EEN FAVORIET MINDER IN TOUR DE FRANCE Nencini vecht bekwaam voor de gele leiderstrui h I Tour in Polozevental overspeelt de Zweden: 7-1 Amerikanen uit Wimbledonstrijd Dramatiek: kramp dwingt Bucholz tot opgeven Vlaggeschip der Armada gestrand rnrnm Hugens verspeelt leiderspositie f'K De Tour en de radio Gligoric sterk in Buenos Aires DINSDAG 28 JUNI 1960 PAGINA 5! *su LANGS DE KUST 3e ET.-28JUNI209ta« (Van onze sportredacteur) DUINKERKEN, 27 juni Gastone Nencini is verliefd op zijn gele trui. Zo verliefd, dat hij die als het even kan nog lang wil dragen. Natuurlijk, hij hoopt voornamelijk op een zege in Parijs, maar dat schijnt voor hem geen reden te zijn om ver voor de triomfmars naar het Pare des Princes veelvuldig rond te lopen in Goddet's erekleed. Nencini weigert dus elke aanval, die zijn kostbaar kledingstuk in gevaar kan brengen, te accepteren. Elk offensief leidt daarom tot een tegenactie van Alfredo Binda's troetelkind-van-dit-ogenblik. En, als Nencini het peloton de hielen wil laten zien, jaagt en raast uiter aard de hele meute. Gevolg: stoutmoedige vluchtelingen ziet men praktisch niet en zo zij er toch zijn, dan komen ze niet verder dan een heel kleine voorsprong. Tweede gevolg: een etappe, die nauwe lijks tot de verbeelding van het thuisfront spreekt. Ziet hier het beeld van de tweede etappe van de Tour de France, de rit van Brussel naar Duinkerken. Dat er tóch nog opschudding in de karavaan is geweest, moet op rekening van Frederico Baha montes geschreven worden. Niet, omdat hij een heldenrol heeft vertolkt. Bepaald niet zelfs. Hij heeft de eindstreep namelijk bereikt in debezemwagen; als uitvaller. Daarom is Nencini breed lachend naar zijn hotel gegaan. Hij droeg de gele trui en hij had een belangrijke tegenstander minder. 1DUINKERKEN DIEPPE Slachtoffers van cricket DOOR MORMANDIE 4eET-?9JUNI-2!IKM DIEPPE start Ravifoillering Militaire vijfkampers naar Brazilië 1 fe NB Ronde van Oostenrijk «9 y\et otc.v •jasje at S3 te \\W^ e$ ee^ rO»t eb - Bahamontes in bezemwagen dè sensatie in 2e etappe De Spaanse Armada is vandaag met schipbreuk bedreigd. On danks het behoedzame ma noeuvreren door de koude zeewind, liep het vlaggeschip Frederico Baha montes dan ook te pletter voordat het de stad van de Franse zee schuimer Jean Bart bereikte. Dit was niet het sop dat Frederico pleegt te kiezen. Hij zag aan weers zijden van de weg de badgasten vaal-bruin kleumen in jassen, hand doeken en dassen. En als een bar baars tafereel doemden voor hem in de verte hij Oostende de vuile schuimkuiven van de woedende zee hP- Frederico kon niet als zijn mak ers er de ogen voor sluiten. Hij werd angstig en zakte af. De ravi- taillering offreerde hem niet het versterkende menu van poulet, prui men, rozijnen en koek, maar de on verteerbare Vlaamse kasseien. Fre derico voelde ze loodzwaar in zijn maag. Koud en angstig betrokken zijn ploeggenoten de hondewacht om de hut van de admiraal uit Toledo. Toen het slaan van de scheepsglazen aangaf dat hij drie minuten achter de grote vloot lag, luidde voor Fre derico de doodsklok. De jutters van de bezemwagen laadden onaange daan bet wrakhout in. De rest van de Armada voer met de vlag halver wege de mast verder. In Duinkerken negeerde Frederico onze toegestoken handen bij het uitstappen. Hij zweeg en de rouw- gezichten van de Spaanse kolonie wendden zich af. Slechts enkelen zagen hoe Frederico's aartsrivaal Jezus Lorono, die toch laat was ge arriveerd, met een triomfantelijke judas-grijns alleen wegreed naar zijn hotel. Intussen liet Frederico zich als een gevelde toreador betasten en bekloppen door de dokter. „Pijn in mijn maag", zei hij, „last van de wind". Zonder een blik te slaan op een tweetal ploeggenoten die van de kou krampen hadden opgelopen en ondersteund moesten worden, be steeg Frederico zijn fiets. Korzelig schreeuwend vroeg hij om ruimte. Urenlang lag hij daarna in zijn hotel op zijn bed, bedenkend hoe hij, na zijn opgeven in de Tour van de Levant en na zijn afstappen in de Ronde van Spanje, nu weer zijn aanhangers in Toledo moest ver klaren waarom hij had opgegeven. „Hoe kan dat toch?" hebben wij onze bejaarde vriend Ramon Torres van El Mundo Deportivo uit Spanje gèvraagd. „Hoe kan Baha het ene jaar winnen en het andere jaar de geringste van allen zijn?" Onze vriend van El Mundo Depor tivo lachte schamper, wat allerminst zijn gewoonte is. „Het is toch waar", zo informeer den wij, „dat Baha vorig jaar zijn gele trui plechtig heeft gelegd op het Maria-altaar in de kathedraal van Toledo?" Ramon Torres knikte instemmend. ,.En heeft Baha voordat hij naar Lille ging nog niet in een Parijse kerk gebeden voor de goede afloop van zfjn tour?" Onze vriend en collega keek ge prikkeld en blies tussen zijn tanden in ons gezicht. „De fotografen", zei hij, „hebben Frederico op een knielbank voor het altaar in de kerk gezet. Neen, ik kan tot mijn grote spijt op het ogenblik niét zoveel goeds van hem vertellen. Een jaar lang heeft hij in Toledo zijn gele trui gevierd. Al het ge wonnen geld heeft hij op dure fui ven verboemeld. En als Frederico moest trainen, lag hij ronkend op zijn bed bij te komen van de broei ende wijn. Poeh. De grote adelaar uit Toledo heeft zichzelf gekortwiekt tot een machteloze eend". De hondewacht van de Spaanse Ploeg is uitbetaald. Voor de vertra ging die de Spanjaarden hebben op gelopen door het vergeefs en nutte loos waken bij Frederico kregen de mannen gezamenlijk de dagelijkse Prijs der ongelukkigen. Kunnen zij °ok een beetje boemelen. TOURIST Geen opwinding van formaat dus in de karavaan. Geen strijd, die voor sen- sationale ontwikkelingen gezorgd heeft. Denkt echter niet, dat de 206 km. naar Duinkerken een formaliteit geweest zijn. Er waren heel wat schermutselin gen en vooral de Franse nationalen weerden zich daarbij. Steeds weer gin gen zij in het offensief. Telkens echter kregen zij een of meer Italianen als bewaker mee. Eén keer echter faalde de Italiaanse bewaking, Dat was niet zo verwonderlijk. Niet een Fransman, maar de Engelsman Simpson en de enige Luxemburger Bolzan gingen na melijk aan de haal. Uiteraard waren er meteen de nodige pupillen van Frankrijks ploegleider Marcel Bidot te vinden, die bereid bleken ook slag te leveren: Privat, Graczyk en Mastrot- to. Met de regionaal Milesi bereikten zij Simpson en Bolzan. Toen was, te meer omdat de eindstreep op slechts 50 km. lag, de basis voor een succes volle vlucht gelegd. Een vlucht zonder consequenties overigens, want mét Nen cini zorgden vele anderen ervoor, dat de zés en in het bijzonder Simpson geen voorsprong van betekenis kregen. Is dit, zo vraagt men zich wellicht af, het hele verhaal van de etappe? Wees gerust; er heeft zich heel wat meer afgespeeld in en rond de hoofdmacht, die vele malen tevergeefs beschut ting zocht tegen de koude en de wind. Elke stoot van de Frande nationalen, maar vooral toch die, welke door Simp son Werd ingeleid, ontketende heftige reacties, de het peleton dikwijls in vele groepen van foeterende strijders deed uiteenvallen. De attente mannen, zoals een Nencini of een Anglade, zagen dat naaste rivalen-in-hun-ploeg als een Bal- dini of een Rivière de directe aanslui ting gemist hadden, en waren dan ook gaarne bereid om van de gelegenheid gebruik te maken en hun positie in de Ploeg te verbeteren. Dat alles leid de tot felle jachten, waarbij ook de Ne derlandse formatie betrokken was. Wa"t de Nederlandse positie in het klassement der kleine ploegen werd ernstig bedreigd dor de vlucht van Bolzan en Simpson en door het feit, dat he mannen van Oranje in eerste in stantie de aansluiting niet de voorste groep achtervolgers gemist had. Toen weerde zich vooral Kersten. Hij leidde de stoot in, die de tweede groep bij de eerste moest brengen. In zijn kielzog kreeg hij voldoende ploeggenoten mee: Wim van Est en Van den Borgh, die uiteraard ook het oog gericht hielden op hun plaatsen in het algemeen klas sement. De sprong lukte. Van den Borgh weg Nog echter waren de schermutselin gen niet ten einde. Waarom zou er bijv. niet getracht worden, zo dicht mogelijk bij de zes vluchtelingen te komen? Van den Borgh ging het eerst aan de haal. De Beigen haalden hem echter terug, want, België kan momenteel geen Ne derlandse aanval accepteren, omdat Oranje's formatie ook hoog geklasseerd staat in de rangschikking van alle ploe gen. Daarna spurtte Wim van Est weg. Hij werd eveneens door de Belgen te rug gehaald. En, hij was nog niet te rug in het peloton of twee Zwitsers waagden hun kans: Graf en Strehler. Zij boekten enkele seconden winst, vol doende om de Britse formatie de ploe- genwinst af te snoepen. Een minuut na de hoofdmacht arriveerde de groep met de andere Nederlanders. Vele mi nuten later echter kwam Lorono, slechts half verheugd over de debakels van zijn aartsvijand Bahamontes. Lo rono had niet minder dan zes minuten verspeeld op de mannen die tot de fa vorieten gerekend mogen worden. Zes minuten, die hem praktisch kansloos maakten voor de eindoverwinning, want op de eerste dag had hij al een achterstand van bijna zeven minuten opgelopen. neslökm Calois39km I na levert wimille r Boulogne 73km rHt KANAAL' thaples iOOkm. —Si Vale Lanc fiére Eu 176 k Bi vi II Ravitaillennq LONDEN, 27 juni Het vreedzame, rustige Engelse spel cricket, heeft twee slachtoffers gemaakt. Te Middleton stierf Jimmy Stafford, 16 jaar, aan het wicket, toen hij de bal tegen de borst had gekregen. In Nottingham, overleed de 11-jarige Graham Foulds in het zie kenhuis, nadat hij per ongeluk door een cricket-bat was geraakt. Bahamontes, met de hand op het voorhoofd. Het trieste einde van de man die vorig jaar op grootse wijze triomfeerde, maar ditmaal op beschamende wijze opgaf in het grootste wielerspectakel van de wereld. De radioreportage van de finish *an de vierde etappe van de Tour France is morgen tussen 17.00 «18.0» uur. De herhaling is om ®n de nabeschouwing om vi m ®erste twee uitzendingen a 298 m. De nabeschouwing Over ^98 en 402 m. wmM w m ■Mm'/?, HET KANAAL". ourg lökrr eules StVolery30km CanyB Fauville58km Tnnoorville86kiri PlAudemc 105 km Beuzeville Pt L'Eveque133km Annebouli Angervillel50km rerville 206 km De snelle Privat, die in Duinkerken bouwde aan een groot Frans succes. DEN HAAG, 27 juni Vijf Neder landse, militairen zullen van 30 juni tot 11 juli deelnemen aan de militaire vijf- kamp, die in Rio de Janeiro in Brazilië wordt gehouden. Het zijn sergeant W. de Wjjn on korporaal J. G. Baars, bei den van het Korps Mariniers, Sergeant majoor D. van Winden en Sergeant H. C. Christ, beiden van de Koninklijke Landmacht en sergeant L. E. M. Bley- levens van de Koninklijke Luchtmacht. Zij zullen uitkomen In een schietwed strijd, handgranaatwerpen, hindernis zwemmen, hindernisbaan en cross country. De chef de delegation is lui tenant-kolonel J. A. G. de Leeuw, de chef d'equipe is kapitein A. C. J. van Krieken. De uitslag van de tweede etappe de rit van Brussel naar Duinkerken over een afstand van 206 km: 1. Privat (Frankr.-nat.), 5.12.08 (met bonif.: 5.11.08), 2. Graczyk (Frankr.-nat.), z.t. (met bonif.: 5.11.38), 3. Simpson (G.B.), z.t., 4. Bolzan (Zwits./Lux.), z.t., 5. Melesi (Fr. Oost-Zuid-Oost), z.t., 6. Mastrotto (Frankr.-nat.), z.t., 7. Graf (Zwits./Lux.), 5.12.32, op 24 sec., 8. Anastasi (Fr. Oost-Zuid-Oost), 5.12.43, op 35 sec., 14. Van den Borgh (Ned.) 5.12.52, 23. Kersten (Ned.) z.t., 29. Wim van Est (Ned.) z.t., 65. Niesten (Ned. 5.13.59, 66. D e R o o (Ned.) z.t., 68. G e 1 d e r m a n s (Ned.) z.t., 75. Dam en (Ned.) z.t., 79. Pietvan Est (Ned.) z.t. Algemeen klassement: 1. Nencini (It.) 8.40.51, 2. Simpson (G.B.) 8.41.13, op 22 seconden 3. Anglade (Frankr.-nat.) 8.41.22, op 31 seconden 4, Wim van Est (Ned.) 8.41.42, op 51 seconden 5. Adriaenssens (Belg.) 8.42.15. op 1.24 6. Rivière (Frankr.-nat.) 8.42.23, op 1.32 7. Plankaert (Belg.) 8.42.46, op 1.55. 8. Hoevenaers (Belg.) 8.42.54, op 2.03 9. Van den Borgh (Ned.) 8.42.58, op 2.07 10. Groussard (Fr.-West) 8.43.33, op 2.42 32. Geldermans (Ned.) 8.46.43, op 5.52 41. Piet van Est (Ned.) 8.47.53, op 7.02 51. Daraen (Ned.) 8.48.35, op 7.44 92. Niesten (Ned.) 8.55.01. op 14.10 93. De Roo (Ned.) 8.55.38, op 14.47 102. Kersten (Ned.) 8.58.04, op 17.11. Aan de wedstrijd nemen nog 124 renners deel. Dag-ploegenklassement: 1. Frankr.-nat. (Privat, Graczyk en Mastrotto), 15.34.54, 2. Zwits./Luxemb. (Bolzan, Graf en Strehler), 15.37.26, 3, Frankr. Oost-Zuid-Oost (Milesi, Anastasi en Morel), 15.37.43, 4. Duitsland, 15.38.31. 5. ex aequo: Italië, België, Nederland (Van den Borgh, Kersten en Wim van Est), Frankr.-West en Frankr. Parijs-Noord, alle 15.38.36, 10. Groot- Brittannië 15.38.59. Algemeen ploegenklassement: 1. Frankr.-nat. 26.02.41, 2. België 26.05.11, 3. Nederland 26.07.35. Puntenklassement: 1. ex aéquo: Privat (Frankr.-nat.), Schepens (Belg.), Nencini (It.) en Rivière (Frankr.-nat.), allen 10 punten, 5. ex aequo: Hoe venaers (Belg.) en Graczyk (Frankr.-nat.), beiden 6 punten, 7. Simpson (G.B.), 4 punten, 8. Anglade (Frankr.-nat.), zy, punten, 9. ex aequo: Van den Borgh (Ned.) en Bolzan (Zw./Lux.), beiden 3 punten. De speciale prijzen voor ploegen van acht renners werden toegekend aan de Brit Tom Simpson, als lid van een landenteam en aan Jean Milesi, als lid van een regionale equipe. (Van onze speciale verslaggever) GRONINGEN, 27 juni De overwin ning van het Nederlands waterpolo- team op de Zweden, vanavond in het schitterende openluchtbad ,,De Papier molen", zegt niet veel. Zelfs de indruk wekkende cijfers niet. De Nederlan ders hadden te maken met een ploeg, die_ de afgelopen dagen in het kwalifi- catietournooi voor Rome voor de Bel gen moest zwichten en ternauwer nood de Briten de baas bleef. Toch zaten er enige plezierige kanten aan dit doelpuntengeweld. Onder meer, dat wjj in de Amersfoortse sportinstruc- teur van Dorp een schutter bezitten van allure, die by de Spelen een sterke troef kan blijken. De fout van de Zweden of eerder het onvermogen school in de moei zame wijze, waarop zij een van de voornaamste, zo niet hét voornaamste onderdeel van het polospel, het zwem men, in praktijk brachten. Daardoor schortte het automatisch aan de dek king. Bovendien misten de Scandina- viërs het uithoudingsvermogen om aan de serie 'aanvallen der Nederlan ders weerstand te bieden. Het overwicht van de Oranje-man nen was vooral na de rust zeer duide lijk. Bram Leenards, de jongste van de ploeg, en Harry Vriend onderscheid den zich door energieke rushes en cor rect plaatsen. Hiertegen stak de pro- duktiviteit vrij ongunstig af. Te wei nig gaven Muller en Haro Ran blijk van hun schutterskracht, terwijl Harry Lamme op het kritieke moment niet al tijd de sleutel vond voor de juiste af werking. Qua produktiviteit moest het daarom voornamelijk komen van Fred van Dorp, de man, die onlangs in een wedstrijd van de Kikvorsen tegen een Engelse ploeg met simpel gemak acht maal de bal tegen het net zwiepte en die ook ditmaal weer „op scherp" speelde. Het was van Dorp, die na een on verwacht overwicht van de Zweden in de beginfase een pass van Muller met een fraai schot benutte. Dit openings doelpunt viel al laat in de eerste helft en de circa duizend toeschouwers be gonnen zich al onrustig te roeren. Na de „flauwe kul" van de laatste dagen het kwalificatietournooi wilde men nu polo zien, snelle centers, flit send vrij-zwemmen en vooral schoten. De treffer van de „goalgetter" uit Amersfoort werkte stimulerend. De arrogantie, die ongemerkt de Neder landse ploeg in haar vechtlust beperk te „dit Zweden is toch eigenlijk geen partij voor ons" verdween ein delijk. Men besefte, dat het hier wel degelijk een serieuze trainingswed strijd betrof voor de Spelen die al leen rendement kon opleveren bij een laaiende geestdrift en een buitengewo ne activiteit. Nog vóór de rust bezegelde van Dorp het lot der Zweden met twee doelpun ten. Hij profiteerde van de onmacht der tegenstanders, die hun „zware" spel combineerden met een riskante methode van verdedigen dicht in de buurt van het doel. Van Dorp boekte zijn tweede succes via een strafworp en zijn derde door in moeilijke positie krachtig uit te halen. Een ruststand van 3-0, tegen dit team zonder tempo en met een matige con ditie voorspelde een veelbelovende tweede helft. Maar het werd geen doelpuntenspektakei. Nederland voeg de slechts vier treffers aan zijn totaal toe en stond zelfs toe, dat de Zweden een keer tegenscoorden. Dat gebeurde al vrij spoedig. Een strafschop moest eraan te pas komen. Svensson wierp de bal met zijn og endicht, Ben Kniest dook, maar nog net verdween de bal over de doellijn. Heftige pro testen van Kniest hielpen niet. De grensrechter, Braasem, had scherp toegezien en zijn conclusies getrokken. Het gaf onze ploeg aanleiding de za ken onmiddellijk iets rechter te zetten. Muller nam het vierde doelpunt voor zijn rekening en terwijl Leenards en Svensson aan de kant toezagen, zorg de weer Muller voor 5-1. Een fraaie boogbal, die niet viel te stoppen. De Zweden begonnen steeds meer fouten te maken en Ran profiteerde daarvan met gepaste gretigheid: 6-1. Van Dorp deed tenslotte zijn faam als schutter nog even eer aan door een bijzonder lis tig schot af te vuren, dat ook een betere doelman dan aanvoerder Johansson kansloos zou hebben gelaten. Het commentaar van trainer Frans Kuiper: „Wfj hebben aardig gespeeld en ontevreden ben ik niet. De laatste weken bemerkte ik bjj de jongens een onmiskenbare verbetering van de con ditie en u zag het, van Dorp wordt een schutter van formaat. Hjj is het eigen lijk al, maar wij mogen van hem nog veel meer verwachten". De beslissende slag in de tweede etappe: een kopgroep van zes man op weg naar de finish. SPITTAL, 27 juni De derde etappe van de Ronde van 'Oostenrijk, die leidde van Graz naar Spittal over eeiFafstand van 224 kilometer, is gewonnen door de Oostenrijker Kriz. Hij finishte in 6 uur 32 min en 48 sec met een minieme voor sprong op zijn landgenoot Inthaler, die de leiding in het algemeen klassement overnam van Jan Hugens. Hugens zak te van de eerste plaats naar de vierde, René Lotz die na de tweede etappe de tweede plaats bezette staat nu als derde geklasseerd. Nederland behield de lei ding in het ploegenklassement. De uitslag van de derde etappe luid de. 1. Kriz (Oostenr.) 224 km in 6.32.48; 2. Inthaler (Oostenr.) 6.32.49; 3. Damm (Oostenr.) 6.32.55; 4. Muller (Oost.) 6.32.58; 5. Postl (Oost) 6.41.30: 7. Lotz (Ned.) 6.41.31; 11. ex aequo Mik Snij der 6.41.57; 22. Hugens 6.42.33; 39. Van der Klundert 6.53.36. Algemeen klassement na de derde etappe: 1. Inthaler (Oost.) 15.40.50; 2. Muller (Oost.) op 9 sec.; 3. Lotz Ned.) op 6.14; 4. Hugens (Ned.) op 6.44; 5. Schweiger (Oost) 15.49.51; 6. Snijder (Ned.) 15.49.57; 36. Van der Klundert (Ned.) 6.53.36. Van de 62 gestarte ren- nersv ielen er in deze etappe acht uit. Algemeen ploegenklassement: 1. Ne derland 47 uur 24 min 38 sec.2. Oosten rijk 49.27.47; 3. België 48.04.12. BUENOS AIRES, 27 juni In Bue nos Aires zijn de partijen gespeeld voor de vierde ronde van het internationale schaaktoernooi, dat daar ter gelegen heid van de 150ste onafhankelijkheids dag wordt gehouden. De uitslagen: Korchnoi (Rusl.) - Olafsson (IJsl.) 1-0; Guimard (Arg.) - Unzicker (W. Did) 0-1; Baza (Arg.) - Reshevsky (V.S.) 0-1; Gligoric (Joeg.) - Taimanov (Rusl.) •/!-'/Uhlmann (O. Did.) - Wade (G.B.) 1-0; Benkoe (V.S.) - Wexler (Arg.) Vi-Vz\ Foguelman (Arg.) - Pachman (Tsj. Slow.) Szabo (Hong) - Eliskases (Arg.) 'It-t/tRosetto (Arg.) - Evans (V.S.) afg.; Fisher (V.S.) - Ivkov (Rus land) afg. Voorts werden enkele par tijen uit de derde ronde uitgespeeld. De resultaten waren: Fisher - Rosetto 1-0; Foguelman - Eliskases 1-0: Unzicker - Korchnoi Olafsson - Evans V»-1/». Na de vierde ronde staan vier spelers met een gelijk aantal punten bovenaan. Het zijn Szabo, Gligoric, Pachman en Unzicker, die allen 2punt verzamel den. LONDEN, 27 juni De laatste twee Amerikaanse vertegenwoordigers in het heren-enkelspel zijn uitgeschakeld. Bar ry Mackay, als nummer twee ge plaatst, ging in vier sets ten onder te gen de Itaflaan Nicola Pietrangeli, die daarmee het aanzien van het Europese tennis verhoogde en wat voor hem persoonlijk veel belangrijker is de halve finales bereikte. De tweede man, die zich verzeker de van een plaats in de halve eindstrijd, was de Australiër Neale Fraser, die na een dramatische strijd Earl Bucholz elimineerde. De lange, jonge Ameri kaan, de geïnspireerd tennis speelde, zag zich wegens kramp en een enkel blessure gedwongen op te geven bij de stand 15-15 in de vierde set, nadat hü van de eerste drie sets er twee gewon nen had. Na 170 minuten tennis van hoge klasse, een finale waardig, strompelde een teleurgestelde Bucholz onder lang durig applaus van het talrijke publiek van het centre-court. Langs de baseline rennend in een poging een drive van zijn tegenstander te bereiken had hij plotseling last van kramp gekregen en was kreunend van de pijn, op de baan gevallen. Tot dat moment had hij met zijn krachtige services de Australiër vrijwel constant onder druk weten te houden. Voor de organisatoren van Wimble don was het maandag een grote dag. Wat niet vaak voorkomt, gebeurde dit maal: alle acht geplaatste spelers in het herenenkelspel bereikten de kwart finales. De Chileen Ayala handhaafde zich echter slechts met veel moeite tegen de Zweed Lundquist, die de eerste twee sets won, waarvan de tweede zelfs met 6-0. Emerson speelde ver beneden zjjn rm tegen de Mexicaan Llamas, die hier niet van wist te profiteren. De Aus traliër kon het zich zelfs veroorloven in de vierde set driemaal zijn service te verliezen, zonder dat daarmee zijn overwinning in gevaar kwam. Het duel tussen Nicola Pietrangeli en Barry Mackay duurde meer dan twee uur. 'De machtige volleys van de Ita liaan waren een meer dan voldoende compensatie voor de harde strokes van Mackay, die aan het net talrijke fouten maakte. Na de eerste twee sets te heb ben verloren, sloeg de Amerikaan in de derde set terug. Hij nam een voorsprong van 4-2, doch de onverstoorbare Pie trangeli bleef brillant spelen en kwam terug tot 4-4 en in de tiende game bracht hij de partij op zijn naam. Pietrangeli die op matchpoint stond sloeg een hoge lob. Onder doodse stilte liet Mackay de bal stuiten en sloeg hem vervolgens keihard uit. Uitslagen Damesdubbelspel, tweede rondeAnn Haydon en Angela Morti mer (GB) versl. mevr. Ayala (Chili) en mej. Stewart (VS) 6-0, 6-0; Sandra Reynolds en Renee Schuurman (Zuid- Afrika) versl. mej. Frendelius en me vr. Rosin (Zweden) 6-3, 6-1. Gemengd dubbelspel, Eerste ronde: Lejus en mej. Rjazanova (Rusland) versl. Koening (Zuid-Afrika) en mej. Durose (GB) 7-5, 7-5. Tweede ronde: Mark (Austr.) en Ja- net Hopps (VS) versl. Sangster en me vr. Shenton (GB) 6-2, 6-3; Derde ronde: Rod Laver (Austr.) en Darlene Hard (VS) versl. Kurt Nielsen en mevr Kae Soerensen (Den.) 6-2, 6-3. Damesdubbelspel, Tweede ronde: Karin Hantze en Janet Hops»(VS) versl. mevr. Roberts en mej. Wheeler (GB) 6-1, 6-8, 6-3; Derde ronde: Maria Esther Bueno (Braz.) en Darlene Hard (VS) versl. Pat Hird en mej. Yates-Bell (GB) 6-2, 7-5. In het troosttoernooi kwam de Neder lander Maris voor de tweede maal tij dens de Wimbledonkampioenschapoen uit tegen de Braziliaan Mandarino.' In de eerste ronde herenenkelspel had Ma- ris de Braziliaan verslagen, maar dit maal werd het een nederlaag voor onze landgenoot: 3-6, 2-6. Slechts bij de stand 0-4 in de tweede set leek het er even op of Maris zich zou herstellen. Hfl kwam terug tot 2-5, maar twee dub bele fouten maakten vervolgens een ein de aan de strijd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 9