1 WIM VAN EST in de gratie bij publiek en... gendarme WINKELEN BIJ GODDET Spel van Maria Bueno erg indrukwekkend MENEER HOBBS NEEMT VAKANTIE Oudste Tourrijder zo vrolijk als Geldermans stilletjes Start van Hairos dubieus in Grote Prijs der Lage Landen mm Sprintwedstrijden op de Bosbaan ilf - Braziliaanse, Karen Hantze en Ann Haydon bij laatste acht Voetbalploeg uit Brazilië blijft in Nederland Harry Wouters: knappe zege in springconcours Op CHI te Enschede Maas nu derde bij de Stars Zondag op Wassenaarse baan ZATERDAG 25 JUNI 1960 PAGINA 11 BRUSSELSS De Tour en de radio HOLLENSTEIN NIET IN DE TOUR DE FRANCE Amateur Groene weg negende op Man Oostduitser zegeviert Goede training voor Olympischeroeiers Mexico-Nederland grote belangstelling Waterpolo-uitslagen Regen spelbreker op Wimbledon NieuW'Guinea AUSTRALIË onder druk van de Beheerschapsraad Armin Hary: nu slechts 10.4 op de 100 meter Laatste training T.T.-Assen John Surtees neemt geen risico's Uniek in test-cricket Hattrick van bowler der Zuidafrikanen Vreemd gedrag op Schiphol Kieler Woche Franse zege in golf- toernooi Wassenaar door EDWARD STREETER Zweeds waterpoloteam maakt kans voor Rome Winst tegen Britten in toernooi te Groningen Amerikanen breken wereldrecords bij zwemwedstrijden (Van onze sportredacteur) LÏLLE, 25 juni Er is, lijkt ons, voor deelnemers geen dankbaarder evenement te vinden dan de Tour de France. Er mag het een en ander ge vergd worden van de man. die zich stort in het door de heer Goddet haast onmerkbaar maar niettemin met een meesterhand geleide wie- leravontuur, maar daar staat tegen over, dat het geploeter rijkelijk vruchten afwerpt. Er is nauwelijks iets te bedenken, waarvoor de met de karavaan meetrekkende schatbe waarder niet een beloning heeft, die het arbeiden verzoet. Als men met ge zwinde vaart een berghelling opklau tert, staat hij aan de top om de naam van de dappere in zijn omvangrijk cahier te noteren. Ais men met explo sieve beenbewegingen het peloton de hielen laat zien, de schatbewaarder is present. Zelfs ais men helemaal achteraan voortploetert op een band en een velg bijvoorbeeld dan nog wordt er gerammeld met de rijk gevulde buidel. En toch, er is een la cune. Dat is ons gisteren gebleken, toen de Nederlandse ploeg zich meld de in het hoofdkwartier. Dat zich pre senteren valt onder de regie van de heer Goddet, en hoort dus bij de Tour de France. Waarom zou dan ook de schatbewaarder niet aanwezig zijn? Men zoekt hem echter tevergeefs. Wat, zult ge zeggen, valt er nu te belonen als er nog geen meter gefietst is, als de Helden hun wapenuitrusting nog niet hebben aangetrokken en rond dwalen in het costuum zoals u en wjj plegen te dragen? Kijk naar Wim van Est. Hij had nau welijks drie passen gezet in de ruimte, waar de heer Goddet zijn troepen ver zamelt, of een gendarme snelde op hem af. „Wiem," zo klonk het. ,,Wiem, ben iiiimitiiiMiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit Niet textiel is op het ogenblik het dagelijks brood van het nijvere Lille, maar de Tour. De 17e eeuwse Hollandse meesters in het museum zijn niet meer de trots van de stad, het zijn nu de zeer opzichtige auto's en motoren met hun grote, felkleurige borden voor, achter en als het even kan, ook opzij, boven en onder. En het zijn de grote étalages met glimmen de race-apparaturen, glimmende fo to's van grijnzende wielerberoemd- beden en glimmende overwinnings- "Okalen Er hangen gele, groene, blauw-w'it-rode, paarse, witte en oranje truitjes in de winkels. Op de terrasjes'vraagt men elkaar wie er dit jaar eer, roem en een vette poet zal oogsten. Om het blokkerige jaarbeursgebouw gaat men eerbie dig voorbij, nieuwsgierig blikken werpend op de heren gendarmes, die het toestromende verkeer van schreeuwerige voertuigen regelen, maar met een indrukwekkende arm zwaai slechts verwarring in de hand werken. De verwarring gaat echter niet verder dan het hek, want daar bin nen, in het jaarbeursgebouw, heerst de wonderlijke perfectie die de Tour- Caesar Goddet bereikt heeft. Deze perfectie is een ongeëvenaard mira kel, want zij staat toe, dat ieder toch zijn eigen gang gaat, dat alle belangen gelijkelijk behartigd wor den en dat heel die razende kermis zich in al zijn kleurigheid kan ont plooien. Bien sür, het spektakel heeft cachet, functie. Treedt de hal van het jaarbeursgebouw «maar binnen; het geruis van zoetjes wui vende potpalmen streelt uw oor en de rode loper streelt uw aarzelende voeten. De receptiehal is dienstig voor elk op representatie gesteld miljoe nenbedrijf. En men kan niet mislo pen. De heren achter de balie zijn vriendelijk, bezig of joviaal, naar ge lang het hen van pas komt. Aan genaam geplooide grijze gordijnen hangen voor de ingang van het kan toor van de directeur-generaal. Nie mand zal nalaten er even een blik in te werpen. Monsieur Goddet? Neen, voorlopig alleen nog een don kerharige secretaresse achter een bureau met een ratelende schrijf machine. Achter een ander dis creet voorhangsel is het een ge drang van stoere lichamen, die hier hun bussels spieren en beenderen la ten wegen, hun borstkassen meten en hun ietwat nerveuze hartslag la ten beluisteren. Zoekt men verder, achter een van die pompeuze wandvlaggen bijvoorbeeld, dan verzeilt men in het heiligdom van de mecaniciens, die met verzotte blikken en goedkeu rende grommen, de tietsmachientjes aan een takel hangen. Hun werk aan die nog steeds als nieuw glinsteren de karretjes is als dat van de horlo gemaker. Hun stevige vingers strij ken liefkozend langs de kabeltjes en radertjes van de remmen en versnel lingen. Olie met de kleur van een jonge Sauternes-wijn druppelt van hun precisie-instrumenten. Moet daarmee het geweld van de elemen ten doorstaan worden? Verderop schuifelen de wielrenners, met hun bonkige gestalten, ploeg voor ploeg in de rij bij de fourier. Zij moeten hun petjes even passen, maar hun truien zonnekleppen, etenszakjes e.d. gaan ongezien in hun genummerde kof fers. Met hun glanzende, nieuwe kof fers in de hand verdwijnen de ren ners. Het is alsof de provincie ge winkeld heeft op de Nieuwendijk. In de ontvangsthal tussen de pal men is het inmiddels druk geworden. Opgewekt kakelend zien de kennis sen en collega's van vorige Tours hier elkaar na een jaar terug. Het werk moet nog beginnen, alsoi nu al niet geregeld is, dat de slanke, breedgeschouderde Nencini in Gap zijn maag wenst te vullen met Ra violi en Cerveletti con funghi. Na tuurlijk, alles is geregeld. Want dat is net grote mirakel van Caesar-God- det. Tiens, daar komt hij juist aan. Welk een entrée! ledereen zwijgt plotseling en wendt zich naar mon sieur Goddet. Tenger en recht in zijn beige kostuum treedt hij naar zijn kantoor, als oud-student van Oxford nog steeds de gentleman tot in iedere vezel. Hij groeit hier en daar minzaam Zijn rechtzinnig snorretje houdt zijn glimlach in toom. Hij verdwijnt ach ter de geplooide gordijnen. Het i.-. zo ver, heren. Zondagmorgen vroeg aan de start. TOURIST je daar weer." Wim van Est keek eens goed. Hij had in zijn rijke carrière als wielrenner al heel wat motorgendar mes gezien. Zij zorgden immers voor de „schoongeveegde" wegen. En deze zag er niet anders uit dan al de ande ren. „Wiem, van Bordeaux-Parijs," drong de gendarme aan. En toen begon nen bij Wim van Est de donkere ogen in de diepliggende kassen plots te glin steren. „Van Bordeaux-Parijs. Ja. In dat jaar, dat ze me de overwinning ge woon afgepakt hebben. Toen reed jij voor me. Weet je nog?" Plots volgde een levendig gesprek, waarin het ver loop van de rit nog eens uitvoerig uit de doeken gedaan werd. En de gendar me glunderde. Dat Wim van Est hém kende... Hij zou het onmiddellijk aan zijn vrouw schrijven. Wim van Est, een befaamde coureur. Daarna was het de beurt van de toe schouwers. Van de groten en de klei nen. Zij verdrongen zich achter het hek. Zwaaiden wild met boekjes en smeekten om een handtekening. „Wiem," riepen ook zij. „Van Este." En Wim van Est kwam handen te kort om in de boekjes of op de losse velle tjes papier een krabbel te zetten, waar bij later keurig in blokletters zijn naam geschreven zou worden. Welnu, zo vragen wij, verdiei-, een man, die zó in de gratie is, die dui delijk de held van de dag is, ook al moet het Grote Avontuur nog begin nen, verdient hij niet te worden op geschreven in het cahier van de schatbewaarder? „Vader" van de ploeg Overigens, Wim van Est had bepaald niet het gevoel, dat men hem tekort deed, Hij was zelfs bijzonder tevreden. Stralend als een kind zo stond Van Est daar. Wat had men hem over de kuif gestreken. Wat had het publiek hem geknuffeld. Dat alles deed de oude Willem bijzonder goed. Hij werd er zelfs spraakzaam van. „Ik ben dit jaar de oudste van de Tour. Zullen ze me net zo bejubelen als in de Ronde van Italië? Overal kreeg ik bloemen. En ze dronken champagne op me! De oud steWim van Est mijmerde voort. „Ik ben dit jaar de vader van de Ne derlandse ploeg. Ik ga de jongens zeg gen, wanneer ze hun kansen moeten grijpen. Tenminste als ze van voren rijden. Want, als ze maar wat achter in hangen, zien ze niet eens wat er ge beurt." Wat een verschil tussen Wim van Est, die nu aan de vooravond van zijn achtste Tour de France staat en de Be- verwijkse benjamin Ab Geldermans. Zo vrolijk, zo praatgraag en gemoedelijk als Wim van Est rondstapte bij het vervullen van de diverse formaliteiten, zo stilletjes keek Geldermans toe. Als of h{j begreep, dat velen hun hoop op hem gevestigd hebben nu hij in het voorjaar de overwinningen greep in de Ronde van Duitsland, de Waalse Pijl en het Ardenen-weekeindeGeladen tot BEGIN VAM HET CIRCUS Ie ET.- 26JUNI-108KM WolvetTbem Merchiem A? MoIrnhoriiU 'AnderlecH lennik ,gooik86km Ier telingen Bossily Gbislengh Edingen 71 km B ELGIE Aak 51 km Leuze 39 km Y7 Gourin >^Doorrvk20km daisleux 10km Asccl F RAN KRUK R'JSEL (Lille) Ravitaillering fmcmr.Grens ■.f»/T'JDRIT over ca. 28 km Brussel m li in ii ii ii ui nu li ii mi mi mi muil him ii urn ii ui ii li iiiiiiii ui li DOOR HET VLAAMSE LAND 2eET.-27JUNI-206KM BRUSSEL Asse I2km Dendermonde 27 km PP dieren Al km 2j0ff Zeveneken Oostakker i/i Gent 73 km. Sr. Marlens Deinz Aarsele Tielt 106 km Kool s kamp Lkhter velde 120km Torhout BELG IE (FRANK- lS R'JK hendel53km Middelkerke Nieuwpoort 170 km Brussel Dumk^° Koksijde Noordzee uydcotte Ravitaillenng mm Grens eDUINKERKEN De radioreportage van de finish van de eerste etappe van de Tour de France is morgen tussen 11.35 en 12 uur. De reportage van de tijdrit, die daarna wordt gereden, is tussen 16.30 en 17 uur. De her haling van beide reportages is tus sen 18 uur en 18.30. Alle uitzendin gen via 298 m. De radioreportage van de twee de etappe is 'maandag tussen 15.50 en 17 uur. De herhaling is om 18.20 uur en de nabeschouwing om 20.55 uur. Alle uitzendingen via 298 m. in het puntje van zijn teen, noemen de experts zo iets. De nervositeit van een raspaardje, zegt een ander. Op het ogenblik, dat zo iets geconstateerd is, beseft men, dat het voorspel praktisch ten einde is. Het Grote Avontuur gaat beginnen. PARIJS, 24 juni Hans Hollenstein, die deel uitmaakte van de gemengd Zwitsers-Luxemburgse ploeg, kan niet deelnemen aan de Tour de France. Hij is vervangen door zijn landgenoot Hans Schleuniger. DOUGLAS, 24 juni De Oostduitser Bernard Eckstein heeft de wielerwed strijd voor amateurs om Internationaal Tourist Trophy, die werd gehouden op het eiland Man, gewonnen in de record tijd van 4 uur 54 min 9 sec (gem. 37.01 km per uur). De Nederlandse wegkampioen bij de amateurs, Dirk Groeneweg, eindigde op de negende plaats met een achter stand van 5 min 26.6 sec op de winnaar doch nog voor de wereldkampioen, de Oostduitser Schur, die een achterstand had van ruim zeven minuten. AMSTERDAM, 25 juni De Wage- ningse studenten-roeivereniging „Ar- go" organiseert vrijdag 1 juli nationale roei-sprintwedstrijden over een afstand van 500 meter op de Bosbaan. Alle Nederlandse kandidaten voor de Olym pische Spelen zullen van de partij zijn. „Argo" is op het idee gekomen van deze wedstrijden, die voor de eerste maal in de vaderlandse roeisport wor den gehouden door de op internationaal niveau slechte Nederlandse sprinttij den. Het ligt in de bedoeling een derge lijk evenement ieder jaar te doen plaats vinden. De deelnemers zijn allen heren. Het is echter jammer, dat de jongeren verstek hebben laten gaan. Voor hen, die specialisten op de korte afstand zijn, zou het een goede gelegenheid zijn, zich met de top-roeiers te meten en het nodige van hen op te steken. De westrijden, die algemeen worden gezien als een oefening voor de Olym pische Spelen, zullen ongetwijfeld een spannend karakter dragen. Het zal im mers voor een sterke 1000-meter roeier niet meevallen om de 500 meter, die een zeer snelle sprint vereist, ook in winst om te zetten. De wedstrijden zullen 's avonds tussen half zeven en half tien worden gehou den. Om de belangstelling voor de roeisport te stimuleren zal er geen entree geheven worden. MEXICOSTAD, 24 juni President Adolfo Lopez Mateos zal zich zondag by de voetbalinterland tussen Mexico en Nederland laten vertegenwoordigen door generaal Jose de .Jesus Clark Flo- res, voorzitter van het Mexicaans Sport- verbond. De belangstelling voor de wedstrijd is enorm. Het stadion van de rijksuniver siteit kan 100.000 personen bevatten. Te- oordelen naar de lange rijen die van daag voor kaartjes kwamen, zal het sta dion nagenoeg vollopen. DEN HAAG, 24 juni De uitslagen van de vanavond voor de zomercompe titie van de KNZB gespeelde waterpolo- wedstrijden luiden: Dames, hoofdklas se: AZPC-HZC 2—6; Zian-Het IJ 3—5. Heren, hoofdklasse: GZC-HZPC 24; Neptunus (Arnhem)-De Robben 24. Eerste klasse A: Rotterdam-DJK 103. De Nederlandse Tourploeg in bespreking. Van links naar rechts: Niesten, Damen, leider Buchly, Van den Borglt, Piet van Est, Wim van Est en Kersten. De Roo en Geldermans ontbreken op het appèl. LONDEN, 24 juni Maria Ester Bue no, de Braziliaanse, die het vorige jaar de titel won, de 17-jarige Amerikaanse Karen Hantze en de Engelse Ann Hay don zijn er vandaag als eersten in ge slaagd door te dringen tot de laatste acht van het dames - enkelspel te Wim bledon. Vooral de overwinning van Maria Bueno op de Australische Margaret Hel- lyer was overtuigend: 6-0, 6-0; cijfers, die een belofte inhouden voor de toe komst. Moeilijker had Karen Hantze het tegen haar even oude tegenstandster, de Zuidafrikaanse Lynne Hutchings 6-2 6-8 6-1. Ann Haydon schakelde haar landgenote, de hockey-international Ri ta Bentley uit met 8-6 6-0. Overigens was het een verloren dag. Door de regen moest herhaaldelijk het spel worden onderbroken en legio was het aantal partijen dat niet kon worden uitgespeeld. Hierbij waren ook de twee nog resterende partijen uit de derde ron de van het heren enkelspel: Emerson- Otway (gestaakt bij 13-11, 4-6, 6-3, 2-2) en Lundquist-Nielsen (gestaakt bij 13-11, 6-1, 4-6, 4-6, 5-5) en de partij Darlene Hard-A. Dmitrieva uit de vierde ronde van het dames enkelspel welke laatste een sensationeel begin had. De Russi sche won namelijk de eerste set met 7-5. Hard herstelde zich in de tweede set: 6-2 en staat nu in de derde met 1-0 voor. Enkele afgebroken partijen uit de derde ronde heren enkelspel werden uit gespeeld. De Zuid-Afrikaan Gaertner, NEW YORK, 25 juni (Rtr) De Be heerschapsraad van de V.N. heeft met acht tegen vijf stemmen bij één onthou ding een Russich-Indisch voorstel goed gekeurd. Daarin wordt Australië ver zocht vroegtijdig opeenvolgende streef doelen en -data vast te stellen in de po litieke. economische, sociale en opvoed kundige ontwikkeling van Australisch Nieuw-Guinea. Het is de bedoeling van het voorstel, dat zo spoedig mogelijk gunstige omstandigheden worden ge schapen voor het bereiken van zelfbe stuur of onafhankelijkheid. MUNCHEN. 24 juni 's Werelds snelste sprinter, de Duitser Armin Ha ry, is vandaag te München „ver" van zijn sensationele wereldrecord van 10,- sec. op de 100 meter gebleven. Hij bracht nu een tijd van 10.4 op de hor loges. Spannend was het duel, dat de Duitser Lauer en de Italiaan Mazza op de 110 meter horden uitvochten. Lauer werd tot winnaar uitgeroepen, maar het verschil was zo minimaal, dat Maz za dezelfde tijd achter zijn naam kreeg, die donderdag toen de partij tegen Grin- da (Frankrijk) wegens de invallende duisternis moest worden afgebroken, met 6-3. 3-6, 8-6 en 2-1 voorstond, won de vierde set en daarmee de partij, met 6-4. De Amerikaan Earl Buchholz, die met 6-4, 15-13 leidde tegen de Australiër Mark, won ook de derde set: 7-5. De uitslagen waren verder: derde ronde: Renate Ostermann (Did) versl. mej. Wild (Fr) 6-3, 6-2; mej. Dittmeyer (Did) versl. mej. Budings (statenloos) 6-4, 6-4. Heren dubbelspel: eerste ron de: Pearce-Stolle (Austr.) versl. Bar rett-Mills (Gb) 8-6, 6-8, 11-9, 2-0 opg. ASSEN, 24 juni Jim Ribham, de jeugdige Rhodesiër heeft tenslotte in de trainingen van de 30e Asser T.T. voor een grote verrassing gezorgd. De oud-Nortonrijder, die het nog nooit ver der heeft gebracht dan zesde plaatsen in de 350 cc klasse van de Grote Prij zen van Duitsland en Zweden in '59, bleek in de 125cc klasse sneller dan Ubbiali. John Surtees nam het zekere voor het onzekere. Zowel in de 350cc klasse als bij de halve liters bleef hij bene den het ronderecord. Vijf Nederlandse renners hebben drie dagen lang tevergeefs hun trainingsrond jes gedraaid. Zij slaagden er niet in beneden de gestelde limieten te komen. In de 350cc-klasse werden twee van de drie Nederlanders G. Oosterbaan en P. Vis uitgeschakeld. Bij de halve liters waren de klokken onverbiddelijk voor Van Son, Peeper- korn en Van Marle. LONDEN, 24 juni Ook op de twee de dag van de testmateh Engeland-Zuid- Afrika, was er weer sprake van verschil in spelopvatting tussen de Britten en de tegenstanders. Ditmaal werd de Zuid afrikaanse pacebowler Griffin bestraft met zeven no-balls, maar deze scheen daardoor niet uit het veld geslagen en verrichtte even later de hat-trick. Engeland, dat 347 voor vijf op het sco rebord had gebracht, beëindigde de dag met 362 voor acht in de eerste innings. Met zjjn hat-trick de eerste ooit door een Zuid-Afrikaan in een testmatch ge scoord was Geoff Griffin natuurlijk de held van de dag. Het Russische waterpolozevental heeft te Moskou een overwinning met 32 behaald op Joegoslavië. Met de rust was de stand gelijk 2—2. SCHIPHOL, 24 juni Donderdag zijn 24 leden van de Braziliaanse voetbal club „Flamengo" die woensdagavond in Leeuwarden een wedstrijd had ge speeld tegen de Duitse club „Rot Weiss" Essen, riet naar Moskou ver trokken zoals in de bedoeling lag. Alle voetballers en hun begeleiders stapten op een na in het straaltoestel op Schiphol. De ene overgebleven Bra ziliaan stapte later de machine binnen. Niet om een plaatsje te zoeken echter, want onmiddellijk daarna kwam hij, nu met alle Brazilianen achter zich aan, weer naar buiten. Vrijwel onop gemerkt verliet de groep de Amster damse luchthaven om met onbekende bestemming te verdwijnen. De vertegenwoordiger van de Russi sche luchtvaartmaatschappij in Neder land zei, dat iedereen het „belache lijk" gevonden had, maar dat de re den voor het geheimzinnig gedrag van de voetballers hem onbekend was. De KLM kon evenmin inlichtingen verstrekken. Geruchten als zouden de Brazilianen op het laatste moment een' opdracht hebben ontvangen van hun ambassade in Den Haag om de reis te annuleren, werden ten stelligste ont kend. Voordat de spelers zich in het vliegtuig begaven, hadden zij wel een verschil van mening gehad over de kosten van de bagage. BAKERSFIELD (Californië), 25 juni Bij wedstrijden te Bakersfield (Cali fornië) heeft John Thomas het wereld record hoogspringen verbeterd tot 2,184 meter. Op de eerste dag van het driedaagse internationale Concours Hippique, dat op het sportpark Rigersbleek gehouden wordt, heelt Harry Wouters van den Oudenweyer met het paard Hubertus voor een prachtige prestatie gezorgd. In het puissaneespringconcours om de prijs van de stad Hengelo eindigde hij als eeTst. Na vier barrages, waarbij de muur op twee meter was gebracht en de oxer op 1.90 meter, was hij de enige van de drie deelnemers die nog fuotloos rond ging. De strijd tussen de 22 deelnemers in dit nummr, dat het hoogtepunt vormde van de eerste dag, was buiten gewoon spannend. De uitslagen waren: Prijs van Twente: 1. S. Hayes, Ier land met Killrush 0 strafpnt 77.9 sec.; 2. mr. F. Albers Pistorius, Beek met Ajax 079,3; 3. Wiel Hendrickx, Grat- hem met Bijoux 080.3; 4. J. van Tiel, Aerdenhout met Heidgrafin 080,8; 5. Anton Ebben, Den Haag met Easter Parade 082,1. Prijs van de toekomst: 1. Prinses Irene, Soestdijk met Jungle Landing 344 pnt.; 2. P. A. Voorsluys Oud Leusden met Siegfried 335 pnt.; 3. mevr. E. M. Flogel-v.d. Braak, Amster dam met Csiz 330 pnt.. Prijs der debu tanten, springconcours B, nationaal: 1. G. W. L. Stork, Enschede met Fly- ways 0 strafpunten 92.1 sec.; 2. S. M. Pruikemaker, Wassenaar met Phoenix Park 3116.1. Prijs van de rijpaarden, nationaal; 1. J. Njjland, Den Dolder met Aaron. Puissancespringconcours; 1. Harry Wouters van den Oudeweyer, Eist met Hubertus 0 strafpnt.; 2. Ute Richter, W.-Dld. met Scholli 3 strafpnt.; 3. Seamus Hayes, Ierland met Kil- brack 8 strafpnt.; 4. ex aequo: Tony Timmer, Heelsum met Rebel en Sea mus Hayes, Ierland met Killrish, beiden 3 strafpnt. KIEL, 24 juni De verrassing van de vijfde wedstrijddag van de Kieler Wo che was de nederlaag van Agostino Straulino in de Starklasse. Na vier ach tereenvolgende overwinningen moest hij nu de eerlaten aan de Duitser Bruno Splieth die zijn Bellatrix IX ru>m een minuut eerder langs de fi- nishboeien zeilde. Bob Maas werd elfde. De Guldemonds eindigden bij de Sharpies opnieuw in de voorste regionen. Wim werd met Spotvogel eerste en Cor met Rakkker vijfde. Koos de Jong bezette bij de Finnjollen de vijfde plaats. Voor een goede prestatie zorgde ook de KMJC- zeiler Visser, die zijn Draak als vier de liet afvlaggen. Het klassement in de Starklasse luidt: 1 Straulino 2150 pt, 2. dr. Pisani 1586 pt; 3. Maas 1501 pt. DEN HAAG, 24 juni De drielanden- wedstrijd dames FrankrijkBelgiëNe derland op de banen van de Haagsche golf en countryclub in Wassenaar is voortgezet met de wedstrijd Frankr'k- België, die de Franse dames wonnen met bVz3%. (Van onze paardesportmedewerker) WASSENAAR, 25 juni Zondag staat de Wassenaarse baan in het teken van de internationale strijd om de Grote Prijs der Lage Landen, ditmaal gedo teerd met niet minder dan 35.000,-. Na de ontvangen rouwgeldverklaringen zijn zestien paarden over gebleven; daartoe behoren vrijwel alle Europese cracks van het ogenblik. Dit wettigt de ver wachting dat dit grote gebeuren in de drafwereld een veld aan de start zal krijgen als nimmer op een Nederlandse baan is bijeen geweest. In volgorde van de loting bij de start zijn de deelnemers: 1. Jearmot; 2. Li- ban; 3. Pompe Trickson; 4. Laudo; 5. Hernani II; 6. Typhoon 7. Way Jewel; 8. Tarentella; 9. La Coulonces; 10. In specteur II; 11. Magellan II; 12. Jabou- ne; 13. Quicksilver S; 14. Honoré II; 15. Kaid D; 16. Hairos II. Nederland is derhalve met vijf deelne mers vertegenwoordigd. Echter: het uitkomen van Hairos II, die vorige week in Duitsland een blessure opliep, is he laas nog niet zeker. De beslissing zal pas zondagmorgen worden genomen. Voor de volbloeds is de Grote Prijs van Den Haag, een ren over 2100 m. het belangrijkste gebeuren. Onze prognoses voor het programma zijn als volgt: Vertaling: F. A. BRU1SKLAUS 26 „Probeer nu niet om sarcastisch te doen", zei mevrouw Hobbs. „Dat ligt je niet. En daarmee heb ik het zo ongeveer al opgenoemd. Ik moest wel een massa baby-voedsel inslaan o ja en ik heb nog een trekkarretje gekocht. We moeten iets heb ben, waarmee we ze uit wandelen kunnen nemen". „De Carvers en de Grants brengen behalve de kinderen zeker niets anders mee!" schamperde me neer Hobbs, maar mevrouw Hobbs dook al weg tus sen de pakken en pakjes achterin de wagen. „Is dat niet stom van me. Rog?! Ik heb de red dingsgordels en de gordijnen in de winkel van Ter- rey laten liggen. Je zult terug moeten rijden en ze voor me gaan halen. Ik heb nog zoveel te doen". „De reddingsgordels en de wat?" vroeg meneer Hobbs. „Och.schat, ik heb enkel maar wat kant en klaar geleverde gordijnen voor de kamer van de kinderen gekocht. Ik kon die afzichtelijke rose en blauwe dingen geen minuut langer meer uitstaan. Die ik hier zag, zijn ontzettend leuk. Met figuurtjes uit de Sprookjes van Moeder de Gaps". „O juist", zei meneer Hobbs. „Maar tussen twee haakjes: vind je niet, dat we het huis vanbinnen en van buiten opnieuw moeten laten verven, voordat zij komen?" Mevrouw Hobbs gaf zich niet de motete te ant woorden. Ze werkte zich met moeite door de tocht deur met een arm vol pakjes. Hij maakte het touw los, dat de bagageruimte van de auto dicht hield. Daar, tussen de rest in gewrongen, vond hij drie heel kleine schommelstoeltjes. Hij haalde die er voorzichtig uit en zette ze naast elkaar in de oprij laan. „Luister eens, Peggy," riep hij. Mevrouw Hobbs' stem kwam van ergens uit het huis. „Zet alles maar op de veranda neer en ga dan voordat die winkel dicht is, wil je? En als je toch eenmaal in het dorp bent, breng dan ook maar twee flessen ketchup mee. We zullen vanavond iets uil blik eten. Ik ben te moe om te koken." Nadat hij drie keer de hele hoofdstraat op en al gereden was, vond meneer Hobbs eindelijk een par keerplaats niet te ver van Elwell Terrey's Waren huis. Juffrouw Haskell, de rechterhand van meneer Terrey, die leeftijd noch sex scheen te hebben, kwam hem juist in de deur tegemoet. „Goede morgen," zei ze. „Ik heb u al vaker ge zien, maar ik geloof niet, dat ik weet hoe u heet." „Goede morgen," zei hij. „Hobbs." „O, meneer Hobbs Grey Gables. Ik vroeg me al af, hoe u er uit zou zien. Meneer Terrey en Ik hadden het er gisteren nog over, hoe ze dit jaar de prijs voor die ouwe barak opgedreven hadden, maar nu de zaken over het algemeen goed gaan, schijnt iedereen graag te betalen, wat men hem vraagt. Ik ben blij, dat u even langs gekomen bent. Mevrouw Hobbs was straks hier en liet twee pakjes achter. Wacht u even, dan ga ik ze halen." Ze verdween door een deur achterin de winkel. Meneer Hobbs liep langs de afdeling sportkleding. en kam toen in de speelgoedafdeling terecht. Hij stond een rond, rubber zwembad te bekijken, toen juffrouw Haskell terugkwam. „Hier ben ik weer," zei ze. „Mevrouw Hobbs zei, dat u een paar kleinkinderen op bezoek krijgt. Ja, die opvouwbare zwembaden ziin leuk. Ze zijn wei ontzettend prijzig, maar voor wie er het geld voor over heeft, zijn ze werkelijk aardig. Dat soort dingen hadden ze niet, toen ik nog een klein meisje was, maar het schijnt, dat die kinderen van tegenwoordig de hele dag in het water moeten zitten en er in rond plassen. Daar zijn die dingen werkelijk heel leuk voor." „Hoe duur zjjn ze?" vroeg meneer Hobbs. „Ik durf het nauwelijks te zeggen," zei juffrouw Haskell. „Vier-en-twintig dollar zestig. Ontzettend duur, vindt u niet? Maar ik geloof, dat tegenwoordig alles even duur is in verband met de hoge belas ting enen zo. Ik zie u naar die grote, rubber paarden kijken. Ook die zjjn aardig, als u ze betalen kunt. De kinderen vinden het fijn om dat speelgoed te hebben als ze gaan zwemmen. En ze ziin ook handig, als ze te ver het water ingaan zonder te kunnen zwem men. U weet, hoe kinderen zijn. We hebben hier ook een mooie collectie kinderfietsen. Ik weet wel niet, waar ze hier zouden moeten fietsen zonder overre den te worden, maar de kleintjes ziin er dol op." Een uur later begeleidden juffrouw Haskell en meneer Elwell Terrey Meneer Hobbs naar zijn wa gen. Ieder van hen droeg onder beide armen stapels pakken en pakjes. „U kunt er zeker van zijn, dat u als grootvader een goede beurt zult maken," zei meneer Terrey. „Er gaat niets boven kleinkinderen. Je hebt er alle pret van en het kost je niets, zoals ik altijd tegen mijn vrouw zeg. Je bemoeit je ermee, als je er zin in hebt, en laat ze aan hun lot over, als je er genoeg vari hebt. Heel anders dan met je eigen kinderen. Tot ziens dan en welbedankt, meneer. Komt u de vol gende week nog eens binnenlopen? Ik verwacht weer een nieuwe zending van allerlei leuke en practische dingen." (Wordt vervolgd) Mac Kinley-prijs, 2500 m: Xiphias W; Witty Hanover, Woudsnip S. Van „Brie- nen's Memoriaal, ren 1000 m: Solita, Sir Ronald, Djebal. Rolandprijs. 2000 m; IJsselmonde, Ravioli, Ijsvogel S. O Ma- rijkeprijs, 2100 m: Xuthus T, Xalisko, Wilschot. Grote Prijs van Den Haag, ren 2100 m; Sambo; Marialva II; Mangala. Grote Prijs der Lage Landen, 2600 m: Hairos II (onder voorbehoud); Quicksil ver S; Honoré II; La Coulonces. Dere bus-prijs, 1400 m: Zeg. Th. Hollandia, Zeno, Zauiboni. Derna-prijs, 2500 m; Walter Hollandia, Vaingueur, Veldull S. Amateur Kampioenschap, 2020 m: Walter Pluto, Xiphon L, Wise Guy. Don Frisco-prjjs2000 m; Umberto, Theo Messidor, Moutonnet. GRONINGEN, 24 juni Het Zweedse waterpoloteam heeft een belangrijke stap gezet op de weg naar Rome. In de eerste wedstrijd van het Olympi sche kwalificatietoernooi (groep C), won de ploeg vandaag met 6—5 van Groot-Brittannië, na een wedstrijd waarin van beide zijden van goed wa terpolo geen sprake was. Dertien maal moest de Nederlandse scheidsrech ter een speler uit het water sturen, zonder dat evenwel van een ruwe wed strijd mocht worden gesproken. De be gane overtredingen waren meer het gevolg van onmacht dan van opzet. Uit de numerieke meerderheid, die hier door ontstond waren acht doelpun ten het onmiddellijke gevolg. LOS ANGELES, 24 juni Tijdens de series van invitatie-zwemwedstrijden in Los Angeles zijn twee wereldrecords en drie Amerikaanse records verbe terd. De Amerikaan Len Burke zwom de 200 meter schoolslag in 2.36.3 Het wereldrecord werd door de Japanner Tanaka in 1959 op 2.37.1 gesteld. George Harrison verbeterde het wereldrecord op de 400 meter individuele wisselslag, ijn tijd was 5.07.8. Voorts werden Amerikaanse records gebroken op de 100 m vrije slag heren, de 100 m vrije slag dames en de 200 m schoolslag dames. Joe Alkire zwom de 100 m in 55.1, Chris von Saltza de 100 m dames in 1.01.8 en Anne Warner de 200 m dames in 2.51.4.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 11