VEILIGHEIDSRAAD neemt Argentijnse resolutie aan A Ik vind Heineken Argentinië bereid Duitse ex-kamparts uit te leveren Ferrania i MENEER BOBBS— NEEMT VAKANTIE Last J West-Duitsland kent schuilplaats van dokter Josef Mengele Maandag over dracht bestuur bisdom Den Bosch „INTERUNIE" Kennismaking met Europa Ex-parlementa- riër dient klacht in tegen Soekarno madurodam Ike golft op Honoloeloe «SS. VRIJDAG 24 JUNI 1960 PAGINA 7 De kwestie-Eichmann NEW YORK, 24 juni (Reuter, A.F.P.) De Veiligheidsraad heeft met acht stemmen voor, geen tegen en twee onthoudingen (de Sovjet-Unie en Polen) aan Israël verzocht om aan Argentinië passende genoegdoening" te ge- Ven voor de schending van zijn soevereiniteit voor de ontvoering Van de Duitse oorlogsmisdadiger Adolf Eichmann. De Argentijnse afgevaardigde heeft niet aan de stemming deelgenomen, terwijl de Israëlische afgevaardigde geen stemrecht had, daar Israël geen lid van de Veiligheidsraad is. Linkse coalitie wint verkiezing in Parijs Mgr. W. Mutsaerts neemt 7 juli afscheid HH Turkse majoor redt leven van Inön\i Beweging ten gunste van Stevenson UW DEELNEMING 'IN DE J WERELDWELVAART In St.-Michielsgestel Lederwarenfabriek gaat weer aan de slag In ander gebouw 2000 Amerikaanse studenten op komst Dit is uw merk voor FOTO en CINE Schrik van volière houders gepakt Vogeldieven in Maastricht Examens V.. Modineffe Den Bosch I960 tweede maal de gelukkige nationale modinette-titel gekozen Jo Buys voor de Naar Amsterdam voor de m Adhesie voor de voetbaltoto A i| t Muzikaal eeuwfeest Vrouw in de pool door EDWARD STREETER (Wordt vervolgd) {Advertentie) BONN, 24 juni (U.P.D) Argentinië ?eeft West-Duitsland toegezegd de voor- IJlaUge concentratiekampdokter Josef pengele te zullen uitleveren, zodra hi) »®arresteerd is, aldus is gisteren offi- ®teel alhier meegedeeld. West-Duitsland verzocht in januari om uitlevering van leze beruchte figuur, die tijdens de eorlog op het station van Auschwitz *tond om de aankomende gevangenen te verdelen in een groep die dadelijk •jaar de gaskamer moest en een groep lie dwangarbeid moest verrichten. Bovendien wordt hij ervan beschui- aigd veel gevangenen persoonlijk inge- Poten te hebben met benzine, carbol- g»ur en lucht. »,P 5 mei van dit jaar vaardigde het **or van Freiburg een arrestatiebevel "•t tegen hem. ?.9p een v.raa(L(0\, ^est-Duitsland er 2eker van is, dat Mengeie ,icu gentinië bevindt, antwoordde een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken: ..Wij beschikken 2yer uitstekende en betrouwbare infor maties, waaruit met zekerheid valt te ,?cAuderen dat Mengele in Argentinië West-Duitsland heeft de Argentijnse wrhi«ieiteri ooi' nieegedeeld. waar de ^bljjfPlaats ^j^jjengeie is. De woord- °ver hLsprak zij" erkentelijkheid uit £entif)if -positieve antwoord" van Ar- VIÜÏJ9S. AIRES Het bestuur van hoop binse Kamer van Koophandel te-1 ROWetgerci het aftreden van dr. Karl Klingenfuss als directeur te aan vaarden. Ook van deze Duitser heeft West-Duitsland de uitlevering gevraagd °P grond van het feit dat hij van oorlogs misdaden werd verdacht. Argentinië beeft geweigerd hem uit te leveren. Het bestuur zegt de achtergrond van t. PARIJS, 24 juni (Reuter) Een coa- loa van socialisten, communisten en - den van de verenigde socialistische ??vty heeft woensdagavond de overwin- 2!bg behaald bij het kiezen van de lei- S"?g van de raad van het departement J^he, dat Groot-Parijs omvat. De drie Poeperingen kregen alle tien posten aarover gestemd werd. Er werden vijf -Phimunisten gekozen, van wie twee als voorzitter en drie als secretaris. Klingenfuss te hebben bestudeerd en te hebben bevonden dat h(j reeds voor een Neurenbergs gerechtshof was versche nen. In een door de Amerikaanse plaatsvervangende openbare aanklager, Robert Kempner, ondertekende verkla ring werd gezegd dat Klingenfuss slechts af en toe voor Hitiers ministe rie van buitenlandse zaken had ge werkt en hiermee had opgehouden zo dra h(j besefte welke soort werk van hem verwacht werd. DEN BOSCH, 24 juni (KNP) Don derdag 7 juli. feestdag van O.t. Vrouw van Den Bosch, zal de scheidende bis schop van het Bossche diocees, mgr. W. Mutsaerts, afscheid nemen van zijn bisdom. Officieel draagt hij maandag het bestuur aan mgr. W. M. Bekkers over. 7 juli des avonds om zes uur pon tificeert mgr. Mutsaerts een H. Mis in de kathedraal van St.-Jan in aanwe zigheid van kardinaal Alfrink, van (Advertentie) mgr. W. Bekkers en talrijke andere ker kelijke en burgerlijke autoriteiten. Daarna wordt een huldigingsbijeen komst gehouden in het Casino van Den Bosch, tijdens welke het afscheidsge schenk wordt aangeboden, bestaande uit een bijdrage voor de seminaries van het bisdom, vooral voor het seminarie Beekvliet. Diezelfde avond zal mgr. Bekkers als de nieuwe bisschop worden begroet. SCHIPHOL, 23 juni Volgens de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Pan American World Airways, die een in Amerika uitgegeven statistiek citeert, heeft de KLM in 1959 van alle lucht vaartmaatschappijen het meeste vracht vervoerd over de Atlantische Oceaan. Met bijna zeven miljoen kg vracht is de K.L.M., die het vorig jaar tweede was achter de PANAM, deze Amerikaanse maatschappij thans gepasseerd. y^esident Eisenhower van de Verenigde Stenen rust in Honoloeloe uit van zijn ®iï door het Verre Oosten. Uiteraard beoefent de president er zijn geliefde golf- ®ei. Eisenhower zal maandagavond voor de Amerikaanse radio en televisie verslag uitbrengen van zijn reis. ISTANBUL, 24 juni (Reuter) Ma le Kenan Bayraktar van het Turkse heeft gisteren op een persconfe- SQj'ue alhier meegedeeld, dat hii en zes fe2*ten in mei 1959 het leven hebben van de toenmalige leider der re- $sh;lkeinse oppositiepartij, ex-president Ismet Inönü. r Bayraktar bevond zich op dat 0Me Pet nabij Istanbul gelegen aPi, toen een auto, waarin gene- °Ud was gezeten, werd aange- v(ja en omringd door een menigte gezinde leden der voormalige atische regeringspartij, onder wie v?ie ambtenaren bevonden, hip demoeraten maakten fu. stal ten Pettt^araal Ir>önü uit zijn auto te Ir, en, ter Plaatse te doden. De ma- va5ron u2dn zes manschappen trokken revolvers en zij wisten de 6 oppositieleider te ontzetten. WASHINGTON, 24 juni (AFP> - James Doyie, een der leiders van de Democratische partij in Wisconsin, heeft gisteren bekendgemaakt, dat er eer nationale beweging is opgericht die zal streven naar kandidaat-stelling van Stevenson voor het presidentschap der Verenigde Staten. Hij voorspelde, dat Stevenson door de Democratische Conventie na verscheidene stemmin gen tot kandidaat zal worden gekozen Doyle deelde verder mee, dat het na tionale comité dei partij had gewei gerd kantoren te verschaffen aan aan hangers van Stevenson in het hotel waar het hoofdkwartier der conventie zat worden gevestigd. Parkstraat 30, Den Haag c.* TILBURG, 24 juni De directie van de Schiedamse Lederwarenfabriek NV te Tilburg heeft besloten zo deelt zfl mede met ingang van maandag de produktie in Sint Michielsgestel ge deeltelijk te hervatten in een ander daartoe gehuurd gebouw. Deze maat regel maakt het heen en weer reizen van in Tilburg te werk gesteld uit St. Michielsgestel afkomstig personeel overbodig. De directie heeft dan te vens de mogelijkheid de resultaten van het onderzoek naar de mogelijke in vloeden van buiten af ten aanzien van de optredende ziekteverschijnselen af te wachten. LEIDEN, 24 juni Evenals in vori ge jaren organiseert het Nederlands bu reau voor buitenlandse studentenbe trekkingen (NBBS) in 1960 in opdracht van de regering de reis van ongeveer 2000 Amerikaanse studenten naar Ne derland, en hun verblijf in Europa. 29 juni arriveert aan de Wilhelmina- kade te -Rotterdam het ss „Waterman" en 8 juli het ss „Groote Beer". Een of ficieel woord van welkom zal worden gesproken door dr- E. W. T. Hunger, alg. secretaris van de K.v.K. te Rotter dam, terwijl staatssecretaris E. G. Stijke] de spreker zal zijn op 8 juli. Muzikale medewerking zal bij de aan komst van de schepen verleend worden door de Rotterdamse douane kapel. De officiële genodigden zullen aan boord van de schepen tijdens een re ceptie kennis maken met de technische staf en de Nederlandse en buitenland se spreker, die op uitnodiging van het NBBS, de studenten tijdens de reis heb ben voorgelicht over de culturele, socia len en politieke situatie van de Europese landen, die zij in de maanden juli en augustus zullen bezoeken. (Advertentie) De beroemde Italiaanse film DJAKARTA, 24 juni (Reuter) Het voormalige lid van het Indonesische parlement Soetomo heeft gisteren een klacht bij het Indonesische Opper ste Gerechtshof ingediend tegen presi dent Soekarno en zijn kabinet, die hij beschuldigt van schending van de grondwet en het vervangen van de door het volk gekozen afgevaardigden door benoemde leden. Het gekozen par lement, waarin Soetomo de leiding had van de Indonesische Volkspartij, werd op 5 maart door Soekarno ontbon den omdat het, naar zijn mening, in on voldoende mate met de regering-Dju- anda had samengewerkt. Het „parlement der benoemden", waarin aangewezen politici en vertegen woordigers van bepaalde maatschappe lijke groeperingen, zoals de strijdkrach ten, zitting hebben komt morgen bij een. Leden van de Democratische Li ga, een organisatie van gematigde en rechtse politici, die in het leven werd geroepen om de strijd tegen het „par lement der benoemden" aan te binden, hebben verslaggevers meegedeeld dat premier ir. Djuanda hen heeft uitgeno digd in de loop van de volgende week besprekingen met hem te voeren. MAASTRICHT, 23 juni De recherche heeft een 28-jarige log arbeider en een 36-jorige bouwvakarbeider aangehou den. Zö vormden tot nog toe de schrik van vele volièrehouders in Maastricht. In de laatste twee jaren hebben zij na melijk hier en in de omstreken een groot aantal inbraken in volières ge pleegd en in totaal tenminste zevenhon derd zang- en siervogels gestolen. De waarde van deze vogels varieerde ge woonlijk va" lot ƒ10 doch soms werden dieren met een waarde van ƒ50 tot ƒ60 ontvreemd. De dieven hadden bovendien de on hebbelijkheid do vogels met vijf, zes te gelijk in hun zakken te stoppen, waar door er dan een aantal om het leven kwam. Van de volières die zij bezoch ten lieten zij vaak de deuren open. Bij het aanbreken van de dag ontsnapten dan nog vogels. De vogels werden in Maastricht veelal aan Belgen verkocht. De recherche kon slechts een klein aan tal van de gestolen dieren achterhalen. BAARLE NASSAU, 22 juni Kweek school de la Salie. Geslaagd dc heren: E. Anthony, Aruba; br. C. v. Ben- them, Haarlemmermeer; br. A. v. Box- el, A'dam; A. Brekelmans en R. ten Brink, Tilburg; E. Brok, Goirle; C. Bruggen, St. Joachimsmoer; br. A. Christoffels, Bennenbroek; br. E. van Dortmont, Hank-Dussen, br. F. Erbrink, Heemstede; Th. v. Gestel en A. v. Gor- kum, Tilburg; L. Hannen, Heerierhei- de; A. v.d. Hout, Tilburg; br. A. Joos- ten, Baarle-Nassau; E. J. Kok n J, Kok, Tilburg; br. J. Martens, Baarle- Nassau; A. Meeren, Gilze; J. v.d. .'ut, Alphen; J. Pijpers, Chaam; br. A. van Tuijll, Heersch: br. F. Uitermarkt, Haar lem; br. M. v.d. Velden, Heemstede; br. M. Verstegen, Heesch; G. Vorsten- bosch, Udenhout; I. Vrenken en A. Wol- fert, Tilburg en J. Wouters, Baarle Nas sau. 's Lands Kroniek In een casinozaal die op deze war me avond letterlijk en figuurlijk tot het kookpunt gekomen was, hébben ongeveer duizend modinettes uit Den Bosch en omgeving zich be ijverd om hun favorieten aan te vuren die zich op deze avond met elkaar ge meten hebben om de titel Modinette Den Bosch 1960. Die deelneemsters hebben op deze avond bewezen echte kinderen van onze tijd te zijn. Ze wa ren handig, vlot met het mondje, goed bekend met sterren die door radio en tv vermaardheid hebben verworven, maar de vragen die meer op het vlak van de algemene ontwikkeling lagen, kregen bij hen doorgaans een slechte beurt. De jury bestaande uit Lea Smulders en twee docenten uit het confeetieonderwijs, nam het niet altijd even nauw want toen bij een vraag naar drie Nederlandse dagbladen ook „De Limburgse Krant" werd genoemd, keurde zij dat antwoord goed. Mis schien wil ze er ons eens van in ken nis stellen waar dat blad wordt uitge geven. In ieder geval was er al vrij gauw geen twijfel aan dat deze avond een aangelegenheid van een bepaald bedrijf ging worden en het was een dolgelukkige Jo Buys uit Den Bosch die tenslotte de modinettering aan de vinger kreeg gestoken door mevr. Cleerdin, de echtgenote van de voor zitter van de Industriële kring Den Bosch. Zij kreeg ook een prachtige strijkplank met zitje en toebehoren voor haar uitzet mee. De verhoudingen aan het Bossche modinettefront ble ken niet veel veranderd te zijn want Jo Buys behaalde voor de tweede maal deze titel. Zjj mag nu ook in Am sterdam meedingen naar de nationale modinettetitel. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiii \e instelling van een voetbaltoto, maar dan een „bespeelbare toto" is in I en buiten het parlement aan de orde van de dag. Donderdagmorgen bood de heer J. Muilenburg, plv. secretaris-penningmeester van de K.N.V.B. (links op de foto), ter griffie van de Tweede Kamer een groot aantal adhesie betuigingen aan. De K.N.V.B.-functionaris, speciaal belast met toto-zaken, was daarbij vergezeld van een ander K.N.V.B.-bestuurslid, de heer L. Brunt. Voor de 900.000 adhesiebetuigingen van in sport en toto geïnteresseerde Nederlandse burgers en sportorganisaties had men een grote verhuiswagen nodig met een aanhangwagen. Deze had men met de nationale kleuren versierd. Met de ad hesiebetuigingen, gebundeld in dozen met rood-wit-blauwe linten en gesorteerd naar sport-rayons, wordt aangedrongen op één nationale toto zonder beperkende bepalingen wat betreft deelneming, verdeling van de opbrengst en het prijzen geld, met de mogelijkheid tot een maximale inleg van twee gulden per deel nemer en op vrijstelling van heffing van omzetbelasting. De harmonie „Eutérpe" van Ven- ra v bestaat honderd jaar. Een jubileum,dat naar de mening van de Venrayse gemeeneschap duch tig moet worden gevierd. Derhalve gaat het Peel-stadje een week lang, van 25 juni tot en met 3 juli, feestvie ren. De zestig leden van het jubileren de korps, dat fraai geüniformeerd is en een jeugdorkest in opleiding heeft, maakt aan het begin van de feestweek zaterdag een muzikale wandeling door de binnenstad om daarna te recipiëren in zaal Wilhelmina. 's Avonds ver zorgt de koninklijke harmonie „Lente- krans" uit Linne een galaconcert in de speciaal gebouwde feesttent op de terreinen van hotel „De Gouden Leeuw". Daar is zondag, na een plech tige hoogmis tot dankzegging, een ju bileumconcours, waaraan vflftien mu ziekkorpsen zullen deelnemen. Andere evenementen zijn: een cabaretavond, door bekende radio-artisten op 27 ju ni, een jubileumconcert door het hon derdjarige muziekgezelschap „Euter pe" op 28 juni; een poppenkastvoor stelling door de Maastrichtse „Poesje nellenkelder" voor de gehele Venrayse schooljeugd 29 juni. het optreden, van de Kerkraadse Tiroler-kapel op 30 juni en 2 juli en tenslotte op de laatste dag van de feestweek, zondag 3 juli, een drumbandconcours met bal champêtre na. Tijdens dit laatste con cours verzorgt de grote winnaar van het Kerkraadsewereldmuziekconcours 1958, het uit 85 leden bestaande corps „de trommelaere van Roesendaele" een fleurige parade. Ten bewijze dat het niet altijd „stom geluk" is, als een vrouw winnaar wordt van een pool, terwijl zij van de zaak waarover de pool gaat geen ver stand heeft, is er de stoute prestatie van mevrouw E. M. de Mulder-Bakker in Hengelo. Mevrouw De Mulder heeft als enige vrouw met 79 mannen „ge poold". En gewonnen! Het onderwerp was de bouw van een toneeltoren van 26 meter, waarbij de opgave was: te raden op welk tijdstip het hoogste punt zou worden bereikt. Tachtig formulie ren werden ingevuld. Alle deelnemers waren betrokken bij de bouw van de toren: boven het Hengelose concert gebouw. Niemand raadde het precieze tijdstip, maar degene die dat tijdstip het meest nabij kwam b0 de invulling op het formulier bleek mevr. De Mul der te zijn. Had zij als echtgenote van de hoofduitvoerder de beschikking ge had over een feilloze berekening? Dat niet. Maar mevr. De Mulder had evenals alle andere deelnemers kennis kunnen nemen van de planning. En het tijdstip dat die planning aangaf, hoewel dat niet precies uitkwam, heeft Zij op haar formulier ingevuld. Dus toch geen „stom geluk" Vertaling: F. A. BRLlMiLAVS 25 Om het leven te houden in een omgeving, als waarin de Carvers leefden, moest men als het ware een beroepsindividualist worden. Met de naieve on beschaamdheid de jeugd eigen, verklaarde Susan aan iedereen, die het horen wilde, dat zij haar eigen opvoeding als meer dan ouderwets, als een mislukking beschouwde, waarvan het doel niet was geweest haar latente persoonlijkheid te ontwikke len, maar enkel om slagbomen op te richten dwars over maatschappelijk verboden paden. Toen Peter geboren was, deelde ze haar moeder mee, dat ze van plan was om een gezin groot te brengen vol gens heel andere beginselen een gezin, waar het woord „verboden" onbekend zou zijn. Toen Susan in de wildernis verdween, had meneer Hobbs al zijn hoop op Jane gesteld. Geen twee zusters waren ooit zo verschillend geweest. Susan was donker en in de zeldzame ogenblikken, dat haar gezicht in rust was, tamelijk gewoontjes. Jane daarentegen was een schoonheid met rijk, goudblond haar Het was een schoonheid, die sterki- mannen de rand van -de tafel deed vastgrijpen, als ze naar voor het eerst aanschouwden Anders dan Susan was Jane nooit op een college geweest. Dit was ten dele, omdat iedereen wist, dat zij geen schijn van kans maakte om toegelaten te worden, en voorts omdat zjj het leven veel te afwisselend en vol avontuur achtte om het door studie te willen laten onderbreken. Misschien was het juist, omdat het leven zo gul, zo kleurig, gemakkelijk en gezellig geweest was, dat ze plotseling haar hart verloor aan een lang, slungelachtig jongmens met een verwilderde haar dos. die uitgerekend economie doceerde aan de Pendergast University in Indiana. Misschien was het, omdat van al de mannen, die hun harten aan haar voeten hadden gelegd, Byron Dangerfield Grant de eerste intellectueel was. Misschien was het, omdat hij zo verstrooid was en zo verloren en verdwaald in zijn wereld van gedachten en ideeën, dat hij onbewust scheen van haar schoon heid Misschien was het, omdat het leven aan die Pendergast University zo geheel anders was dan wat zij tot dusver kende, dat het voor haar de uitdaging van het nieuwe en onverwachte inhield, waarnaar zij zonder het te weten altijd had ge snakt. Maar wat ook de reden was, het wonder geschiedde en ze trouwde met hem. Aangezien ze nimmer eigen, diepgewortelde over tuigingen en ideeën bezeten had, vond zij het niet moeilijk om die van haar man met geestdrift te aanvaarden. Zij beschouwde Byrons denkbeelden op het gebied van de sociale wijsbegeerte en de eco nomie als even zovele hemelse inspiraties en zjj was bereid om een strijd Op leven en dood met haar vader te leveren, als hij erop zinspeelde, dat die inspiraties eerder uit het Kremlin stamden. Maar in ieder geval leefden de Grants niet, zo als mevrouw Hobbs het uitdrukte, in stoffige holen en modderpoelen. En Pendergast was niet zó ver weg, dat ze er niet zo nu en dan heen zou kunnen gaan om met dromerige ogen over de wieg van haar kleinzoon te hangen ogen, die weigerden te zien, dat Byron Dangerfield Grant Junior ge doemd was om het sprekende evenbeeld van zijn vader te worden en in niets te lijken op zijn knappe moeder. „Eén ding is zeker", zei mevrouw Hobbs, terwij) ze met haar potlood tegen haar tanden tikte, „we zullen een box moeten kopen". „Waarom?" zei meneer Hobbs „Waarom zouden we nu uitgerekend een box moeten kopen? We be talen een schandalige prijs voor dit huis, juist omdat er hectaren onontgonnen grond omheen liggen, waar de kinderen op rond kunnen rennen. En dan zouden wij ze achter de spijlen van een looprek verban nen? Mag het moderne kind dan nooit spelen?" „En dan Is er nog iets anders," zei mevrouw Hobbs. „Ik heb geprobeerd om twee kinderbedjes leggen „Wa te lenen, maar niemand schijnt ze te kunen missen Dus zullen we er wel een paar moeten kopen". „Luister, Peggy! Die dingen kosten geld. Ik ben geen Maharadja of zoiets Ik verdien mijn geld moeilijk genoeg en dan komt de regering en neemt me alles weer af. Hoe kun jü dan verwachten, dat ik het maar uit blijf geven als water. En, bovendien, wat denk je met al die rommel te doen, als we weggaan? We zullen met een verhuiswagen terug naar huis moeten". „Wil jij de kinderen dan op de vloer te slapen gen?" /at zou j0 doen, als wjj heel, héél arm waren?" Het was een krijgslist, die hij bij dergelijke gesprek ken méér gebruikte, maar mevrouw Hobbs had ge leerd om aan dergelijke filosofische valstrikken te ontkomen. „Ik weet niet, wat we zouden doen, als we heel, héél arm waren en het kan me ook heel weinig schelen. Het enige, dat'ik weet. is, dat de kinderen bedjes moeten hebben om in te slapen". „Wil je me hlepen om een paar inkopen naar- binnen te dragen?" vroeg mevrouw Hobbs. Meneer Hobbs zat in een schommelstoel en gluur de slaperig over de leuning van de veranda. De achterbank van de Sedan was tot het dak volgesta- peld met dozen en pakken en de openkierende ba- gageruimte was met een touw dichtgebonden. „Genadige hemel", zei meneer Hobbs, ,,waar moeten we al die rommel bergen?! we hadden een pakhuis moeten huren in plaats van een buitenhuis. En wie moet dat in 's hemelsnaam allemaal betalen? Enkele en alleen omdat drie kleine kinderen beslui ten om naar zee te gaan „Luister nu, Rog, en wind je niet zo op. Je maakt je al druk voordat je goed en wel weet, wat er aan de hand is. Het meeste van wat ik hier heb, is dringend noodzakelijk. Vergeet niet, dat we tien monden moeten openhouden. En dan waren er een paar dingen, die ik beslist moest hebben, zoals zo'n ding om binnenshuis de was te drtgen en een extra wasketeltje voor de luiers en aan baby-tobbetje „Een wét?" „Och, je weet wel: zo'n ding om kinderen in te wassen een kinderbadje". „O", zei meneer Hobbs, „ik dacht, dat je het over de een of andere kermisvermakelijkheid had." (Advertentie) Kom naar bet onvergetelijke miniatuurstadje! Den Haag - N heveningen Sommige mensen kunnen zich in het gewone leven zo imperialistisch gedragen. Neem nou die heer die d« trein binnen stapte, zijn jas je uittrok, het aan een haak je hing en op een andere plaats ging zitten. „Anders hangt zo'n ding maar in je nek", zei hij verklarend tegen mij. „O", zei ik. Ik had mijn jasje om die reden in het bagagenet geworpen. Even later trad een verse passagier binnen. Er was nog één plaats vrij: die waar het colbertjasje hing. De bezitter ervan keek mij wei felend aan. Hij wist wat ik zat te denken. En hij richtte zich nu tot de nieuw binnengekomene en vroeg: „Heb-ie er last van?" „Welnee immers", was het antwoord. En ook hij ontdeed zich van zijn jasje en bevestigde het aan het haakje achter de stierenek van die eerste man. Deze man richtte zich nu tot mij en zuchtte: „Je hebt toch rare mensen". „Ja", zei ik, „ze hebben nergens last van".

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 7