Van Rembrandts Nachtwacht naar het 550 oude feestvierende Purmerend Frans Banning Cocq en Willem van Ruijtenburgh dinsdag op bezoek Strijd om Haarlemse tennis- titels in volle gang Einduitvoering van „Toonkunst" Hilversummer bouwt zijn eigen race-wagen Eerste op circuit van Zand voort in zijn klasse AARDBEIEN TAX113000 Ursulinen 50 jaar in Nieuw-Vennep 4800 BUK1ES Streekplan voor Gooi- en Vecht streek WOENSDAG 6 JULI 1960 PAGINA 6 Izoelkaóten cliepvriezsró A 200 GRAM De lieftallige stedemaagd van Purmerend tussen de fiere kapitein Frans Banning Cocq en luitenant Willem van Ruijtenburgh. (Van onze verslaggever) PURMEREND, 6 juli ,/Last van stoplichten gehad?" infor meerde belangstellend dinsdag middag burgemeester R. Kooi man bfj zijn twee doorluchtige gasten, die neerbuigend uit de hoogte op de eerste burger van Purmerend neerkeken. „Integen deel, Seigneur", zei waardig Frans Banning Cocq, „er werd overal snel ruim baan gemaakt en bovendien dacht men dat wij de betekenis van die rode lichtjes niet begrepen!" Zijn niet minder edele metgezel (Luitenant Wil lem van Ruijtenburgh) viel meer openhartig dan pedagogisch bij: „hetgeen ons geen moeite kost teBij dit antwoord werden de vurige paarden waarop de beide heren gezeten waren, schichtig, hetgeen voor het batal jon fotografen hèt moment van de dag werd. Y. DUIVENB0DEN „EENDRACHT MAAKT MACHT" VERKEERSEXAMEN IN ZANDVOORT AUTOBOTSING IN SASSENHEIM Waterhoogten R.C.H. plaatst 7 spelers op transferlijst Jongeman maakte gratis autoritjes PER COMBINATIE PLUS UW DIVIDEND HET IS EEN „CIRKEL"- AANBIEDING Staatsexamen zieken verpleging De edellieden waren even uit de Gouden Eeuw gestapt èn uit de be roemde Nachtwacht van Rembrand om dat zij zich herinnerden dat speciale banden hen bonden met het feestvie rende Purmerend dat 550 jaar bestaat. Ridder in de orde van St.-Michaël was Frans Banning Cocq en door erfenis is hij ook heer van Purmerland ge weest. Hfl bezat het slot te üpendam. Onder de rook van Purmerend ligt de ze „kapitein der burgerij" van Am sterdam begraven, al is zfln grafkel der in de kerk van Ilpendam dichtge metseld. Luitenant Willem van Ruijten burgh kwam ook dikwijls in Purmer end en schonk de hervormde kerk vier prachtige zilveren avondmaalbekers, me' mooie gedichten er op gegraveerd. Deze bekers worden nog steeds ge bruikt. Joyeus en warmgestemd waren de begroetingswoorden van de hoge gasten nadat ze op hun galopperen de paarden de grens van de ge meente hadden bereikt. Hun groet werd charmant en gracieus beant woord door een frisse bloem, de ste demaagd van Purmerend, die, staan de onder de oude linde, beducht bleek voor een naderende bui. Daar ze een wolk van tule liet meezweven was die zorg wel begrijpelijk. Overi gens vonden die drie elkaar later heel knus bij een goed glas Grapil- lon in het stadhuis en toen bleken de dierenarts, de landbouwer en de ty piste het zéér goed met elkander te kunnen vinden. Zodra echter „vreemd" publiek naderde ging het spitse kinnetje van de maagd weer koket omhoog, streek Banning Cocq bestudeerd door zijn gecultiveerde knevel en lichtte Ruijtenburgh met zwier zijn flambard. Nee, alles ver liep volgens protocol en het decorum bleef bewaard. Overigens waren de fotografen ver rukt van dit drietal dat zo wonder wel paste in die representatieve raads zaal, waar een portrettengalerij van aloude edelen, onder wie natuurlijk Eggert, Willem, Jan en Albrecht het nodige reliëf verleende aan de bijeen komst. Het leek er zelfs op alsof al die strenge gezichten goedkeurend knik ten iii de richting van het drietal en dat zij een half toegeknepen oogje waagden aan de schuimweelde van de petticoat der stedemaagd. De banden die Purmerend met Am sterdam binden zijn ook vandaag ge demonstreerd, want toen kwam het col lege van B. en W. van Purmerend naar de Nieuwe Kerk op de Dam, om een krans te leggen op het graf van Willem Eggert, eerste heer van Pur merend, de Amsterdamse bankier die de heerlijkheid Purmerland verwierf. Amsterdam stelt dit gebaar op prijs. Men is overigens wel zuinig op zijn beroemdheden in Amsterdam, want de directie van het Rijksmuseum gaf Ban ning Cocq en Ruijtenbergh alleen teo- stemming om door een „achterdeur tje" het Rijksmuseum te verlaten, op dat geen argeloze ziel zou denken dat er wederom een stuk van „De Nacht wacht" verloren was gegaan. (Advertentie) aluminium laloasli De beste service bij Ged. Oude Gracht 108 - U0 - Haarlem Telefoon 17165 v ZANDVOORT, 4 juli De woning bouwvereniging „Eendracht maakt macht" te Zandvoort hield haar jaar vergadering in het gemeenschapshuis De voorzitter, de heer A. Molenaar, releveerde in zijn openingswoord de stagnatie waarin de volkswoningbouw te Zandvoort is geraakt. Men hoopt echter spoedig te kunnen beginnen met de bouw van 37 flatwoningen aan de Noorderduinweg. Uit de door de secretaris en de pen ningmeester uitgebrachte jaarversla gen bleek, dat het aantal leden in 1959 toenam van 1835 tot 1865. De vereni ging heeft in exploitatie 635 woningen (waaronder 62 duplexwoningen)Voorts beheert de vereniging 168 woningen die eigendom zijn van de gemeente Zandvoort. Voor het onderhoudswerk heeft de vereniging een opzichter, twee timmerlieden en zeven schilders in dienst. Het woningbezit staat op de ba lans te boek voor rond 7.708.000,-. Aan huren werd in 1959 ontvangen 383.000 en aan rijksbijdragen 149.000. De aftredende bestuursleden A. Mo lenaar, S. van den Bos en W. Ingwer- sen. werden bü acclamatie herkozen. By het betreden van het feestvierende Purmerend las Frans Banning Cocq een oorkonde voor. D HAARLEM, 5 juli Op de tien ba nen van het tennispark „Wimbledon" aan de J. W. Frisolaan in Overveen is gisteren de strijd om de Haarlemse tennistitels begonnen. De belangstel ling is ongekend groot en uiteraard zullen de „voorgevechten" vrijwel tot het weekend voortduren. Er gebeurde op de eerste toernooidag weinig opwin dends en over het algemeen had men veel begrip voor de organisatorische moeilijkheden en beperkte men het du el tot twee sets. Alleen de nederlaag van mej. H. Verwaal, als eerste ge- laatst in het B.-toernooi, tegen mej. Schoorl mag men een verrassing noemen. De Bloemendaai-speelster won in drie sets met 64, 16 en 75. Aandacht kreeg, en verdiende het he- rendubbelspel tussen F. Muschter en P. Nederkoorn en G. v. d. Meulen en R. v. d. Graaff. Een vrij lang durig duel met goede slagen, dat door Muscher en Nederkoorn met 46,63 en 75 werd gewonnen. Aan het A-toemooi dat donderdag be gint wordt door vrijwel alle vooraan staande Haarlemse tennissers deelge nomen. De Haarlemse kampioene mej. J. v. d. Duin komt in haar eerste partij op het gravel tegen Ria Smids uit Zandvoort. Het programma voor de eer ste ronde luidt voorts: Yvonne Har- mamej. E. v. Scherpenzeel, Kea Ok- kerCockie v. d. Broek, mej. H. Ver waalmej. G. Nijssen. Bij d eheren verdedigt Cees Nieland zijn titel. Hier telt het toernooi zestien deelnemers en belooft interessant te worden. Voor de eerste ronde luidt het programma: C. NielandJ. IJspaard; F. NeelissenJ. Brandse; H. Steffe- laarH. v. d. Willigen: H. v. Buuren H. Borgerding; H. ReusP. Titiru; J. VerhoevenE. Barten; T. Okker W. Nederkoorn; G. v. d. MeulenA. v. d. Hof. De eerste resultaten luidden: B-toer nooi, H.E. (Ie ronde)J. Ong versl. K. Bakker 62, 63; J. Verhoeven ver slaat H. Mayer 61, 75; R. v. d. Graaf versl. R. Kammeijer 61, 64; E. Barten versl. F. Deibei 75, 63; W. Hoogstraaten versl. J. Nijniel 60, 6—3; N. Vreeken versl. R. v. Rooden 61, 75; G. Koenders versl. L. Pier lot 36, 62, 62; J. Vink versl F. Brakhuis 62, 63. (2e ronde): R Jansen versl. L. Bloemink 6—1, 26 7—5. D. E.; Ge ronde): mej. M. Hoogen- dijk versl. mej. I. Fraterman 64, 97. 2de ronde: mej. D. Schoorl versl. mej. H. Verwaal 6—4, 16, 75; mevr. Ve- (Advertentie) nekamp versl. mej. M. Houtkoper 61, 62; mej. I. Goossens versl. mevr. M. Kauling 62, 61. H.D.: 2de ronde: Ottolini en v. Beers versl. Heringa en Kors 63, 60; Muschter en Nederkoorn versl. v. d. Meulen en v. d. Graaff 46, 63, 75. G. D.: Ie ronde: mej. Hooy en Ver spoor versl. mevr. Borgerding en De Groot 61, 6 C.-toernooi, H. E.: Ie ronde: L v. Schagen versl. C. Kroskinski 6—1, 57, 62; A. Koster versl. E. Schmeink 63, 6—3: R. Rote versl. G. Kneppers 6—2, 63; G. Smith versl. H. Kampman 61, 62; W. Vreeken Jr. versl. F. Alders 64, 64; R. v. Rooden versl. J. v. d. Berg 6—1, 4—6, 6—0; R. v. Schagen versl. J. Zegwaard 63, 46, 62; J. v. d. Graaf versl. J. Sonnemans 60, 64. D.E.le ronde: mevr. W. Jessurum versl. mevr. W. v. Denderen 62, 62. ZANDVOORT, 5 juli Van de 250 kinderen die in Zandvoort deelnamen aan het verkeersexamen is ongeveer 80 pet. geslaagd. Tijdens de feestelijke bijeenkomst in „Monopole" deelde de korpschef van politie, de heer H. P. Huysman dit mede. Het grote percen tage „gezakten" duidde op een minder goede voorbereiding voor het examen. Burgemeester mr. H. M. van Fenema wees in zijn toespraak op de noodzaak van een volledige kennis en het nauw keurig naleven van de verkeersregels. Om de animo te stimuleren loofde de burgemeester een zilveren wisselbeker uit voor de school welke bij het ver keersexamen de beste resultaten heeft behaald. De examen-commissie zal nu nagaan welke school dit jaar de bekei heeft gewonnen. Dc Mariaschool hoekte een mooi resultaat: 40 van de 41 examinandi be haalden het diploma. Van de leerlingen van de schooi ontvingen een prijs: Yvon ne Schoorl en Pieter Castien met geen enkele fout en Willeke Huijing, Gerard v. d. Storm en Wim Bosman met Vi fout. Nadat enkele aardige films waren vertoond, ontvingen de kinderen een tractatie. SASSENHEIM, 6 juli Om 15.50 uur reed een Franse automobilist uit Rijssel met zijn personenauto de oprit op van Rijksweg 4 onder Sassenheim waarna hij op deze weg op het linker gedeelte stopte. Hier werd hij aange reden door een personenauto bestuurd door een Amsterdammer. Bij de bot sing werden beide wagens zwaar be schadigd. Geen persoonlijk letsel. DEN HAAG, 6 juli Konstanz 397 —3, Rheinfelden 270 6, Ottenheim 356 —5. Straatsburg 310 +2, Maxau 472 10, Plo- chingen 112 +1, Mannheim 314 —12, Stein- bach 118 onv.. Mainz 288 —12, Bingen 200 —9, Kaub 222 —8. Trier 120 onv., Koblenz 221 9, Keulen 194 14, Ruhrort 1002 -10, Nijmegen 783 —11. Arnhem 812 7, Eelde IJssel 323 —4, Deventer 225 1. 5535 —5. Visé 4910 onv., Borgharen 3848 10. Belfeld 1076 —12, Grave beneden de sluis 507 1. De minst gepeilde diepten in de vaargeul, heden vermeld op de waarschuwingsborden, zijn in centimeters: HeveadorpA'dam-Rijnkanaal 260. A aam- RijnkanaalDoesburg 270. Toegelaten groot ste diepgang van Millingen tot St. Andnes 360 cm-. De scheepvaart op de Waal boven Nijmegen is in de komende nacht niet ge stremd. (Advertentie) levering via uw handelaar np. KÖNIG N.V. - AMSTERDAM - ROTTERDAM - ALMELO - VENLO HAARLEM, 6 juli Bij het naderen van het zomerseizoen zijn de einduit voeringen van de conservatoria en mu ziekscholen in Nederland niet van de lucht. Men wordt met jonge talenten geconfronteerd, hetgeen altijd een aan trekkelijke kant heeft, vooral wanneer het niveau hoog is, zoals dinsdagavond het geval was bij de slotuitvoering van de muziekschool van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst, van welke muziekschool de heer J. P. Vin cent directeur is. Er was een bonte stoet van executanten, van wie er zelfs enkele door het Toonkunstorkest o.l.v. Marinus Adam werden begeleid. Om maar met de instrumentalisten te be ginnen: de pianisten Kees Pinxteren (leraar: Peter de Kleer) en Alwin Bar (leraar P. Vincent) weerden zich dap per met eerste delen uit concerten van Mendelssohn en Chopin.Gaf eestgenoem- de van een zeer goede techniek en mu zikaliteit blijk, nog meer werden we verrrast door het spel van Alwin Bar, die met een verbluffende virtuositeit de juiste sfeer van Chopin's meesterwerk wist te treffen en hierbij toonde een uit gesproken talent voor het slaginstru ment te bezitten. Wat de strijkers betreft: Een kwartet van vedels onder supervisie van Louise Wijngaarden speelde op aangename wij ze Tielemans concert voor vier violen, terwijl mevrouw Rijbroek (leraar Fr. Althuizen) Mozarts adagio in E. gr.t.goed vertolkte. Een noviteit vormde Handels suite voor 2 klarinetten en hoorn, wel ke door het blaaslustige trio Liesbeth Brinkmann, klarinet, Lieuwe de Vries, klarinet en Piet Troost, hoorn, schalks en met entrain werd vertrolkt. (Docen ten J. v. d. Beek en Ru Otto). De vocalisten toonden bjj Jo Vincent in goede handen te zijn. Mozarts brief- duet uit „Le Nozze di Figaro" werd op charmante wijze geserveerd door Leida v. d. Wakker en Nelly Agema- Knebel, terwijl het duet „Bess you is my woman now" uit Gershwins on sterfelijke opera „Porgy and Bess" door mevrouw van Waning en Ben NIEUW VENNEP, 5 juli Zondag 31 juli zyn de zusters Ursulinen vijftig jaar in Nieuw Vennep gevestigd. Op de ze dag zullen zij vijftig jaar verbonden zijn aan de Sint Anthoniusschool, waar van zij al die jaren de meisjesschool voortreffelijk hebben geleid. Ook het schoolgebouw staat dan een halve eeuw in Nieuw Vennep. Dit jubileum zal in Nieuw Vennep niet onopgemerkt blijven. Zaterdag 30 juli worden de zusters des avonds om half zeven feestelijk ingehaald met muziek en een deputatie van parochiële ver enigingen en jeugdorganisaties. Na de ontvangst wordt om zeven uur een plech tig lof gecelebreerd. Zondag 31 juli zal des morgens om half negen een plechtige Hoogmis wor den opgedragen tot intentie van de ju- bilaressen. In de middag bestaat van drie tot vier gelegenheid de zusters ge luk te wensen tijdens een receptie. Voor al de oud-leerlingen worden hierbij van harte uitgenodigd. Op deze receptie zul len ook enkele zusters, die voorheen in Nieuw Vennep hebben gewerkt, aanwe zig zijn alsmede verschillende zusters uit de eigen parochie afkomstig. Buiten de kerkelijke viering wacht de zusters nog een tweetal feestelijke pa rochie-avonden op-'vrijdag 5 en zondag 7 augustus. Deze avonden worden opge luisterd met zang, muziek en toneel. Het ligt in de bedoeling, dat tijdens de receptie aan de zusters een eestgeschenk van de Parochie en oud-leerlingen wordt overhandigd. De zusters hebben de wens te kennen gegeven, dat het ge schenk wordt besteed aan de restauratie van de kapel. De Ursulinen zijn in Nieuw Vennep zeer gezien. Ook buiten de school ge- yen zij dikwijls blijk van hun activi teiten. Onder meer is een der zusters een actief gidsenleidster. Zij hebben in Nieuw Vennep de zorg voor het la ger en voortgezet lager onderwijs en de leiding van de kleuterschool. HAARLEM, 5 juli Naar de Sport kroniek meldt heeft de Haarlemse le Divisieclub R.C.H. zeven spelers op de transferlijst geplaatst. Het zijn W. van Doorn, G. Krist, H. Lange veld, R. Pe- voor de dag te komen, ters, E. Romviel, B. van der Voort en J. I Wezenberg. zaterdag 2 juli verscheen de Buizer een aardige typering kreeg. Gaaf en sereen van koorklank klonk Fauré's „Messe Basse", waarvoor het Tdonkunst Dameskoor o.l.v. Kitty Nederkoorn verantwoordelijk was. Ten leste niet ten minste hebben wij veel waardering voor de prestaties van het Toonkunstorkest, dat behalve in zelfstandige werken - balletsuites van Grétry en Pierné - ook bij de begelei dingen van beide pianoconcerten voor de juiste wedijver zorgde. Een avond met een „succes d'esti- me", waarin vele muze-discipelen maar al te goed hebben begrepen, dat het nog steeds gaat om: ,,'est le ton, qui fait la musique". AD INT. CASTRICUM, 6 juli Een inwonev kwam tot de ontdekking dat zijn auto meermalen gedurende het nachtelijk uur uit de garage werd gehaald. Het afga lopen weekend wilde hij er meer van weten en stelde zich verdekt op. De eer ste nacht reeds had hij succes want op een gegeven moment zag hij een man de auto de garage uitduwen. Blijkbaar merkte de dader echter dat hij ontdekt was en nam overhaast de vlucht. De eigenaar dacht de dader herkent te hebben, doch bi) een direct door de politie ingesteld onderzoek bleeik dit ver moeden niet juist te zijn. Toch kon de politie enkele uren later de werkelijke dader opsporen. Het bleek de 18-jarige inwoner J. T. te zijn die bekende 6 a 7 maal er met de auto op uit te zijn ge weest hetgeen mogelijk was door het verbreken van de contactdraden. Hij be zocht kermissen te Schagen, Hoorn en nog andere plaatsen in Noord-Holland en dronk tijdens deze klandestiene rit ten bovendien verscheidene glazen bier. HILVERSUM, 5 juli Toen de heer C. Snoek ruim een jaar geleden met een oude aftandse Volkswagen voor zijn huis aan de Vaartweg verscheen kon niemand vermoeden welk een totale metamorphose het wagentje zou ondergaan. Want de heer Snoek had grote plannen met het vehikel. Het zou veranderen in een super snelle glanzende renwagen, die moest uitblinken in zijn klasse, die veilig en met veel reserves zijn rivalen zou verslaan. Dit was het droombeeld, dat zich in het hoofd van de heer Snoek had gevestigd en het doel en de vrucht zou zijn van vele avonden en nachten werk in de kelder van zijn huis. Een werk dat een jaar in beslag zou nemen. Zonder een enkele tekening begon de heer Snoek zijn renwagen bü stukjes en beetjes op te bouwen. Hij boog buizen van elektrische leidingen In de vorm en maakte daarmee het geraamte van het model, dat hij zich voorstelde. Een der vereisten was, dat de wagen zeer licht moest zijn en dus koos de bouwer al- luminiumplaat voor het binnenwerk. De buitenkant bestond uit plaatijzer. Een vijftienhonderd cc Porsche-motor werd de krachtbron van het steeds groeien de race-model. Natuurlijk werd aan de ze motor het nodige veranderd en ver beterd, want zoals reeds gezegd, de wa gen moest uitblinken. Ruw ijzeren on derdelen werden gepolijst, terwijl ook de krukas werd vervangen. Lang dacht de heer Snoek na, hoe het gewicht van de auto zo laag mogelijk te houden. Systematisch begon hij zware ijzeren de len zoveel mogelijk te verwijderen. In de wielen werden o.a. gaten geboord om ook daarvan het gewicht te vermin deren. Zo kwam de wagen aan het ver bazingwekkend lage gewicht van slechts vijfhonderd kilogram. Er bleef van de oude Volkswagen weinig meer over. Slechts het chassis doet nog aan het wagentje denken, hoewel ook dit onder deel nog is ingekort. Langzamerhand begon de wagen zijn voltooiing te naderen, doch de heer Snoek vond steeds weer iets aan zijn schepping, dat hem niet beviel. Vooral de voorzijde bleek een moeilijk punt. De wagen heeft al drie verschillende neu zen gehad en nu schijnt de laatste ein delijk goed te voldoen. Toen kwam het moment, waarop de niet weinig trotse renwagenbouwer besloot met zijn auto heer Snoek met zijn wagen op het circuit van Zandvoort bij de training voor de races van zondag. Reeds bfl die training noteerde men zijn respectabele gemiddelde van 2,9. Zijn grootste rivaal was de wagen (Cidoro) van de Rotterdamse coureur Den Oude, die slechts een gedeelte van een' seconde sneller was geweest. Doch tijdens de ronde voor het warmdraaien vloog de Cidoro van Den Oude uit de bocht en was uitgeschakeld. De race be gon en de heer Snoek bemerkte reeds gauw, dat hij sneller was dan zijn riva len in zijn klasse. Dat deed hem beslui ten de wedstrijd kalm te rijden en d» wagen niet full-speed te laten rijden. Toch eindigde hij als eerste in zijn klas se. hetgeen getuigt van de uitzonderlijk» capaciteiten van zijn wagen. „De wegligging is fantastisch", ver klaart de heer Snoek enthousiast endi» heeft hy bereikt door de wagen als het ware X benen te geven (wielen di» enigszins onderuit zakken) en door de schokbrekers van de voorwielen te ver wijderen. ,,De keurmeester keek vreemd op, toen hij zag dat er voor geen schok brekers waren, maar ik kan mijn wagen nu met mijn pink door een bocht stu ren", zo verzekert de heer Snoek, di» al weer druk bezig is zijn wagen te ver beteren. WEESP, 4 juli Dinsdag 19 juli xal in Haarlem een streekplancommissi» worden geïnstalleerd, die in het leven is geroepen door Ged. Staten van Noord- Holland en bestaat uit vertegenwoor digers van de dertien gemeenten in het Gooi en de Noordhollandse Vechtstreek voor wie het plan bestemd is. Aanleiding tot deze maatregel is d« stranding van de Gooi-verordening. Dit concept, dat door alle betrokken ge meenten vrijwillig aanvaard moest wor den, liep tweemaal vast. De verorde ning die neerkwam op een industriali satie. en woningbouwstop, kon niet ef fectief worden. Een wetsontwerp om Weesperkarspel op te heffen en groten deels bij Weesp te voegen is nog niet aangenomen, zodat de groei van Weesp nog niet gerealiseerd kan worden. Op uitnodiging van de commissaris van de koningin in Noord-Holland zijn zaterdag vertegenwoordigers van d» dertien betrokken gemeenten in Haar lem bijeen geweest om een procedure vast te stellen voor de oplossing van d» problemen. De bedoeling is om die oplossing te krijgen door de inspanning van de ge meenten zelf, en met door een door Ged. Staten opgelegde regeling. Ged. Staten hebben besloten om Gooi en Noordhollandse Vechtstreek als één ge heel te beschouwen, vooral omdat juist Weesp in zeer belangrijke mate kan bij dragen tot de oplossing van de proble men van de Gooise gemeenten. Weesp zal sterk uitbreiden en dus vele indus trieën kunnen opvangen, voor wie in het Gooi geen plaats is. Het Noordhollandse gedeelte van d» Vechtstreek omvat Weesp, Muiden, Weesperkarspel en Nederhorst den Berg. Volgens het wetsontwerp tot grens wijziging van Weesp zal deze gemeente het grootste deel ontvangen van Wees perkarspel. Reeds thans heeft Weesp veel gelegenheid tot bouwen op gebied van Weesperkarspel. CASTRICUM, 6 juli In het Prov. Ziekenhuis Duin en Bos werd het staats examen Ziekenhuisverpleging B afgeno men. Hiervoor slaagden de dames: G. Jager, M. Jansen, M. C. Oppitz, T. Schekkerman, J. Tichelaar. E. Tijmes, mevr. C. Kaasjager-va nBreda en de he ren G. Apon, H. W. Heutink, H. Iets- waart, J. P. Koendering en A. J. Pie tem

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 6