MUGGENRONDE 1960 over elf dagen van start m m Zesdaags festijn voor zestig jeugdige Haarlemmers Burgemeester Sandberg van Boelens plotseling overleden Complex van 241 woningen in Parkwijk opgeleverd RENAULT DAUPHINE GARAGE DEN HOUT SOMBER FESTIVAL IN SPAARNDAM isi Krai's 3 3L' INBRAAK in horlogezaak Loongrenzen tot f 7450 verhoogd Gevoelig verlies voor Sassenheim tik - ft Bewoners van Parkwijk ontevreden A. v. d. Veldt 25 jaar raadslid AANKWEKEN VAN SPORTIVITEIT Gehele collectie meegenomen KIND GERED UIT WATER VAN DE ZOMERVAART Ledenvergadering Heemsteedse Kunstkring WOENSDAG 6 JULI 1960 PAGINA 5 'M HAARLEM, 6 juli Nog elf dagen en dan is het zover. Dan zal voor zestig Haarlemse jongens het moment aangebroken zijn, waar naar zij al vele maanden verlangend hebben uitgekeken. Het moment, waarop zij van start gaan voor de traditioneel geworden „Haarlemse Muggenronde", welke dit jaar voor de zesde maal wordt gehouden. En gelet op de prachtige tocht die de rondekaravaan verleden jaar door Zuid-Limburg maakte, heeft tourleider en organisator Huug van Hulst ook de route voor dit jaar voor het overgrote deel in de Zuid-Nederlandse provincies geprojecteerd. Verdeeld over zes dagen zullen de „Jongens van de Muggenronde" al fietsende in totaal bijna vijfhonderd kilometer afleggen, waarbij ze omringd zullen zijn door een omvangrijk team van begeleiders, die er zorg voor dragen dat alles tot in de puntjes geregeld zal zijn. v^ellSena;rSzi]S Naar Limburg Haarlem e.o. Met de bus genronirmo6 h6t ei"de Va" de Mug" Teamgeest D. J. A. Geluk lid van de Onderwijsraad Verzet tegen politie bij jazzrelletjes Gymnasiast voor Haarlemse politierechter EERSTE KAMER POLAROID ZONNEBRIL Opticien WEBER Huldiging J. van Leen Veertig jaar bij Droste Burgerlijke Stand Haarlem Beurs van New York Maandagmorgen, 18 juli 's morgens om negen uur zal de. hoofdcommissaris van politie, de heer A. L. de Boer, op net parkeerterrein aan de Planeteniaan te Haarlem-noord, het startschot lossen voor de eerste en tevens langste etappe, van Haarlem naar 's Hertogenbosch. Nagezwaaid door ouders, familieleden en de „thuisblijvende" vriendjes, zullen zij aan de 121 km lange tocht beginnen, die hen zal voeren door de Haarlemmer meer, dwars door de provincie Utrecht en het Land van Maas en Waal naar Hertogenbosch. In het stadion „De Vliert" gelegen even buiten Den Bosch, zal aan het einde van deze etappe de klassementsrit worden verreden. Tr> tegenstelling tot andere jaren, wordt dit jaar uitsluitend in restau- jongensTte^gast *in het Srestaurant\an belevenissen uit zijn roemruchte wie- lerloopbaan. fraat de karavaan De volgende dag voor een rit al om negen uur van stö jn Tege over 86 km., die zal ein g zuJ]en bg_ len, waar de ploegene J. Woens- kampen in een sprintwedstnj dag 20 .iuli,gaat het zmdwaartse,uvelach_ de middag 'n tocht door zeei Advertentie Nauwelijks te gelov®°' i1zcn: maar wij willen het U bewijzen Geruisloos en trekken als een 6 cyl' Brandstofverbruik 1 L. op 1' Zeer lage afschrijving. Op achterportieren spec, bevei i ging voor kinderen. Demonstrai^ zonder enige verpl. Prjjs f 56oU. Hoofdagentschap iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinn FILMS: CINEMA PALACE: Last train from Gun- Hill, 18 j.; 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: De bende zonder genade. 18 jaar; 2, 7 en 9.15 uur. Di. 2 en 8 uur. LIDO: Een vrijgezel in de knel, volw 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Jeugd in de nacht, 18 Jaar 2, 7 en 9.15 uur. Do.-cyelus: Desirée, a.i. REMBRANDT: De blauwe nachtvlinder, 18 jaar; 2, 7 en 9.15 uur. ROXY, t.m. wo.: De Vampier, 18 jaar; 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIOOmzien in wrok, volw. 2.15. 7 en 9.15 uur. MINERVA: wo. en do. 8.15 uur; Orfeu Negro, 18 jaar. BALLET: Donderdag 7 juli Openluchttheater, 8.15 uur: The little Ballet Troupe of Bombay (Holland Festi val). MUZIEK: Woensdag 6 juli Westkolk Spaarndam, uur: Concert Haarlemse Zang- en Muziekweek. Donderdag 7 juli Westkolk Spaarndam, 8 uur: Concert Haarlemse Zang- en Muziekweek. DIVERSEN: Donderdag 7 juli Raadhuis Hoofddorp, 2.30 uur: Raads vergadering Haarlemmermeer. tig gebied. Na 81 km fietsen wordt in Klimmen halt gehouden, waar op het terrein van hoeve Maarveld een in dividuele tijdrit zal worden verreden. De vierde etappe gaat over zestig ki lometer door het prachtige Limburgse landschap. Al direct na de start loopt de route over de Cauberg, terwijl ook in de middaguren steile afdalingen te wachten staan. Bij Vaals bereikt de ron de het drielandenpunt. Tegen vier uur hoopt men in Epen aan te komen, waar op het terrein van de weduwe Kreusen wordt overnacht. De plaatse lijke harmonie zal het verblijf van de „Muggen" in de avonduren luister bil zetten. Om de tocht voor de jeugdige „ren- nertjes" niet te lang en te vermoeiend te maken, worden de fietsen de volgen de ochtend in een vrachtwagen geladen, waarna per autobus de tocht tot Nijme gen wordt voortgezet. Daar wordt weer opgestapt voor een 50 km lange tocht naar Scherpenzeel, aan het einde waar van een bosrit zal worden gemaakt, 's Avonds kunnen de jongens wat ver koeling gaan zoeken in het zwembad, terwijl de dorpsharmonie ter opluistering van het bezoek een mars door het Plaatsje zal maken. De zesde en laatste etappe telt weer een groter aantal kilometers en brengt de karavaan terug naar Haarlem. Met S^J.er?10e.ie?is van 90 km- i" de benen „291' de hele ploeg aan bij de Ring vaart, waarna op de Richard Holkade fi'ii f1 s' de traditionele ploegen- X'L?a' moeten gaan beslissen, wie fin. j'rïehjke winnaars gehuldigd zul- <rr,r.i^?r* n'i Een rondgang door de stad trenÜdBnSh?e Kele ,ronde zal het de jon- hreken u begeleiders aan niets ont- ifnnL o maandenlange organisatie is nodig geweest om alles tot in de i!r„tond,eï:delen te regelen: onder tóarna nno H iVan de route> die drie maal in zijn geheel od y«dbaarheld is gecontroleerdhet aan- trekken van bedreven die elk een ploeg Zon hI S en bet samenstellen van de karavaan, waarbij we ook dit maal weer de vertrouwde gezichten van het vorige jaar zullen terugzien Natuurlijk treffen we onder de vol gers mecaniciën Mooyekind aan' die wel weer heel wat bandjes te plakken zal krygen, terwyl administrateur Van Heynmgen de uitslagen van de klasse- mentsritten nauwkeurig zal noteren Voorop rijdt vanzelfsprekend weerde heer Martin, die als motorchauffeur van tourleider Van Hulst al menige ronde heeft meegemaakt. Verder i'ijden in de karavaan een ge luidswagen, een fouragewagen en enke le bagagewagens mee. Nieuw voor de Muggenronde is het meegaan van een i. ntinewagen van de B.B., die onder leg de Sroep van koffle en thee zal voorzien. Het grote belang van de Muggenron- "Sf? aldus de heer Van Hulst, „het «kweken van teamgeest en het plaat- aank\ jongens, die uit een tiental sen va" Haarlem komen, in een sfeer b.uu „„I verschillend is, als waarin d,e /ÏÏmmis vertoeven. Voor het wel- zy doorga r0nde is in de allereerste slagen van sp0rtiviteit van alle plaats een ist, immers wanneer deelnemers _n de dagklassering niet een gr°epiL )aat het maar al te gauw zo goed maa gcj,oenen zakken en de moed u tot een andere vorm neemt zyn to ie meestai jenge- van vermaak, 0m nu een te groot lend vervelend tenwaardering te on- verschil in de P -ongens naar leeftijd dervangen z«ndeJ,ee groepen, het A.- onderverdeeld m tw |odoende is he1 en het B.-kiassemen. kk,ini bleek vrijwel uitgesloten darintwedstrijd moet kereltje het in d - grotere en for- In tegenstelling ^rrEj,tt'beg?n ifÊond. tocht Een belangrijk onderdeel van de voorbereidingen van de Muggen ronde is de keuring der rijwielen, waarvan deze foto, genomen tij dens de ronde van enkele jaren geleden, een beeld geeft. paciteit te testen, hebben de deelnemers ditmaal voor het eerst een dergelijke oefening ploegsgewijs gedaan. Zij heb ben opdracht gekregen om minstens driemaal met de hele ploeg een flinke tocht te maken en daarvan verslag uit te brengen aan hun ploegleider. Ook de keuring van de fietsen is van het grootste belang, opdat men onderweg niet voor onoverkomelijke moeilijkhe den komt te staan. Weliswaar gaan er altijd wel enkele reservefietsen mee, maar het is toch wel voorgekomen, dat de deelnemers zich na de eerste tien kilometer al bij de reparatiewagen meldden met een volkomen versleten band, in de hoop gratis een nieuwe te krijgen. De medische keuring vormt ook een onderdeel van het intensieve voorberei- dingswerk, waarbij voor woensdagavond tevens een contactavond voor de ouders der zestig Muggen op het programma staat. HAARLEM, 6 juli De Haarlemse wethouder D. J. A. Geluk is bij K.B. aangewezen tot lid van de Onderwijs raad (het officiële adviescollege van de minister van O.K. en W. in onder- wyszaken) en met name van de afde- bp.S v°or het Voorbereidend Hoger en Middelbaar Onderwijs. Hij heeft mede zitting in de afdeling voor het Lager Onderwijs, Kweekschool- en Kleuteron derwijs. HAARLEM, 6 juli In de afgelopen nacht is ingebroken in een horlogezaak aan de Jansstraat. De gehele voorraad horloges uit de winkel en uit de etala ge is gestolen. Men is binnengekomen aan de achterzijde van het huis. De eigenaar van de zaak was op het mo ment van de inbraak niet thuis. Alleen op de tweede etage sliep een dochtertje, dat evenwel niets van de inbraak ge hoord heeft. Het juiste bedrag van de schade is bij de politie nog niet bekend, maar bedraagt zeker vele duizenden guldens. HAARLEM, 6 juni Wegens weder- spannigheid jegens de Haarlemse poli tie had zich vanmorgen een 19-jarige gymnasiast uit Velsen te verantwoor den voor de politierechter, mr. N. Smits. Na afloop van een jazzconcert op 22 april in het Haarlemse Concert gebouw ten bate van de actie „Doe open" waren de gemoederen van de jeugdige luisteraars aanmerkelijk ver hit. Op de Grote Markt en het Klok huisplein dromden ze samen in een ma te, welke de politie tot ingrijpen noop te. De gymnasiast stond er volgens zijn verklaring bij te kijken, zonder zelf hinderlijk te zijn. Eensklaps werd hij door een politieinspecteur in burgerkle- dy beetgepakt en werd hem verzocht door te lopen. De gymnasiast verklaarde voor de politierechter, dat hij op dat moment niet inzag waarom hij door zou moeten lopen op verzoek van iemand in burger, die zich niet als politiebeambte legiti meerde. Hij werd na zijn weigering op nieuw gegrepen, ditmaal dopr een poli tieagent, die dat zo ruw gedaan zou hebben dat de jongeman zijn horloge verloor en een eind over de straat werd voortgesleurd. Zijn pantalon raakte daardoor aan flarden. De gymnasiast raakte zelf door een en ander buiten zichzelf van woede en ging zich als een razende verweren tegen de politieagen ten, die er met vereende krachten in slaagden hem tot bedaren te brengen. Op het politiebureau gaf de gymna siast toe dat zijn gedrag „lamlendig" geweest was. Tijdens de terechtzit ting bleef hij daarbij, maar hij ver weet tevens de agenten, dat ze hem ook toen hij zijn verzet allang had op gegeven, nog met hun gummiknuppels op het hoofd gemept hadden, zonder enige zin dus. Twee weken gevangenisstraf eiste de officier van justitie tegen de gymna siast. De rechter veroordeelde hem tot een geldboete van 200,-. HAARLEM, 6 juli De 5-jarige Piet van der Aar uit de Van Keulenstraat te Haarlem is, toen hij van school kwam, door onbekende oorzaak in de Zomervaart gevallen. De kordate 13- arige Miep van Bakel bedacht zich geen ogenblik en sprong gekleed te water. Zij wist het kind tijdig op het droge te brengen. De kleine drenkeling heeft geen nadelige gevolgen van het avon tuur ondervonden. HAARLEM, 6 juli Een 21-jarige vrouwelijke kantoorbediende si gister middag omstreeks half één in het Florapark, toen zü door de ernstige re genval verblind raakte, tegen een tege moetkomende personenauto aangereden. Het meisje werd door de auto geschept en viel op het wegdek. Met een her senschudding en een beenwond is zü naar het Diaconessenhuis overgebracht. DEN HAAG, 6 juli De loongrenzen voor de sociale verzekeringswetten worden verhoogd van 6900 tot 7450. Weliswaar is met deze wijziging door de verschillende administratieve orga nen reeds vanaf 1 januari rekening ge houden, maar eerst vandaag is het wets ontwerp door de senaat aangenomen. Het ontwerp bevat tevens een regeling om aan de hand van toekomstige wij zigingen in het loon- en prijspeil de loongrenzen verder aan te passen. Staatssecretaris Roolvink zei vandaag in de Senaat, dat de grens per 1 janu ari 1961 waarschijnlyk niet onaanzien- lyk verder zal worden verhoogd als ge volg van de loonsverbeteringen in het begin van 1960. De V.V.D. stemde tegen het wetsont werp, omdat naar het inzicht van de liberalen de regering te grote bevoegd heden heeft gekregen voor aanpassing van de loongrenzen, indien zich na het verstrijken van de wettelijke peildata in juli en augustus een plotselinge „beduidende" ontwikkeling in het loon- en prijspeil zou voordoen. Die vrijheid heeft de regering tegen haar zin gekregen door een amendement van de commissie voor sociale zaken in de Tweede Kamer. Over de betekenis van „een beduiden de verandering" in het loon- en prijspeil wilde de staatssecretaris zich vandaag niet vastleggen, maar wel zei hij dat dit „beduidend minder" zal zijn dan de wel eens genoemde vijftien procent. Z.h.s. werd het voorstel aanvaard om eveneens de grens voor de loon- en inkomstenbelasting op 7450 vast te stellen. HAARLEM, 6 juli Op de bescherm de voetgangersoversteekplaats aan ht Kennemerplein is gistermiddag om streeks kwart voor zes een 13-jarig meisje uit Haarlem door een personen auto aangereden. Zij liep daarbij enkele bloeduitstortingen op. De bestuurder van de auto is wel even gestopt, maar is kort na het ongeval zonder zijn naam op te geven doorgereden. De politie roept getuigen op als ook de automobi list zich met haar in verbinding te stel len. SASSENHEIM, 6 juli Op 61-jarige leeftijd is dinsdagavond omstreeks elf uur aan een hartverlamming overle den de burgemeester van Sassenheim, jhr. mr. R. Sandberg van Boelens. De burgemeester werd dood achter het HAARLEM, 6 juli Tijdens een klei ne plechtigheid in restaurant Bolwerk is gistermiddag het sinds kort gereed gekomen complex van 241 woningwet woningen, dat deel uitmaakt van het plan Parkwijk in Haarlem-oost. offici eel opgeleverd. Het complex omvat 181 ééngezinswoningen, 48 bejaardenwonin gen en twaalf meergezinswoningen, waarvan er twee als artsenpraktijk zijn ingericht, alsmede 25 garages en vyf bedrijfsruimten. De woningen zijn het eigendom van de Haarlemse Woning- bouwstichting „Vooruitgang" en de Woningbouw-, tichting „Het Oosten", welke tesamen de in oprichting ziinde woningstichting „Haarlem" vormen. De heer H. Veldhuizen, voorzitter van de „Vooruitgang", sprak de gasten toe en dankte in de eerste plaats de ar chitectencombinatie ir. W. Ph. van Har- reveld B.I., Brakel en Buma, J. Brou wer en H. W. van Kempen, het aanne mersbedrijf Fa. van der Putten en Zn., en het schildersbedrijf Hollandia en verder allen die direct of indirect by de bouw betrokken zijn geweest. Het speet de heer Veldhuizen dat by deze bijeenkomst geen enkele vertegen woordiger van het gemeentebestuur aanwezig was, vooral nu, voor wat be treft de groenvoorziening en de aan leg van de tuinen, behorende by dit pro ject, enig contact met de gemeente toch wel gewenst zou zijn. „Ook over de fusie tussen de twee woningbouwver enigingen, waarover nog steeds geen X HAARLEM, 6 juli De gemeen schappelijke voortuinen, behorende tot het complex woningwetwoningen in Parkwijk, dat eigendom is van de woningstichtingen „Vooruitgang" en „Het Oosten", zullen eerst in het na jaar worden aangelegd. Opdracht hier toe is gegeven aan de gemeentelijke dienst voor hout en plantsoenen, die eerst dan in haar werkprogram de mogelijkheid ziet, dit werk uit te voe ren. Inmiddels wordt door de bewoners van deze wijk, waarvan sommige hui zen ai meer dan een jaar bewoond wor den, iedere week aan de woningstich tingen zestig cent betaald voor de aan leg en het onderhoud van de tuinen, alsook voor de daar gelegen plantsoe nen welke voor een groot gedeelte wel reeds zijn aangelegd. De bewoners hebben bij het bestuur al enkele malen naar de mogelijkheid van restitutie van het bedrag geïnfor meerd. Zij beroepen zich op een handel wijze van het bestuur van de r.k. Coöp. Woningbouwvereniging Sint Jozef, die in een soortgelijk geval aan haar leden het gehele bedrag, over de periode dat de tuinen niet waren aangelegd en toch zestig cent per week was betaald, resti tueerde. Desgevraagd deelde de voorzitter van de woningstichting „Vooruitgang", de heer M Veldhuizen, mee, dat op het ogenblik geen enkele stap kon wor den ondernomen. Zodra de tuinen ge heel zullen zyn aangelegd, zal het be stuur een rekening hiervoor van de ge meente ontvangen, welke rekening zal worden betaald van de totaalsom der door de bewoners inmiddels betaalde gelden De bewoners zullen dus in ieder geval niet, zoals bij andere wo ningbouwverenigingen het geval is ge weest, het gehele bedrag terugontvan gen. De heer Veldhuizen vroeg zich echter af, waarom de leden van de woning- houwstichting in Parkwijk ook de finan ciële last moeten dragen van de ge meentelijke plantsoenen. Hy was van mening dat voor de plantsoenen in de nieuwe wyken dezelfde regeling moest bestaan als welke geldt voor het onder houd van de plantsoenen van bijvoor- beeld het Bolwerk of het Kenaupark. Wanneer, zoals nu het geval ig ,de be woners zelf hun buurtplantsoenen moe ten financieren, betekent dit voor hen een dubbele belasting, welke onrecht- vaardig k to noemen. Het Spaarndamse „muziekfestival" heeft gisteravond de somberst denk bare entourage gekregen: een drei gend wolkendek en slechts een hand vol in overjassen gehulde toehoor ders. Onze fotograaf maakte er bo venstaand. stemmingsbeeld van. Hulde aan de onvervaarde blazers en evenzeer aan de volhardende lief hebbers, die een zeer gering deel der overigens lege banken bezetten. Het is te hopen, dat de volgende avon den beter weer zullen brengen. Or ganisatoren en uitvoerenden ver dienen het. (Advertentie) de ideale van 14.tot 25.— Gr. Houtstraat 166 (b. d. Houtbrug) goedkeuringsbesluit was ontvangen, zou het bestuur zich dan hebben kunnen in formeren", aldus de heer Veldhuizen. Een der architecten, de heer W. van Harreveld, gaf vervolgens een over zicht van het complex, zoals dit in de wyk zou passen, wanneer geheel het plan Parkwyk is verwezenlijkt. „Nu zijn de huizenblokken, die allen gelijk van hoogte zijn, misschien wat eentonig, maar als straks de hogere blokken en het torenflat gereed zijn, zal de wyk mede door de bomengroei een fraai aanzien hebben". Hy hoopte dat de wo ningen aan de verwachting van de be woners en aan die van de beheerders zouden voldoen. Vervolgens werd nog het woord ge voerd door de heer Tn. C. van Beek, directeur van het Huisvestingsbureau, de heer W. C. van Kampen, voorzitter van de Federatie van Woningbouwver enigingen voor Haarlem en Omstreken en de heer Van der Putten, directeur van het aannemingsbedrijf dat de bouw heeft uitgevoerd. Na afloop werd het complex in Park wijk bezichtigd. HEEMSTEDE, 5 juli De algemene ledenvergadering van de Heemsteedse Kunstkring, die gisteravond in de foyer van het Mlnerva Theater werd gehou den, mocht zich in een vry grote be langstelling verheugen. Tydens de ver gadering werd een ogenblik stilte in acht genomen ter nagedachtenis aan do heer N. Vos, die deel uitmaakte van het bestuur der vereniging en onlangs is overleden. Voorzitter dr. H. Kahrel bracht ver slag over het afgelopen seizoen, waar in de stabiliteit van de vereniging be waard bleef. Het ledenaantal onderging een kleine stijging en bedraagt thans 880. De ontvangsten en uitgaven sloten met een batig saldo van zeshonderd gul den, welk bedrag, naar de heer Kahrel tot zijn spijt moest opmerken, van een te geringe omvang was om er een re servefonds van te vormen. De voorzit ter deelde mee dat de vereniging ernaar zal blijven streven om door middel van kwalitatief goede kunstmanifestaties het culturele peil in de gemeente Heemste de op te voeren. Hy bracht zyn dank uit voor de steun, welke de Kunstkring het afgelopen jaar van de zijde van hel gemeentebestuur mocht ontvangen. In een vlot tempo werd de korte agen da afgewerkt, waarna voor de leden de film „The Royal Ballet" werd vertoond, Dat de directie van het Minerva Thea ter met deze film een goede greep had gedaan bleek uit de grote belangstelling welke voor deze voorstelling bestond. HAARLEM, 6 juli De heer J. L. van Leen uit Haarlem is gistermorgen bij gelegenheid van zijn veertig-jarig jubileum bij Droste's Cacao- en Choco ladefabrieken N.V. door directie en personeel op hartelijke wijze gehuldigd. Allereerst werd hy met zijn echtgenote in de vergaderzaal door de directie en de bedrijfsleiding ontvangen, waarby hij door één der directeuren, de heer N. W. Sa vrij Droste, werd toegesproken. Deze memoreerde de verschillende werkzaamheden, die de jubilaris in het bedrijfl had verricht, hoe hy als klop- jongen op de vormery was begonnen, om op te klimmen tot monteur in al gemene dienst. De heer Savrij. Droste noemde de jubilaris een typisch voor beeld van een Drosteman, die een gro te genegenheid voor het bedrijf had en beschikte over een natuurlijke aanleg voor vele werkzaamheden. Als blijk van waardering overhandigde hy de heer Van Leen de zilveren penning van het bedrijf, de gouden draagpenning van de Ned. Maatschappij voor Niiverheid en Handel, met het vererend getuigschrift, alsmede een enveloppe met inhoud. De echtgenote van de jubilaris werd verrast met een prachtige doos bonbons In de toonkamer werd de jubilaris toegesproken door de voorzitter van het jubileumfonds, de heer C. A. Guit, die er onder meer op wees, dat de heer Van Leen één der oprichters van de voetbalvereniging „Droste" is geweest. Hü bood de jubilaris een polshorloge en een tafelaansteker aan, terwyi me vrouw Van Leen in de bloemetjes werd gezet. In de middaguren werd de traditio nele rijtoer door Kennemerland ge maakt. stuur van zyn auto aangetroffen. Hü was op weg naar huis .nadat hy het blussingswerk had gadegeslagen bjj een brandje in een papieropslagplaats aan de Kagerstraat, dat om ongeveer tien uur uitgebroken was. Deze belang stelling was typerend voor de overle dene, die alg een ware „burgervader" oprecht meeleefde met het wel en wee van zyn gemeentenaren. Van hun kant lieten de Sassenheimers hun waarde ring voor burgemeester Sandberg van Boelens blyken tydens de harteiyke huldiging, welke ze hem bereidden op 6 november van het vorige jaar ter gelegenheid van diens vyfentwin- tigjarig jubileum in overheidsdienst. De agenda voor de raadsvergade ring in Sassenheim van hedenavond vervalt. De raad komt in buitenge wone vergadering byeen om het vol komen onverwachte heengaan ts herdenken van de burgemeester, die zich in de ruim negentien jaar van zijn „bewind" heeft doen kermen als een buitengewoon beminneiyk en met een ieder hartelyk meelevend mens. De thans overledene werd 1 janu ari 1899 in Groningen geboren. Hy stu deerde rechtswetenschappen aan de ryksuniversiteit van Utrecht, waar hij in 1925 zyn doctoraal examen deed. Daarna was hy werkzaam ter ge meentesecretarie van Voorschoten tot hy in 1931 als secretaris-generaal be last werd met de organisatie van het zesde internationale congres voor mi litaire geneeskunde en farmacie in Den Haag. Kort daarop werd hy lan delijk secretaris van het Nederlandsche Roode Kruis, in welke functie hy nauw samenwerkte met wylen Prins Hendrik. De feitelyke ambtelyke loop baan van jhr. Sandberg van Boelens begon 22 oktober 1934 toen hy kabi- nets-chef werd van de commissaris der koningin in Zuid-Holland. Zyn be noeming tot burgemeester van Sassen heim kwam 15 februari 1941 af. In de moeilyke oorlogsjaren heeft burge meester Sandberg zich in Sassenheim als een goed en moedig vaderlander doen kennen. Mede door zijn toedoen kwam in negentien jaar tyds in de gemeente veel tot stand. Zyn heengaan wordt in Sassenheim uiteraard zeer betreurd. De begrafenis zal plaats vinden za terdag 9 Juli op de begraafplaats Wes- terveld bij Driehuis na aankomst van de trein van 12.01 uur aan het station ter plaatse. HAARLEM, 6 juli Dezer dagen is het 25 jaar geleden dat de heer A. van der Veldt werd benoemd tot lid van de Haarlemse gemeenteraad, waarin hij deel uitmaakt van de fractie der K.V.P. Zijn beëdiging had plaats op 3 septem ber 1935. Omdat die dag het startpunt was van de activiteit van de heer Van der Veldt in de raad zal eerst in een raadsvergadering van eind augustus a.s. openbare aandacht aan zyn zilveren jubileum worden geschonken. De heer Van der Veldt, die afkom stig is uit het bloemistenvak, heeft zich in de raad steeds het meest bezig ge houden met maatschappelyk werk en sociale zaken. By de behartiging van deze belangen is evenzeer zyn hart als zyn verstand betrokken. Vandaar dat zyn manier van oordelen en betogen gekenmerkt wordt door een sympathie ke bewogenheid, welke door zyn poli tieke vrienden en tegenstanders gely- keiyk wordt gewaardeerd. De heer Van der Veldt is lid van de commissie van Sociale Zaken. In het maatschappelyk leven vervult de heer Van der Veldt meerdere ge wichtige functies in het sociale leven, waarvan de belangrijkste is die van districtsbestuurder der KAB in de bis dommen Haarlem en Rotterdam. In de Haarlemse gemeenteraad is hö de tweede in anciënniteit. In de raads vergaderingen is hy echter vaak geroe pen om als nestor op te treden, omdat de eerste in anciënniteit, mevrouw mr. E. Scheltema-Conradi, thans lid is van het college van B. en W. BEVALT .EN van een zoon: H. J. Smit-Poppe; A. E. Brouwer-Plasmeyer; G. M. Th. Muyiaert-Majoor; C. G. Waas- dorp-BeugelsdykP. a. M. Hoffman- Verdam; G. Vermeulen-Romyn: T. Fransen-Schenk; M. Ditmarsch-Hut; A. W. M. Post-Burgers; I. F. Vlaar-Walra- ven; F. E. de Man-Boelhouwer; W. Frits-Wigbout; Q. H. Huber-Witterick. BEVALLEN van een dochter: E. C. Th. Sterrenburg-VulsmaB. van Geem- de Groot; C. Portengen-BulteelA. C. v. d. Woude-Hardyzer; C. Spiers- Ver- voort; J. G. A. Duivesteyn-Bax; G. M. Tullner-Tibor; A. N. Landwier-Weers. OVERLEDEN: P. Bon, 65 j., Ged. Raamgr.; F. K. Platzsch, 56 jr., Kam- perlaan; H. W. Götz, 63 jr., Den de la Reijstr.; A. Aerts, 66 jr., Z. B. Spearae; L. L. v. Meurs, 67 j„ Marnixstr.; Th. J, Brughuis-van Oosten, 69 jr., H. v. Al- phensti.; H. J. Blankevoort-Kools, 64 jr., Hazepaterslaan; J. Miedema-Nyssen 61 jr., Gysbr. v. Aemstelstraat. ONDERTROUWD: A. Nieuwhof en W- G. Boeré; W. Tj. v. d. Woude en A. de Nieuwe. GEHUWD: S. T. Zeyimaker en H. E. Clydesdale. 1/7 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric Genera] Motors Kennecott Copper KXF1. Montgomery Ware Radio Corp Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand. OllN.Y Tidewater U.S. Steel 48>A 451* 44% 931- 44 75'A 28% 44% 65% 62% 37% 34% 20% 46% 40% 17% 79% »/T 48% 45% 45% 99% 44% 75% 28% 42% 65% 60% 37 34% 19% 46% 40% 17% 78% Stemming: nauw. prijshoudend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 5