Fraaie sportmiddag op sintelbaan te Beverwijk Jeugd leverde goede prestaties Philippijnse miljoenenorder voor I.H.C. Holland Haarlem-atleet J. Doornbos verbetert .clubrecord tienkamp J. Tervoort weer titelhouder in Duinwijktoernooi TYBB verloor in softballcom- petitie met 2-5 van Rooswijk PAUL VLAANDEREN De spook* brand* - weerman I Oud-Limburgs schuttersfeest k Whisky galore9 Levering van baggervloot voor meer dan 20 miljoen gulden Zwemmen tussen de pier Terrasvogels komt sterk opzetten ATLETIEK IN KENNEMERLAND Natuurtentoonstelling in Vis- en Vleeshal Philips vestigt zich in Hoorn Havenverkeer A msterdam Schadelijk voor gezondheid TENNIS IN BEVERWIJK Sanering Santpoort Kath. bureau huwelijks aangelegenheden ERIC DE NOORMAN ZATERDAG 2 JULI 1960 PAGINA 2 Verouderd meubilair igii In Enschede Union in Beverwijk Bedrijfsongeval Hoogovens Examens Oostelijk Westfriesland 10. Aangezien hij toch weinig beginnen kan, zoekt de boorman zich een veilig plaatsje uit en legt zich ter ruste. Een rustig slaapje is het niet, het bos wemelt, naar de geluiden te oordelen, van dier lijke bewoners. Gelukkig blijven ze uit zijn buurt, maar het noopt Eric toch, waakzaam te blijven. Met een zucht van verlichting be groet hij dan ook de dageraad. Zijn ledematen voelen stijf en pijn lijk aan en bij de eerste zonnestralen begeeft hij zich op weg, op goed geluk in oostelijke richting. Voortdurend pijnigt hij zich het hoofd met de vraag, hoe aan wapens te komen. Drinkwater is er voldoen de, overal klateren kleine beekjes langs de helling omlaag. Zonder wapens zal hij niet in staat zijn, jachtbuit te bemachtigen. Een val kuil of een strik is het enige, mompelt hij. En dan glijdt hij een- klaps uit over .wat ogenschijnlijk een vermolmde tak is. Terwijl hij zich bukt, begrijpt hij wat het geweest moet zijn: een gewei van een ree. Tevreden steekt Eric zijn primitieve wapen bij zich. Zijn maag knort aardig en hij begrijpt, dat het tijd wordt, iets voor de inwendige mens te vinden. Onderweg misschien, mompelt hij. Hoe eerder ik hieruit ben, hoe beter. En onder de steeds hoger stijgen de zon sjokt de Noorman voort langs het onbekende pad. Bij iedere stap wordt de hoop op een behouden thuiskomst minder. öhTpaul laten we aan wal BEVERWIJK, 4 juli Dat atletiek nog steeds een tak van sport is, welke volop bloeit, werd weer eens bewezen op de Beverwijkse sintelbaan „Adrichem", waar zondagmiddag ongeveer 300 jon gens en meisjes uit de verre omgeving aan de start verschenen en met veel enthousiasme hun sport bedreven. Er werden over het algemeen uitstekende prestaties geleverd, en de jeugd toonde, daarbij geholpen door de uitstekende ac- comodatie, bijzonder veel aanleg. De at'd. Kennemerland van de K.N.A.U. heeft met medewerking van D.E.M. met deze wedstrijden veel eer ingelegd. Het pro gramma werd a la minute afgewerkt. Op, de sprintnummers werden tal van snelle tijden op de chronometers gebracht, waarbij de rugwind wel een duit in het zakje deed. Doch op de technische num mers werden eveneens goede prestaties geleverd. Het atletiekpeil in onze provin cie gaat prachtig omhoog. Dikwijls was het voor de jury van aankomst een moei lijke taak de uitslag vast te stellen, want borst aan borst gingen de atleten soms door de finish. Opvallend was, dat zowel op de 100 m. als op de 300 m. de b-jon- gens tot betere tijden kwamen als hun oudere a-juniores. Bij de meisjes was de 600 m. een uitstekend nummer. Het werd een zege voor Betty Biljardt van ADA, die daarmede een nieuw Noord-Hollands record vestigde voor o.a. het eveneens goed lopende meisje Tanja van Marat hon uit Leeuwarden en L. Plugboer van Atmodes, Haarlem. De Friezinnetjes uit Leeuwarden deden het niet slecht, want Attie de Jong van Marathon klopte de beide snelle Noord-Hollandse meisjes v. d. Vliet (Flevo) en Overweg (Sagitta) op gedecideerde wijze. Vooral zij waan den zich op de kleine Olympische Spe len: nog nimmer hadden de Leeuwarder meisjes, waar men slechts slechte gras- banen kent, op zo'n fraaie sintelbaan ge lopen. Zelfs de Amsterdamse jeugd toon de zich uitgelaten over de uitstekende verzorging. De belangrijkste uitslagen waren: Discuswerpen jongens A: 1. A. Slaman AAC 46,65 m. 2. A. Mascini Haarlem 38,39 m. 3. J. J. Dik Lyc. 30,95. Hoogspringen jongens A: 1. A. Blan- kers AAC 1.65 m. 2. G. Kater AAC 1.65 m. 3. C. Jagers Vif 1.60 m. Kogelstoten meisjes B: 1. I. Gaal Lyc. 12,06 m. 2. J. Riteco Dem 10,88 m. 3. G. v.d. Louw Lyc. 10,78 m. Kogelstoten jongens C: 1. H. v.d. Kraan AAC 11,54 m. 2. Th. Hooirik R.K. Hol land 11,20 m. 3. P. Kronenburg AAC 10,60 m. Verspringen meisjes C: 1. A. Langeries, Zaanland 4,25 m. 2. J. Brasser Doves 4,24 m. 3. T. van Geylswijk Atm. 4.17 m. Jongens D finale 60 m: 1. W. Helder AAC 8.7. 2. W. Veldhuys Suomi 8.8. 3. F Germann AAC 8.8. Kogelstoten Meisjes A: 1. R. de Boer Olympia 12.23 m. D. Schuurmans ADA 11,56 m. 3. T. v.d. Holst M.S.V. 10,66 m. 600 m Meisjes A:l. B. Biljart Ada 1.45,7 sec., 2. Tanja Mart. 1.46,6 sec., 3. L. Plugboer Atm. 1.49,5 sec. Hoogspringen Meisjes D: 1. C. v. Zut- hem Gita 1,30 m. 2. Th. Lina Dem 1,25 m. 3. R. v.d. Ploeg Waterland 1,25 m. Verspringen Jongens B: 1. E. de Vries Haarlem 6 m. 2. A. Goubitz G.A.C. 5,79 m. 3. J. Piet Lyc 5,62 m. Verspringen Meisjes A: 1. R. Overweg Sagitta 5.08 m. 2. N. v.d. Vliet Flevo 5.04 m. 3. F. Ittman Sagitta 5 m. Kogelstoten Jongens A: 1. A. Slaman 13,19 m. 2. A. Mascini Haarlem 11,97 m. 3. E. Vierdag AAC 11,62 m. Meisjes D. 60 m finale: 1. Th. Lina Dem 8.9 sec. 2. P. v.d. Ploeg Waterland 9 séc. 3. P. v.d. Polen Atm. 9,4 sec. Discuswerpen Meisjes A: 1. J. Riteco Dem 31,13 m. 2. R. Bruins Dem 30,69 m. 3. L. v. Bruinisse Lyc. 29,34 m. Hoogspringen Meisjes A: 1. M. Thomas Dem 1.50 m. 2. D. Schuurmans 1,40 m. 3 C. Fictoor Gita 1,40 m. 100 m Jongens B: 1. D. Vellinga Doves 11 sec. 2. E. de Vries R.K. HolL 11,7 sec. 3. A. Goubitz G.A.C. 12 sec. Hoogspringen Jongens D: 1. W. Helder A.A.C. 1.38 m. 2. H. v. Gooi D.E.M. 1.33 m 3. F. Germann A.A.C. 1.33 m. Polsstokhoogspringen Jongens A: 1 J. Vierdag A.A.C. 3.08 m. 2. F. Krikke A.A.C. 3,08 m. 3. F Akkerman A.A.C. 3,08 m. Speerwerpen Jongens A: 1. A. Mascini Haarlem 45,14 m 2. F. Stam Zaanland 39 81 m. 3. Z. Reselman Olympus 37,38 m. 1500 m Jongens B: 1. C. Tuyn Lyc. 4.23.6 sec. 2. M. Sijes Atl. 4.28,2 sec. 3. J. Ooms Lyc. 4.33,3 sec. 300 m Jongens A: 1 G. Gras Zaanland 37,4 sec. 2. H. Bronts A.A.C. 37,7 sec. 3. R. Frie A.A.C. 38 sec 300 m Jongens B: 1. L. v.d. Laan Lyc. 37,2. 2. J. Thuis Haarlem 38,7. 3. R. Bras ser Doves 39,4. Speerwerpen Meisjes A: 1. C. Gernt- sen Ada 32.62 m. 2. C. Piller Ada 30,82 m 3. R. v.d. Sluis Sagitta 30,73 m. 800 m Jongens A: 1. P. Zaadnoordijk AAC 2 05.8. 2. A. Gieles R.K. Holland 2.07.6. 3.K Piet Lyc. 2.08.7. 60 m Meisjes C: 1. G. Blok Suomi 8,5 sec 2 A. Langereis Zaanland 8,6 sec. 3 A. de Bruin Atm. 8,6 sec. 80 m Jongens C: 1. R. Tauber A.A.C. 10,1. 2. P. de Vries Zaanland 10,3. 3. H. Ordeman AtL 10,4. 80 m Meisjes B: 1. I. Jonker Lyc. 10,7. 2. C. Wesseling Atm. 10,9. 3. F. Ittman Sag. 11. 100 m Meisjes A: 1. A. de Jong Mart. 12,5. 2. N. v.d. Vliet Flevo 12,7. 3. R. Over weg Sag. 12,9. 100 m Jongens A: 1. H. Vlam Haarlem 11,4. 2. K. Speets Olympia 11,5. 3. W. Hendriks Zaanland 11,6. Verspringen Jongens A: 1. Th. Bonsen R.K. Holl. 6,27 m. 2. A. Slaman A.A.C. 6.07 m. 3. G. Kater A.A.C. 6.06 m. 3000 m Jongens A: 1. S. Ordeman Atl. 10.03.2 sec. 2. S. Koster R.K. Holl. 10.20.— sec. 3. F. v. Gelderen A.A.C. 10.29.sec. 4 60 meter Est. Meisjes C-D' 1. Suomi 1 37.—. 2. Atmodes 1 37.1. 3. Gita 38.—. 4. Suomi 2 40.6. 5. Atmodes 2 44 6. Estafette 4 x 80 m Meisjes A-B: 1. Ly- curgus 42,7: 2. A.D.A. 42,7; 3. Atmodes 43,4; 4. Sagitta 43,5; 5.Suomi 44,9; 6. At modes 2 Estafette 4 x 100 m A-B: 1. Lycurgus 46.7: 2. Haarlem 47.5; 3. Zaanland 47,8. teletype ke. onderlinge wedstrijden. HAARLEM, 4 juli Van 7 tot en met 18 oktober zal In de Vleeshal en de Vishal in Haarlem een grote na- tuur-tentoonstelling worden gehouden. De tentoonstelling zal worden inge richt op initiatief van de Stichting Spaarpropaganda. Men heeft aanlei ding tot deze exposities gevonden in de zeventigste verjaardag van de schilder Jan Voerman jr., die een hal ve eeuw lang zijn talent heeft gewijd aan de uitbeelding van de levende na tuur. Er zal o.m. overvloedig aandacht worden geschonken aan de werk zaamheid van dr. Jac. P. Thysse, met wie Jan Voerman op jeugdige leef tijd werk als illustrator nauw heeft sa mengewerkt. Vandaar ook dat men be sloot de expositie in Haarlem te doen houden. In de Vleeshal zal de tentoon stelling vooral een natuur-historisch ac cent hebben, terwijl in de Vishal meer aandacht zal worden besteed aan het werk van Jan Voerman. De Stichting Spaarpropaganda, postbus 1046 te Rotterdam, vraagt eenieder een pak kende titel voor de tentoonstelling te bedenken en die vóór 15 juli in te zen den. SANTPOORT, 4 juli Het bestuur van de chr. kleuterschool aan de Iris- senstraat heeft de medewerking van de gemeente verzocht voor de vervanging van het verouderde meubilair in één der werklokalen van deze school. De aanvraag voldoet aan de wettelijke eisen, zodat B. en W. de gemeenteraad voorstellen de gevraagde medewerking te verlenen. De Zweed Bill Nilsson heeft de Gro te Prijs van Groot-Brittannië motor cross gewonnen, waardoor hij thans sa men met zijn landgenoot Stén Lundin de eerste plaats bezet in de stand voor het wereldkampioenschap. Het Nederlandse paard Talisman heeft zaterdagmiddag de Grote Prijs van Hamburg, een draverij over 3200 meter en gedoteerd met een pryssom van 18.000 mark, gewonnen. Gouverneur Houben lost het eerste schot. Achter hem de koning van St. Salvius, rechts burgemeester Coonen. SITTARD, 3 juli. Ruim zesduizend schut ters, uit Belgisch en Nederlands Limburg, en het tienvoud aan kjjklus- tigen waren vandaag in het kleine dorpje Lim- bricht samengekomen voor het traditionele jaarlijkse schutterstreffen bij uit stek, „het Oud-Limburgs". Begunstigd door stra lend zomerweer de patroon van de organise rende vereniging „St. Salvius" had voor veel zon gezorgd trokken de deelnemers aan het feest, kleurig uitgedost, door de straten, die waren afgezet met duizenden kijklustigen. Zij genoten intens van de charmante keizerinnen en koninginnen, van rijke lijk met zilver behangen schuttersmajesteiten, van indrukwekkende gene raals, jonglerende tam boer-majoors en van ge- uniformeerde en stram marcherende schutters in een onvoorstelbare ver scheidenheid Vervaarlijk uitziende Napoleontische gardisten van St. Mater- nus uit Wijlre, St. Sebas- tianus uit Voerendaal of St. Lambertus uit Oirs- beek, alsmede van de in middeleeuwse kleder dracht gestoken gilden uit Helden of uit de Belgi sche dorpjes Kaulille, Opglabbeek en Rotem, honderd zeven en veertig korpsen in totaal. Een aantal, dat nooit eerder werd bereikt. Na het urenlange défilé door het uitbundig feestende dorp ontbrandde op de ruime terreinen rond kasteel Limbricht het fraaie buiten van het bisschop pelijk college van Sittard de strijd rond de dertig schietmasten. Traditiege trouw schoten de erevoor zitters, dr. F. Houben, commissaris van de konin gin in Limburg en namens diens collega, de gouver neur van Belgisch Lim burg, de voorzitter van de provincieraad, de heer Smeets, het „Oud-Lim burgs" in. Eveneens tra ditiegetrouw werd de in- terland-schietwedstrij d tussen de provinciale autoriteiten een zege voor België. Dr. Houben miste vijf keer, maar de Belgi sche afgevaardigde, de heer Smeets, schoot twee keer prima raak. Ook de bisschop van Roermond, mgr. P. Moors, woonde een gedeelte van het Oud- Limburgs Schuttersfeest bij, met name de attrac tieve wedstrijden om het mooiste keizerspaar, de waardigste koning, de „modelste" generaal of de beste tamboer. De grootste belangstel ling van de duizenden schutters en de tiendui zenden kijklustigen ging uit naar de schietwedstrij den, want alleen de win naar hiervan kan zich be schouwen als de kam pioen van het Oud-Lim burgs 1960 en verwerft het recht om het inter nationale schutterstreffen komend jaar te seren. organi- De strijd verliep span- ",cn„imaar werd niet be slecht. vijf schutterijen eindigden geljjk en be haalden ieder achttien punten, t.w. vier Neder lands-Limburgse schut terijen uit Oirsbeek, Schaesberg, Nederweert, Leveroy en Beek (België). In verband met het in vallen van de duisternis zal dit vjjftal schutterijen op zaterdag a.s. kavelen voor het kampioenschap I960 oud-Limburgs DELFT, 2 juli De 37-jarige schip per Van D. uit Katwijk aan Zee, die met het motorschip „AdRiana" in de richting van Rotterdam door Delft voer, vond de reuk van de lege whisky- vaten waarmee zijn schuit was geladen blijkbaar zo heerlijk, dat hij alle vaten omkeerde, de restjes vergaarde en die opdronk. Het was bij elkaar nog zoveel, dat de schipper, toen hij door de Schie in Delft voer, bepaald niet brandschoon meer was. Op een gegeven moment kon hij het roer niet meer houden en ramde twee schepen die onlangs de walkant van het Zuideinde lagen gemeerd. Bei de schepen liepen averij op. De eige naar zag kans bij Van D. aan boord te komen en de dronken schipper te bewegen zijn vaartuig te meren. Om hem verder varen te beletten nam de politie de man mee naar het bureau, vanwaar zijn patroon hem la ter ophaalde. SCHIPHOL, 4 juli Zes Nederlandse industrieën op het gebied van de scheeps- en machinebouw, verenigd in de „I.H.C. Holland" hebben van de Philippijnse regering opdracht ontvan gen voor de levering van een grote bag gervloot, ter waarde van meer dan 20 miljoen gulden. Dit heeft de Philippijn se minister van Publieke Werken, de heer Florencio Moreno, op Schiphol medegedeeld, nadat hy met het KLM- vllegtuig uit Parijs in ons land was ge arriveerd. Minister Moreno brengt een bezoek aan Nederland op uitnodiging van de zes bedrijven, teneinde nog enige pun ten ten aanzien van het contract te be spreken. De industrieën, verenigd in de „I.H.C.-Holland" zijn, Verschure en Co's Scheepswerf en Machinefabriek te Amsterdam, Conrad Stork te Haarlem, de Scheepsbouwwerf en Machinefabriek ,,De Klop" te Sliedrecht, de Werf „Gus to" te Schiedam, en de firma's J. en K. Smit en L. Smit en Zoon te Kinderdijk. HAARLEM, 4 juli Een week na dat hij op de derde plaats beslag had gelegd bij de landenwedstryd Neder- land-Engeland, heeft de Haarlem-atleet Jelle Doornbos opnieuw blijk gegeven van zijn goede vorm. Bij de tienkamp van de vereniging V.I.F. te Hilversum trad de Haarlemmer niet slechts zege vierend naar voren, doch tevens wist hij het clubrecord van de H.A.V. Haar lem te verbeteren door een puntenaan- tal te bereiken van 5939. Vooral op het nummer hoogspringen (1.75 m.) en de 1500 meter (4 min. 27.6 sec.) kwam Doornbos tot uitstekende prestaties. Zijn overige verrichtingen op de tien kamp waren: 100 meter in 11.4 sec.: verspringen 6.39 m.: kogelstoten 13.82 m.; 110 meter horden 16.7 sec.; 400 meter 53 sec.: discuswerpen 36.19 m.; speerwerpen 52.78 m. en polstukhoog- springen 2.89 m. Gezien de slechte weersomstandigheden waarbij deze re sultaten behaald werden, is het waar schijnlijk dat Doornbos, die hard en serieus traint, nog dit jaar de 6000 punten op de tienkamp zal passeren. Harry Joacim, die, nadat hij in maart van dit jaar een knieblessure had op gelopen, voor het eerst weer aan wed strijden deelnam, werd vijfde met 4500 punten. Joop Vissers (Haarlem) en Ellen Ort (Atmodes), evenals Doornbos le den van de nationale ploeg, namen deel aan internationale wedstrijden in En schedé. Vissers werd derde op de 200 meter horden, waaraan het Nederlands kampioenschap was verbonden, in 25,5 sec. Ellen Ort, die dit seizoen tot nog toe teleurstelde, won de 100 meter in een tijd van 12 sec. Op de 200 meter werd zij tweede in de uitstekende tijd van 24.6 sec. Een grote groep junioren van de Haarlemse atletiekverenigingen kwam uit op de jeugdwedstrijden, die de af deling Kennemerland op het Sportpark „Adrichem" te Beverwijk organiseer de. Bij de junioren van „Holland" be antwoordde E. de Vries eindelijk aan de verwachtingen, die men al lang van hem heeft. Hij won zowel de 100 meter als het verspringen voor B-junioren respectievelijk in een tijd 11.7 sec. en een sprong van 6 meter. Verder wer den nog drie tweede plaatsen behaald namelijk door S. Koster op de 3000 me ter in 10 min. 20 sec., door A. Gieles op de 800 meter in 2 min. 7.6 sec. en door C. Hooibork bij het kogelstoten junioren-C met 11.20 meter. Bij de junioren van „Haarlem" gaf vooral A. Mascini blijk van zijp goede vorm. Hij won het speerwerpen met 45.15 meter en werd tweede bij het kogelstoten en het discuswerpen met resp. 11.97 m. en 38.39 m. H. Vlam won de 100 meter in de goede tijd van 11.4 sec., wat gunstige perspectieven biedt voor de Nederlandse jeugdkampioen schappen, die zondag a.s. te Delft wor den gehouden. Voorts werd J. Thuis der de op de 300 meter in 38.7 sec. De meis jes van „Atmodes" deden het ditmaal niet zo goed. Slechts C. Wesseling kon het op het nummer 80 meter hardlo pen meisjes-B tot een tweede plaats brengen met een tijd van 10.9 sec. L. Plugboer werd derde op de 600 meter in 1 min. 40 sec. T. van Geilswijk bereikte eveneens een derde plaats en wel bij het verspringen meisjes-C met een sprong van 4.14 meter. C. Fictoor (Gita) tenslotte werd derde bij het hoogspringen met een sprong van 1.40 meter. Minister Moreno vertelde, dat vele buitenlandse bedrijven, waaronder ook industrieën uit Amerika, ingeschreven hadden voor deze order. „Nederland heeft op dit gebied een goede naam", zo zei hij, „zodat het niet verwonderlijk is, dat de „I.H.C.-Holland" tenslotte de opdracht heeft gekregen. Voor de bouw van een schip is op dracht gegeven aan een Amerikaans bedrijf, alle andere schepen-en bagger- materialen zullen door de Nederlandse industrie worden geleverd", aldus mi nister Moreno. Pas tegen het einde van de vorige week heeft de Philippijnse regering de laatste goedkeuringen aan het verlenen van deze opdracht gehecht. De directeur van de I.H.C.-Holland, de heer P. J. M. Verschure, die de mi nister op Schiphol welkom heette, voeg de hieraan toe, dat vooral door toedoen van minister Moreno op de Philippijnen een groot plan is ontworpen voor het uitbaggeren van de vele havens, die de honderden eilanden van het land tellen, met als voornaamste project de werk zaamheden aan de „Manila Bay", de haven van de hoofdstad Manila. De Philippijnse minister, die vergezeld i„ van zijn echtgenote, heeft twee jaar geleden ook reeds een bezoek aan Ne derland gebracht. Hij zal drie dagen in ons land verblijven. Woensdag zal hij op uitnodiging van het Nederlandse mi nisterie van Verkeer en Waterstaat een bezoek brengen aan de Delta-werken waarin hij zeer veel belang zei te stel len. HOORN, 4 juli Reeds jaren zocht Philips, Eindhoven, naar een vestiging in de kop- van Noord-Holland, waar zich tot dusver nog geen enkel Philips- bedrijf bevond. Die vestiging zal wel dra een feit zijn. In de morgenavond te Hoorn te houden raadsvergadering komt namelijk aan de orde een voorstel om op het gemeente-industrieterrein een fabriekshal te bouwen van 1500 m2 en deze aan Philips in huurkoop te ge ven. De bouw, waarbij gebruik zal wor den gemaakt van de premieregeling in dustrievestiging zal 3M; a 4 ton vergen. De nieuwe Philipsfabriek, waarin sub assemblies voor telecommunicatieap- paratuur worden vervaardigd, zal naar verwacht wordt 1 januari 1961 gaan draaien. Men denkt te starten met 25 arbeiders, doch het is niet onmogelijk dat in de aanvangsperiode reeds 100 125 arbeidskrachten te werk zullen worden is voor esteld. Op het industrieterrein hilips 8000 m2 grond gereser veerd. Als dit terrein wordt volgebouwd zal het aantal arbeidskrachten stijgen tot 600 a 800. Het personeel, dat voor ongeveer een derde uit vrouwelijke krachten zal bestaan, zal geschoold worden in een der bestaande vestigin gen van Philips Telecommunicatiein- dustrie te Den Haag, Hilversum of Hui zen. Het Hoornse bedrijf zal vanuit Hil versum worden geleid. BEVERWIJK, 4 juli Zondagavond is de machinebankwerker j. Jongejan te Driehuis, terwijl hij zjcj, na het he_ eindigen van onderhoudswerk aan kraan nr. 1 in de noordhal van de oxystaalfabriek nog op de kraan be- vondt, met zijn rechterarm tussen ded kraanleuning en constructiewerk va-n de kraanbaan bekneld geraakt. J. brak hierbij zijn arm en is jn het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk opgeno men. HAARLEM, 4 juli Aan het Konink lijk Technicum PBNA te Arnhem heeft de heer R. Ditmarsch uit Castricum het diploma Kandidaat Technisch che micus behaald, terwijl de heer J. J. A. M. Lemmers uit Haarlem slaagde voor- het examen Basisopleiding technisch chemicus. HEEMSTEDE Gymnasium Seminarie „Hageveld" gymnasium A: G. A. Bal, Den Haag; S. A. Bruyns, Beverwijk; J. van Diepen, 't Zand; J. D. J. v.d. Dool, Waddinxveen; Th. W. Duyves, Noord- Scharwoude; H. J- Hoogland, Den Helder; L. J. A. Huisman, Amsterdam; B. B. J. Huls. Beverwijk; J. H. M. van Hus- sen, Rotterdam: J- B. Jaspers, Waarland; J. H. G. Koreman, Amsterdam; G. v.d. Mosselaar, Den Haag; P. J. Osendarp, Den Haag: B. J. M- Smit, Wiermgerwerf; C. M. v. Tol, Loosduinen; L. v.d. Vliet, Schiedam; C. W. J- v- Wingerden, Kwintsheul. AMSTERDAM, 2 juli In de maand juni 1960 zijn in de hoofdstedelyke ha- ven aangekomen 619 sc"eP?n (1.592.433 b.r.t.) en vertrokken 623 schepen (1.553.423 b.r.t.) IJMUIDEN, 4 juli Het definitieve rapport van het Rijksinstituut Zuive ring Afvalwater betreffende een onder zoek naar de toestand van het zeewa ter en het binnenwater in Velsen, is nog niet verschenen, maar hierop voor uitlopend kan al worden medegedeeld, dat het op enkele plaatsen in de ge meente van dien aard is, dat het ba den of zwemmen aldaar schadelijk kan zijn voor de volksgezondheid. Deze plaatsen zijn: a) het strandge- deelte binnen de zuidelijke pier; b) het kanaalgedeelte ter hoogte van de semafoor, waarlangs de stroom van het water van de Haringhaven en de Vissershaven gaat; c) het watergedeel te rondom de spuisluizen; d) nabij de uitmondingen in het Noordzeekaal van de gemeentelijke riolering en de riole ring van fabrieken. Voor alle havens en kanalen buiten de sluizen te IJmuiden en in de bin- nentoeleidingskanalen en het Noordzee kanaal ten westen van zijkanaal A be staat reeds een verbod om te baden of te zwemmen. Het zwemverbod is slechts op enkele plaatsen door middel van een waarschuwingsbord aange duid. B. en W. vinden het nodig, dat er meer van die borden komen. Er ko men er daarom 23 bij en de kosten van het maken en plaatsen worden ge raamd op f 3.725. BEVERWIJK, 3 juli De laatste dag van het Duinwijck-tennistoernooi stond in het teken van de finalepartijen met tot slot een prijsuitreiking op de Bos baan. Het toernooi leverde voor Jan Tervoort; weer de titel in het heren enkelspel klasse A opr het herendub belspel ging echter naar de heren Ok- ker en Steffelaar die in een competitie toch sterker bleken dan het dubbel Jan Tervoort, N. Groot. In de B-klasse wa ren het vooral de leden van Velsen die de eerste prijzen in de wacht sleepten. De finale heren-enkelspel A-klasse in de morgenuren gespeeld trok een grote publieke belangstelling; de strijd ging hier tussen J. Tervoort en H. Stef felaar. Steffelaar kreeg in de eerste set reeds spoedig een ruime voorsprong 40, mede door zijn goede afgemaak te volley's bij het net. Telkens liep Stef felaar op en Tervoort die meer in de achterhoede opereerde kwam maar niet op dreef, plaatste niet scherp genoeg, zodat zijn drives een prooi waren voor Steffelaar. Er moest wel uiterst scherp geplaatst worden met zo'n netvirtuoos als tegenstander; het werd 5-1 voor Stef felaar. De scherp geplaatste ballen van Tervoort dienden1 zich echter aan; de rollen waren nu omgekeerd en het was Tervoort die de nog steeds oplopende Steffelaar met scherp geplaatste ballen passeerde. Steffelaar kon nu beter ach ter blijven spelen, werd hier overigens meerdere malen toe gedwongen door de talrijke lobs van Tervoort. Het werd HAARLEM, 2 juli TYBB heeft in de softballcompetitie op eigen veld een niet geplande 52 nederlaag geleden tegen Roorwijk. Helaas hebben de Geel zwarten, hun kansen nu niet meer In eigen hand. Doordat The Catchers te gen HCK niet verschenen, hebben de Amsterdamse meisjes een algebraïsch getal op de ranglijst, namelijk min een punt. Zowel RCH, OWO als Rooswijk zijn hierdoor praktisch van degradatie- zorgen bevrijd. DSS bleef stug door gaan met winnen. Nu werd SC Haar lem geheel uitgeschakeld voor de titel (81). Onze Gezellen boekte haar ze vende achtereenvolgende zege; het werd 114 tegen Terrasvogels 2. Rooswijk, de stugge softballploeg uit Velsen-Noord, die dit jaar niet zo best startte, heeft op het TYBB-terreni on verwachts prachtig sluitend veldspel la ten zien. Dit spel is de nederlaag ge- worden van TYBB, dat tevergeefs zocht naar een opening in de verdediging van haar tegenstandsters. Nog voor Rooswijk voor het eerst haar veldwerk in actie kon brengen, bad het al een 03 voorsprong genomen in de eerste slagbeurt. Enkele minder goede mo menten van Ina Heeremans op het derde honk, en een paar velders keuze zon der dat er nullen werden genoteerd, waren hiervan de oorzaak. Opnieuw fa len van Ina Heeremans en ook van Ria Samson bracht Rooswijk in de derde inning op 05. Intussen was alleen El- ly Beuken-v. Turnhout erin geslaagd, twee gave honkslagen te plaatsen. Het had geen effect. In de vierde slagbeurt begon Ria Samson met een goede/tik. Wat stootslagwerk bracht haar over de thuisplaat. Het zou tot de laatste slag beurt duren voordat TYBB nog .eens zo ver kwam. Werpster Dini de Vries kon toen scoren. Verder dan deze tweede run liet Rooswijk het niet komen. Het bleef 25. DSS heeft aan SC Haarlem, de twee de klas kampioene van vorig jaar, heel duidelijk gemaakt, dat de aanspraken op de titel dit seizoen niet in het Noor dersportpark liggen, maar op het Gem. Sportterrein aan de Schalkwijkerweg. Ondanks de vacantie van de voortref felijke earste honkvrouwe Corrie Hogen- boom, die met de korte stop Dini Zwa- neveld en derde honk Toos van Galen een niet te nemen lijn vormt, is er met ruim verschil gewonnen. Al na de der de inning was de stand 50. Toos van Galen, Hanny Horn en Bep Roosloot zorgden voor het goede slagwerk. De SC Haarlem werpster Fenna Blauw kon ondanks alle verwoede pogingen DSS niet tegenhouden. De eindstand werd 81 waardoor DSS weer een concur rent minder heeft. Woensdag 6 juli ont moet DSS in Bloemendaal HCK 2, dat ook nog kansen heeft. Ongetwijfeld zal het Rood-Groen-Witte legioen aanwe zig zijn. Terrasvogels heeft in de loop van het seizoen in Santpoort, een grote toeloop van leden gekregen. Vele meisjes heb ben hiervan al softball op de scholen. Terrasvogels is door deze toeloop ster ker geworden, hetgeen blijkt uit de pres taties van hun eerste, maar ook van hun tweede negental, terrasvogels 2 was •naast Meteoor 2 opgeklommen als haas- te concurrent van Onze Gezellen. Dit was in de strijd tussen de twee kans hebbers voor de titel duidelijk merk baar. Onze Gezellen nam in de eerste inning met een homerun Van Ria v.d. Putten met 10 de leiding. Een drie- honkslag van Annie Mertinez bracht 20 op het scorebord. In de derde in ning was de stand echter na een korte slag van Zwart direkt weer gelijk: 2—2. Dit bleek net wat Onze Gezellen nodig had om op temperatuur te komen. Zes runs werden er gescoord, na een voor Terrasvogels niet bepaald prettige honk- slagenregen: 82. Hierna speelde Onze Gezellen een gewonnen wedstrijd, te meer daar Annie Martinez eindelijk de bal op volle snelheid naar haar tegen standers durfde gooien. Met 114 bleef Onze Gezellen de meerdere, wat de ze vende zege in successie betekende. De uitslagen waren: Eerste klasse: HCK-The Catchers, The Catchers n.o.; de Pinguins-OWO 9—2; TYBB—Rooswijk 2—5; HHC-RCH 19—0; OVVO-TYBB 7—10; The Cat- chers-Rooswijk 2—12. Tweede klasse A: HCK 3-HHC 2 ver regend; DIO-TYBB 2 64; EDO-de Pin guïns 2 6—6; THB-WGA 9—15. Tweede klasse B: Schoten-HCK 2 ver regend; DSS-SC Haarlem 8—1; EDO 2- De Meteoor 74; DCG-de Pinguins 3 Derde klasse A: SC Haarlem 2-EDO 3 4—11; EHS-HCK 4 14—5; WGA 2-Bloe- mendaal 311. Derde klasse B: Bloemendaal 2- RCH 2 10—14; Lijnden-DSS 2 30—10; Rooswijk 2-Terrasvogels 2—7. Vierde klasse A: Bloemendaal 4-DIO 2 4—20; Lijnden 2-De Meteoor 2 5—14; Onze Gezellen-Terrasvogels 2 11—4. Vierde klasse B: HHC 3-THB 2 uitge steld; Onze Gezellen 3-OWO 2 2—16; RCH 3-TIW 1—17. Vierde klasse C: Terrasvogels 3-HCK 5 3ili; Schoten 2-Onze Gezellen 2 12—8. een elkaar opdringen van eigen spel type, zodat vooral de laatste games in de eerste set een levendige en geva rieerde indruk gaven. Steffelaar kwam echter met scoren niet meer aanboden met feilloze zekerheid speelde Tervoort zich naar een 57 toe, In de tweede set kreeg Tervoort spoedig met 03 de lei ding, het werd 14 na een schitterende game, en met 46 prolongeerde Ter voort zijn titel. In het herendubbelspel kon Steffelaar met zijn partner Okker echter revanche nemen tegen J. Tervoort en N. Groot. R. Joosten moest in de B-klasse de eer aan de Velsenaar B. Stals laten. Namens het bestuur van de Bever wijkse Lawn Tennis Club reikte de heer Th. Reynders de prijzen uit. Te voren had hij. dank gebracht aan het echtpaar L. de Vreeze voor de goede zorgen, en de wedstrijdleiding, be staande uit de heer en mevrouw Ap- troot en de heer Schik; mevrouw Aptroot kreeg bloemen, de heren rookwerk aangeboden. De heer Th. Reynders kon spreken van een prettig toernooi, mede dank zij de goede geest en samenwerking tussen leiding en deelnemers. Ook de jeugdi ge umpires kregen de welverdiende lof van de heer Th. Reminders toegezwaaid; zij bleken allen stuk voor stuk over goede intelligentie, sportiviteit en vaar digheid te beschikken. Aat Schram had op dit tournooi de meeste partijen ge scoord en kreeg hiervoor de eerste pry's, gevolgd door Klaas Rijkeboer en Cees van Laar. De kampioenen van het tournooi zijn: Herenenkelspel A-klasse: J. Tervoort- H. Steffelaar 75, 64; B.-klasse: B. Stals-R. Joosten 6—3, 2—6, 6—3; C-I- klasse F. Deibel-Jac. Sclimid 161, 60; C. II-klasse: P. Schroder vei-slaat van der Lee. Damesenkelspel B-klasse: M. Sikkes- D. Ferwerda 6—2, 61; C I-klasse: L. v. d. Griendt-T. Geels 86, 63; C. II- klasse: J. Langendijk-A. de Waard 61, 46, 61. In de dubbelspelen werden kampioen de heren Okker en Steffelaar gevolgd door J. Tervoort en N. Groot in de A- klasse. In de B-klasse waren het de he ren R. Joosten en P. Tegel, met als tweeden het dubbel B. Bost en B. Stals; klasse C. II S. Fris en W. Derks kam pioen, gevolgd door M. Brethouwer en G. van Bragt. Het damesdubbelspel B- klasse was voor de dames Th. van Hoo- gen en B. Snijders, met op de tweede plaats mejuffrouw M. Sikkes en I. Ver- séleweel de Witt Hamer. De titel ge mengd dubbelspel B-klasse ging naar mejuffrouw B. Snijders en B. Stals; me juffrouw M. Sikkes en Pronk behaalden de tweede prijs. Het gemengd dubbel spel C. I was voor mejuffrouw T. Bol en B. Schouten, gevolgd door mejuf frouw Hartongh van Ark en J. van der Kolk. SANTPOORT, 4 juli De eigenares se van de woning Vlugthovenstraat 4 heeft deze met de bijbehorende grond van 124 m2 aan de gemeente te koop aangeboden. Na onderhandeling heeft de eigenaresse ingestemd met een koopsom van 3.000,-. Deze koopsom achten B. en W., gelet op de huurprijs, redelijk. Hoewel gelegen in de bebouwde kom van het dorp Santpoort, waarvoor geen uitbreidingsplan bestaat, wordt het ver kregen van de eigendom van dit per ceel voor dé gemeéritè wel van belang geacht met het oog op een eventuele sanering van dit deel van Santpoort. Het pand is thans verhuurd voor 6,50 per week. Deze verhuring kan nog ge ruime tyd worden voortgezet indien de gemeente enige noodzakelijke herstel werken laat verrichten en het pand buitenwerks opnieuw laat schilderen. De kosten daarvan worden geraamd op 1.870,-. HOORN, 4 juli Op initiatief van de Stichting Opbouw katholiek Noord hollands Noorderkwartier in Hoorn il de Stichting Katholiek bureau voor hu welijksaangelegenheden voor oostelijk Westfriesland (dekenaten Hoorn en Wervershoof) tot stand gekomen. BEN JE „"\6ELO0F VEKMANDZJ HET NIET- MAAIT IK BEN ZOWAT BEVKOKEN ICATE SWAN FEATURES MAAK WE ZULLEN T HIER 6AUW TE WA KM KKUOEN. OA AN-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2