MENEER DE BARON, geslaagde film rond Jean Gabin Faja Lobbi Aöeeda voor Haarlem VOLGEND WEEKEINDE IN KOPENHAGEN Vijf Rood en Witters in het Nederlands cricketelftal Onophoudelijke regen drukt stempel op de rennertjes A Z, Geld ligt op straat Toen de hel losbrak Helden op sokken Prolongatie en reprises CEES DE NIJS: 36 jarige debutant Bert van der Pol blijft leider in het algemeen klassement Vakantiefeest voor de jeugd Klassementen SLEUTEL WEG? HAARLEMSE MUGGENRONDE ZATERDAG 23 JULI 1960 PAGINA 2 Rembrandt Frans Hals Roxy Apotheken en dokters diensten Heemstede H.H. Missen op zondag in dekenaat Haarlem Studio wmm - Cinema Palace „DE SLEUTELSPECIALIST" Films Toneel Muziek Diversen ZAADHANDEL JAN ROOZEN ALLES VOOR UW TUIN Radio Moors Burgerlijke Stand Haarlem HAARLEM, 23 juli Vijf spelers van het Haarlemse Rood en Wit zijn gekozen voor het Nederlandse cricketelftal, dat op 30 en 31 juli in Kopenhagen de strijd zal aanbinden met Denemarken. Dit is een unieke gebeurtenis in de Hl-jarige historie van de vaderlandse cricketsport welke de Haarlemse aanhangers van de „King of Ga mes" met trots zal vervxdlen en die herinneringen oproept aan Rood eh Wit's glorieuze verleden toen aan het einde van de vorige en in het begin van deze eeuw spelers als C. J. Posthuma, A. A. Die- mer Kool, W. H. R. van Manen, W. van WaverenAdé van Gogh en Eddy Holdert regelmatig voor het nationale cricketteam werden gekozen. Nog geen veteraan Voortreffelijke staat TR0UPIN voor alle natuursteen zoals grafwerken enz. v. DUIVENB0DEN Tijdrit CENTRALE VERWARMING POW-R-MATIC Oliebranders GROKN Co. FILMJOURNAAL In de film „Meneer de baron" (Baron de l'écluse) heeft men te doen met een verarmde aristocraat, op jaren al, die niet van zfln weelderige leven van vroeger afstand kan doen en die op een wonderlijke manier nu eens diep in de schulden steekt, dan weer royaal met geld kan omgaan. Hij staat er aan het begin van de film bepaald niet goed voor. Hij kan zijn sportvliegtuigje slechts besturen als hij een betalende passagier mee neemt en hij loopt tegen een provisie van tien procent bij zijn rijke kennis sen met een jacht te leuren, omdat hij totaal op zwart zaad zit. In het casino van Deauville accepteert hij in dank de gunst van de roulette en even la ter is het fortuin hem opnieuw goed gezind. Hij verwerft het jacht, dat hij zo juist nog aan de man trachtte te brengen, in eigendom. Het schip ligt in Rotterdam. Op de terugweg naar Parijs blijft hij wegens benzine- en geldgebrek steken in een onooglijk plaatsje en hier begint het tweede deel van de film, heel anders van toon dan het voorgaande. Verkeerde men eerst in de mondaine kringen van een inter nationale badplaats, nu is er de lan- In Frans Hals draait deze week de film van Franse makelij, getiteld: „Geld ligt op straat". Het is een kolderiek verhaal dat het in het kader van het vakantie-amusement bijzonder goed doet. Barry Cowl en Francis Blanche zijn daarin het stralende duo. voor wie geen enkele stunt te veel is. Een luchtig filmpje, dat het zien zeker waard is. Tot en met zondag draait in Roxy het verhaal van een doodgewone Ame rikaanse soldaat, die zich helemaal niet geroepen voelt om in de oorlog te gaan en een grote hekel heeft aan het militaire uniform. Om dit te mani festeren zint hij op een groot aantal blunders die hem in tal van verwikke lingen brengen. Maar de kwasi sol daat heeft een hart van goud, koestert een tedere liefde voor een Duits meis je en onderscheidt zich zelfs nog door het oprollen van een nazi-complot te gen Eisenhower. Overigens een verhaal waarin wei nig structuur zit. Vanaf maandag draait in dit theater de rolprent „Gouddorst", waarin een naarstig zoeken naar goud en rijkdom de helden tenslotte noodlottig wordt. Haarlem Apotheken: Apotheek Krijnen, Ekster- traat 100, tel. 51959; Apotheek Loomeyer en zoon, Barteljorisstraat 11, tel. 10175; Hildebrand Apotheek, Kleine Houtweg 15, tel. 10539; Bloemendaalse Apotheek, Bloe- mendaalseweg 85. tel. 57903. Doktersdienst: Indien geen hulp van huisarts belle men fa. Mathot tel. 11990. Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis, tel. 13863. Tandarts: Jac. J. Glas, Herenweg 191, H'stede, tel. 36617. Dierenarts: J. Heek. Koninginneweg 51, tel. 13174. Ziekenvervoer: GGD tel. 14141; Margriet, Turfmarkt, tel. 21400. Aerdenhout Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst; W. E. Ulrici, Spiegelen- burghlaan 20, tel. 40404. Bloemendaal Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: H. Immink, Bloemendaal- seweg 126, tel. 57753. Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: P. van der Gugten. H. Dreef 37, tel. 39903: J. van Walsum, Bron- steeweg 32, tel. 38377. Overveen Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. Hollander, Zijlweg 17, tel. 11431. Zandvoort Apotheken: Zandvoortse apotheek, Hal- testraat 8, tel. 2389. Doktersdienst.' J. F. Zwerver, Julianaweg Santpoort Artsen: J. Stoffel. Hoofdstraat 165, Sant poort, tel. 02560-8310. Apotheken (ook nachtdienst): Apotheek De Wilde. Broekbergenlaan 42, Santpoort, tel. 02560-8284. Kathedraal: 6.30, 7.30, 9 H., 11 en 12 uur. St.-Antonius, N. Groenmarkt: 6.30, 7.30. 8.30 H. 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat: 6.45, 8, 9.15 H., 11 en 18 uur (Avondmis). O. L. Vr. Rozenkrans, Spaarne: 6, 7.30, 9, 10.30 H„ en 12 uur. St.-Jan, A'damstraat: 6.15, 7, 8.15. 9.30 H„ 11 en 12.15 uur H. Hart, Kleverpark: 6.30, 7.45, 9, 10.30 H., en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barhara, P. Kruger- straat: 6.30, 7.45, 9.15 H, 10.45, en 12 uur. H. Liduina Rijksstraatweg: 6.30, 7.30, 9 H.. 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van VII Smarten en St. Ba- vo. Rijksstraatweg: 6.30. 7.30, 8.45 H, 10.15. 11.30 en 18 uur (Avondmis). H.H. Petrus en Paulus: 7, 8.30, 10 H., en 11.45 uur. BLOEMENDAAL: Allerh. Drieënheid: 7.30 9 H. 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9 10.30 H., en 12 uur AERDENHOUT: 7.30. 9 H.. en 11 uur. ZANDVOORT: 6.30, 7.30, 8.30. 9.30 H en 11 uur 19.30 uur Avondmis. Huis in de Duinen: 8.30 uur. OVERVEEN: 7,8. 9 H. 10.30 en 11.30 uur HEEMSTEDE, (H Bavo) 6.30. 7.30. 8.30 9.40 H. 11 en 12 uur HEEMSTEDE (O. L. Vr. Hemelvaart) 6.45. 7 45, 8.40 H. 10. 11 en 12 uur. SPAARNDAM: 7 30 en 10 H BENNEBROEK. <H Jozef): 6.45 8. 915 H en 11 uur VOGELENZANG (O.L.Vr. Hemelvaart): 7 30. 8.30 en 10 uur H. deljjke rust, die op de baron zo'n goe de uitwerking schijnt, te hebben dat hij er in ernst over denkt zijn joyeus, hoe wel onzeker, bestaan er aan te geven. Eén telefoontje met de boodschap dat er weer geld op komst is doet hem echter besluiten zijn onzekere weg langs boulevards en casino's voort te zetten. De film heeft veel sfeer. Daarvoor is Jean Delannoy verantwoordelijk. In veel mindere mate voor de voortreffe lijke bezetting van de rol van de baron waarvoor hij de routiné Jean Gabin best zijn gang kan laten gaan. Deze baron is natuurlijk een kolfje naar de hand van Gabin. Hjj verleent de bon vivant en de gokker alle charme en hij overtuigt ook nog in zijn landelijk avontuur. Weer een glansrol van deze bekwame acteur, die dapper terzijde wordt gestaan door Micheline Presle, die met de comedie ook wel weg weet. (Rembrandt, 18 jaar). Aan de meesterlijke grote documen taire van Herman van der Horst over Suriname „Faja Lobbi" hebben wjj on langs in ons blad ruimschoots aandacht gewijd. Men zal zich herinneren dat wij vol bewondering hebben gesproken over dit knappe werkstuk dat in het bijzonder opvalt door het machtige, soms verbijsterende, geluidsdécor, dat overigens een enkele maal wel iets te geforceerd aandoet. Bij een tweede aanschouwing komt ook wel naar voren dat de filmer een enkele scène te breed heeft uitgesponnen. Maar intussen heeft men hier te maken met een im posant werkstuk van een bezeten en bekwaam filmer, dat de gebruiken, culturen en eredienst van de vele ras sen die Suriname bevolken, nader *ot ons brengt op een wijze, die Van der Horst de gouden beer van het Berlijn- se filmfestival deed behalen. Iedereen zij aangeraden deze krachtige en poë tische film in Studio te gaan zien. (A.L.) la, tel. 2499. hhBhhhnhM Het is de importeurs van films na tuurlijk niet kwalijk te nemen, dat zij met grote leuzen publiek en geld pro beren aan te trekken; het is aan de toeschouwer om dat met de nodige kri tische zin tegemoet te treden. De re clame voor deze film (Helden op sok ken) staat echter in geen verhouding tot hetgeen u te zien krijgt. Terwijl lachtornado's en wekenlang na-plezier beloofd worden, kan men zelfs met het beste humeur nauwelijks een glimlach opbrengen. De film handelt over een aantal agenten, die tijdens een griep epidemie als vrijwilligers het officiële corps komen steunen, het serieus pro beren maar er niets van begrijpen, hetgeen dan de tornado's moet ver oorzaken. Geef ons de gooi- en smijt- films uit vroeger tijden maar. Als het heel hard regent, kunnen alle leeftij den gaan schuilen in Cinema Palace. (Advertentie) LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 Lido prolongeert het succes van Fer- nandel, „De koe en de gevangene". A.l. Luxor voert „Liane, het meisje uit het oerwoud" weer ten tonele. Volw. Miner va draait tot en met morgenavond „On ze man in Havanna", 14 j. Morgenmid dag wordt Rusty en de spionnen" vertoond. A.l. Maandag- tot en met woensdagavond draait „Weduwnaar met vijf dochters". A.i. Donderdagavond wordt „The smallest show on earth" ge draaid. A.l. Maandag tot en met donder dagmiddag kunnen liefhebbers genieten van de avonturen van Stan Laurel en Oliver Hardy in „Niets dan pech". A.l. CINEMA PALACE: Helden op sokken, a.l. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Iedere ochtend (beh. zo.) 10.30 uur: Vacantie jeugdpro gramma. FRANS HALS: Geld ligt op straat, a.l. 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur Di. 2 en 8 uur. LIDO: De koe en de gevangene, a.l. (3e week); 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Liane, het meisje uit het oer woud, volw.; 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Do.-cyclus: De witte non, 18 j. REMBRANDT: Meneer de Baron, 18 jaar. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: t.m. zo.: Toen de hel losbrak, 14 j. Ma. t.m. do.: Gouddorst, 18 jaar; 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Faja Lobbi, a.l.; 2.15, 7 en 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Dag. (beh. zo.) 10.30 uur: Vacantiefilms voor de jeugd. MINERVA: Za. en zo. 7 en 9.15 uur: Onze man in Havanna. 14 jaar; Vr. en za. 2.30. zo. 2 en 4.15 uur: Rusty en de spionnen, a.l.; Ma. t.m. do. 2130 uur: Niets dan pech, a.l.; Ma. t.m. wo. 8.15 u.: Weduwnaar met vijf dochters, a.l.; Do. 8.15 uur: The smallest show on earth, a.l. Zondag 24 juli Vleeshal, 2 uur: Poppentheater Merlijn in „De Chinese Draak". Maandag 25 juli Vleeshal, 2 uur: Poppentheater Merlijn In „De Toverhoed". Zondag 24 juli Openluchttheater Bloemendaal, 8.15 uur: Concert Papa Bue's Viking Jazz Band. Zondag 24 juli Terrein Semenarie Hageveld. 14 uur: Landdag Kath. Land- en Tuinbouw Jon geren. Tentoonstellingen Cruqulusmuseum: Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland Geopend do. 9—12.30 en 13.30—17 uur. Woonhuis Jac. van Looy Kleine Houtweg Geopend van 1012.30 en van 1.30—5 uur Zo. 14—17 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling en werken uit de Haarlemse Schooi van de 16e eeuw tot op heden Advertentie SPEKSTRAAT 5 TELEF. 16061 (o.m. Hals' meesterwerken) Geopend van 10—17 en zo. 1317 uur. Avondopenstelling: op zat. van 9 juli t.m. sept, van 20.30—22.30 u. Interieur en stijlkamers met kaarsen verlicht. Teylers Museum: Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse Schooi 16e tot en met 19e eeuw. Fossielen, historische na tuurkundige Instrumenten, mineralen, 31- toons Fokker-orgel. Geopend Iedere werkdag behalve maandag van 11—15 uur. De eerste zondag van elke maand van 1315 uur. Blss oppelijk Museum: Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Geopend van 1017 uur Zon en feestdagen 1316 uur. Museum ,,Het Huls van Looy", KI. Hout weg - hk. Kamperlaan. Reizende ten- toe nstelling onder auspiciën van de UNESCO, getiteld: „Stad en Landschap" (t.m. 31 juli). Geopend: da. van 10—12.30 u. en van 13.30—17 u. zo. van 1417 u. Kunstzaal „In 't goede uur". Korte Hout straat 1. hoek Nieuwe Kerkplein. Ten toonstelling van tekeningen van Helga Schussheim (gehele maand juli). Geop. dag. (ook zond.) van 10—22 uur. Kunstcentrum „De Ark" Nieuw Heiligland 3, Wissel-expositie van Haarlemse schil ders (tot en met 7 augustus). Dag. ge opend van 9 tot 17 uur. Vishal, Grote Markt. Ere-tentoonstelling van schilderijen, aquarellen en tekeningen van Kees Verwey, ter gelegenheid van zijn zestigste verjaardag. Geopend: dagelijks van 10—17 uur; Zo.1417 uur (23 juli t/m 4 sept). Advertentie TELEVISIE RADIO erkend gediplomeerd lUCUISSTKAAl 38. HAARLEM Tel 14609 BEVALLEN van een zoon: W. C. Scheepers-Bakker; I. Aarts-Huismans; H. C. Woltman-Stolvoort; J. G. Zoon- van Meurs; W. J. Pfaff-Medenblik; J. L. Brouwer-Simons. BEVALLEN van een dochter: A. J. M. Leijen-Harmes; P. M. Vreeswjjk- van Kampen; M. van der Werff-Dudink, E. Petersen-Beuming. OVERLEDEN: J. J .van Kessel, 45 jr, Teslastraat; M. J. Niermans-Jordan, 78 jr, Atjehstraat; W. G. Ockenfelds, 16 jr. Gasthuisvest. ONDERTROUWD: P. F. Mannaert en J. A. de Bruin; G. Borghuis en T. C. Ruijter. GEHUWD: W. P. Wijtkamp en W. H. C. Kruijff. Na de twintiger jaren werden de na men van de Rood en Witters in het Nederlands elftal steeds schaarser. Een André van Baasbank, Wim Kra mer, Ato van der Togt en Piet Hage naar waren de enkelingen uit het Haar lemse, temidden van selecte gezel schap, waaruit de nationale ploeg was samengesteld. De overheersende rol welke H.C.C. op de Nederlandse velden speelde, kwam tot uitdrukking in het team van „AU Holland", dat voor het merendeel uit H.C.C.-ers bestond. Het feit dat na deze reeks van „magere" jaren ineens vijf Rood en Witters voor het Nederlands elftal zijn gekozen, mag aanleiding zijn om in deze kolommen aandacht te besteden aan de vijf uit verkorenen, die volgende week zater dag en zondag in Denemarken» de Ne derlandse cricketeer hoog zullen hou den. Wanneer we beginnen bij de debute rende Cees de Nijs, zal het onmiddel lijk opvallen dat deze speler eerst op 36-jarige leeftijd- waarop men bij de meeste takken van sport tot de vetera nen behoort - zijn kans voor de natio nale ploeg heeft gekregen.Zijn uitver kiezing heeft De Nüs ongetwijfeld te danken aan zijn sublieme vorm en wellicht nog nooit eerder in zijn veel jarige cricketloopbaan heeft de Haar lemmer aan bat .sterker spel laten zien dan in dit seizoen het geval is. Met een gemiddelde van 58 runs per wed strijd, staat De Nijs thans aan het hoofd van de Nederlandse batsmen, een fraaie prestatie van deze getrouwe Rood en Witter, wiens verhuizing naar Rotterdam geen beletsel vormde om voor zijn oude club, waarvan hij aan voerder is, te blijven spelen. Ook op de voetbalvelden is De Nijs een beken de figuur. Met ruim driehonderd wed strijden voor het eerste elftal van H.F.C. is hij „recordhouder" bij de Good Old, die in hem al vele jaren een prima speler bezit. Ook Rudi Onstein (21) speelt zijn eerste wedstrijd voor het Nederlands elftal. Op 15-jarige leeftijd deed hij zijn intrede in Rood en Wit I in inmiddels heeft hjj kans gezien een plaats te ver overen in de rpen der veelbelovende batsmen, waarbij hij ook als bowler zeer verdienstelijke successen wist te behalen. Onstein, die als voetballer voor het reserve elftal van H.F.C. uit komt, is momenteel als dienstplichtig militair gelegerd in La Courtine in Fraijkrijk. Hij heeft verlof gekregen om ae reis naar Denemarken mee te maken. De 35-jarige Dick Bijleveld, de derde Rood en Witter die gekozen is voor Denemarken, kan op een voortreffelij ke staat van dienst in de cricketsport terugzien. Tegelijk met De Nijs kreeg hfj in 1942 een vaste plaats in het eerste elftal van Rood en Wit, dat in hem een bowler van formaat kreeg. Honderden vijandelijke wickets werden in de loop der jaren door Bijleveld ge nomen en met een aantal van ruim 600 „scalpen" neemt hij op de bowlers ranglijst van Rood en Wit een eervolle tweede plaats in achter de legendari- Advertentie Anno 1898 ZIJLWEG 151 HAARLEM Tel; 02500 - 10564 - 20154 - 20750 Flagstones voor tuin en schouwen - Raamtabletten - Tafelbladen Eigen BLOKKENZAGERIJ tot 5 ton Toerleider Huug van Hulst, die donder dagavond bij een valpartij zijn knie blesseerde, leidde vrijdag de Muggen- ronde vanuit de geluidswagen per mi crofoon. In allerijl was in de auto een geïmproviseerd bed gemaakt. sche C. J, Posthuma, die met 2338 wickets in 36 seizoenen genomen, nog altijd op eenzame hoogte staat in de rijen der Nederlandse bowlers. Bijleveld speelt tegen Denemarken zijn derde interlandwedstrijd. Hij debu teerde in 1951 in de wedstrijd tegen de Free Foresters en moest daarna tot 1959 wachten alvorens hem een tweede uitverkiezing ten deel viel. Ook deze volbloed Rood en Wit-speler woont in Rotterdam, maar hij bleef zijn club ge trouw en om de rood-witte kleuren te kunnen verdedigen heeft hij de steeds weer terugkerende reis naar de Spaar- nestad graag over. Ais voetballer speelt Bijleveld af en toe nog voor het veteranen-team van H.F.C., de club, (Advertentie) aluminium laloeacleSn De beste service bij Ged, Oude Gracht 108 - 110 - Haarlem Telefoon 17165 waarvan bijna alle Rood en Witters waarvan bijna alle Rood en Witters lid zijn. De vierde Rood en Wit-speler voor de match tegen de Denen ls de 21- jarige Paul Bouwman. Vijftien jaar oud kwam hij in het eerste elftal van zijn club en in zijn nog betrekkelijk korte cricket-carrière wist hij het reeds tot drie „centuries" te brengen. De ont moeting in Kopenhagen wordt zijn der de wedstrijd voor het Nederlandse elf tal, waarvoor hij in 1958 debuteerde. In vele wedstrijden heeft Bouwman zijn kwaliteiten als batsman ten toon ge spreid en ook hij behoort tot de garde der talentvolle jongeren. De cricket ontmoeting tegen Denemarken bete kent voor hem dat hij voor de eerste maal als „tweevoudig" internationaal aantreedt. Speler van H.F.C., waar voor hij een steunpilaar van betekenis is, werd hij dit jaar gekozen voor het Nederlandcs amateur-voetbalelftal, dat in de voorronde voor de Olympische Spelen tegen Engeland en Ierland uit kwam, en een dergelijke dubbele uit verkiezing voor een nationaal team zal men inderdaad niet veel ontmoeten. Henny Wijkhuizen (23) is de vijfde Rood en Wit-internationaal. Als knaap van 14 jaar maakte hi,i zijn opwachting in het eerste elftal van de Haarlemse club en in de daarop volgende negen seizoenen, heeft hij inmiddels bewijzen, zowel als bowler en als bats man zijn plaats in de ploeg waard te zijn. Van deze nog jonge all-rounder kan nog veel worden verwacht en men mag zijn optreden tegen de Denen met vertrouwentegemoet zien. Het is de tweede interland van "Wijkhuizen, die naast het cricketspel ook de voetbal sport beoefent. En in welke club anders dan in H.F.C., waarvoor hij sinds 1954 regelmatig in het eerste elftal uitkomt. HAARLEM, 23 juli Ook in de etap pe van vrijdag, welke over vijftig kilo meter van Nijmegen naar Scherpenzeel ging, is de A-klasser Bert van der Pol van de ploeg van de Amsterdamse Buurt erin geslaagd zijn niet zoveel inspan ning verkregen Muggenronde-trui te be houden. Bovendien heeft zijn ploeg, de Amsterdamse Buurt, de voorsprong in het ploegenklassement op nummer twee nog wat vergroot, zodat het er naar uit ziet dat dit zes-man sterke team zater dagmiddag bij de finish op de Richard Holkade te Haarlem de oranje leiders petjes niet meer behoeft af te staan. Temeer, daar de laatste klassements race een tijdrit voor ploegen is, en de Amsterdamse Buurt-ploeg met Bert van der Pol, Gerard Rosenhart en Jan Voulon over een paar sterke rijdertjes beschikt. Dit houdt tevens in, dat de Muggen- truidrager van zijn naaste concurrenten niet veel tegenstand te verwachten zal hebben, en er dus heel wat moet gebeu ren wil Bert van der Pol nog uit het felbegeerde tricot gehaald worden. Vrijdagmorgen om negen uur zijn de rennertjes en hun begeleiders, teneinde de reis wat te bekorten, met de bus naar Nijmegen gereisd. De avond tevo ren waren de fietsen reeds met een spe ciale vrachtauto vooruit gestuurd. Tij dens de bustocht zal de Muggen veel van het prachtige Limburgse landschap zijn ontgaan, omdat het door de regen, die bfl bakken uit de lucht viel, niet mo gelijk was om redelijk naar buiten te kunnen kijken. Herhaaldelijk waren de ruiten beslagen, of versperden regen druppels het zicht. In de bus heerste niettemin een uitbundige stemming. In Nijmegen werd de middagboter ham gebruikt, waarna, wederom door het slechte weer.de start een half uur later dan oorspronkelijk het plan was, werd doorgezet. Via de Waalbrug, waar vandaan de jongens een prachtig uit zicht hadden, ging het naar Lent en Doodewaard. De sterke wind die de jon gens op de dijk tegen hadden, heeft ve len wel eens ontredderd naar het hoofd doen grijpen, maar, behalve René Beun, die zich de hele weg al wat mis selijk voelde, is er niemand uitgevallen. René heeft trouwens de rit vanuit de bezemwagen helemaal gevolgd, terwijl hij zich bij de tijdrit wel weer zo fit voel de, dat hij starten daarin wel mogelijk achtte. Emile Roose kreeg op dit traject een lekke band, maar voor wat de ban- denpech betreft is het daarbij gebleven. In Scherpenzeel, het eindpunt van ie vijfde etappe, zou zoals gebruikelijk weer in tenten worden overnacht. M<tar de regens welke gedurende de dag t-n- ophoudelijk gevallen zijn, hebben ie grond volkomen onbruikbaar gemaakt. Daarom slapen de jongens in de plaat selijke eierhal (niet op eieren maar op schuimrubber matrassen overigens). Vóór het avondeten, dat zoals steeds weer uitstekend verzorgd was, werd de individuele tijdrit over vijfhonderd me ter gehouden. Voor deze rit startten één A.- en een B.-kiassers tegelijk. Er werd flink gereden, maar de B.-klassers moesten toch in de meeste gevallen bij de A.-klassers achter blijven. Toen al len het tegen het horloge hadden opge nomen werden de tijden vergeleken, waarbij bleek dat Adrie Süpestijn de af stand in precies 56 seconden had afge legd en daarmee de snelste was. Bert van der Pol, Frans Meyer, Gerard Wol vers en Henk Jonker kwamen respec tievelijk op de tweede, derde, vierde en vijfde plaats. Bijde B.klassers was de uitslag: 1. Jan Engel, 2. Henk Dijkstra, 3. René Beun (een kranige prestatie) 4. Richard Ran en 5. Jan Voulon. Donderdagavond zijn de laatste drie ploegen aan de beurt gekomen voor de quiz van Gerry, Ferry en Truxini. Bij de Zuid-ploeg triomfeerde Ruud van Roodselaar, Jan Voulon was bij de Am sterdamse Buurt-ploeg de beste, terwijl Richard Ran bij de Harmenjansploeg de meeste kennis aan de dag legde. In de finale kwamen 10 deelnemers uit, van wie Dick Ramakers winnaar werd. Hij kreeg een waardebon, beschikbaar gesteld door een Haarlemse winkelier. Tourleider Huug van Hulst, die don derdagavond tijdens een valpartij zijn knie geblesseerd had, heeft tijdens de route van gisteren de ronde per micro foon, liggend op een geïmproviseerd bed in de geluidswagen van de heer Kees man, geleid. Zijn toestand was gister avond van dien aard, dat verwacht mag worden dat hij zaterdag alles weer van af de motorfiets zal kunnen regelen. Onderste rij van links naar rechts: C. de Nijs, D. Bijleveld en C. Bouwman. Achter hen van links naar rechts: R. Onstein en H. Wijk huizen. Advertentie BLOEMENDAAL - TELEF. 51855 MAANDAG 25 JULI Terrein Oosterkwartier, Bernhard Zweerslaan, 10 uur, Ganzenbordspel. Mendel-College, Orionweg, 10 uur, Toneelvoorstelling. Mendel-College, Orionweg, 2 uur, Toneelvoorstelling. Voor alle afdelingen van het Haar lems Speeltuin Verbond Prestatie, tocht per fiets. Vertrek 10 uur vanaf speeltuin Weltevreden (Spaarndam- seweg). Speeltuin Patvliet, Mar. Philips- plantsoen, 10 uur, Zwemmen. Speeltuin Jeugdland, Theemsplein, 10 uur, Zwemmen. Speeltuin Flora, Jasmijnstraat, 3 uur. Excursie stadskweektuin. Speeltuin Mariagaarde, Wester gracht, 9 uur, Wandeltocht Kenne- merduinen. Speeltuin Zaanenoord, Zaanenstr., 9.15 uur, Wandeltocht Kennemerdui- nen. Speeltuin Don Bosco, Phoenixstr., 9.30 uur, Uitgaansdag. Speeltuin Elba, Ged. Schalburger- gracht, Wedstrijddag. (Advertentie) PARI7SE HAARMODÜ Herfst - Winter 1960/1961 "perspectieven voor de haarmode Herfst- inter 1960/1961 zijn op 20 juli 1960 t» Parijs gecreëerd en getoond door het Syn dicat de la Haute Coiffure Francaise et Coiffure Création, waarbij bleek dat unaniem alle grote haarartiesten het erover eens waren, dat het afgelopen moet zijn met het excentrieke coiffure. Bij de nieuwe modelijn is de proportionele verhouding zo geraffineerd toegepast, speciaal door de coupe, waardoor het coiffure voor ieder ge zicht de juiste omlijsting zal zijn en de vrouwelijke elegance zal verhogen. De moderne haarkleuren zijn: zalmkleur, matgoud en havanna. Dit embleem wordt uitsluitend uitge voerd door de leden van het Syndicat de la Haute Coif fure Francaise et Coiffure Création. Zij zijn de eersten r in Nederland die u de nieuwe Franse modelijn kunnen brengen. Ten gerieve van de lezeressen doen wij U hieronder het adres toekomen van de leden van het Syndicat de la Haute Coiffure Frangaise et Coiffure Création ln Uw woonplaats, HAARLEM Maison Léonard, Wagenweg 29 Louis Pierlot, Zijlstraat 88 et Coiffure Creation pour I960 4TTV- a y s In het algemeen klassement is de stand na de vijfde dag: A-klassers1. Bert van der Pol (Amsterdamse Buurt) 86 pnt.; 2. Adrie Sijpestijn (Indische Buurt) 82 pnt.; 3. Frnas Meyer (Harmenjans- buurt) 78 pnt.; 4. Wim Molendijk (Kleverpark)68 pnt.; 5. Dick Rama kers (Vondelkwartier) 67 pnt.; 6. Ge rard Rosenhart (Amsterdamse Buurt 67 pnt.; 7. Dick van Horik (Vogelen- buurt) 67 pnt.; 8. Ruud van Roodse laar (Indische Buurt) 61 pnt.; 9. Emile Roose (Transvaal) 59 pnt.10. Bram Krol (Spaarndam) 58 pnt. B-klassers: 1. Jan Engel (Vogelen- buurt) 80 pnt.; 2. Henk Dijkstra (Transvaaibuurt) 80 pnt.; 3. Richard Ran (Harmenjansbuurt) 63 pnt.; 4. René Beun (Indische Buurt) 63 pnt.; 5. Jan Voulon (Amsterdamse Buurt) 62 pnt.; 6. Jaap Kaspers (Transvaai buurt) 60 pnt.; 7. Rinus Opbroek (Zuid-ploeg) 57 pnt.; 8. Peter Stoop (Amsterdamse Buurt) 57 pnt.; 9. Sie- be van der Ploeg (Zuid-west) 56 pnt.; 10. Ton Ramakers (Vondelkwa tier) 54 pnt. x Algemeen ploegenklassement: 1. Amsterdamse Buurt 358; 2. Trans vaaibuurt 332 3. Indische Buurt 331; 4. Harmenjansbuurt 331; 5. Von delkwartier 326; 6. Vogelenbuurt 289; 7. Spaarndam 281; 8. Kleverpark 279; 9. Zuid-ploeg 274; 10. Zuid-west- ploeg 272 pnt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2