David Ben-Gurion in Portugese synagoge a Pleidooi voor sporttoto in verenigingsverband De Onwillige Held PAUL VLAANDEREN De spook, .brand* Amsterdam-Rijnkanaal moet worden verbreed Sluizen zullen spoedig in hun capaciteit te kort schieten Juichend ivelkom in Amsterdam Belangrijke ex port aardbeien Opnieuw juwelen- diefstal Friendship voor koninklijk huis Bezwaren tegen omzetbelasting Loemoemba vormt Congolees kabinet Mikojan komt in Oslo aan Voorrang Coentumtfl Moeder wijst aan dochter steelt li Volumineuze binnenvaart in cle knel Ben-Goerion blijft nog twee dagen Nederlandse Sporttotalisator Boekhouder vlucht bij controle naar België ERIC DE NOORMAN I PAGINA (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 23 juni Na al de min of meer officiële plechtigheden, die onvermijdelijk met het bezoek van een buitenlandse staatsman verbonden zijn, beleefde David Ben- Gurion vanmorgen een ontvangst naar zijn hart. In het centrum van de voormalige Jodenbuurt en in de oudste synagoge van West-Europa, de grote Portugese aan het Jonas Daniël Meyerplein, had de Joodse gemeente van Amsterdam zich ver zameld om de grote bestuurder van Israël toe te juichen. De markt van het nabijgelegen Waterlooplein was leeggestroomd toen de auto's voor de poort van de synagoge stopten en de ovatie was luider en hartelijker dan men in jaren in Amsterdam voor een hoge bezoeker had verno men. Dokter Th. W. M. v. d. Wiel gepromoveerd 4 KERKSUBSIDIES Toch ontmoeting met Frondizi? Consul Dominicaanse republiek plotseling vertrokken Achtergronden onbekend 2. Het drietal gaat Eric met een zwijgende groet voorbij en even is de Noorman op zijn hoede. Op enige afstand kijkt hij om. Hij ziet alleen, dat een der drie kerels ook hem nakijkt, maar verder vervolgen ze hun weg. Eric is hun bestaan alweer vergeten, als hij de plaats bereikt, waar de half afgebouwde boten op de rivieroever liggen. Het werk volk is reeds naar huis en de Noorman inspecteert op zijn gemak de vorderingen, die ze gemaakt hebben. Het zijn stevige schepen, weliswaar niet fraai van bouw, maar stoer en betrouwbaar. Inmiddels vervoegt zich één der drie ruiters bij de wachter aan de buitenpoort, waar hij een meelijwekkend verhaal ophangt ovet het leed, dat de laatste Pictenoorlog hem en zijn gezin heeft aan gedaan. ,,Ik hoorde ook, dat Artor nu hier aan het hof verblijft", gaat de man, die kennelijk om een praatje verlegen is en naar de mening van wachter niet minder om een stevige hap voort. „Ach, dat was een hele held in de ogen van onze boeren. Jammer, ik heb hem zelf nooit ontmoet. Meen je niet, dat er voor mij hier wat werk te doen zou zijn, wachter?". Deze haalt de schou ders op. „Kom morgen maar terug, hoor!" „Dat zal ik gaarne doen". De man staat op het punt tt vertrekken, als hij nog iets bedenkt. „Hoe ziet die beroemde ridder Artor er eigenlijk uit? Misschien krijg ik hem morgen wel te zien. Wie weet!" „Dat is moeilijk te zeggen", glimlacht de wachter. „Maar hij heeft een groene mantel aan, met een brede wit versierde boord. Let daar maar op, dat is gemakkelijk te onthouden." „Ja zeker", mompelt de kerel, „bedankt wachter, bedankt." En hij haast zich weg- De kleine, vitale „Leeuw van Juda", zijn wijd uitstaande witte haren verbor gen onder een gryze hoed, werd ver welkomd door de Parnassyns van de Portugees-joodse gemeente. De kleine Mirjam Palache bood zijn echtgenote een bos bloemen aan in de kleuren van de staat Israël, wit en blauw. Dezelfde kleuren zag men overal, want het we melde op de oude binnenplaats van de „hope Israels", de joodse schoolkinde ren, die voor deze gelegenheid in blau we en witte kleren waren gestoken. Ook daar was de ontvangst uitbundig. Ben Gurion sprak even met de kinderen in het Engels, maar ging later over op het Hebreeuws. Een kleine durfal vroeg hem zjjn handtekening, maar dat wei gerde hij met een bestraffend vinger- zwaaien. Na een korte begroeting van o.m. de burgemeester en de hoofdcommis saris van politie ging net gezelschap naar de Synagoge. De oudste wijk plaats van de joden in West-Europa was voor die gelegenheid met ai haar historische schatten getooid. De zilve ren en gouden schalen, de oude Fran se fauteuils, kaarsen in de koperen luchters en feestelijk gewoel in de ho ge gebedsruimte. De gemeente hief psalm 118 aan, „Gezegend hij die komt in de naam des Heren". Opper rabbijn Rodrigues Pereira las een wel komstgebed en daarna hief de gazan, S. Behar, het indrukwekkende gezon gen gebed voor het Koninklijk Huis en de bestuurders van de stad Am sterdam aan. De deuren van de H. Arke waren geopend en in de donkere ruimte werden de gebedsrollen met hun eeuwenoude geborduurde mantels en zilveren kronen zichtbaar. David Ben-Gurion maakte een kor te rondgang door het gebouw temid den van zijn vrienden en bewonde raars, een weldadige belevenis voor de bouwer van het nieuwe Israël, de vechter, die in zijn ouderdom nog niet van zijn verdiende rust kan genieten, maar rusteloos door de wereld moet trekken om vrienden te maken voor het „bedreigde huis". Onder de tonen van de feesthymne „Adon Olam" („De Heer der wereld, die reeds Koning was voordat alles werd geschapen") vertiet het gezelschap de synagoge. Op wens van de hoge bezoe ker werd even een bezoek gebracht aan de wereldbefaamde bibliotheek „Ets Haim", die in een der bijgebouwen van BEVERWIJK, 24 juni Onver wachts is dan de grote vraag naar aardbeien gekomen, en met sprongen gingen de prijzen op de velling van donderdag omhoog. De vraag voor ex port was wel de oorzaak van deze prijsstijging, want behalve dat België aan do markt was, werden nu ook aardbeien voor West-Duitsland en Zweden geladen. De vraag voor aardbeien naar Zwe den had tot gevolg dat men in manden met een inhoud van 4 pond moest pluk ken, want deze Kennemer vruchten gin gen donderdagavond ijlings naar het vliegveld Zestienhoven nabij Rotterdam en met een cartervliegtuig werden ze overgevlogen, waarbij ze vanmor gen alreeds op de markt stond. Het gevolg was dat vooraj de eerste kwali teit snel omhoog ging en de vijf gulden per slof snel passeerde om tot f 5,50 F er mand te komen, dat was ongeveer 1.50 per mand meer dan de avond te voren. Maar ook de tweede kwali teit liep in prijs op. Er werd hiervoor nu tot ruim f 4,- per mand betaald. Was de kwaliteit minder dan kreeg men nog altijd tussen de f 2,50 en f 3,50 per slof. Over het algemeen zag men dat de aanvoer iets minder was, men vraagt zich belangstellend af. of deze prijsstijging voor een dag 'was of dat dit van blijvende aard is. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 23 juni Opnieuw heeft een juwelendief zijn slag gesla gen in een hotel te Scheveningen. Een Rotterdamse dame kwam gistermid dag bi) terugkomst op haar kamer tot de ontdekking dat haar sieraden ter waarde van 12.500 gulden uit haar kof fer verdwenen waren. Onder de gestolen juwelen bevindt zich een uniek witgouden halssnoer met een grote briljant, in een krans van parel tjes en briljantjes ter waarde van 6.500 gulden. Voorts bestaat de buit uit een Earelsnoer, drie gouden ringen, een orloge, een gouden armband en een me. diamantjes versierde broche. De eigenares is tegen diefstal verzekerd. De deur van de hotelkamer bleek niet te zijn opengebroken, zodat kon worden aangenomen dat gebruik is gemaakt van een valse sleutel. AMSTERDAM, 23 juni Aan de ge meentelijke universiteit van Amsterdam is gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde de Amsterdamse 'arts Th. W. M. v.d. Wiel. De promotor was prof. dr. J. J. van Loghem jr., directeur van het centraal laboratorium van het Ne derlandse Rode Kruis. Zijn dissertatie, die hj] in het genoemde laboratorium heeft bewerkt behandelt het „onder zoek over thrombocyten-antilichamen b() de mens". Dr. v.d. Wiel is opgeleid in het O.L. Vrouwegasthuis onder leiding van dr. A. W. M. Pompen. Hij gaat nu deel uit maken van de staf van prof. dr. J. G. Borst in de interne kliniek van het Bin- zichtigen. de synagoge is ondergebracht. „Wij durf den het eigenlijk niet", bekende een be stuurslid, „want Ben-Gurion zou er niet meer weg te krijgen zijn". Niettemin werd het bezoek even ingelast. De stu dieuze Ben Gurion bekeek met aandacht een der kostbaarste bezittingen, een manuscript van Maimonides uit 1282 met aantekeningen van de Pauselijke cen sor. Na het bezoek was er nog een druk bezochte receptie in het Carlton Hotel. Voordat bij naar Amsterdam ver trok had David Ben-Gurion een onder houd van vijf kwartier met minister Luns. Daarbij gaf de Israëlische pre mier o.m. een uitvoerige toelichting op de zaak-Eichmann. De Israëlische premier ontving des middags in een besloten bijeenkomst in de Israëlische ambassade in Den Haag ongeveer 75 Joodse jongeren uit Ne derland, Frankrijk en België. In zijn gesprekken met deze jonge mensen, on der wie het verlangen leeft zich bin nenkort of na verloop van enige tijd in Israël te vestigen, wees de premier op het verschil tussen Nederland, dat tegen het water strijdt, en Israël, dat juist strijdt levert om water te krij gen. In gezelschap van mevrouw Cidor, de echtgenote van de Israëlische am bassadeur in Nedefland, bracht me vrouw Ben Goerion een bezoek aan de „Floriade" in Rotterdam. Des avonds bood de premier de Ne derlandse regering in kasteel Oud-Was senaar een contra-diner aangeboden. Tijdens haar bezoek aan de Floriade vertoefde mevrouw Ben Goerion donderdag middag ook bij de bijbelse waterput. (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 23 juni Onder aus piciën van het Nederlandse Verkeers- instituut heeft ir. N. Snijders gespro ken over de voor Amsterdam zo be langrijke verbindingen met de Rijn. De directeur van de hoofdstedelijke dienst der havens en handelsinrichtingen stak in het Havengebouw de loftrompet over het Amsterdam-Rijnkanaal, dat in zijn betoog wel als Nederlands meest gebe nedijde vaarroute te voorschijn kwam. Geen vaarweg heeft hier zo aan de ver wachtingen beantwoord, ja deze zelfs overtroffen, als het Amsterdam-Rijn kanaal, zei ir. Snijders, die er met klem op wees, dat een verbreding ervan in de naaste toekomst noodzakelijk i.i, wil men tenminste de ontwikkeling van de scheepvaart bij blijven. Die ontwikkeling van de scheepvaart stelde ir. Snijders in staat met een aan tal opmerkelijke gegevens voor de dag te komen. De schepen, die men bij ver schillende sluizen zeer nauwkeurig telt, nemen voortdurend in aantal toe. Bij de Zeeburgersluis bijvoorbeelu in ver gelijking tussen 1953 en vorig jaar 33 procent, voor de Prins Bernhardsluis zelfs 74 procent. Hierbij is gebleken dat de internationale binnenvaart op dit kanaal een spectaculaire ontwikke ling doormaakt, waarbij de hoofdstad duidelijk als de generator fungeert. Ook dit kon ir. Snijders met de glim lach der wijzen aantonen. In 1952 be droeg het grensoverschrijdend Rijngoe- derenvervoer van Amsterdam 592.000 ton en zes jaar later was dit al opge lopen tot 4,5 miljoen ton. Die voortdu rende groei en toeneming van de druk te op het water vereist, aldus spr., dat het Amsterdam-Rijnkanaal voortdurend zal moeten worden aangepast aan de eisen, gesteld door de vervoersmidde len welke gebruikmaken van dit kanaal. Afgezien nog van dit aantal zal ook de grootte en de snelheid van de sche pen toenemen, terwij) men mag aan nemen dat de veel ruimte vragende duwvaart iu ontwikkeling zal toenemen. Zo zullen de sluizen bij Wijk by Duur stede, Ravenszwaay en Tiei spoedig in hun capaciteit tekort schieten. Voorts zullen te lage bruggen tussen Jutfaas en Amsterdam en de vele bochten en versmallingen een verdere ontplooiing van de binnenvaart en de havens in het industriegebied rond het Noord zeekanaal in de weg staan. Van „natuurlijke vaarwegen" kan heden ten dage o nauwelijks meer ge sproken worden, betoogde de spreker. Hij wees uiteraard op de Rijn die zon der kanalisatie en normalisatie nooit geschikt zou zijn geweest voor het volu mineuze binnenvaartverkeer. Geduren de ettelijke deccenia zijn aan de Rijn enorme sommen besteed, welke de in vesteringskosten per km afstand van een geheel nieuw te graven kanaal be naderen en zelfs overtreffen. Naast de daaruit resulterende gelijkheid der rentekosten blijken ook de jaarlijkse onderhoudskosten van de vaarwegen van Rotterdam en Antwerpen naar West-Duitsland per km vaarweg niet minder te zijn dan die van het Am sterdam-Rijnkanaal. Ir Snijder stelde tot slot dat de zee haven van Amsterdam met de uitbrei ding en perfectionering van het gro te overslagbedrijf in het westelijk ha vengebied tot een toeneming van de binnenvaart zal leiden. AMSTERDAM, 22 juni Zonder veel discussie heeft de raad zich accoord verklaard met het standpunt van B. en W. dat voorshands afgezien moet wor den van subsidiëring van kerkgebouwen. B. en W. staan op het standpunt dat eerst de rijksregeling moet worden af gewacht. In antwoord op de heren Ros sen (K.V.P.) en Meewezen (Prot. Christ.) verklaarde de burgemeester dat het college „volledig begrip" heeft voor de culturele taak der kerken. Mocht de rijksregeling niet tijdig afkomen of wel onbevredigend van aard zijn dan, zo beloofde hij, zal men er zeker op te rugkomen. Of de hulp zich ook zou uit strekken tot „bezinningsgemeenschap- pen", zoals de heer Den Uijl (PvdA) had gevraagd, liet de burgemeester on beantwoord. In Amsterdam werd de Israëlische pre mier, David Ben Goerion donderdag een hartelijk welkom bereid in de oude Portugese synagoge. De foto toont de bejaarde bezoeker en zijn vrouw in gezelschap van (rechts) dr. E. A. Ro drigues Pereira, de voorzitter van de Portugese gemeente en links de heer S. A. Themans. DEN HAAG, 23 juni Van zegs lieden op de Israëlische ambassade is vernomen, dat de Israëlische premier Ben Goerion heeft besloten zijn ver blijf in Nederland met twee dagen te verlengen. Zy gaven als reden op, dat de premier wat rust wilde nemen na zijn inspannende programma van de afgelopen week. Men veronderstelt ech ter, dat Ben Goerion alsnog ook hoopt een gelegenheid te krijgen de Argen tijnse president Arturo Frondizi te ont moeten voor besprekingen over de af faire Eichmann. SCHIPHOL, 23 juni De voor het koninklijk huis bestemde Fokker F27 Friendship zal op 80 juni tijdens een korte plechtigheid in de middaguren op het vliegveld van Soesterberg officieel door prins Bernhard in ontvangst wor den genomen. Het toestel zai aan de prins worden overhandigd door de mi nister van Verkeer en Waterstaat, de heer H. A. Korthals. Het ministerie van Verkeer en Water staat is opdrachtgeefster geweest voor de bouw van het toestel. Onlangs is de Friendship reeds door Fokker aan het ministerie overgedragen. De Friendship is speciaal ingericht voor het vervoer van de leden van het koninkljjk huis en zal de oude Dakota vervangen. In het toestel bevinden zich een lounge met ingebouwde bar. een statieruimte en een luxe compartiment voor het gevolg. Dit laatste comparti ment kan in een handomdraai veran derd worden in een wapenkamer voor de prins. AMSTERDAM, 24 juni Zoals wij gisteren reeds in het kort meldden heeft de stichting Nederlandse Sporttotalisa tor in een nota aan de Tweede Kamer gezegd overtuigd te zijn, dat een tota- lisator met gelimiteerde inzet niet kan slagen. De stichting pleit verder voor deel neming aan de toto in verenigings verband, een werkmethode die in de memorie van antwoord wordt ver worpen. Het inschakelen van vereni gingen heeft een bijzonder goed en nuttig effect gesorteerd, aldus wordt in de nota gezegd, en bovendien een frappante kostenbesparing opgele verd. Bij de K.N.V.B.-toto beliepen in het afgelopen voetbalseizoen, bij een omzet van 24 miljoen gulden, de onkosten circa 3 procent. Er wordt bovendien gewezen op het belangrij ke psychologische effect van de zelf werkzaamheid door sportlieden. Op het punt van de verdeling van de opbrengst i.e. de afdracht aan sociale en culturele instellingen, ls het stich tingsbestuur van mening dat het door de ministers voorgestelde percentage van 25 procent van de netto-opbrengst te hoog is. De suggesties in de memo rie van antwoord gaan zelfs verder dan door deze instellingen (verenigd in het comité sportprijsvragen) werd gevraagd, zo staat in de nota. De stichting Neder landse Sporttotalisator had het comité sportprijsvragen een aandeel van 5 procent van de netto-opbrengst bjj een inleg tot 20 miljoen gulden aangeboden, plus eventueel 25 procent van de netto opbrengst van een inleg boven 20 mil joen gulden (in de praktijk 9 tot 15 procent bij een inleg, variërend van 25 miljoen gulden tot 40 miljoen gulden). Het comité sportprijsvragen achtte dit voorstel niet aanvaardbaar en vroeg een-derde van de netto-opbrengst bij een inleg boven 10 miljoen gulden (20 tot 25 procent bjj een inleg van 25 mil joen gulden tot 40 miljoen gulden). De memorie gaat evenwel uit van een vast percentage van 25 procent, welk per centage overeenkomt met dat in het toto-rapport van de K.N.V.B. dat in 1956 werd samengesteld, doch waarvan de zeer hoge verwachtingen ten aan zien van de inzetten - aldus de nota - inmiddels reeds lang door de feiten zijn achterhaald. Het aanbod van de stichting Neder landse Sporttotalisator aan het comité sportprijsvragen is, zo wordt gesteld, twee a drie keer zo groot als op grond van de gegroeide verhoudingen (i.e. de afdracht aan het comité door een andere toto-organisatie) rederlijker- wijs mocht worden verwacht. Het stich tingsbestuur meent dan ook mede gezien de enorme behoeften van de sport, die nog groter zullen worden bij de invoering van de vijf-daagse werk- AMSTERDAM, 23 juni Naar eerst thans is gebleken, is de consul-generaal van de Dominicaanse republiek alhier, de heer Salvador Barinas Tejeda, op of omstreeks 7 juni plotseling uit Neder land vertrokken. Hem werd op Schip hol uitgeleide gedaan door twee rechercheurs van het, bureau Overtoom, aangezien de heer Tejeda om politiebe scherming zou hebben verzocht. Om trent de achtergrond van di- plotselinge vertrek met onbekende bestemming wenste men zowel van Dominicaanse zijde als van de zijde van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag niets mede te delen. Wij vernemen echter, dat de heer Tejeda het land voor privé-redenen heeft verlaten. In tussen is zijn opvolger, de heer Alejandro Coen, reeds in Nederland aangekomen. week met de aanbieding ernstig naar een oplossing te hebben gestreefd. in de nota worden tenslotte bezwaren gemaakt tegen de voorgestelde hef fing van omzetbelasting op de eventu ele nationale sport-toto, welke bij een inleg van rond 25 miljoen gulden niet minder dan een miljoen gulden zou ont trekken aan het doei, waarvoor de prijsvraag wordt georganiseerd. Een dergelijke heffing mist, volgens de samenstellers van de nota, elke rede lijkheid. Ter kennis van de kamerleden wordt nog gebracht dat 886.456 personen van 18 jaar en ouder, alsmede besturen van 7427 sportverenigingen en van 44 sportbonden, hun adhesie met het verzoek van de stichting Nederlandse Sporttotalisator om een ongelimiteerde toto hebben betuigd. Deze schriftelijke bewijzen van instemming zijn vanmor gen aangeboden ter griffie van de Tweede Kamer. In de gistermiddag gehouden vergade ring van de Tweede Kamer heeft de voorzitter, dr. Kortenhorst gezegd aan te nemen, dat met de behandeling van de loterij-onderwerpen woensdag 6 juli een aanvang kan worden gemaakt. BRUSSEL, 23 juni (A.N.P.) De 34-jarige leider van de nationale Con golese beweging, Patrice Loemoemba, heeft vandaag, precies een week voor de onafhankelijkheid, de eerste regering van de Congo gevormd. Hij is daarin zelf minister-president en minister van defensie. In zijn kabiniet zijn geen ver tegenwoordigers opgenomen van de Aba- ko, de partij van Loemoemba's rivaal Kasavoeboe. Loemoemba heeft na het bekendma ken van de lijst van ministers ver klaard, de candidatuur van Kasavoeboe voor de functie van staatshoofd niet te zullen steunen. De stemmen van zijn Congolese nationale beweging en de bondgenoten zullen worden uitgebracht op Bolikango, een gematigde Congolese leider. OSLO, 23 juni (UPI) De Russische eerste vice-premier Anastag Mikojan en zyn gezelschap zijn vandaag om 11.20 uur op het vliegveld van Oslo geland. De Noorse premier Einar Gerhardsen, de minister van buitenlandse zaken, Halvard Lange, en andere vertegen woordigers van de Noorse regering be vonden zich op het vliegveld om de Rus sische gasten te begroeten. Mikojan was o.a. vergezeld dooë de vice-minister van buitenlandse zaken. Semitsjasnov, hetgeen erop wijst, dat financiële en handelspolitieke problemen ter sprake zullen komen op de Noors- Russische besprekingen. Volgens het conservatieve „Morgen- bladet" is de voornaamste missie van Mikojan een oplossing te vinden voor de schuld van de Russische regering aan Noorwegen voor de bouw van de hydro- elektrische installaties in de vallei van de Paswik in Finmarken. Noorwegen, dat van de Sovjet-Unie grote bedragen te vorderen heeft, zou volgens Morgen- bladet, te kennen hebben gegeven, dat het de voorkeur geeft aan meer handel boven terugbetaling in contanten. BERGEN, 23 juni In het kapittel van de Zusters Ursulinen van Bergen is tot algemene overste gekozen zus ter Concordia (Schpgen), en tot raads- zusters: zuster Dilecta (van der Laan), zuster Maria Regina (Scholten), zuster Dolorosa (Borst), zuster Magdaleni (Dijker) en zuster Beata (Boogmans). De stelling, dat wedijver de moed<j' van de vooruitgang is, mag voor economie in vele gevallen opgaan, W de overheid gelden andere wettel Want al jarenlang beconcurrerflj Rijkswaterstaat en Publieke Werk van Amsterdam elkaar met hun tilt1' nelplannen en het resultaat is, dat ef nog steeds ponten over het IJ Noordzeekanaal varen en de rij2* auto's als maar langer worden. U van de zakelijke argumenten, d' beide partijen met grote vlijt aandrd' gen, en los van de prestigekwestie!i die helaas ook een rol gaan speW is dit de pijnlijke kern van de zaak Er gebeurt al jaren niets. Mef schrijft rapporten en adressen, vl' stalleert commissies en interpelleer ministers, maar beslissingen vallen et niet. Iedereen is er van overtuigd, dm er een beslissing genomen moet wor' den en minister Korthals heeft n* vrij duidelijk doen weten, dat z'i!1 voorkeur uitgaat naar de Coentunnel Voor het Amsterdamse gemeentebe- stuur is dat een bittere pil. Met* dacht, na het gunstige rapport vafl het Centraal Planbureau, de zaak wel rond te hebben, maar als ef straks eerste palen geslagen worden dan gaan die ter hoogte van Zaandam in de bodem en niet aan het IJ-front- De minister zal er ongetwijfeld een harde dobber aan krijgen om de tun nel van Waterstaat bij de Kamer ge' accepteerd te krijgen, want al is de Coentunnel goedkoper dan de IJ-tun nel, de onverbrekelijk daarmee ver bonden wegenaanleg is dat beslis' niet. Nu de IJ-tunnel voorlopig }n Den Haag geen haalbare kaart schijnt te zijn, is er daarom grond voor de vrees, dat ook met de Coentunn geen al te grote haast gemaakt zfll worden. De schade van deze jammer lijke traagheid zal zich op vele ter reinen doen gelden. Voor Amsterdami dat wel erg gestraft is voor zijn ij te grote voortvarendheid en nu me' de sof van 20 miljoen vergeefs ge' investeerde guldens blijft zitten, is et dan alleen de kleine troost, dat men voorlopig zijn schaarse gemeentelijke guldens in een aantal andere dringend noodzakelijke objecten kan investeren" iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiii11' (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. 23 juni „Ik heb eeij paar loonstaten thuis. Die ga ik W® even halen," zei een 29-jarige boekhou der van een fabriek voor constructie materialen toen hij kort geleden pl°l® ling controle kreeg van een accoun tantskantoor. De man kwam echte' niet meer terug. Bij controle bleek, au hij zijn zaak voor ongeveer tienduizend gulden had benadeeld door knoeiertje» in de loonstaten. Zo had hii sa'®rissai „uitbetaald" aan werknemers dl®hon- lang niet meer aan het bedriif veru den waren. Na enige tiid bleekdever In BelRib te verblUven 'Zi)n wist hem over te hnjpn tiaST Ï*WW terug te komen. Gisteren werd M gehouden. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 23 juni De Haags* politie heeft gisteren twee vrouW_e»' aangehouden van resp. 35 en 32 ja®„ Zij worden verdacht van uitlokking v» winkeldiefstallen. Het is gebleken dat vrouwen het elfjarige dochtertje v®' een van hen mee de stad in namen haar aanwezen wat zy moest wegPa ken. Op een veilige afstand keken dan toe of het goed ging. Gisteren we» het kind door een rechercheur van n® warenhuis op heterdaad betrapt. De b® langstelling van de vrouwen ging 0 der meer uit naar flesjes parfum. HOOP RLFbTIQ NU... LOOP ME UIT PE HUI IN

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2