Goddet roept bergen te hulp voor de Tour de France Meer strijdlust is het parool Zwakke start van HET DAMESTENNIS H I Wereldrecord voor Armin Hary Duitser loopt tweemaal een fantastische race t MENEER HOBBS NEEMT VAKANTIE Trein en boot zijn nu ook bij de vaste attributen IN T.TT.T.F. NEEMT DE BEDRIJVIGHEID TOE Wimbledonkampioenschappen Machtige pr ij zen- pot voor renners De 100 meter in 10 sec. Minuut stilte bij start voor Coppi en Saint STABLINSKI NIET IN DE TOUR Kunen's poging faalde Darrigade snelste op het eiland Man Ronde van Zwitserland Jef Lahaye in de voorste gelederen Opwinding rond Ingo' Maspes zegeviert in Milaan op de sprint WOENSDAG 22 JUNI 1960 PAGINA 9 SR (Van onze sportredacteur) LILLE, 22 juni Het oude bannetje, dat voor het jaarbeurs gebouw in de hoofdstad van Frans yiaanderen al urenlang gekeken naar de steeds toenemende lijvigheid en het driftig op en rijden van luidruchtig be- jdilderde automobielen, verza- r e'de de jeugd om zich heen. ,.ebnend tegen een stenen paal- je> vlak bij de door twee agenten treng bewaakte toegangspoort, 6rtelde hij met glinsterende oog- [es van die vierde juli in 1906. Hij derinnerde zich de eindsprint als ae dag van gisteren en hij wist Pok precies de namen van de BVee, die over de brug van Cante- kwamen aanstuiven. Passe- *ou en Georget leverden een eiie strijd om de zege, die de j.-Ppkste vierhonderd harde francs Aker zou maken. Midden in de nacht verlieten Passerieu, Georget en nog tal van anderen Lille weer. Heel stilletjes en er was weinig volk op de been bij de start. Zo was de Tour de France vier envijftig jaar geleden. Lille maak te voor het eerst kennis met het toen reeds vier jaar oude wieier- avontuur, waarvan de leiding be rustte bij Henri Desgranges. Slechts weinigen konden zich op winden over „dit dwaze gedoe op fietsen". Maar, als zondagmorgen om tien uur een bontgekleurde karavaan van 128 wielrenners en al wat erbij hoort vertrekt van de Boulevard J. B. Lebas zullen dui zenden zich verdringen achter inderhaast opgetrokken houten hekjes. Dan start de Tour de France 1960 en niemand wil dat ogenblik missen. -'«ti f' Via een zege met 61 64 25 jaar tafeltennis Niet iedereen smaakt spaghetti Stirling Moss denkt al weer aan races Valse propaganda? Zodra ik kan. CO O Is nogal Wa(; veranderd aan 's we- het a-m(Jste wielerkermis, sinds ..stalbaaf'. ]Ta,ar Bahamontes met zijn form in ^austo Coppi het ere-plat- beklom f Parijse Pare des Princes tfe sni,»0? zich de goudgele trui over hauwoiS}11 ei's te 'laten trekken. Want, volf'pnr Vs.i d Jacques Goddet zich de teruggetrokken in zijn zo merverblijf aan de Rivièra om nog wat te mijmeren over hetgeen zich on- zijn super-visie op de Franse we- had afgespeeld en vooral om te be delen van zijn woede, omdat hij de pavaan als een lusteloze meute door tl® Alpen had zien trekken, of de plan- VVp,.voor I960 werden reeds getrokken, Gewaar duurde het geruime tijd voor iva^det en zijn staf helemaal „rond" 41 "Sn, maar bijna onmiddellijk stond dat er een stap-terug gedaan worden, dat er in het parcours hojb berSetappes moesten worden opge- fetwl en niet ritten, die wel impone- leken, omdat het programma b(j- 9r0t ?,'d de klim naar de top van de it, ,te Sint Bernhard vermeldde, maar <3a.eite minder „gruwelijk" waren, om- da'. er op zo'n klauterpartij een dus- )va! g lange uitloop volgde, dat heel <36p, mindere goden een aanmerkelijk van hun achterstand zouden kun- Wegwerken. Echte bergetappes nu het resultaat van de reactie, de gebruikelijke aanloop weer V0| de west" naar de Pyreneeën kt een periode, waarin de krachten fce" strijdenden geducht op de proef v;teld zullen worden. Als eenmaal de van de eerste hindernis de 1710 v*ter hoge Aubisque bereikt is, kt een periode van liefst negen da- Waarin onophoudelijk geklommen (,1 kedaald zal moeten worden. En daar 6^' het niet bij- Goddet gaf de Tour V befaamde Pyreneeënrit met de Urn)alet, de Aspin en de Peyresourde terug. Bovendien laste hij Alpenetappes in, <tie herinneringen oproepen aan de „goede oude tijd". Twee dagen achter elkaar zullen de superklimmers het strijdtoneel kunnen beheersen. Eerst in de historische etappe van Gap naar Briangon met als te overwinnen berg toppen de Vars (2111 m.) en de Izoard (2360 m.). De volgende dag vermeldt het programma o.a. de befaamde Chamrousse-Luitel. Befaamd, niet om de hoogte van deze hindernis, maar we gens zijn ongenadig steile hellingen. Dagelijkse ploegenstrijd Niet alleen wat betreft de bergen heeft Goddet een greep gedaan in de oude, flink bestofte doos. Hij heeft nóg een formule opgediept, waarvan in het verleden is bewezen, dat die de strijdlust aanwakkert. Het ploegen- klassement zal deze keer namelijk niet worden opgemaakt aan de hand van de hoogst geklasseerden in de algemene rangschikking. De volgorde zal, zoals bijvoorbeeld in 1953 toen Ne derland met de eer ging strijken, weer bepaald worden door het resul taat-van-de-dag. De tijden van de bes te drie zullen bij eikaar opgeteld wor den. Met andere woorden: Goddet smeekt om dagelijkse strijdlust. „El ke dag twee en als het even kan drie man in het offensief", aldus zijn uit nodiging aan de ploegen en hun lei ders. Dat daarbij de vier grote ploe gen België, Frankrijk, Italië en Spanje van elk veertien man dui delijk in het voordeel zijn, laat zich begrijpen. Vandaar, dat er voor de kleinere teams van acht renners speciale prijzen zijn gecreëerd, die uitgekeerd worden als de overmacht van de groten té duidelijk is. Nog een nieuwtje heeft Goddet be dacht. Eén keer, in Bordeaux, stopt hij de karavaan in de trein om zo de aan loop naar de Pyreneeën te bekorten. Later, na de Alpen, laadt hij de meute in een boot, die het Meer van Genéve oversteekt, waardoor sneller koers ge zet kan worden naar het eindpunt, het toï^NDEN, 21 juni De meest bij- dejf!ere kledij zag men dinsdag op de t(l 'Ke banen van de all-England club l>i0 Zuidwest Londen van de „gla- VvA'r-giris" ij, de internationale tennis- \N'Ul. Het was 'de eerste dag van de V'^-enkelspelen op het centre court Wimbledon. Lou Bryan, een goudblonde 'V'hiheid uit Florida, spande de kroon Pijk een wit broekje met op Iedere ■JU de Amerikaanse vlag, in rood, '•ft IjW en wit. Het vertoonde spel van N) ahies was bijzonder matig. In vrij- "ö^Seen enkele partij was van enige hing sprake. K 0 t zeven geplaatste speelsters hand je. s en zich zonder al te veel moei- 9ioe ®chts de 38-jarige Hongaarse kam- r°ei)i(i ^Uzy Kormoczy kwapi even in fPtW^heden tegen de bijna de helft °h»n Britse mej. Catt. Maar ook de iitf^Wse won 6—4 6—3. ?hi Op Bueno had 46 minuten nodig i6 IVtl Belgische kampioene Christian- s cor,^Ce'is uit te schakelen. Haar gro- lntV"re e Darlene Hard deed het Hot -i 'n 39 minuten de derde ron- Flipt 11 ltlrr\ wt o vt tton T T 1- f iVTon ^oihEiie is-cuuyxueiie Liinsuaii- s cor,^Ce'is uit te schakelen. Haar gro ins vlotirren4e Darlene Hard JJ a reikt„ ef- via een zege met 6B- Hot 1in 39 minuten de c. Seniel mtkomen van Jane Lehane, h^biint 2a Australische speelster, jiaii n_re kansen van Christine Tru- jhhzip V?-,de kwartfinales te bereiken te'sje vl .,F' versroten. Het Engelse a en Jsloeg. Ann Wheeler met 6—1 ae enige tegenstand van be tekenis die zij in de komende dagen zal ontmoeten komt van de kant van de 17-jarige Karin Kantze uit Califor- nië. In het heren dubbelspel verdwenen de eerste geplaatsten van de lijst van mogelijke titelkandidaten. Het waren Arilla en Gimeno, de als nummer drie geplaatste Spanjaarden, die na een harde strijd met 911 1315 en 36 werden uitgeschakeld door de Mexica nen Contreras-Llamas. Het pad van de als aspirant-kampioenen gedoodverfde Australiërs Fraser-Emerson ging even min over rozen. Tegen hun landgeno ten Lane Phillips-Moore waren vier sets (62 64 9II en 62) nodig om tot winst te komen. Partijen van vijf sets waren bij de heren geen zeldzaamheid. Het bontst maakten de Britten Becker en Pickard het. Om de Nieuw-Zeelanders Gerrard en Otway uit te schakelen hadden zij zelfs een set van 2018 nodig (0—6 2018 26 63 64). Een ~nder uit puttend duel werd geleverd door de Amerikanen Bucholz en Mackinley en de Indische spelers Krishnan en Kumar. De Amerikanen wonnen tenslotte met 62 64 36 57 63. De partij tussen Mulloy-Patty (VS) en Ayala-Candy (Chili-Austraiië) moest bij de stand 75 1416 32 in het voordeel van de Ame rikanen worden afgebroken wegens de invallende duisternis. Pare des Princes in Parijs. Wie daar straks gehuldigd zal worden? Wij ho pen er morgen nader op terug te komen PARIJS, 21 juni De prqzenpot voor de Tour de Francerenners is aan zienlijk vergroot, n.I. van 52 miljoen francs in 1959 tot 57 miljoen (ongeveer 436.000,-)hetgeen neerkomt op een gemiddelde van 3300,- voor elk van de 128 renners. De meest ingrijpende wijziging in het prijzenschema is wel dat in de laatste etappe de premie voor het ploegenklassement verdubbeld zal worden, terwijl voor die etappe tevens een extra-prijs van 1 miljoen francs is beschikbaar gesteld om de strijdlust aan te wakkeren. Die extra-premie zal worden betwist in vier sprintwedstrijden onderweg en één bij de aankomst in het Pare des Princes. Ook de waardering voor het puntenklassement is gewijzigd. In de strijd om de „groene trui" zullen nu nog slechts de eerste zes plaatsen van het etappeklassement van belang zijn, t.w. de eerste plaats wordt beloond met 10, de volgende met 6, de derde met 4, de vierde met 3, de vijfde met 2 en de zesde plaats met 1 punt. Wat het ploegenklassement betreft: dit zal deze keer worden opgemaakt aan de hand van de tijden van de drie best geplaatste renners van één ploeg in elke etappe. De wijze waarop de prijs voor de meest strijdlustige renner wordt toegekend is eveneens veran derd. Alle journalisten zullen een stem in het kapittel hebben en de renners zullen afhankelijk van het aantal toege kende punten 100 tot 200.000 francs krij gen. Bij de start in Rijssei zal een minuut stilte in acht worden genomen ter na gedachtenis van Fausto Coppi en Gé- rard Saint. Het bergprofiel van de Tour de France 1960. Na twee da gen in de Pyreneeën (tien de en elfde etappe) wordt, weliswaar wat lichter, geste gen en gedaald naar de Cevennes (dertiende en veertiende etappe), waarna de karavaan meteen de uit lopers van de Alpen bereikt heeft om in twee reuzen- ritten(zestiende en zeven tiende) vermoedelijk de be slissing te forceren. IIIIMIlUülllllllllllllllllllllltlllllllllllllllinilllllllllMlilllllilll' PARIJS, 21 juni In de Franse na tionale ploeg voor de ronde van Frank rijk is Jean Stablinski, die niet geheel fit is, vervangen door Edouard Del- berghe, die aanvankelijk zou starten in de ploeg Parijs-Noord. Zijn plaats in de ze ploeg wordt ingenomen door André Le Disser. ROTTERDAM, 21 juni De aange kondigde aanval van de Breda- naar Frans Kunen op het Nederlands record 10.000 meter op de Nenytobaan te Rotterdam, is op niets uitgelopen. Aangezien de Apeldoornse lange-af- standloper Klaas de Ruyter niet deel nam, moest Frans Kunen al het zware werk alleen opknappen. De Rotterdam mer De Bruin en Piet Bleeker waren de enigen, die hem nog konden volgen. Frans Kunen maakte een tijd van 30 min. 26.6 sec. en bleef daarmee 46.6 sec. boven het record van Hein Cujé (29.43.-). et met een varkensblaas bespan nen slaghout heeft plaats moeten maken voor het nopjesrubberen, het sponzen en het sandwich-bat, maar de tafeltennissport is dezelfde geble ven, een sport voor behendige en leni ge lieden met een scherp reactiever mogen. Zaterdag aanstaande viert de Nederlandse Tafeltennis Bond zijn 25- jarig bestaan. Ongeveer 15.000 tafelten nissers zijn bij de organisatie aangeslo ten. Zij zijn verdeeld over 18 afdelin gen. Vertegenwoordigers van de Amster damse, Utrechtse, Rotterdamse en Gooise bonden namen in 1935 een koen besluit. Zij stichtten op 23 juni de AGNES SIMON .Verlies voor zilveren bond. De Duitser Hary in tien seconden bij de finish, zijn tegenstanders ver achter zich latend. (Telefoto) ZÜRICH, 21 juniJe Duitser Armin Hary, Europees kampioen 100 meter, heeft tijdens internationale atletiekwed strijden in Zürich het wereldrecord op de kortste sprintafstand de 100 meter verbeterd tot 10 sec. precies. Het oude record stond met 10.1 sec. op naam van vijf atleten, namelük de Amerika nen Willie Williams, Ira Murchison, Leamon King, Ray Norton en Charles Tidwell. Aanvankelijk heerste er enige ver warring bij officials en publiek. Armin Hary was de eerste keer bijzonder snel weg. Zo snel dat een jurylid voor hem 9,9 sec en de andere twee juryleden precies 10 sec voor hem afdrukten. De valse start zou zijn geweest en ais wedstrijdleiding besliste, dat het een vc rbeeld nam men de tweede aanko mende, de Fransman Abdou Seye die 10 3 sec. noteerde, en die bij de start reeds .irect twee meter achterstand opliep. Interessant was dat de enige man die werkelijk kon zien of de start foutief zou zijn geweest, de star ter, hem niet terugschoot. Er werd ge- deliberend en gegesticuleerd en men kwam tot de slotsom: overlopen. Weer startte Hary bijzonder snel, nu slechts tegen de Zwitser Heinz Mueller en de Duitser Juergen Schuettler omdat de andere lopers weigerden te lopen en weer toverden de wijzers van de chro nometers aan de juryleden de magi sche grens van 10 sec. voor. Ditmaal was er geen twijfel over de verrichting e het was een verheugde Armin Hary die door het talrijke publiek uitbundig werd toegejuicht. Hary kan zich nu op reglementaire wijze de snelste man ter wereld noemen. Een bijzonder feit is dat Armin Hary op het laatste mo ment werd gevraagd om in Zürich te lopen in plaats van Manfred Germar, die wegens een blessure moest afzeg gen. Reeds eerder, in september 1958 te Friedrichshafen liep Hary 10 sec., doch deze prestatie kon niet als wereldre cord worden erkend aangezien de baan te veel afliep. In 1958 werd Armin Hary Europees kampioen op de 100 meter en ook toen waren experts van mening dat hij de titel had behaald door een valse start. Hij behaalde het ene suc ces na het andere. In 1959 liep zijn vorm terug en dat was de reden dat hij met Henk Visser naar de Verenig de Staten vertrok. Zijn „studietijd" liep echter op een fiasco uit aangezien hij geen woord Engels sprak. In begin 1960 dook Armin Hary weer op in Leverkusen en begon zich voor te bereiden op de spelen voor Rome. Nu is hij de grote favoriet, de man die de sprintershegemonie van de Ameri kanen brak en wel eens voor een grote verrassing op de spelen kan zorgen. N T B en kregen onmiddellijk 300 le den achter zich. De stuwende kracht was in de jaren na de oorlog de heer C. Langerveld. Door ziekte moest hij in 1947 de voorzittershamer overgeven aan de heer C. Deelder, die de leiding op dit moment nog steeds in handen heeft. Van de spelers, die zich m de N.T.T.B., ook over de grenzen, menig maal onderscheiden, was Cor du Buy verreweg de beste. Niet minder dan 40 keren vertegenwoordigde hij ons land in interlands, vijf maal kwam mj op de wereldkampioenschappen uit, tien nationale titels borg hij in zijn ransel en vijftien N.T.T.B.-cups. Hoewel h« al enkele jaren de sport vaarwel had gezegd, betekende zijn vertrek naar Australië een geducht verlies. Bi] de dames trad Agnes Simon de laatste tijd bijzonder op de voorgrond. Ook zij ver dween naar het buitenland, samen met de bondscoach Bela Simon, haar echt genoot. In de competitie gaven twee steden voornamelijk de toon aan: Amsterdam bij de heren, Den Haag bij de dames. Bats wingers, Wibo en Wilhelmus leg den met de regelmaat van een klok be slag op de clubtitels, slechts bij „ver gissing" onderbroken door een succes van 't Plankje. Het organisatorisch hoogtepunt voor de N.T.T.B. kwam in 1955 bij de wereldkampioenschappen in Utrecht. Vele duizenden waren in de Bernhardhal getuigen van de weerga loze partijen van de Japanners en die tussen de Roemeense en Engelse da mes. Uit de historie van 25 jaar tafelten nis springt een humoristisch, maar be langrijk detail naar voren. Kort na de oorlog maakte de voorzitter, de heer Deelder, op een fiets met houten ban den een ritje naar Wassenaar om daar twee gonje zakken met ballen in ont vangst te nemen. Materiaal, dat door de bemiddeling van wijlen Karei Lotsy met veel moeite in Engeland was „veroverd". De twee zakken brachten de Nederlandse tafeltennissport weer tot leven De feestviering is bescheiden van op zet. Het hoofdbestuur recipieert zater dag in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in Utrecht, waarna een intiem diner voor een aantal genodig den op het programma staat. De Maaltijden vormen een pro bleem in Rome. De organisato ren van de Olympische Spelen beseffen, dat lang niet iedereen ver zot is op rijstschotels en spaghetti en zij hebben daarom menues uitge zocht, die voor iedereen te verteren zijn. Melk, eieren, vlees, brood en bo ter zijn de voornaamste bestanddelen. Wie niettemin nog huiverig is zich te verlaten op dit „algemene" voedsel, is aangeraden eigen koks mee te nemen naar Rome. De restaurants in het „Olympisch dorp" kosten bijna een kwart miljoen gulden. In de buitenwijk Parioii komen tien eetgelegenheden, waar bijna 4.000 atleten hun maaltijden kunnen gebruiken. Overigens is men er op Rome met gerust op, dat de publieke belangstel ling voor de Spelen aan de verwach tingen zal beantwoorden. Er zijn nog duizenden bedden beschikbaar voor toeristen. Een onderzoek van het rege ringsbureau heeft uitgewezen, dat pas 60.000 van de 110.000 beschikbare bed den gereserveerd zijn. Volgens het Ita liaans Olympisch Comité is dit gebrek DOUGLAS (Man), 21 juni We reldkampioen op de weg André Darri gade heeft het wielercriterium van het Eiland Man voor professionals gewon nen. De rappe Fransman zegevierde in de eindsprint van de 160 km lange rit over zijn landgenoot Henry Anglade. Lach (Frankrijk) werd derde met een achterstand van twee seconden. De uit slag was: 1. Darrigade (Fr.) 4 uur 26 min 36 sec; 2. Anglade (Fr.) z.t.; 3. Lach (Fr.) 4.26.38; 4. Rohrbach (Fr.) 4.26.46; 5. Elliott (Ierland) 4.27.46; 6. Louison Bobet (Fr.) 4.27.47. De Spanjaard Bahamontes kwam ook in deze rit niet tot grootse prestaties. Hij eindigde als zeventiende met een achterstand van ruim 5 minuten op de winnaar. Vertaling: F. A. BRLl!\kLAUS door EDWARD STREETER 23 Meneer Hoobs zeilde voort zonder er zich iets van aan te trekken. Zijn geest was één grote zeekaart geworden, waarop hij stap voor stap naging, hoe hij het moest aanleggen om zijn dierbaren weer veilig naar die aanlegplaats terug te brengen. Als hij dat ooit klaar speelde, dan zou hij, zoals hij bij zichzelf zwoer, de Dash-away daar laten dobberen tot in eeuwigheid. Hij gaf het roer aan Kate over en ging naar voren om het probleem uit te werken met be hulp van lucifertjes, die hij op het dek uitlegde Eindelijk, zich voelend als Einstein, toen die de relativiteitstheorie had uitgedokterd, nam hij het roer weer over. Over stuurboord zeilend ging het op Rock Harbor af. Een paar honderd meter verder zwiepten en zwaaiden de masten van de jachtvloot in de lucht. Nu waren de eerste boten van de vloot juist aan lij. Hij had zich niet eerder gerealiseerd, hoe snel ze door het water schoten, totdat de kleine, witte scheepsrompen hem gelegenheid gaven, zijn vaaul te schatten. Hij dwong zich om nog eens bij zichzelf het plan te repeteren, dat hij zo zorgvuldig uitgewerkt had. Hij moest voorbij dé vloot varen, in één ruk door, tot de hoogte van zijn meerboei. Dan moest hij zoveel zei) bijzetten ais maar mogelijk was en tegelijker tijd met een scherpe bocht naar links zwenken en dan net even rechts van zijn boei aanhouden. Zodra hij die voorbij was zou hij de Dash-away keurig in de wind gooien en rustig uit laten drijven naar zijn ligplaats. Dan moest hij het grootzeil strijken, ter wij] Kate de boei met de bootshaak greep. Het was werkelijk een schitterende manoeuvre. Hij stond ver baasd over zichzelf, hoe mooi hü dat uitgedacht had. Nu waren ze midden tussen de andere boten. De boegspriet raakte even het want van één der sche pen. Öp het nippertje ontkwam hij aan een aanvaring mona met open away. staarden Dash- met een ander. Toen waren ze ter hoogte van hun ligplaats. „Hou je gereed met de bootshaak, Kate." „Ik snap niet, hoe je het klaarspeelt," zei mevrouw Hobbs. Zijn borst zwol van trots om dat compliment, ter wijl hij de Dash-away met een sierlijke zwaai in de wind bracht en aan lijzijde langs de roeiboot stuurde. Kate lag languit op de voorplecht, reikend met de bootshaak naar de boei te mikken. De Dash-away dreef langzaam uit en bleef op on geveer een meter van de boei af stil liggen. Toen echter zwenkte hij plotseling als een speelse terrier naar rechts en schoot over het touw heen, waarmee de roeiboot aan de meerboei vastzat. Hij voelde, hoe het touw onder het schip doorgleed en daar waar schijnlijk aan het midzwaard bleef steken. Ineens lagen ze weer met een ruk stil, maar nu bekneld tussen roeiboot en boei. „Wat leuk toch," zei mevrouw Hobbs. „Strijk het grootzeil!" brulde meneer Hobbs. Nie mand schonk er de minste aandacht aan. Hij sprong op de zeilval af en maakte die los van de kikker, maar de wind hield het zeil star op z'n plaats. Toen viel hem iets anders in. Als hij het mid zwaard optrok, zou het touw langs de bodem van de boot glijden en zouden ze vrij zijn. De krampachtige ineengedoken mevrouw Hobbs opzij duwend haalde h(j het midzwaard op. De Dash-away schoof een paar decimeter vooruit en zat toen weer vast. „Wat ben je van plan?" vroeg mevrouw Hobbs. Kate was naar het achterschip gelopen en gluurde over de steven. „Het touw zit vast tussen de achter scheg en het roer," zei ze. „Ik kan het zien. „Nooit," riep meneer Hobbs dramatisch uit, „nooit meer ga ik de zee op met een stel, dat geen greintje verstand van zeilen heeft. De beste zeiler ter wereld zou met zo'n storm nog met met een boot overweg kunnen zonder ook maar enige hulp. Dit doet de deur dicht, zeg ik je. Ik doe die boot van de hand direct!" Kate had haar kousen en schoenen uitgetrokken. Haar vader zacht opzij duwend liet ze zich over de achtersteven zakken. Met aan iedere kant van het roer een voet begon ze het touw omlaag te werken. In een ommezien waren ze weer los. De Das-away draaide nu onmiddellijk met zijn kop in de wind als een veulen, dat er genoeg van heeft om zijn achtervolgers te ontlopen. Maar me neer Hobbs had vergeten om de zeilval weer vast te maken, zodat het grootzeil nu over hun hoofden neerkwam in brede, ruime plooien. Ze dreven op de wind af naar één van de boten. Het was die met de twee kleine meisjes, die om het hardst met hen hadden willen zeilen. Ze staakten het wegbergen van hun zeilen en staarden met open monden naar de naderende Dash-away. Dit was werkelijk voor meneer Hobbs de genade slag. (Wordt vervolgd) aan interesse van het buitenland te wh- ten aan valse propaganda door bepaal de landen, die bij het toerisme grote belangen hebben. Die landen zouden hebben rondgebazuind, dat alle logeer gelegenheden in Rome reeds volgeboekt waren. Men verwacht uit de Verenigde Sta ten het grootste aantal bezoekers. Ne derlanders zullen er vermoedelijk min der komen dan respectievelijk Duit sers, Britten, Scandinaviërs, Fransen en Belgen. In ieder geval kunnen zij nog royaal terecht op de kampeerter reinen, waarvan nog maar de helft U besproken. In de buurt van de stad is in totaal plaats voor 23.000 kampeer ders. Stirling Moss, de Britse coureur, die bij de training van de Grote Prijs van België in Francorchamps, ern stige verwondingen opliep, is per vlieg tuig overgebracht van Malmédy naar Londen. Met zijn rug en beide benen in het gips, een gebroken neus en blau we ogen, verkondigde Moss vanaf de brancard, dat dit beslist niet zijn laat ste rit was geweest. „Zodra liet kan ga ik weer achter het stuur". Men vroeg de laconieke Brit of zijn wagen misschien niet aan de eisen had beantwoord. „Was hij niet te licht?" „Dat denk ik niet," zei Moss, „maar met een iets zwaardere wagen zou er, geloof ik, niets zijn gebeurd. Overigens vertoonden de meeste wagens, die ik bestuurd heb, dezelfde feiten als de Lotus dit keer." Hoewel Moss na het ongeluk enige tijd buiten bewustzijn moet zijn ge weest, kon hij zich het voorgevallene nog uitstekend voor de geest halen. „Ik reed ongeveer 200 kilometer per STIRLING MOSS Niet zijn laatste rit. uur toen het wiel los vloog. Ik omklem de het stuur zo stevig mogelijk, maar er viel niets meer te redden". Met een snelheid van 150 kilometer per uur schoot de wagen tegen de veiligheids muur. De laatste woorden van Moss voordat het vliegtuig opsteeg waren: „Jammer, dat ik de komende maanden niet aan races kan deelnemen." iiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiimtniiiiiiiiiHiimiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiHiii MONTREUX, 21 juni De uitslag van de zesde etappe van de ronde van Zwitserland van Thun naar Montreux over 213 km luidt: 1. Jean Selic (Fr.) 5.21.42; 2. Camille Buysse (Belg.) 5.26.57; 3. Oresti Magni (Italië) 5.28.12; 4. Attilio Moresi (Zwits.) z.t.; 5. Jef Lahaye (Nederland) z.t.; Algemeen klassement: 1. Rügg (Zwits) 29.38.45; 2. Pizzoglio (Italië) 29.41.19; 3. Gimmi (Zwits.) 29.41.22; 4. Strehler (Zwits.) 29.41.38; 5. Moresi (Zwits.) 29.42.07; 9. Jef Lahaye (Ned.) 29.43.37; De plaatsingen van de overige Ne derlanders waren als volgt: Etappeklassement: 12. ex aequo Frits Knoops 5.28.51 37. Piet van Est 5.34.04; 48. Bram Kool 5.47.16. Algemeen klassement: 37. Fr lts Knoops 30.31.40; 42. Bram Kool 30.40.19; 43. Piet van Est 30.41.14. OESTERSUND, 21 juni Terwijl Ingemar Johansson zich in New York nog mentaal stond te trainen voor zijn titelgevecht tegen FJoyd Patter son, werden aan het ziekenhuis van Oestersund in Noord-Zweden reeds vier gewonden afgeleverd en was de politie druk in de weer met het ar resteren van mensen die tengevolge van het titelgevecht zelf aan het vech ten waren geslagen. Dit staaltje van ver gaande solidariteit met Zwedens vechter no. 1 werd vertoond in een kampeergelegenheid. Voorzien van grote voorraden aquavit (het Scandi navische equivalent voor jenever) wachtte daar een groot gezelschap op de roemruchte daden van Johansson in New York. Enkelen voelden zich geroepen te demonstreren hoe hun landgenoot Patterson te lijf zou moe ten gaan en zij deden dit zo realis tisch, dat de anderen naar messen, stenen, stokken en aquavit-flessen grepen om zich te verdedigen. Hef werd een gevecht waarbij dat in New York niet in de schaduw kon staan. Een drie maanden oude baby werd bijna door een grote kei vermorzeld. Vrouwen vlfichtten krijsend het bos in. De dokter van het ziekenhuis in Oestersund en de politie hebben pas in de loop van de ochtend gehoord, hoe het met Johansson in New York was afgelopen. MILAAN, 22 juni De wereldkam pioen wielrenner op de sprint voor pro fessionals, Antonio Maspes, heeft dins dagavond in Milaan de eerste plaats veroverd in een sprintwedstrijd tussen Italianen en Zwitsers. De wedstrijd ging over 6 manches a deux en een wedstrijd over 500 meter met staande start. Dit laatste onderdeel werd gewonnen door de Zwitser Plattner in 29 sec. Mas pes deed hier 29.6 sec. over. Het eind klassement van de wedstrijd was: 1. Maspes (It.) 9 pt.; 2, Plattner (Zwits.) 8 pt.; 3. Sacchi (It.) 6 pt.; 4. Suter (Zwits.) 5 pt. MOSKOU 21 juni (A.N.P.) Een op merkelijke prestatie behaalde het Ita liaanse Internazionale tegen het elftal van Rusland met een gelijk spel van 2—2.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 9