Een goede belegging: aandelen 'Vereenigd Bezit van 1894'Vermogen ca. f 50*000,000«— Regering moedigt emigratie naar Zuid-Afrika niet aan Helen Sobel is ongeëvenaard HET GEHEIM VAN DE EENHOORN "TT m Alfredo Animo is sterk teruggelopen Wijzigingen in het bestuur DRAADLOOS CONTACT Werkloosheids- verzekering Wij luisteren naar Radio Vaficana COMMISSARIS VOOR DE EMIGRATIE: Twee kinderen gedood in het verkeer Russische diplomaat in Amerika van spionage verdacht Wijdingen Benoemingen Pax-Christi-beweging Blinde haalt het middenstandsdiploma T.V.-debuut van 6-jarige Tommy Zondagavond blikseminslag op Wij kijken naar Wij kijken naar ZATERDAG 23 JULI I960 PAGINA 4 Examens Meisje in Den Haag en jongetje in Halsteren Zilveren priesterfeest pater B. Jansen O.P. VIERTAL PLAATSEN DE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBIE Wdt is er aan de hand? Bobbie!...Wat héb je uitgevoerd ■ft Nu is het stuk Gelukkig is het niet erg ik zdt het vlug herstellen. Nu is het vdsf en zeker de kapitein Gegroet! Goedendagka pitein. Ik ben blij (J weer eens te zien Hom eens üiee:'h heb voor U een kleijf^ne verrassing Advertentie (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 22 juli De regering acht het onder de huidige omstandig heden niet verantwoord emigratie naar Zuid-Afrika aan te moedigen. Zij geeft een zo goed mogelijke voorlich ting aan toekomstige emigranten, die dan zelf maar een beslissing moeten nemen. Dit heeft de regeringscommis saris voor de emigratie, mr. ir. B. YV. Haveman, die kort geleden een be zoek aan dat land heeft gebracht, van middag verklaard. Uit de oyfers is ove rigens wei duidelijk, dat door de jong ste gebeurtenissen in Zuid-Afrika le animo bij de emigranten aanmerkelijk is teruggelopen. In de eerste zes maanden van dit jaar hebben er zich slechts 205 aange meld tegen 1037 in dezelfde periode van vorig jaar, terwijl de vertrekcjj- fsrs respectievelijk 310 en 1046 zijn. In Rhodesia, waar de heer Have man ook geweest is, is de toestand ge heel anders. Daar heeft men al een mul- ti-raciale samenleving gerealiseerd, wat onder meer blijkt uit de universi teit van Salisbury, waar blank en rwart samen studeren. Enthousiast was deze emigratie- deskundige over de resultaten van de geëmigreerde repatrianten naar de westkust van Amerika. Ook daar is hij tijdens zijn grote reis op be zoek geweest. Hij had er niets dan enthousiaste Indische Nederlanders gevonden. .Zij toonden zich vooral verheugd over het heerlijke klimaat en toonden zich bereid elk werk aan te pakken", aldus de heer Haveman. Dank zij de Walter-Pastorewet kon den er al 9000 gerepatrieerden in Amerika geplaatst worden. De ko mende twee jaar zullen er weer 9000 kunnen vertrekken, nu deze wet on langs verlengd is. ,,Dit projekt heeft mij de meeste bevrediging geschon ken van alle emigratie-program ma's", aldus de heer Haveman. Met Australië heeft Nederland een AMSTERDAM. 22 juli Geslaagd voor het examen m.o. handelsbriefwis seling Engels: mej. A. ter Weer en de heer N. Proper, beiden te Amsterdam, de heren F. Gillen, 's-Hertogenbosch; J. Hellendoorn, 's-Gravenhage; F. Lether, Rotterdam; G. Veen, Badhoe vedorp. Geslaagd voor het examen tolk-verta- ler Engels: de dames: G. Arnold-Bik, M Boot-Moerman en de heren D. Horsman, R. van der Plank, allen te 's-Graven hage; mej. M. Drognat Doeve, Wasse naar; mej. M. Guurink, Amsterdam; de heren H. Bovenkamp, Heemstede; C. de Graaf, Voorburg; H. Hiep, Amsterdam. DEN HAAG, 22 juli M.O. boek houden en handelswetensch.J. Rei- nen (Grevenbricht) J. Oeldriehp (Am sterdam).! Ris (Oegstgeest), H. Rip (Amsterdam), L. Renne (Den Bosch), E. Roerdink (Doetichem), E. Sew berath Kisser (Amsterdam), B. Room Groningen)F. Scholten (Deventer), J. Sedee (Delft), Handelswetensch. M.O.: M. Straver (Den Bosch), D. Stig- ter (Leiden), J. Vervoort (Geldrop). Advertentie Bols echte eraangenever welhaast ideale emigratieverhouding, aldus de regeringscommissaris. De huisvestingsproblemen van de Neder landse emigranten zullen weer kunnen worden verlicht doordat er door lenin gen (een derde van Nederlandse insti tutionele beleggers, tweederde van Au stralische zijde) 33 miljoen gulden be schikbaar is gekomen. Het eerste pro jekt, op deze manier opgezet, leverde 2000 huizen op. Over de kritiek die de laatste tyd op het emigratiebeleid is uitgeoefend en over de suggestie om de emigratie af te remmen omdat er hier een gebrek aan goede arbeidskrachten is zei de heer Haveman dat het onverstandig zou zijn te vermoeden dat de conjunc- tuurlijn alleen maar opgaand zou zijn. Dit moet op langere termijn bekeken worden. De conjuncturele lijn mag de structuur niet verstoren, zo zei hij. In 1955-1956, toen het ook zo goed ging in de Nederlandse economie werd ook ge zegd, dat de emigratie afgeremd moest worden. Later is er ook een te rugslag gekomen, aldus de heer Have man. Hij deelde mee dat de Raad voor de emigratie in het najaar advies aan de regering zal uitbrengen. DEN HAAG, 23 juli De tienjarige Yvonne E. Schaasberg is gisterochtend na een aanrijding met een bestelauto door een Duitse bus overreden en ge dood Het meisje maakte plotseling een zwenking naar links op de Soestdijkse- kade terwijl, een bestelauto op nog geen twee meter afstand achter haar reed. Zij werd door de bestelwagen tegen het wegdek geworpen, vlak voor een Duit se bus. Het linker voorwiel van de bus reed over het meisje heen en zij over leed ter plaatse. HALSTEREN, 23 juli Gisteravond omstreeks half acht is het vierjarige jongetje William van Beek bij het over steken van de provinciale weg Halste- ren-Steenbergen door een passerende auto gegrepen en op slag gedood. De auto werd bestuurd door een arts uit dezelfde plaats. WASHINGTON, 23 juli (Reuter) De woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken, YVhi- te, heeft gisteren de pers meegedeeld dat een Russische diplomaat, Pjotr Jez- jov, tot persona non grata is verklaard en daarom het land moet verlaten. De ze diplomaat, een derde secretaris van de Russische ambassade, heeft, aldus de woordvoerder, zijn diplomatieke sta tus geschonden door zich met spionage in te laten. Jezjov zou meer dan dui zend dollar hebben betaald aan een be roepsfotograaf voor spionagemateriaal, waaronder luchtfoto's van Amerikaanse steden. Volgens het ministerie heeft Jezjov de niet met name genoemde fotograaf ver zocht vlieglessen te nemen. Deze les sen werden door de diplomaat betaald. DEN BOSCH, 23 juli (K.N.P.) Morgen zal mgr. W. Bekkers in de parochiekerk van het Allerheiligste Sa crament te Njjmegen-Brakkenstein de H. Pries terwjjding toedienen aan de fraters Franciscus van den Bosch, Wil helmus van Djjk, Jacobus Verbeeck, Franciscus van de Paal en Joannes Petrus van de Congregatie der Pries ters van het Allerheiligste Sacrament. BREDA, 23 juli De bisschop van Breda zal zondag in de kapel van het pensionaat St.-Anna te Oudenbosch de volgende Heilige Wijdingen toedienen: Het Subdiaconaat aan: Joannes Ebs- kamp, Cornelus Fouchier, Antonius van Kessel, Henricus van der Schot, Anto nius van Vugt, en Wilhelmus van der Weiden; de priesterwijding aan: Joan nes van der Aalsvoort, Leo van Beek, Michael Coomans, Joannes Flipsen, Andreas van Merode, Gualterus van Slobbe, en Henricus Tielemans, allen van de Congregatie der Missionaris sen van de H. Familie. DEN BOSCH, 22 juli (K.N.P.) Mgr. W. Bekkers, bisschop van 's-Her togenbosch, heeft op voordracht van de rovinciaal der Priesters van het H. lart benoemd tot aalmoezenier voor het Bedrijfsapostolaat te Nijmegen pa ter C. J. Matthee S.C.J. DEN BOSCH, 22 juli Op het pro vinciaal kapittel der paters Kapucijnen werd als provinciaal herkozen pater Auxilius; als definitoren werden geko zen de paters Michelangelus, drs. Fi- dentius, pater Eusebius en dr. pater Optatus. In het voortgezet kapittel werden be noemd tot secretaris van de provincie drs. pater Gerlach; secretaris van de werkzaamheden, pater Valentinus; eco noom, pater Paulus; archivaris drs. pater Gerlach; provinciale bibliotheca ris, pater Theobald. Tot rector van het Seminarie te Oosterhout werd herbe noemd mr. pater Laetantius; tot novi- cenmeester, pater Michelangelus. Tot gardiaans werden benoemd: te Amsterdam pater Facundus, te Babbe- rich pater Silvester, te Breda pater Reinald, te Eindhoven pater Concor- dius, te Enschede pater Milo, te Grave pater Benedictus, te Handel pater Ro- gatianus, te Helmond pater Telespho- rus, te Den Bosch pater Bellaminus, te Nijmegen pater Severinus, te Oos terhout pater Gerontius, te Rilland Bath pater Revocatus, te Rotterdam pater Alardus, te Sluiskil drs. Pater Timotheus te Tilburg pater Nathanael, te Udenhout pater Theobald, te Voorburg pater Micheas en te IJmui- den-Oost pater Procopius. Tot praeses van het Bedrijfsapostolaat te Amster dam pater Eusebius, tot praeses te Langeweg dr. pater Cyrillus. NIJMEGEN, 21 juli (K.N.P.) Maandag zal pater B. Jansen O.P., pro vinciaal van de Dominicanen in Neder land, zfln zilveren priesterfeest vieren. In verband hiermee recipiëert de jubi laris die middag van 12.30 tot 13.30 uur in het klooster „Albertinum" te Nijme gen. Mevrouw Sirima Bandaranaike is de eerste vrouwelijke premier in de wereld. Zij leidt de Ceylonese regering, na haar partij, de Sri Lanka, naar een grote ver- kiezinsoverwinning te hebben gevoerd. Haar echtgenoot, de vroegere premier Solomon Bandaranaike, werd vorig jaar vermoord door een Boeddhistische priester. Advertentie Bols eiken dag een glaasje 1 DEN HAAG, 22 juli (K.N.P.) Be langrijke wijzigingen zijn gekomen in het bestuur van de Nederlandse afde ling van de Pax-Christi-Beweging, ten- evolge van het aftreden van mr. dr. A. Segheyn als ondervoorzitter en dr. M Smits van Waesberghe SJ. als algemeen secretaris. Op de onlangs gehouden be stuursvergadering, onder voorzitter schap van kardinaal. Alfrink, is dr. W. J.Schuyt tot ondervoorzitter benoemd. Bij hem is het algemeen secretariaats adres van de Nederlandse Pax-Christi- Beweging gevestigd. (Hogeweg 12 Den Haag, voorheen Amaliastraat 13, Den Haag). De redactie van het Pax-Christi-tijd- schrift is overgegaan naar dr. H. Brink O.P. (Driehuizerweg 145 Nijmegen). De administratie van het blad berust thans bij de penningmeester van de beweging, de heer P. van Schaick (Sonoystraat 26b Rotterdam). Pater P. J. Verkoelen O.M.I., landelijk aalmoezenier en orga nisator van de Pax Christi voettochten Den Bosch en Amsterdam, is van Sant poort verhuisd naar Eemnesserweg 19 in Laren. DELFT, 23 juli Vandaag zijn hier de mondelinge examens afgenomen voor het middenstandsdiploma. Onder de geslaagden was een blinde kandi daat de heer L. Sterkman uit Rotterdam. Aangezien hij uiteraard niet aan het schriftelijk gedeelte kan deelnemen had den de examinatoren speciaal voor hem een aantal mondelinge opgaven samen gesteld. De heer Sterkman is wikkelaar van beroep en heeft het voornemen in Rotterdam een eigen zaak te begin nen. V De enige wedstrijd die Frankrijk in de finale van het wereldkampioenschap verloor, was die tegen het Amerikaanse team dat speelde onder de naam S2 (er klasseerden zich 3 Amerikaanse teams voor de finale). In dat team zagen wjj diverse roemruchte namen als Charles Goren, Howard Schenken, Lew Mathe, doch ook die van de enige damesspeel ster die met haar teamgenoten in de finale wist door te dringen, mevrouw Helen Sobel. Deze charmante, rustige speelster wordt beschouwd^als cc sterkste speel ster ter wereld en wie haar in Turijn aan de bridgetafel bezig heeft gezien, moet constateren dat zij haar roem ten volle verdiend heeft. In de wedstrijd tegen Frankrijk, die uit 3 x 20 spellen bestond, leek het er na 40 spellen op dat Frankrijk een zeer gemakkelijke overwinning zou gaan be halen. De Fransen hadden toen bij het opmaken van de stand (hetgeen na elke 20 spellen gebeurde) gezien, dat zij ruim 20 punten voorstonden en dat leek dus een wandeling naar de overwinning te worden. Maar hoe anders kwam dat uit! De Amerikanen zetten in de laatste 20 spellen de tanden nog eens extra stevig op elkaar en brachten hun sterkste op stelling, Mathe-Allinger en mevr. Sobel- Schenken aan de tafels. Vooral het ge- inspireerde spel aan tafel I van Lew Mathe en aan tafel II van Helen Sobel droeg er veel toe bij dat de Franse voorsprong slonk als sneeuw in de zon en toen de match beëindigd was bleek het Amerikaanse team met 6961 ge wonnen te hebben. Een voortreffelijke beslissing van mevr.' Sobel leverde de Amerikanen in het onderstaande spel 7 matchpunten op: H 10 3 9952 O A H V 8 5 Jf. V 7 5 N A V B 7 6 9AHVB4 N C? 10 873 O B 10 9 7 6 O 3 H 6 «f» A 4 3 9 8 4 2 6 O 4 2 B 10 9 8 5 2 West was gever en OW stonden kwets baar. In kamer I met het Franse paar Jaïs-Trézel als OW, ging het bieden als volgt: west 1 harten - noord 2 ruiten - oost 2 schoppen - zuid pas - west 2 SA - noord pas - oost 4 harten - allen pas sen. West speelde het zeer eenvoudige contract zonder zich al te zeer in te spannen af en maakte 10 slagen voor een score van 620 punten. In kamer II ging het anders: west 1 harten - noord 2 ruiten - oost 3 klave ren - zuid pas - west 3 harten - noord pas - oost 3 schoppen - zuid pas - west 3 Sansatout - oost 4 harten - west 4 SA - oost 5 harten - west 6 harten. U zult oosts bieden wellicht vreemd vinden, maar Schenken was al direct van plan om het spel in C? te gaan spe len. De biedvolgorde 3 klaveren-3 schop pen is onvoorwaardelijk forcing en als daarna nog steun voor <Z> volgt, behoort de partner te weten dat er niet meer dan één O in de hand aanwezig is. Helen Sobel realiseerde zich dat zéér goed en achtte haar zeer goede troef kleur alsmede de «f» Heer van voldoen de kracht om een slambod te proberen. Na het onderzoek naar partners azen (4 SA vraagt, en 5 harten betekent 2 azen), achtte Helen de kansen op 12 slagen voldoende om 6 harten te bie den. Noord, Bourchtoff, kwam niet met O uit, doch koos de veel kansrijker uit komst van troef. De 9 7 won slag 1 en in slag 2 werd O gespeeld, noord maak te de slag. Noord speelde wéér troef na en toen bleek dat de troeven 3:1 bij noord-zuid hadden gezeten, schakelde west over op het vrijspelen van schop pen, sneed op Heer en won het spel. MIMIR HILVERSUM Vanavond treedt in het televisiespel Claudia en David de zesjarige Tommy Roduin op als het zoontje Bobby in dit overgelukkige ge zin. Het jongetje is ontdekt door regis seur Van Hemert. Hij is een zoon van de dramaturg Hans Roduin uit Amster dam en de prestaties op de repetities doen voor vanavond het allerbeste ver wachten. De K.R.O.-televisie zendt zondagmor gen om 11 uur een plechtige Hoogmis uit, die wordt opgedragen in de paro chiekerk van St.-Petrus te IJmuiedn. De cameraregie van deze uitzending, waarbij F. J. A. de Grijs, pr., de com mentaar spreekt, is in handen van Wim Bary. Des avonds kan men in het door de K.R.O. verzorgde TV-programma kij ken naar een aflevering in de serie „Anno", waarin journaalbeelden uit 1931 worden getoond. Een nieuwe BBC- film over een onderneming om exoti sche dieren op te sporen voor de .Lorn dense dierentuin ditmaal paradijsvo gels wordt gevolgd door een populair- klassiek concert, verzorgd door het Amsterdams Kunstmaandorkest onder leiding van Anton Kersjes met solis tisch optreden van Thom de Klerk, fa got. In deze door Ben Mettrop geregis seerde uitzending kan men o.a. het Fa gotconcert van Vivaldi en het Zwanen- meer van Tschaikofsky beluisteren. In het radioprogramma van de K.R.O. zingt de bariton Rom Kalma zondagmid dag (14.00 uur) liederen van Schubert en Richard Strauss, waarna de violist David Oistrach de Sonate voor viool en piano in A gr. t. van Cêsar Franck speelt. Later op de middag (15.30 uur) voert het Radio Philharmonisch Orkest onder leiding van Hugo Rignold de Sym fonie no. 5 in Bes gr.t. van Schubert uit. In het avondprogramma kan men luisteren naar een reportage van de in wijding van de kapel, die in Nijmegen is gebouwd ter nagedachtenis van pa ter Titus Brandsma, O. Carm., die tij dens de oorlog in het concentratiekamp Dachau om het leven kwam. In de ru briek „Bel Canto" worden gedeelten ge speeld uit „Tristan und Isolde" van Wagner. André van de Heuvel draagt in de serie „Meesterlijke vertellingen" „De Zangles" van Katherine Mansfield voor, waarna Jascha Heifetz werken van Bloch en Castelnuovo-Tedesco speelt. Voor de A.V.R.O.-micro- foon voert zondagmiddag (14.20 uur) het Omroeporkest onder leiding van Henk Spruit met medewerking van de bas Guus Hoekman werken uit van Schu bert. Mahler, Wagner, Richard Strauss en Bruckner. Een muzikale show voor de Bond van Nederlandse Militaire Oor logsslachtoffers in de Haagse Houtrust- hallen in het avondprogramma wordt gevolgd door een herhaling van het oor spronkelijk op 3 december van het vori- Staatssecretaris Roolvink is voor nemens de uitkeringsduur van de Werkloosheidsverzekering uit te brei den van 21 tot 34 weken. Hij heeft de S.E.R. over deze niet geringe verlen ging met 13 weken om advies ge vraagd. Zoals de conjuncturele situa tie momenteel is kan het Algemeen Werkloosheids fonds dit stootje ge makkelijk verdragen. Er zijn immers weinig werklozen. Aangezien dat ge lukkig al jaren lang het geval is overtreffen de inkomsten van het fonds bovendien de uitkeringen steeds in ruime mate. Ondanks een premie verlaging van 2,4 naar 1,2% sinds 1953 beschikt het fonds reeds over een reserve van ruim een half mil jard gulden. Nu de kwestie praktisch zo weinig om het lijf heeft de premie zal wel onveranderd op 1,2% blijven staan nemen wij aan, dat de S.E.R. de staatssecretaris niet veel in de weg zal leggen, hetgeen voor hem dan een uiterst keurige beurt betekent. De consequenties van deze zaak zullen natuurlijk pas gevoeld worden wan neer we eens werkelijk met werk loosheid van grote omvang te maken krijgen. Zo gemakkelijk als de ver lenging immers nu valt, zo moeilijk zo ongewenst ook zou het zijn de uitkeringstermijn in te krimpen als de nood inderdaad aan de man is. Een, niet zo geringe, verhoging van de premie blijft dan waarschijnlijk als enige uitweg over. Wie het daar later niet mee eens is moet vandaag zijn vinger opsteken. Advertentie Bols eiken dag een glaasje AMSTERDAM, 23 juli Uit verschil lende delen van onze land wordt blik seminslag gemeld. Tijdens het hevige onweer boven een viertal plaatsen, o.a. boven de west Betuwe trof de bliksem de hangar van een boerderij te Beusi- chem. De hangar en een hooischuur gingen in vlammen op. Te Mierlo Hout bij Helmond brandden een schuur en een stal af nadat daar de bliksem was ingeslagen. In Mierlo Dorp werd een molen getroffen. Tenslotte is een kam- peerhuis bij Barneveld verloren gegaan na blikseminslag. Persoonlijke ongeluk ken zijn niet gemeld. LEUVEN, 22 juli Het bestuur van de katholieke Studentenvereniging „Hol- landia Lovaniensis" te Leuven is voor het lustrumjaar 1960-1961 op de volgen de wijze samengesteld: Praeses: R. van der Burg; Ab-actis: Th. Swarte; Quaestor: E. Arets. (Advertentie) Bols echte graangenever ge jaar uitgezonden programma in de serie „Meesters der vertelkunst", waar in Ko van Dijk het verhaal „Andresjko" van de Bulgaarse schrijver Jelin Pelin voordroeg. Later op de avond kan men in de rubriek „Rijkdom der welluidend heid" luisteren naar werken van Bach, de Giardini, Haydn, Kreisler. Kerrison, Lagoya en Chapi. ZONDAG HILVERSUM I, 402 m. VARA: 8.00 Nws. en postduivenber. 8.18 Lezing. 8.30 Gevar. progr. 9.45 Toespr. 10.00 Pianore cital. 10.30 Boekennieuws. 10.40 Gram. 10.55 Cabaret. 11.30 Lichte muz. AVRO: 12.00 Gram. 12.30 Sportspiegel. 12.35 Gram. 13.00 Nws. en S.O.S.-ber. 13.07 Lezing. 13.20 Gram. 13.00 Boekbespreking. 14.20 Omr. ork. en solist. 15.20 Filmpraat je. 15.35 Kinderkoor. 15.55 Lichte muz. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Gram. 17.30 V. d. jeugd. 17.50 Nws., sportuitsl. en sportjourn. VPRO: 18.30 Doopsgezin de Kerkdienst. IKOR: 19.00 V. d. Jeugd. 19.30 Lezing. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Ge- var muz. 21.00 Voordr. 21.15 Weense mu ziek 21.45 Journ. 22.00 Lichte muz. 22.30 Nws en S.O.S.-ber. 22.45 Gram. 23.15 New York calling. 23.20 Gram. 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m. KRO: 8.00 Nws. en postduivenber. 8.15 Gram. 8.25 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nws. en waterst. 9.45 Gram. IKOR: 10.00 Europese Jonge- renconferentle in Lausanne. 10.15 Ned. Herv. kerkd. 11.30 Vragenbeantw. 11.45 Lezing. NCRV: 12.00 Nabeschouwing Eu ropese Oecumenische Jongeren Conferen tie. KRO: 12.15 Gram. 12.30 Strijkorkest. 12.55 Act. 13.00 Nws. 13.05 Lezing. 13.10 Gram. 13.30 Lichte muz. 14.00 Bariton en piano. 14.30 Gram. 15.00 Idem. 15.30 Ra- diophilharm. ork. 16.00 Gram. 16.10 Sport. 16.30 Samenspraak. 17.00 Kerkd. NCRV: 18.30 Koorzang. 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Gram. 19.30 Lezing. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Reportage. 20.10 Gram. 20.45 Lezing. 20.55 Gram. 21.35 Voordr. 21.55 Gram. 22.25 Boekbespr .22.30 Nws. 22.40 Avondgebed. 22.55 Gram. 23.55-24.00 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.13.40 Spreekwoorden en gram. 14.30 Ork. conc. 18.00 Nws. en journ. 18.45 Lich te muz. 19.30 Brief uit Amerika. 19.45 Godsd. progr. 20.25 Liefdadigh. oproep. 22.00 Ork. conc. 23.06-23.36 Liederen. ENGELAND. BBC Light Progr. 1500 en 247 m. 12.00 Verz. progr. 13.15 Gevar. Drogr. 14.15 Lichte muz. 14.45 Filmprogr. 15.30 Gevar. muz. 17.00 Interviews en gram. 18.00 Liedjes. 18.30 Hersengymnas tiek. 19.35 Verz. progr. 20.30 Samenzang. 21.00 Lichte muz. 21.45 Popul. muz. 22.40 Gram. 23.30 Lichte muziek. NDR WDR, 309 m.12.00 Kamermuz. 13.10 Opera-aria's. 14.30 Kamermuz. 15.00 Operaconc. 16.30 Dansmuz. 18.15 Orkest conc. 18.50 Sopr. en piano. 20.20 Ork. conc 22.15 Dansmuz. 23.00 Lichte muz. 23.15 Gevar. muz. 0.05 Ork. conc. 1.00 Weer- ber. en gevarieerde muziek. FRANKRIJK 3, 280 en 235 m.12.05 Ork. conc. 15.45 La Dame blanche, ope ra. 17.15 Gram. 17.45 Ork, conc. 19.40 Lichte muz. 22.50 Gram. BRUSSEL, 324 m.12.15 Amus. orkest. 13.15 V. d. sold. 14.00 Gram. 17.05 Gram 18.00 Kamermuz. 18.30 Godsd. half uur 19.30 Gram. 20.00 Gevar. progr. 21.30 gram. 22.15 Gram. 23.05-24.00 Gram. 484 m: 12.20 Lichte muz. 13.15 Verz progr. 17.35 Gram. 17.45 Pianorecital 18.35 Gram. 20.00 Chansons. 20.30 Gram 21.47 Gram. 22.10 Song festival te Knok ke. 23.00 Dansmuziek. R.K.K.11.00 Plechtige Hoogmis. KRO 20.00 Anno 1931. 20.25 Filmprogr. 21.15 Amsterdams Kunstmaandork. en solist. 21.50 Epiloog. AVRO, KRO, VARA en VPRO: 22.00 Sportact. Golflengten: 25m67: 31ml0: 41m21; 196m. zondag 24 juli 22.15 uur „Fonteinen van Rome": 1. Trevi-fontein; 2. Fon tein van de Villa Medici. maandag 25 juli 22.15 uur Een mensen-moei lijkheid, waar velen mee zitten te kijken (I). woensdag 27 juli 22.15 uur De voorbereiding op de Ie Vatikaanse Kerkvergade ring. donderdag 28 juli 17.00 uur „Jonge concertisten" (VI>: Maria de Mura, sopraan, zingt uit de werken van Pai- siello. Mascagni, Massenet, Bel lini, Puccini, R. Strauss en Bizzelli. Aan de vleugel: Han nibal Bizzelli. vrijdag 29 juli 22.15 uur Een mensen-moei lijkheid, waar velen mee zitten te kijken (II) Dagelijks 21,00 uur Gezinsrozenkrans in het iatijn. 11.15 uurtje, lichte DUITSE T.V.-PROGRAMMA'S Lezing. 12.00-13.00 Intern. borreJ- 14.30 V. d. jeugd. 15.00 Kamp. ucuie atletiek. 17.35-19.00 Speelfilm (Re gionaal progr.: NDR: 19.00-19.25 Die Nord- schau. WDR: 19.00-19.25 Hier und Heute journ.) 19.30 Weekjoum. 20.00 Nws. 20.0o Filmrep. 20.45 Ballet. 22.10 Intern, paar denrennen. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGRAMMA'S 11.00 H. Mis. 15.00 Overn. v. d. West- duitse TV: atletiekkamp.sch. 16.30-17.50 Folkloristische optocht. 19.00 V. d. kleu ters. 19.30 Nws., act, en journ. 20.00 T.V.- feuill, 20.25 Bezoek aan een dierentuin. 21.00 Song festival te Knokke. 22.15 Jazz muziek. 22.40 Nws. en journaal. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 10.30-11.30 Protest, kerkd. 16.30-17.50 Folkloristische optocht. 19.30 Feuill. 20.00 Journ 20.30 Tekenfilm. 20.45 Film. 21.00 Song festival te Knokke. 22.00 Nieuws. MAANDAG HILVERSUM I, 402 m. —VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gvm. v. d. vrouw. 9.10 Gram. (9.35-9.40 Waterst.) VPRO: 10.00 Morgenwijding VARA: 10.20 Gram. 11.00 Voordr. 11.20 Gram. 11.34 Luit-recital 11.50 Lezing. 12.00 Orgelspel en zang 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lezing L2.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Voor de middenstand. 13.20 Lichte muz. 13.45 Reisverh. 14.00 Kamermuz. 14.25 Gevar muz. 15.45 Hammondorgelspel. 16.00 V. d. oudere luisteraars. 17.00 Oude liedjes 17.15 Versierde vakantietrips. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.50 Act. 19.00 Pari. overz. 19.15 Regeringsuitz. De B.B. 19.30 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.35 Klankb. 21.00 Holland Festival 1960: Concertgeb. ork., toon kunstkoor, en sol, 22.30 Nws. 22.40 Ge var. muz. 23.05 Gram. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.13 Idem. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.40 V. a. vrouw. 10.15 Lezingen. 11.00 Gram 11.25 Voordr. 11.45 Gram. 12.00 Pianorecital 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Musette-ens. 12.53 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.35 Gevar. progr. 15.55 Gram. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Kamermuz. 17.15 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Rege ringsuitz. Vakantie op de eilanden Blak en Soepiori. 18.00 Orgelconc. 18.30 Koor zang. 19.00 Nws. en weerber, 19.10 Lich te muz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.30 In de Muzeval. 21.00 Klankb. over Kongo. 21.15 Gram. 21.30 Holland Festi val 1960: Kamerork., koor en soliste. 22.00 Parlementair comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. en S.O.S.-ber. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Service 330 m: 12.00 Ork. conc. 13.10 Gram. 14.00 Ork. conc. 16.20 Alt en piano. 16.45 Progr. voor de oudere luisteraars. 19.20 Gram. 19.30 Henry Wood Promenade concerts. (20.50-21.00 Intermezzo en 21.00-21.15 Nieuws). 22.00 The middle ot the ope ration. 22.45 Pari. overz. 23.06-23.36 Ka mermuziek. ENGELAND. BBC Light progr. 1500 en 247 m: 12.00 Gram. 12.30 Nws. en gevar. muz. 13.00 Gram. 14.15 Gram. 15.00 Lich te muz. 15.15 Gevar. progr. 15,45 Lichte muz. 16.45 Uitsl. races en gevar. muz. 1.9.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Gram. 22.00 Gevar. progr. 22.40 Lichte muziek. NDR-WDR 309 m: 12.00 Jazzmuz. 13.15 Operetteconc. 14.15 Dansmus. 16.05 Ork. conc. 17.45 Lichte muz. 19.30 Ork. conc. 22.10 Jazzmuz. 22.30 Lichte muz. 23.00 Gevar. muz. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevarieerde muziek. FRANKRIJK progr. Ill, 280 en 235 m 12.05 Ork. conc. 13.05 Gram. 14.30 Gewijd conc. 15.00 Ork. conc. 16.00 Gram. 18.05 Kamermuz. 19.16, 19.30 en 20.00 Gram. 20.05 Ork. conc. 21.37 en 22.45 Gram 23.10 Solistenconc. 23.35 Gram. BRUSSEL, 324 m: 12.00 Gram. 12.35 V. d. landbouwers. 12.45 Gram. 13.15 Gram. 14.00 Mannenkoor. 14.35 Gram. 14.50 Kamermuz. 15.30 Gram. 16.06 Gram 17 10 Gram. 18.00 Gram. 18.20 V. d. sold. 18.50 Gram. 19.40 Gram. 20.00 Festival v. Straatsburg: Stedel ork. v. Straats burg, koren en solist. 22.15 Amus. ork. 22.45 Gram. 23.00 V. d. zeelieden. 484 m: 12.02 Lichte muz. 13.15 Gevar. muz. 14.05 Ork. conc. 15.05 Gram. 15.15 Gevar. muz. 16.07 Gram. 16.30 Lichte muz. 17.10 Gram. 17.20 Oude muz. 17.50 Gram. 18.40 Verz. progr. 20.00 Gram 22.10 Song festival te Knokke. DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00 V. d. kind. 17.10 V. d. jeugd. 7.35-18.00 'Hoe werkt dat? (Regionaal jrogr.NDR: 18.45 Die Nordschau. WDR I.8.45 Hier und Heute, journ. NDR: 19.25 iehpferdchen zeigt: HastDutöne? WDR 9.25 Harmonika). 20.00 Nws., journ. en xeerber. 20.20 Beeldverhaal. 20.35 Rep II.10 Chansons. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.30 Nws., act. en journ. 20.00 Speel- tllm. 21.30 Songfestival te Knokke. 22.45 Ballet. 23.15 Nws. en journaal. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.30 Sport. 20.00 Journ. 20.30 Miroir de Wallonië. 21.00 Songfestival te Knokke. 22.10 Festival v. Languedoc. 22.45 Journ. TEKST EN TEKENINGEN VAN HERGE bij Uitg. Castor mar» 1 ©rut h N// VI/// MO CO li t

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 4