Maandag start de Muggenronde Gerard Rosenhart leider in algemeen klassement Ned. Ballet in Openluchttheater Mr. H. M. VAN FENEMA 12H jaar burgemeester van Zandvoort OOK ENGELAND.... ■n B Eindstrijden om Haarlemse tennistitels gisteren verspeeld Agenda voor Haarlem en omgeving EEN DYNAMISCH MENS DIE ZAKENMAN IS GEBLEVEN TAXI 13000 Cees Piers wint in de sprint Klassementen Kamerorkest weigert op te treden Bewoners krijgen geld terug In B- en C-toernooi Jhr. Van Nispen lid van Senaat VRIJDAG 15 JULI 1960 PAGIN. Wielrennen 6G- SLé. Burgerlijke Stand Haarlem Parochie PARKWIJK biddende gemeen schap Jeep in voortuin Op 1 augustus zal H. M. van Fe- nema 12}4 jaar burgemeester van Zandvoort zijn. De gemeen teraad van de badplaats zal die middag in buitengewone z'tting bij een komen. Ongetwijfeld zullen dan van verschillende zijden waarderende woorden aan het adres van de burge meester worden gesproken. Even ze ker is het, dat de na deze raadsver gadering volgende receptie druk zal worden bezocht. Burgemeester van Fenema is een dynamisch figuur die geen gelegenheid ongebruikt laat om de belangen van de hem toever trouwde gemeente naar voren te brengen. Hij schroomt daarbij niet met grote vrijmoedigheid op te tre den. Op de Haagse bureaux en depar tementen weet men daarover mee te praten. Burgemeester van Fenema weet het verzet van boden en an dere potentaten steeds te breken als hij tot de hoogste instanties wil doordringen. Menigmaal Is het hem gelukt in een gesprek met een se cretaris-generaal of een minister het succes te behalen wat hem door la ger geplaatsten werd onthouden. Zo wist hij een tiental jaren geleden tij dens een gesprek in Den Haag het bouwvolume voor vijf Zandvoortse scholen in de wacht te slepen. RECEPTIE en buitengewone raadsvergadering mm i:;s: Verlengd seizoen Pater de Winter voor r.-k. bejaardenbond Faillissementen Voortuintje in Parkwijk 11 1 1 Te hoge huren in de Einsteinstraat Films Toneel Muziek Diversen ATLETIEKDAG IN VELSEN-NOORD Waterstanden Stalling kapotte auto's is niet hinderlijk Opvolger van mevr. Luyckx'Sleijfer Beurs van New Vork HAARLEM, 15 juli Wanneer zon dagmorgen de zestig deelnemers aan de zesde Haarlemse Muggenronde uit handen van tourleider Huug van Hulst hun felgekleurde shirts zullen hebben ontvangen, scheiden hen nog slechts twintig uren van de start van het gro te wieleravontuur, waarnaar zij maan den en maanden hebben uitgekeken. Een avontuur, dat maandagmorgen om negen uur precies op het parkeerter rein aan de Planetenlaan zal beginnen en de jeugdige „rennertjes" gedurende zes dagen over een afstand van bijna 500 kilometer dwars door Nederland zal voeren. Maar maandagmorgen zul len slechts 59 jongens in het ploegentri- cot op het appèl verschijnen. De zestig ste, Gerard Rosenhart van de ploeg van de Amsterdamse buurt, zal dan gesto ken zijn in de felbegeerde Muggentrui. Die eer is hem ten deel gevallen, om- dat hij zich bij de „voorwedstrijden het meest wist te onderscheiden en zich niet 23 punten op de eerste plaats in het A-klassement wist te plaatsen. Dat heeft hem heel wat inspanning gekost, want de verschillende onderdelen van het klasseringsprogramma zijn lang niet alle even gemakkelijk- Van groot be lang bij de puntenvergaring waren na tuurlijk de resultaten in de tekenwed strijd of een goede plaats bij de wedstrij den op de hometrainers, maar waar het toch ook voor een groot gedeelte van af hing was het gedrag van de jonge Ron- derijdertjes. Want wie het in het dage lijkse doen te bont maakt, zal tijdens de ronde ook moeilijk in het gareel blijven. En lastige .jongens kan men in de tour niet gebruiken. Het gedrag van Gerard Rosenhart was opperbest en mede door zijn andere kwa liteiten is het hem gelukt voorlopig de eerste plaats te bezetten. Dat brengt met zich mee, dat hij maandagmorgen als eerste, onmiddellijk achter de motor van de Haarlemse politie, van start zal gaan. Achter hem de ploeg van de Am sterdamse buurt, die bij de start met 62 vergaarde punten in het ploegenklas- sement de leiding heeft. Bij de B-klas- sers, in welke klasse de jeugdige ren nertjes zijn ingedeeld, was het Henk Dijkstra van de ploeg van de Transvaal- buurt, die zich in de voorwedstrijden het beste weerde. De laatste voorbereidingen voor de Muggenronde zijn op het ogenblik in vol le gang. Gisteravond hebben alle deel nemers, zonder uitzondering, hun fiets aan een scherpe keuring moeten onder werpen. Tevens moesten bij de ploeg oudsten de nodige attributen, zoals be stek, borden en mokken, zijn ingeleverd, die ze verpakt in keurige kistjes, op hun beurt weer bij de fouragemeester moes ten afleveren. HAARLEM. 15 juli De zevende rit van „De Kampioen" 's donderdag avondcompetitie, die in het „Van der Aartsportpark" werd gereden is ge ronnen door Cees Piers. Deze over winning heeft Piers niet cadeau gekre un, want hjj moest er een fel sprint- XeVecht voor leveren met de jonge Jen k Peters. Het verschil bedroeg de streep amper een banddikte. E,r is in deze zevende rit niet zo bar veel gebeurd. Aad Straver en Bert Ruys toonden zich aanvankelijk het meest actief, maar door het hoge tem po was het voor deze knapen onmoge lijk om een ontsnapping te forceren. Alles bleef biieen en alleen de pech vogels zoals Wil Blommaert, Berg Bo gaard" Thijs Bouma en Harry Jansen, moesten hun posities in de hoofdmacht P Deg0uitsag luidt: 1. C. Piers, de 50 in i uur 28 min. 33 sec.: 2. Hn<Peters 3 R. Hendriks, 4. A. Stra ver 5 C Jansen, 6. A. Rujjs, 7. M. B<C-klasse' L Philippó, 2 Schenk, 3. r Waan er 4 Ni.jssen, 5. R. Wagner, in de P£der,0h*V wielerclub worde£ verreden. Momenteel deQfftitel nog in het bezit van Eddy Ri BEVALLEN van een zoon^alf- Cornelissen-Meijer; M. Maaskant- Helm-Schreuder«„—iine Langeveld; H. Mulder-Hemsmg. BEVALLEN van een z°onLmèrli'nde: Scnmidt-van der Meij-R- J Boetze- Elkerbout; L. C. E. F. van laer-SwellenerebelC. J. 7 Out; C. J. Schrander-van Weei. BEVALLEN van een dochter: M.^ J- Wittkamper-Verhaar; M- Lr craeet> Roesel-van Blokland; E. A. („„kers; Roosemalen; H. E. Wienngajoncke, R. Beenders-van den Oost J. F. Besselink-van Kraanen, Klomp; M. K. Metz-van der wiet. -BEVALLEN van een dochter R- Hensen-van den Bosch; A. ren-Aukema. ONDERTROUWDJ. A. Steffers en Ghr Junghanek a L, M. Komnj* g s- van de Gevli: \,PhfPZet B- van Wieringen: M. W. M. K°el® Sil,en A- L- M. Zwetsloot; FTh- A- Teklenburs en C. D. Hannenberg,. a- Hallie engC C. Arens; H. Wijkhuizen %n Wijnalda; B. W. Wijkhuizen en W. van Oosten; H. F. van Gils en L M. Gelaudie; Chr. E. Damave en K -J. A. Vanderbecq; G. W. Mors en K- M. Th. E. Mannaert; H. H. van der Putten en J. J. Boon; J. B. Huls hof en W. Dinkla. ONDERTROUWD: W. Hesseling en ■™- J. Franken. GEHUWDH. Soelaart en E. van Kis: J. Budding en G. F. Hageboud; S- G. Limmen en M. A. de Jong; P- M .Spee en M. Kroon; A. A. Slen ders en E. D. M. Divendal; D. van Welt en E. Ch. Horeman; A. P. M. Sleper en H. Blok; Chr. A. Bont en J- G. Konijnenberg; J. Dijkstra en C. Henstra. GETROUWD: H. W. Meiboom en C. M. Bank; P.,Sintenie en A. M. A. Vink; N. F. Huitinga en W. H. Wiers- ma; T. W. te Strake en J. E. Quak; H. Bakker en P. C. den Ouden; J. de Vries en L. B. van Arum; R. W. Nier mans en B. H. van Aanhout; J. Ploos van Amstel en J. H Pieterson: J. H. Hovenier en C. Kloos; F. Breeuwer en R. van Mens. t OVERLEDEN: M. T. Karpow, 2 m„ Leidsevaart: J. Overtoom. 89 j., Hage- straat; P. F. van den Bergen, 70 j„ Graafschapstraat; A. de Waaed-Beets, ^4 j., Hazepaterslaan; M. J. Kroon, 81 3-, Kenaupark; M. Fortuyn-Schlötz, 76 j-, Van Kinsbergenstraat; R. F. Oos terhof-Hoogslag, 52 j., J. Engelszstraat; J- J. Noach-Waage, 77 j., Joan Maet- suykerlaan. OVERLEDEN- J. A. Ledder-Lunen- berg, 51 j., Hannie Schaftstraat: M. E. Schras-van der Heijden. 77 j., Hazepa terslaan; K. Harting, 57 j., Gasthuis- vest; Z. W. Heringa, 51 j., Uranus- straat. In het algemeen klassement is de stand bij de start: A-klassers: 1. Gerard Rosenhart, 23 pnt.; 2. Dick van Horik, 18 pnt.; 3. Adrie Sypestein, 17 pnt.; 4. Wim Mo lendijk, 15 pnt.; 5. Andries Ceelen, 14 pnt.; 6. Dick Ramakers, 14 pnt.; 7. Bert van der Pol, 13 pnt.; 8. Henk van der Eng, 12 pnt.; 9. Henk Jan sen, 11 pnt.; 10. Cor Arendsman, 10 pnt. B-klassers: 1. Henk Dijkstra, 12 pnt.; 2. Jan Engel, 12 pnt.; 3. Rinus Opbroek, 11 pnt.; 4. Peter Stoop, 11 pnt.; 5. Ad Simons, 10 pnt.; 6. Wim Uitendaal, 9 pnt.; 7. Anton Opdam, 8 pnt.; 8. Anjo de Vries, 5 pnt.; 9. Rudy Schellings, 5 pnt.; 10. Cor Aal- berts, 5 pnt. In het ploegenklassement is de stand: 1. Amsterdamsebuurt, 62 pnt.; 2. Indischebuurt, 55 pnt.; 3. Zuid- ploeg, 52 pnt.; 4. Vondelkwartier 51 pnt.; 5. Transvaalbuurt, 50 pnt.; 6. Kleverparkploeg 47 pnt.; 7. Vogelen- buurt, 41 pnt.; 8. Harmenjansbuurt, 33 pnt.; 9. Zuid-Westploeg, 26 pnt.; 10. Spaarndam, 25 pnt. HAARLEM, 15 juli Bouwpastoor van Parkwijk B. Voets wil zijn parochia nen van 1 tot en met 9 augustus ver enigen in een grote novene ter ere van de H. Pastoor van Ars, de patroonhei lige van de parochie. Die dagen heeft hij het parochiehuis aan het Teyler- ulein afgehuurd en iedere avond zal daar een groep parochianen samen ko men om te bidden. De andere parochia nen is verzocht gedurende die avon den thuis te bidden. De H. Jean Vianney, pastoor van Ars, heeft destijds in Frankrijk het initiatief genomen tot het vormen van zulk een biddende parochiegemeenschap. Zijn parochianen verenigden zich in gebed tot intentie van heel het land. Pas toor Voets van Parkwijk staat zulk een ideaal ook voor ogen. Hij. zal graag zien, dat zijn parochianen zich verenigen in gebed tot intentie van heel Nederland. Vandaar, dat hij voor iedereen pa rochiaan van Parkwijk of niet de ge legenheid openstelt om intenties in te zenden aan zijn adres: Pastoor B. Voets, Nagtzaamlaan 32, Haarlem. Bovendien doet hij een beroep op al len om bij te dragen in de bouwkosten van zijn parochiekerk. De nieuwe kerk zal mogelijk begin december gereed zijn. Voor de parochianen zijn de lasten bepaald te hoog. Zij hebben hoge ver huiskosten gehad, toen zij in deze nieu we wijk kwamen wonen; ze moeten ho ge huren betalen en hebben veelal op groeiende kinderen.Reeds hebben ve len hunner bijgedragen in de bouwkos ten, maar er is nog veel nodig. Giften voor zijn biddende gemeenschap hoopt de pastoor te ontvangen op zijn girore kening, nummer 189935, ten name van pastoor B. Voets te Haarlem. HAARLEM, 15 juli De voorstel ling van het Nederlands Ballet, gister avond in het Openluchttheater Bioemen- daal met het programma, dat in het Holland Festival xs uitgebracht een viertal noviteiten van deze groep heeft noodgedwongen een wijziging moeten onaergaan. Met voor begelei ding gecontracteerde Nederlanus Ka- merorKest onder dirigent Anton Kers je» heeit ter plaatse en vlak voor het optreden, medewerking geweigerd. Mo tief: schade aan strjuKinsurumeiuen door de vochtige atmosieer. De zase- lijk leider van net ballet, de heer iuu- ra Kamodjojo met wie in de loop van de dag meevmaien contact was opge nomen door de directie van het oraest over het delinitiel doorgaan van de voorstelling stond voor een fait accom pli. De dus met orkestleden en diri gent maakte rechtsomkeer. De pianist van de balletgroep, An- dré Presser, aanwezig voor hei bege leiden van de Etudes op muziek van Schumann, heeft behalve zijn opgedra gen begeleiding, ook a l'improvisie ae pianoverkianaing verzorgd van ae Se renade voor strijkorkest van 'l'schaikov- sky en heeft ae Four Temperaments van Paul Hindemith tussen ue orkest partij. uitgeplukt. De bladmuziek van Badmgs voor net vierde Dallet ontbrak, zodat „Largo en Allegro" op cnoreo- grane van Soma Gaskeil moest ver vallen. De toeschouwers zullen van dit dra ma achter de scnermen en de onver wachte situatie voor de dansers en pia nist weinig hebben gemerkt want de balletten, reeds georacnt in de buiten landse tournee van het gezelscftap, welke de deelname aan het .Holland Festival voorafging, waren volkomen ingedanst. Fin er is deze avond, de eerste en enige in de open lucht, zo ent housiast banet gemaakt dat we met kunnen zeggen oi ae afwezigheid van een orkest winst of verlies neeit bete kend. De Serenade van Balanchine is ge zet voor het New ïorx City Ballet in 1934 en evenals het andere ballet in deze cnoreograaf bij de Nederlandse troep ingestudeerd door de baiietmees- teres van het City Ballet, mevrouw Vi- da Brown. Dit Dallet op muziek van Tschaikovsky had in het begin dat in de choreografie wei aanleiding geen tot massiviteit misschien wei wat te lijden onder de conflictsituatie. De so listen Sonja van Beers en Leome Kra mer met Peter Appel, en later ook Ria Koppens, gaven vooral in het wat fregatiscne derae deel en in de Elegie als finale, bewogen en ontroerende dans te zien in tegenspel met het corps de ballet. Transparanter, in obligate bewegin gen, die de expressie verhevigden, was het andere, jongere Baianchine-ballet, dat uitdrukking geeft aan de vier temperamenten. Hierin durven wij geen danser naar voren te halen, om dat solisten en sologroepen op gelijk niveau gespannen gestalte gaven aan de wisselende karakters van de tempe ramenten. Anders is dit bij de Etudes choreogra- fiques waarin joan Cadzow, op wier persoonlijkheid dit ballet door Lifar is gezet, en Ronald Snijders bijzondere dingen hebben gedaan boven de pres taties van de overige solisten en van het continuo. Het publiek heeft met zijn enthousiasme de uitvoering meer malen ovationeel onderbroken. Cadzow was heel virtuoos, vloeiend van bewe ging en kantig van afwerking. En Snij ders, met veel vaart en enthousiasme, was in zijn solo enkel climax voor mannelijke demonstratie. Een avond met een programma zonder pantomi me, zonder modernismen ook, ab stract in de ware zin, dat de toeschou wer bij het ontbreken van enig diver tissement gespannen heeft bezig gehou den. L. T. VELSEN NOORD, 15 juli Op de Wijkerstraatweg is gisternacht om streeks 12 uur een militaire jeep ge slipt. Na een hek vernield te hebben kwam de wagen in de voortuin van een woning tot stilstand. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Mr van Fenema is niet wat men noemt een carrière-burgemeester. Hij iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiimiir ZANDVOORT, 15 juli In verband met het 12%-iavig ambtsjubileum van mr. H. M. van Fenema als burgemees ter van Zandvoort is de gemeenteraad door de loco-burgemeester, wethouder Tates, in buitengewone vergadering bij een geroepen tegen maandag 1 augus tus, des middags half drie. Die dag zul len de burgemeester en mevrouw van Fenema-Brantsma van 16 tot 18 uur ten raadhuize recipiëren. itis is in het particulier bedrijfsleven werk zaam geweest tot hem na de bevrijding het waarnemend burgemeesterschap van Woerden en later van Woubrugge werd opgedragen. In zijn burgemees terschap heeft mr. van Fenema de „zakenman" nimmer verlochend. In 1948 was de Zandvoorts boulevard nog een bijkans verlaten vlakte. Men kan veilig aannemen dat hij met elk van de talrijke bouwwerken welke daar zijn verrezen persoonlijk bemoeiing heeft gehad en dat met name de grote pro jecten alleen konden worden verwezen lijkt door zijn stimulerend invloed en zijn activiteit in het wegnemen van soms onoverkomelijk lijkende ambtelij ke en financiële bezwaren. B(j zijn optreden als burgemeester van Zandvoort had de bekende Engels man Billy Butlin het plan om in Zand voort een zogenaamd Butlin-kamp te stichten. Burgemeester van Fenema heeft zich daar zeer voor ingespannen. Tekenend voor zijn manier van werken is, dat toen van katholieke zijde be paalde bezwaren tegen deze vorm van vakantie-besteding werden aangevoerd, hjj in een audiëntie bij de bisschop van Haarlem, Mgr. Huibers, een uiteenzet ting gaf van de Butlin-methode van va kantiebesteding. Ook met de toen be kende radio-spreker Henri de Greeve zocht de heer van Fenema contact. Tengevolge van financiële moeilijkhe den kon Butlin zijn plannen te Zand voort niet ten uitvoer brengen. Een dynamische figuurals mr. van Fenema bleven andere teleurstellingen uiteraard ook niet bespaard. Het gigan tische plan van prof. Wjjdeveld om Zandvoort een groots zomercentrum te geven met een enorme pier kon geen doorgang vinden omdat dit Amerikaans aandoende plan niet in de Zandvoortse verhoudingen paste en ook in be scheidener vorm niet gefinancierd kon worden. urgemeester van Fenema ziet het als een groot economisch belang voor Zandvoort dat het zomerseizoen wordt verlengd. In dit licht moet worden bezien zijn propa ganda voor de zee-geneeskunde. In de zes jaren die mr. van Fenema nog van het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd scheiden, hoopt hjj nog twee recreatieve objecten te helpen verwezenlijken, namelijk het Boulevard centrum vóór de Zeestraat en de nog niet nader aangeduide bebouwing van het terrein vóór de van Lennepweg. Twee grote hiaten in de Boulevardbe bouwing welke moeten zijn opgevuld, wil men van voltooiing van Zandvoorts wederopbouw kunnen spreken. HEEMSTEDE, 15 juli Tijdens een culturele middag van de afdeling Heem stede van de r.-k. Bond van Bejaarden en Gepensioneerden heeft pater Gerard de Winter in de tot de laatste plaatsen bezette zaal van het jeugdhuis een boeiende en interessante lezing gehou den over zijn missiegebied in Midden Afrika, waarheen hjj binnenkort weer vertrekt. Toegelicht met lichtbeelden gaf pater de Winter een globaal over zicht van de toestanden in Afrika, de gewoonten en gebruiken van de inlan ders, hun levenswijzen enz. De grootste moeilijkheid waarmee de missionaris heeft te kampen noemde pater de Win ter de „medicijnmannen". Hun invloed op de mensen is zeer groot en zelfs zij, die al enige jaren tot het christen dom zijn bekeerd, kunnen hun vrees voor de medicijnman niet van zich af zetten. De aanwezigen kregen een dui delijk beeld te zien van de huisvesting in Afrika en na de theepauze sprak de pater over het onderwijs. Dat de toe standen bij het onderwjjs in Afrika nog verre van ideaal zijn kwam aan de hand van hetgeen pater de Winter daarover vertelde scherp naar voren. In vele plaatsen zoekt men tevergeefs naar een school en ook het tekort aan leerkrach ten brengt vele problemen met zich. Mede doordat de regering zeer weinig steun verleent, ziet het onderwijs in Midden Afrika zich dikwijls voor zeer grote moeilijkheden geplaatst. Pater de Winter vond bij de vele aan wezigen een aandachtig gehoor. Voor zitter D. Schoenmaker dankte hem voor de mooie en leerzame middag die hjj de bejaarden had gebracht en hij wens te hem Gods beste zegen toe voor zijn werk in de missie. Op zijn beurt bracht pater de Winter een woord van dank uit aan allen, die hem door hun gebe den en offers veel moed voor de toe komst hadden gegeven. MR. H. M. VAN FENEMA HAARLEM, 15 juli De voortuinen van de één-gezinswoningen in Park wijk, die van gemeentewege zouden worden aangelegd, zijn in feite nog niet aangelegd, omdat B. en W. het vraagstuk van de gemeenschappelijke tuinen en groenvoorzieningen in één groot verband willen zien. Binnenkort zal daarover pre-advies aan de raad worden uitgebracht. Vooruitlopend op dit pre-advies heb ben B en W opdracht gegeven de be doelde voortuinen van een grasmat te voorzien. Tenonrechte wordt aan de be woners voor aanleg en onderhoud van deze voortuinen 60 cent p. w. in rekening gebracht. Omdat het om voortuinen van één-gezinswoningen gaat, kost het slechts 25 cent per week. B. en W. zijn tot de conclusie gekomen, dat deze kos ten beter kunnen worden berekend vanaf het moment dat de tuinen zijn aangelegd. Aan de besturen van de woningbouwverenigingen zal verzocht worden het reeds betaalde bedrag aan de bewoners terug te betalen. HAARLEM, 15 juli Het Haarlemse raadslid, mevrouw M. van der Wall Duyvendak, heeft B. en W. enige maan den geleden schriftelijk gevraagd of er in de Einsteinstraat te hoge huren worden berekend. B. en W. hebben dit thans- zoals zij reeds tijdens de vorige raadsvergadering hebben gedaan - be vestigd. Het College was van oordeel - aangezien het een voorlopige huur- vaststelling betrof - dat de huren toch nog wel hoger gesteld zouden moeten worden. Het teveel betaalde zal echter worden terugbetaald. OTTJPMA PALACE: The Geisha Boy, a.l.; 15 7 915 uur' ochtend (beh. zonde?) 10-30 uur: Vacantie-jeugdpro- The Glenn Miller Story, a.l.; 97 en 9.15 uur;„,. Zn 2 4.15, 7 en 9.15 uur. ÏU' 9 on 8 uur. D" „e koe en de gevang-ene, a.l.; (2e LIDOP 9 7 en 9.15 uur. 9 4 15 7 en 9.15 uur. Zo-_t.' no wraak der geuzen, 14 jaar; LUXOR: De «uj. 2. 7 en 9-15 gn g 15 uur Zo' Inv Gaslight. 18 jaar. Do.-cyckj®- y r>m 0p Tommy, a.l. «RANDT: 9Zfi 2. 4.15 7 e" 'zo.: Fort Yuma, 14 jaar. ROXY: vr-Tn de catacomben der on- Ma. t.m. d°-- 2 30 7 en 9.15 uur. derwereld, l* J g 15 uur. Zo' h 4rm aflright Jack, 18 jaar; 2.15, STUDIO: I m alJI 7 en 9.15 uli q 15 uur. Zo- 2' 4L' A (bel! 7-0.) 10.30 uur: Va- Elke ochtend mei. d cantiefilms voor en zo 7 en 9.15 u.: MINERVA: Vr 8.15, z a.l.; Za. 2.30 en Hij, Zij en <Je,.peuur. circusparade, a.l. zo. 2 en 4.15 uu djab]e p Ma. en di. 8.15 uu uur. Do. 8.15 atr. volw.: W°.2-30en aL uur: It happened to «u Zaterdag 1® luU Vleeshal, 2 uur; Handpoppentheater Mer- lijn in „De fluit van Bozeooi Openluchttheater Bioemendaai.». Stichting Zuid-Nederlandse Opera m „u Fledermaus". Vleeshal, 2 mir^Handpoppentheater Mer- lijn in „De Chinese Draak Maandag 21 juli Vleeshal, 2 uur: Handpoppentheater Mer- lijn in „De toverhoed' Dinsdag 19 juli Vleeshal, 2 uur: Handpoppentheater Mer- lijn in ,Het onder-water avontuur Woensdag 20 Juli m Concertgebouw, 2.30 uur: „Piggelmee door Anneke Elro en haar sprookjesgez--]- SCVleeshal, 2 uur: Handpoppentheater Mer- lijn in „De fluit van Bozebol' Donderdag 21 Juli Vleeshal, 2 uur: Handpoppentheater Mor- ljjn in „Het blauwe water". Zaterdag 16 juli Grote Markt, Haarlem, 4 uur en Raadhuis plein, Zandvoort 8.30 uur: Optreden van het Chorale Universitaire uit Montpellier (Frankrijk). Donderdag 21 juli Openluchttheater Bloemendaal, 8.15 uur: Optreden van het Chorale Universitaire uit Montpellier (Frankrijk). Rembrandttheatcr: (Dag. (behalve zon dags), 10.30 uur: Montagne's Jeugdvariété. Tentoonstellingen Cruquiusmuseum: Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland Geopend do 9—12.30 en 13.30—17 uur Woonhuis Jac van Looy. Kleine Houtweg Geopend van 1(112.30 en van 1.305 uur Zo. 14—17 uur Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling en werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals' meesterwerken) Geopend van Zoals ons land sinds enkele jaren een ..Tulip Queen" heeft, zo heeft Engeland thans een „tulpenkonin gin", en wel in de charmante per soon van Susan Broek uit Birming ham, die dezer dagen ons land be zocht. Zij bracht een bezoek aan de Floriade en was in Hillegom te gast bij de voorzitter van de Kon. Alg. Vereniging voor Bliembollen- cultuur, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden. 1017 en zo. 13—17 uur Avondopenstelling: op zat. van 9 juli t.m. sept, van 20.30—22.30 u. Interieur en stijlkamers met kaarsen verlicht Teylers Museum Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16e tot en met 19e eeuw. Fossielen, historische na tuurkundige instrumenten, mineralen, 31- toons Fokker-orgel, Geopend iedere werkdag behalve maandag van 11 15 uur. De eerste zondag van elke maand van 13—15 uur Bisschoppelijk Museum: Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnn- verheld. Geopend van 10—17 uur. Zon en feestdagen 13—16 uur Museum „Het Huis van Looy", KI. Hout weg - hk. Kamperlaan. Reizende ten- toi nsteliing onder auspiciën van de UNESCO, getiteld: „Stad en Landschap" (t.m. 31 Juli). Geopend: da. van 10—12.30 u. en van 13.30—17 u zo. van 14—17 u. Kunstzaal „In 't goede uur", Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerkplein Ten toonstelling van tekeningen van Helga Schussheim (gehele maand Juli). Geop dag. (ook zond.l van 1022 uur Kunstcentrum „De Ark" Nieuw Heiligland 3. Wissel-expositie van Haarlemse schil ders (tot en met 7 augustus). Dag. ge opend van 9 tot 17 uur. HAARLEM, 13 juli De arrondisse mentsrechtbank te Haarlem heeft op dinsdag 12 juli 1960 in staat van failis- sement verklaard: T. J. Heerenmans, ïrondwerker, en zjjn echtgenote G. E. fteerenmans-Derlagen wonende te IJmuiden, gemeente Velsen, aan de Pres. Steinstraat 14, rechter-commissa- ris: mr. N. Smits, curator: mr. A. A. M. Leesberg, advocaat en procureur te Beverwqk aan de Vondeilaan 20. De Vennootschap onder firma J. Brouwer en zoon, gev. en kantoorh. te Haarlem a. d. Bantamstr. 42 de behe rende vennoten J. Brouwer Sr., wonen de a. d. Bantamstr. 42 te Haarlem en Brouwer Jr., wonende a. d. Wouwer- manstr. 79, te Haarlem. Rechter-com- missaris: mr. N. Smits, curator: mr. H. Jonker, advocaat en procureur te Haar lem aan de Nieuwe Gracht 51. Pieter van Stejjnen, handelaar in auto's en auto-onderdelen, wonende te Haarlem aan de Koudenhorn 50 rood, Rechter-commissaris: mr. N. Smits, cu rator: mr. D. Rens, advocaat en procu reur te Haarlem aan de Jansweg 52. Wegens het verbindend worden van de enige-uitdelingslijst is op 12 juli 1960 ge ëindigd het faillissement van; D. Hoog kamer, wonende te Haarlem aan de Bantamstr. 47 aldaar h.o.n. Deterha, uitgespr. bij vonn. van 23 juni 1959, Rechter-commissaris: mr. N. Smits, cu rator: mr. F .M. Oberman, advocaat en procureur te Haarlem aan de Kruisweg 63 Wegens het verbindend worden van de vijfde tevens slotuitdelingslijst is op 6 juli 1960 geëindigd het faillisement van: de Coöp. Spaar- en Vooschotbank ,BOAZ", gev. te IJmuiden, gem. Velsen, uitgespr. bij vonnis van 13 oktober 1936, rechter-commissaris: mr. J. P. Peter sen, curator: mr. F. v. d. Goot, advo caat en procureur te Haarlem aan de God. Oude Gracht 65. Wegens gebrek aan actief worden op dinsdag 12 juli 1960 opgeheven failis- sementen van: L, C. de Jonge, houthan delaar, wonende te Hoofddorp, uitge spr. bij vonnis van 6 november 1934, Rechter-commissaris: mr. E. J. W. Top, curator; mr. K. van Giffen, advocaat en procureur te Haarlem aan de Jansweg 2. J. M. Kohlschein, schilder en sigaren winkelier, wonende te Haarlem, rech ter-commissaris: mr. E. J. W. Top, curator: mr. K. van Giffen, advocaat en pprocureur te Haarlem aan de Jansweg 52. Uitgesproken bij vonnis van 10 maart 1936. HAARLEM, 15 juli Dinsdag, woens dag en donderdagavond zijn enkele eindstrijden gespeeld van het B-toer nooi en alle finales van het C-toernooi van het vorige week voor een deel ver regende toernooi om de Haarlemse ten nistitels. De finales van het A-toernooi vinden vrijdag en zaterdag plaats. Za terdagmorgen om tien uur worden op de banen van de Haariem^e LTC aan de Spanjaardslaan de finales gespeeld van het dailies- en herenenkelspel en het damesdubbelspcl. Cees Nieland, de huidige titelhouder ontmoet Henk Reus, Kea Okker duelleert met kaar clubge note Yvonne Harms en voor het dubbel spel, een volkomen HLTC aangelegen heid, zullen Kea Okker en Yvonne Harnis de strijd aanbinden met de da me» Ottoiini eD Steffelaar. Op de banen van het tennispark „Wimbledon" in O verveen zullen he denavond om zes uur Kea en Tom Ok ker tegen mej. G. Nessen en F. Neelis sen een halve eindstrijd uitspelen, waar na het winnende duo om ongeveer half acht in het gemengddubbelspel met mej. D. Schoorl en C. Nieland om de eerste prijs zullen strijden. Zater dagmiddag zal de eindstrijd herendub belspel tussen Hans Steffelaar en Tom Okker en Cees Nieland en Ton den Har- tog zeker een gang naar „Wimbledon" rechtvaardigen. Het duel begint om half vier, waarna de prijsuitreiking van het toernooi, voor zover nog niet geschied, zal plaatsvinden. Het B-toernooi werd door Arthur Of fers gewonnen, die zijn tegenstander Gejus v. d. Meulen in drie sets met 2-6, 6-2 en 6-1 klopte. Hij kwam in be zit van de extra prijs die de organise rende, jubilerende vereniging WOC voor de enkelspelwinnaars beschikbaar heeft gesteld. Het slot van het dames enkel- en -dubbelspel heeft men in ver band met de vakanties van de betrok ken speelsters nog op het programma M moeten houden. luschter en Neder- VELSEN-NOORD, 15 juli Indien de omstandigheden willen meewerken be looft het zondag op de sintelbaan van het sportpark „Watervliet" een waar atletiekfestijn te worden. De afdeling Kennemerland houdt met medewerking van de atletiekvereniging „Suonii" re gionale wedstrijden voor dames en he ren, aanvang 1 uur. Zowel bij de dames als bij de heren hebben een flink aantal bekende atle ten ingeschreven. Onder hen bevinden zich enkele internationalen, atleten die regelmatig worden opgesteld in verte genwoordigende Nederlandse atletiek- ploegen. Bij de dames treffen we bij voorbeeld aan op de 100 m o.a. Ellen Ort van Atmodes en Hannie Tamerus van Zaanland. Op de 800 m staan atle tes als Elly Nieuwpoort en A. van Buu- ren van A.D.A. uit Amsterdam, met Th. Lammertink-Seure (GAC), C. Groen (Olympus) en J. de Jong (Zaanland) borg voor een goede race. In de kogel- ring verschijnen naast de favoriete Cor- rie van Wijk o.a. Tr. Haasdonk (ADA), Annie Hoogma (Estafette) en M. Ho- lierhoe,k (De Meeuwen). B;j het speerwerpen wordt spannen de strijd verwacht tussen de dames Jo Duijn, Annie Hoogma, Bea van der Groep en andere klinkende namen. Bij de heren zijn bekende verenigingen als AAC en Haarlem sterk vertegenwoor digd. De sprinters-elite van AAC als Hans Griek, Egbert Otten en Westphal verschijnt aan de start met de Haar lem-cracks Doornbosch, Steenbergen en Den Boer. Bij het hinkstapspringen wordt het een duel tussen Kat van AAC en Kater uit Edam. Ook de technische nummers zijn uitstekend be zet, terwijl de mindere goden op vele nummers eveneens hun kunnen zullen demonstreren. De beide plaatselijke verenigingen Suomi en DEM zijn goed vertegenwoordigd. Van hen nemen o.a. Klaas Lieuwen, Joost Groen, Ah Gnob- be, Gerrit Schmitz, Jaap van der Poll, Dini Adelaar van Suonii deel, terwijl DEM behalve met Corrie van A<"ijk en Jo Duijn ook met Thea Potma, Marjan Thomas, Bets Kujjs, Lies Vink, Henny Jonker, Siem van Rookhuizen en Ton Pallesen aan deze wedstrijden deel neemt. Voor de sportliefhebbers een uitste kende gelegenheid een spannende atle- Uekmiddag te beleven. IJMUIDEN Vrijdag 15 Juli Hoog water: 8.35 u. en 21.04 u. Laag water: 4.12 u. en 16.34 u. Maanstand: Laatste kwartier 16.43 u. Zaterdag 16 juli Hoog water: 9.34 u. en 22.02 u. Laag water: 5.02 u. en 17.26 u. koorn bereikten na een zware strijd met de Zandvoorters Barten en Erands (26, 75 en 6-4) de eindstrijd HD, waar zü de kracht moesten erkennen van Ot toiini en Van Beers: 7-5 en 6-1. Het gemengddubbelspel kwam nog niet tot een einde en zal vanavond wor den uitgespeeld. In de kwarteindstrijd versloeg mej. Houtkooper en Kammeij- er mevr. Verspoor en Nusink (twee maal 6-3) en in de halve-eindstrijd won mej. Hoogendijk en Offers van mej. Meijer en v.d. Willigen: 6-4, 4-6 en 6-2. In het C-toernooi won E. Jasper in de finale met machtsvertoon van zijn tegenstander H. v. Splunter: tweemaal 6-2. Bij de dames speelden de WOC- speelsters een voorname rol: mej. Broekes klopte in de eindstrijd met 6-1 en 6-3 clubgenote mej. Beunder en met mej. Beunder won zij in de finale tegen haar clubgenoten, de dames Van Egmond en Vermeulen, met 6-2 en 6-1 het damesdubbelspel. Goossens en Van Rooden behaalden de titel in het herendubbelspel na over winningen op Vogelzang-Van Schaa- gen 6-3, 6-3 en v.d. Bree en Schend- stok 6-3 en 11-9. Mevr. v.d. Hoff en Francken wonnen in de halve finale van mej. Vermeulen en Deibei (2-6, 6-4 en 6-3), maar moesten na drie sets met 8-6, 6-8 en 6-4 in de eindstrijd de eer aan mej. Herwarth en Beerling la ten. HAARLEM, 15 juli In antwoord op schriftelijke vragen van het raads lid J. Willemse hebben B. en W. van Haarlem meegedeeld, dat op een ter rein achter de percelen Vosmaerstraat 68-70 een opslagplaats voor beschadig de auto's is gevestigd, maar dat voor deze vestiging geen vergunning ver eist is. Het bedrijf kan daarom niet verwijderd worden. Alleen in geval van schade of hinder kan worden ingegre pen. In dit geval is daarvan echter geen sprake, aldus B. en W. Het terrein bevindt zich in ordelijke staat en is met rietmatten van de omgeving af gescheiden. Wanneer men op het ter rein tot sloping van de opgeslagen be schadigde auto's overgaat, is een ver gunning vereist ingevolge de hinder wet en kunnen omwonenden bezwaren indienen. B. en W. dele tenslotte mede, dat zij de mogelijkheid onder zoeken op grond van een gemeente lijke verordening, steunend op de Woningwet, een dergelijk gebruik van een terrein te voorkomen. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG, 15 juli Bjj de ver kiezing van de nieuwe leden van de Eerste Kamer op 3 augustus zal het enige vrouwelUke lid van de K V.P.- fractie mevr. J. A. A. Luijckx-Sleijfer haar plaats moeten afstaan aan jhr. mr. dr O. F A. H. van Nispen tot Pannerden, burgemeester van Hille gom en voorzitter van de Algemene Vereniging van Bloembollencultuur. Men mag erop rekenen, dat de K.V.P. vier leden zal halen. Mevr. Luijckx zai daar echter niet bij zijn, omdat zij niet fo„1Sagep,?a clan als nummer drie Ar, a 'Usten. (De verkiezing van Eerste Kamer is een in- S d(L aangelegenheid. De Kamer- n™ i w?rj3en. voor zes jaren gekozen. U™ „de dr*e jaar treden beurtelings 38 46n,o etien af' namelijk beurfe- „iV, xt l®den gekozen in de provin- f imi,, xt Zeeland, Utrecht, g; Noord-Holland en Friesland r- 7, 'eden gekozen in de provin- Üa.nd' Overjjsel, Groningen, ?5 i? .en Zuid-Holland. Dit keer is da verkiezingsbeurt aan de tweede groep van provincies.) Anaconda Copper Bethlehem Steel Chryilei Corp General Electric General Motors Kennecott Copper K.L.M Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutch Shell Union Gil Southern Pacific Southern Railway Stand OilN.Y. l'tdewater U.S. Steel 13/7 14/7 50Ja 50% 45 H 45 li 44% 44% 1 86 li 86% 1 4313 43% 1 75'.4 75 273,ll 28% 42% 41 li 63% 63% 1 61 li 61% P 35 li 35% 33 32% 20 19% 44 li 44% 40% 40% 16% 16% 80% 80% Stemming: verdeeld

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 5