.V. te Amsterdam was verzekerd. Deze technische aange legenheden waren kennelijk voor het grote publiek weinig interessant; de openbare belangstelling was tijdens de eerste dag van het proces maar matig. Uitvoerig besteedde de rechtbank aandacht aan de toestand van de Fok ker, aangezien de officier van justitie verdachte in de dagvaarding aller eerst valsheid in geschrifte heeft ten laste gelegd. Verdachte zou in het ver zekeringsformulier hebben laten ver melden dat het door hem in Israël gekochte toestel nieuw was en een cataloguswaarde vertegenwoordigde van rond 90.000. De eerste getuige, jhr. B. W. F. de Beaufort, officier der rijkspolitie en commandant van de dienst luchtvaart, die het onderzoek in deze zaak te leiden heeft en kort geleden in Israël enkele functionaris sen van de Bedek Aircraft in het bij zijn van de Nederlandse consul te Tel-Aviv gehoord heeft, verklaarde, dat het toestel veel schade had opgelo pen ten gevolge van het feit, dat het drie jaar lang in de open lucht had gestaan. Daarom was de verkoop prijs niet hoger gesteld dan 3800. Slechts veertig vlieguren Andere getuigen, o.a. de chef van het reparatiebedrijf van Fokker, de heer R. Willemze, en de vliegtuigcontroleur P. Ellens gaven als hun mening te ken nen dat het toestel dat later door Fok ker werd geïnspecteerd er behoorlijk uitzag en dat er slechts veertig vlieg uren mee zouden zijn gemaakt. Overi gens beweerden zij niet, dat de Fokker als een geheel nieuw toestel kon wor den aangemerkt. Wat de verzekering betreft verklaar de de directiesecretaris van de Neder landse Luchtvaartpool te Amsterdam, de heer Joh. Caviet, dat deze maat schappij het toestel niet op zogenaamd vast taxaat had willen verzekeren. Ook achtte men een verzekerde som gelijk aan de cataloguswaarde (ƒ70.000 90.000) te hoog. Genoemde maatschap pij wilde het toestel slechts all risk ver zekeren tot een maximum bedrag van 30.000. Dit maximum bedrag zou la ger zijn geweest wanneer de aankoop prijs door verdachte in Israël betaald, bekend zou zijn geweest. Een winstpunt voor de verdediging van verdachte was het, toen deze getui ge op een vraag van de president mr. P. Paulussen, of de verzekeringsmaat schappij schade kon lijden van onjuiste opgave in het verzekeringsformulier, antwoordde: „Neen, aangezien de uit betaling aan verdachte nooit meer zou hebben bedragen dan de werkelijk ge leden schade op het moment dat het toestel neerstortte". Bovendien ver klaarde de getuige van de verzekerings maatschappij, dat hij voor het afsluiten van de verzekering vernomen had dat de Fokkers in 1959 door Israël voor 9.000 per stuk waren gekocht. Met betrekking tot de verzekering merkte een andere getuige, de Maas trichtse verzekeringsagent N. van Kas- teren, nog op, dat hij er herhaaldelijk bij verdachte had op aangedrongen om de Fokker te verzekeren. Verdachte voelde daar aanvankelijk niet veel voor, aldus deze getuige, maar nadat op 1 januari een ander toestel van genoemd luchtreclamebedrijf, een Tiger Moth, in België was neergestort, was de tijd rijp om de verzekering op 9 januari er door te drukken. Bij het verhoor van getuigen ten aan zien van de mogelijke opzet van ver dachte om het toestel te doen veronge lukken, legde een van zijn vroegere pi loten, de 35-jarige vlieger K. Heck- mann uit Kerkrade, een zeer bezwaren de verklaring af. Ondanks het feit dat de president van de rechtbank deze ge tuige op de betekenis van de afgelegde eed wees, persisteerde deze vlieger bij zijn reeds eerder tegenover de politie afgelegde verklaring als zou verdachte hem hebben voorgesteld om het bewus te Fokker toestel, nadat dit behoorlijk zou zijn verzekerd, in Tel Aviv te gaan halen en het dan op weg naar Neder land boven de Middellandse Zee te la ten verongelukken. Wanneer een en an der naar wens zou verlopen, zou deze vlieger een beloning van 10.000 ont vangen. „Ik hield dit voorstel in beraad, om dat ik in geldnood zat, maar legde het probleem voor aan mijn vriend, de 42- jarige landbouwer M. Mulders uit Nieu- wenhagen. Hij raadde mij ten stelligste af om op dit voorstel in te gaan", aldus deze getuige. De genoemde landbouwer bevestigde dit onder ede. Op een vraag van de president of de getuige later nog met verdachte over het voor stel had gesproken, antwoordde deze ontkennend. Concurrentie Verdachte ontkende de verklarin gen van zijn vroegere personeelslid ten stelligste. Volgens hem handelde deze uit rancune, aangezien hij niet meer in dienst van Trek Air was en in juli van verleden jaar een betrek king had aangenomen bij de concur rent van Trek Air. Op een vraag van de president weik belang de getuige er dan bij zou hebben om deze be zwarende verklaring af te leggen, ant woordde verdachte, dat het deze ge tuige zuiver en alleen uit een oog punt van concurrentie te doen was om het bedrijf van verdachte kapot te maken. Vervolgens kwam ter sprake een mysterieuze briefaffaire. De veronge lukte vlieger Ben Kleyn liet namelijk in zijn pension te Maastricht een brief achter. Deze brief is door verdachte in het bijzijn van twee andere vliegers geopend en bleek toen slechts te be staan uit een blanco vel papier. De justitie sluit de mogelijkheid niet uit dat de originele brief hiermede is ver wisseld. Voor enig vuurwerk tijdens de vrij saaie en traag verlopende getuigen verhoren op de eerste dag zorgde ver dachte en zijn beide verdedigers. Al di rect bij de opening van de zitting maak te een der verdedigers er ernstig be zwaar tegen, dat in de dagvaarding naast de genoemde tenlasteleggingen met betrekking tot het ongeval met de Fokker, ook nog als derde tenlasteleg ging werd aangevoerd belastingfraude. Verdachte zou over de jaren 1954 en 1957 resp. f 6500 en f 14.000 te weinig hebben opgegeven aan de inkomstenbe lasting. De verdediging verzocht de rechtbank met klem om deze tenlaste leggingen in twee aparte zaken te split sen, omdat er tussen de vliegtuigaffai re en de belastingfraude noch materi eel noch formeel verband bestaat. De rechtbank wees dit verzoek af. Voorts meende de verdediging een enkele keer te moeten protesteren te gen de wjjze waarop de president be paalde getuigen ondervroeg met name, toen de president aan de directiese cretaris van de verzekeringsmaatschap pij vroeg of hij nog verzekeringen met verdachte zou willen afsluiten, wan neer hjj daarbij in aanmerking zou ne men dat al eens branden waren uitge broken in een magazijn van sleepnet ten en in een bungalow. Kwesties die, naar de mening van mr. M. Tripels, geheel buiten de behandeling van de zaak stonden. „Ik maak bezwaar tegen een dergelijke ondervraging", interrum peerde mr. Tripels. De president voeg de de verdediger daarop toe: „Ik maak zelf uit welke vragen ik stel". Bij Pleziervlucht de voortzetting van het proces komt wellicht klaarheid in de zaak waarom uit de Fokker voor de fatale vlucht naar Engeland de niet verzeker de radio (ter waarde van 400) was verwijderd, alsmede ten aanzien van het motief waarom Ben Kleyn verdach te, die voor zaken in Engeland was, met de Fokker moest komen ophalen. Op dit punt nader ondervraagd door de president, merkte verdachte slechts op: „Ben Kleyn vond een dergelijke vlucht wel plezierig". AMSTERDAM, 21 juni De Amster damse advocaat mr. Th. Keune, die in het proces van „Magere Josje" verde diger was voor de hoofdverdachte, de koopman J. S„ heeft namens zijn cliënt een verzoek om schadevergoeding ingediend voor de preventieve hechte nis van 13 maanden, die S. in het Huis van Bewaring heeft doorgebracht. Over de grootte van het bedrag wilde de raadsman zich niet uitlaten. Het zou en kele duizenden guldens bedragen. S. werd onlangs in hoger beroep door het Hof vrijgesproken, nadat hij door de Rechtbank tot acht jaar gevangenis straf was veroordeeld. EINDHOVEN, 21 juni „Het schrij ven, waarmee het Episcopaat zich tot de katholieke sociale organisaties, in het bijzonder tot de katholieke vork- nemenden heeft gewend, heeft ons niet teleurgesteld. Integendeel, de daarin ontwikkelde suggesties met betrekking tot de vorming van één centrale van vakorganisaties juichen wij van harte toe." Aldus zei vanmiddag de heer L. Nihot, algemeen voorzitter van „Sint Martinus", de vereniging van Neder landse katholieke militaire ambtena ren, tijdens zijn openingsrede op de al gemene vergadering van de vereniging alhier. Spreker noemde niet minder belang rijk, wat de bisschoppen te zeggen heb ben over de taakverbreding van de vakorganisaties. Naast het vakorgani- satorische werk dient er een even rui- me plaats te zijn voor het behartigen van de standsorganisatorische zaken. De voorzitter kondigde aan, dat kort na de vakanties een kaderbijeenkomst zal worden belegd, tbdens weike onder meer het vraagstuk van de katholieke sociale structuur aan de orde zal ko men. Sprekende over het personeels vraagstuk merkte de heer Nihot op, dat de jongste defensie-nota nog al vaag is. Wil er ook maar enige kans van slagen zijn om het bestaande tekort aan beroepspersoneel in te lopen dan zal zijns inziens een forse stap dienen te worden gedaan om de aantrekkelijkheid van het militaire beroep te verhogen. Een belangrijke verbetering van de sa larissen zo voegde de voorzitter hier aan toe kan er alleen dan komen, indien de salariëring van de beroeps militairen volkomen wordt losgemaakt van die, geldende voor het overige rijkspersoneel. In dit verband laakte spreker de zinsnede van de minister in de defensienota, dat de verhouding tot de salariëring van ander rijkspersoneel mede in aanmerking zal worden geno men. Als de zaken op deze wijze wor den aangepakt valt niet aan te nemen, dat de belangstelling voor het militaire In Amsterdam krijgen agenten van de politie-ongevallendienst les in het be sturen van tramwagens. De bedoeling is, dat de politie nader op de hoogte wordt gesteld van de gedragingen van een tramstel in het verkeer. Zowel door het Gemeentelijk Vervoer Bedrijf als door de politie is meedegedeeld, dat na ongevallen, waarbij trams zijn betrok ken, de remproeven zullen worden ge nomen door chefs van het GVB in aan wezigheid van politiefunctionarissen. Op de foto loodst hoofdagent K. Visser de tram, onder toezicht van voorman-in structeur J. Polling van het GVB, veilig door het verkeer. WORMERVEER, 22 juni Het tien jarige jongetje G. J. A. Apeldoorn is gistermiddag toen hij spelend met vriendjes op weg van school naar huis was in de Zaan gevallen. Zijn vriend jes renden narr huis en waarschuwden hun ouders, die op hun beurt de politie waarschuwden. Na twintig minuten dreggen heeft de politie het lijkje opge haald. Het jongetje kwam uit een ge zin van negen kinderen. AMSTERDAM, 22 juni Tijdens een vacantiereis is op 62-jarige leeftijd te Villeneuve-Avignon plotseling overle den de heer P. B. F. Eichholtz, direc teur van de N.V. Eichholtz te Amster dam. De heer Eichholtz was de zoon van de oprichter van de bekende serie co mestibles- en delicatessenwinkels in Amsterdam, Den Haag, Hilversum en Haarlem. Jarenlang heeft hij de direc tie van het bedrijf gevoerd. Zowel in Amsterdam als in zijn woonplaats Bloe- DEN HAAG, 22 juni Omstreeks I het dochtertje van de consul-genera»' kwart over tien vanochtend betraden de minister-president van Israël, Ben- Goerion, en zijn gezelschap op de vlieg basis Ypenburg van de koninklijke Luchtmacht Nederlandse bodem. De staatsman en zijn gezelschap kwamen daar aan in een „Dakota" van de Ne derlandse koninklijke luchtmacht, die hen in Brussel had gehaald. Ter begroeting waren op Ypenburg o.m. aanwezig de ministers Luns en Beerman, alsmede de ambassadeur van Israël in Den Haag, de heer Hanan Aharon Cidor. Een dochtertje van de tweede secre taris van de ambassade van Israël, de drieëneenhalf-jarige Oved Yosha bood mevrouw Ben-Goerion een boekt aan, beroep zal toenemen, aldus de heer Ni-1 mendaal was hij een bekende en geres- hot. pecteerde figuur. Aanvankelijk was er sprake van dat deze week het definitieve besluit zou vallen. Men verwacht thans echter dat dit nog wel enige weken kan duren. Men is in Amsterdam zeer gespan nen hoe dit definitieve besluit van de regering zal luiden. De Coentunnel op zich is goedkoper dan de IJ-tunnel. Maar voor de aansluitende wegen zul len aanzienlijk grotere bedragen ge ïnvesteerd moeten worden, dan voor de IJ-tunnel. De verbinding van de Coentunnel met de Haagse- en Utrechtse weg zal de aanleg nodig ma ken van de kruisingsvrije ringweg bin nen de Ringdijk, die zeer veel geld zal kosten. Bovendien moet in het ha vengebied zelf ook een geheel nieuw net van wegen worden aangelegd, terwijl ook de directe verbinding naar het centrum door de Haarlemmer Houttuinen grote bedragen zal vra gen. De activiteit die het stadsbestuur ont- Slooid heeft door het uitnodigen van Ie- eh van de Staten-Generaal naar de hoofdstad om hen de situatie ter plaat se te laten zien, legt men dan ook uit als een laatste poging om via de volks vertegenwoordiging nog steun voor de IJ-tunnel te verwerven. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 21 juni De Tweede Kamer heeft besloten nog vóór het In gaan van het zomerreces (14 juli) zo wel de wijziging van de loterijwet als de sportnota te behandelen. Het eerste wetsontwerp houdt vooral verband met het invoeren van een voetbalpool. van Israël in Amsterdam, Rephaël Mi?' i dal, overhandigde de dochter van d minister-president van Israël, die zic> in zjjn gezelschap bevindt, een ruikef; Door een zgn. couloir van persone»' van het luchtmachtbewakingskorps he" gaf de Israëlische premier zich na»» het hoofdgebouw op het vliegveld, was' hij een korte verklaring aflegde, gew»' gend van de vriendschap van het N^ soortighid van d vraagstukkn dre-' derlandse volk en wijzend op de gelijk' soortigheid van de vraagstukken de< kleine naties. Vervolgens vertrokke" Ben-Goerion en zijn gezelschap per aut® naar het paleis Soestdijk, waar hel noenmaal werd gebruikt. ANTWERPEN, 21 juni Over enig' weken wordt de tentoonstelling ,,Oiie' verfschetsen en tekeningen van Antoo" Van Dyck" in het Rubenshuis geopend- De eerste transporten zijn reeds aa"' gekomen. De tekeningen uit de Vef enigde Staten zijn onderweg. In het totaal zullen 114 tekeningen e# 12 schetsen te zien zijn op deze te"' toonstelling, die de grootste zal zijö» die ooit aan de tekenkunst van Va" Dyck werd gewijd. Zoals reeds eef' der werd medegedeeld, heeft het H.M- Koningin Elisabeth van Groot-Britta"' nië behaagd vier mooie bladen uit K0" ninkiijk bezit in bruikleen af te staa»' terwijl ook tientallen musea en privé" verzamelaars in Europa en Amerik» hun medewerking verlenen. Bij de keuze van de tekeningen wei^ er naar gestreefd een volledig ovef zicht te bieden, zowel van de genre»' die de kunstenaar heeft beoefend, al' van alle tijdvakken uit zijn veel bewC gen en al te vroeg afgesloten loop" baan. Van 2 juli tot 3 september zal tentoonstelling in het Rubenshuis elk® dag van 10 tot 18 u. toegankelijk zUp voor het publiek. UTRECHT, 21 juni Uitgaande val» de theologische faculteit aan de rijksu niversiteit te Utrecht is met inga»1# van september 1960 een pastoraal-ps^' chologische leergang ingesteld voo predikanten en enkele studenten die belangstelling hebben voor de proble- matiek in en rondom het Paraat in de huidige gecompüceer^e s® Deze leergang ia interkerkelijk van op zet. Aan professor dr. A. L. Janse Jonge, Amsterdam is met ingang v september 1960 een leeropdracht pa-jK. rale psychologie verleend in de fisohe faculteit. Rondom zjjn col^hfi Ié bedoeld zijn voor de theolb#0 P0\ studenten maar tevens een onderdo- vormen van de pastoraal-psychologis<$| leergang, groeperen zich colleges Jie g,i. ucpcicn cuuegcj - - voor de cursisten door gastdocent^ zullen worden gegeven. Een aantal 0 centen heeft toegezegd hun bijdra^ aan deze leergang te leveren. Het I'S in de bedoeling naast theoretisch voorlichting, discussie en demonstrate ook in gespreksgroepen bezig te zijn n® gespreksanalyses. De cursus duu» twee jaar en wordt gedurende het aC demische jaar twaalf maal gehouden- Polen In het gebied van Pozna" zjjn maandag tachtig mensen in e®r, ziekenhuis opgenomen, nadat zjj deugdelijk varkensvlees hadden ten. Eén van hen is inmiddels oveHsj den en van enkele anderen is de toestan ernstig. BLOEMENDAAL, 21 juni Het Sovjet-Russisch ensemble „Estra da" is vanavond in het openluchtthea ter alhier een tournée door westeljjk Nederland begonnen. Het programma demonstreerde hoe de Russen geen su perlatief overtreffend genoeg is om in druk te maken. Zij hebben in „Estrada" een stel artisten samengebracht, die ieder hun vak in de grote en kleine kunst technisch uitstekend verstaan. Een heterogeen gezelschap, dat in zijn variétéprogramma Tschaikowsky en Liszt iaat figureren naast een jong leur en een goochelaar, solisten van Bolsjoi naast acrobaten. Wjj moeten daaraan wennen, de Russen van „Es trada" vinden dat gewoon. Zij mogen dat gewoon vinden, omdat uit het pro gramma wel bleek, dat artistieke kwa liteiten min of meer ondergeschikt ge maakt zijn aan een technische perfec tie. Kunst en kunde worden bij „Estrada" op gelijk niveau afgedaan. Maar dat gebeurt dan ook op een ongemeen vir tuoze manier. De wijze bijv., waarop een Balalaika-speler de Hongaarse Rhapsodie van Liszt vermoordde, was grandioos. Dat wordt in geen circus ter wereld verbeterd. Tschaikowsky in zijn Notekrakers-Suite deed daar niet voor onder. Met uitzondering van een paar dansen door twee Bolsjoi-solisten, was het met de grote kunst een kwestie van imponerend spektakel. Weinig in nerlijke ontroering, veel vertoon naar buiten. En toch moeten w(| iedereen aanraden de verrichtingen van „Estra da te gaan zien. Wat de kleinkunst daar te bieden heeft, is verbijsterend, hoe droog ook, vaak zonder fantasie en met een granieten zelfverzekerdheid de populaire nummers worden opgediend. De prestaties van de jongleur zjjn on gelooflijk, de toeren van de acrobaten overrompelend, de kunsten van de goo chelaar onverbeterlijk. U ziet, wij ra ken zelf al in een superlatieve stem- KIEL, 21 juni Op de derde dag van de Kieler Woche stond een zwakke noord-noord-westen-wind. De beste zeilers kwamen nu duidelijk naar voren. Bij de start van de Starklasse was het weer de Italiaan Straulino, die de overwinning behaalde. Bob Maas eindigde op de zesde plaats. Kroon prins lionstantin van Griekenland, die ook in ons land zal starten bij de wed strijden om de Dragon gold cup op het IJsselmeer, wor in de Drakenklagse voor de Duitser Schuldt en de Deen Holm. Koos de Jong was opnieuw de beste Nederlander in de Finn-jollen. Met de Zomerweelde werd hij twee achter de Duitser Faul. ming. Maar wat die nummers betreft geven wij ons direct gewonnen. De conferencier had zich een aardig mondje Nederlands verworven en hij wist het programma op onderhoudende wijze te smeren. Het duurde wel even, voor men de humor van de Russen door had de persiflage op een Ame rikaanse wildwest film en op de rock 'n roll kwam er niet uit, want het ging er veel te degelijk en serieus toe maar daarna kreeg iedereen veel ple zier in de conferencerende man, die met zon humoristische ernst van alle mark ten thuis bleek. W. H. DEN HAAG, 21 juni Het Residen tie-orkest vertrekt vrijdag van Schiphol naar Portugal. In het Gulbefkian festi val van Portugal zal het Residentie orkest in totaal vijf concerten geven in Lissabon, Porto, Coimbra en Evora (in Lissabon zal tweemaal worden ge concerteerd). Tijdens de vijf concerten zullen de volgende werken worden uit gevoerd: Beethover le en 9e symfonie, Berlioz symphonie fantastique, Badings concert voor twee violen en orkest (so listen: Herman Krebbers en Theo Olof) en de suite coloniale van de Portugese componist Frederico de Freitas. DEN haag, 21 juni Bij onder scheidene koninklijke besluiten zijn be noemd: met ingang van de dag waarop hij zijn ambt zal aanvaarden tot lector in de faculteit der letteren en wijsbe- feerte aan de rijksuniversiteit te Lei en om onderwijs te geven in de ex perimentele psychologie en de psycho logische statistiek dr. J. P. van de Geer, thans wetenschappelijk hoofd ambtenaar, tevens belast met het ge ven van onderwijs aan deze universi teit. Voor het tijdvak van 1 september 1960 tot en met 31 augustus 1963 in de afdeling der scheeps- en vliegtuig- bouwkunde aan de technische hoge school te Delft om onderwijs te geven in de scheepsbouwkundedr. ir. W. P. A. van Lammeren, voor het tijdvak van 1 september 1960 tot en met 31 augustus 1963 in de afdeling der werk tuigbouwkunde aan de technische ho geschool te Delft om onderwijs te ge ven in de algemene metaalkunde: J. D. Fast, voor het tijdvak van 1 septem ber 1960 tot en met 31 augustus 1963 in de afdeling der algemene weten schappen aan de technische hogeschool te Delft om onderwijs te geven in de bedrijfseconomie: dr. H. J.Kruisinga. i DUIVELS KVK DAAR EENS...' 10NTEN HA6H>EDJES, EN OU55EN MET WOONBOOT NAPALM KLAAR

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2