"White Label" Krachtsverschil te groot voor verrassende uitslagen Agenda voor Haarlem VESLU Vijfde concert in Spaarndam DENK AAN DIP Nederlandse Politie Sport bond hield nationale zwem- kampioenschappen in Haarlem voor Flatgebouw werkende vrouwen TAXI 13000 Flatbouw aan de V alckenhoeflaan HAARLEMSE TBNNISTITELS Grote Houtstraat 96, tel. 12210 Drie doden bij ongevallen in Beverwijk STRALENDE GEZICHTEN BIJ OPENING VAN EEN VRIJDAG 8 JULI 19fc PAGMA koelkasten diepvriezers Nieuwe kaart van de IJmond Burgerlijke Stand Heemstede NA AFLOOP EEN Onvergelijkelijk lekker, vooral nu! SCOTCH WHISKY! Proficiat nestor... uitstekend parcours Voor jou extra haver en rust, voor mij een White Label Scotch Whisky. Films Toneel Ballet Muziek Diversen Tentoonstellingen Examens P YAM A'S, Sanfor9.99 PULLOVERS vanaf9.99 PANTALONS, Terlenka v.af 19.99 DEMI'S vanaf29.99 REGENJASSEN 54.99 KOSTUUMS o a Terlenka 49.99 ENORM GOEDKOOP De burgemeestersvrouw van Bussum, mevrouw P. Haspels-v. d. Ploeg, opent hier plechtig met de versierde sleutel de toegangs deur tot het juist gereedgekomen flatgebouw voor werkende vrou wen in Bussum. Mevrouw mr. A. Willet-Roosenburg, de initiatief neemster, kijkt verheugd toe, wam ook dit heeft zij, met haar geweldige activiteit en felle stuwkracht, bereikt. In dit nieuwe flat gebouw, „Koningsbos", gelegen op de hoek aan de Boschlaan en de Koningslaan in het lommerrijke Spiegel te Bussum, wonen vijftig gelukkige mensen in twee-en-veertig flatjes, elk met slaapkamer, keukentje en douche. De hoekflats hebben twee slaapkamers. Elke flat heeft een balcon en bergruimte in het souterrain. Logeerka mers zijn ter beschikking en er is volop garageruimte. wr>x- ICOTt"' SANTPOORT, 8 juli Bij de be handeling van het voorstel inzake de verkoop van grond aan de Valckenhoef- laan te Santpoort werd van V.V.D.- zijde gevraagd of het juist is dat ter plaatse 15 flatwoningen meer worden gebouwd dan het uitbreidingsplan aan geeft en dat de afstand tussen het blok étage-woningen aan de Westerhoeve- laan en de woning Westerhoevelaan 16 slechts 6 meter bedraagt. In antwoord hierop delen B. en W. thans mede, dat in de bebouwingsvoor schriften van het desbetreffende uit breidingsplan staat aangegeven, dat in deze hoogbouw per bouwlaag maxi- maar 5 woonhuizen mogen worden ge bouwd. Aangezien de bouwer portiek woningen wenste te stichten, waarbij op elke bouwlaag twee woningen aan een portiek zijn gelegen, moest hij voor elk blok uitkomen op een even aantal woningen en wel 6 per woonlaag. Elk blok heeft drie bouwlagen, zodat pet- blok dus drie woningen en voor de vijf blokken inderdaad 15 woningen meer zijn geprojecteerd. Gezien het feit, dat de lengten van de bouwblokken voldeden aan de in het uitbreidingsplan aangegeven ma ten, circa 50 meter, en ook overigens de grootte en het type van de wonin gen aanvaardbaar zijn, is tegen de ver- Advertentie ruimin^van het aantal woningen door maakt. B. en NV. uiteraard geen bezwaar ge- De langste afstand tussen het blok etagewoningen aan de Westerhoevelaan en de woning Westerhoevelaan 16 be draagt ongeveer 12,20 meter en de kort ste afstand ongeveer 9,40 meter. BEVERWIJK, 8 juli De fa. Eike lenboom te Heemstede is gereed geko men met een nieuwe kaart van de IJmond-gemeenten. Op deze kaart staan de nieuwe uitbreidingen van Beverwijk en Heemskerk mede aangegeven. Bij de kaart wordt een stratenregister ver strekt. ONDERTROUWD: P. J. N. van Leu ven en E. C. M. Steenbrink; H. Oder- kerk en Th. M. S. de Haas; J. A. W. de Groot en W. Wassenaar. GETROUWD: H. A. Hoenderdos en H. K. Jansen; B. Witjas en A. M. A. Ragusa; A. J. Borst en M. E. Roozen; P. C. Knopper en A. J. Jansen. GÉBORÉN: z. v. A. da Costa Senior en T. N. de Vetter; z. v. J. A. van der Meer en W. A. van Tol; z v.G.J. Woudenberg en G. M. Jansen; z. v. J. Dijkstra en M. A. Simons; z. v. J. Das en J. H. Buurman. OVERLEDEN: Mej. T. Goudoever, 49 jr.; wed. J. M. van Maanen-van Be- tuw, 77 jr.; Mej. T. de Geus, 78 jr. Imp: Wilmerink Muller V I Ni I HAARLEM, 8 juli Op de banen van het tennispark „Wimbledon" in Overveen is gisteren met de enkelspe len het A-toernooi om de Haarlemse tennistitels begonnen. De eerste rondo heeft noch bij de dames, noch bij de heren verrassingen opgeleverd en het krachtsverschil was zelfs zo groot dat slechts één van de tien partijen drie sets vergde. Maar vandaag zal in de tweede ronde de strijd aanmerkelijk toe nemen als Nieland het racket tegen Neelissen moet opnemen, Tom Okker v.d. Meulen tegenover zich treft en Stef. felaar de strijd moet aanbinden mei Borgerding. (Advertentie) ioverins via uw handelaar Imp. ICONIC N V. - AMSTERDAM - ROTTERDAM - ALMELO - VENLO CINEMA PALACE: Als mijn grote broer dat wist, a.l.; 2, 4.15, 7, en 9.15 u.; Iede re ochtend (bghalve zondag) 10.30 jeugd programma. FRANS HALSHet begon met een kus, 18 j 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Di. 2 en 8 uur. LIDO: De koe en de gevangene, a-1- 2, 7 en 9.15 uur; Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: De pelsjagers van de Slangen- rivier, 14 jaar; 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Do.: Sayonara, 14 jaar; 2 en 8 uur. REMBRANDT: Chaplin's Revue, alle leeft-, 2, 4.15, 7 en 9.15 u.: Ma. t.m. wo. 10.30 u.: Jeugdtoneel Dik Trom; Do. 10.30 uur: Montagne's Jeugdvariété. ROXY: t.m. zo.: Bloedwraak, 14 laar; Ma. t.m. do.: Zwervers van de marine, a.l., 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Kapers op de kust, 14 jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Vanaf ma. iedere ochtend: Vacantiefums voor de jeugd. MINERVA: vr. 8.15. za. en zo. 7 en 0.15 u.: De muis die brulde, a.l. za. 2.30, zo. 2 en 4.15 u.: Teenager Melody, a.l.; ma, 8.15 uur: De helden zijn vermoeid. 18 jaar; di. en wo. 8.15 uur: Der ,schönste Tag meines Lebens, a.l. Woensdag 13 juli Openluchttheater Bloemendaal, 2.30 uur: Dik Trom's Nieuwe Avonturen. Maandag 11 juli Vleeshal, 2 u.: Handpoppent.heater Merlijn. Dinsdag 12 juli Vleeshal, 2 u.: Handpoppentheater Merlijn. Woensdag 13 juli Vleeshal, 2 u.: Handpoppentheater Merlijn. Donderdag 14 juli Vleeshal, 2 u.: Handpoppentheater Merlijn, Maandag 11 juli Openluchttheater Bloemendaal, 8.15 uur: Het Nederlands Ballet m.m.v. het Neder lands Kamerorkest. (Holland Festival). Vrijdag 8 Juli Nieuwe Kerk, 8 uur: Internationaal Or gelconcours: Slotconcert m.m.v. N. Ph. O. en Collegium Musicum Amstelodamense, Aafje Heyms en Albert de Klerk. Openluchttheater Bloemendaal, 8.15 uur: Dutch Swing College Band. Donderdag 14 juli Wbouw, 8.15 uur: Zomerconcert N. Ph. O. o.l.v. Marinus Adam. Soliste: Ans Bouter, piano. Dinsdag 12 juli Clubhuis Kleverlaan, 7.30 uur: Leden vergadering Stichting Jeugd en Muziek. Woensdag 13 juli Hoofddorp, 1 uur: Concours Hippique. Cruquiusmuseum: Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland. Geopend do 9—12.30 en 13.3017 uur Woonhuis Jac. van Looy, Kleine Houtweg. Geopend van 1012.30 en van 1.305 uur Zo. 1417 uur Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling en werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals' meesterwerken). Geopend van 1017 en zo. 13—17 uur Avondopenstelling: op zat. van 9 juli t.m. 3 sept, van 20.3022.30 u. Interrieur en stijlkamers met kaarsen verlicht. Teylers Museum: Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16e tot en met 19e eeuw. Fossielen, historische na tuurkundige instrumenten, mineralen, 31- toons Fokker-orgel Geopend le^e,? werkdag behalve maandag van l1 uur. De eerste zondag van elke maand van 1315 uur Bisschoppelijk Museum: Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij- en feestdagen 13—16 uur Bloemendaal, Bloemendaaiseweg 158. Over veen. Tentoonstelling van tekeningen en aquarellen van A. Voorzanger (t.m. 9 juli) Museum „Het Huls van Looy", KI. Hout weg - hk. Kamperlaan. Reizende ten toonstelling onder auspiciën yan de UNESCO, getiteld: „Stad en Landschap (t.m. 31 juli). Geopend: da. van 10—12.30 u. en van 13.3017 u. zo. van 14—17 u. Kunstzaal „In 't goede uur", Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerkplein. Ten toonstelling van tekeningen van Helga Schussheim (gehele maand juli). Geop. dag. (ook zond.) van 1022 uur. Bij de dames heeft mejuffrouw J. v. d. Duim op medisch advies van haar titelverdediging moeten afzien. Het is bijzonder spijtig dat deze sterke, spor tieve speelster op het appèl moet ont breken en uiteraard zal haar afwezig heid van grote invloed zijn op het ver loop van het toernooi. Yvonne Harms die mej. E. van Scherpenzeel gisteren met 63 en 75 versloeg, is nu vrij zeker van een finale plaats. In de halve eindstrijd ontmoet de Haarlemse jeugd kampioene vanmiddag Ria Smids. Voor de halve-eindstrijden meldden zich ook Kea Okker en mej. G. Nijssen. Kea Ok ker bleef Cockie v.d. Broek na drie sets de baas (60, 5^-7 en nogmaals 60) en de Brederode-speelster mej. Niissen had geen moeite met mej. H. Verwaal; 6—3 en 6—2. Titelverdediger Cees Nieland bleef door techniek en snelheid meester over J. IJspaard, die in de eerste set nog met 43 leidde, maar tenslotte met 64 en 61 moest buigen. Fred Nee lissen klopte met tweemaal 64 de Zand voorter J. Brandse, Hans Steffe- laar liet met 61 en 75 H. v. d. Will ligen sneuvelen en H. Borgerding had weinig moeite met de WOC-er H. v. Buuren: 62 en 63. Op weg naar de halve eindstrijd nam H. Reus tegen P. Titiheru geen halve maatregelen en versloeg de Bloemendaler met 60 en 62. Tom Okker, stak ondanks zijn wat speelse nonchalance met kop en schou ders uit boven zijn tegenstander W. Ne- derkoorn en legde met zijn gesneden ser vices de basis voor .zijn aces; 61 en 63. G. v.d. Meulen zegevierde over A. v.d. Hof met 64 en 75. Uitslagen: B-toernooi, H.E., 2de ronde; G. Hart man versl. R. de Vries 61, 62; J. Vink versl. R. Vorstman 16, 63, 6—-2; R. v.d. Graaff versl. J. Stroobach 60, 61; E. Barten versl. C. Gaus 6 1, 75; C. Ottolini versl. W. Hoogenstraa- ten 63, 61. D.E. 2de ronde: mevr. M. Gaus versl. mej. J. Hooy 6—3, 6—1; mej M. Hoo- gendijk versl. mej. J- Taverne 63, 86 mej. J. Meijer versl. mevr. I. Groot 61 1, 6 1. Derde ronde; mej. D. Schoorl versl. mej. J. Schaap 63, 6—4. H.D. Ie ronde; Nijsiel en Roos versl. Doodeheefver en Floris 64, 4—6, 7—5; v.d. Graaf en Paping versl. Berkhuis en De Vries 119, 6—2. C-toernooi, H.E. 2de ronde: A. Koster versl. H. Goossens 86, 62; J. Franc ken versl. T. Beijer 3—6, 9—7, 6—1; H. Niggebrugge versl. A. v. Walsem 6—0, 46, 6—4; R. v.d. Graaf versl. B. de Vet 63, 36, 61; P. Schendstok versl. J. Kok 7—5, 2—6, 64: L. v. Schagen versl. N. Kors 7—5, 6—1; W. Vreeken jr. versl. W. Rupert 6—4, 6—3; E. Jasper versl. F. Perry 7—5, 8—6; R. v. Schsgen versl. R. van Rooden 6—3, 6—4. D.E. Ie ronde; mej. I. Vermeulen ver- HAARLEM R.-K.Vormschool voor kleuterleidsters. Geslaagd: voor de ak te kleuterleidster de dames: C. C. M. Alkemade te Noordwijk, M. J. Boerse- ma te Haarlem, W. P. M. Bosman te Zandvoort, .G Bouthoorn te Bever- G. M. A. Brantjes te Haarlem, M .Th. de Bruijn te Haarlem, E. E. M. Dazert t eHaarlem, A. J. M. van Doorn te Haarlem, M. P. Duijn te Haarlem, E. A. M. Helmer te Driehuis, A. H. Kersten te Haarlem, M. C. Pennings te Noordwijkerhout, P. J. M. P.oncm te Santpoort, E. F. M. Stolwijk te Haar lem, C. M. Toenbreker te Haarlem, H. M. van Warmerdam te Haarlem, I. C. M. Weijers te Aerdenhout en M. J. Zwetsloot te Haarlem. Voor de akte hoofdleidster; de eerw. zusters Wilma en Celestine en de da mes M. G. vein den Aardweg te Haar lem, E. M. Blank te Haarlem, E. M. Gladon te Haarlem, L. J. M. Kense- laar te Haarlem, E. J. M. Kroon t« lisse, M. Th. Pagano Mirani te Aals meer, G. J. Sanders te Haarlem, M. van der Zon te Lisse. Aan het Koninklijk Technicum PBNA te Arnhem slaagden; de heren M. Kunis en J. V. van der Swaluw uit Haarlem en C. E. R. Strüwer uit Haarlemmerliede voor het examen aspirant electrotechnisch opzichter; M. G. Spaan uit Santpoort voor elec trotechnisch opzichter (deel I). L. H. Zieren uit Aerdenhout en D. J. A. Ven- drig uit Santpoort voor electrotechnisch opzichter (deel II) T, B. J. Aret uit Haarlem voor assistent electro-be- drljfstechnicus; P. Smit uit Vel- sen voor electrotechnisch instrument maker, G. Langeveld uit Haarlem en J. W. Steenmeijer uit Santpoort voor hoger technisch basisexamen electro- techniek. (Advertentie) ZELFBINDERS, wasbaar 1.99 ONDERGOED, per stel 5.99 OVERHEMDEN, No-lron 8.49 slaat mej. H. Schmoutziquer 86, 6S mevr. P. v. Emmerik versl. mej. I. van Egmond 97, 46, 61; mej. M. v. Rappard versl. mej. B. Kauling 60. 6—3. Tweede ronde: mej. K. Maars versl. mevr. W. Jssurum 63, 64; mej. F. Tweede ronde: mej. A. Hoogencüjk 8 6—1; mej. E. Herwarth versl. mej. E. Borgerding 62, 86; mej. A. Broekei versl. mevr. P. v. Emmerik 60, 60. HAARLEM, 8 juli Als men het to taal neemt van alle koren, die tot nu toe de revue van het Spaarndamse mu ziekfestival zijn gepasseerd, komt men tot de conclusie dat een groot aantal inwoners van Haarlem en omgeving enthousiaste koristen zjjn. Gisteravond traden maar liefst vier koren op ter wijl weder een harmonie als hekkeslui- ter fungeerde. (Advertentie) Neem gerust Uw katoenen zomerjurlges mee op reis. Thuis eerst dippen en... Uw japonnetjea zijn en blijven fleurig en prachtig in model, ja, winkelnicuw. DIP, het moderoe apprêt, houdt vele wasbeurten stand. Dós op reis hoeft U niet te dippen. Moet er even iets uitgewassen worde» ...zijn dc katoenen vakantiekleren van V tn de kinderen wat gekreukt... sdleen maar strijkenI Uw kleding «huis gedipt, dan hebt U op reis Uw plezier er van. Flacon DIP f2,-- Ook in kleine verpakking Het waren employés van de post n.l. Haarlems P.T.T. Mannenkoor „Haar- len" o.l.v. P. J. Potgieser, die o.a. met werken van Bruckner, Schubert en Roeske de spits afbeten. Kloeke man- nenzang met fraaie nuances, die echter door een slordige dictie niet altijd tot hun recht kwamen. Voor de hierna optredende konen, met rtame Mannenzangvereniging „Pro za en Poëzie", Spaarndams Gemengd Koor en Gemengd Koor „Zang Ver edelt" stond dirigent Ernst van 't Kaar garant. Al deze koren kwamen afzonder lijk tot redelijke prestaties, maar het hoogtepunt van de avond was de sa menvoeging van deze drie groepen tot een massaal koor, dat een uitvoering gaf van Gounod s cantate „Gallia (naar klaagliederen van Jeremias). Al heeft dit homophone werk een religieu ze inslag, toch komt de operacompo nist Gounod nog al eens om de hoek kijken. Gounod", zegt Debussy, „is een moment in de Franse gevoeligheid, die Palestrina kent en samenwerkt met Bach". Hoe dan ook de vertolking klonk overtuigend, mede door de medewer king van de sopraanzangeres May Oran- je-d'Uil. Opnieuw hulde aan de pianotovena res EMMy van Eden, die ook gister avond aan de vele begeleidingen haar handen vol had. Minder enthousiast waren we over de harmoniekapel „De Eendracht" Velsen o.l.v. Jan Schaap, welke o.a. met Rossini's Ouverture „De Barbier van Sevilla" en een selectie uit de langzamerhand klassiek geworden musical „My fair lady" boven haar kunnen speelde. Het klonk dikwijls rommelig en weinig geacheveerd. Veel belangstelling en gespannen aan dacht waren twee verheugende omstan digheden die het 5e concert op de West- kolk sierden. AD INT. HAARLEM, 7 juli Onder vrij gun stige weersomstandigheden zijn heden in de Gemeentelijke Bad- en Zwemin richting aan de Houtvaart de nationale Zwemkampioengchappen van de Neder landse Politie Sport Bond verzwommen. Aan de Politie Sport Vereniging Haar lem was de organisatie van dit nationa le zvvemfestijn toevertrouwd. Dit in verband met het veertigjarig bestaan van deze vereniging en deze wel zeer geslaagde wedstrijddag vormde een waardig hoofdstuk in de feestviering. De P.S.V.H. bleek een uitstekende gastvrouw, zorgde voor een vlotte orga nisatie en de woorden van dank aan de secretaris van de zwemcommissie, de heer Van der Horst, hem door de voor zitter van de P.S.V.H., Hoofdinspecteur Davidson na afloop van de wedstrijden gebracht, waren dan ook ongetwijfeld op hun plaats. Ook de voorzitter van de Nederlandse Politie Sport Bond, de heer G. J. Timmermans, hoofdinspec teur te Velsen, gewaagde in zijn dank woord aan het slot van de dag, tijdens de prijsuitreiking, van een uitstekende organisatie en bracht woorden van hul de aan de jubilerende vereniging voor de goede zorgen. Onder de aanwezigen zagen we enke le „oud-gedienden", onder andere de heren Tenckinck en Fonteyne, oud hoofdcommissarissen van Politie te Haarlem. De huidige hoofdcommissaris de heer De Boer, woonde het zwemfes- tijd bij en reikte na afloop de prijzen uit, terwijl we voorts onder de aanwezigen opmerkten de heer S. Heyers, Inspecteur voor Sportzaken en Lichamelijke Opvoe ding in de Gemeente Haarlem, alsmede de Kapitein Honkoop van het Rijksinsti tuut Opleiding Hogere Politieambtena ren, de heer Sepp, Commissaris van Politie in de Gemeente, Velsen, alsme de de heren Voerman en Huisman, resp Korpschef van de Bloemendaalse en Zandvoortse politie. Hoofdinspecteur Da vidson sprak een kort maar hartelijk woord van welkom aan deelnemers en belangstellenden, waarna het lijvige programma in een vlot tempo werd af gewerkt. Over de prestaties op zwemgebied van de Nederlandse Politie vrouwen en mannen, kunnen we geen juichto nen aanheffen. Hoewel er met animo werd gestre den en enkele deelnemers fraaie suc cessen boekten, bleven de tijden op de diverse nummers onder de ver wachtingen. De temperatuur, nauwe lijks 17 graden Celsius was dragelijk, maar niet bevorderlijk voor top-tijden Maar daarover maakte men zich geen zorgen. Het ging er hier hoofdzakelijk om, dat in de Nederlandse Po litie Sport Bond een groot aantal le den zich in het natte element uitste kend thuis voelt en men in eerlijke sportieve strijd elkaar de paim der overwinning fel zou betwisten. Welnu, er is fel gekampt en enkele deelnemers en deelneemsters boekten persoonlijk prachtige successen. Zo was het voor mejuffrouw G. Keizer (Hermandad Rotterdam) al een zeer succesvolle dag, want zij zegevierde op niet minder dan drie nummers. De 50 meter rug- en schoolslag alsmede de 50 meter borstcrawl nam zij voor haar re kening, terwijl mejuffrouw M. Hollander van U.P.S. Utrecht tweemaal tweede werd op de rug- en schoolslag. Bij de heren ging de Rotterdammer G. Schoonbeek van Hermandad met de nationale titels op de 100 meter borst crawl en 100 meter rugslag huiswaarts, resp. in de tijd van 1.07.8 en 1.22.5. De 100 meter schoolslag werd een onbe dreigde zege voor de Hagenaar J. v. d. Berg, die dit nummer in 1.27.6 op zijn naam bracht, terwijl ook het nummer 50 meter gekleed zwemmen: een Haagse aangelegenheid werd. J. Dommanschet zegevierde in 5 .6. De vertegenwoordigers van de politie Sportclubs uit Haarlem en omgeving speelden op deze afstanden practisch geen rol en hadden ook op de 3 x 50 meter wisselslag-estafette geen kans. Dit nummer bracht een verrassende ze ge aap de tweede ploeg van H.P.S.V. die in 1.42.1. zegevierde vóór de eerste ploeg van de Haagse club, die er 1.50.9 over deed. Het Rotterdamse Herman dad bracht in een goede race de 5 x 50 meter vrije slag op zijn naam (2.36.5) voor het Haagse H.P.S.V. (2.52.4). De Haarlemse successen bleven be perkt tot de beide eerste plaatsen in het nummer Popduiken. Sparrius (Velsen) won in 25.1 sec. vóór v. d. Hurk (Haar lem), die de pop in 25.6 „thuis" bracht. Diverse nummers voor junioren, vete ranen en nieuwelingen vulden het pro gramma. Aan het slot werd een water- polowedstrijd gespeeld tussen een ze vental van de N.P.S.B. en een D.W.R. combinatie. De politiemannen zegevier den met 31, rust 20. De doelpunten voor de Politie werden gescoord door Stam, Van Dijk en Spruit, waarna Jan sen voor D.W.R. de eer redde. De uitslagen waren: 50 m. rugslag da mes: 1. mej. G. Keizer, Hermandad, 45.3 sec.; 2. mej. M. Hollander, UPS, 51.03 sec. 50 m. Rugslag nieuwelingen: 1. J .v.d. Berg, HPSV, 39.8 sec.; 2. P. v. d. Male, Hermandad, 41.6 sec.; 3. .K Groot, PSVH, 41.8 sec. 50 m. Rug slag junioren: 1. J. v.d. Vliet, APGS, 41.1 sec.; 2. H. Emmerik, APGS, 43.- sec.; 3. H. J. Berkhout, Hermandad, 44.- sec. 50 m. Rugslag veteranen: 1. J. v. Dijk. HPSV, 40.2 sec.; 2. G. Steehou wer. APGS, 42.3 sec.; 3. G. J. Tim mermans, Velsen, 43.4 sec. 100 m. Rugslag senioren: 1. G. Schoon beek. Hermandad, 1.22.5 sec.; 2. W. J. Rol, HPSV, 1.29.3 sec.; 3. H. Bouman, Hermandad, 1.32.3 sec. 50 m. Schoolslag dames: 1. mej. G. Keizer. Hermandad, 47.6 sec.; 2. mej. M. Hollander, UPS, 55.1 sec. 50 m. Schoolslag nieuwelingen; 1. N. H. E. v. Heiten, RIOHPA, 39.2 sec.; 2. L. M. Sparrius, Velsen, 39.4 sec.; 3. H. v.d. Vegt, UPS, 41.1 sec.. 50 m. Schoolslag junioren: 1. K. Groot, PSVH, 41- sec.; 2. H. A. Kohier, RSDA, 41.9 sec.; 3. J. Oostenrijk, KM 3e div., 43.2 sec. 50 m. Schoolslag veteranen: 1. H. Stam, HPSV, 42.3 sec.; 2. M. A. de Jonge, APGS, 43.4 sec.; 3. J. v. Dijk, HPSV, 48.5 sec. 100 m. Schoolslag senioren: 1. J. v.d. Berg, HPSV, 1.27.6 sec.; 2. J. Domman schet, HPSV, 1.32.6 sec.; 3. .B Gronin ger, Alkm. G.P., 1.33.1 sec. 50 m. Borstcrawl dames: 1. mej. G. Keizer, Hermandad, 41.4 sec. 50 m. Borstcrawl nieuwelingen: 1. E. Wetjens APGS, 32.5 sec.; 2. P. Oldersma, PP Noordwijk, 32.6 sec.; 3. N. H. E. van Heiten. RIOHPA, 33.2 sec. 50 m. Borst crawl junioren: 1. J. Duikers, Herman dad, 32.5 sec.; 2. P. v.d. Hurk, PSVH, 33.6 sec.; 3. H. Brandsma, K.M. 3e div. 86- sec. 50 m. Borstcrawl veteranen: 1. T. v.d. Kolk, HPSV, 31.1 sec.; 2. G. Steehouwer, APGS. 34.3 sec.; 3. J. v. Dijk, HPSV, 34.3 sec. 100 m. Borstcrawl senioren; 1. G. Schoonbeek, Hermandad 1.07.8 sec.; 2. N. Gein, UPS. 1.08.3 sec.; 3. C. H. Bor, SVDU, 1.09.8 sec. 50 m. Gekleed zwemmen: 1. J. Dom manschet, HPSV, 56.6 sec.; 2. H. P. v. d. Velde, Hermandad, 59.8 sec.; 3. B. (Advertentie) Groninger, Alkm. G.P., 60.5 sec. 3 x 50 m. Wisselslag estafette: 1. HPSV II 1.42.1 sec.; 2. HPS VI, 1.50.9 sec.; 3. Hermandad, 1.55.9 sec. 5 x 50 m. Vrije slag estafette: 1. Her mandad, 2.36.5 sec.; 2. HPSV, 2.52.4 sec.; 3. RIOHPA, 2.59.9 sec. Popduiken: 1. L. M. Sparrius, Velsen, 25.1 sec.; 2. P. v.d. Hurk, PSVH, 25,6 sec.; 3. H. v.d. Vegt, UPS, 26.2 sec. 400 m. Borstcrawl senioren: 1. N. Gein, UPS, 5.54.1 sec.; 2. G. Schoon beek, Hermandad, 6.04.4 sec. 3 x 25 m Wisselslag persoonlijk nieuwl.: 1. C. H. Bor, SVDU, 1.02.9 sec.; 2. W. Doeven, RIOHPA, 1.07.9 sec.; 3. T. Oldersma, Noordwijk, 1.08.- sec.. 3 x 25 m. Wisselslag persoonlijk ju nioren: 1. J. v. d. Berg, HPSV, 1.03.8 sed. 2. G. D. J. Wuurman, HPSV, 1.08.1 sec. 3. W. J. Rol. HPSV, 1.08.8 sec. Idem veteranen: 1. J. v. Dijk, HPSV 1.04.6 sec. BEVERWIJK, 8 juli Donderdag is tijdens werkzaamheden bij de nieuw bouw van Breedband de 21-jarige ar beider M. J. Smit uit Haarlem van het dak gevallen en op een betonnen vloer terechtgekomen. Hü werd in ernstige toestand naar het Roode Kruis Zieken huis overgebracht en is enkele uren daarna overleden. Donderdagavond is de 63-jarige ge meentewerkman J. Priester bij werk zaamheden op het Sportpark Adrichem van een door een tractor getrokken wagentje gevallen. Aanvankelijk dacht men dat hij een hersenschudding had opgelopen. Hij werd naar het Roode Kruis Ziekenhuis overgebracht, waai echter bleek dat hij een schedelbasis- fractuur had. In de loop van de nacht is de heer Priester overleden. De 16-jarige J. H. Sneller, die was gewond geraakt in de Beverwjjkse con- servenfabriek toen hij met kisten ach terover viel en met zeer ernstige ver wondingen in het Wilhelmina Gasthuis te Amsterdam werd opgenomen, daar aan de gevolgen overleden. (Advertentie) Theeservies voor 6 pers. 7.9S Ontbijtservies voor 6 pers. 7.95 Tafelservies voor 6 pers. 19.75 Uni«k* aanbieding! Maastrichts aardewerk! Zolang de voorraad strekt! GROTE HOUTSTRAAT 82-84 - HAARLEM SINDS 1S76 Niet alleen vrouwen wonen er, want combinatie-wonen is ook mogelijk, bijvoorbeeld een moeder met dochter of een broer en zuster. Zelfs zijn er reeds twee jonge echtparen: werkende vrouwen die hadden ingeschreven en die kortgeleden zijn getrouwd. Mevrouw WilletRoosenburg is ook de „geestelijke moeder" van het flatgebouw voor werkende vrouwen in Hilversum, Corversbos", dat een groot succes is gebleken. Hoe het begon? Een paar jaar geleden stapte ze op een goede dag met haar bekende voortvarendheid binnen bij de Minister van Wederopbouw om haar plan te bespreken. Het wonen van de werkende vrouw was toen nog nauwelijks in de aandacht. „Excellentie, heeft u enig idee, hoe bijvoorbeeld uw hogere vrouwelijke ambtenaren gehuisvest zijn? vroeg mevrouw Willet. Sindsdien is er heel wat gewonnen en steeds meer gaat men inzien, dat de werkende vrouw onmisbaar is met haar aandeel in de samenleving en dat ze niet haar eigen huiselijk bestaan maar kan blijven leiden, weggestopt op een kleine kamer bij een ringelorende hospita. Met het begrip en de hulp van rijk en gemeente zijn er dan ook nu weer in Bussum enige tien tallen stralende bewoonsters van een eigen flatje, met een eigen huissleutel en het bevrijdende gevoel, dat als ze thuiskomen van huishoudschool, B.L.O.-school. kantoor, ziekenhuis, inrichting, ze helemaal hun eigen baas zijn en hun eigen huishoudentje kunnen hebben in hun eigen woon- en leefsfeer. Bij de feestelijke opening enkele dagen geleden, meegevierd door vele vooraanstaande vrouwen, waren er dan ook alleen maar stralende gezichten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 6