Minister Lampe betuigt Rijksregering dank Borsumij ondervindt nog geen nadeel van situatie in Congo Exportcampagne moet leven brengen in Britse economie PAUL VLAANDEREN Het geheim van DE KENNEDY'S NAAR BUITEN Door ingrijpen kon op Curacao orde op zaken worden gesteld Lering getrokken uit aanvaring Ultimatum van Bonn aan SAS Vooruitzichten onzeker ,Wij nemen te veel hooi op onze vork Brittannië dreigt Auto doodt vrouw op bromfiets Politbureau van PKI opgeroepen Vader onderscheidt zijn zoons ERIC DE NOORMAN RIJKSZAKEN IN DE SENAAT Scheepsbotsing voor Raad voor Scheepvaart Inbraak in kantoor in Zwammerdam Hagenaar vrijgesproken Laatste aanbod bij luchtvaartoverleg ENGELAND LEEFT BOVEN ZIJN STAND overvleugeld te worden Tragisch ongeluk Gezin was op weg naar vakantie-adres Emigrant verdronken Jongetje verdronken Voor ondervraging Eerste negerheilige? Onverwachte sleepreis voor de „Humber" Staatssecretaris uit Amerika op bezoek Rundveestapel groter dan 3,5 miljoen Prinses Irene naar Sankt Anton Valse gouden dollars in Rotterdam Chauffeur gedood door vallende betonplaten Toewijzing obligaties KLM slechts gering WOENSDAG 20 JULI 19«s. PAGINA 2 Examens Rijkskweekschool Haarlem 24 De mannen staren elkaar een ogenblik verbouwereerd aan. „Nu bewijst gij zelf, Artor te zijn," zegt een van hen dan opgewon den. „En zei de grootmoeder van de tijd het niet, mannen? Tristan liep met het koningschap in de voetstappen, zei ze. Dat koningschap vertegenwoordigt hij natuurlijk, Artor, die achter Tristan liep. Hoera voor Artor en de vrijheid!" Tristan krabt zich even peinzend de kin, maar dan richt hij zich op en beveelt kort: „Naar de burcht van Agar. Hij mag tonen wat zijn krijgsplan waard is". Ze volgen een smal kronkelend pad over de heuvels en Tristan loopt zwijgend en in zichzelf gekeerd voorop. Eenmaal wendt hij zich om tot Eric en zegt stug: „Ik zal pas geloven, dat ge Artor zijt, als ge het zwaard Axhalibur uit de steen hebt weten te trekken. Want volgens de le gende zal alleen hij, die waarlijk koning is van Wales, dat kunnen". „Ach, dan gelooft ge toch in onze overwinning", antwoordt Eric glimlachend, „want de steen bevindt zich in de gewelven." Hij zwijgt ineens en staart voor zich uit. Vreemd, duidelijk zag hij ineens het beeld van een groot glinsterend zwaard, gestoken in een steen in de gewelven van een burcht. Welke burcht? Dan stat de aanvoerder plotseling stil. Ze bevinden zich aan de rand van het woud, vanwaar ze een wijd uitzicht hebben op de groene vallei beneden hen. Midden in de vallei ligt, op een kunstmatige aarden heuvel een stenen sterkte: Agar's burcht. „En thans het krijgs plan", zegt Tristan, maar zijn koele toon ontgaat de Noorman. „Ik zie water, een groot meer", zegt Eric dan. „De burcht staat onder water. De bewoners vluchten", zegt hij opgewonden. „Maar waar halen we dat water vandaan? Dan zou hier een rivier moeten wezen." Weet ge dat niet?" stamelt Tristan. „Er is een rivier!" ~HIER lf> HET HOTEL EN IK GELOOF OAT PIE CHIGtUS KENT .OP PE VERANDA ONZE ^s4 MENEER CANOm IE.-MÊ 'INHALI6E OUWE DUIVEL- IK HOOP PAT ESN NEUSHOORN JE - RAAKT- EN HARD OOK. r-S"-' ZAL IK PE BRIEF PEP WCHTPOST JMW ^sturen p "ry^ZEKER NIET, s] VI/ PEPDINC-, SMUT IJ l NIET 20 MET I \\Xm'JN 6ELP. SWAN FEATURES SYNDICATE (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG, 19 juli De gevolmach tigde minister van de Nederlandse An tillen, de heer W. F. M. Lampe, heeft dinsdagavond in de Eerste Kamer in het openbaar zijn dank betuigd aan de Rijksregering, die bij de behandeling van het bestuursconflict op Curacao „begrip heeft getoond voor de omstandigheden en gehandeld heeft in overeenstemming met onze gevoelens." Deze verklaring zette een punt achter de beschouwingen die de Kamer de vorige week en dins dag had gewijd aan dit conflict tussen de Eilandsraad en het college van Ge deputeerden van Curacao. De algemene maatregel van Rijksbe stuur, waarbij de Rijksregering het be stuur van het eiland tijdelijk in handen legde van de gezaghebber, de heer Gor- sira, loopt juist donderdag af. Op die dag zal de eilandsraad nieuwe gedeputeer den kiezen. De persoonlijke opinie van de heer Lampe is, dat dit conflict eigenlijk een zuiver interne aangelegenheid van de Nederlandse Antillen is. Omdat de staatsregeling van dit partnerland in het koninkrijk echter nog niet aan het sta tuut is aangepast, kon de Antilliaanse regering zelf met voldoende ingrijpen. Er is wel kritiek geweest op het beleid van de Rijksregering maar de heer Lampe verklaarde dat, tot welke maatregelen ook zou zijn besloten, er altijd iets on bevredigends in zou zjjn gebleven. In ieder geval heeft de genomen maatre- fel aan de verwachtingen beantwoord. !r was een bestuurlijke chaos op Cura cao maar door het ingrijpen van de Rijksregering kon orde op zaken wor den ge teld. In aansluiting op een eerde re verklaring van minister Korthals sprak de heer Lampe wel de hoop uit, AMSTERDAM, 18 juli Elke koers verandering van een schip moet voor tegen- en meeliggende schepen duide lijk waarneembaar zijn en voorts ver dient het aanbeveling ook gedurende buiig weer met afwisselend minder goed en vrjj goed zicht de technische hulpmiddelen aan boord voor de navi gatie te gebruiken. Deze conclusie trok de heer J. Metz, hoofdinspecteur voor de scheepvaart, vandaag voor de raad voor de scheep vaart naar aanleiding van de aanva ring tussen het s.s. „Lindekerk" en het Britse s.s. „Westbay" 3 maart j.l. bij het vuurschip Terschellingerbank. De „Lindekerk" was in buiig weer met 6000 ton lading uit Hamburg op weg naar Triest. Ter hoogte van het lichtschip ontdekte de wachtdoende eerste stuurman J. C. Park uit Am sterdam dat het Engelse schip recht op de „Lindekerk" invoer. „Wij gingen hard naar stuurboord, maar tegen de verwachting in haalde de Engelsman uit naar bakboord," ver klaarde de kapitein van de „Lin dekerk", T. Meijer uit Nunspeet. „We begrepen de vreemde manoeuvre van de „Westbay" niet. Hoewel we nog met volle kracht achteruit voeren, was een aanvaring niet meer te voorkomen. We schampten elkaar." De hoofdinspecteur van de scheep vaart meende uit deze aanvaring twee leringen te moeten trekken, waarbij hij zich niet in de schuldvraag van de ka pitein van het Engelse schip wilde ver diepen. Naar zjjn mening is het beleid aan boord van de „Lindekerk" juist geweest. De raad voor de scheepvaart zal bin nenkort vaststellen of in deze zaak een onderzoek naar de schuldvraag moet worden ingesteld. DEN HAAG, 19 juli De rechtbank heeft vandaag een reeds herhaaldelijk wegens inbraak veroordeelde Hage- maar vrijgesproken van het openscheu ren van een brandkast, in de nacht van 7 op 8 april in Zwammerdam. De officier van justitie had tegen hem een gevangenisstraf geëist van anderhalf jaar en ter beschikking stelling van de regering. De man heeft het plegen van de in braak van het begin af ontkend, on danks de sterke aanwijzingen die er' tegen hem bestonden. Reeds een maand voor de inbraak werd hij in Zwammer dam gesignaleerd, toen hij het kantoor gebouw stond te bekijken, waarin la ter zou worden ingebroken. Ook in de nacht voor de inbraak is hij te Zwam merdam gezien. De recherche vond naast de opengescheurde brandkast een voetafdruk, die overeenkwam met het patroon van verdachte's sokken. Deze sokken en pantalon hingen 's morgens vroeg na de inbraak te drogen in 'smans woning. Zij waren kennelijk even te voren uitgewassen. Voorts vond de recherche in het huis een compleet stel inbrekerswerktuigen gewikkeld in een voorschoot, waarop soortgelijke stof werd aangetroffen als tussen de wanden van de opengescheurde brandkas*.. De Hage naar weet dit alles aan een toevallige samenloop van omstandigheden. De Haagse rechtbank acht het wettig en overtuigend bewijs in deze zaak niet ge leverd en stelde de man onmiddellijk in vrijheid. HAARLEM (Hoofdakte-examens) Geslaagd voor de gehele akte: de da mes J. Keddeman, Halfweg; E. Har ders, Heemstede en de heren P. v. Veen, Den Helder; W.J. v. d. Horst, IJmuiden; H. G. Duin, /Heiloo; J. Boer den, Amsterdam; V. M. King, Amster dam; A. Strijker, Amersfoort; H. J. Derksen. Amstelveen; J. G. Meen- horst, Haarlem; C. G. M. Veenhof, Amsterdam. Voor gedeelte A: de dames J. Th. W. Nelick, Amsterdam; J. M. dè Kruif, Driehuis en de heren W. A. Fichtmüller, Amsterdam; A. Th. Boo kelmann Amsterdam; voor gedeelte B: de dames M. G. H. Verlaak, Castri- cum; de heren F. Warnaar, Wijde Wor- mer; L. J. van Schaick, Schagen; A. Crom, Purmerend: W. v. d. Meent, IJmuiden. Afgewezen voor gedeelte A 9 en voor gedeelte B 6 kandidaten. f?? dat een dergelijk conflict zich niet zal herhalen. De senaat sprak over de begroting van het kahinet van de vice-minister president, dat de zaken behandelt, waarbij Nederland en de partnerlanden betrokken zijn. Minister Korthals zei tij dens dit debat o.a. dat de Nederlandse regering open staat voor elk overleg over wijzigingen in het statuut, ook als dat principiële wijzigingen zouden zijn. De basis van vrijwilligheid staat voor op, meent de minister. Er is echter van de partnerlanden nog geen voorstel voor een Ronde Tafelconferentie ontvan gen. De gedachten zijn nog niet „uitge kristalliseerd". De gevolmachtigd minister van Suri name, mr. dr. R. H. Pos, opperde de mogelijkheid dat bij de bespreking van Rijkszaken in het Nederlands parle ment (dat tevens Rijksparlement is) ge delegeerden van Suriname en de Neder landse Antillen in de gelegenheid zou den worden gesteld aan het debat deel te nemen. De begroting werd z.h.s. aangeno men. BONN, 19 Juli (Reuter) Volgens welingelichte Westduitse kringen te Bonn hebben Denemarken, Noorwegen en Zweden tot donderdag de tijd gekre gen te reageren op een „laatste aan bod" van de Duitse bondsrepubliek in zake de landingsrechten van de Scandi navian Airlines System (SAS). Als het aanbod zou worden afgewezen, zou West-Dultsland zelf een beslissing ne men. Het huidige luchtvaart-akkoord, dat op 15 juli afliep, is tot donderdag verlengd. 99 John Kennedy, de democratische kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap, is met zijn vrouw Jacqueline uit Los Angeles naar zijn zomerverblijf te Hyannis in de staat Massachusetts vertrokken. Hij wil hier na de drukte van de demo cratische conventie en zijn verkiezing een week met zijn gezin doorbrengen en enige dagen wijden aan besprekingen betreffende de komende verkiezingscam pagne. De foto toont Kennedy met zijn vrouw bij de aankomst op het vliegveld Hyannisport. (Van onze Londense correspondent) LONDEN, 19 juli Op initiatief van de Britse regering zijn gisteren vier honderd vertegenwoordigers van de Britse industrie en van de Britse Ka mer van Koophandel te Londen bijeen gekomen. Men kan deze bijeenkomst beschouwen als een van de sympto men van ongerustheid over de vor ming van de E.E.G, en over de dyna mische groei van de West-Europese in dustrie en export. Het begint tot Brit tannië door te dringen dat de goudre serves van Italië, dat in Engeland be schouwt wordt a)g economisch achter lijk, die van Groot-Brittannië overtref fen, en dat de West-Duitse reserves het dubbele bedragen van die van Brittan nië. De regering heeft derhalve het initia tief genomen voor een intense uitvoer- campagne, en gisteren sprak Macmil- lan zelf de bijeenkomst van industriëlen toe en deed een beroep op hen om meer ondernemingslust te tonen in de uit voer en om collega's, die tot heden niet hadden bijgedragen tot de Britse export, over te halen hun aandacht te richten op het buitenland. De bijeenkomst van gisteren zal wor den gevolgd door een aantal regionale conferenties in geheel Groot-Brittannië, en verschillende ministers zullen pro vinciale bijeenkomsten van industriëlen aansporen het hunne bij te dragen tot de verhoging van de Britse export. Deze nieuwe exportcampagne, wel ke tot doel heeft enig leven te bren gen in de luie economie van Brittan nië, heeft een enigszins sombere ach- NUNSPEET, 18 juli Vandaag Is de 46-jarige mevrouw Peter-Soman uit Emmen dodelijk verongelukt op de Rijksweg te Nunspeet, toen zij op haar bromfiets van het rijwielpad raakte en op de rijweg door een auto werd aan gereden. Een kwartier na aankomst in het ziekenhuis overleed het slchatoffer. Het achterop haar bromfiets gezeten dochtertje liep slechts lichte verwon dingen op. Mevrouw P. was met haar man en twee kinderen op weg naar een vakantie-adres in Haarlem. VOORTHUIZEN 18 juli Toen de 52-jarige A. van Beek uit Voorthuizen, op weg naar huis, de Overhorsterweg overstak, werd hjj gegrepen door een personenauto. Van B, was op slag dood. (Van onze correspondent) OLDENZAAL, 19 juli Bij de fami lie Borghuis in de buurtschap Beunin- gen, gemeente Oldenzaal, is bericht ont vangen dat hun 27-jarige zoon F. Borg huis, die enkele jaren geleden naar Canada emigreerde, bij het zwemmen is verdronken NIEUW-BUINEN, 18 juli - Een vierjarig jongetje van de familie Wel ters is vanavond in het Zuiderdiep ge raakt. Na enige uren dreggen is het jongetje levenloos opgehaald. tergrond, welke de Daily Mail van hedenochtend inspireerde tot een neerslachtig hoofdartikel. Het blad herinnert eraan dat Brittannië bijna 700 miljoen gulden heeft verspild aan het nu prijsgegeven Blue Streak- project, en meer dan 800 miljoen gul den aan de Victor-II bommenwer per. En nu schijnt de regering de con structie te overwegen van een nieuw supersonisch passagiersvliegtuig, een project waarvan de kosten op ander half miljard gulden worden geraamd. „Wjj hebben teveel hooi op onze vork", aldus klaagt het blad, dat er verder op wijst, dat Engeland uitmun tende sociale voorzieningen heeft, en op grote schaal huizen en scholen bouwt, maar in tegenstelling met Ita lië en Duitsland niet beschikt over een toereikend wegennet of gemoderniseer de spoorwegen. „Brittannië", aldus het blad, „is niet langer de rijkste, machtigste en groot ste van de grote mogendheden", aldus het blad. „Wij behoren zo verstandig te zijn dit te beseffen". Dit alles is slechts een variatie op een klacht wel ke mer. de laatste tijd veelvuldig hoor de in Engeland, namelijk dat het land boven zjjn stand leeft en moet leren inzien dat het dreigt overvleugeld te worden door meer dynamische eco nomieën zoals die van West-Duitsland en Japan. DJAKARTA, 19 juli (AFP) Het militaire opperbevel in Djakarta heeft het gehele Politbureau van de P.K.I-, de Indonesische communistische party, met inbegrip van de secretaris-generaal, Aidit, verzocht voor een ondervraging voor de militaire inlichtingendienst te verschijnen, zo is vandaag in Djakarta bekendgemaakt. De woordvoerder van het opperbevel, luitenant Eddy, heeft verklaard, dat deze ondervraging zou gaan over de verklaring die de partij vorige week heeft gepubliceerd en waarin ernstige kritiek werd geoefend op de regerings- politiek van» het afgelopen jaar en waarin geopperd werd het kabinet te wijzigen. Deze verklaring is versche nen in het partij-orgaan „Harian Rakjat", dat onmiddellijk een verschij ningsverbod kreeg opgelegd. Luitenant Eddy verklaarde dat de verklaring van de partij ongerustheid en verwarring in de gemeenschap had ge wekt en het gevaar inhield het gezag van de centrale regering rechtstreeks te verminderen. Het bewind in Djakarta heeft het be sluit om de communistische leiders te ondervragen rtiet volledige instemming van president Soekarno genomen, al dus heeft de Indonesische woordvoer der meegedeeld. VATICAANstad, 19 juli UPIDe Heilige Congregatie der Riten in Vati caanstad heeft vandaag de zaak van heiligverklaring besproken van een za lige lekenmartelaar uit Oeganda, Karo- lus Lwanga, op 15 november 1885 ter dood gebracht op last van koning Noeanga van Oeganda. Tegelijk met Lwanga werd nog een aantal andere katholieke negers ge dood omdat ze hun geloof niet wilden afzweren. Paus Benedictus XV verklaarde Lwanga in 1920 zalig. Paus Pius XII proclameerde hem later patroon van de Katholieke Actie in Afrika, Lwanga daarmee ten voorbeeld stellende aan de leken christenen op et zwarte conti nent. Indien de zalige Lwanga door de Congregatie der Riten ter heiligver klaring aan de paus zal worden voor gedragen, kan dit nog geruime tijd ver gen, gezien het uitputtende onderzoek dat eraan moet voorafgaan. ROTTERDAM, 19 I\jbe- riaanse m.s. „Continental Pioneer", on derweg van Belfast naar Canada, ver loor ongeveer zeven honderd mijl oost van Cape Race zijn schroef. De sleep boot „Humber" van L. Smits en Co's internationale sleepdienst, die toeval lig ook op weg was naar Canada, ving de noodseinen van de Liberiaan op en wijzigde haar koers. Reeds twee da gen later, 14 juli, werd de sleepver- binding tot. stand gebracht. Hoewel de „Cantinental Pioneer" met zijn ruim negenhonderd ton een vrij zware vracht is voor de „Hum ber", maakt het transport een behoor lijke voortgang. Het wordt om streeks 22 juli in Halifax verwacht. DEN HAAG, 19 juli Vanmorgen op de marine-vliegbasis Valkenburg aangekomen de Amerikaanse staatsse cretaris van marine, de heer William B. Franke. Hij brengt een tweedaags bezoek aan Nederland, tijdens welke hij de staatssecretaris van Defensie, dë heer P. J. S. de Jong, de voorzit ter van het comité verenigde chefs van staven, vice-admiraal H. H. L. Propper, de bevelhebber van de Ne derlandse zeestrijdkrachten, vice-admi raal, L. Brouwer en de Amerikaanse ambassadeur in ons land, de heer Phi lip Young zal ontmoeten. DEN HAAG, 19 juli Naar aanlei ding van de politieke toestand in de Congo heeft het bestuur van de Borneo Sumatra Handelmaatschappij te Den Haag bij de aanvang van de vandaag gehouden jaarlijkse vergadering van aandeelhouders aan de hand van de meest recente berichten de volgende verklaring afgelegd, betreffende haar vestigingen in dit deel van Afrika. Uit Leopoldstad, Elisabethstad en Stanleystad werden inmiddels vrouwen en kinderen geëvacueerd, zonder dat ernstige moeilijkheden door hen wer den ondervonden. De Nederlandse en Belgische employé's zijn allen op hun post gebleven en ook zij bleven be spaard voor ernstige moeilijkheden. De drie Congo-kantoren en het kantoor te Usumbura beschikken dus over een voltallige bezetting. De ontvangen be richten over voorraden en eigendom men zijn geruststellend. De kantoren meldden alle, dat tot nu toe geen dief stallen of plunderingen hebben plaats gevonden. In dit verband deelde het bestuur mede dat de voorraden en eigendommen van de Borsumij in de Congo tijdig voor een bedrag van rnim 4 miljoen bij Lloyds Londen, tegen „rlots and civil commotion" in Belgi sche francs werden verzekerd. Maar waar echter tegenover de verplichtin gen in buitenlandse courant wel trans ferrechten bestaan, doch geen valuta contracten kunnen worden afgesloten en ook de debiteurenpositie niet verze kerd kan worden, is het duidelijk, al dus de bestuursverklaring, dat de ver dere ontwikkeling in de Congo de re sultaten van het lopende boekjaar nog in belangrijke mate zullen kunnen be ïnvloeden. Aangezien de verbindingen in de Con go tussen de diverse kantoren onder ling momenteel zeer moeilijk zijn, wor den de directieven voor de verschillen de Kantoren rechtstreeks van het hoofd kantoor te Den Haag gegeven. Bij de rondvraag stelde de directie nogmaals uitdrukkelijk dat hoewel zij optimistisch is wat betreft de resul taten voor 1960, er wel degelijk risi co's in de Congo zijn. Tot op heden is echter alles normaal verlopen. De transfergelden kwamen normaal bin nen. De op handen zijnde onafhankelijk heid van Nigeria was voor een der aan deelhouders aanleiding te informeren of deze politieke omschakeling nog invloed zal uitoefenen op de resultaten van de drie jaar oude vestiging aldaar. Het bestuur antwoordde hierop dat dit uiter aard niet te voorspellen valt maar ver wacht wordt, dat bij deze omschakeling geen ongeregeldheden zullen optreden. De bankschuld ad circa 17 miljoen baarde een der aandeelhouders zorg. Hij vroeg zich af of dit krediet voldoen de verzekerd was. By de Borsumij zjjn alle kredieten op ongedekte basis, dus volledig vrij. Uiteraard zijn zij opzeg- UTRECHT, 19 juli Uit het resul taat van de veeteUingen mei 1960 blijkt, dat de rundveestapel met ruim 100.000 stuks of drie procent is uitgebreid. De ze toeneming heeft zich in hoofdzaak voorgedaan in de categorieën vee, die met de melkproduktie verband houden. Zo waren er in mei 1960 ongeveer 60.000 melk- en kalfkoeien en 17.000 stuks drachtig jongvee meer dan twaalf maanden daarvoor. Ook de ca tegorie mestkalveren is nogal uitge breid, namelijk met 20.000 stuks. De totale rundveestapel omvatte in mei 1955 ruim 2.994.500 dieren en in mei 1960 ruim 3.501.600. In die vijf jaar is vooral de categorie mestvee aanzienlijk in omvang toegenomen. Ver der verwacht men dat er van begin juni af tot aan het eind van dit jaar ruim 300.000 slachtvarkens meer be schikbaar zullen komen dan in dezelf de periode van 1959. baar. een der aandeelhouders kon het optimisme van het bestuur over de sa menwerking met de T.O.H.M. niet de len. Tot nog toe heeft deze samenwer king geen cent opgeleverd, aldus aan deelhouder. Het bestuur merkte naar aanleiding hiervan op, dat de T.H.O.M. in Afrika een sterke positie inneemt. De politieke situatie van dit werelddeel werkt echter remmend op de activitei ten van de vennootschap. Het belang, dat de Borsumij bjj de T.H.O.M. heeft bedraagt circa 30 pet. Onder de krediteuren ad circa 14V» miljoen zitten geen stille reserves. Er Is dus geen rekening gehouden met eventuele belastingmeevallers wat be treft Indonesië. Tenslotte machtigde de vergadering de raad van advies tot herziening van de directiesalarissen, welke in de laat ste 25 jaar niet werden aangepast. De jaarstukken werden met algemene stemmen goedgekeurd. INNSBRUCK, 19 juli (Reuter,ANP) Prinses Irene zal van 24 tot 27 ju li een particulier bezoek brengen aan Sankt Anton, de Oostenrijkse winter sportplaats waar de koninklijke fami lie vaak heeft vertoeft. Zjj zal daar heen reizen van Lausanne uit, waar zy op het ogenblik verbiyft. ROTTERDAM, 19 juli De politie heeft by een juwelier gouden munten van twee en halve dollar in beslag ge nomen. De man had de munten in Ita lië gekocht. Een deskundige heeft nu uitgemaakt, dat de dollarstukken falsi- ficaten zh'n. Men heeft proces-verbaal opge maakt ten dienste van de Italiaanse politie. Gouden twee en halve dollar stukken zijn nog steeds in de circula tie. ROTTERDAM, 19 juli Op pier zes aan de Waalhaven is vanmorgen de 35- jarige chauffeur A. de Groot uit Ca- pelle aan de IJssel getroffen door een hys betonnen platen van ongeveer 800 kg. De man werd op slag gedood. Het ongeval gebeurde doordat er een draad brak van het hystuig waarmede de be tonnen platen werden vervoerd. AMSTERDAM, 19 juli Naar wij van emittenten vernemen is op de uitgifte van f 50 min. 5 procent 15rjarige obli gaties Koninklijke Luchtvaart Maat- schappy zodanig ingeschreven, dat de toewijzing slechts gering zal zijn. Het was een zeldzame gebeurtenis in de plaats Colmar, toen een vader zijn beide zoons een hoge onderscheiding overhandigde. Het was kolonel Baudart, die tijdens de plechtige uitreikingen van onderscheidingen het ridderschap in het Legioen van Eer aan zijn zoons, de kapiteins Claude en Jean opspelde.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2