RUSSISCHE STUDENT door Oostduitse spion Argeloos meisje van BVD betrokken in spionagespel Geen geheimen verr aden Uitwij zmg m misleid Smirnoff met vliegtuig naar Rusland terug i MUITERIJ ONDER DE CONGOLESE SOLDATEN Militairen in verzet tegen hun blanke officieren KIKOEJOESTAM IN KENYA HERVAT EEDAFLEGGINGEN van MAU MAU Blank en zwart zien bezorgd toe B Mag Amsterdam IJ-tunnel zelf financieren? Eerste Kamer springt voor AMSTERDAM in de bres OPDRACHTEN RECHTSTREEKS UIT MOSKOU I; BEJAARDEN BIJ DE KONINGIN Ex-gevangenen spelen weer een leidende rol J. J. VAN KOOTEN Opnieuw doden bij onlusten Geruchten over regeringsbesluit Het weer PERMANENT INVISIBLE Y WOENSDAG 6 JULI 1960: 84ste JAARGANG No. 30562 (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 6 juli De Rus sische student aan het Institute of Social Studies, P. Smirnoff, die verdacht van spionage 20 juni door de vreemdelingenpolitie in Den Haag werd gearresteerd, heeft nauwe contacten gehad met een agent van de Oostduitse in lichtingendienst, Karl Heinz R. De Oostduitser, die 25 mei in Bonn werd aangehouden op be schuldiging van hoogverraad, heeft tegenover de Westduitse politie verklaard, dat hij in Ne derland via Smirnoff kennis heeft gemaakt met een meisje, dat documentair werk verrichtte bij de Binnenlandse Veiligheids Dienst (B.V.D.). De verhouding tussen de 25-jarige R. en de 24- jarige mej. X (haar ware identi teit mag niet onthuld worden) is echter louter vriendschappelijk geweest. Er zijn geen geheimen uitgeleverd. WILDE achtervolging van smokkelauto if1 BRUSSEL, 6 juli (A.N.P.) Onder de Congolese strijdkrachten in Leopoldstad en Thysstad is muiterij uitgebroken. De oorzaak zou zijn de ontevredenheid over de langzame Afrikanisering van het kader van de Force Publique, die wordt geleid door Belgische officieren. Papierloods in brand gestoken èeè MORRIS (mforeijou êuif! Suède dames- en herenjasjes Onbestendig Aan zee SOLEX-OTO BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 14348C Bijkantoor Beverwijk: Zeestraat 50, telef 4790 Bijkantoor en Red IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W Boerrigter en Mr. W. A M. van der Kallen. Hoofdredactie: Dr*. H. v. RUN en W Sever». NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor edvertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging wa 5.30 uw avonds tel. 21544 Vast is komen te staan dat Smirnoff spionage-activiteiten heeft bedreven. Hij had een bijzondere belangstelling voor personen, die de beschikking hadden over „top-secret"-materiaal. De Sovjet student kreeg zijn opdrachten recht streeks van de Russische inlichtingen dienst die een mogelijkheid zag in ons land onder meer in de Binnenlandse Jeiligheids Dienst binnen te dringen. Uit heeft de minister van Binnenlandse '■aken, mi. E. H. Toxopeus, vanavond UMiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiimiimiii Utt de mededelingen van de mi nisters Beerman en Toxopeus, giste ren in en buiten de Tweede Kamer verstrekt, is komen vast te staan, dat de Russische student, de heer Smir- noff het terrein van zijn onderzoe kingen hier te lande inderdaad ruimer heeft opgevat dan voor een student in de sociologie normaal, en zeker ruimer dan voor een gastvrij ontvnnaen vreemdeling oirbaar is te achten. Men moet intussen bhj zVn> dat ziin werkzaamheden als verza melaar van staatsgf etmen slechts zulke geringe resultaten hebben op geleverdAlthans m net licht gekomen geval, materie, zoals wij, vei vroduk- gauw over de omslachtige „produk- tieomweg" en over de Tf investeringen, welke aan udi van contacten op het"™ juffrouw niveau waarop een kanm j van de BVD zich bevindt, bhjkbaar ten koste worden gelegd. dit geval per saldo een k™imelamire gebleven, het is nuttig dat j meïs op tijd van tafel worden g De uitwijzing van de heer noff is na dit alles een zeer vrie lijke maatregel. Het wetboek van strafrecht verbindt aan dit soort g dragingen wel andere mogelijke y volgen. Aan welke elementen van betrokken strafbare feit onz Russische gast niet overtuigend vol daan heeft, heeft de heer Beerman weliswaar niet overtuigend duidelVK gemaakt, maar los daarvan voert ook praktische zin tot voorkeur voor de gevolgde wijze van beëindiging van deze zaak. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiii'1 MIDDELBURG, 6 juli In de nacht van maandag op dinsdag is Oostburg in Zeeuwsch-Vlaanderen het toneel ge weest van een wilde achtervolging van een smokkelauto. Ondanks de pogin gen van de douane wist de smokkelaar te ontkomen. De vermoedelijk met bo ter geladen wagen kwam uit de rich ting Zuidzande en reed naar Oostburg. De bestuurder gaf geen gehoor aan een stopteken van de douane maar ver hoogde zijn snelheid en reed ongehin derd over een messenversperring heen. Onmiddellijk zette de douane met een dienstauto de achtervolging in. In wil de vaart ging het naar Oostburg, waar in de kom van de gemeente vele ver late kermisgangers getuige van de wil de achtervolging waren. Uit de smokkel auto werden zgn. „kraaiepoten" gewor pen, driehoekige spijkers, die de doua ne tenslotte noodzaakten de jacht op te geven. Haar auto had drie lekke ban den gekregen. De smokkelwagen wist ongehinderd in de richting Aardenburg te ontkomen. Niet alleen de douane, maar ook andere automobilisten wer den slachtoffer van de uitgeworpen spijkers. Geruime tijd is men bezig ge weest de weg van de gevaarlijke .kraaiepoten" te zuiveren. op een persconferentie meegedeeld naar aanleiding van de beslissing van de mi nister van Justitie, mr. A. C. W. Beer man, de Sovjet-student P. Smirnoff uit het land te wijzen. De bewindsman had zijn besluit gistermiddag in de Tweede Kamer bekend gemaakt. Het verhaal dat minister Toxopeus deed zou geschreven kunnen zijn voor een spionagefilm, waarin geheime agen ten van niets vermoedene meisjesge heimen proberen te ontfutselen. Het „argeloze wicht" was in dit geval een kantoorjuffrouw van de B.V.D., die da gelijks allerlei geheime documenten in haar handen kreeg. De Russische in lichtingendienst is van haar echter niets wijzer geworden. De Oostduitse agent R. van hem wil men op uitdrukkelijk verzoek van de Westduitse politie alleen de voornamen en de eerste letter van zijn achternaam geven heeft haar namelijk nooit om geheimen gevraagd. Hij is in strijd met zijn opdracht alleen vriendschappelijk met X omgegaan. Hierdoor heeft het meisje, en ook de B.V.D., nooit in de gaten gehad met wie zij eigenlijk bevriend was. De Oostduitse politie greep Karl Heinz R. enkele jaren geleden toen hij De uitgewezen Rus SMIRNOFF uiiiiiiiiHiimiiiiiiimiiiiiiiiiiiiniHiiiiiiuiiMHiiiiimiiHiiiiiii De Russische student Smirnoff, die enige weken geleden is aangehouden op verdenking van spionage, zal ver moedelijk donderdag worden uitgeleid van Schiphol af. Hij zal met een toestel van Aeroflot naar Rusland vliegen. Te vens is meegedeeld, dat er geen enkel bezwaar tegen bestaat als mevr. Smir noff met hetzelfde toestel vertrekt. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin naar West-Berlijn probeerde te vluch ten. Zijn moeder zat nog in Oost-Duits- land. Volgens R's verklaring aan de Westduitse politie heeft de Oostduitse inlichtingendienst dit uitgebuit en hem gedwongen voor hen spionage te gaan bedrijven in West-Duitsland. Hu kreeg een grondige opleiding in spionage- techniek en het hanteren van geheime communicatiemiddelen. R. werd naar Bonn gestuurd met de opdracht relaties aan te knopen met vrouwelpk kantoor personeel, dat een sleutelfunctie be kleedde op de Westduitse régeringsde- partementen. Hij zou de noodzakelijke inlichtingen moeten krijgen door de meisjes eerst te compromitteren en daarna te chanteren. Uit het feit dat R. gearresteerd is op beschuldiging van hoogverraad kan worden afgeleid, dat hy z\jn op- dracht inderdaad heeft uitgevoerd. In de zomer van het vorig jaar kreeg de geheime agent bevel in Nederland contact op te nemen met een zekere Serge Petrov, die hem nadere in structies zou geven. Van deze Petrov kreeg R. een foto met naam en adres van een meisje, dat bij de B.V.D. werkte. Hij moest dit meisje zien in te palmen en Petrov van zijn amoureu ze vorderingen op de hoogte houden. De Oostduitser gaf zich tegenover het meisje uit als een Westduitse student in de rechten. Hij ging zeer voorzichtig te werk en zijn toenaderingspogingen bleven niet zonder succes. Er ontstond een vriendschappelijke band tussen hem en mej. X. Petrov eiste echter, dat R. het meisje zou overhalen met hem op vakantie te gaan naar West-Berlijn. In een villa aan de rand van de stad zou den zij logeren. R. die wel wist, dat het meisje dan in handen zou vallen van de Oostduitse of Russische inlichtingen dienst besloot de zaak te gaan sabote ren. Met een handigheid die doet denken aan het optreden van de Britse gehei me agent, zoals Graham Greene het in zijn boek ,,Our man in Havana" (een man van wie minister Toxopeus nog nooit gehoord bleek te hebben hij zal het boek echter gauw gaan lezen) gaf R. aan Petrov allerlei onschuldige be richten en wist zo de indruk te vesti gen dat mej. X er nog weinig voor voel de met hem op vakantie te gaan. (Zie vervolg elders in dit blad) Dinsdag hebben bejaarden uit diverse plaatsen van ons land op paleis Soestdijk gedefileerd voor koningin Juliana. Het echtpaar Vogels uit Gemert, dat onlangs zestig jaar getrouwd wasbood de koningin twee poppen aan. De muiterij brak uit, nadat de Con golese minister-president Loemoemba gisteravond en wederom vanochtend de militairen in de kazerne in Leopoldstad had toegesproken. Hij beloofde hun ver hoging van rang per 1 juli en deed een krachtig beroep op de militairen om de discipline te handhaven. Blijkbaar niet tevreden gesteld met de toezeggingen van de premier verlieten echter vanoch tend een honderdtal Congolese soldaten de kazerne, de riem in de hand en on gewapend, om voor het parlementsge bouw te betogen. De politie slaagde er niet In de manschappen tegen te hou den. Voor de ingang van het „paleis der natie" eisten zij dat Congolezen tot of ficier in het leger zouden worden be noemd. Een delegatie begaf zich naar het kabinet van de eerste minister. Andere groepen sloten zich aan bij de postende stakers voor het gebouw van de OTRACO de grote transportonderne ming in Congo terwijl voorts werd gedemonstreerd voor het gebouw van (Advertentie) Wagenweg 29, Haarlem Telef. 02500-20518 HAUTE COIFFURE Een ideale coiffure, bestand tegen ons vochtig en winderig klimaat NES, 5 juli Vanmiddag is het tele foonnet Nes op Ameland geauttomati- seerd. Tegelijkertijd is het telefoonnet Hollum als zodanig opgeheven. Nairobi, e juli, de. anderhalf miljoen sterke Ki- koejoe-stam in Kenya is men weer begonnen met eedafleggingen zo als de.Man.Mau dat vroeger deed, zo wordt in officiële kring te Nairobi me degedeeld. Voormalige gevangenen spe len daarbu een leidende rol. De leiders van de andere stammen zien dit met lede ogen. Zy vrezen dat de kans van Kenya op onafhankelijkheid er kleiner door wordt. Ook de blanke bewoners van Kenya vervult deze ont wikkeling met zor¥ZiJ wijzen er op dat met de eedafnemingen begonnen is na de opheffing m januari van de noodtoestand die zeven jaar heeft ge duurd Een groot aantal geïnterneer den kreeg toen de vruheid. Het geheime genootschap van de Mai Mau (de verborgenen) heeft tot doei de Europeanen te verdrijven. De Mau Mau recruteert haar leden vrij wel uitsluitend uit de stam van de Ki- koeioes Van de zes miljoen Afrikanen in Kenya maakt ongeveer anderhalf miljoen deel uit van de Kikoejoestam. Daarnaast wonen in dit deel van Afn- ka ongeveer 60.000 Europeanen en 115.000 "Arabieren en .Indiërs. Jaren <*eleden is tudens een proces gebleken,"dat de adspirant-leden van de Mau Mau een zevenvoudige eed moe ten afleggen, die als volgt luidt: 1 Ais mij wordt opgedragen, net hnofd van een Europeaan te brengen en ik weiger, zal deze eed mij doden. iiHiiiiiiiiiiiiitiuiiiiiiiniiiiiii De Mau Mau-leider Jomo Kenyatta. wiens naam „man van het Kenya- volkbetekent, be vindt zich nog steeds in Britse ge vangenschap. Lon den heeft alle ver zoeken om de „brandende speer" zoals zijn bijnaam luidt, vrij te laten zeer beslist van de hand gewezen. 'Mllllllllllllllllllllllllllllinii 2. Als ik in de nacht, op welk tijdstip ook, word opgeroepen en ik ga niet, zal deze eed mij doden. 3 Als ik een geheim van Afrikanen, die lid zijn van de Mau Mau, ver raad, zal deze eed mij doden. 1 Als ik in de nacht word opgeroepen en ik ben naakt, dan zal ik ook naakt op weg gaan. 5 Als ik iemand eigendommen van Europeanen zie stelen, zal ik er niets van vertellen, maar ik zal hem in tegendeel helpen om het te verber gen. Als ik dit weiger, zal deze eed mij doden. 6. Als leden afspreken iets te doen, het zij goed of slecht, en ik weiger te ge hoorzamen, zal deze eed mij doden. de provinciale regering in Leopoldstad en voor de residentie van Loemoemba. In Leopoldstad, waar de politie op en kele grote boulevards versperringen heeft aangelegd, zijn honderden Congo lese militairen er in geslaagd door te dringen tot de tuinen van het parle mentsgebouw. Zij kwamen te voet en waren ongewapend. Een cineast, die de demonstratie wilde filmen, werd zwaar mishandeld. De verbindingen met Thysstad, dat op ongeveer 130 km ten zuiden van Leopoldstad ligt, zijn sinds vanochtend verbroken. Het laatste dat uit deze stad werd vernomen is, dat alle Euro pese inwoners uit de omgeving er een toevlucht hebben gezocht. De muiten de soldaten hielden op de weg alle auto's aan. De muitende militairen in Leopold stad weigerden bevelen op te volgen van de Belgische officieren en onder-officie ren. Wel luisterden zij naar hun Congo lese meerderen. Een Belgische officier, die de gemolesteerde Amerikaanse ci neast wilde ontzetten en met zijn geweer een schot in de lucht loste, werd door een Congolese militair ontwapend. Zijn wapen werd later aan een Congolese sergeant overhandigd. Ook in andere delen van Congo blijft het onrustig. In Loeloeaburg, de hoofd stad van de Congolese provincie Kasal, is gisteren een uitgaansverbod afgekon digd na nieuwe onlusten waarbij vier mensen zijn gedood, vijf gewond en tweehonderd hutten in brand gestoken. Volgens een correspondent van het Bel gische persbureau Belga stijgt de span ning tussen de Baloeba en Loeloea, vij anden van ouds, met het uur. Naar ver luidt zou de Congolese ministerraad hebben besloten, troepenversterkingen naar Loeloeaburg te zenden. Op een diner dat werd bijgewoond door ruim honderd Belgische, Congole- en buitenlandse journalisten, ver klaarde Loemoemba met nadruk dat ,,er orde in het land moet heersen". Hjj achtte handhaving van de orde de eerste taak van de regering. Tevens gaf bij de Europeanen in Congo de ver zekering dat hun toekomst geen gevaar liep. Onafhankelijkheid, zo verklaarde hij, betekent niet dat Europeanen ver bannen zullen worden of dat hun eigen dommen in beslag zouden worden ge nomen. (Advertentie) De heer Jean van den Bosch, de eerste ambassadeur van België in Congo, heeft in Leopoldstad zijn geloofsbriefen aangeboden aan president Kasa Voeboe. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 6 juli. Zowel in Amsterdam als in Den Haag gaan geruchten dat de regering besloten zou hebben de hoofdstad bij de bouw van de IJ-tunnel geen verdere hinderpalen in de weg te leggen, als zij bereid zou zijn de kostbare bouw uit eigen middelen te financieren. De officiële instanties hebben deze mededeling bevestigd noch ontkend. In Amsterdam was vanmorgen nog geen schrijven van die inhoud ontvangen. 7. Ik zal altijd zeggen dat net land aan niemand anders toebehoort dan aan de Kikoejoes. De inheemse leider Jomo Kenyatta (man van het Kenya-volk), bijgenaamd „brandende speer' is, ondanks de ver zoeken die daartoe zijn ingediend, niet vrijgelaten tijdens de conferentie over de staatkundige toekomst van Kenya, die van 18 januari tot 21 februari van dit jaar in Londen is gehouden. Het Britse bestuur slaat de gebeur tenissen in Kikoejoeland, vooral na het invallen van de duisternis, nauwlettend gade- Ondanks de nieuwe eedafleggin gen schijnt de overheid vooralsnog geen nieuwe grote golf van terreur te ver wachten. Onder de Europeanen in Ken ya is de ongerustheid echter groot. De regering zou in het schrijven wel nadrukkelijk hebben bepaald dat -Amsterdam met zijn totale investe ringsbedrag binnen de normale gren zen zou moeten blijven. Dit zou tot gevolg kunnen hebben dat grote wer ken als de bouw van het Operatheater, het Congresgebouw en het nieuwe Raadhuis voorlopig achterwege zou moeten blijven. Bij de discussies over deze zaak in vroegere raadszit tingen is door B. en W. steeds te ken nen gegeven dat de zelffinanciering uiteraard tot beperkingen op andere uitgaven zou leiden. Welke objecten daardoor getroffen zouden worden is echter nooit duidelijk uitgesproken. In Amsterdam is men vooral gespan nen te weten in welke bewoordingen een eventuele goedkeuring zal worden verleend. De regering kan namelijk een zelffinanciering door de hoofdstad goed keuren zonder daaraan een bouwvergun ning te verbinden. Het is theoretisch mogelijk dat een bouwvergunning voor de Coentunnel eerder zou worden ver leend dan voor de IJ-tunnel. Gezien de mening van de minister van Waterstaat dat gelijktijdige bouw van de beide tunnels tot ongewen ste spanningen zou leiden, zou de IJ-tun nel dan toch moeten wachten. De brief zou dan niet meer dan een vriendelijk maar vrij inhoudloos gebaar zijn. APELDOORN, 6 juli Maandag is in een loods aan de Parallelweg bran uitgebroken, waarbij aan inventaris en loods een schade ten bedrage van ruim tweeduizend gulden was ontstaan. Bo vendien liepen twee in de loods gestalde auto's vrü grote schade op. Thans is ge bleken, dat een 71-jarige man, die even als de ahdere in de loods werkzame mensen afkomstig is van de stichting „Het Hooge Land" in Beekbergen de brand heeft gesticht. De man had zich al geruime tijd ge- ergerd aan het gedrag van de onder zijn leiding werkzame mensen en was dit op zeker moment zo beu, dat hij de loods, waarin men zich bezig hield met het sorteren van oud papier, in brand stak. Hij is ingesloten in het politiebu reau. BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL 223596 Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Veranderlijke bewolking en plaatse lijk enkele buien. Matige tot krach tige, aan de kust tijdelijk harde wind, in hoofdzaak tussen zuidwest en west. Weinig verandering in temperatuur. Zon: 4.29-21.00. Maan: 19.23-3.20. Ook morgen nog onstuimig door een krachtige westenwind. Flinke opklarin gen en nog een plaatselijk buitje. Tem peratuur in de middag ongeveer 17 gr. zeewater ruim 16 gr. Vooruitzichten: koel strandweer met opklaringen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG, 5 juli Minister Kort hals van Verkeer en Waterstaat krijgt woensdag de gelegenheid om te ant woorden op de volgende vragen die de Eerste Kamer hem heeft gesteld. Maf Amsterdam het werk aan de IJtunne: hervatten als de hoofdstad daarvoor voldoende financieringsmiddelen be schikbaar weet te krijgen? Kan er op korter termijn een beslissing worden verwacht over de uitbreiding van Schip hol? Is de bewindsman bereid te verkla ren dat de bijdragen die van de noor delijke provincies worden geëist voor de afsluiting van de Lauwerszee niet onredelijk zullen zijn? Wil de minister een wegenbouwfonds instellen waar door de verbetering van het 'egennet onafhankelijk wordt gesteld van de jaarlijkse begroting? De tunnelkwestie is juist dezer da gen actueel geworden door het gerucht dat de regering zou hebben besloten Amsterdam toestemming te geven op eigen gelegenheid de IJtunnel te bou wen. De regering zelf geeft voorlopig de voorkeur aan de Coentunnel. Deze is, althans wanneer men afziet van uit gebreide voorzieningen in de toegangs wegen, aanmerkelijk goedkoper dan de IJtunnel, terwijl men bovendien de toe vloed van extra verkeer door de bin nenstad voorkomt. De heer Matser (K.V.P.) zag de lo gica niet in van de bewering Advertentie De nieuwe Solex met vol-automatische koppeling 395. Houtplein 18-20 - Haarlem - Tel. 12000 van de bewindsman dat de tunnel in tegenstelling tot de Coentun nel nu geen rijkswerk kan zijn, maar misschien in het midden van de jaren zestig wel. Volgens de heer Matser kan men aan de gemeente Amsterdam niet de rijksbijdrage weigeren als de ge meente het werk thans aanpakt, terwijl de bijdrage rond 1965 wel zou worden verleend. Het is redelijk, zei hij, dat een passende bijdrage in de kosten van uitvoering wordt verleend. Over de ontwikkeling van Schiphol tot luchthaven, die volledig is aange- past aan de eisen, die het luchtverkeer in de komende jaren zal stellen, be- s- u. no§ &rote onzekerheid. Er zijn be richten dat de rijksluchtvaartdienst die onder de minister van Verkeer en Wa terstaat ressorteert, het overleg ophoudt. ™j,.zou volledig in strijd zijn met de stelling van drs. Korthals, dat de ver traging niet aan zijn departement te wij ten is. Op dit punt werd volledige ope ning van zaken gevraagd. De uitbreiding van Schiphol is een ur gente zaak, vooral nu er tekenen zijn dat de grote luchtvaartmaatschappijen het aantal vliegvelden op de transat lantische lijnen willen beperken tot vier. Schiphol komt op deze lijst niet voor en men zal dus voort moeten maken wil le nationale luchthaven een kans maken om haar vooraanstaande plaats in het internationale luchtverkeer te behou den. Daarom vroeg de heer De Wilde aan de bewindsman binnen welke ter mijn een principebeslissing kan worden verwacht en welke financieringsmoge- lykheden er zijn. DEN HAAG, 5 juli Het bedrijf schap voor het slagersbedrijf heeft van daag gelden gevoteerd voor voorberei dende werkzaamheden voor de even tuele bouw van een slagerscentrum in Utrecht. De huidige slagersvakschool moet met het oog op de uitbreiding van de Jaarbeurs verdwijnen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 1