Friese arbeiders helpen de Bollenstreek in Oplichter gegrepen Metselaar staat terecht wegens reeks delicten IN BLOEMENDAALS OPENLUCHTTHEATER „Panchatantra" door Indische balletgroep RENAULT OAUPHINE GARAGE DEN HOUT SCHIPHOLWEG WORDT VIERBAANS MEUBELSHOW v. DUIVENB0DEN Grote spanning op de arbeids markt Ontwikkeling van Noordzeekanaal- bekken nodig is pas kt niet! Auto ramt bus met 31 dames Verdachte B. aan grens gepakt Haarlemse rechtbank Stijl Van Volksdans BRIEVEN van lezers VRIJDAG 8 JULI 1960 PAGINA 7 (Advertentie) Burgerlijke Stand Haarlem Tot september B. en W. Amsterdam Faillissementen Waterstanden Jeugdprogramma in Rembrandt-theater sinaasappel- drank Spel met ongedekte cheques ten einde Veertien gewonden LAATSTE NIEUWS Overval Amsterdam Dame door motorfiets aangereden 17-jarige bestuurder had geen rijbewijs Klaver j ascompetitie „De Schuylenburcht beëindigd N.H.C.-prijs uitgereikt Fotoboek van Zand- voortse Bevrijdingsdag- viering R. Buitenhuis 40 jaar bij P.T.T. Feestgeschenk pater Preyde WIE REKENT Het gaat om f 600.- perltesie 0.27 Grote gezinsfles 0.60 LISSE, 8 juli De bollenstreek gaat epn tijd vol koortsachtige spanning te gemoet. Een periode waarin een be langrijk deel van de bevolking met nollen opstaat en ermee naar bed gaat. Die periode is al ingeluid toen de rooiers hun troffels in de grond sloe gen. Meteen kwam er vraag naar pol sters en ander personeel en nu komt Uien al handen te kort om al het werk °P tijd klaar te krijgen. Aan spanning op de arbeidsmarkt in de streek geen gebrek. Er was vraag naar 457 wer kers en tegenover die vraag stond een aanbod van slechts 44. Om het perso neelsprobleem in de bloembollenbedrij ven althans een beetje te kunnen ver minderen, heeft men nu arbeiders uit Friesland aangetrokken, die zijn onder gebracht in twee kampen in de Haar lemmermeer. Per autobus worden ze iedere dag naar bloembollenbedrijven in de streek vervoerd. Het zijn niet alleen de bollenkwekers die zorgen over een tekort aan perso neel hebben. Dat is in de metaalin dustrie nog wel een graadje erger. De metaalbedrijven in de bollenstreek kon den 128 werkers plaatsen en die in de omgeving van Katwijk 48. In het rayon Lisse was één werkzoekende metaalar beider ingeschreven en in het rayon Katwijk geen enkele. Ook in de bouw wereld kampt men met een tekort aan personeel: in het gehele gewest Lisse (de bollenstreek èn Katwijk en omge ving) was vraag naar 153 bouwvak kers. Er was geen aanbod, ook de be ton- en kalkzandsteenindustrie in de bollenstreek zou veel personeel kun nen plaatsen, als het er maar was. Op het arbeidsbureau te Lisse was voor deze sector nl. een vraag geregistreerd naar 49 arbeiders. Aanbod: nihil. Handels- en kantoorpersoneel kon vlot geplaatst worden. Er konden 48 posten bezet worden, maar men had een aanbod van twaalf. In vergelijking met verleden jaar is de vraag vrijwel verdubbeld: begin juli 1959 was er vraag naar 363 arbeiders en toen men enkele dagen geleden balans opmaakte kwam men aan een vraag naar 699. Het aanbod bedroeg een jaar geleden 107 en nu 64. De idee om landarbeiders van el ders aan te trekken, was al eens meer naar voren gebracht. De Chris telijke Boeren- en Tuindersbond wil de een jaar gèleden al. een vliegende kolonne arbeiders formeren. Deze co lonne zou van bedrijf naar bedryf trekken en de arbeidspieken daar af kappen waar dit het hardst nodig was. Dit plan kon niet gerealiseerd worden. Dank zij de bemiddeling van het Landbouwschap slaagde men er echter nu wel in werkloze landarbei ders in Friesland te contracteren. Eerst was advies gevraagd aan de plaatselijke commissies van het land bouwschap. Werkgevers konden ken baar maken hoeveel man zij konden plaatsen. Er werden 78 aanvragen ingeschreven. Deze week kreeg men op het arbeidsbureau te Lisse be richt dat men er in was geslaagd in Friesland 71 arbeiders aan te trek ken. Toen de bussen hier arriveer den bleken er echter 69 arbeiders in gestapt te zyn. Een groep van 28 SST ^erd ondergebracht in het kamp De Lijnden en een groep van 41 man in een kamp te Nieuw Vennep. Er waren direct al wat aamoopmoel- ljjkheden. Zo liep het carter van de ene bus even voorbij de Velser tunnel leeg en moest men uitvoerig aan de wagen timmeren voor hij weer zo ver was dat men kon gaan rijden. Een en ander had tot gevolg dat een deel der Friezen ver over tijd in de bollenstreek arriveerde. Verder waren er de eerste dp beste werkdag al enige problemen voor wat betreft de voorziening van warm drinken, dat m de kampen ken nelijk 's morgens vroeg met te krijgen iV Od het arbeidsbureau was men vol tof over de wijze waarop de werkge vers dit probleem aan een oplossing hebben geholpen. Ze hebben spontaan Geruisloos en trekken als sen 6 cyl. Brandstofverbruik 1 L. op Zeer lage afschrijving. Op achterportieren spef- n<8tïatie ging voor kinderen Dem ionder enige verpl. Pnjs f 565W' Hoofdagentschap: BEVALLEN van een zoon: M. A. Verhoeven-van Bezu: T. Vink- van Rijd; H. de Lange-Schipper; I. Simonei ti-Tichelaar; R. Bracke-van der JVH)e, M. C. Gloerich-van Velsen. BEVALLEN van een dochter: A. fie- lenburg-Willemse; L. W. Croes-Dirks, K. van de Reep-Holtring; G. I. van der Vossen-Ruisendaal; M. E. Verweij-van der Vooren; D. M. Klinkenberg- Quax; C. M. van de Reep-Mosseveld; B. Mener-Bruinenberg. ONDERTROUWD: N. C. Meulen- broek en H. M. Alberti; J. H. Weller en M. M. Th. Hesselman; P. S. Goed hart en E. M. van Boekei; N. S. M. Ruurda en C. P. J. van der Meer; J. L. Heeremans en Th. Winkel; H. de Jong en C. Kessel; W. M. G. Peters en C. M. A. Rademaker; G. Padt en H. A. Briët; J. J. G. Rijnders en E. van Hemert; J. J. Franssen en H. C. A. G. Steenkist; F. J. Boekholt en R. W. Tan; G. de Jong en J. H. Portegies; Th. M. Germes en J. G. C. Elsendoorn; L. v. d. Zwalm en M. C. C. Breda; E. C. R. Vermeulen en A. J. Göbel; H. J. v. d. Brandt en H. C. Drost; P. Huy- boom en J. G. H. van Bakel; A. H. Tree- busch en E. Hoogakker; A. J. Hermans en P. J. v. d. Nouwland. GETROUWD: A. van de Aak ster en E. F. M. van Delden; W. v. Scherpenzeel en A. Schoester; D. C. Potharst en D. Lok: P. A. Kraakman en A. B. v. d. Leij; J. M. L. M. v. Kuppeveld en J. E. M. van Os; J. W. Hansen en M. A. A. Rozenhart; W. P. Wassenberg en M. J. van Hoven; R. Schipper en A. Angenent;; A. E. Post en G. M. A. Sneek; J. J. M. Bekkers en M. L. C. Bijvoet; D. Kiekens en E. Janssens; J. M. van Oosten en W. M. van Strien; J. N. Ran en E. Mollema; J. Scholtemeijer en M. G. Stoik; J. de Bruin en H. A. d'Hont; S. W. Kleefs- man en J. R. W. C. van de Loosdrecht; OVERLEDEN: M. Davidson, 71 j.. v. Riebeeklaan: H. Angenent, 94 j.. Ke naupark; C. Koper, 81 j. Hazepaters- 'aan; C. Heemskerk, 73 j., Tetterode straat. begrip getoond voor de moeilijkheden en er voor gezorgd dat de Friezen op tijd hun (warme) natje kregen. De ar beiders worden 's morgens per bus van het kamp naar de bloembollenbedrijven vervoerd en 's avonds uiteraard weer teruggebracht. De Friezen beëindigen hun werkweek op vrijdagavond om op maandagmorgen weer vroeg in de bus sen te stappen. Rond elf uur hopen ze dan weer in de bollenstreek te zijn. De heer Maas, de directeur van het arbeidsbureau te Lisse, deelde ons des gevraagd mede, dat de Friezen hier tot begin september zullen blijven. De lonen worden vastgesteld in overleg met de plaatselijke sociale commissies van het landbouwschap. Het rijk neemt een deel van de kosten van vervoer en huisvesting voor zijn rekening, terwijl van de werkgever 2,20 per dag per persoon wordt gevraagd, eveneens als bijdrage in de vervoers- en de huisves tingskosten. Nu men deze arbeidsmarkt heeft kun nen aanboren is er wellicht een kans dat de spanningen in de land- en tuin bouwsector en wel speciaal in de bloembollenbedrijven wat minder worden, al is het beslist voorbarig te zeggen, dat deze bedrijven nu meteen uit de brand zijn. De Friezen kennen voor een belangrijk deel het bollen- vak alleen van het horen zeggen, maar kunnen uitstekend diverse werkzaam heden in het bloembollenbedrijf ver richten. Het zal interessant zijn te zien hoe deze proef want anders kan men het met noemen zal uitvallen. nor?ÏSTE'fT>A^' 8 ,ul' B'i zijn rap- Sover de ontwikkeling van de Am- sterdamse haven heeft de directeur 1- f dienst der Havens en Handels- m,ótÓJ1^en.zlch terficht op het stand- wikkeLfJ? St 'Lat ?e toekomstige ont- Wikkeiing van de haven en de daar- hondenu °n?en bedrijven, rekening nomisoho '"'h/Ic grote, nationaal-eeo- kanaa? ni i van het Noordzee- hooftUtpi?ór-fcZ bllJven stilstaat aan de en on wem - gemeentegrenzen. Hoe heer nioe WTe tegen die tijd het he la,,,,.,. i t bet gehele havengebied eevoerri k!„0 kanasd moet worden ven. nu n°8' onbesproken blij- deUnVlan' bovendien niet ter beoor- woórlenR dl.recteur' Aldus-ant- het raadslid a van Amsterdam Wormaüv! h~f -heer L" legers, die feH^rïatfn he mgewonnen over het port ook n bek?"de Havenrap- wordt dip hfiio ïe nen gesproken erondeehfeabuiten het gemeentelijke heeft veroorzaak6"' ,hetSeen onrust heelt veroorzaakt m buurtgemeenten. _t f z0n van mening dat hel Noordzeekanaalbekken met zijn natio- naal-economische betekenis vanzelf sprekend tot ontwikkeling zkl molten W°rde" fGdhraacht mdien zich dia" voor gegadigden melden. Voor het overige js er overleg inza ke de ontwikkeling van het Noordzee kanaalbekken gaande in verschillende commissies o.m. in een provinciale commissie onder voorzitterschap van de adviseur van de Rijkswaterstaat, ir. M. Ie Cosquino de Bussy en verder als sub-commissie werkzaam een [Omische werkcommissie onder lei ding van ir. W. Fuhri Snethlage, direc teur van de Economisch-technologische dienst van Noord-Holland. HAARLEM, 5 juli De Arrondisse mentsrechtbank te Haarlem heeft dns- *i°r 5 iuli 196° in staat van faillissement ppkianrd E. L- Haverman-Nieuwen- hlizef ec'htgen. v. W. I Haverman, co fLpfiafahrikante te Haarlem, handelen- al ónder de naam Nihaco te Haarlem. F^óhter Commissarismr. N. Smits, Rech ter-C Boekman, advocaat en procureur te Haarlem aan de Nieuwe' G wChtA51' Kaagman, atoffeerder te cr i Rpohter-Commissaris: mr. N. mr. D. Rens, advocaat fn procureur te Haarlem aan de Jans- weg 52. Vrijdag 8 juli Hoog water: 2.44 u. en u. Laag water. 10.48 u. 'laanstand: Volle maan 20.37 u. Zaterdag 9 Juli Hoog water: 3.36 u. en 16.07 u. Laag water: 11-43 il ls econ In de bollenstreek heerst een koorts achtige drukte, die wel tot diep in september zal aanhouden. De bollen moeten gerooid, gepeld, gesorteerd en verzonden worden. Men heeft een begin gemaakt met de mecha nisatie in het bollenvak, maar men komt nog altijd honderden handen tekort. Vandaar dat men nu Friese landarbeiders heeft geïmporteerd om de seïzoendrukte op tijd te verwerken. HAARLEM, 8 juli Finjee's Kinder toneel zalmaandag 11, dinsdag 12 en woensdag 13 juli in het Rembrandt- theater een voorstelling geven van „Dik Trom". Vanaf donderdag 14 juli treedt iedere dag Montagne's Jeugd- variété op. De voorstellingen beginnen 's morgens half elf. (Advertentie) VELSEN, 8 juli Op verzoek van de recherche te Velsen is in Amster dam de 35-jarige Velsenaar B. L. M G. aangehouden, die zich gedurende de laatste maanden aan vele gevallen van oplichting heeft schuldig gemaakt. Enige maanden geleden is hij hiermee begonnen, toen hij elders meubilair voor 300 onder rembours kocht en de expediteur met een ongedekte chèque betaalde. Eveneens met ongedekte che ques wist hij bij een bank 400 los te krijgen. Met soortgelijke praktijken hield hij zich bezig in Zandvoort, De venter, Bussum, Oegstgeest, Dordrecht Nijmegen, Arnhem, Den Haag, Amster dam en HaaiAem. In laatstgenoemde plaats huurde hij met ongedekte chèques ook nog een auto en met die auto heeft hij diverse keren benzine geladen, eveneens zonder werkelijk te betalen. Bovendien maakte hij zich vele keren schuldig aan overnachtingen onder val se namen in hotels waar hij evenmin betaalde. De man is in het hoofdbureau van po litie ingesloten. De bewijslast tegen hem was zo groot, dat hij een volledige bekentenis heeft afgelegd. Hij zal ter beschikking van de officier van justitie te Haarlem worden gesteld. (Van onze correspondent) DEVENTER, 7 juli Vanmiddag botste op de Wilpse Dijk nabij Deven ter een auto, bestuurd door de 'directeur van W. A. Scholtens aardappelmeelfa brieken tegen een met 31 dames toe rende bus uit Tilburg. Er waren veer tien gewonden. De uit de richting Deventer komen de personenauto reed in een bocht van de dijk ter hoogte van het landgoed „Het Schol" in volle vaart tegen de ge heel rechts rijdende bus op. Waar schijnlijk heeft hp te snel gereden om de bocht goed te kunnen nemen. Moge lijk ook is hij bjj het remmen geslipt. Hij en zijn echtgenote werden zeer ern stig gewond naar het St. Geertruiden- ziekenhuis te Deventer overgebracht. De zoon van het echtpaar brak een arm en een zich eveneens in de wagen be vindende vriend liep een shock op. Bij de Tilburgse dames ontstond een paniek. Achteraf bleken een tiental in zittenden gewond; vier van hen moesten in een der Deventer ziekenhuizen blij ven. De anderen konden later naar Til burg terugkeren. De luxe wagen werd geheel ver nield, de bus ernstig beschadigd. AMSTERDAM, 8 juli Twee Belgi sche grenswachten hebben vanmorgen vroeg de 26-jarige boekhouder J.B. ge grepen, toen hij buiten de grenspost om de Nederlands-Belgische grens wilde passeren ter hoogte van Wustwezel. De grenswacht heeft B. overgegeven aan de Nederlandse marechaussee in Zun- dert, die hem herkende van telexberich ten en de foto's, die van hem waren verspreid. B. wordt ervan verdacht de dader te zijn van de aanranding en mis handeling van het dienstmeisje C.F. in een flat aan het Minervaplein in Am sterdam, dinsdag j.l. Men heeft in zijn kamer met bloed besmeurde kleding gevonden. B. is op transport gesteld naar het politiebu reau-Overtoom in Amsterdam. HAARLEM, 7 juli Zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorar rest en voorwaardelijke terbeschikking stelling van de regering hoorde een zes entwintigjarige metselaar uit Haarlem tegen zich eisen door dc officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank, mr. J. J. Bredius. De metselaar stond voor vier verschillende delicten te recht. Hij had in december van het vorige jaar een twintigjarige werk ster. met wie hij destijds bevriend was, zodanig geslagen, dat zij een ge broken neusbeen opliep. Ook zou hij uit het handtasje van zijn „tante Mien" veertig gulden weggenomen hebben. In januari had hij op een nacht samen met een 24-jarige schilder gepoogd zich een op het Prinsenhof geparkeerde auto toe te eigenen en daarbij het zijraampje be schadigd. Tenslotte had hij in februari ingebroken in een huis aan de Wilhel- minastraat, samen met een 26-jarige metaalbewerker. De metselaar gaf een en ander toe, behalve de diefstal ten nadele van „tante Mien". Hij zei zelfs die tante in het geheel niet te kennen, of iets in die geest. De inbraak in het kantoor van een ex. en importhandel aan de Wilhei- minastraat liep op niets uit, omdat de bedrijvers niets van hun gading konden vinden en bovendien meenden, dat er iemand in de buurt sliep. De poging tot diefstal van de auto ging niet door, om dat iemand de beide mannen in de ga ten had. De metselaar bleek een (goede bekende van de justitie. Al zeven maal eerder was hij veroordeeld. Hij weet zijn misdragingen aan te veel drankge bruik en zou j;aarne een ontwennings kuur volgen. De officier van justitie meende, dat verdachte dan ook zelf mee moet werken en niet alles aan anderen overlaten. De metaalbewerker, die mee was ge gaan bij de inbraak in de Wilhelmina- straat, was een overigens keurige jon gen blijkens de over hem uitgebrach te rapporten die in slecht gezelschap was geraakt. Hij beloofde beterschap. Drie maanden voorwaardelijk en 75,- boete werden tegen hem geëist. Een straf van twee maanden voorwaarde lijk en 75,- boete hoorde de schilder tegen zich eisen, die mee had gedaan bij de poging tot autodiefstal op het Prinsenhof. Een jaar onvoorwaardelijke gevange- nisstraf werd geëist tegen een 25-jari- ge vertegenwoordiger uit Venlo, die in de nacht van 8 mei op heetterdaad be trap was door de eigenaar van een strand-consumptietent toen hij daar in gebroken had. Hij had zich drie pakjes biskwie en vijf repen toegeëigend. Geld kon hij er niet vinden, en de man ver moedde blijkbaar ook niet, dat de strandpachter in zijn tent sliep en een waakhond had. Zijn blaffen deed de inbraak ontdekken. De verdach te was al eerder veroordeeld en kon moeilijk vast werk krijgen. De officier van justitie, mr. J. Wiarda, suggereer de,dat deverdachte zijn best deed met te pogen bij de grote vaart te komen. Daar voelde de verdediger, mr. J. H. A. M. van Son, ook voor, die een ge deeltelijk voorwaardelijke straf bepleit te. De rechtbank doet in deze zaken dins dag 19 juli uitspraak. HAARLEM. 8 juli Gistermorgen omstreeks kwart voor tien is op het kruispunt Lange Veerstraat-Korte Veerstraat een 57-jarige dame uit Haarlem, toen zij zonder op het ver keer te letten de rijweg overstak, door een motorfiets aangereden en op het wegdek gevallen. Met een hersen schudding is zij naar het Grote Gast huis overgebracht. De bestuurder van de motorfiets heeft nog krachtig geremd, maar kon een aanrijding niet meer voorkomen. Evenwel beschikte deze 17-jarige mo torbestuurder niet over een rijbewijs. Tegen hem is proces verbaal opge maakt, terwijl de motorfiets in beslag genomen is. HAARLEM, 8 juli Ais de voorstel ling van het ballet „Panchatantra" door de „Little Ballet Troupe Bombay" vorige week in het Bioemendaalse Open luchttheater zou zijn doorgegaan, zou het een première geweest zijn in het Holland Festival. De voorstelling die gisteravond, toen de weersomstandig heden redelijk waren, wèl kon door gaan, was op één na de laatste in het optreden van de groep: vanavond geeft het ballet de afscheidsvoorstelling in het Amstelveense openluchttheater. „Panchatantra" betekent „de kunst om zich vrienden te maken", welke kunst door de meest verschillende die ren wordt verstaan in hun gezamenlijk optreden tegen de mens die hen be dreigt. In tegenstelling tot de hoogopgevoerd- symbolische oosterse solodanskunst, waarbij het hele lichaam in actie is en iedere beweging haar betekenis heeft, geeft deze balletgroep de stijl van de volksdans te zien, die een zo recht streekse typering beoogt van hetgeen voorgesteld moet worden dat wij wes terlingen, zonder in de code van de oosterse danstaal ingewijd te zijn, het verhaal konden volgen. Dwars over het verhaal heen konden wij ook geboeid worden door de manier waarop aan de fabel gestalte werd gegeven in beweging en klank. Van een concessie aan inter nationale verstaanbaarheid is hierbij geen sprake; in Bombay wordt dezelf de voorstelling als zuiver inheems erva- 'ren. Een uitgebreid orkest van slag- en snaarinstrumenten en een fluit ver zorgden de begeleiding met zeer illu stratieve muziek, melodieus, sterk ritmisch, exotisch, suggestief. De klank riep de sfeer op van een vogel- bos, programmatisch vogelgeluiden imiterend, maar tevens ook de stem ming van blijmoedig naar dramatisch. De dansers typeerden de bewegingen van de dieren die ze moesten voorstel len: vogels van verschillende aard, een prachtige kraai in de hoofdrol, muizen, herten, een schildpad en op het verschalken van dieren beluste mensen. De kinderlijke geest van de dierfabel kreeg een adequate vertolking. Het was geen tot in de diepste roerselen van de ziel gravend conflict, maar een speci men van volkswijsheid dat toch de diep ste waarheden raakt. Bewondering hadden wij voor de ver zorgde enscenering van het geheel, het vlotte tempo dat niet door de vele cos- tuumwisselingen werd vertraagd, de ga ve en fantasierijke typerende costume- ring, de geinspireerde uitvoering van de Scène uit de gedanste dierfabel Panchatantra en de kraai. de begroeting van de schildpad muziek en de overgave van de dansers acteurs in hun vele rollen. De voorstel ling riep dwars door geografische en culturele verschillen heen, een merk baar meeleven tijdens de opvoering op en ontlokte aan het eind een hartelijk applaus. Het natuurlijk decor van het theaterlandschap had zijn aandeel in de sfeer. L.T. HAARLEM, 8 juli Gisteravond is de kiaverjascompetitie van de r.-k. kla- verjasvereniging „De Schuüienburcht" met o.m. als inzet de Nieuwe Haar- lemsche Courantwisselprijs beëindigd met het uitreiken der prijzen. De, voornaamste uitslagen waren: 1. A. Gruter (58.515 pnt), 2. J. W. Méyster (58.434 pnt), 3. J. B. Coers (57.192 pnt), 4. A. van Bokhorst (57.108 pnt), 5. D. Schipper (56.745 pnt), 6 N. A. van Dierendonck (56.685 pnt), 7 .M. C. van der Putten (56.622 pnt), 8. P Nijssen (56.260 pnt), 9. J. Tullenaar (56.174 pnt), 10. G. J. van der Veldt (56.169 pnt). De heer Meyster, die bijna de gehele competitie aan de kop heeft gestaan (hij had deze plaats vóór het einde van deze competitie slechts eenmaal aan de heer Van Eeden moeten afstaan.) werd op de laatste avond door de heer Gru ter van deze plaats verdrongen. De heer Gruter stond in het begin van deze competitie nog op de 43e plaats. Dat bij het klaverjassen verrassingen zeer wel mogelijk zijn, bleek ook uit het feit, dat de heer Schipper die na de eerste dag van de competitie de 56e en laatste plaats innam, uiteinde lijk op de 5e plaats eindigde. Dc heer Gruter ontving uit handen van de voorzitter, de heer J. P. Gie- seii, de N.H.C.-wisselprijs niet een heriiineringsmedaille, alsmede de eerste prijs van de vele andere fraaie prijzen, welke voor deze competitie hesehikbaar waren. Op donderdag 14 juli a.s. start de r.-k. kiaverjasvereniging ,,De Schuijlen- burcht" met de volgende competitie, welke tot en met 29 september voort- duurt met als inzet de Schuijlenburcht- wisselbeker. Ook zullen nog vele ande re prijzen voor deze competitie door de vereniging worden aangekocht. ZANDVOORT, 8 juli De Fotokring Zandvoort heeft op verzoek van het plaatselijk Comité Viering Bevrijdings dag 5 mei I960 een herinneringsalbum samengesteld van de gehouden feeste lijkheden op die dag. Woensdagavond heeft een deputatie van de Fotokring, bij monde van haar voorzitter, de heer E. J. Reurts, het resultaat van haar arbeid aan het co mité aangeboden. De voorzitter van het comité, wet houder G. Tates, betuigde zen grote erkendtelijkheid voor dit keurig uitge voerde werk.- Deze ruim honderd zeld zame foto's aldus spreker bieden de mogelijkheid om het nageslacht te tonen hoe ook Zandvoort het derde lus trum van de bevrijding wist te vieren. De heer Tates beloofde voorts dit al bum namens het comité aan het ge meentebestuur te zullen overhandigen met verzoek het een plaats te geven in het gemeentearchief. Overwogen wordt, op welke wijze ook de Zandvoort- se bevolking van de inhoud van het al bum kennis kan nemen. De Schipholweg wordt van de Rus tenburger-brug tol aan de Prins Bernhardlaan dubbel zo breed ge maakt als thans. De weg zal een vierbaansweg worden. Op de foto ziet men, hoe op de hoogte van de Schalkwijkerweg bulldozers bezig zijn met dq grondverbeteringswerk zaamheden. De N.V. J. G. Nelis Zn te Velsen, die het werk aange nomen heeft, hoopt het over een half jaar ongeveer op te leveren. Aan de Schalkwijkse zijde van de Schipholweg wordt thans het ter rein met zand opgehoogd, nadat de onderliggende lagen zoveel als no dig is zijn weggegraven. HAARLEM, 8 juli Woensdag heeft de heer R. Buitenhuis, besteller I, in zijn met vele bloemstukken versierde woning de dag herdacht waarop hij veertig jaar geleden in dienst trad bij de P.T.T. Als eerste spreker nam het woord de heer P. J. Waale, directeur van het postdistrict Haarlem, die in waarderen de woorden in het kort de loopbaan schetste en wie het een genoegen was, de oorkonde voor veertig jaar trouwe dienst alsmede een couvert met inhoud en het gouden draaginsigne te mogen overhandigen. Hierna sprak de heer C. A. L. Trom melen, chef stationspostgebouw, Bal juwslaan, die in de eerste plaats de rustige werkwijze van de jubilaris be lichtte. De heer B. Heimig, chef expeditie stationspostgebouw. sprak zijn dank uit voor de medewerking die de heer Bui tenhuis verleende. De heer E. Zuider duin bood onder hartelijke woorden na mens de collega's-chauffeurs een slijp- machinetje aan voor de werkbank van de jubilaris. Tenslotte nam de heer H. Plant, voorzitter van het jubileumfonds het woord. Deze overhandigde de jubi laris een staande ieeslamp namens het fonds en vereerde mevrouw Buitenhuis met een ruiker. De jubilaris sprak een kort dankwoord tot de vele aanwezigen, die deze dag tot een ware feestdag hebben gemaakt. HEEMSTEDE, 8 juli De giften voor het jubileumgeschenk voor pater Preyde uit Heemstede, moeten niet, zoals ons door het comité abusievelijk was opgegévenworden gestort op gi rorekening 333705, maar op giroreke ning 260958 ten name van J. J. M. Roo- zen-Witteveen, Kerklaan 36, Heemstede. (Advertentie) bezoekt vrijblijvend de permanente SPAARNE 11 t.o. de Damstraat Expositie van nagenoeg alle be kende merken, o.a.: Formule - Artlfort - Propos - Royal - Pas toe - Bonman en C 20 fabri katen. De meest verwende cliënt slaagt bij onze „groep C 20". Van fabriek naar particulier SPAARNE 11 - AMSTERDAM (t/o de Damstraat) Telefoon 13608 - 17165 - 34200 Opneming in deze niörie/t ia niet noodzakelijk een bewijs van m» stemming. In Holland beginnen de vakanties. J jniet veel t'W om te lezen. Ik zal het daarom kort maken. Mijn naam is J. de Boer, missionaris in de Lugoba- missie in het bisdom Morogoro (Tan- ganyika-Afrikal.Ik ben afkomstig uit Bennebroek, maar ik heb het uitste kend naar mijn zin in mijn Afrikaan se parochia'. Alleende Zusters van onze parochie zitten in nood. Zij leiden een internaat van 130 jongens. Om kosten te besparen maken zij zelf alle kleren van de jongens. Een heel kar wei, maar zij hebben het er graag voor over. b Helaas vertoont de naaimachine gro te gebreken en moet op korte termijn door een nieuwe worden vervangen. Daarvoor is 600,- nodig. Ik weet, dat er al zo dikwijls een beroep gedaan wordt op Uw missieliefde. Toch geloof ik, dat de missievrienden uit Haarlem en omgeving en Kennemerland de Zus ters graag willen helpen. Zo'n naai machine kost bij ons ongeveer 600,-, voor de Zusters een enorm bedrag, voor een paar honderd mensen maar oen kleine bijdrage. Mogen wij op U rekenen? Mijn broer, pater P. de Boer, mis sionaris in hetzelfde diocees en thans op vakantie neemt gaarne giften in ontvangst. Hij woont: Spieringweg 1211, post Nieuw Vennep. U kunt ook gire ren: Missieprocuur te Halfweg, nr. 5 3 2 9 1 1. Maar zet U er bij: „Voor pater J. de Boer". Heel hartelijk dank en een prettige vakantie. Pater 3. de Boer.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 5