Ook Bloemendaal voorstander van bestuurlijke commissie ZEVENDE LUSTRUM VAN „ONZE GEZELLEN" Bloeiende sportvereniging in Haarlem-Noord Berg-etappe ging de Ronderijdertjes flink in de benen zitten Aöemda voor Haarlem HAARLEMSE MUGGENRONDE Drie jongens op auto ingereden Opperbeste stemming waarborg voor welslagen van de tocht Klassementen VRIJDAG 22 JULI 1960 PAGINA 5 AMSTERDAMSE HAVENPLANNEN Burgerlijke Stand Haarlem Tentoonstelling van 17e eeuwse schilderkunst in Zandvoort koelkasten diepvriezers Sport- en feestprogramma Aerdenhout, Bloemendaal en Zandvoort zonder stroom Negenjarig jongetje tegen personenauto Een dode en een gewonde op de Schipholdijk Praktijkexamens r.-k. Handels-Avondschool Donderdag 28 juli ruil beurs in „Het Baken" Jaarvergadering Sint- Vincentiusvereniging Films Toneel Muziek Diversen Waterstanden Moederprijzen Slotavond Mariaschool Kapelaan Alleman ontvouwt nieuw plan voor jeugdwerk Auto-cross in Heemskerk BLOEMENDAAL, 22 juli Ook de gemeenteraad van Bloemendaal heeft zt)n instemming betuigd met het voor del van de Velsense raad om een be stuurlijke commissie te benoemen ter behartiging van de kanaaloeververbin dingen, waarin behalve het Rijk en de Provincie ook een aantal gemeenten in Kennemerland en omgeving zitting zul len moeten hebben. Dit voorstel was vervat in een brief van het Velsense gemeentebestuur met betrekking tot de ontwikkeling van het noordwestelijk deel van de Randstad Holland. De he ren Fijen (KVP) en Jacobson (WD) hadden aanvankelijk voorgesteld, dat de Bloemendaalse raad een eventuele adhesie zou opschorten, totdat ook het Amsterdamse standpunt over deze kwes tie bekend zou zijn. Toen de heer Kap- teijn (PvdA) evenwel met een aantal klemmende argumenten had betoogd, dat Bloemendaal in een dergelijke com missie niet zou mogen ontbreken, bleek alle tegenzin als sneeuw voor de zon te zijn verdwenen. Eerder had de voorzitter, burgemees ter dr. D. H. Peereboom Voller ver klaard, dat het verzoek van Velsen min of meer een uitvloeisel is van de langzaam op gang komende samen werking tussen de gemeenten in Zuid- Kennemerland. De kwestie van de ka- haaloeververbindingen is niet een zaak van Velsen alleen. De Amsterdamse havenplannen zullen een rechtstreekse invloed hebben ap het gebied van Zuid- Kennemerland. Daar komt bij, dat de ontwerpers van de Amsterdamse plan nen hoegenaamd geen rekening hebben gehouden met het bestaande streek plan vöor Zuid-Kennemerland en ook geen contact hebben opgenomen met de gemeenten, welke het sterkst er door zullen worden beïnvloed, namelijk Haar lem, Haarlemmerleide en Velsen. Maar daar gaat het in eerste instantie niet om. Belangrijker is of Bloemendaal op de hoogte wil blijven en dat kan, wanneer het instemt met het Velsense voorstel om een bestuurlijke commis sie te benoemen, die de toekomst gaat bespreken. Overigens leverde de gemeenteraads vergadering weinig nieuws op. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad ak koord met het voorstel van het college om een lening van 267.000 aan te gaan met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten. Een groot gedeelte van het geld zal worden aangewend voor de aanleg en verbetering van wegen en voetpaden. Verder werd een kre diet van 3.000 voor extra onder houd voor vier en twintig woningwet woningen aan de dr. J. van Deventer- laan verleend. Tijdens de rondvraag liet de voorzit ter blijken, dat hij zeer was ingenomen met de opkomst van Bloemendaalse in gezetenen, toen enige tijd geleden ter controle van eigen snelheidsmeters een test met de Gatsometer was gehouden. Uit een voorlopig onderzoek is komen vast te staan, dat de meters van de meeste voertuigen in orde bleken. Me vrouw Fahrenfort (VVD) toonde zich nogal verontrust over de mening van de provinciale waterstaat, die blijkens een uitvoerig rapport op het stand punt blijft staan, dat de weg-De Ra- nitz in de oost-west verbinding door de agglomeraties Heemstede-Haarlem en Bloemendaal naar Zandvoort niet behoeft te worden aangelegd en dat de voorkeur dient te worden gegeven aan een weg door het noorden van Aerdenhout. De burgemeester stelde haar gerust door mede te delen, dat de conclusies van het rapport waren ontleend aan de uitslagen van een aan- JnJ- Sehouden verkeerstellingen. Sindsdien is de situatie wel enigszins gewijzigd. Bovendien dient men niet te vergeten, dat het rapport werd samen gesteld door tegenstanders van het nlan-De Ranitz. Daar komt bü, dat de Raad van State, bij welke instantie od het ogenblik het hele probleem van de wegen in en rondom Haarlem in behandeling is, nog geen enkele beslis sing heeft genomen. Dan was er nog het verzoek van BEVALLEN van een z°on:H. Krol de Vogel; A. van Geens-Medenblik. BEVALLEN van een zoon: T. C. Broekhuizen-Lagerweij: cij® Wensveen-Rijpma; E. Peters-Schoon hoven; P. S. Burger-Loogman; i>.J. van Heijningen-Hagedoom; M. J. an Weel-de Koninck; G. M. Stroosmjder- van Bakkum BEVALLEN van een dochter: J. A. Schaart-Oldenburg: M. Elshout-rsee- rendonk; E. M. G. Wessel-Schimmei, C. C. M. Eliens-Koeleman. BEVALLEN van een dochter: G. de Boer-HouwelingJ. van Zijverden-Tim- mers. ONDERTROUWD: B. Kraaijenhagen en M. Landstra; H. Breems en A. J» Vlaming; B. J. Weetink en M. T. Vree- negoor; J. Beelen en M. B. H. Coelen; C. Otter en M. J. E. Roest; A. A. van der Lem en .T. de Klerk; W. Wijk huizen en T. van der Niet; J. H. A. A. van Kleeff en W. M. J. C. Hummeling; P. H. H. Bekker en A. N. Rozendaal; T. G. W. Boks en A. Kol; J. Posthumus en G. van Staveren; H. Kaspér en A. C. van der Kort; J. E. Staats en I. Visser; J. van Waadenoyen Kernekamp en M. J. Reis; L. M. Honcoop en I. M. M. Allart; R. J. Sindorf en T. H. H. van Nuus; H. J. F. Niemeijer en J. Homoet; R. Buser en R. Vermeer; H. M. He- tem en M. T. van Hoof. ONDERTROUWD: J. P. Hijmans en M. H. Hartloper. GEHUWD: J. L. Heeremans en T. Winkel; N. C. Meulenbroek en H. M. Alberti; J. G. Meijnckens en M. T. Ba- rends; N. S. M. Ruurda en C. P. J. van der Meer; S. Weijers en J. Wou denberg; W. van Slooten en F. A. Hirs; H. de Jonge en M. Boom; G. J. H. van Sutphen en G. H. M. van Sinther; P. S. Goedhart en E. M. van Boekei; W. M. G. Peters en C. M. A. Rademaker; C. W. Stut en C. M. T. van der Linden; J. N. M. Bulters' en E. C. Schornagel; H. F. J. Verhoeven en M. H. Riko; L. van der Zwalm en M. C. C. van Breda; G. de Jong en J. H. Portegies; A. G. van Riessen en J. J. Storm; A. H. Treebisch en E. Hoogakker; G. van Zanten en H.Leunk. GEHUWD: P. J. C. van den Bos en F. M. van den Haak; L. Kloesman en M. W. Beaux: E. C. Vermeulen en A. J. Go bel; B. J. van der Vossen en E. Jansen; S. van Gooi en J. M. C. Ullers; H. J. Holtkamp en H. L. M. E. van Weezenbeek; K. B. de Feber en C. M. Huneker; F. M. Hulsebosch en J. M. Verzeilberg. OVERLEDEN: J. Teeuw, 45 j., Ha- zepaterslaan; A. van Leeuwen, 67 j„ Kamperlaan; H. P. Kropman, 68 j., Vergierdeweg; W. Nijenhuis, 80 j., Soendastr.; H. M. Le Grand, 62 j., Delftlaan; G. Snoeks, 57 j., Midden leg; J. J. Schutte, 67 j., Gasthuisvest; P. W. T. Klarenbeek, 59 j., M. v. Heemskerkstraat; C. Wijhenke, 71 j., Craijenesterlaan; M. van Zelst-Wrr- hierdam, 52 j., Zonnebloemstr. OVERLEDEN: E. B. L. Hooger- heets, 52 j. v., O. de Bruijnstr.; J. Zijl stra, 66 j., Wilhelminastr.C. M. H. van Dam-van Zijl, 85 j., Gasthuisvest. een raadslid of het college van B. en W. er bij de K.L.M. op zou wil len aandringen, de route van sommi ge vliegtuigen over het openluchtthe ater tè „verleggen". „Bloemendaal ligt praktisch op Schiphol", was de commentaar van de voorzitter. Toch zou het misschien zin hebben, ver onderstelde mevrouw Fahrenfort, die meende, dat de K.L.M. haar vlieg tuigen expresselijk óver het open luchttheater laat vliegen om op die manier de passagiers in de gelegen heid te stellen vanuit de lucht een blik te werpen op het fraai aange legde park» ZANDVOORT, 22 juli Van 2 tot en met 8 augustus zal in het Gemeen schapshuis te Zandvoort een tentoon stelling worden gehouden getiteld „Stad en Landschap", zijnde een ex positie van schilderijen van 17e-eeuw- se meesters, onder andere Albert Cu.vp, Jan van Goyen, Jacob van Ruysdael, Philip Wouwermans. De schilderijen zijn afkomstig van het Rijksmuseum, het Mauritshuis en van de Dienst voor 's Rijks Verspreide Kunstvoorwerpen. De tentoonstelling, welke tot stand komt in samenwerking met de Culturele Raad Noord Holland en de gemeente Zandvoort, wordt ge organiseerd door de Stichting Culture le Kring 't Helm. De expositie is dagelijks geopend van 10-12 uur, 15-17 uur en des avonds van 8-10 uur. Advertentie levering via uw handelaar Imp. KÖNIG N V. - AMSTE8DAM ROTTERDAM - ALMELO VENLO HAARLEM, 22 juli De r.k. Sport vereniging in Haarlems noordelijke stadsdeel, „Onze Gezellen", herdenkt dezer dagen het 35-jarig bestaan. Hoe wel deze leeftijd niet tot de kroonda- ta mag gerekend worden, willen de Gezellen aan hun zevende lustrumvie ring toch extra glans geven met enke le festiviteiten en diverse sportgebeur tenissen. Bovendien wil men probe ren de talrijke leden uit het „grijze" verleden in de feestviering te betrek ken. Een plechtige Mig in de parochie kerk van O. L. Vrouw van Zeven Smar ten, gevolgd door een gemeenschappe lijk ontbijt in de feestzaal Noord op zondag 24 juli vormt de ouverture. De dag wordt besloten met een ere-wed- strijd tussen Onze Gezellen en het Be- verwijkse D.E.M. Een adspiranten- en juniorentoernooi op zaterdag en zon dag a.s. is een ander alternatief on derdeel van de sportieve viering. Het 35-jarig bestaan van „Onze Ge zellen" geeft de gelegenheid iets van de geschiedenis van deze sportvereni ging te releveren, vooral op dit ogen blik nu „Onze Gezellen" meer dan ooit de belangstelling vraagt van een groot deel van Haarlems sportlievende jeugd. Want, begonnen als simpele voetbalclub, heeft „Onze Gezellen" zich vooral in de na-oorlogse jaren ont wikkeld tot een grote sportvereniging, waarin naast voetbal ook de honkbal-, softbal- en voileybalsport druk en met succes worden beoefend. Weinig leden van „Constantia", de naam waaronder men in juli 1925 startte, zullen vermoed hebben, dat hun clubje, door kapelaan Vreeswijk gesticht, zou uitgroeien tot een mach tige sportvereniging. Vooral niet, om dat de belangstelling van de zjjde van het katholieke volksdeel in die eerste jaren van het Rooms voetbal nu niet bepaald denderend was. Wel waren de sporttechnische pres taties ongetwijfeld de moeite waard. De club belandde met steun van later bekende voetballers als Jacob en Jan Lindström, Cees Heesakkers, Piet El frink, Piet de Reus en Kic-k Smit via de derde klas DHVB in de eerste klas van de IVCB. Het kampioenschap van de DHVB werd tijdens de viering van het eerste lustrum behaald met pro motie naar de IVCB. „Onze Gezellen" sleepte bijna het eerste klas kampioen schap in de wacht, maar werd in de alles beslissende strijd door Volendam met 2-1 verslagen. Nog zien we Volen- dams beroemde linksbuiten Koning het beslissende doelpunt scoren en daarna aanvoerder Piet Elfrink zijn Volendam- se collega de hand schudden om hem te feliciteren met het behaalde resul taat. Bij de bekende fusie werd „Onze Gezellen" ingedeeld in de derde klas se, maar Halfweg verdrong de Haar lemse club tenslotte uit deze klasse en thans is de jubilerende club al jaren lang een sterke en gevreesde vierde Klcisser. Vraag echter niet aan de bestuurs leden uit de eerste periode hoeveel moeite het gekost heeft de zaak finan cieel rond .e krijgen. We zien nog de zorgelijke trekken op het gezicht van ome Piet bchoorl, eerst voorzitter, la ter een zuinig, maar uiterst bekwaam penningmeester die door een sober be heer de eindjes aan elkaar wist te knopen, bn -oeR wjj dezer dagen op het Haarlemse Stadhuis een onderhoud hadden met de heer J. j. Loerakker, hoofd van de afdeling Pensioenen <_n Sociale Verzekeringen van de gemeen te Haarlem, die 21 jaar lang het se cretariaat van Onze Gezellen heeft waargenomen en thans met Jan Lind ström ere-lid van de vereniging is werd het ons eens temeer duidelijk, dat het leiden van een Roomse voetbal club bepaald geen eenvoudige zaak was. Veel bewondering toonde de heer Loerakker voor het huidige bestuur. Met de heer A. Overtoom, de bekwa me voorzitter en verzorgen van het clubblad, aan het hoofd, kan O.G. de toekomst met een gerust hart tege moet zien. Deze wordt bijgestaan door de heren V d. Putten en Peterse, resp. als se cretaris en penningmeester. De laatste Th. v. d. Putten, de huidige ^secretaris van „Onze Gezellen". verkeert (dank zij de voetbalpool) in gunstiger omstandigheden dan zijn gro te voorganger „Ome Piet Schoorl". Se cretaris V. d. Putten, sedert enige we ken na de oprichting lid van de club, staat voor de moeilijke taak de voet sporen te drukken van zijn eminente voorganger Jan Loerakker. Een ijveri ge jeugdcommissie met de heren Eerd- mans, Mohr en V. d. Ploeg als grote figuren zorgen er voor dat „Onze Ge zellen" zich om -de toekomst niet be zorgd hoeft te maken. Zaterdagmiddag om twee uur wordt een aanvang gemaakt met het adspi ranten B-toernooi waaraan deelnemen in poule A: Bloemendaal, DSK, DSOV, DIO en Onze Gezellen. In poule B: Spaarndam, DCO, IEV, Van Nispen en Vogelenzang. Zondag om half een begint het junioren B-toernooi met als deelnemers in poule A: IEV, DIO, Vel sen, Terrasvogels en GVO. In poule B: DCO, van Nispen, DSOV. WSV en On ze Gezellen, 's Avonds om zeven uur ere-wedstrijd Onze Gezellen-DEM. De zondag wordt ingezet met een plechtige Mis om half acht in de pa rochiekerk van O. L. Vrouw van Ze ven Smarten, gevolgd door een gemeen schappelijk ontbijt in feestzaal Noord. Op zaterdag 30 juli een adspiranten A-toernooi, zondag 31 juli junioren A- toernooi en op zondag 4 september het Kennemerlandtoernooi voor de senoi- ren. waaraan deelnemen Onze Gezelle, TYBB, Velsen en WSV'34. Op 2. okto ber a.s. volgt een grootse feestavond in de Concertzaal. OVERVEEN, 22 juli Aerdenhout 0", uLnoordelÜk gedeelte van Zandvoort hebben gistermiddag van tien minuten voor twaalf tot half een precies zonder elektrischestroom gezeten Dit was het gevolg van een ongelukki ge manouvre van een dragline-machi nist die bij graafwerkzaamheden aan de Cearalaan, tussen een aantal wor telstronken een voedingskabel van het elektriciteitsnet meetrok. De storing Hon ongeveer veertig minuten door de P.E.N. dienst opgeheven worden. SASSENHEIM, 22 juli Woensdag middag omstreeks half vijf liep een 9-jarig jongetje uit Sassenheim ter hoogte van de Warmonderdam met zijn vriendje worteltjes te gooien naar passerende auto's. Toen de bestuurder van een der ge raakte auto's remde schrok het jonge tje hiervan zodanig dat hij lopende op het westelijke rijwielpad plotseling de Hoofdstraat overstak zonder op het verkeer te letten en door een uit de richting Leiden komende auto werd ge schept. Hierbij liep het jongetje een hersenschudding en ernstige schaaf wonden op. Nadat hij ter plaatse ver- boriden was, is hij naar zijn woning overgebracht. De auto werd flink be schadigd. HOOFDDORP, 21 juli Vanmiddag Is de vijftienjarige Robert Scheelings uit Haarlem op de Schipholdyk onder Haarlemmermeer dodelijk verongelukt. Zijn elfjarig vriendje P. A. Corver, even eens uit Haarlem, werd zwaar gewond. Een derde kameraadje, de twaalfjarige J. M. Hagen uit Haarlem, bleef onge deerd. De drie jongens kwamen per fiets van de richting Schiphol, toen een voor hen riidende auto plotseling moest stop pen. Uiterst rechts stond een groente wagen geparkeerd, en omdat er een vrachtauto van de andere kant aan kwam kon de auto niet verder rijden. De jongelui zwenkten achter deze auto vandaan en moeten de tegenligger te laat hebben opgemerkt. Hagen reed al leen en kon zonder meer passeren, maar Robert Scheelings, die het meest links reed, botste frontaal op de tegenligger, die bestuurd werd door J.W. uit Haar lemmermeer. De derde jongen botste op de zijkant van deze vrachtwagen. Zwaar gewond werden de beide jongens naar het Wilhelminagasthuis in Amster dam overgebracht, waar Robert Schee lings 's avonds overleed. De toestand van Corver is nog zeer ernstig. HAARLEM, 22 juli Voor de prak tijk-examens slaagden dit jaar de vol gende leerlingen van de r.k. Handels- Avondschool: Boekhouden: de dames: M. Doodeman, A. Felise, H, Hillege (Driehuis), P. Uitendaal (H'stede) en óe heren: H. Hessels, P. Hogervorst, C. Meegdes, P. Metten, A. Rietvink, A. v. Rooyen, J. Verhagen, Jos en Tom Visser, F. v. Westerop (Beverwijk) en A. Wiggers. Engelse H. Corr.: de dames: C. Huneker en C. Maarschalk (Bl'daal) en de heren: J. Beijen, J. Govaars en C. Sindorf. UAARLEM, 21 juli Door een fout in de opgave hebben wjj in onze edities van gisteren vermeld, dat er vrijdag 28 juli in gebouw „Het Baken" een ruil beurs en verzamelpars-expositie zou worden gehouden. Dit moet zijn donder dag 28 juli. De beurs begint 's middags om twaalf uur en is tot zes uur 's avonds geopend. HAARLEM, 22 juli De Bijzondere Raad van de Sint Vincentiusvereniging zal zondag 24 juli haar jaarvergadering houden. Tevens wordt ter intentie van de leden 's morgens om half acht in de kapel aan de Zoetestraat een H. Mis op gedragen, waarna een gezamenlijk ont bijt zal worden gehouden. HAARLEM, 22 juli Bert van der Pol van de ploeg van de Amsterdamse Buurt is er door zijn prestaties in de etappe van donderdag in geslaagd zijn blauw-witte Muggentrui te behouden, In de bergrit, die vandaag doorslagge vend was voor de plaatsing in het alge meen klassement, eindigde hjj bij de A-klassers wel is waar pas op de acht ste plaats, maar wist niettemin al zijn grote concurrenten achter zich te hou den. De uitstekende koers die de B-klas ser Henk Dijkstra reed. bezorgde hem in zijn klasse opnieuw de eerste plaats, waarbij hij het puntentotaal van de Muggentrui-drager zeer dicht naderde. De ploeg van de Amsterdamse Buurt Er zijn verschillende manieren om een taxi aan te roepen. Een Londense zangeres, die haar stem wil sparen, heeft een opmerkelijke variant bedacht: op haar witte handschoen is te lezen wat zij nu niet meer hoeft te roepen. En de taxi chauffeur zal gaarne bereid zijn te stoppen. CINEMA PALACE: Helden op sokken, a.l 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Iedere ochtend (beh. zo.) 10.30 uur: Vacantie jeugdpro gramma. FRANS HALS: Geld ligt op straat, a.l. 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur Di. 2 en 8 uur. LIDO: De koe en de gevangene, a.l. (3e week): 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Liane, het meisje uit het oer woud, volw.; 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Do.-cyclus: De witte non, 18 j. REMBRANDT: Meneer de Baron, 18 jaar. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: t.m. zo.: Toen de hel losbrak, 14 j. Ma. t.m. do.: Gouddorst. 18 jaar; 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Fa ja Lobbi, a.l.; 2.15, 7 en 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Dag. (beh. zo.) 10.30 uur: Vacantiefilms voor de jeugd. MINERVA: Vr. 8.15, za. en zo. 7 en 9.15 uur: Onze man in Havana, 14 jaar; Vr. en za. 2.30, zo. 2 en 4.15 uur: Rusty en de spionnen, a.l.; Ma. t.m. do. 2.30 uur: Niets dan pech, a.l.; Ma. t.m. wo. 8.15 u.: Weduwnaar met vijf dochters, a.l.; Do. 8.15 uur: The smallest show on earth, a.l. Maandag 25 juli Vleeshal, 2 uur: Poppentheater Merlijn in „De Toverhoed". Dinsdag 26 juli Vleeshal, 2 uur: Poppentheater Merlijn in „Het Onder-water avontuur". Woensdag 27 juli Openluchttheater Bloemendaal, 2.30 uur: Jeugdvoorstelling: Brave Bobbertje Bibber- wang. Vleeshal, 2 uur: Poppentheater Merlijn In „De fluis van Bozebol". Donderdag 28 juli Vleeshal, 2 uur: Poppentheater Merlijn in „Het blauwe water". Zaterdag 23 juli Vleeshal, 2 uur: Poppentheater Merlijn in „De fluit van Bozebol". Zondag 24 Juli Vleeshal, 2 uur: Poppentheater Merlijn in „De Chinese Draak". Zondag 24 juU Openluchttheater Bloemendaal, 8.15 uur: Concert Papa Bue's Viking Jazz Band. Zondag 24 juli Terrein Semenarie Hageveld, 14 uur: Landdag Kath. Land- en Tuinbouw Jon geren. Donderdag 28 juli Jeugdhuis „Het Baken", 12—18 uur: Ruil beurs en verzamelaars-tentoonstelling. Tentoonstellingen CruquiusmuseumHistorische stoomma chines en grote maquette van Nederland Geopend do. 9—12.30 en 13.30—17 uur. Woonhuis Jac. van Looy Kleine Houtweg. Geopend van 10—12.30 en van 1.30—5 uur. Zo. 1417 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling en werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals' meesterwerken) Geopend van 1017 en zo. 13—17 uur. Avondopenstelling: op zat. van 9 Juli t.m. sept, van 20.30—22.30 u. Interieur en stijlkamers met kaarsen verlicht. Teylers Museum: Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16e tot en met 19e eeuw. Fossielen, historische na tuurkundige instrumenten, mineralen, 31 toons Fokker-orgel. Geopend iedere werkdag behalve maandag van 1115 uur. De eerste zondag van elke maand van 1315 uur. Biss oppelijk Museum: Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Geopend van 1017 uur Zon en feestdagen 13—16 uur. Museum ,,Het Huls van Looy", KI. Hout weg - bk. Kamperlaan. Reizende ten toonstelling onder auspiciën van de UNESCO, getiteld: „Stad en Landschap" (t.m. 31 juli). Geopend: da. van 1012.30 u. en van 13.30—17 u. zo. van 14—17 u. Kunstzaal „In 't goede uur", Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerkplein. Ten toonstelling van tekeningen van Helga Schussheim (geheJe maand juli). Geop dag. (ook zond.) van 1022 uur. Kunstcentrum „De Ark" Nieuw Heiligland 3, Wissel-expositie van Haarlemse schil ders (tot en met 7 augustus). Dag. ge opend van 9 tot 17 uur. Vishal, Grote Markt, Ere-tentoonstelling van schilderijen, aquarellen en tekeningen van Kees Verwey, ter gelegenheid van zijn zestigste verjaardag. Geopend: dagelijks van 10—17 uur; Zo.14—17 uur (23 juli t/m 4 sept). heeft zijn positie in het algemeen ploe- genklassement nog wat verbeterd en staat nu met een totaal van 292 punten als eerste genoteerd. De tocht van don derdag ging van Klimmen naar Epen, over een totaal van zestig kilometer. Afwisselend moesten de Muggen sterk klimmen en steil dalen, welke inspan nende verrichtingen de rennertjes flink in de benen zijn gaan zitten. Geen van de zestig rijdertjes heeft zich in deze etappe echter laten kennen, zodat de bezemwagen, voor wat de uitvallers betreft, ook nu weer schoon bleef. Om negen uur 's morgens is de Mug- genrondekaravaan uit Klimmen ver trokken. Het lag in de bedoeling dat de burgemeester van deze gemeente het gebruikelijke startschot zou lossen. Maar op het tijdstip van vertrek was de burgervader nog in geen velde of we gen te bekennen, zodat men maar zon der ceremonieel gebaar aan de fietsma- raton is begonnen. Van één kant was het uitblijven van de burgemeester maar gelukkig, want op het laatste ogen blik bemerkte tourleider Huug van Huls1:, dat het startpistool, dat hij steeds zorgvuldig in zijn motor had be waard, verdwenen was. Aangenomen wordt dat het vuurwapen gestolen is. Tijdens het eerste gedeelte van de tocht, waarin de karavaan onder meer door Valkenburg, over de Cauberg, en langs Margraten -kwam, heeft het flink geregend. Hier en daar waren de wegen glad geworden, waardoor extra voor zichtigheid geboden was. Drie jongens moesten wegens het niet goed function- neren van hun remmen in de bezemwa gen plaatsnemen. Overigens heeft de regen geen afbreuk gedaan aan de stemming, die bij allen nog steeds op perbest is, een punt waarvan het wel slagen van de Ronde zo zeer afhangt. In Noorbeek, op ongeveer twintig ki lometer van de start, werd halt ge maakt voor het houden van een klasse- mentsrit. Ditmaal was het een bergrit, waarin een stevige klim was opgeno men. De afstand van het parcours be droeg ongeveer zeshonderd meter, het geen betekende dat er weer volop gele genheid was om tot een open strijd te komen. Daar het parcours was uitgezet op de openbare weg, moest het verkeer door ploegleiders worden omgeleid. Het enthousiasme van de Limburgers voor de wielersport bracht echter met zich mee dat menig automobilist zijn wagen aan de kant van de weg zette en in de berm de verrichtingen van de rennertje kwam volgen. Als speciale attractie was aan deze bergrit de rit om de Moederprijzen verbonden, zo dat er om de negen eerste plaatsen in het dagklassemeiit fel gestreden werd. By de 15 jarigen werd John Munk eer ste, die evenals Ad Ruijgvoorn, Emile Roose, André van Aken, Douwe Lap, Leo Cornet, Gerard Wolvers, Bert van der Pol en Diek van Horik, in de brief die zjj die avond naar huis zouden schrij ven, een waardebon voor een taart of iets dergelijks konden verpakken. Ver rassingen gaan ook naar de moeders van de B-klassertjes Jaap Kaspers, Dick Nieman, Henk Dijkstra, Peter Stoop, Jan Voulon, Jan Engel, René Beun, Rinus Opbroek en Ton Ramakers, In het tweede gedeelte van de tocht waren enkele zeer steile afdalingen opgenomen, waardoor het noodzake lijk was gedeelten naar beneden te lo pen. Op het Drielandenpunt bij Vaals werd de Wilhelminatoren beklommen, vanwaar men een prachtig uitzicht IJMUIDEN Vrijdag 22 juli Hoog water 2.53 u. en 15.18 u. Laag water: 10.50 u. en 23.16 u. Zaterdag 23 Juli Hoog water: 3.28 u. en 15.54 u. Laag water: 11.29 u. en 23.52 u. Maanstand: Nieuwe maan 19.31 u. In het algemeen klassement is de stand na de vierde dag: A-klassers: 1 Bert van de Pol (Amsterdamse Buurt) 67 pnt; 2. Adrie Sijpestijn (Indische Buurt) 62 pnt; 3. Gerard Rosenhart (Amster damse Buurt) 62 pnt; 4. Frans Mey er (Harmenjansbuurt) 60 pnt; 5. Wim Molendijk (Kleverpark) 54 pnt; 6. Dick Ramakers (Vondelkwartier) 52 pnt; 7. Dick van Horik (Vogelen- buurt) 52 pnt; 8. Emile Roose (Trans vaal) 52 ptn; 9. Cor Arendsman, (Harmenjansbuurt) 50 pnt; 10. Bram Krol (Spaarndam) 47 ptn. B-klassers: 1. Henk Dijkstra (Trans- vaalbuurt) 61 ptn; 2. Jan Engel (Vo- gelenbuurt) 60 ptn; 3. Rinus Opbroek (Zuid-ploeg) 50 ptn; 4. Ton Rama kers (Vondelkwartier) 49 ptn; 5. Ri chard Ran (Harmenjansbuurt) 48 pnt.; 6. Jaap Kaspers (Transvaal- buurt) 48 ptn; 7. Peter Stoop (Am sterdamse Buurt) 47 ptn; 8. Jan Vou lon (Amsterdamse Buurt) 47 ptn; 9. Alrich Bijlhouwer (Transvaalbuurt) 45' ptn; 10. René (Beun (Indische Buurt) 45 ptn. Algemeen ploegenklassement: 1. Amsterdamse Buurt 292; 2. Trans vaalbuurt 274; 3. Vondelkwartier 268; 4. Harmenjansbuurt 264; 5. Indische Buurt 252; 6. Vogelenbuurt 239; 7. Kleverpark 238; 8. Zuid ploeg 233; 9. Spaarndam 227; 10. Zuid-west ploeg 217 ptn. Het schrijven van brieven en kaar ten naar huis is voor de Muggen- ronderijdertjes iedere dag weer een opwindende bezigheid. had over het Limburgse landschap. Douwe Lap, die door een aantal vreemdsoortige voorvallen, al enkele keren was opgevallen, had ook voor deze gelegenheid weer eens iets heel bijzonders uitgedacht. Van de extra boterham, die hij van één van de be geleiders had gekregen, wist hij de bo ter te schrapen en daarvan een klein balletje te draaien. Hiermee mikte hij precies op een fonkelzwarte Mercedes die aan de voet van de toren stond, met als gevolg een grote vetvlek, midden op het dak. Gelukkig wist tourleider Van Hulst het woedende gezicht van de autobestuurder spoe dig in een lach te trekken, zodat het voor Douwe allemaal nog gunstig af liep. Achteraf werd er om dit voorval zo uitbundig gelachen, dat het niet meer eerlijk was daar strafpunten voor te gaan geven. Woensdagavond heeft het artistentrio Gerry, Ferry en Truxini, dat de gehele tocht meemaakt, onder de jongens een talentenjacht georganiseerd. Tussen da uitnemende prestaties op het gebied van zang, voordracht, kunstfluiten of wat dies meer zei, viel toch wel het rock 'n roll-nummertje van Dick Schouten op. iiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiniiiiiiiiN Tourleider Huug van Hulst is ge wond. Dat was het ontstellende bericht, dat wjj vanmorgen over de Muggen- ronde kregen. De altijd actieve leider werd donderdagavond omstreeks elf uur aangesproken door twee veldwach ters, die beweerden dat de Muggenka- ravaan geen officiële papieren had om de tenten in Epen op te slaan. Van Hulst, die op dat moment op een heu veltje stond, wilde het tegendeel bewij zen en snelde om de papieren te ha len, in de richting van het tentenkamp. Daarbij struikelde hij echter over een stuk schrikdraad en viel languit tussen de bomen. Vanmorgen was zijn knie dubbel zo dik als normaal en kon hij geen stap verzetten. Vanuit de geluidswagen van de heer Keesman leidt hij nu de Ronde per microfoon. Wij wensen hem een spoedig herstel toe. iiiiiiiiiimiiiiiimiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiu Zijn immitatie van een door hem onein dig veel malen ïn de jukebox gehoorde schlager, bracht groot en klein in ver voering, zó zelfs,... dat bij enkelen de 'tranen over het gezicht biggelden. Gisteravond hebben de jongens de omgeving wat kunnen verkennen, ter wijl hun fietsen, geladen in een grote volgauto, naar Nijmegen werden ge bracht, waarheen de Muggenronderij- dertjes vanmorgen, om de afstand voor hen niet al te lang te maken, per bus vertrokken zijn. Voorafgaand aan de finish aan de Muggenronde zullen adspiranten van de wielerverenigingen „De Kampioen" uit Haarlem, „De Bataaf" uit Halfweg en de Ren en Tourvereniging „Do Bollestreek" uit Sassenheim, zaterdag middag op het parcours aan de Ri chard Holkade in Haarlem-Oost een uurwedstrijd houden. Gereden wordt om de Grote Prijs van Haarlems Bloei, welke uit een trainingspak zal bestaan. De wedstrijd begint om 2 uur. ZANDVOORT, 22 juli Tijdens de afscheidsbijeenkomst van de leerlingen welke de Mariaschool verlaten, heeft kapelaan J. Alleman een plan ont vouwd voor de jeugdzorg voor deze jongste „lichting" van de schoolvrije Zandvoortse jeugd. Deze kinderen zijn nu nog op een leeftijd die hen vatbaar maakt voor een binding in het kader van het jeugdwerk. Zijn zij enkele ja ren ouder, dan zijn zij veel moeilijker te vangen. Aangaande de organisatie staat nog niet alles vast. Men denkt aan de vor ming van kleine groepen die periodiek bijeen komen, in de geest van de zo genaamde „hobbyclubs". In september gaat men daarmee beginnen aan vankelijk zal er nog geïmproviseerd en geëxperimenteerd worden en men hoopt spoedig zoveel ervaring te hebben op gedaan, dat men de vorm heeft gevon den die de Zandvoortse jeugd weet te „pakken".Aanmelding geschiedt op basis van vrijwilligheid, doch kapelaan Alleman deed een beroep op de ouders om hun medewerking opdat de kinde ren die zich hebben aangemeld, ook zul len volhouden. Pastoor van Diepen reikte aan alle kinderen na een korte toespraak een schooldiploma uit. Van het oudercomi té ontvingen zij een theelepeltje als herinnering aan hun schooljaren. Het hoofd der school, de heer C. P. M. Bosman, wees op de goede resul taten van het schoolonderwijs en ves tigde de aandapht van de ouders er op, dat z\j nu zelf toezicht moeten gaan hou den op de voortgezette studie van hun kinderen. De avond werd besloten met de vertoning van een komische film. HEEMSKERK, 22 juli Op een der nog braak liggende terreinen in de Oos terzij zal op zondag, 7 augustus een auto-cross worden gehouden, AUTO TERECHT De staalgrijze Chevrolet, welke woensdagavond vanuit de Damstraat gestolen werd, is gisteren in de Justus van Maurikstraat terugge vonden. Uit de wagen was de autoradio ontvreemd, terwijl de antenne was af gebroken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 5