Brabant wordt koploper bij de industrialisatie De „baas" van vroeger m r wmonarsmt» De Onwillige Held PAUL VLAANDEREN De spook< brand* RENAULT DAUPHINE GARAGE DEN HOUT TAXI 13000 Industriële expansie drijft nog voor geen KWART op het westen Lieverdje in Amsterdam ïii Zandvoort telde bijna 150.000 bezoekers Haarlem krijgt rattenverordening Leerlingenconcert met jong talent Onderwijszaken ERIC DE NOORMAN Schoonzoon met klauwhamer getroffen SPECTACULAIRE ONTWIKKELING Nieuwe pompputten nodig J. N. H. Al Fa. E. DE GRAAF Visconcours ten bate van het K.W.F. naar eerste klasse Slachtoffer van TT nog niet bij kennis MAANDAG 27 JUNI 1960 PAGINA Door toenemend water verbruik Grondverkoop Jubileum A. H. A. Versteijnen bij „De Twentsche Bank" Gemeentezaak R,-k. schaakclub „Het Witte Paard" Tijd rs geld, spaar beiden Koninginneweg 44-48 R.-k. Centrale V.GJ/.O.- school Tennis De Haarlemsche LTC HOOFD TH. M. KETE- LAARSCHOOL Examens 4. Als de Noorman bijkomt uit zijn verdoving, voelt hij, dat iemand snel een doek om zijn mond snoert. Zijn handen zijn gebonden en verbijsterd kijkt hij rond. Hij 'igt in de voorplecht van een roei boot, die onhoorbaar stroomopwaarts glijdt. Het is donker en de drie mannen praten zacht met elkaar. De Noorman probeert te schreeuwen, maar wat hij voortbrengt is een onduidelijk geprut tel, dat de kerels doet grinniken. „Wat is er in 's hemelsnaam aan de hand? Zijn mantel is hij ook kwijt en eensklaps herinnert hij zich, hoe hij na de eerste klap nog gepoogd heeft zich t« verweren. Toen moet hij zijn mantel verloren hebben. Van wat er daarna gebeurd is, weet hij niets meer. Nu ligt hij in een roeiboot, die de hemel mag weten waarheen onderweg is. Zijn ontvoerders zijn een zijarm van de rivier ingevaren en enige tijd later bevinden zij zich in een eindeloos lijkend moeras. Rechtuit koerst de boot, steeds verder naar het Westen. ÏTLBURG, 25 juni Brabant kan met ,bÜeen is de groei van de werkgelegf .-Ii-3 ishPIfl in no Tror7nrrrorifio nontnr in /Ia Advertentie TILBURG, 25 juni Brabant kan met tevredenheid terugzien op tien jaar spec taculaire industrialisatie. In de periode 1950-1960 is de provincie van de derde naar de tweede plaats geklommen wat het aantal industriële arbeidsplaatsen betreft en verwacht wordt, dat in de komende tien jaar Zuid-Holland uit de eerste positie zal worden verdrongen. Aldus het E.T.I. in een beschouwing over tien jaar economische ontwikke ling. Noord-Brabant is er in geslaagd zün bevolkingsgroei volledig op te vangen. De grote peiler van de werkgelegen heid is de industrie, maar ook de ver zorgende sector heeft veel nieuwe krachten aan werk geholpen. Het „Welvaartsplan voor de provin cie Noord-Brabant", dat in 1947 werd gelanceerd, ging ervan uit, dat de con stante en omvangrijke bevolkingsgroei voor het overgrote deel een bestaan zou moeten vinden in de industrie. Het beleid werd daarom hoofdzakelijk afge stemd op de uitbreiding van de indus triële werkgelegenheid, waarbij een ge matigde decentralisatie werd voorge staan. Geraamd werd, dat in de periode 1950-1960 ongeveer 57.000 mannen in de Industrie zouden moeten worden opge vangen. Het welvaartsplan gaf geen „bestek- klare Dlannen", maar een richtlijn, die het uitgangspunt werd voor alle particu liere en publieke instellingen in de pro vincie. Nu men de balans kan opmaken, blijkt, dat de industriële expansie in Noord-Brabant, minder omvangrijk is geweest dan geraamd werd, maar ze was niettemin spectaculair. In de in dustriële bedrijven met meer dan tien werknemers (exclusief de bouwnijver heid) nam de personeelssterkte van september 1950 tot september 1959 toe van 153.000 tot 194.000, dus met 36.000. Het landsdeel zuid Brabant en Lim burg samen boekte een groei van 58.000 arbeidsplaatsen, terwijl de lands delen west, oost en noord slechts stij gingen van 23.000, 20.000 en 15.000 re gistreerden en het zuidwesten (Zeeland) niet meer dan 1.000 nieuwe krachten in de industrie te werk kon stellen. De na-oorlogse industriële expansie die na het herstel van de oorlogsachter stand rond 1950 inzette heeft zich dus voor de helft in het zuiden afge speeld en de Brabantse groei alleen, was in absolute zin bijna even groot als de gezamenlijke groei van de provin cies Noord- en Zuid-Holland, Utrecht, Groningen, Friesand en Drente. De me taalindustrie (inclusief de electronische industrie) nam van de Brabantse toene ming 63 pet. voor haar rekening. Pleidooi voor decentralisatie Het Brabantse ETI spreekt de hoop uit, dat deze nuchtere cijfers duidelijke taal zullen spreken voor hen die zich kanten tegen het overheids beleid van decentralisatie van econo mische activiteiten en bestaansbron- nen over het hele land, omdat daar door de economische kracht van ons land, welke uitsluitend of althans overwegend in de Randstad Holland zou zijn gelegen, verbrokkeld en ge schaad zou worden. Gedurende een periode, waarin ons land een econo mische expansie doormaakt als wel licht nooit' tevoren, blijkt deze groei - althans in industrieel opzicht - voor nog geen kwart te drijven op het wes ten. Vanzelfsprekend, zo voegt het ETI hieraan toe, mag men daarbij niet uit het oog verliezen, dat de bei de westelijke provincies hun kracht vooral vinden in hun geografische lig- fing en de functie op het terrein van e internationale dienstverlening wel ke zij aan deze ligging ontlenen. Het is dan ook juist deze unieke functie welke de decentralisatiepolitiek be oogt veilig te stellen. Evenmin kan echter worden ontkend, dat de indus triële ontwikkeling van het zuidelijke landsdeel van grote betekenis is voor de nationale economie. Verrassend is de uitgroei in de ver zorgende sector geweest: warenhuizen, bankinstellingen, kantoren en de uit bouw van het voortgezet onderwijs heb ben hier sterk toe bijgedragen. Alles bijeen is de groei van de werkgelegen heid in de verzorgende sector in de ja ren 1950-1959 bijna even groot geweest als die in de hele nijverheid, inclusief het ambacht en de bouwvakken. Dank zij deze groei hoefde de industrie min der snel uit te breiden dan in het wel vaartsplan werd verondersteld. Ook welvaart groeit Ook de welvaart in Brabant is toe genomen. In de jaren 1950-1955 steeg het gemiddeld inkomen per hoofd met 47 procent. Slechts Zuid-Holland evenaar de deze relatieve toeneming, die vier procent hoger lag dan het landsgemid- delde. Overigens tekent het ETÏ aan, dat het gemiddelde inkomen per hoofd in Brabant altijd lager zal bbjven dan het rijksgemiddelde, omdat de jeugdige leeftijdsopbouw van de Brabantse bevol king tot gevolg heeft, dat het aantal nietinkomenverwervers naar verhou ding groter is. In 1955 was het Bra bantse gemiddelde f 1461; dat van het rijk ƒ1707. De enige zorg die er ten aanzien van de economische ontwikkeling van Bra bant is, betreft de spreiding over de provincie. De groei in Oost-Brabant is explosief en omvatte liefst 29.000 ar beidsplaatsen, dat is een kwart van de totale na-oorlogse industriële expansie van heel Nederland. Daarentegen kreeg Centraal-Brabant er maar 2300 ar beidsplaatsen bij, zodat men zich in Til burg terecht zorgen maakt. West-Bra bant haalde juist het provinciale gemid delde, waar deze streek in verband met haar historische achterstand eigenlijk boven moet liggen. Voor de periode tot 1970 wordt een industriële groei van 42.000 arbeidsplaat, sen geraamd, gemiddeld 4200 per jaar, maar met een top in de jaren 1963-1967. De gunstige ontwikkeling in het afge lopen decennium en de verbeteringen van de infrastructuur doen het ETI ver wachten dat deze groei inderdaad wordt gerealiseerd. Nauwelijks te geloven, maar wij willen het U bewijzen: Geruisloos en trekken als een 6 cyl. Brandstofverbruik 1 L. op 17 K.M. Zeer lage afschrijving. Op achterportieren spec, beveili ging voor kinderen. Demonstratie zonder enige verpl. Prijs 5650. Hoofdagentschap Een gul gebaar van een sigaretten- fabriek heeft het mogelijk gemaakt dat in september a.s. op het pleintje van het Spui bij de N.Z. Voorburg wal het bronzen beeld zal worden ont huld van een Amsterdamse straatjon gen. Dit „lieverdje" werd vorig jaar ge- derd maakt door de beeldhouwer Carel Kneulman en in gips op het pleintje onthuld. Daarna hoorde men er wei nig meer van, maar het blijkt nu dat men niet heeft stilgezeten. Het beeld is thans bij de bronsgieter in Eem- nes. Het pleintje van het Spui zal voor het beeld enigszins van vorm veran- worden. HAARLEM, 24 juni Bij de in ge bruik neming van het pompsation-noord ten behoeve van het Haarlemse wa terleidingbedrijf, enige weken geleden, hebben wij er al op gewezen dat het waterverbruik in Haarlem veel sneller stijgt dan verwacht werd. Verleden jaar nam dit gebruik met 9 pet. toe, terwijl dit jaar reeds sprake is van een toename met bijna 8pet., terwijl geraamd was een jaarlijkse stijging met gemiddeld 5 pet. Teneinde een mogelijke verdere stijging tijdig te kunnen opvangen, stellen B. en W. de raad voor acht nieuwe pompputten met bijbehorende installatie te laten maken bij de waterwinning-noord. Men had verwacht, dat dit pas later nodig zou zijn geweest. De kosten van een en ander worden geraamd op 221.000,- en B. en W. vragen de raad dit be drag te voteren. HEEMSTEDE, 27 juni De gemeen teraad van Heemstede komt donderdag 30 juni, 's middags om vier uur, in openbare vergadering bijeen. B. en W. stellen de raad voor 2100 vierkante me ter grond aan de zuidzijde van de Am- stellaan aan de N.V. Hogerveka te Haar Jem voor 22 per vierkante meter te verkopen. Er zullen daar tien eenge zinswoningen worden gebouwd. Verder willen zfj 1928 vierkante meter grond aan de Sportparklaan verkopen aan da fa. Bosma en Bovenkamp te Heemste de. Daar zullen twee maal twee eenge zinswoningen worden gebouwd. -» if/ anneer tweeëntwintig jaar nadat de directeur van een school afscheid heeft genomen zijn oud-leerlingen van alle kanten toestromen om hun oude „baas" bij zijn 80ste ver jaardag nog eens te huldigen, dan moet van deze docent toch wel iets bijzonders zijn uitge gaan. De heer J. N. H. Al, die men gisteren in het „Hof van Holland" te Hilversum fêteerde, u)as (en is) een bijzonder mens. Na onderwijzer te zijn geweest, o.a. in Amsterdam en Boven kerk en leraar geschiedenis in Waalwijk en Den Bosch, kreeg hij in 1921 de leiding van de nieuwe r.k. H.B.S. thans r.k. Lyceum nan de Emmastraat te Hilversum. Zo ooit een direc teur een stempel zette op een school, dan hij. De heer Al was een man van streng katholieke principes en wat ae stijl van zijn directeurschap betreft: hij had de wind onder zijn leerlin gen; onder de leraren trouwens ook, bedenken we achteraf. Wanneer hij door de gang liep, werd het stil in alle klassen. Hij wist ontzag te wekken door een leerling alleen maar strak aan te kijken. Met deze baas viel niet te spotten. Na jaren bewaren echter de oud-leerlingen van zijn school, die zo helemaal „zijn" school was, juist aan deze „strenge" pedagoog de beste herinnerin gen. Want hij mocht dan niet gemakkelijk rijn, hij had een levendige belangstelling voor hen allen persoonlijk. Dat kon ook nog in de jaren '20 en '30. Dezelfde school telt thans ongeveer achthonderd leerlingen. De heer Al begon in een oude villa met enkele tientallen jongens en meisjes en toen hij wegging had hij tenslotte toch maar een paar honderd leerlingen. De interesse voor hun wel en wee heeft hij, nadat hij in 1938 met vervroegd pensioen ging, nooit verloren. Een oud-leerling, die hem bijvoorbeeld een bericht zendt van een blijde gebeurtenis in zijn gezin, ontvangt uit Huize St. Anthonius in De Bilt prompt een felicitatie, waarbij de gewezen directeur laat blijken, dat hij ook de verdere samenstelling van het gezin heeft bijgehouden. In zijn tijd heeft de heer Al een belangrijke rol gespeeld in de Katholieke Lerarenvereniging „Sint Bonaventura". Hij is redacteur geweest van het weekblad der vereniging en hij heeft zich op het eind van de jaren '20 verdienstelijk en vrij heftig geweerd in diverse toen actuele onderwijszaken. Vandaag is „Baas Al" tachtig jaar geworden. Toen zijn leerlingen van weleer gisteren ter receptie gingen, troffen zij allerminst een oude man, die men met een vriendelijk schouder klopje on begroeten. De oud-mi- nister, de dames, die hun inmiddels al groot geworden dochters hadden meegebracht, de gedoctoreerden, de zakenmensen en de drie redacteuren van deze krant, die de heer Al als directeur hebben gehad, -.aten stil als vroeger toen de „baas" hen toesprak: „Beste jongelui HEEMSTEDE, 25 juni Op 1 juli hoopt de heer A. H. A. Versteijnen, di recteur van het kantoor van De Twent se Bank aan de Binnenweg de dag te herdenken waarop hij 40 jaar geleden in dienst trad van de Haarlemsche Bankvereniging te Haarlem. Hier is hij ruim drie jaar werkzaam geweest. Toen op 1 augustus 1928 een kantoor in Heemstede werd geopend, ging hi) als tweede man naar dit nieu we kantoor. In Heemstede heeft de ju bilaris nu 37 mooie, maar zeer drukke jaren meegemaakt, waarin uitbreiding van de kantoorbezetting en van de cliën tenkring hand in hand gingen, zodat er thans 20 personen werkzaam zijn, het tienvoudige dus van de 2 waarme de in 1923 begonnen werd. Op 1 januari 1931, bij de fusie met De Twentsche Bank, zag de heer Ver steijnen zijn verdiensten beloond door zijn benoeming tot procuratiehouder, en toen in 1946 de directeursplaats va cant kwam, werd hij, zeer tot genoegen van personeel en cliënten, op deze plaats benoemd. De heer Versteijnen is in Heemstede een bekende en geziene figuur. Vele penningmeesterschapppen stonden of staan nog steeds op zijn naam, o.a. Koningin Wilhelminafonds, Nationaal Rheumafonds, Actié Comité Vluchte lingenhulp, Adoptie Commissie. Putters- hoek. Het jubileum zal worden gevierd op zaterdag 2 juli in Café Restaurant Boekenrode en van 3 tot 4 uur in Twentsche Bank kring, waarna er re ceptie is voor cliënten en belangstellen den. HAARLEM, 25 juni B. en W. stel len de Haarlemse raad voor een be drag van 2450,- beschikbaar te stel len voor de noodzakelijke vernieuwing van het rieten dak van het pand Am sterdamsevaart 320. (Advertentie) ZANDVOORT, 27 juni Zandvoort beleefde zondag een topdag in dit zo merseizoen. Van de vroege morgen af kwamen de bezoekers niet openbare- of eigen vervoermiddelen de badplaats binnen. Het strand was spoedig dicht be zet. Om 11 uur waren alle strandstoe len al verhuurd. Tegen het middaguur had de badinrichting ,,Bad-Zuid" al haar 1000 laden voor het bewaren van kleding uitgegeven. In het begin van de middag werd hei strand door de opkomende vloed ver smald, duizenden badgasten moesten het noodgedwongen „hoger op" zoeken. Talrijke kleine kinderen raakten toen hun oriënteringspunt kwijt. Mede daar door moest de politie zich over een re cord-aantal van 400 zoekgeraakte kinde ren ontfermen. Men schat het aantal bezoekers op deze zondag op 120.000 a 150.000. Tegen vijf uur kwam een koele zee wind opzetten. De terugtocht van het strand kreeg daardoor een geforceerd karakter. De afvoerwegen werden over belast met auto's. Herhaaldelijk kwam het verkeer tot stilstand, maar te8®n 7 uur was de situatie weer nomaal. Me de dank zij het voortreffelijke werk van de politie kwamen nóch op het strand noch elders in de gemeente ongevallen voor. HAARLEM, 25 juni B. cn W. van Haarlem stellen de gemeenteraad voor een verordening goed te keuren inzake ratten- en muizenbestrijding. Weliswaar geschiedt de ratten- en muizenbestrij ding in Haarlem effectief, zo consta teert het College niet zonder trots, maar van de zijde van G.S. was op het vaststellen van zulk een verordening an- gedrongen. De „Commissie inzake de bestrijding van ratten en muizen in Nederland" heeft daartoe een model verordening opgesteld. B. en W. zijn van mening, dat een dergelijke verordening zijn nut kan heb ben, om desgewenst te kunnen ingrijpen wanneer ingezetenen onvoldoende of niet mee willen werken aan een effec tieve ratten- en muizenbestrijding. Volgens de verordening zijn eigenaars of gebruikers van huizen, keten etc. in bepaalde, door B. en W. aangewezen delen van de gemeente, verplicht ver delgingsmiddelen uit te leggen en uitge legd te houden, vangmiddelen te plaat sen en in stand te houden, voorzienin gen te treffen, waardoor ratten en mui zen niet binnen kunnen dringen en eet baar afval buitenshuis zodanig op te bergen, dat ratten en muizen er niet bij kunnen. Bovendien is het ingevolge de verordening verboden om verdel gingsmiddelen of vangmateriaal op te ruimen zonder daartoe bevoegd te zijn. Op overtredingen van de verordening staan straffen van ten hoogste twee maanden of een geldboete van ten hoog ste driehonderd gulden. HAARLEM, 25 juni Tegen de ver wachting in, kwamen tegen het einde van het seizoen nog enige verrassende uitslagen uit de bus. Niemand ver moedde, dat de kampioen van groep 2 zo'n tegenstand van v. d. Stoop sr. zou ondervinden, dat hij na een langdurig eindspel zelfs een volle punt aan zijn tegenstander moest laten. Van v. d. Stoop sr. een keurige prestatie. Ook de overwinning van v. d. Berg kwam min of meer als een verrassing. Stam probeerde door gewaagd spel zijn te genspeler te overbluffen. Deze hield echter het hoofd koel, waardoor Stam uiteindelijk toch de koning moest om leggen. Chr. Ouddeken nestelde zich door een zege op de 3e plaats en kan hiervan nu nog slechts door v. d. Stoop jr. verdrongen worden. De uitslagen waren. v. d. Stoop Brohet 1-0, Raaphorst-v. d .Berg 0-1, S t. a m-B 1 e e k e m o I e n 0-1, Chr, Ouddeken- Banken 1-0. LaddërwedstrVjden: v. Kéu- len-Reeuwljk 1-0, Versteege-v. Schie 1-0, Joosten-Holtkamp 0-1, Claveaux- Mossinkoff 0-1. Spanje Twee straalvliegtuigen van de Westduitse luchtmacht van het type T-3i zijn gisteren op een berghelling, van noord-Majorca verongelukt. Devier inzittenden, twee Westduitse officieren en twee Amerikaanse instructeurs, kwa men om het leven. De toestellen wa ren van Barcelona op weg naar de basis San Juan, nabij Palma. (Rtr.) Advertentie) HAARLEM - TELEFOON 13609 HAARLEM, 24 juni De Heemsteed- se zangpaedagoge Coby Riemersma heeft vrijdagavond in de Tuinzaal van het Concertgebouw een voordrachts oefening van haar leerlingen georgani seerd en daarbij zelf ruim drie uur onvermoeid achter de vleugel gezeten om alle voordrachten te begeleiden. Onder de leerlingen bevonden zich ook diverse beroepszangers, van wie enke le zelfs reeds naam hebben gekregen op het concertpodium. Het program ma omvatte maar liefst 34 nummers en was zeer afwisselend samengesteld. Het eerste deel van het programma bracht overwegend liederen, wat oude opera-aria's en een enkel oratorium fragment, het tweede deel was geheel aan de opera gewijd. Wat nu de pres taties betreft, er was genoeg opvallend talent te constateren.1 terwijl slechts in een enkel geval sprake was van een be scheiden optreden, dat een minimum aan aanleg verraadde. Dat mejuffrouw Riemersma geen onderscheid heeft ge maakt, om alleen de „sterren" te pre senteren, kan niet genoeg gewaar deerd worden. Tenslotte kan een der gelijke avond een stimulans zijn, om hard te studeren. Onder de ontwikkel de stemmen was een mezzo-sopraan, die met opvallende voordracht twee lie deren van Brahms en Schubert zong. De twee liederen van Debussy en Fau- ré kregen een mooie afwerking van een bariton met expressieve stem. De alt, die zo hartstochtelijk twee Spaan se liederen van Ravel en Nin zong, heeft een perfecte ademtechniek gede monstreerd. Het jeugdige sopraantje dat zo verrukkelijk en charmant het Spaanse liedje van Delibes zong, bleek een ideaal soubrette-timbre te bezitten. Deze indruk werd in het tweede deel nog eens versterkt, toen zij van Puc cini een aria vertolkte. De aria uit „Atlanta" van Handel deed ons kennis maken met een tenor, die zijn sporen op het concertpodium reeds verdiend heeft. Dat gold ook voor het paar, dat eerst een duet uit „Die Schöpfung" van Haydn, later een duet uit Mozarts „Ent- führung vertolkte. De twee soirituals werden voorgedragen door een jonge man, die voorbestemd lijkt een emotio nele figuur uit Gershwins opera „Por- gy and Bess" te worden. Met zijn vrou welijke partner zong hij ook later een duet uit deze warmbloedige neger-ope ra. Het Is ondoenlijk om alle nummers te releveren, maar wij willen nog noe men de voordracht uit een opera van Verdi door een baszanger, wiens stem prachtig egaal gevormd was, en zo be zield klonk, dat het leek, dat hier spra ke was van een kandidaat met toe komst. Natuurlijk hebben nog meer leerlingen deze avond een compliment verdiend, maar wij willen het hier bij laten. In ieder geval heeft de lerares Coby Riemersma, ook deze avond weer be wezen, dat de ontwikkeling van jonge talenten bü haar in goede handen is. Haar veelzijdige aanleg bewees zij bo vendien door zo muzikaal en handig alle leerlingen in hun diverse nummers van allerlei stijl te begeleiden. Dit op zichzelf ai eiste van haar een enorme energie en veel uithoudingsvermogen. GÉ MICHELS HAARLEM, 27 juni Zeshonderden veertig sportvissers waren zondagmor gen om half zes naar de Ringvaart ge komen, waar voor do zevende maal door de wedRtrijdcorniniMsie van de H.S.V. „Haarlem" ten liate van het Ko ningin Wilhelmina Fonds een viswed strijd werd georganiseerd. Het fraaie weer werjite niet weinig mee om het concours volledig te doen slagen. Er waren zelfs deelnemers uit Groningen en Delft. In de strijd om de groatste vis heeft het er drie uur lang bijzonder hard om gespannen. De heer L. de Nijs werd tenslotte met een brasem van 43 centi meter winnaar, waarmee hij zich een prachtig fonkelnieuw heren- of dames rijwiel zag toebedeeld. De Klaas de Vries-beker werd dit jaar gewonnen door de heer P. Winkelaar, die in totaal 18 bovenmaatse vissen uit het water haalde. Naast deze bokaal kwam hij ook nog in aanmerking voor de eerste prijs, een fraaie werphengel met molen. De uitslagen waren vervolgens: 2. P. Leuven met 14 stuks; 3. J. de Wereld met 12; 4. H. Houweling met 10; 5. en 6. P. van Diest en J. van der Jagt met 9; 7. H. Hendriks met 8; 8. 9. en 10. H. Schmidt, H. Heuverkamp en J. Heese mans, ieder met 7 stuks. De wisselbe ker voor de hoogstgeklasseerde dame ging dit jaar naar mevrouw Compier met zes stuks. Donderdag 30 juni zul len de prijzen in de tuinzaal van het Concertgebouw worden uitgereikt. De avond begint om acht uur. HAARLEM, 24 juni Omdat in gebouw van de meisjes HBS aan Tempelierstraat reeds alle vakloka^* en de leraarskamer als leslokalen j* gebruik zijn, en er opnieuw nNbi'Jj' ding van het aantal leslokalen noé* is, stellen B. en W. van Haarlem gemeenteraad voor de wachtkamer a® de voormalige brand stof fenhergp las* samen te voegen tot leslokaal en de speelplaats een houten noodloka*1 te doen bouwen. Door de niet meer gebruikte hoofd' ingang van het gebouw met een pUi van de gang af te sluiten, kan ee> nieuwe wachtkamer worden gemaakt die tevens als dokterskamer dienst ka« doen. Door het plaatsen van een nieuw noodlokaal zal een deel van de oud« fietsenstalling moeten verdwijnen. Dn euvel kan worden opgevangen door d» oude houten rekken te vervangen doof moderne stalen rekken. Bovendien moeten enige maatregelen tot verho ging van de brandveiligheid worden ge* troffen, zoals het maken van een brand trap, brandwerende puien op de eer ste verdieping en een tweede uitgang uit de aulamuzieklokaal. De kosten worden geraamd op 42.700,- en B- en W. vragen de raad nu om dit be drag. ,M Voorts vraagt het College het reeds gevoteerde bedrag van 4500,- voor het aanschaffen van leer- en hulpmidde len voor de schooi voor slechthorende kinderen de prof. van Gilseschool voor verdere aanschaf te verhogen met 10.090,-. Voor het aanschaffen van een zeiluitwrijver ten behoeve van de Minister van der Leeuwschool wordt een bedrag van 295,- gevraagd. Ten slotte vragen B. en W. de raad om ƒ20.984,- voor het aanschaffen van meubilair en leermiddelen ten behoe ve van het Karei van Manderlyceum. omdat bij de volgende cursus ook een derde leerjaar aan deze school verbon den zal zijn. Op de R.K. Centrale V.G.L.O.-school. Eemstraat in Haarlem noord, behaal den de volgende meisjes 't diploma voor costuumnaaienEllie Bouman, Mieke Bulters, Cobie Duyn, Carla Keesstra, Mrian Diederich, Diny Koks, Lucy Lambert, Ria Kool, Thea v. d. Lee, Marijke Molenaar, Julia Oppe- laar, Joke v. Schagen, Lida Veldman, Elly Vriend. 't Diploma lingerienaaien werd be haald door: Willie Groot; Christina Roubal; Wanda v. Lieshout; Truus Hablous; Rita Dijkhof; Leny Beentjes! Mia Coesel; Ina de Bie; Leny Gouwe- Jeeuw; Willy Timmers; Marion ter •laak; Marja v. d. Zon; Nellie Bou- ma; Ineke Kossen; Corrie Alders; Tru- die Alders; Loes Bergman; Willy d* Bruyn; Ina v. Bemmelen; Tonny v. Blokland; Marjan Brey; Joke Hoef smit; C. Heinsbroek; Jos Kuipers; Th- Konings; Willy Harmes; Atie Loerak ker; Trees Roelofs; Joke Smit; R>a Vink; Betsy Vermond; Loes v. Wan- rooy; Ellie Dijkstra; Ans Vos; C. Ven- neker; Tr. Veenboer; Thea Wempe', G. Witteman; Ans v. Wees; Ria v. Linden; Angela Inden; M. Janssen! Nellie Rustman; Joke Schuyt; Tini* Smit; Carla Smits. Zondat 10 juli er 'n tentoonstelling van de werkstuk ken die in dit schooljaar gemaakt wen den. HAARLEM, 27 juni De Haarlem-i sche L.T.C. is naar de eerste klasse van de tenniscompetitie gepromoveerd. De Haarlemmers versloegen zondag Toeg- Hillegersberg met 6-5. Na het terugval len van „Groenendaal" enige jaren ge* leden, heeft geen Haarlemse ploeg een dergelijke hoogte meer bereikt. Het suc ces kwam voor een goed deel voor re kening van de Haarlemse dames, di* zowel hun enkel- als hun dubbelspel tot een goed einde brachten. HAARLEM, 24 juni B. en W. va» Haarlem stellen de gemeenteraad voof om te benoemen tot hoofd van de open bare lagere schooi in Parkwijk, de heet J. de Vries, die thans hoofd is van de Teylerschool in de Haarlemmerlie* destraat. Over de nieuwe openbar* school in Parkwijk, die dit najaar i° gebruik zal worden genomen, hebben wij verleden week geschreven. In d* school zullen voorlopig een aantal klas sen van katholieke en protestants* scholen In Parkwijk worden onderge bracht. BUSSUM, 27 juni Met de vaste be doeling bij zün schoonzoon in de Spijker- straat eens orde op zaken te stellen, trok zaterdagavond de 59-jarige rijwiel handelaar B. uit Bussum gewapend met een klauwhamer naar de Spijker straat. Zijn schoonzoon, J.P. had vrij dagavond in zijn woning in een dronke mansbui de boel kort en klein geslagen en zijn schoonvader wilde hieraan nu eens voorgoed een einde maken. Toen op zijn kloppen de schoonzoon de deur opende, sloeg de schoonvader onmiddel lijk toe met de hamer. Zijn schoonzoon liep een wonde boven het linkeroog op. De politie was tijdig ter plaatse om verder onheil te voorkomen. De schoon vader verklaarde tegenover de agenten zijn schoonzzon dodelijk te hebben wil len treffen. Hij ls gearresteerd en zal vervolgd worden. De schoonzoon wilde zich niet onder doktersbehandeling stel len. GRONINGEN, 27 juni De toestand van de Britse coureur Peter Ferbrache, die gewond raakte bij de T.T.-races te Assen, was hedenmorgen nog ernstig. Hij was nog niet bij kennis gekomen. VELSEN R.K. Gymnasium Pau- linum: J. L. Ariëns, Amsterdam; M. J. Th. van Beeck, Eindhoven; P. J. B. M. Boumans, Tilburg; P. W. H. Eumelen Stein; A. M. F. Haans, Tilburg; S.P.A. Hauch, SchoorI; G. J. Leemreize, En ter, Ov.; B. M. Moelands, Breda; C. P. W. Neeft. Beverwijk: J. W. Reijnen, Eindhoven; G. H. A. H. Roozenboom, Eindhoven; C. H. Rosenhart, Haarlem; J. A. G. Schwarz, Heemstede; F. J. A. M. Stommels, Helmond; A. M. B. Waijers, Tilburg; A. Zwart, Haarlem. (6AAT V MAAR NAAR UW ECHTGE- EN NU OB DEMONSTRATIE HOE 0OUW Ik EEN HELSE MACHINE - IN EEN LES 1 HOOI, ME/B. VLAANDEREN... EN ■rJ^SSPAH VERZOEK IK U BEIDEN OM IN DE KAST TE HAPPEN, HANDEN OOP U UITHOUDEN A.U.B.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2