Veertiende Tourdag vol schrijnend rennersleed Nederlands gejammer om het drama van uitvaller De Roo X u I PHHHHHHHHHRPNRRHn Voor Nencini schijnt geen vu iltje meer aan de lucht Tour m cijfers Caesar's gade blijft Roquefort uit de weg Belg Van Geneugden klopt Darrigade Jammer, het ging zo aardig Rivière per helicopter naar het ziekenhuis van Montpellier mm i ffif a« ..«SgSSWS 5£ t „De een zijn dood is de ander zijn brood" Duitse wielerploeg voor Leipzig Geslaagde jacht van autocoureur Bonnier Hypnose gevaarlijk MAANDAG 11 JULI 1960 PAGINA Stoai hMrliJKlieaenMtaljMortJ (Van onze sportredacteur) AVIGNON, 10 juli. Rouwend is de karavaan de pausenstad Avignon binnengetrokken. Als verslagen mannen groepeerden de Franse nationalen zich aan de boorden van de snelstromende Rhone. De ploeg, die er zich op mocht beroemen favoriet te zijn voor een dubbele triomf in dit wieleravontuur door het Franse land, is plotseling een ontredderde formatie geworden. Het noodlot heelt wreed toegeslagen. Het heeft de pupillen van de grijze Marcel Bidot van hun aanvoerder beroofd. Roger Rivière, die op papier de beste kansen had om over precies een week triomfantelijk naar Parijs te worden gevoerd, is tijdens een snelle afdaling in de Cevennes tussen twee muurtjes doorgeschoten en in een ravijn gestort. In het zieken huis van Montpellier eindigde voor hem een schone droom, voor Gastone Nencini, de held van de Italiaanse squadra, lijkt nu het pad, dat geruisloos naar een zege leidt, geëffend. Het kostte de Italiaanse formatie in elk geval niet de minste moeite om de veertiende etappe van deze Tour de France zó te laten verlopen, dat Nencini weer een stap dichter bij de voet van de Alpen, het terrein waarin de beslis sing definitief zal vallen, is gebracht. DE ALPEN 16eET 12JUU OP WEG NAAR DE ALPEN l5eET-11JUU-187KM. BRIANqON Jp AVIGNON A COEN NIESTEN: De tour en de radio Rivière stort achter rug van rivaal Nencini in een ravijn Met de Caesar en zijn echtge note hebben wij gedineerd in Roquefort. En Jean Gastel, de eenogige burgemeester van het stadje, zat ook bij ons aan tafel. Wij dachten „waar ruikt hij toch naar?" maar het zal wel weer naar kaas geweest zijn, die hier alles be- geurt. Voor ons had men het kel dergewelf van het overigens niet zo grote Grand Hotel ontsloten en we reldwijze gastronomen zullen bij de ze mededeling direct opgewonden uitroepen: „Maar dan waart gij in het heiligdom van Louis Fesquet!" Heel juist. Deze grootmeester, die aan alle culinaire geheimen nog heel mysterieus iets van de Roquefort toe voegt, was wel zeer genegen de maaltijd voor Caesar Goddet en zijn gade, de burgemeester en wij te be reiden. De helblonde keizerin met haar blauwe ogen en haar actrice- stem mocht de champagne voorproe ven. Zij streek daarbij met de roze schelpen van haar vingers langs haar parelsnoeren en mede namens ons knikte zij de opperwijnschenker toe dat het goede wijn was. In het lage gewelf met zijn kazen langs de wan den en zijn bloemen uit de Méditer- ranée hebben wij ons uiteraard de meesterwerken van Louis Fesquet excellent laten smaken. Er waren forellen en edelhoentjes en er ver scheen natuurlijk het komngssoort van de Roquefort-kaas, die teer en kruidig tegelijk in de mond smolt. Rabelais zou er niet over uitgeschre ven raken. Maar wij vonden het eigenaardig dat men champagne bleef schenken en niet de Bourgogne ontkurkte, die, zoals de burgemeester ons later met nadruk bevestigde, de enige gezel van deze kaas behoort te zijn. Eigen aardig was ook dat er nogal eens fervent over hardfietsen gesproken werd. En schilderachtig was het dat een nozem, met een hardnekkige neiging tot het spreken van film- Engels, ons de gerechten serveerde. Het jongmens was natuurlijk niet uit deze plaats, maar een geïmporteerde nozem uit Montpellier. Wij noteer den dat de gade van de Caesar haar kaas nagenoeg onaangeroerd liet. Zij bleef met een ander parfum dan wij omringd. Vandaar dat wij het beter vonden na de maaltijd in de nabijheid van monsieur Le Maire Jean Gastel te treden, die aan het water van alle zeeën nog niet ge noeg heeft om de geur van zijn stadje van zijn lichaam te wassen. Monsieur Le Maire, aan het hoofd van 1300 inwoners, is daar een van de 20 bezitters van kaaskelders. Hij bleek een hoffelijk man en vanuit zijn ene oog zag hij ons vriendelijk aan, maar de Nederlandse kaassoor ten zoals hij die in Gouda, Alkmaar en Edam geproefd had, kon hij niet onder de superklasse rangschikken, zoals zijn Roquefort. „Kaas die door nasteurisatie gedenatureerd is", zei hü ervan. Voorzichtig gaven wij hiiik van onze ietwat afwijkende mening. En wij zagen om of wij misschien begrip konden vinden bij des Caesar's gade. Zij slaagde er echter charmant in op een afstand te blijven van de ergste geurconcen- oen wij, een u' j voorkomend De burgemeester legue waar uit dat niet in het ka:hoeft borg voor de Roqulfort im- te zijn. Want voor de rwq mers wordt de schapenmel j na heel het Franse Zuiden gekarnd naar het rotsstadje in de - h gevoerd, ordinair als welke scna penkaas ook. Maar in de poreuze grotten van Roquefort, waar ben een groenige schimme ak gaten ontwikkelen, groeit de tot een paradijselijke geneugte- Des Caesar's gade was Plot met de Caesar uit het hotel ver nen. Wij hadden nog een hele dag om de discussie met de Dur<*.. meester voort te zetten, hetgeen j niet gedaan hebben. Niets is me. welkom in een alles en iedereen w" taal afmattende Tour de France aan een rustdag, waarop men voor nei eerst een nacht van acht uur slaap kan halen, men voor één ochtena geen koffers pakt, voor één keer met door gillende motoren tot gejakker langs ravijnen wordt opgezweept, en men voor één keer niet moeizaam een telefoon verovert waarmee men krijsend een veel te grote afstand moet overbruggen. De wielrenners hebben op de rust dag braaf nog een rondje gefietst om er in te blijven, en zijn bij elkaar blijven klitten om de concentratie niet te verstoren. Maar ze hebben nu ook gelegenheid gehad om even naar huis te schrijven. Gastone de Florentijn schreef aan zijn Bianca- Maria in Toscane dat hij niet zal versagen. Er was de laatste dagen op het aristocratengezicht van Gas tone de Florentijn een harde trek gekomen. Tal van drieste Garibaldi's belaagden hem en hij moest diep put ten in het arsenaal dat zijn voor vaderen uit harder tijden hem had den meegegeven voor het moment dat de slopende strijd een verbit terd stadium bereikt. Gastone had zijn vrouw bekend dat hij moe was en dat hij in de dagelijks hervatte worsteling gemangeld werd. Het ge beurde in een zwak ogenblik. Maar Bianca-Maria bleek ook van ras, en schreef terug: „Als je dat werkelijk vindt, verander dan van beroep." Na in Millau de Roquefort geproefd te hebben, die hem het gemis van de Gorgonzola deed vergeten, was Gas tone de Florentijn weer een ridder onverveerd als immer. En hij schreef op de rustdag naar Bianca- Maria in Toscane dat hij niet zou versagen. „Uw kaas is buitenge meen," hebben wij ten afscheid de burgemeester gezegd, „dat is buiten kijf". „Goed tegen de griep, de reu ma en zwakte", antwoordde hij met zijn groc-stem. TOURIST. sss*.Sfcv yfc>ï van zijn fiets verder dienst te doen. De ploegleiderswagen was nergens te vinden. Die werd opgehouden door de opstopping, welke was ontstaan bij de plaats waar Rivière naar bene den geduikeld was. Vele kostbare mi nuten verspeelde Van den Borgh op die manier. Hjj kon tenslotte alleen aan de achtervolging beginnen. Nauwelijks die moeilijkheden over wonnen of even verderop, ook nog in de afdaling, bleek Geldermans in moei lijkheden te verkeren. Een band dreig- de telkens van het wiel te wringen. Hfj had al heel wat tijd verspeeld. Het ongemak werd verholpen, maar weer bleef een hooggeklasseerde Nederlan der, nu zelfs Oranje's beste man, een zaam achter. Er moest wat gebeuren, zo bleek even later, bij de beklimming van de tweede hindernis, de Corniche. Toen daar de verschillen werden opge meten, bleek alleen Kersten zich nog in het voorste gelid te bevinden. Op 1.40 min. trof men in een groepje Da- men en de gebroeders Van Est aan. Op 2 min. volgde een groep met De Roo. Op ruim drie minuten kwam pas Geldermans in gezelschap van vijf zwakke mannen en Van den Borgh had toen, alleen rijdend, een achterstand van niet minder dan 4% min. De groep met Geldermans mocht daarna dan wel de formatie met De Roo bereiken, de vaart die door dit peloton ont wikkeld werd, was veel te laag om Geldermans de kans te geven de man nen in het voorste gelid te bereiken. Geldermans stoof alleen weg en spoe dig kreeg hij hulp. Oranje's ploeglei der Buchly was naar voren gestormd en haalde Wim van Est en Damen op. Zij moesten Geldermans assisteren bij het overbruggen van de kloof, die hem van de hoofdmacht scheidde. Zij moesten daarbij profiteren van de ruim 20 „platte" kilometers op het plateau, dat aan de afdaling vooraf ging. Wim van Est moest afhaken toen de rush onderbroken werd door een kort, maar bijzonder venijnig klim- metje. Met Damen en de Italiaan Bran- dolini snelde Geldermans voort. Even later moest hjj echter ook de steun van Damen (lekke band) missen maar toen wa8 het ergste leed geleden. Snel streek Geidermans op de grote groep neer. Dorstige Damen Nog wareji de rampen niet voorbij. 172 KM. Roger Rivière niet meer in de strijd. De klap voor de Franse nationalen is zwaar, want hun tweede man, Henri Anglade, bevindt zich momenteel met zijn achterstand van ongeveer lV/z mi nuut in een positie, waarin hij zich wei nig illusies kan maken. Groot was de consternatie in de karavaan, toen Ri vière in een scherpe bocht, aan het wiel van zijn rivaal Nencini afdalend, in de diepte duikelde. Terwijl Nencini om de slippende Franse nationaal Ros- tollan heen de bocht nog juist haalde, schoot Rivière aan de andere kant van de weg voorover, tussen twee kleine muurtjes die de weg afbakenden, in de diepte. Na een val van ongeveer 15 meter smakte hfj tegen de berghel ling. Ongeveer dezelfde afstand schoot JU nog door op de rotsachtige bodem. Lijkbleek lag hjj daar. Men vreesde aanvankelijk het ergste, vooral bij het zien van het hoopje verwrongen me taal, dat eens zijn flets geweest was. Met een helicopter werd Rivière weggevoerd. Onderwijl gingen de wild ste geruchten in de karavaan. Riviè re zou een schedelbasisfractuur en ge broken benen hebben. Hij zou in le vensgevaar verkeren. Later, vanuit het ziekenhuis in Montpellier, kwam er wat geruststellender nieuws. Geen schedelbasisfractuur, ook geen gebro ken benen; hoogstens een gebroken wervel. Op het moment dat wij deze regels schrijven, ontbreken nog steeds de precieze details, maar hoe het ook zij, veel van de glorie van deze Tour de France is met het uitvallen van Rivière verdwenen. Wie moet Nencini nu een duel op leven en dood afdwin gen? Jan Adriaensens, de taaie Belg, die thans weer als runncr-up fungeert? Het is de vraag of Adriaensens wel zorgvuldig met sterke helpers omringd is als Nencini. De ontwikkeling van de laatste dagen doet vermoeden, dat het antwoord ontkennend zal zijn. Wfj hebben de vorige keer nogal har- Roger Rivière op de brancard, na zijn verschrikkelijke val in de Cevennes. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniinmiiiiiiiiiiimiiniiiiiiiiii de taal gebruikt bij onze beoordeling van een deel van de Nederlandse ploeg. Vandaag kunnen wfj gelukkig wat pret tiger klanken laten horen. De moed, het doorzettingsvermogen en de kracht die de Nederlandse formatie zoals zij Avignon bereikt heeft, vertoond heeft in de zware rit dwars door de Ceven nes, verdient de grootste bewondering. Oranje's mannen hebben nu laten zien, dat zij hun mannetje wel degelijk staan. Zij hebben, door pech achtervolgd, voor de eerste keer hun positie als de best geklasseerde kleine ploeg echt moeten verdedigen. Zjj deden dit met een hardnekkigheid en een eensgezind heid, die ons bijzonder veel goed ge daan heeft. Want, wat hebben ze moe ten zwoegen, onze Geldermans, Van den Borgh, Damen en Wim van Est om terug te keren in de grote groep waarin met alleen de Grote Mannen en hun vazallen zaten, maar waarin ook de naaste belagers van de Nederlan ders een plaats gevonden hadden. Het verhaal van de tocht door een van Frankrjjks meest poëtische landstre ken, slingerend langs de kronkelende loop van de Tarn, gevolgd door die in het schrale land van de Gard, waar de zon onbarmhartig de verweerde lava- resten van reeds lang tot zwijgen ge brachte vulkanen schroeide, en waar de krekels uitbundig hun schraperig lied zongen; het verhaal van deze trip ver dient een apart hoof stuk, dat aan de Nederlanders gewijd is. Getvienes A Izoond rvieux I38km Guillestn» Ar Vors Sr. Raul Breole^-|_es Tb u lies Le Lauzet IS Izoard2360m varszlllm De landelijke Stableford wedstrijd, waaraan zaterdag op 17 golfclubs 555 speelsters en spelers hebben deelgeno men, is op de Rotterdamse Golfclub wonnen door C. F. J. Schaedtler met punten. Sentinelled Tallard LoSouIce kjrd IceXr Monlguers88km St.Euphémie Buis LesBaronnies Mollans61 km. Va ison <i 8 lm laraque Carpentras Monfeux II km Le Pouler (S Ravttailteemg Senhnetle 980 m. Aanslag op moreel Het leek wel of er per se een aan slag op het moreel van Oranje's man nen gepleegd moest worden, alsof de op de rustdag in Millau verzamelde krachten extra moesten worden aan getast. Piet van Est was de eerste pechvogel. Twee keer moest hij van de fiets wegens een lekke band. Hij had in zoverre nog geluk, dat de strijd toen in een rustig stadium ver keerde De eerste van de drie berg hellingen, die deze keer genomen moesten worden, was nog niet in zicht. Van den Borgh trof het slech ter. Vlak na de val van Rivière in de eerste afdaling weigerden zowel de voor- als de achterband SCHIPHOL, 11 juli Coen Niesten, de jongste Nederlandse renner, die dit jaar aan de Tour de France heeft deelgeno men, is zaterdagmiddag zwijgend, een zaam en teleurgesteld op Schiphol aan gekomen. „Jammer," zuchtte de 21-ja- rige debutant, die woensdag bij de af daling van de Aspin op grind slipte, ten val kwam en zijn sleutelbeen brak. „Het ging zo aardig." Teneinde het sleutelbeen die rust te geven, die voor herstel noodzakelijk is, had men Coen's linkerarm onder de trui tegen zijn borst vastgebonden. H(j voelde zich echter nauwelijks invalide, zei dat het hem prima ging en dat het been spoedig zou zijn genezen. De gapende wond aan zijn wenkbrauw was alweer gesloten. De verrassende eindsprint in Avignon, waar de Belg van Geneugden de Franse supersprinters Darrigade en Graczyck versloeg. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Voor de derde en laatste klim was de ravitaillering. Damen was reeds vlak bij de groep met Geldermans, Piet van Est en Kersten en waar intussen ook Wim van Est heel dicht bij gekomen was, toen hij andermaal achteruit ge worpen werd. Nu door een valpartij. Opnieuw verspeelde hij tijd en, wat er ger was, al zijn drinken liep weg uit de bij de val opengeslagen bidons. Dorstig begon hij aan de klim, maar hij moest en zou terugkeren bij zijn ploeggeno ten in het voorste gelid. Op de top van de Uglas kwam hij door met een achter stand van 3 'A minuut; ruim 1 min. na Van den Borgh, die dus al aanzienlijke vorderingen gemaakt had in zijn een zame achtervolging. Vlak na elkaar be reikten de twee dapperen tenslotte de hoofdmacht. Van den Borgh had ech ter een solo van 120 km moeten maken en ook Damen had zo'n 70 km alleen moeten strijden. Bij al deze tot strij- dens bereide ploeggenoten stak Jo de Roo wel bijzonder ongunstig af door in de uitvallerswagen te stappen toen hij aan de derde klim moest beginnen. Het slot van de étappe tenslotte was opmerkelijk rustig. Behalve een ove rigens niet gering aantal 26 achter blijvers, waaronder Baldini bereik te de karavaan in gesloten gelid de eindstreep. Toch was er nog een ver rassing. Darrigade, de supersprinter, werd duidelijk verslagen door de Belg van Geneugden, die zo voor de tweede Belgische triomf in successie en ook voor zijn tweede zege zorgde. Gelder mans prolongeerde zijn abonnement op de premie voor de beste man van de kleine formaties. Maar de ploegenprijs ontging de vermoeide Nederlan ders toch. Die werd nu opgeëist door de Bretonse regionalen. (Van onze sportredacteur) AVIGNON, 10 juli De Tour de France is uit. Een week eerder dan de bedoeling was, staat de overwinning van Gastone Nencini vast. Zo luidden de eerste reacties na de val in het ravijn, gevolgd door het opgeven van Rivière. Inderdaad, in een eerste op welling is men geneigd zoiets te zeg gen. Want, Wie zal Nencini, die in de Pyreneeën getoond heeft zijn mannetje te staan en die zelfs het snelst van allen in de dalen duikt, in de Alpen moeten verslaan? Bovendien heeft hij in de tijdrit waarmee de Tour de eerste dag is ingezet, aangetoond, dat hij de ko mende rit tegen het horloge niet be hoeft te vrezen. Maar, is het werkelijk al zover, dat men Nencini als de Grote Winnaar kan begroeten? Wij zouden nog niet zo'n positieve uitspraak willen doen. Inderdaad, de situatie is door het uit vallen van Rivière ingrijpend gewijzigd. De Italianen nemen nu een overheer sende plaats in het algemeen klasse ment in. Zij hebben liefst drie man De radioreportage van de zestien de etappe van de Tour de France is morgen tussen 16.00 en 17.30 uur. De herhaling is om 19.30 uur en de na beschouwing om 22.15 uur. Boven dien verzorgt de NTS tussen 15.45 en 17.00 uur een rechtstreekse televisie uitzending van de aankomst te Brian- <;on. BOCHUM, 10 juli De West-Duitse wielerunie heeft de ploeg die deelneemt aan de wereldkampioenschappen te Leipzig (3-14 augustus) zo groot moge lijk gemaakt. Zij bestaat uit: Professionals: weg: Junkermann, Alt- weck, Reitz, Reinicke, Wolfshohl, Borg- hardt, Bugdahl, Fischer, Keller, Fried- rich, Tulier en Brinkmann; Sprint: Potzernheim, Ziegler, Donike en Jaroszewicz; Achtervolging: Rudi Altig en Aitweck; Stayers: Marsell achter Schmidt, Bolz achter Kab, Jakobi achter Schind- ler, Petry achter Faltin en Gieseler achter Merkens. Amateurs: weg: Troche, Puschel, Barth, Bolke, Kemper, Raab, Popp, Ru- sitscka, Wilde, Schumacher, of Reise- nauer. Sprint: Kaslowski, Rieke, Dieter Gie seler en Fuggerer. Achtervolging: Mangold, Renz, Edler en Grotekut. NENCINI Coen Niesten, terug uit de Tour de France, luistert thuis vol spanning naar de radio. Hij tiet tijn collega't weer to voor zich, bij de eerste zes. Eerst op de achtste plaats komt de eerste Franse nationaal, Anglade, die nu de leider der Tricolores is. Anglade kan echter niet zonder meer met Nencini de strijd in de Alpen aan binden. Zijn achterstand is te groot. In dezelfde omstandigheden verkeren overigens ook de Belgen, zowel Adriaen sens als Planckaert. Al is hun achter stand dan geringer. Willen Anglade Adriaensens en Planckaert met kans van slagen Nencini aanvallen, dan zul len zij in de ene étappe die ons nog rest voor de Alpen, moeten trachten Nencini te overrompelen. Gaan zij dat, wellicht de krachten van de Franse en de Belgische ploeg samenbundelend, morgen proberen in de étappe naar Gap? Met spanning wacht de karavaan de komende gebeurtenissen af. Laat alarm Overigens heeft de ramp over Rivière de grootste opschudding veroorzaakt. Aanvankelijk scheen niemand de val te hebben opgemerkt tot de rester Rostol- lan heftig gebaarde dat er iets ver schrikkelijks was gebeurd. Men keek, zocht en vond toen Rivière in een grep pel op de keien. Hij was er vrij slecht aan toe. De Fransman had een grote wond aan het hoofd en hij klaagde over sterke pijn in de lendenen. De grote Tourfavoriet werd op de weg gehesen en vervolgens in de ambulance ge bracht. Daarna werd hij met de helicopter naar het ziekenhuis vervoerd. Ver schillende röntgenfoto's werden ge maakt, waarna spoedig bekend werd, dat de foto's gelukkig geen zoals men eerst vreesde schedel basisfractuur aan het licht gebracht hadden. Ook had Rivière geen been ge broken. Vermoedelijk waren wel en kele rugwervels gekwetst. Rivière verklaarde zelf dat zijn val veroorzaakt was door een breuk in de remmen van zijn fiets. Tot de kamer van Roger Rivière in de kliniek van St. Charles te Montpel- lier werd behalve de naaste familie- j leden niemand toegelaten. Hij draagt thans een corset van gips en ingrijpen van een chirurg is niet nodig gebleken. De wond in zijn hoofdhuid is gehecht. Het moreel van Rivière is door het ongeluk sterk aangetast en hij laat zich zeer pessimistisch uit over zijn toe komst als renner. De wedstrijdcommis- sarissen en een officier van de gen- darmerie hebben een communiqué uit gegeven waarin gezegd wordt dat bij een expertise niets abnormaals is ge constateerd aan het rijwiel van Rivière. Beide remmen verkeerden in perfecte staat en de beschadiging van de vork en de wielen werd uitsluitend door de val veroorzaakt. Uitslag veertiende etappe 1. Van Geneugden (België) 5.50.35 (met bonificatie 5.49.35); 2. Darrigade (Fr.) 3.50.35 (met bonificatie 5.50.05); 3. Grac zyk (Fr.) 5.50.35; 4. Viot (Parijs-Noord); 5. Nencini (Italië); 6. Picot (West); 7. Geidermans (Ned); 8. Planckaert (Bel gië); 9. Beuffeuil (Centr. Zuid); 10. Ro binson (Gr.-Brltt.); 11. Milesi (Oost- Zuid-Oost); 12. Le Buhotel (West): 13. Pauwels (België); 14. Proost (België); 15. Gainche (West); 16 Groussard (West); 17. Wiin van Est (Ned.); 18. Sabbadini (Centr. Zuid); 19. Suarez (Spanje); 20. Mastrotto (Fr.); 21. Kersten (Ned.). 23. Piet van Est (Ned.); 24. Van den Borgh Ned.); 46. Damen (Ned.). Allen in de lfde tijd als Graczyk (5.50.35). Ploegenklassement 1. België (Van Geneugden, Planckaert en Pauwels) 17.30.45; 2. Frankrijk (Dar- ïigade, Graczyk en Mastrotto) 17.31.15; a. Ex aequo: Parijs-Noord-West, Neder- llmnd (GeldermanS, Wim van Est en Ker- gen), Centraal-Zuid, Spanje en Groot- ritt.) allen 17.31.45; 10. Zwitserland/Lu xemburg 17.42.09; 11 Duitsland 17.5546; ,12. Oost-Zuid-Oost 18.05.17. Algemeen ploegenklassement 1. Frankrijk 220.53.57; 2. Italië 221.13.52; 3. België 221.34.24; 4. Nederland 222.17.40; 5. Spanje 222.36.46; 6. Parijs-Noord 223.05.22 7. Centraal-Zuid 223.08.23; 8 'Duitsland 223.31.35; 9. West 223.39.29; 10 Groot-Brittannie 223.51.55; 11. Zwitser! land/Luxemburg 223.59.16; 12. Oost- 1 Zuid-Oost 224.51.23. Algemeen klassement 1. Nencini (It.) 73.53.24; 2. Adriaenssens (B.) 73.55.49, op 2 min. 25 sec.; 3. Battis- tini (It.) 73.59.19, op 5 55; 4. Planckaert (B.) 74.01.38 op 8.14; 5. Junkermann (Duitsl.) 74.01.49 op 8.25; 6. Pambianco (It.) 74.04.08 op 10.44; 7 Rohrbach (Cen traal Zuid) 74.04.40 op 11.16; 8. Anglade (Fr.) 74.05.53 op 12.29; 9. Mahé (Fr.) 74.07.47 op 14.23; 10. Mastrotto (Fr.) 74.08.31 op 15.07; 11. Graczyk (Fr.) 74.09.10 op 15.46; 12. Geldermans (Ned.) 7.10.00 op 16.36; 13. Massignan (It.) 74.11.00 op 17.36; 14. Darngade (Fr.) 74.12.16 op 18.52; 15 Manzancque (Sp.) 74.15.47 op 22.23; 16. Rostollon (Fr.) 74.22.04 op 28.40; 17. Suarez (Sp.) 74.22.51 op 29.27; 18. Moralez (Sp.) 74.25.15 op 31.51; 19. Simpson (Gr.-Br.) 74.25.42 op 32.18; 20. Delberghe (Fr.) 74.25.49 op 32.25. 21. Damen (Ned.) 74.26.20 op 32.56; 26. Van den Borgh (Ned.) 74.29.55 op 36.31; 35. Piet van Est (Ned) 74.39.30 op 46.06; 39.Wim van Est (Ned.) 74.48.07 op 54.43 53. Kersten (Ned.) 75.09.38 op 1 u. 16 min. 14 sec. Bergklassement 1. Nencini (It.) 27 pnt.; 2. Gimmy (Zwits./Lux.) 26 pnt.; 3. Rohrbach (Cen traal-Zuid) 25 pnt.; 4. Battistini (It.) 19 pnt.; 5. Manzaneque (Sp.) 19 pnt.: 5. Mas signan (It.) 13 pnt.; 9. Van den Borgh (Ned.) 10 pnt.; 21. Ex aequo o.a. Piet van Est (Ned.) 4 pnt. Puntenklassement 1. Graczyk (Fr.) 45 pnt.; 2. Nencini (It.) 28 pnt.; 3. Defilippis (It.) 25 pnt.; 4/5. Battistini (It.) en Darrigade (Fr.) beiden 22 pnt.; 6. Van Geneugden (Bel gië) 20 pnt.; 7. Pambianco (It.) 11 pnt.; 8/9. Gimmy (Zwits./Lux.) en Proost België) beiden 10 pnt.; 12. Ex aequa o.a Van den Borgh (Ncd.) 8 pnt.; 19. Ex aequo o.a. Wim van Est en Geldermans (Ned.) 4 pnt. De volgende renners hebben tijdens de veertiende rit opgegeven: Roger Rivière (Fr.); Cazala (Fr.), Galdeano (Sp.), Tül- ler (Duitsl.). De Roo (Ned.), Thiellin (Centr. Zuid). Er zijn nog 88 renners in de strijd. De Franse nationaal Graczyk werd door de journalisten uitgeroepen tot strtjdlustigste renner. Hij kreeg 306 pun ten tegen de regionaal Milesi 209. De prijs voor de grootste pechvogel ging naar de Franse nationaal Rivière. De (Speciale prijzen voor de ploegen van acht renners werden toegekend aan Viot (Parijs-Noord) als lid van een re gionale equipe en aan onze landgenoot Ab Geldermans, als lid van een landen team. CLERMOND FERRAND, 10 juli De Zweed Joachim Bonnier is met een Porsche winnaar geworden van de „Zes uren van Anvergne". HU legde in to taal een afstand van 679,519 km af (moyenne 113,233 km-uur) en had bo vendien met een moyenne van 116,177 km-uur de snelste ronde. Uitslag: 1. Bonnier (Zweden), Por sche, afstand 679,519 km, moyenne 113,233 km-u; 2. Guichet (Fr) Ferrari 666,469 km, moyenne 111,078 km-u; 8.' Bianchi (België), Ferrari, 657,289 km. moyenne 109,548 km-u; 4. Barth (Duits- land). Porsche, 648,427 km, moyenne 108,071. km. 5. Whitehead (G.B.) en ne ^106888 km-m 641'31S km" m0yen CHICAGO, 11 juli In het blad van het Amerikaanse Geneeskun dige Genootschap wordt gewaar schuwd tegen de aanwending van hypnose in de atletiek, met het doel de prestaties op te voeren. De schrijver van het artikel, dr. Allan Ryan, voorzitter van de ge nootschapscommissie die de medi sche aspecten van de sport bestu deert, voert aan dat het zich on derwerpen aan hypnose een ver ergering van lichamelijke gebre ken, waarvan de atleet zichzelf niet bewust is, mee kan brengen. Een ander gevaar is volgens dr. Ryan, dat een atleet, onder de in vloed van een hypnotische sugges tie, de grenzen van zijn lichame lijk kunnen zou overschrijden, wat een uitputting tengevolge zou kunnen hebben welke nadelig is voor zijn gezondheid.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 7