Moskou bereid lijk van vlieger uit te leveren Amerikaanse nota verworpen BOSCH gSjjjfgj 't gehele jaar doo CAMPARI Mr. Magoo niet geheel thuis in de sprookjeswereld München treft maatregelen voor Eucharistisch Congres PARIJS' ï!fs- ÏÏÏS veilig uit. veilig thuis in Incident met de RB-47 Doeksen begint sleepdienst Tekenfilm met knappe gedeelten, maar.... De 1001 nachten van mr. Magoo Beieren kondigt „noodtoestand" af Gabon eveneens onafhankelijk S Kennedy vraagt V.S. offers Nog gegevens in Toplitzmeer? 3 LüfS. ükS&m>r», a&ss- Wijding en Wijnaendts Francken- prijs en prof. Brom O 'V- öók m de vakantie; Om Eisenhowers fouten goed te maken ZATERDAG 16 JULI 1960 PAGINA 7 kompressor zorgt voor Uw gezondheid Prijzen vanaf ƒ532.- N.V. Willem van Rijn Audiëntie bisdom Haarlem bitter l'aperitivo Paars en groen Eekhoornziekte Voorschoten kan verleden niet vergeten - Vervallen paardenmarkt moet weer opleven Met „jolijt en heisa" een nieuwe toekomst Van de arena naar de piste Veilig verkeer op t.v. Reuze-fotempaal van padvinders uif Malakka in Sfeenwijk i MOSKOU, 16 juU (Reuter, A.F.P) De Sovjet-Unie heeft gisteren de ver klaring van de Verenigde Staten, als zou het op 1 juli neergeschoten Ame rikaanse RB-47 vliegtuig boven open zee omlaag zijn gehaald, van de hand gewezen. Deze afwijzing geschiedde in een nota van de Russische minister van buitenlandse zaken, Gromyko, welke gistermiddag aan de Amerikaanse zaakgelastigde in Moskou is overhan digd. Volgens het Russische persbureau Tass verklaart de Sovjet-Unie zich in de nota bereid het in een rubber boot je gevonden stoffelijk overschot van de gezagvoerder van het neergeschoten vliegtuig aan Amerika uit te leveren. De Russische regering beschuldigt de Amerikaanse regering ervan te trach ten „zich uit de onbetwistbare feiten te redden, in plaats van maatregelen te nemen om een einde te maken aan de provocaties van Amerikaanse militaire vliegtuigen tegenover de Sovjet-Unie, die gevaarlijk zijn voor de vrede". Als de Amerikaanse autoriteiten niet op de hoogte waren van de plaats waar het vliegtuig zich bevond en daar geen contact mee hadden, hoe kan de Amerikaanse regering dan Advertentie verkrijgbaar bij de bonafide hande Alh cnvcrtcgenu'oordiging Amsterdam, Haarlemmerweg 475, tel' 185222 (10 lijnen). DEN HAAG, ritk Nederland een derde zeesl^pdienst rijk ten en N.V. Bureau Wijsmuller te idmu - den met 10 zeesleepboten. 1) G. Doeksen op Terschelling heeft nu be Wn Hanr PV anger uitsluitend boot „Holland" niet langer op het bergi„gS8tation OP Terschelling te laten liggen maar het sen i ternationafe sleepdiensten te voeren. Voor bergings- en hulpverlening^^ komt nu op Terschelling de z boot „Doggersbank" te liggen, ue land" zal beginnen met het uitvoeren van twee sleepreizen van elk zend mijl lengt"- DEN BOSCH, 16 juli Mgr. W. Bek kers heeft vanmorgen in de klooster kapel van de Paters van de H. Geest te Gemert de volgende H.H. Wijdingen toegediend. Subdiaconaat aan de fraters Johannes Velterop en Eildert Bruining en diaconaat aan de fraters Gerardus Aerts Christianus Leenders, Theodorus van Leeuwen, Johannes van Zeeland en Paulus Cuypers. Morgen zal mgr. Bekkers in de ka pel van het Studiehuis van de H. Jo zef te Hees-Nijmegen het priesterschap toedienen aan de fraters: W. Herpers, N. van der Knaap, J. Janssen, W. Rit- zerfeld, H. Knikkink, H. Smits, P. Groenen, G. Strijbosch, G. Hommels, H. Fonteijn, H. Somers, J. Thijs, A. Smal en J. Eijkman. Allen van de Congregatie der Priesters van het H. Hart. Maandag zal mgr. Bekkers in de pa rochie- en kloosterkerk te St. Agatha de volgende H.H. Wijdingen toedie nen: Subdiaconaat aan de fraters: C. Aarts, H. Nieuwkamp, W. Potveer, F. Vermeulen, L. Wolters, S. v.d. Ven, J. Nabuurs en Th. v.d. Jagt en pries terschap aan de fraters F. Velthuijse, C. Kuppens en A. Prinsen. Allen van de Orde der Kruisheren. In de parochie kerk van de H. Dominicus te Nijme gen zal mgr. Bekkers vrijdag de volgen de H.H. Wijdingen toedienen: Diaco naat aan de fraters W. Nielen, J. Görtz, P. Minke, A. Frehe, J. Wen- ting, A. Struik, P. van Dam, W. Kra mers, J. Bonsen en C. Spoor, allen van de Orde der Paters Dominicanen en priesterschap aan de fraters J. Ar- ndzola-Elorza H. Schoenmakers, J. Kelderman, H. v.d. Maas, U. Ypinga, A. Damman, H. Visscher, G. van Veen, A. Niesen, B. Vredebregt, J. Vijverberg, P. Lamb, W. Daandels, J. Essing, P. A. Gonzalez-Deliz en F. Fer- min, van de Orde der Paters Domini canen; aan frater S. van der Lienden, van de Orde der Paters Augustijnen; aan de fraters L. van den Berg, J. van pers, J. Peters en P. Simons, van de Missionarissen van Scheut-Sparren- en aan frater G. Swinkels, van ae Paters Assumptionisten. met alle ernst beweren, dat het de Russische grens niet heeft geschon den? aldus de nota. De verklaring in de Amerikaanse no ta, dat de vlucht van het neergescho ten toestel verband hield met elektro magnetisch onderzoek, noemt de Rus sische nota niet bepaald „origineel". Dit is vrijwel een herhaling van de me thode waarmede de Amerikaanse rege ring aanvankelijk de wereldopinie in verwarring trachtte te brengen na de schending van het Russische luchtruim door het „U2" toestel op 1 mei j.l., aldus de nota. De Russische regering vestigt er de aandacht van de Amerikaanse regering op, dat er een eenvoudige manier be staat om voortaan het zinloos verlies aan levens van Amerikaanse vliegers te voorkomen, en te vermijden dat de wereld nutteloos op de rand van een oorlog wordt gebracht. Daarvoor is slechts èén ding nodig, n.l. een einde te maken, niet in woorden doch in daden aan de agressieve politiek die tot uit drukking komt in de herhaalde schen dingen van 't Russische luchtruim door Amerikaanse vliegtuigen, aldus de Russische nota. Indien dit niet geschiedt, zal de Sov jet-regering erop toezien dat de veilig heid van het Russische volk wordt ge waarborgd door alle haar ter beschik king staande middelen, zo besluit de nota. LEIDEN, 15 juli De Maatschappij der Nederlandse Letteren heeft zich op haar dezer dagen gehouden vergade ring bij de rondvraag bezig gehouden met de dr. Wijaendts-Fnanckenprijs, die in 1959 niet is toegekend, alhoe wel de jury daarvoor prof. Gerard Brom had voorgedragen, on grond van diens uitvoerig essay „Schilderkunst en litteratuur in de zestiende en zeven tiende eeuw", maar tevens met het oog gericht op het levenswerk van Ge rard Brom, in het bijzonder de talrijke publicaties der laatste jarèn. Dat het hoofdbestuur der Maatschappij deze voordracht, met algemene stemmen tot stand gekomen, naast zich had neerge legd heeft de voorzitter der jury, prof. dr. L. J. Rogier, na het overlijden van prof. Brom, aanleiding gegeven tot het opzeggen van zijn lidmaatschap^ van de maatschappij, zoals hij in mei J.l. m de Annalen van het Thijmgenootschap bekend maakte. Op de vergadering der maatschappij heeft dr Victor E. van Vriesland, naar wij in de Nieuwe Rott. Courant lezen, deze kwestie bij de rondvraag ter spra ke gebracht. De voorzitter deelde, al dus het genoemde blad, op deze vraag mede, dat het bestuur net aangewezen sverk een van de minder a^?.r.e boeken van prof. Brom vindt. De Wij- naendts-Franckenprijs is een bekroning voor één boek. Het bestuur meende daarom, dat dr. Brom eerder m aan merking kwam voor de prijs voor mees terschap. een prijs voor het Se*1® oeuvre. De voorzitter wees er met na druk op. dat het het bestuur van de Maatschappij geenszins ontbreekt aan bewondering voor het werk van wglen Gerard Brom. HAARLEM, 16 juli Mgr. J. A. E. van Dodewaard, bisschop van "aaii lem, zal dinsdag 19 en woensdag juli geen audiëntie verlenen. (Advertentie) rnKtÊtHÊÊmmm Schenk Campari SS goed gekoeld. Puur of met soda-water j», -y of in cocktails Gen. vert. O. Ognibeni Co., A'dam Het U.P.A.-produktieteam onder leiding van Stephen Bosustow, dat - toen Walt Disney als teken filmer totaal was uitgepraat met zijn kinderlijke, overigens van veel inven tie getuigende, sprookjes - de teken film een frisse injectie heeft gegeven, gaat het experiment niet uit de weg. Het heeft met „De 1001 nachten van mr. Magoo" een programma vullende film afgeleverd rond de figuur van Magoo, een film gedurfd van opzet die echter niet geheel als geslaagd kan worden beschouwd. Ge kent mister Magoo toch wel? Hij heeft als het knorrige mannetje dat in zijn bijziendheid de meest vreemde vergissingen maakt, daar door vele gevaren loopt, maar het er steeds, en vaak op het nippertje, goed afbrengt, menig voorprogramma ge sierd. De tekenfilmstijl was fris en oorspronkelijk, het figuurtje met zijn zware stem was een vondst. Zolang Magoo tien minuten had te vullen boeide hij. Maar nu hij in een film van anderhalf uur steeds maar weer komt opduiken en zijn bijziendheid herhaaldelijk op de voorgrond wordt gesteld vermoeit hij, irriteert hij. Een belangrijk nevenaspect is dat hij in dit sprookje rond Aladdin en de won derlamp een hem totaal vreemde ach tergrond heeft gekregen, waarin hij naar onze smaak niet thuishoort. De film valt duidelijk uiteen in twee sferen, die van Magoo en die van de Perzische sprookjeswereld. Zij zijn knap vermengd, dat is waar, maar een bevredigende oplossing is niet ver kregen. Een ander bezwaar, dat ook bij Disney kon worden opgemerkt, is, dat zodra Bosustow en de zijnen het pad van de caricatuur verlaten en „echte" mensen willen voorstellen de ze figuren volkomen irreëel aandoen. Zij bewegen zich houterig en onna tuurlijk, kunnen, als andere figuren, niet chargeren en doen daardoor af breuk aan de eenheid van de film. Intussen heeft men hier te maken met een prestatie die om andere rede MÜNCHEN, 16 juli Met het oog op het Eucharistisch Wereldcongres, dat van 31 juli tot 8 augustus a.s. in München, de Beierse landshoofdstad, zal worden gehouden, heeft het Beierse ministerie van binnenlandse zaken de „openbare noodtoestand" moeten uit roepen. Naar de Beierse politiewet be staat een „noodtoestand .dan, wan neer de plaatselijke politie niet in staat moet worden geacht de haar wettelijk opgelegde plichten te vervullen. Voor de geweldige stroom van gelovigen (500.000 van buiten en 500-000 Münche ringVw?ngtldDePtinhtLr^nT0n4r- °P ziJn bevend tapijt in het knap verbeelde noodweer. kers is vrijwel onbegrensd. Zij hebben fantastische hoewel wel eens te druk ke, achtergronden gecreëerd, fraai met de kleur gewerkt, en hebben meerma len scènes afgeleverd, die in de teken- film huns gelijke niet vinden. De reis van Magoo op een zwevend tapijt in noodweer heeft menig origineel aspect, waaruit blijkt dat het de makers waar lijk niet aan inventief vermogen ont breekt. Hier, en ook in do droom van het prinsesje Yasminda, is een waar achtig kunststukje afgeleverd. Er is voorts een aantal figuren ontworpen, die goed geslaagd zijn. De dikke angstige sultan is een vriendelijke baas .met een aantal leuke tic's. De huichelachtige vizier die YaSminda wil huwen is met zijn hoekige gestalte en gebaren nrecies de schurk die hij moet zijn. Zijn om geving van angstaanjagende vleer muizen, grote ratten, spinnen en krokodillen vormt geheel en al het milieu dat bij hem past. Hier zijn de tekenfilmers tot een fraaie pres tatie gekomen. Minder geslaagd is de figuur van de Geest uit de lamp die te kolossaal is uitgevallen. ■Resulterend: een film die verschei dene geslaagde, interessante en boei- Gedeelten bevat, maar hier en donr "overdone" is. en als geheel niet mé'waardering aanspraak kan ma- SL waarop de korte Magoo-filmpjes terecht kunnen bogen. ,t- film zal binnenkort zijn Neder- lEufdse prenüère beleven.) Ïoogr1StdeereFr "e°Ïremler Detjé en de premier van Gabon^Leon^Mbda,^ waar- van^Afrika 'onafhankelijkheid binnen de Franse' leend. Bij d®ze ov reenko i verantwoordelijkheid vu zaken, defensie, financien, FT,„n„p dere zaken die thans door e gemeenschap worden behar tg nieuwe staat overgedragen. Oostenrijk In Wenen zullen vooi taan ook controleurs in burger *eirzBKevtm verkeersovertredingen worden g keld. Sedert begin van.dit jaarznn Wenen 119 perionen bü verkeersonge lukken omgekomen. WÜ gaan nooit meer kijken", schreven wij. twee jaar gele den in deze rubriek. Wij doel den op de ontluisterde paardenmarkt te Voorschoten, waar nog één vier voeter aan één touw op de markt stond. Kinderen groepten er omheen, zwijgend en verwonderd. Het was een triest tafereeltje. Even triest als een jaar later, toen op de Voorstraat tus sen de historische marktkruisen een hobbelpaard op de markt te koop was gezet. „Dat zijn geen grapjes meer," moeten de echte Voorschotenaren van de oude garde hebben gezegd, want een beetje pijn om wat eens geweest is en niet meer terugkwam prikte de harten van deze lieden. Zij hadden geen ongelijk. Is niet de Voorschoten- se een van de oudste paardenmark ten van Nederland? Duizend jaar ge leden moeten er, op precies hetzelfde plekje, al kleppers gedraafd hebben en zijn er zaken gedaan tussen eerza me poorters en buitenlui. In 1206 spreken de geschriften van een bloeiende markt, waar jolijt was en veel „heisa". De kopers en verko pers kregen een speciale vrijgeleide van de graaf en zij konden tussen de marktkruisen, die ook nu nog symbo lisch elk jaar door de burgemeester worden aangeslagen, niet voor enige misdaad gegrepen worden, of het moest zijn, dat zij markttechnisch er gens schreef zaten. Vorige eeuw nog trokken paarden in drijvers van heinde en ver naar de Voorschotense markt. Ouderen herin neren zich markten met een aanvoer van twaalfhonderd en meer paarden. Zij bewaren levendige beelden in hun hart van de schilderachtige zigeuners, die vlees aan het spit braadden en voor wie niemand en niets veilig was. Zo'n brok historie schept verplichtin gen, dat heeft een groep Voorschotena ren nu ingezien. Laat ieder van het jaar maar gaan kijken en hij zal paarden vinden, overal op de markt. En ver der kooplieden met zware vetlederen beurzen en veel bier in de kleine ca feetjes. Want de Voorschoter markt herleeft. Vraag niet hoe men het klaar speelt. Misschien met een paardemid- del, enkele vette premies hier en daar voor de grootste aanvoer. Weliswaar zijn niet alle dieren voor de verkoop, maar het is genoeg, dat er paarden zijn; dat je ze ruiken kan en zien. Het is de commissie „Leve de paar denmarkt" ook ernst met de toekomst. „Het volgend jaar gaan we met het luxe-paard en de pony beginnen", zei ons een van de commissieleden. Op het rijdier is Voorschotens hoop geves tigd, want eigenlijk is er alleen nog handel in de luxe-paardekracht te ver wachten. Tenslotte; de „heisa" van toen krjjgt ook een nieuwe kans. De molen draait weer en de bel luidt voor een nieuwe ronde; dit alles op 28 juli, een historische datum voor Voorscho ten. Zoals men wellicht heeft gelezen wijdt mr. Cals in de Organisa tiebeschikking, waarmee hij de nieuwe indeling van zijn ministerie heeft gereld, een apart ar'.ikel aan de kentekens en de kleur van de para fen, die op de stukken van O.. K. en W. moeten worden aangebracht. De wijze van paraferen is een aange legenheid, waar men in Den Haag niet licht over denkt, hetgeen we niet beter kunnen illustreren dan met het- volgende (historische) verhaal: Op een van de andere ministeries, waar men de regeling had, dat de minister in blauw, de secretaris-gene raal in rood en de afdelingshoofden in groen parafeerden, steeg een aantal jaren geleden een directeur-generaal op tot staatssecretaris. De functie van staatssecretaris was toen nog nieuw en er kwam dus ook een nieuwe pa- rafeerkleur: paars. De directeur-gene raal, die voorheen in groen gepara feerd had, moet zeer content geweest zijn met zijn paarse status-symbool. Grillig zijn echter de wisselingen van de politiek. Na enige jaren, toen er een nieuw' kabinet werd samengesteld, werd de paars-paraferende staatsse cretaris weer direcleur-generaal Wat nu? Men stelle zich de zorgen voor van de ambtenaren, die de ver antwoordelijkheid droegen voor een sluitende organisatie van het para- feerwezen. Zij moesten do gewezen staatssecretaris op een taktiscne wijze zijn paarse po'Iood afhandig zien te maken en hem in nlaats daarvan weer het lager geclassificeerde groene pot lood geven. Een uiterst bevoelig pro bleem, dat tenslotte echter tot een op lossing is gekomen dank zij een wijze beslissing van de minister persoon lijk: in dit uitzonderlijke geval mocht de gewezen staatssecretaris ondanks zjjn directeur-generaalschap blijven paraferen in paars. Wie durft nog zeggen, dat in het ambtelijke bedrijf de menselijke noot ontbreekt? In het Haagse park Marlot vindt men de laatste maanden herhaal delijk dode eekhoorntjes. Een on derzoek heeft uitgewezen, dat de sterf- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiimimiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinii 1 -v A Is men iedere dag weer tegen iemand zegt: „wat is u er toch beroerd aan /4 toe", dan gaat zo iemand zich werkelijk ellendig voelen. Van het circus ■*- wordt de laatste tijd telkens beweerd, dat het op sterven zou liggen. Je zou het bijna gaan geloven, maar het circus vergaat niet evenmin alt de wereld deze week vergaan is!" Aldus Elly Strassburger, die zo pas in Scheveningen begonnen is met een nieuw programma, waarmee zij de bad gasten weer eens wil laten zien wat echt circus is. De circuswereld zit altijd vol interessante verhalen. Uit de mond van Josi Moser tekenden we de geschiedenis op van het Spaanse raspaard Cordoba, Deze prachtige schimmel werd gekocht van een toreador. Het dier heeft in de arena driemaal het leven van zijn berijder gered. Tenslotte werd het zelf zwaar gewond. José Moser zag er iets in voor het circus. Hij vertelt: „Ik heb nog nooit een dier zien denken zoals dit, aan een geheel andere levenswijze ge wende, paard toen het voor het eerst de verzorging op circusniveau kreeg. Toen ik Cordoba de eerste dag had, zag je, dat het dier niet wist wat te kiezen: het goede eten of de goede ligging. Tenslotte ging Cordoba behaaglijk liggen. Deze schimmel gehoorzaamt mij geheel en al uit dankbaarheid," zo zegt zijn nieuwe meester. Het paard heeft bij de verkoop niet zijn oorspronkelijke naam behouden; het heet thans naar de stad, waar het gekocht werd. iiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiMiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiimiimiiiiiiiiiiiin te veroorzaakt is door een parasitaire infectie in de dunne darm. Men pro beert deze ziekte te bestrijden door in het drinkwater van de dieren genees middelen te mengen. Het is echter zeer de vraag of de eekhoorns, die In het park drinken in overvloed vinden, nu juist uit de bakjes water bü de voederplaatsen zullen drinken. De Haagse plantsoenendienst hoopt, dat het publiek de dieren niet te royaal zal voeren. De eekhoorntjes hebben het in de stad eigenlijk te goed. Geen sterveling doet ze kwaad, integen deel: ze worden overvloedig geveerd en ze hebben dan ook heel wat van hun schuwheid verloren. In het park Meer en Bosch bijvoorbeeld komen de eekhoorns vaak uit de hand eten. Die goede bejegening heeft echter in twee ërlei opzicht minder gewenste gevol gen. Wanneer een bepaalde diersoort al te voorspoedig uitgroeit, lijden daar andere evenzeer te waarderen dier- groepen onder. Enkele jaren geleden moest men in Marlot een aantal eek hoorns doden omdat ze door hun grote getal het vogelleven in gevaar brach ten. Nu zit men met de andere moei lijkheid, namelijk, dat de dieren wel veel te eten krijgen, maar dat hun voeding zeer eenzijdig is samenge steld. In verband hiermee is er thans een beroep ophet publiek gedaan om de dunne darm van d «eekhoorns 'at te ontzien. Het handhaven van het na tuurlijke evenwicht in flora en fauna geeft de Plantsoenendienst in Den Haag nog heel wat zorg. Het verbond voor Veilig Verkeer blijft bezig ons op de gevaren op de weg te wijzen. De vereni ging heeft nu ook de televisie weten in te schakelen. Van september tot en N.T.S. tw. 8er week tussen het weerbericht en e rest van het programma een vei- ligverkeerspot op het beeldscherm brengen. De cineasten Joop Burcksen en Ruud Herblot hebben deze spot* vervaardigd. Verder zal het verbond met kleurige affiches zijn acties voor veiliger ver keer ondersteunen. Deze platen wor den op grote schaal in ons land ver- met december zal de tweemaal spreid en zullen o.m. In de post kantoren komen te hangen. Hieronder de eerste affiche, die voor zichzelf spreekt. LOS ANGELES, 16 juli (Rtr.) De democratische kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap, Kennedy, heeft gisteren in een toespraak te Los Angeles gezegd dat hij ais president of fers van het Amerikaanse volk zal vra gen om wat hij noemde, de fouten van president Eisenhowers bestuur te her stellen. De Verenigde Staten hebben nu moed nodig in plaats van zelfvoldaan heid. Verder hebben de Verenigde Sta ten behoefte aan leiding en niet aan koopmanschap. De Amerikanen kun nen alleen maar vertrouwen in de toe komst hebben als zij vertrouwen in zichzelf hebben, aldus Kennedy. Kennedy herinnerde eraan dat de communistische invloed verder in Azië is doorgedrongen en op 150 kilo meter van Florida woekert. Vrienden zijn neutraal geworden en neutralen zijn de Verenigde Staten vijandigge- zind geworden. „De president die zijn loopbaan begon met een reis naar Ko rea, eindigde haar door weg te blij ven uit Japan", zo verklaarde de de mocratische kandidaat. ners) die voor het Eucharistisch We reldcongres worden verwacht, is de po litie van München ontoereikend: er moeten drieduizend man van de „Lands- polizei" komen assisteren, alsmede een heden van de bondsgrenswacht (met he likopters en met genie-materiaal). Bovendien wil het ministerie van bin nenlandse zaken van Beieren nog een politiemacht in reserve houden, die zo 1 nodig per vliegtuig naar München zal kunnen worden gebracht. Alle ambte naren, die aan het Congres willen deel nemen, hebben inmiddels een betaalde vakantie gekregen. Er worden voor het congres 40.000 auto's en 4.000 autobusssen in München verwacht. Het altaar op de Theresien- wiese, waar op 7 augustus tijdens de slotbijeenkomst van het congres de pauselijke legaat, kardinaal Testa een pontificale hoogmis zal celebreren, waarbij de paus rechtstreeks vanuit Rome een radiotoespraak zal houden, is bijna klaar. Rond het altaar is plaats voor 420.000 gelovigen. WENEN, 16 juli (APA) Niet slechts baren goud, valse pond-sterling- biljetten en documenten van de S.S. zouden nog op de bodem van het Oos tenrijkse Toplitzmeer rusten maar ook de geheime plannen van het toenma lige onderzoekingsbureau van de Duit se marine, waaruit belangrijke gege vens over de raketten van Hitier te voorschijn zouden kunnen komen. De landsregering van Stiermarken heeft opnieuw verscheidene aanvragen om toestemming tot bergingspogingen ge kregen. Men vermoedt dat ook het dag boek van Heinrich Himmler en bewijs materiaal tegen Adolf Eichmann te vinden ls in de kisten die op het einde van de oorlog in het meer geworpen zijn. uiiiiiiiiiiiiiriiiiiMiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuniiiiiiiimiii de eerste helft van augustus zal in Ommen een internationaal padvinderskamp worden „Indaba waaraan ook een groep leiders en leidsters uit Malakka zal deelnemen onder de naam reusachtige totempaal reeds met het m.s. „Schie Lloyd" vooruit. In Rotterdam volgde de nviTlf zonden„ ziï hun paal, die vrijwel geheel verpakt was in stro en jute, op de binnenvaartboot. In Steenwiik va? ?e zJva,re wegende paal op een grote truck met trailer geladen worden voor verder vervoer over rf?ïïl tweeduizend kg bleek dat het geval zeven meter achter de as van de wagen uit stak. Een veraunnino „12 fr Ommen. Het werd verkregen. De foto laat het gevaarte zien in de straten van Steenwijk "20 re vervoer

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 7