Wordt KOUDENHORNKAZERNE gerestaureerd, of na sloop herbouwd? beginnen de moeilijkheden voor Haarlem pas goed Boenwas en zeep verkocht zgn. ten bate van de blinden '*s RENAULT DAUPHINE GARAGE DEN HOUT NAAIMACHINES G.S. verontrust over toenemende straatvervuiling Tentoonstelling van diorama's in de Vleeshal In negen maanden tijds een bruto winst van f 18.000 Eddy Riethoff sprintwinnaar tya teruggave door Defensie asii: ENGEL WOENSDAG 22 JUNI 1960 PAGINA 3 Datum van ontrui ming niet bekend Plan nen Restauratie Niets is zeker Poppentheater Merlijn in de Vleeshal Haarlem e.o. Waterstanden koelkasten diepvriezers Leeszaal en bibliotheek Heemstede Zomeravondconcerten van Touring Zandvoort Waterpolo Haarlem door Pinguïns verslagen Geslaagd judo-toernooi H. M. VAN UNEN OVERLEDEN Oud-wethouder van Heemstede Jonge Haarlemmer gearresteerd Bom op Hoogoven- terrein VERKOOP VAN ALLE MERKEN DUS RUIME KEUZE Brandje: vlam in de pan WIELRENNEN Beurs van Amsterdam Beurs van New York HAARLEM, 22 juni Nu de gemeente Haarlem de practische zekerheid jteeft gekregen, dat zij binnen afzienbare tijd weer kan beschikken over de kazerne aan de Koudenhorn de term „Koudenhornkazerne" is in geen *nkel officieel stuk te vinden beginnen de onzekerheden eerst goed. Een officiële acte van overdracht tussen het departement van Defensie en de Bemeente Haarlem kan nog wel enige tijd op zich laten wachten, want eer O'e ondertekend kan worden, moet eerst de datum van overdracht bekend *'in. En „Defensie" weet nog niet wanneer de kazerne volledig ontruimd zijn. In ieder geval zal per 1 augustus een bouwbureau van de dienst Apenbare Werken in de kazerne worden gevestigd. In het komende jaar *al men dan het hele complex opmeten, waarna het definitieve verbouwings- Plan gereed gemaakt kan worden. Intussen moet nog overlegd worden met aet departement van Binnenlandse Zaken over het aandeel van het Rijk f|||§||i 'h de kosten van verbouwing. Veel is er over die verbouwingsplannen nog O'et bekend, maar Openbare Werken houdt er toch wel rekening mee, dat danig zal moeten worden gebroken en in het gunstigste geval zo rekent •Pen - zal het nog wel vijf jaar duren, eer officieel het hoofdbureau van Politie naar de kazerne zal worden overgeplaatst. lijst van rijks-monumentzorg staat. Dat betekent, dat er niet gesloopt of ver bouwd mag worden zonder toestem ming van de minister van U.ls.. en W. Bovendien zou slopen en een nieuw gebouw optrekken een bijzonder kost- SI bare onderneming worden, waarvoor fffH het rijk vermoedelijk geen geiden be schikbaar zal stellen. En het departe ment van Binnenlandse Zaken zal in ieder geval moeten bijdragen in de kos ten, want Haarlem beschikt zelf niet over voldoende middelen. Voorlopig zijn er in de kazerne nog manschappen gevestigd, terwijl j.,1 og een grote keuken en een voed- ♦j.'hlagazijn zijn. Deze zullen metter- fj"! naar' de Ripperdakazeme gaan, Vo r daar moeten eerst de nodige ®rbouwingen worden voltooid. Als men ?et het personeel van deze keukens wreekt, gelooft niemand in een spoe- Sfge ontruiming van de kazerne aan de ?°udenhom. „Zeker nog wel een paar Jaartjes" denken ze er te blijven, maar ?at is waarschijnlijk wel overdreven, fh januari is het grootste gedeelte van "e manschappen, die in de Koudenhorn Seiegerd waren, vertrokken. De laatste jaak van de LUWA-manschappen van ?e Koudenhorn is geweest het bewa- S.en van het overstroomde Tuindorp ostzaan. Sindsdien is de kazerne gaan- in„ eg ontruimd en op het ogenblik her- 'neren nog slechts half-afgescheurde aambordjes op de verschillende deu- 2 aan deze legering. heide cantines in de grote zaal OllS h?,1 SevOnnin"^et"de"traP aaH de ?ude, stille binnenplaats, bieden een Jhoosteloos beeld. Gedrochten van schil- 2?rijpanelen „sieren" nog de wand— f1) brengen de krijgsgeschiedenis i vzc iMijgagc^ncuerug in °eeid en zijn in 1918 vervaardigd door «en zekere heqr Jansen, vermoedelijk «en artist-dienstplichtige. In een tegen overliggende hoek van het kazerne- eompiex treft men de „moderne" of- nbiehScantme blank eiken met rood raza!ai~ "a>?r artüleristenzede „Barba- In eer, j"eten. gebouwd ,°or de Duitse bezetters aan- Vestigd Joods is de voedselopslag ge- les e« hoge stapels dozen met blik* abnQiiJ)nnoemelijke hoeveelheden aard- 1 eien, waarvoor een dame eindeloos lin schillen. Verder op de eigen- Ike keukens met de grote nikkelen (Pokinstallatie en de zware moderne ijskasten na is de kazerne verlaten. heerst een vreemde rust in het hoofdgebouw. De binnenplaats een jachtige ruimte, waarvan de wanden klimop behangen zijn lijkt zijn phae sfeer hervonden te hebben. Af a toe ratelt een karretje de plaats jh. een doorgang van grotere voer- is er feitelijk niet om leger don a riaal a* te voeren- De ruim twee- do i rd grote en kleine vertrekken, die st kazerne telt, zijn verlaten. Voet- de vPen van bezoekers klinken hol in bipt 'htbevloerde gangen. Veel lijkt er aan de kazerne veranderd of ver- ge2wd te zijn, sedert hij in 1770 werd a oouwd als tehuis voor Ouden van veaSen. Alleen het dubbele zadeldak is Oni 1hderd in een plat dak met schuin- vr'opendp zHJcnnton Wil men het ee- da in zijn huidige vorm handhaven, C za] er heel wat aan opgeknapt lor worden. De oude, houten dak- j^nstructie is weliswaar schilderachtig, hiaar lijkt niet erg deugdelijk. vöe meningen over de wenselijkheid hj.11 restauratie zijn verdeeld. Vooral D de Haarlemse politie gaan stem- hn °P om ''et hele complex des- b» s °P do Seve,s na maar te slo- en er een nieuw gebouw voor in s. plaats te zetten, dat aan alle te veUen eisen voldoet. Van restauratie le,,vvacht men weinig heil. Natuurlijk »j. het waar, dat het oude gebouw in kfJn huidige vorm weinig mogelijkheden Vj®dt. De verschillende vertrekken zijn de huidige dienst of te groot of klein. En jarenlang heeft men zich h}J de politie verheugd op een gloed- ijvuw hoofdbureau. Die illusie wil men et graag prijsgeven. w^aar daar staat tegenover, dat men -aarschijnlijk weinig anders zal mo- §eh doen dan restaureren, aangezien 6 kazerne als geheel op de voorlopige Bij Openbare Werken heeft men uiter aard reeds bepaalde ideeën omtrent de verbouwing maar die zijn nog zo voor lopig dat men er liever nog niet over praat. Zo wordt er gedacht aan een ondergronds garagecomplex, annex op slagruimte, voornamelijk onder de bin nenplaats gelegen. De door de Duitsers aangebouwde schuren zullen vermoede lijk gesloopt worden, zodat aan de kant van de Bakenessergracht een ruime parkeergelegenheid ontstaat voor poli tiewagens. Maar tegelijkertijd hoopt men het oude plan te kunnen realise ren om langs de westkant van de ka zerne een openbare rijweg aan te leg gen, zodat ook dit gedeelte van de Nieuwe Gracht aan weerszijden van het water eenrichtingsverkeer kan krij gen. Het kazernecomplex is in elk geval voldoende om de Haarlemse politie weer een centraal onderdak te verle nen. Het complex beslaat ruim 7500 m2. Een van de wellicht onderge schikte problemen is, waar men de hoofdingang moet maken. Uiteraard wil men graag de bestaande toegang aan de Koudenhorn als zodanig ge bruiken. maar die is betrekkelijk smal en het moet niet uitgesloten worden geacht, dat men de binnen hof intact wil laten, zodat deze niet bereikbaar zal zijn voor auto's. Maar hoe het ook zij, verbouwing of ver nieuwing gaat miljoenen kosten. De enige troost is, dat men in ieder ge val goedkoper uit zal zijn dan met de bouw van een nieuw Hoofdbureau aan de Raaks, waar men behalve de vele miljoenen aan bouwkosten, ook nog ruim twee-en-een-half miljoen zou moeten betalen aan onteigeningskos- ten. Afgezien nog van de kosten, die de sanering van die omgeving met zich mee zou brengen. Voorlopig is de situatie dus zo, dat de kazerne langzaam maar zeker ont ruimd wordt een gedeelte van het nog aan de Koudenhorn opgeslagen leger- materiaal gaat binnenkort naar Nijme gen ten behoeve van de Vierdaagse en dat tegelijkertijd een bouwbureau van Openbare Werken het hele com plex komt opmeten. Intussen moet de gemeente proberen geld los te krijgen van Binnenlandse Zaken en als de ont ruiming eenmaal een feit is, kan het overdrachtscontract getekend worden. Het moet niet waarschijnlijk worden geacht, dat een en ander zijn beslag zal krijgen vóór 11 oktober van dit jaar, de dag waarop het precies hon derd' jaar geleden zal zijn dat de ge meente bij acte van overdracht, de ka zerne om niet ter beschikking stelde van de minister van oorlog. Met in gang van 1 januari 1861 trad de over eenkomst in werking, waardoor Haar lem verzekerd was van een eigen gar nizoen, terwijl het de ruim 6000, aan jaarlijkse onderhoudskosten waar tegenover slechts een rijksvergoeding stond van ruim 4000, op het rijk kon afwentelen. Tijdens de raadszitting van 18 mei is vanwege B. en W. verklaard, dat men mogelijk reeds spoedig enkele af delingen van het politiekorps, die het meest met ruimtegebrek te kampen hebben, naar de kazerne aan de Kou- De binnenplaats van de kazerne aan de Koudenhorn een ruim carré, waar omheen het complex gebouwd is. Grotere auto s kunnen er niet komen omdat de toegang te smal is. Ze is nu een oase van rust geworden. denhorn zal overplaatsen. Gezien de toestand waarin het gebouw verkeerd en gezien de onzekerheid omtrent de plannen die men ermee heeft, lijkt het weinig waarschijnlijk dat dit voorne men verwezenlijkt kan worden. Voorlo pig zal er wel niet veel meer gebeuren, dan dat de gemeente 200.000 ter be schikking van het rijk stelt als bijdra ge in de kosten van verplaatsing van de in de kazerne gelegerde onderdelen. Let wel, als bijdrage in de ko..ten van verplaatsing, en niet als vergoeding, want het overdrachtscontract van 1860 verbiedt uitdrukkelijk, dat het rijk of de gemeente een vergoeding zal hef fen of betalen voor het gebouw, wan neer dit aan de gemeente wordt terug gegeven. HAARLEM, 22 juni Onder auspi ciën van de Stichting Haarlems Bloei zal het hand peppentheater Merlijn uit Heemstede, in het kader van de va kantiebesteding, van 13 tot en met 30 juli in de Vleeshal te Haarlem aantal kindervoorstellingen geven. FILMS: CINEMA PALACE: De twaalf gezworenen. 14 j.; 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Tussen nacht en morgen, strikt volw.; 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: Striptease en gangsters, str. volw 2, 7, en 9.15 uur. LUXOR: Eine Nacht in Venedig, volw 2, 7, 9.15 uur. Do.-cyclus: Moederlied, 14 j. REMBRANDT: On the beach. 14 3. 2. 6.45, en 9.15 uur. ROXY: Dag van geweld. 18 jaar; 2.30. 7 en 9.15 uur. STUDIO: Onze man In Havanna. 14 Jaar 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA, do. 8.15 u.: Orfeu Negro, 18 j. TONEEL Woensdag 22 Juni Stadsschouwburg, 8 uur: ,,De onverwach te bezoeker" door de Haarlemse Toneel club. MUZIEK: Woensdag 22 Juni Concertgebouw, 7.30 uur: .Leerlingenuit voering Haarlems Muziekinstituut. DIVERSEN: Donderdag 23 Juni Leeszaal, Nieuwe Gracht 70, 8 uur: Al gemene Ledenvergadering van r.k. open bare leeszaal en bibliotheek. IJMUIDEN Woensdag 22 Juni Hoog water: 2.38 u. en 15.03 u. Laag water: 10.27 u. en 22.58 u. Donderdag 23 juni Hoog water: 3.15 u. en 15.39 u. Laag water: 11.16 u. en 23.35 u. (Advertentie) Nauwelijks te geloven, maar wij willen het U bewijzen: Geruisloos en trekken als een 6 cyl. Brandstofverbruik 1 L. op 17 K.M. Zeer lage afschrijving. Op achterportieren spec, beveili ging voor kinderen. Demonstratie zonder enige verpl. Prijs 5650. Hoofdagentschap: (Advertentie) levering via uw handelaar Imp. KÖNIG N.V. - AMSTERDAM ROTTERDAM - ALMELO - VENLO Aanwinsten: OntwikkelingslectuurAges, Gids v. Noord-Duitsland; Brouwer, Algemene Paleontologie; Ghoos, Liefde voor het leven (r.-k. afd.); Hochheimer, Goud gesel der mensheid: Mönnich, De weg en de wegen; Oldewelt, Over ouders en kinderen schijnt dezelfde zon. Romans: Van Aken, De nikkers; Christie, Deelgenoten in de misdaad; Ebermayer, Zonder aanzien des per- soons; West, Het begon in Sorrento; Mauriac, Das Lamm (r.-k. afd.); Fran- kau, The bridge. ZANDVOORT, 22 juni De stichting Touring Zandvoort opent haar serie zo meravondconcerten in de muziektent op het Raadhuisplein op donderdag 23 juni. De Tiroler Kapel uit Haarlem zal dan concerteren. HAARLEM, 22 juni In Stoops-bad werd voor de zomerwaterpolocompeti- tie gespeeld de ontmoeting Haarlem 1 Pinguins 1. De Woerdenaren zijn flink in de aanval geweest, waartegen Haarlem traag 'speelde en geen kans heeft gezien één enkel doelpunt te sco ren. In de eerste helft schoten. Ver sluis, Buisert en Van Doorn voor Pin guins in de roos. Na de rust brachten Den Oudsten, Van Doorn en Siero de eindstand op 0—6 waarmee Haarlem loon naar werken heeft gekregen. Haarlem 3 bond tegen een onvolledig De Zijl 4 de strijd aan die resulteer de in 32 overwinning voor Heerlem 3. De reserves van VZV kwamen in 't geweer tegen Nereus 3, dat met 32 geklopt werd. DAW (dames) bracht een bezoek aan VZV voor de derde klasse A. Het was een aardige strijd waarin aan beide kanten de doelverdedigsters niet ge makkelijk te passereen vielen. Voor de rust werd het 10 na een treffer van Marijke van Koten. Na de gelijkma ker in de tweede helft scoorde Nel Toon voor VZV het winnende doelpunt. Eindstand 2—1. Voor de derde klasse C trok HPC 1 naar Leiden om in het strijdperk te treden tegen LGB 1, dat met 30 zegevierde. BLOEMENDAAL, 20 juni Voor het nationaal judo-toernooi dat zondag door het C.I.O.S. in de sportzaal Nauwe- laerts D'Agé te Bloemendaal werd ge organiseerd, bestond zowel van de deel nemers als van de zijde van het pu bliek grote belangstelling. Voor dit toer nooi waren niet minder dan 370 in schrijvingen binnengekomen en de vele toeschouwers konden genieten van ju- dosport in de beste zin van het woord. Nadat de heer W. Dooijes, directeur van het C.I.O.S. het openingswoord had uitgesproken, gaven een aantal C.I.O.S.- leerlingen een prachtig geslaagde de monstratie van het judo-onderdeel „Na- ge-no-kata". Daarna vingen de wed strijden aan, die zich kenmerkten door een zeer sportief verloop, waarbij het publiek der verrichtingen van de ju doka's met grote belangstelling gade sloeg. Aan het einde van dit zeer geslaag de toernooi konden de volgende kam pioenen worden aangewezen: Zwaarge wicht: Veerman (Hilversum); mid dengewicht: Wagenaar (Amsterdam) lichtgewicht; Moonen (Haarlem); dan- graden: Stroes (Utrecht); le en 2e kyn: Warmerdam (Hilversum): 5e, 4e, 3e kyn: Eppink (Nijkerk). Kampioen van alle categoriën werd de heer Wa genaar. VELSEN, 21 juni Op de Blezenweg nabij de rijksweg is de 47-jarige mej. W. uit Haarlem met de fiets geslipt in los split en daardoor gevallen. Zij werd met érnstige schaafwonden aan het gezicht door de ongevallendienst j Vandaag is het stoffelijk overschot in naar het Antonius-ziekenhuis overge- stilte ter aarde besteld op de begraaf- bracht. plaats te Heemstede. HAARLEM, 22 juni Gedeputeerde Staten van Noord-Holland zijn veront rust over de toenemende verontreini ging van de openbare wegen en andere voor het publiek toegankelijk of van de openbare weg af zichtbare plaatsen. In een circulaire aan de gemeentebe sturen in de provincie Noord-Holland doen zij een dringend beroep op de me dewerking der gemeenten om te gera ken tot grotere zindelijkheid van open bare wegen, grachten, vaarten en der gelijke. Gedeputeerde Staten vragen een verscherpt toezicht op de naleving van verbodsbepalingen. Indien gemeente geen, dan wel onvoldoende strafbepalin gen aangaande de verontreiniging van openbare wegen e.d. mochten hebben uit gevaardigd dan zullen Gedeputeerde Staten het op prijs stellen indien daar in op voor de betreffende gemeenten passende wijze zal worden voorzien. HAARLEM, 22 juni Onder de ti tel „Spieghel Historiael" en met de on dertitel „De wereldgeschiedenis leeft in diorama's", zal gedurende de ge hele maand augustus in de Vleeshal te Haarlem een tentoonstelling wor den ingericht van diorama's. Dr. Wie- ringa, die enkele jaren geleden zijn dio rama's exposeerde, zal aan de exposi tie medewerking verlenen. HAARLEM. 22 juni Op de leef tijd van 84 jaar is overleden de heer H. M. van Unen, oud-administratief di recteur van de N.V. Werkspoor te Amsterdam .De thans overledene was aanvankelijk administrateur van het staatsbedrijf der artillerie-inrichtingen „De Hembrug" en van 1916 tot 1938. toen hij gepensioneerd werd, was hij werkzaam als administratief directeur van de „Werkspoor". Hij was van 1919 tot 1946 lid van de gemeenteraad van Heemstede en maak te van 1939 tot 1946 deel uit van het college van B. en W. Ook is hij van 1941 tot 1957 voorzitter geweest van het sportfondsenbad te Haarlem. Hij was ridder in de Orde van Oranje-Nassau. HAARLEM, 22 juni De Haarlemse recherche heeft op 2 juni een 21-jarige Haarlemmer gearresteerd, die er zijn bedrijf van maakte een aantal colpor teurs uit te sturen om ten bate van blinden en minder validen langs de deu ren boenwas en zeep te verkopen. Op die manier had hij vanaf september 1959 een bruto winst gemaakt van 18.000, De colporteurs ontvingen hiervan ge middeld 30 pet. De goederen zouden worden vervaardigd in de Minder Va liden Werkplaats „Aurora" te Haarlem, waarvan op de legitimatiebewijzen dui delijk melding werd gemaakt. De colporteurs verrichten hun werk in een aantal gemeenten in Noord- en Zuidholland. Meestal werden zij door hun opdrachtgever per auto naar de be treffende plaaten gebracht, waar Van De manschappenkantine in de ka zerne aan de Koudenhorn: een mooie zaal met monstrueuze schil derijpanelen, die de krijgsgeschie denis in beeld brengen. De zaal ligt onmiddellijk achter de hoge stoep aan de binnenplaats. g van z! afwachtte. De levering en betaling der goederen verzorgde Van D. steeds zelf De colporteurs beschikten over een legitimatiebewijs, waarop een foto, een stempel van het bedrijf en de handteke ning van Van D. waren geplaatst. Ver- der stonden op de kaart een groot aan tal zinnen, die de betrouwbaarheid van de zaak moesten waarborgen. Onder meer, dat de houder van de kaart zich strikt diende te houden aan de gestel de voorwaarden op straffe van aangifte bij de justitie. Op de te verkopen goederen lag gemid deld een bruto winst van 242 pet. In sommige weken werd door de colpor teurs, in aantal schommelend van 5 tot 7, een omzet bereikt van 3.000,Eén van hen wist in tien weken tijds aan provisie 2.250,te verdienen. Als vlag om de lading te dekken was in het bedrijf in Haarlem een 58-jarige invalide man J. P. aangesteld, die zich van tijd tot tijd bezig hield met het vullen van potjes met was. Toen de knecht een uitkering van ziektegeld groot 152,had ontvangen, werd dit door Van D. evenwel ten eigen bate aangewend. Later wist P. echter 108 gulden terug te krijgen. Omdat de zaken de laatste tjjd niet zo best gingen is de knecht ontslagen. Een groot deel van de inventaris van het bedrijf is door de verschillende leveranciers teruggehaald omdat het meeste hiervan nog met was betaald. Hoewel de bruto-winst over de laatste negen maanden ruim 18.000,be droeg had van D. toch nog een zake lijke schuld van 2.500,terwijl hij te vens nog een groot aantal persoonlijke schulden had. Het overgrote deel van de winst vergokte hij echter in gokauto maten in café's. Tegen Van D. is proces verbaal opge maakt terzake van: verduistering, op lichting, oneerlijke mededinging, over treding prijsvormingsbesluit 1941, prijs- opdrtjvings- en hamsterwet 1939 en de wet op de handelsnaam. IJMUIDEN, 20 juni. Bij het verwij deren van oude schroothopen is een dezer dagen op het hoogoventerrein in de grond een oude Engelse bom van 250 kg gevonden. Het projectiel bleek nog geheel intact te zijn. De Hulpverlenings dienst heeft eerst de ontstekings-appara- tuur verwijderd en daarna de bom ge ruimd. Deze is naar Deelen vervoerd. LEIDEN St. Agneslyceum, eind examen gymnasium: afd. A.: P. A. M. van Brussel, Leiden; A. E. W. M. Kok, Leiden; M. M. H. Potjes, Voorburg; M. O. van Schaik, Bodegraven; E. W. M. van Ulden, Leiden. Afd. B.A. F. G. M. Bominaar, Katwijk a. d. Rijn; M. V. G. Kagie, Leiden; A. J. M. Witteman, Oegstgeest; C. G. A. T. van der Wolf, Voorburg. Het examen wordt met één candidate voortgezet. Niet minder dan zeventien bloed- en aan verwanten van de familie Van Loon Veldhuizen van het Liewegje in Haar- lemmerliede arriveerden vanochtend uit Los Angeles op Schiphol met de DC-7 waarmee ze uit New York waren komen vliegen. Op de achtergrond maakte onze fotograaf een plaatje. De heer en me vrouw Van LoonVeldhuizen waren 7 juni vijftig jaar getrouwd en van hun acht naar Amerika geëmigreerde kin deren kwamen vanochtend twee doch ters en een zoon met echtgenoten, kin deren, schoonouders en een neef over om het feest mee te vieren. Eind deze week komt nog een zoon met zijn vrouw en kinderen uit Amerika. Bijna tweehonderd familieleden verdrongen zich vanochtend op het terras van Schiphol om de „Amerikanen" welkom te heten. Dat het weerzien hartroerend werd gevierd spreekt vanzelf. Vader van Loon stond persoonlijk aan het hoofd van de wachtenden. Moeder, die de laatste weken nogal sukkelt met haar gezondheid, was thuis gebleven. Meer over deze aankomst leest men in de Landskroniek. (Advertentie) Grote Houtstraat 181 Telef. 14444 NOORDWIJK, 21 juni De brand weer werd gealarmeerd voor een brand in een villa aan de Koningin Astnd Boulevard te Noordwijk. Zij behoefde echter niet in actie te komen. De vlam bleek in een pan met boter te zijn geslagen. Daar de bewoners een en an der snel het raam hadden uitgewerkt, liep de brand met een sisser af. Een zwart gesmookte keuken was het enige gevolg van het avontuur. HAARLEM, 22 juni Op het par koers in het „Van de Aartsportpark" liet het Haarlemse „De Kampioen" gis teravond de vijfde rit van de zomer avondcompetitie verrijden. Door de ve ie ontsnappingen, waarbij vooral Wil Blommaert zicactief toonde, droeg de ze rit een levendig karakter. Deson danks moest een massale eindsprint de beslissing brengen en daarin was Eddy Riethoff, die zich bij de verschil lende acties niet vermoeid had, weer eens de snelste. Al meteen na de start van deze avondrit was er een uitlooppoging van Fennis, Hendriks, Ruijs en Peters. Deze vier sterke nieuwelingen wisten zo'n 20 km. aan de leiding te blijven en werden toen weer ingelopen. Met een daarop sloegen Jansen en Blom maert op de vlucht en ook Demum waagde zich aan een uitlopertje, maar al deze ontsnappingen leverden geen enkel resultaat op. De van strijdlust blakende Blommaert heeft daarna nog verschillende keren geprobeerd om al leen weg te komen, doch ook hem net men niet gaan. Een massasprint moest tenslotte de beslissing brengen en dat was een kolfje naar de hand van Riet hoff. De uitslag luidt: 1. E. Riethoff, de 50 km. in 1 uur 20 min. 18 sec.; 2. H. Peters, 2. A. Ruijs, 4. R. Hendriks, 5. A. Koonings, 6. J. v. d. Horst, 7. G. Fennis, 8. C. Jansen, 9. M. Bouma, 10. ex aeqou: W. Blommaert, A. Dei- num, B. Walters en P. Sondorp. Uitslag C-klasse: 1. Handgraaf, 2. W. Wagner 2, 3. Ramakers, 4. Schenk op 1 ronde; 5. W. Wagner 1; 6. Philippo; 7. R. Wagner op 2 ronden; 8. Otte, 9. Schouten. Op het circuit van Zandvoort wordt woensdagavond 22 juni om het lange afstandskampioenschap van de Haar lemse wielerclub gestreden. De start is om half zeven en de af te leggen afstand bedraagt 100 km. Momenteel is Piet Steenvoorden nog titelhouder. Vorig opening Hi Ned. 1958 4% Ned. 19601 Hi Ned. 1960 II H'. Ned. 1959 3% Ned. 1953 Staffel 1947 3Jb Ned 1956 3V« Ned 1948 314 Ned 1950 314 Ned 1954 314 Ned 1955 n B.N.G. Won.bouwl 6 Ned Handel Mb. Cert Amsterdam Rubber H.VA SenembaB-MU A.K.U Berke) Patent Calvé-Delft Cert Dell Mb Fokker v. Gelder Hoogovens MUller Co. Philips Gem.bez Unilever Bllllton 2e Kon Petroleum 50 Holl Amerika H1n K.L.M. Kon Ned Stoomb Mu KJJV1. Ned Stoomv Mb v Ommeren Ned. Scheepvaart Unie Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrleven '58 214 Amsterdam '56 2% Amsterdam '56 n Alb Hetln kl obi 4 Slot 100% 10014 93R 93A 86% 86% 88% 9014 109 ft 275 116% 171% 560 566 347 927 191.40 447 328 822 440 1207% 963% 381 140 140 104 183 133% 168 27014 14614 110 78% 94% 96% 126 22/6 100ft 98% 93 jt 117% 173% 578 189 844 1238 987% 143.60 139% 183% 146 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott Copper KJL..M. Montgomery Ward Radio Corp. Republic Steel Royai Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand. OilN.Y. Tidewater U.S. Steel 20/6 49% 44V« 46% 93% 44 74% 27% 41% 6884 62 36% 34 19% 47% 40% 17% 80% 21/8 48% 44% 46% 92V. 44 74 27 41 68% 61%ex 37% 35 19% 47% 41% 17% 80% Stemming: nauw. prijshoudend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 3