a i Haarlemse Muggenronde vanmorgen gestart Hoofdcommissaris De Boer teken tot vertrek gaf Frisse „FLEDERMAUS door de Zuid-Nederlandse 0p era Zevende lustrumviering „Onze Gezellen" „Chorale Universitaire" trad op in Zandvoort Cricketontmoeting Leighton Buzzard eindigt na veel spanning in draw Bloemendaals opvangcentrum ontving eerste gasten Voorzitter van „De Kaag"' geridderd Voortreffelijke chansonzang door Franse studenten D, z Noordhollands Philharmonisch Orkest in komend seizoen Kampeerterreinen vol Vakantiefeest voor de jeugd PAGINA 5 s:ldMu£S«0 1 Haarlem e.o. Films Toneel Diversen Waterstanden Burgerlijke Stand Haarlem Zonder toezicht in zee DUITSER MET MOEITE GERED Geslaagden bedrijfsschool van Conrad Stork N.V. Juwelen gestolen in villa in Bloemendaal T. Rammelt niet naar Kath. Illustratie Hardnekkig maar vol komen onjuist gerucht Strandwachters werden gediplomeerd Geslaagd In het Bloemendaalse Openluchttheater SS, Xr"d? S4». Interessant programma van klassieke en moderne werken A tletiek Juniores van „Haar lem" in Den Haag Blauw-Wit wint Jeugd- honkbaltoernooi Imitatie Tour de France Haarlemse winkelstand Dronken automobilist tegen fiets Vechtpartij in Anegang 25 jaar speeltuin „Buitenrust" Winkelruit vernield in Grote Houtstraat Tweede team van Haar lemse L.T.C. promoveert naar Overgangsklasse A Katholieke afdeling openbare bibliotheek Heemstede VELSEN, 18 juli Op het rijwielpad van de Hoflaan maakte zaterdagavond half acht mej. H. G. uit Oostknollen dam zich zenuwachtig over een haar te- gemoetrijdende wielrijder, die niet vol doende rechts hield. Zy begon met haar bromfiets te slingeren, waardoor een aanrijding volgde. Met een zware hersenschudding, een klein gaatje ach ter in haar hoofd en verwondingen aan beide handen is zy in het Antonius-zie- kenhuis opgenomen. Beurs van Amsterdam - - HAARLEM, 18 juli De zesde Haar lemse muggenronde is van start ge gaan. Vanmorgen om negen uur heeft de hoofdcommissaris van politie, de hee A. L. de Boer, op het parkeerterrein aan de Planetenlaan in Haarlem-noord, met een pistoolschot het teken van ver trek gegeven. Tevoren had hij de zestig jeugdige Haarlemmertjes een goede rit toegewenst en hen nog eens op het hart gedrukt dat de ronde alléén dan ple zierig zou kunnen zijn, wanneer allen zich op sportieve en kameraadschappe lijke wijze zouden gedragen. Al lang voor negen uur hadden zich vanmorgen, in weerwil van de regen, die van tijd tot tijd letterlijk neerplens- de, honderden belangstellenden naar het punt van vertrek begeven. Daar was net een zenuwachtig heen en weer ge loop van organisatoren, ploegleiders, vol gers en natuurlijk de ouders en familie leden van de rennertjes, die hun jon gen nog duizend-en-een raadgevingen voor onderweg toeriepen. De jongens Mf waren eigenlijk het minst uit hun ^enwicht gebracht. Met grote zelfver- *®<terdheid, althans zo leek het, stonden naast hun fietsen, of inspecteerden nun karretjes nog eens met een ren- nersblik. Ook de grauwe wolkenmassa's, die als een dreigend onheil boven het zuidelpk gedeelte van de stad hingen, en niet veel goeds voor de eerste dag inhielden, konden aan het goede humeur van de jongens niet veel veranderen. Toen door het startschot de spanning gebroken was, zette zich de karavaan langzaam in beweging. Voorop de mo- tOTescorte van de politie met in de zij span organisator en toerleider Huug y. fïulst Daarachter de ge uidswagen, die Md het ..Muggenrondelled door de straten liet gall?e5' de dJagl? van Rosenhart van de ploeg van de Amster- CINEMA PALACE: The Geisha oy. -. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Elke®^ena «t I zondag) 10.30 uur: Vacantie j gramma. ctnrv alt FRANS HALS: The Glenn Miller S y. 2 7 en 9.15 uur; Di. 2 en 8 uur. ,2e LIDO: De koe en de gevangene, week); 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: De wraak der geuzen, 2, 7 en 9.15 uur. Do.-cyclus: Gaslight, 18 jaar. REMBRANDT: Zet 'm op Tommy, 2, 4.15 7 en 9.15 uur. ROXY: In de catacomben der onderwereiu, 14 jaar; 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: I'm allright Jack, 18 jaar; 7 en 9.15 uur. Va- Elke ochtend (beh. zo.) 10.30 uur. cantiefilms voor de jeugd. MINERVAMa. en di.. 8.15 u.: Le d.'? au corps, str. volw.; Wo. 2.30 en o. Do. 8.15 uur; It happened to Jane, a. Dinsdag 19 juli Vleeshal, 2 uur: Handpoppentheater Mer- lijn in Het onder-water avontuur Woensdag 20 Juli Concertgebouw, 2.30 uur: „Piggelmee door Anneke Elro en haar sprookjesgezel- Schap. Vleeshal, 2 uur: Handpoppentheater Mer- «jn in „De fluit van Bozebol". Rembrandttheater: (Dag. (behalve zon- 10.30 uur: Montagne's Jeugdvariéte. Maandag 18 juli Hoog water: 11.46 u. Laag water: 7.02 u. en 19.42 u. Dinsdag 19 juli Hoog water: 0.18 u. en 12.58 u. Laag water: 8.13 u. en 20.51 u. BEVALLEN van een zoon: J. P. van Rooyen-Willemse; B. Hoogebeen-Poor- tinga; H. Vermeij-Ruighaver; E. E. yerhoef-Peplinski; J. H. Tervoert- Broekhof; E. J. H. Pouw-van Rijn. BEVALLEN van een dochter: M. Buurman-Groenendaal; A. P. Hooge- boom-van Bilderbeek; J. M. Booms-Paf fen; T. de Nijs-Klijnsma; A. J. M. Smi- hia-Hoefsmit; A. L. C. Beun-Smits; C. Kardol-Wil helmus; J. A. C. Zwiersen- Ammerlaan; GETROUWD: F. P. P. Meijer en M. M. E. Goldman; P. Mobach en H. E. Xan, der Meer; L. V. van Veenendaal en v. W. de Jong; W. J. Sluis en E. van rïigr?Iï.v K- Visser en A. Dekker. OVERLEDEN; E. Klaverstfjn, 60 j., ^hufersinge1; D. Bos, 74 j., Marnix- traat;. F. Storm, 84 j., Hazepaterslaan; j „.U1.st\ 86 j-. Ripperdapark; J. van e Wetering, 65 j., Spaarnhovenstraat; wan, HeinsberSen. 88 j. Oosterhout- damse buurt. Door opmerkelijke pres taties in de vóórwedstrpden heeft hp het hoogste puntentotaal bereikt, waardoor hij zich voor één dag leider in het klas sement mag noemen. Voor één dag voor lopig, want als de jongens vanavond te gen vijf uur in 's-Hertogenbosch aanko men, wacht hen nog een klassements- rit, welke medebepalend is voor de plaatsing in de ranglijst. En dan zou het wel eens kunnen zijn, dat één van de B-klassertjes een hoge gooi zou doen. Achter Gerard Rosenhart komt dan de ploeg van de Amsterdamse buurt, die in de ploegenklassering het best ge plaatst is. Aan het einde van deze kleur rijke stoet komen dan de volgwagens, waaronder zoals steeds, direct paraat, de wagen van mecanicien Mooyekind. Evenals verleden jaar maken ook dit maal de artisten Gerry en Ferry, en Truxini deel uit van de volgersgroep. Zij zullen in de verschillende rustplaat sen niet alleen voor het nodige amuse ment zorgen, maar vervullen met hun auto tevens de functie van bezemwa gen. ZANDVOORT, 16 juli Vrijdagmid dag omstreeks drie uur begaf zich een 35-jarige Duitser in Zandvoor in zee buiten een der badinrichtingen. Al zwemmende bereikte hij de eerste zand bank, doch kon waarschijnlijk we gens vermoeidheid niet het strand meer bereiken. Op hulpgeroep schoot de reddingsvlet van het nabijgelegen „Bad Zuid" toe. Vanuit de vlet werd de drenkeling een reddingsstok toege worpen maar de man was niet meer bij machte om de stok te grijpen. De badman W. J. Molenaar sprong daar op in zee en wist de drenkeling boven water te houden en in de inmiddels nabijgekomen reddingsvlet te brengen. Daar was de man spoedig weer enigs zins op verhaal gekomen. Uit dit voor val blpkt weer, hoe onverantwoordelijk het is om zonder deskundig toezicht in zee te gaan. Het moedig en doortas tend optreden van het personeel van „Bad Zuid" heeft een ernstig ongeval voorkomen. Men kan er echter nim mer op rekenen dat dit personeel het terrein van de eigen badinrichting kan verlaten om elders hulp te bieden. De hoofdcommissaris van de politie, de heer A. L. de Boer, lost het startschot voor de zesde Haarlemse Muggenronde. Voorop in het peloton de drager van de Muggentrui, de 15-jarige Gerard Rosenhart. HAARLEM, 18 juli Bij de N.V. Conrad Stork zijn dezer dagen de di ploma's uitgereikt aan de leerlingen van de bedrijfsschool, die na een drie jarige opleiding de dagschoolopleidmg hebben voltooid. Het A-diploma van het Nijverheids onderwijs kon aan de volgende geslaag den worden uitgereikt; A. van Bakkum, W. Blaam. W. Bol, Th. Cramer H. van Dusschoten, R. Haseth, K. HeU mei, W. van der Hoeven, P. Hoogstra ten, J. de Jong, J. van Kaam, J. de Laat, Th. de Muynck, Ch. R^wel, C. Ruigrok van der Werven. J. bcnaa ma, C. Wubbenhorst en R. Zonneveld. BLOEMENDAAL, 18 juli Voor en kele duizenden guldens aan sieraden zp verdwenen uit een villa aan de Kr"*" lenlaan. Tijdens de afwezigheid van de bewoners is zaterdagavond ingebroken in de villa. Het ongenode bezoek, waar naar de politie thans zoekt, is binnen gekomen door een ruit op het balcon te vernielen. AMSTERDAM, 19 juli Aangezien, ondanks de categorische tegenspraak in ons blad van enige weken geleden, het bericht in de pers hier en daar wordt herhaald, dat de heer Toon Ram melt, de afgetreden leider van de pro gramma-afdeling van de K.R.O., be noemd zou worden tot hoofdredacteur van de Katholieke Illustratie, verzoekt de directie van de Katholieke Illustra tie ons mede te delen, dat er nimmer sprake is geweest van zulk een benoe ming en nimmer ook sprake zal zijn. ZANDVOORT, 18 juli In de post Zuid van de Zandvoortse reddingsbri gade is zondag het laatste deel, het praktisch examen, afgenomen voor de diploma's Strandwacht van de bond tot het redden van drenkelingen. Aan alle 21 kandidaten kon het diploma worden uitgereikt. HAARLEM, 18 juli Op het dezer dagen gehouden examen aan de r.k. Modevakschool in Heemstede hebben alle leerlingen het diploma behaald. Voor lingerie: Lieke Wels, Atie Hol, Atie Vader. Marga Verdigaal, Tineke Harms en Gera Kaper. Voor costuum: Joke Booms, Leni Wil- lemse, Thea Pijpers, Rieneke Smit, Thea Roeien en Brigitta Wullems. HAARLEM, 18 juli Begunstigd door ideaal weer heeft de Zuid-Nederlandse f era zaterdagavond in het Openlucht theater te Bloemendaal voor een grote schare belangstellenden een frisse ope rette voorstelling gegeven van Strauss onvergankelijke zangspel „Die Fleder- maus", Uiteraard werd er in deze open luchtvoorstelling veel aan de fantasie van de toeschouwer over gelaten wat be treft de décors en attributen. Ik prefe reer een zaal-uitvoering, maar de uit voering in de openlucht had toch ook onmiskenbare voordelen, zoals het gro te toneel met zfjn altijd fascinerende en tourage van de zuivere natuur. Boven dien bezit het Openluchttheater in Bloe mendaal een prima akoestiek en een ef fectvolle verlichtingsinstallatie. Kortom bij prachtig, windstil weer is het Bloe- mendaals Openluchttheater een mu zisch eldorado. Het jonge Zuid-Nederlandse Opera ge zelschap frappeerde bij deze voorstelling meer daneens door een aanstekelijke vitaliteit, speciaal in het scenische. Mu zikaal en vocaal ontbrak er nogal eens iets. Ik doel hier hoofdzakelijk op onge lijkheden in het orkest en in de betrek kingen tussen orkest en scène. Toch lukt het mij toe dat deze in nog komende voorstellingen kunnen worden opgehe ven. want dirigent Hein 's Gravesande heeft een uitstekende dirigeertechniek. In de regie van Jef Baarts was het ko mische element voortreffelijk naar voren gehaald, zonder dat dit de partituur ge weld aandeed. De gehele scenische be handeling getuigde in het algemeen van vakmanschap en begrip voor ruimtewer king. Van de rolverdeling kan eigenlijk al leen maar goeds gezegd worden. Op de eerste plaats noem ik dan Mia Grub- ben als Adèle, het kamermeisje. Zij zet te haar rol bewonderenswaardig en scherp karakteriserend op. Haar vocale middelen zijn bovendien uitzonderlijk goed. Ook Laura Cormonte als Rosalin- de acteerde vlot en beweeglijk. Haar zang was ook goed maar bezat niet de glans van die van Mia Grubben. Van de mannelijke rolvertolkers noem ik op vo caal gebied René Claassen als de te nor Alfred, en Gottfried Lingens die de hoofdfiguur Eisenstein representeerde. Met Willkr Keulartz als prins Orlofsky, Dolf Graus als dr. Falke en Georg Hruschka de gevangenisdirecteur Frank werd er door dit gezelschap een voor treffelijk stuk theater gepresenteerd. Een aparte vermelding verdient de ko mische vertolking van de rol als cipier door Piet Touw. Dit was in één woord verrukkelijk. Het orkest heeft zich dap per door de technische moeilijkheden heengeslagen. Alles bij elkaar een spran kelende voorstelling, waaraan veel ge not maar ook plezier viel te beleven. J.L. DEN HAAG, 18 juli Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau is be noemd de heer L. van der Steur uit Heemstede, voorzitter van de Konink lijke zeil-, roei- en motorsportvereniging „De Kaag" te Warmond. HAARLEM, 18 juli— Op waardige i bleek weinig sprake. E.H.S. had ver- wijze heeft Onze Gezellen de viering fueling'^eergeweXtanT doln'werd iron liol li rift- hacfmn Imm1 VJn 1 van het 35-jarig bestaan ingezet. In de morgenuren was er een plechtige H. Mis in de parochiekerk van Haarlem noord met na afloop een ontbijt voor jeugdcommissie en junioren, 's Mid dags had een attractief voetbaltour- nooi plaats voor pupillen, waaraan niet minder dan 18 elftallen deelna men. Een indrukkwekkende optocht van O.G.-jeugd met medewerking van de Harmonie St.-Bavo en een plechtige vlaggenparade onder het spelen van het Wilhelmus, dit alles heeft grote in druk gemaakt in Haarlem-noord waar deze zo populaire sportvereniging haar domicilie heeft. Het toernooi bood diverse spannende wedstrijden en van krachtsverschil HAARLEM, 18 juli Op 12 kilome ter afstand van de Middellandse Zee ligt het aloude wijnstadje Montpellier, dat het recht voor zich kan opeisen een van Europa's oudste universiteiten te bezitten. Het was Paus Nicolaas IV, die in het jaar 1289 de medische facul teit stichtte, waaraan later drie andere takken van wetenschap werden toege voegd Ook °P mU3!'kaal terrein heeft Montpellier zijn sporen verdiend, want eenieder die een weinig in de musico- bedreven is, kent het beroemde manuscript van de „Faculté de Medi ande Montpellier», waarin we de ge. ïifrienis van het motet tot aan het eind van de 13e eeuw op de voet kun nen volgen. Universiteit vertoeft mo- Va?Li het koor „Chorale Universi- Pw® in ons land. Zaterdagavond con- 4 J! Hit gezelschap, dat uit 50 man- ce?tfden vrouwelijke studenten be- neloke en Raadhuisplein te Zand- staat, op tournée, die in beginsel voort, ueie wordt door de stu- met-comme gecjeelte zelf bekostigd, denten voor krijgen zij een sub- Van de universiteit Kryg sidie en voor het over g moeten een student a aantrekkelijk pro had een bflzonder dat naast na- gramma samengesim nsons 0.a. tionale en folWomtis^e j Bretagne uit Languedoc Cataio eg bevat_ ock meerstemmige co renaissance- te van FranseenSpaa c]audin meesters als Claudeie - die nu de Sermisy en Vittoria. een Keu muziek_ eens geheei buiten het geU dat de bedruf" viel. Als men db dg leeftijd van deze jongelui en 21 jaar varieert dan «taaUmey« stomd over wat zij koorrecm f. te bereiken: geen zweem va tr.pffeiövg superbe samenklank en voortreffeluke dictie. Dit zijn belangrijke fa het luisteren naar dit ensemble tot.een intens genot maken. Blonder geestig was het optreden van „Les Baladins twee studenten, die vooral qua mime excelleerden in hun chansons. Een dissonant vormde echter de langs de muziektent razende bromfiet sers hetgeen de executanten, die de ge hele avond onbevangen musiceerden, echter niet van hun stuk bracht. Aanstaande woensdagavond valt „Chorale Universitaire" wederom te beluisteren in Openlucht-theater te Bloemendaal: Liefhebbers moeten deze gelegenheid beslist niet voorbu laten gaan! Ad Int. uit de deelnemende clubs een elftal ge formeerd, dat als Combinatie-elftal de plaats van E.H.S. innam. De jubilerende vereniging viel de eer te beurt in Groep A met de eer ste prijs te mogen gaan strijken. De O G -pupillen veroverden in hun afde ling nl een aantal van acht punten ADO uit He cmfwypshrdJumfwyphr uit vlif wedstrijden. De ploeg van A.D.O. uit Heemskerk werd eervolle tweede met zes punten. In^ elke groep waren twee prijzen beschikbaar ge steld Zo won l.E.V. uit Velsen-noord de eerste prijs in groep B met negen punten en T.Y.B.B. de tweede prijs met zes punten. De eerste pros in groep C ging naar Velsen dat negen punten ver gaarde, terwijl het Hillegomse Concor dia mét de tweede pros huiswaarts keerde met. een totaal van zeven pun- ten Door de uitstekende organisatie was het groots opgezette toernooi vrijwel op dl vastgestelde tod ten einde De heren Eerdmans en Mohr van O.G s jeugdcommissie reikten de prijzen uit en zii verdienen een woord van lof voor de uitstekende zorgen aan dit wel zeer toernooi besteed. De volledige uitslagen waren: Groep A: Hillegom-WSV 0-2; OG- Bloemendaal 0-0; Schoten-ADO 1-1 Bloemendaal-Hillegom 1-1WSV-Scho- ten 0-0; ADO-OG 0-0: Hillegom-Schoten 0-0; Bloemendaal-ADO 1-0; OG-WSV 1-0; Schoten-Bloemendaal 1-1; Hillegom- OG 0-3- WSV-ADO 0-1; OG-Schoten 1-0; Bloemendaal-WSV 0-1; ADO-Hillegom 1-0. Groen B: IEV-DIO 2-0; Kennemers- TYBB 0-1; Geel-Wit-HBC 0-0; TYBB- IEV 0-1- DIO-Geel-Wit 1-0; HBC-Ken- nemfers 1-1; IEV-Geel-Wit 3-0; TYBB- HBC 0-0; Kennemers-DIO 1-0; Geel- Wit-TYBB 0-0; IEV-Kennemers 3-0; HBC-DIO 3-0; Kennemers-Geel-Wit 0- 0; DIO-TYBB 0-3; HBC-IEV 0-1. Groep C: DSS-Velsen 0-0; OG-Comb XI 0-0; Beverwijk-Conc. 0-0; DSS- Comb XI 1-1; Velsen-Beverwijk 1-0; Concordia-OG 1-0; DSS-Beverwijk 0-3; Concordia-Comb XI 3-0; OG-Velsen 0- 2; Beverwijk-Comb. XI 0-0; DSS-OG 0-1; Velsen-Conc. 2-0; OG-Beverwijk 1-2; Velsen-Comb XI 1-0; Concordia- DSS 5-0. HAARLEM, 18,juli De tweedagse cricketwedstrijd tussen Haarlem en de Leighton Buzzard Cricket Club uit En geland, die gespeeld werd in het kader van het vijftigjarig jubileum van Haar lem, is na een strijd van veel spanning en cricket van uitstekend gehalte ge ëindigd in een draw. In stralend zomerweer trok Haarlem zaterdagmorgen het eerst naar de wicketes. Van Dok en Voogd openden de innings voor de gastheren en beide spelers legden een goede basis voor het hoge totaal dat Haarlem in de boe ken bracht. Van Dok sloeg 32 runs bij elkaar. Voogd, die lange tijd stand hield bracht het tot een score van 48 runs. Door Onkenhout 16, een harde 50 van Schlatmann en een eveneens aan trekkelijke 53 van C. Slagter, werd het totaal van de Haarlemmers in de juiste richting geleid. W. Peschar 20 en Thode van Velden met 14 not out leverden nog nuttige bijdragen, alvorens de in nings van Haarlem op een stand van 246 voor 7. werd gesloten. In de niet dodelijke, maar wel zuivere aanval van de Engelsen werden de wickets ver deeld over Dolton 1-34, Dunkley 2-15, Bennion 3-54, Clemence 1-16. De Engelse gasten deden aan bat wei nig voor de Haarlemmers onder. Er werd na een rustige start in een aan trekkelijk tempo gescoord en het was jammer dat na het fraaie weer op de eerste speeldag, zondag in de regen moest worden gespeeld. Het spel werd enkele malen onderbroken, maar de spelers lieten zich niet door de regen afschrikken en zetten de strijd tot het einde voort. De Engelsen sloten op 247 voor 9, waarvan Clemence 14 Gunn 1, Tonnadyne 39, Bennion 22, Dolton 18, Tearle 27, Turner 41, Weekes 41 not out en Dunkley 11. Vooral de innings van Turner en Weekes, die zich aan dienden als hardslaande batsmen, was bijzonder attractief. Met de bal had Thoden van Velzen voor Haarlem het meeste succes. Hij nam 3 voor 29. Max Maas 2-61, Van Alphen 2-67, Van Dok 1-55 en Voogd 1-8 namen de overige wickets. Met nog ongeveer 4uur aan speeltijd werd aan de tweede innings begonnen. Gezien het krappe tijdschema gingen de Haarlemmers onmiddellijk tot aan vallend batten over, waarbij men niet voor het nemen van risico's uit de weg ging. In een snel tempo kwamen de de runs op het bord, en het was vooral Thoden van Velzen met 55 runs, waar van 6 vieren en een zes, die „bright" cricket liet zien. Door C.Slagter 15, BLOEMENDAAL AAN ZEE, 18 juli. Precies een week na de officiële openstelling door de burgemeester van Bloemendaal moest afgelopen zater dagmiddag het opvangcentrum voor de eerste maal worden opengesteld. Bijna honderd kampeerders heb ben zonder daarvan op de hoogte te zijn het Bloemendaalse opvangcentrum ingewijd. Het waren meest buitenlan ders, die hier een nacht verbleven, en slechts enkele landgenoten. Wel wer den heel wat verschillende nationalitei ten aangetroffen. Engelsen, Canade zen, Zwitsers, Zveden en natuurlijk Duitsers. Van zaterdagmiddag tot na het middernachtelijk uur kwamen zij op het opvangcentrum aan, waar vol doende plaats was hun tent neer te zet ten. Er waren ook twee caravans bij. Zondagmorgen moesten de kampeer ders voor negen uur weer vertrekken en elders onderdak gaan zoeken. Ondanks het minder gunstige weer kwam er zondag in de onjtrek niet veel plaats op de kampeerterreinen. Daarom werd het opvangcentrum zon dagmiddag andermaal opengesteld om kampeerders plaats voor overnachting te bieden. Een Zwitserse en een Duit se familie behoorden toen tot de eerst aankomenden. Zondagavond was het aantal kampeerders tot twintig geste gen. Vanmorgen moesten zij weer ver trekken, want het kamperen hier is slechts voor één nacht mogelijk. Over de gang van zaken bleek de kampbe heerder, de heer P. J. Molchers, geens zins ontevreden. Hij konstateerde, dat de drukte die de kampeerders langs de kust veroorzaken vopral komt door dat zij graag in de onmiddellijke omge ving van het strand willen verblijven. HAARLEM, 18 juli In aansluiting op ons artikel van maandag 11 juli over de verrichtingen van het Noo-dhol- lands Philharmonisch Orkest in het seizoen 1966—1961 laten wü thans enkele bijzonderheden volgen over de eerst he den bekend geworden programma sa menstelling. Naast bekende werken uit het klas sieke en romantische repertoire, vinden we van bekende meesters uit deze pe rioden ook werken die niet zo dikwijls op de programma's van concerten voor komen .Van Dvorak staat bijvoorbeeld liet pianoconcert aangekondigd, van Smetana het symfonische gedicht Richard III en van Rachmaninoff diens derde pianoconcert. Eerste uitvoeringen in Haarlem zijn „Larnento di Arianna" van Monteverdi- Respighi, (voor alt en orkest) het viool concert van Alban Berg, het fluitcon cert van Tomasi en het pianoconcert van Fernandes. De eerste uitvoering in Nederland van „Impulsen" van Meyer Tormin, zal door Henri Arends dinsdag 13 december verzorgd worden. Vermeldenswaard is de uitvoering van HAARLEM, 17 juli De juniores van de H.A.V. „Haarlem" hebben bij de door „Sparta" in Den Haag geor ganiseerde atletiekwedstrijden geen eer ste plaats weten te behalen, hoewel twee van hen er niet ver van af waren. Adrie Schaper liet op de 600 meter door gebrek aan ervaring de voorste loper te ver gaan en kon hem toen niet meer inhalen, zodat hij tweede werd in 1.27.2 sec., wat voor een jongen, die pas zes weken aan atletiek doet een zeer goede tijd genoemd kan wor den. Mons Weijers kon op de' 1500 m niet tegen de sterke eindsprint van Chris De Dood (O.S.V.) op en werd eveneens tweede in de, gezien de felle wind, redelijke tijd van 4.17.4 sec. An- dré Mascini werd derde bij het kogel stoten met een stoot van 12.04 en Ge rard Moolenaars bij het discuswerpen voor B-jbnioren net 32.02 m. Laatst genoemde toonde zijn veelzijdigheid door ook nog vierde te worden by het hoogspringen met een sprong van 1.55 m. Horatius Vlam, die een week gele den bij de Ned. jeugdkampioenschap pen wel zeer had teleurgesteld door reeds in de series uitgschakeld te wor den, kwam nu zonder veel moeite door de series en halve finale heen, waarbij hij in de halve finale zelfs de Neder landse kampioen De Haan (A.V.G. 36) versloeg. Hij bezat echter te weinig conditie om ook nog in de finale goed te lopen en werd hierin vijfde met 11 sec. (serie tijd: 11.4 sec). Jim Thuis tenslotte werd ondanks een kuitblessu re vijfde op de 100 m. voor B-junioren in 12 sec. HAARLEM, 18 juli Het ROH-jeugd- honkbalteernooi om de „Adri Blokker beker", dat voor de vijftiende maal werd gehouden, is een succes gewor den voor de Amsterdamse clubs. De eerste prijs was voor Blauw Wit, dat in een hoofdstedelijke finale me t21 van Quick won. Neptunus kreeg de der de prijs na een 31 zege op de Meteoor. Er werd deelgenomen door 23 jeugd- negentallen. ABF „Tigers" uit Den Haag was weggebleven. Het toernooi dat vier en veertig wedstrijden bevat te, werd door de uitstekende leiding van de RCHgSECRETARIS Dick Mulder een groot succes. IJMUIDEN, 18 juli Zondagavond half negen was de tienjarige M. S. uit IJmuiden-oost met enkele vriendjes in de Van der Zwaagstraat de Tour de France aan het imiteren. Hij vloog uit de bocht, viel en moest met een gebro ken rechterbeen naar het ziekenhuis worden gebracht. de achtste symphonie van Brückner door het Radio Philharmonisch Orkest, onder leiding van Bernard Haitink, dinsdag 31 januari. De 20e januari, op een concert dus in de vrijdagavondserie, speelt het Bra bants Orkest, onder leiding van Hein Jordans onder meer de tweede suite „Daphnis et Chloë", van Ravel. Marinus Adam dirigeert 4 november Bruckner's eerste symphonie. Ook andere interes sante herhalingen van nieuwe werken, staan op de juiste wijze over de pro gramma's verdeeld. Gezien de keuze der solisten en goed samengestelde programma's belooft het nieuwe seizoen veel muziekgenot te brengen. HAARLEM, 18 juli De firma kim, de reeds jaren in Haarlem ge- verstigde zaak in radio- en televisie toestellen, rijwielen, wasmachines en koelkasten, heeft er een nieuwe show room en verkoopruimte in de binnen stad bij gekregen. Na een maanden lange verbouwing is thans het pand aan de Lange Veerstraat 23, waarin voorheen de heer Leefiang een zaak in verlichtingsartikelen voerde, voor gebruik gereed gekomen. Wa het in terieur vroeger nogal somber van op zet, thans heeft de zaak, mede door gebruikmaking van moderne pasteltin ten, een ruim en fleurig aanzien gekre gen. Bij de afficiële opening vrijdag middag, was veel belangstelling en sierden een groot aantal bloemstukken de nieuwe zaak. HAARLEM, 16 juli De politie heeft de auto in beslag genomen van een 44-jarige Zandvoorter, tegen wie proces-verbaal is opgemaakt, omdat hij onder invloed van sterke drank in de wagen gereden heeft. In de Lange Raamstraat is de onverlaat tegen een geparkeerde fiets opgereden, die daar door vernield werd. HAARLEM, 16 juli Zaterdagavond woedde er een vechtpartij in een cafe taria in de Anegang. De politie kwam en wilde de gelegenheid ontruimen. Vier jongens gaven aan een betreffend verzoek geen gevolg. Ze boden tegen stand en de agenten moesten hun gum miknuppels trekken en de knapen ach tervolgen. Bfj de Melkbrug begonnen de jongens met Uzeren staven te smy* ten naar de agenten. De jongens, een 19- jarige betonvlechter en drie los werk lieden van ongeveer dezelfde leeftijd, werden later van hun bed gelicht en ge arresteerd. HAARLEM, 16 juli Het vijfen twintigjarig bestaan van de speeltuin „Buitenrust" van het Haarlems Speel tuin Verbond is zaterdagmiddag ge vierd met een plechtige receptie in het clubhuis aan de Voortingstraat, waar door de jubileumcommissie een ge schenk onder couvert werd aangebo den. Aanwezie waren onder meer de heer D. Rookhuiszen, voorzitter van het Haarlems Speeltuin Verbond, de erevoorzitter de heer A. van Vierssen en anderen. HAARLEM, 16 juli Zaterdagavond laat zagen agenten, hoe een ruit van een schoenwinkel in de Grote Hout straat vernield was en hoe een vers bloedspoor leidde naar de Kleine Hout straat, waar het by twee lichteiyk aan geschoten Hillegomse bloemistknech ten, van 22 en 24 jaar, eindigde. De knapen bloedden en moesten verbon den worden. De 22-jarige bloedde het meest. Ze vertelden, dat ze ruzie had den gekregen met twee onbekende bo ze mannen, die de 22-jarige door de winkelruit had gedrukt, in'do schoenen étalage temidden van de opruimings koopjes. BLOEMENDAAL. 18 juli De ge meentepolitie van Bloemendaal wil er toe overgaan een verkeerscursus van vier lessen te houden, bestemd voor al le deelnemers aan het verkeer, maar in het byzonder voor de berijders van bromfietsen, en wel gedurende vier maandagavonden in oktober. Max Maas 13 en W. Peschar 14 be reikte Haarlem een score van 116 voor het verlies van 9 wickets,by welke stand de innings werd gesloten. Ben nion 4-19 nam de meeste wickets. Dol ton 1-23, Gunn 1-24, Dunkley 1-33, Tear le 1-15. De Engelsen gingen dadelqk voor de runs en de strijd kreeg aldus een zeer spannend verloop. Met „for cing batting" sloegen de gasten er op los. Weekes 14, Gunn 15, Tonnadyne 32 not out en Gilbert 14 voerden hun ploeg een eind in de goede richting, doch by een stand van 97 voor 5 19 runs van de zege verwyderd was de speeltyd verstreken, zodat een draw het resultaat was. De wickets werden verdeeld over W peschar 1-22 en Van Alphen 2-33. Donderdag a.s. zal de ploeg van Leighton Buzzard opnieuw zyn op wachting maken aan de Donkere Laan in Bloemendaal. De Engelsen spelen dan tegen een sterke combinatie van Haarlem, ACC, Quick (H) en Sparta, de clubs die Leighton Buzzard op zyn toer- nee in Nederland ontmoette. Het Ne derlandse team treedt aan onder de naam „Haarlem President's eleven" HAARLEM, 18 juli Het tweede team van de Haarlemsche Lawn Ten nisclub heeft het goede voorbeeld van het eerste- en vierde team gevolgd en door een 72 zege op Thor RW 4 pro motie naar de overgangsklasse A ver kregen. Dit promotieduel was al enkele ma len uitgesteld en men vond het niet verantwoord dit nogmaals te doen, hoe wel het weer gisteren voor tennis ongeschikt was. Het was aanhoudend staken en weer beginnen en deze gang van zaken bleef niet zonder invloed op het spel. Tom Okker speelde tegen Blommendaal een voortreffeiyke sing le met een goede forehand en sterk netspel en dit leverde de eerste zege op: 6—2, 63. Hans Steffelaar zorgde voor sensatie door tegen De Boer twaalf games achter elkaar te winnen. Hy keek in de eerste set tegen een 5—0 achterstand op, won niettemin de set met 7—5, nam toen in de tweede set een 5—0 voorsprong om ten slotte met 62 zijn party te winnen. Van We- lie startte stroef, verloor de eerste set met 62, doch kwam hierna op dreef en zegevierde met 61 en 62. Mevr. Steffelaar was in de eerste set tegen het tactische, Indische spel van haar tegenstandster Ohl niet opgewassen (26), dicteerde in de tweede set het spel en bracht de score weer in even wicht (60), om na driemaal onder breking via 44 met 64 te verliezen. Mej. E. Randag won haar single met 63 en 62 van mevr. Hermen en toen mevr. Steffelaar en Okker hun dubbel tot een goed einde brachten (62, 41, 45, 7—5) was de Haarlemse zege een feit. Men staakte het damesdubbel er Thor RW gaf het tweede gemengddul bel en het herendubbel gewonnen. Ontwikkelingslectuur; Braun en Ley, De verovering van het wereldruim; Decorte, Van Heer Halewqjn tot Vrouw Griese; Dominicus, De Vrijmetselarij; De Haes In memoriam Pius XII: Ha zelaar, Giethoorn en het Overijsselse merengebied: Van Kampen. Géén vi sum voor Eden; Sprott, De mens m groepsverband; Gegener, 6000 jaar en het boek. Romans; Baardman, De waterbruid; Christie, De giftige pen; Grashoff, Groe ten aan madame Treva; Schwartz-Bart, De laatste der rechtvaardigen; De Bourbon Busset, Mémoires d'un lion Simenon, Les complices. Dinsdag 19 juli Familiedag van het Haarlems speel- tuinverbond op speeltuin Flora, Jas mijnstraat, voor de afdelingen Cen trum, Flora, Jeugdland en Klaren- hof. Aanvang 10 uur.. Rolschaatswedstrijden van het Haarlems speeltuinverbond op speel tuin D.V.S., Vondelweg, voor de af delingen Delftwijk, D.V.S.. Frans Hals, Nieuw Leven, Patvliet, V.Z.O.D., Weltevreden, te Zaanen. Aanvang 10 uur. Speeltuin Hof van Eden Geuseves- perstraat 9 u. vossenjacht; Speeltuin Zaanenoord Zaanenstraat 9 u. wan deltocht; speeltuin Don Bosco Phoe- nixstraat 10. u openingsfeest; speel tuin Delftwijk Top Naeffplantsoen 10 u. zwemmen; speeltuin Ooster kwartier Bernhard Zweerslaan 10 u. zwemmen; speeltuin Patvliet M. Philipsplantsoen 3 u. excursie Stads- kweektuin. Vorig opening 4(4 Ned 1958 4(4 Ned. 1960 I 4(4 Ned. 1960 II 4',Ned 1959 344 Ned 1953 Staffel 1947 3(4 Ned 1958 3(4 Ned 1948 3(4 Ned 1950 3(4 Ned 1954 3(4 Ned 1955 n B.N U Won bouwl 6 Ned Handel Mil Cert Amsterdam Rubber H V A Senem bah-Ml1 ARM Berke) Patent Calvê-Delft Cert. Dell MtJ Fokker v. Gelder Hoogoven* Mülier Co. Philips Gem.bez. Unilever BUllton 2e Kon Petroleum 50 Holl Amerika Ll1n KL M Kon Ned Stoomb M' K P M Ned Stoomv Mt1 Ommeren Ned Scheepvaart Unie Ken tespaar brieven '57 Rentespaarbrieven '58 2(4 Amsterdam '56 2(4 Amsterdam '58 O 2(4 R'dam '57 AJb. HeUn kl. obL Slot 18/7 101 101 Va lOOtf 98% 94^ 93H 931*, 87% 87% 88% 90 3 4 io9 n 288 114 112 161 158% 544% 520% 312 882% 187.40 186.54 450 300% 771 745% 425 1175 1159 924% 909 431 135 132.61 138% 137 106.90 181 179% 132 164 267% 141 139% 111% 79% 96 98% 122

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 5