m Franz Haselboeck wint Holland Festival-prijs IN OPSPRAAK ZIJNDE AGENT OPNIEUW VAN MISHANDELING BETICHT Tennistoernooi met spannende spelmomenten Opening ere-tentoonstelling Kees Verwey 1 Pater Facundus ofm cap. wordt gardiaan-rector in Amsterdam TAXI 13000 VAUXHALL Lot beslist In de Vishal te Haarlem Vragen van raads lid aan B. en W. Uit STAD en STREEK BRIE YEN van lezers ZOMERACADEMIE VOOR ORGEL IN „GROENENDAAL" Heeremans en Van Leuven N.V. ZATERDAG 23 JULI 1960 PAGINA 6 Kl|k an rl|d bl| Uw Flat-dealer Hierom hebben de de voorkeur Meisje door auto aangereden In Liduina parochie „Slag om Sengarema" Voor iets LEKKERS naar J0S DEKKERS Telefoonnummer Maak eens een proefrit 4-cylinder Automobielbedrijf Nieuwe Gracht 78 - Tel. 17588 - Haarlem Dealer voor Haarlem, IJmuiden, Beverwijk. VOOR BEDDENREPARATIE HAARLEM'S MATRASSENHUIS Beirekkingen gevraagd Te koop gevraagd Te koop aangeb. Hypotheken enz, Zaken en Huizen Te huur aangeb. Woningruil Muziek instrumenten, Radio, T.V., enz. Meubelen, Huis raad en Kleding Auio's, Moioren, Bromfieisen e.d. Pensions Lessen (Advertentie) snel, sportief en toch hypercom- fortabel door de gedetailleerde, zorgvuldige afwerking kleinere FIATS geruisloze motor, die ook boven 60 km snelheid nog pittig en prettig accelereert snelle service door heel Europa Sterk in prijs verlaagd! Thans /genten voor: FIAT 500 f 3760.- FIAT 600 f 4599.- HAARLEM e.o.: Gebr. Beekman Automobielbedrijven, Wagenweg 72, Tel.02500-14160 BLOEMENDAAL e.o.: Gebr. Beekman Automobielbedrijven, Bloemendaalseweg 52, Tel. 02500-54601 BEVERWIJK e.o.: Automobielbedrijf G.J.C. Dorant, Zeestraat 82, Tel. 02510-3355 HAARLEM, 23 juli Een loting heelt moeten beslissen wie van de deelne mers aan de Zomer Academie voor Orgel, na het concert dat donderdag avond in de Hervormde Kerk in Be verwijk werd gegeven, de door het Holland Festival beschikbaar gestelde prijs voor de beste deelnemer aan de Academiedagen, zou ontvangen. Dit ge beurde tijdens de officiële slotbijeen komst van de Zomer Academie voor Orgel, gisteravond in het Haarlemse stadhuis, ten overstaan van deelne mers, docenten genodigden, Het lot moest bepalen wie van de twee best- gekwalificeerden, de Oostenrijker Franz Haselboeck en de Nederlander Matthüs Kramer, zich eigenaar van het door de heer Heesen van de N.V. Koninklijke Nederlandse Glasfabriek Leerdam speciaal voor dit doel ontwor pen kristallen object, in vorm gelijkend op een hoge smalle vaas, mocht noe men. Een loting, die uitviel ten gun ste van Franz Haselboeck. Hij ontving de trofee uit handen van wethouder D. J. A. Geluk, die in zijn toespraak de cursisten prees om de serieze en volijverige wijze gewerkt op zij de afgelopen drie weken gewerk hadden. Niet het minst, aldus wethou der Geluk, was het welslagen van de cursus te danken aan de zeer instruc tieve colleges welke de heren docenten hadden gegeven. In het bijzonder dank te hij. de directeur van de Zomer Aca demie. dr. J. F. Obermayer, die de stu dieweken op een zo voortreffelijke ma nier heeft geleid. Dr. Obermayr sprak vervolgens de deelnemers aan de cursus toe en hoop te dat hij velen het volgend jaar, wan neer het Christiaan Müller-orgel weer gebruikt zal kunnen worden, in Haar lem zou kunnen begroeten .Aan de elf (Advertentie) HAARLEM, 23 juli Toen gister middag de zevenjarige Agnes N. uit Hoorn, die in Haarlem is gelogeerd, de Fonteinlaan overstak is zij door een per sonenauto aangereden. Zij liep verwon dingen op aan rechteronderbeen en rechterarm en een hersenschudding. Zij is opgenomen in het Diaconessenhuis. aanwezige deelnemers overhandigde hij het certificaat, alsook een boek werk ter herinnering, getiteld: „Ver- such über die wahre Art da Klavier zu spielen". De heer Haselboeck sprak tenslotte namens alle deelnemers een dank woord. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 32 juli Dezelfde agent, die enige weken geleden een ver slaggever van de Volkskrant naar het bureau Warmoesstraat heeft opgebracht nadat deze op de Oudezijds Voorburg wal was mishandeld, en die volgens de hoofdcommissaris van politie niets kan worden verweten, heeft gistermid dag een 30-jarige vrachtwagenchauffeur naar hetzelfde bureau gebracht, na dat tussen de chauffeur en de politie agent een vechtpartij was ontstaan op de hoek Haarlemmerstraat-Singel. De chauffeur die bjj deze vechtpartij lichte verwondingen opliep is gister avond na gehoord te zijn vrijgelaten. Hij zou vanmiddag tegen de betrokken po litieagent een klacht indienen, wegens mishandeling. Het verhaal van de vrachtwagenchauf feur over het gebeurde komt hierop neer. In het spitsuur, tegen half zes kwam hjj met zijn wagen uit de richting Droog bak. Hij wilde de Haarlemmerstraat oversteken en zijn weg over de Singel vervolgen. Op dat uur was het op het kruis punt Haarlemmerstraat-Singel erg druk. Er stond een lange file auto's op de weg, die naar de Droogbak leidt. De chauffeur sloot aan bij de file, maar een agent, die het verkeer bij de Droogbak regelde, beduidde hem zijn wagen geheel naar voren te rijden en op te stellen naast de file, om opstop pingen bij de Droogbak te voorkomen. De chauffeur reed zijn wagen tot vlak voor de streep. De betrokken agent stond bij het stopbord en gebaarde met zijn hand in de richting waar de chauf feur zijn vrachtwagen had opgesteld. Hij meende dat de agent bjj het stop bord 't tegen diens collega bij de Droog bak had en bleef staan, tot een bus ko mend uit de Haarlemmerstraat op het kruispunt links afsloeg in de richting Droogbak. De bus kon er niet door en de chauffeur reed zijn wagen even ach teruit. Nadat de bus gepasseerd was reed hij weer tot vlak voor de streep. Op dat moment zwaaide het stop bord om en mocht de chauffeur doorre den. Toen hij voorbij de agent met het stopbord kwam hoorde hij deze roe pen „Rij maar door, het proces-ver- baal volgt wel." De chauffeur zette zijn wagen aan de kant om de agent te beduiden dat alles waarschijnlijk op een misverstand berustte. Deze mompelde iets van „niets mee te maken", waarop hij de chauf feur in de richting van zijn auto duw de. Toen hij amper in de cabine zat, zijn ene been was nog buiten en hij had zijn vinger nog tussen de deur, gooide de agent de deur met een klap dicht. De chauffeur schreeuwde van pijn, maar de agent bleef tegen de deur duwen. Daarop gaf de chauffeur met zijn andere been een harde klap tegen het portier. Het vloog open HAARLEM, 23 juli De inleiding van het A-toernooi rechtvaardigt de verwachting, dat men dit weekeind op de banen van het tennispark „Groenen- daal" in Heemstede van goed tennis zal kunnen genieten. Van de acht herensingles werden er gisteravond vijf pas na drie sets beslist en ook enkele dubbelspelen boden aantrekkelijk spel. Titelhouder G. de Jong versloeg J. IJs- paard met 6-2 en 9-7, zijn stadgenoot P. Putters klopte W. Stoop met 6-4 0-6 en 6-4 en de derde Amsterdam mer Peeters kwam in de tweede ronde door een zege op A. v. Tiel; 4-6, 7-5 en 6-3. Fred Neelissen bewees dat I*. v.d.Horst in zijn spel iets is terug gevallen (4-6, 7-5 en 6-3) en W. Neder- koorn boekte een verdienstelijke zege tegen de hoofdstedeling H. Blom; 7-5, 3-6 en 6-2. Gejus van der Meulen be wees zijn opkomst tegen A. v.d. Hof met tweemaal 6-2 en Hans van de Ree, op Groenendaal geen onbekende, bleef Hans Sikkes de baas met 6-3, 4-6 en 7-5. De drievoudige Haarlemse jeugdkampioen Tom Okker startte met een overwinning op Van der Maesen, 6-2 en 6-3. Voor de tweede ronde luidt nu het programma: de Jong-Putters; Peeters- Neelissen; Nederkoorn-v.d.Meulen; v.d. Ree-Okker. Deze singles worden zater dagmiddag gespeeld. Voor het dames enkelspel is de belangstelling bijzonder matig. De hoofdstedelijke gaste Loekie van Beest, vorig jaar finaliste, had aan'n zege op Wil van der Broek (6-4, 1-6 en 6-1) voldoende om de finale te be reiken. Yvonne Harms had weinig moeite om Cockie van der Broek de baas te blijven (6-0 en6-l) en zal nu in de halve-eindstrijd duelleren met Kea Okker. Gerard Koenders en IJspaard had den gisteravond de sympathie van het publiek door hun moedige tegenstand in het treffen met de Amsterdammers De Jong en Blom. Koenders zijn veld spel was voortreffelijk, maar zijn ser- HAARLEM, 22 juli Het inleidende woord dat Mari Andriessen zou spre ken bij de eretentoonstelling van wer ken van Kees Verwey ter gelegenheid van diens zestigste verjaardag georga niseerd door het gemeentebestuur van Haarlem, hebben de vele - ook zeer of ficiële - belangstellenden moeten mis sen. Andriessen verblijft in het buiten land. De heer Baard was zich bewust dat het spontane woord van de aangekon digde spreker kwalijk vervangen kon worden door het voorlezen van een ge schrift, maar hield toch de inleiding, door hem voor de catalogus geschreven. De teleurstellende mededeling deed hij voorafgaan door een kleine bloemhulde aan mevrouw Verwey en volgen door de verheugdende mededeling, dat de schilder een recente aquarel. Haventje te Cancale, aan het gemeentebestuur had geschonken voor de verzameling moderne kunst. Na zijn doorwrochte beschouwing over het kunstenaarschap van Verwey, wiens betekenis daarin op kritische wijze re liëf werd verleend, gaf de heer Baard het woord aan Haarlems burgemeester, mr. O. P. F. M. Cremers. Deze meende dat na de eloquente verhandeling niets meer zou resten dan de handeling van het openen der tentoonstelling. Maar als vertegenwoordiger van de overheid der stad meende hij, dat het niet zonder zin zou zijn als deze overheid toch uit drukking geeft aan haar vreugde dat er nu een gelegenheid is, waarbij „onze Verwey in onze stad" tentoonstelt. Hij dankte de schilder voor zijn schenking en voor de bereidwilligheid om zo'n groot deel van zijn oeuvre hier te expo seren. Het is verheugend, aldus besloot de burgemeester, als een inwoner op zulk een nadrukkelijke wijze kan wor den gehuldigd. De exposant wilde tegen het protokol in toch nog het woord vragen om zijn dankbaarheid te uiten voor de genegen heid die hem wordt betoond. Met enige humor tekende hij zijn verhouding tot de heer Baard, die hij zijn vriend mocht noemen, en tot de burgemeester, die zich voor hem in allerlei civiele zaken een laatste toeverlaat heeft betoond, en concludeerde, dat. hij zich overtuigd verwend wist in de stad Haarlem. De bijna honderd schilderijen, aquarellen en tekeningen van Kees Verwey blijven in de Vishal aan de Grote Markt ten toongesteld tot 4 september. veren zwak en IJspaard speelde iets te traag. Dit kwam vooral tot uiting in de beslissende set, waarin de laat ste games de gasten te gemakkelijk toeviel. Setstanden: 6-4, 1-6 en 6-4. Aandacht kreeg ook het duel tussen Tom Okker en Van der Horst en het gelegenheidsdubbel Schlatmann/Putters Het gold hier vooral het spel van de Haarlemse jeugdkampioen, goed voor een 6-2, 6-1 zege. Vanavond komen Ok ker en Van der Horst tegenover De Jong en Blom en dit kan een inte ressante strijd worden, waarb, de Haar lemmers zeker niet kansloos zijn. Tot de favoriete dubbels behoort ook het ex-Groenendaal-duo H. van de Ree/J. van Welie. Voor de titel damesdubbel overweegt niet de kwantiteit, maar de kwaliteit. De sterke Amsterdamse Henriette van Ruinen, in ons nationale tennis geen onbekende, speelt samen met Yvonne Verheek tegen het Brederode-dubbel Wil en Cock v.d. Broek. De dames Scherpenzeel en Njjssen zullen hun krachten meten met de Haarlemse kampioenen Kea Okker en Yvonne Harms. Het B- en C-toernooi is al in een ver gevorderd stadium en er zijn zelfs al een aantal finalisten bekend. Met de eindstrijden hoopt men reeds zondag morgen te starten. en de chauffeur, woedend op de agent, kwam naar buiten. Er ont stond een vechtpartij, die snel be ëindigd werd toen een aantal politie agenten de vechtenden scheidde. De chauffeur werd in de politiegreep genomen en naar het bureau gebracht. Tijdens zijn tocht heeft de agent hem drie maal hard in het gezicht ge stompt, dit alles volgens het verhaal van de chauffeur, die nog gelegenheid zag een blocnote en potlood uit zijn bin nenzak te halen, dit naar omstanders te gooien en te schreeuwen dat zij hun naam moesten opschrijven als getuige. Negen omstanders hebben hun naam in het boekje geschreven. Later is het aantal getuigen uitge breid tot twaalf. Een van degenen die het voorval hebben zien afspelen, is de adjudant Faasse van de Verkeerspoli tie. Hij heeft ten overstaan van de hoofdcommissaris H. J. van der Molen een verslag van de gebeurtenis gege ven, dat lang niet in alle opzichten gunstig voor de in opspraak zijnde agent zou zijn. Ook zou deze adjudant nog hebben getracht de agent bij het ver keersbord tot kalmte te bewegen. De lezing van het politierapport luidt: „Op 21 juli te plus minus 17.30 uur moest een agent van de gummistok ge bruik maken tegen een 30-jarige chauf feur, die op de kruising Haarlemmer straat-Singel de hem gegeven aanwij zingen van een verkeersagent niet wil de opvolgen en deze schopte en in zijn gezicht krabde. De man is wegens ver zet en/of belemmering aangehouden." AMSTERDAM, 22 juli Het ge meenteraadslid P. A. Burggraaf (PSP) heeft aan B. en W. schriftelijke vragen gesteld over de moeilijkheden die zich hebben voorgedaan tussen een agent en een vrachtautochauffeur, op 21 juli j.l. op de Haarlemmersluis. De heer Burggraaf vraagt of B. en W. niet van mening zijn, dat na het geschil tussen polijtie en enkele journa listen, deze wederom opgetreden moei lijkheden tussen burgerij en politie aan leiding kunnen vormen tot een versto ring van het goede contact dat tussen burgerij en politie hier ter stede be staat. Is het B. en W. bekend, dat de recente geschillen tussen politie en bur gerij bij de laatste groep ernstige onge rustheid hebben gewekt? Zqn B. en W. bereid een onderzoek naar dit optre den van de politie te laten instellen en is het college voorts bereid zich te be zinnen op een mogelijkheid dan in het openbaar opheldering van zaken te geven? aldus de heer Burggraaf. HAARLEM, 23 juli Binnenskamers wordt er hard gewerkt om in septem ber met een daverende klap de be faamde „Slag om Sengarema" te be sluiten. In enkele parochies zal de slag nog afzonderlijk worden gevoerd. Zo bijv. in de parochie van St.-Liduina in Haarlem-Noord, waar morgen onder alle H.H. Missen de Broeders van St.- Joannes de Deo met de collecteschaal zullen rondgaan om een bijdrage voor het ziekenhuis in Afrika. Uit vroegere publikaties is nu wel bekend, dat de broeders daar in Sengarema met een medisch missiecentrum begonnen zijn, dat nu zijn voltooing nadert, maar pas met de financiële steun van het thuis front volkomen kan worden geoutil leerd. Vandaar reeds maanden lang de kreet in Haarlem „S.O.S. - Slag om Senga rema". GEVALLEN Door onbekende oor zaak kwam vannacht een 18-jarige be stuurder van een motorrijwiel op de hoek van de Zeestraat en de Halte straat ten val. Hij liep een hersen schudding op en een sleutelbeenbreuk. Door 9e politie werd het slachtoffer naar het St.-Elisabeth Gasthuis te Haarlem vervoerd. SPREEKUUR De heer G. Tates, wethouder van Publieke Werken van Zandvoort zal dinsdag 26 juli geen spreekuur houden. IJMUIDEN, 23 juli Het provinci aal bestuur van de Paters Capucijnen in Nederland heeft pater Facundus o.f.m. cap., tot nu toe kapelaan in IJmuiden-oost, benoemd tot gardiaan en rector in Amsterdam. Pater Boni- faciys o.f.m. cap. is in Amsterdam herbenoemd als vicarius. In IJmuiden- oost werden de gardiaan pater Proco- pius o.f.m. cap. en de rector pater Theofridus o.f.m. cap. herbenoemd. Pater Hieronymus, o.f.m. cap., die gardiaan was in Amsterdam, is be noemd tot vicarius in het nieuwe kloos ter in Nijmegen. Pater Facundus, die acht jaar gele den werd gewijd en toen ruim een jaar in Tilburg werkte, is zes jaar kape laan in IJmuiden-oost geweest. Nu wordt hij overste van het klooster, dat slechts twee straten ver ligt van de plaats, waar hij werd geboren en waar hij als jongen heeft gespeeld. Bij de vreugde over deze uitverkie zing, is er voor hem toch ook een ge voel van spijt, dat hij nu IJmuiden-oost moet gaan verlaten. Hij heeft er zes jaar met hart en ziel gewerkt, zo hard zelfs, dat dit zijn gezondheid dreigde te ondermijnen. Hij was tot voor kort de grote motor in de K.A.B. en het is mede aan zijn stuwen te danken ge weest, dat de K.A.B. in IJmuiden-oost een eigenhuis kreeg, een standpunt in de gemeente Velsen. Nier minder ent housiast wijdde hij zich aan het jeugd werk. Ook daarvoor sjouwde hij dag en nacht en het was de kroon op veel en hard werken, toen enige jaren geleden in de parochie het r.-k. clubhuis „De Spil" werd geopend, waarin vooral de niet door het georganiseerde jeugd werk gegrepen jeugd een uitstekend (Advertentie) KRUISWEG 29—31 TELEF. 21647 onderkomen heeft gevonden. Als ziel zorger toonde hij zich in al die jaren een goede kapelaan, steeds klaar staan de voor de mens in nood en moeilijk heden. Pater Facundus vertrekt vandaag reeds naar Amsterdam, maar dat is slechts voor even. Zondag keert hij in IJmuiden-oost terug om de komende week te benutten voor de regeling van zijn zaken. Het ligt in de bedoeling in de loop van deze week nog een avond te organiseren, waarop gelegenheid zal worden gegeven van hem afscheid te nepien. Opneming tn deze rubriek ta niet noodzakelijk een bewijg van stemming. Het telefoonnummer van de Vereni ging tot Bescherming van Dieren voor Haarlem en Omstreken, zoals bekend gevestigd Ridderstraat 11, Haarlem, is na tientallen jaren in de telefoongids onder de D van Dierenbescherming ge staan te hebben, plotseling verplaatst naar de V van Vereniging. Hierdoor zoeken vele mensen het nummer tever geefs onder de D en vinden daar alleen het nummer van een kennel, die met Dierenbescherming niets uitstaande heeft en van een geheel andere doelstel ling is. Om elke vergissing te voorkomen zou het misschien raadzaam zijn als de abon- né's zélf het nummer van Dierenbe scherming, 12823, beschreven in de gids onder de D. J. C. Stoebe-Langendonk Ruysdaelweg 3 OVERVEEN met de reeds v.a. f 7.450." Slechts 1 vertrouwd adres. Bijvullen en over trekken met prima Javakapok. 40 jaar ervaring. 15 jaar garantie. In 1 dag retour. Prijzen billijk. Telefoon 1-1-4-8-5. H. de Graaff - GROTE HOUTSTRAAT 103 Plaatsing geschiedt a 16 cent per mm-hoogte Opgaven kunnen geschieden aan ons Hoofdkantoor, aan onze bijkantoren en agent schappen, aan de erkende advertentie-bureaus en aan de erkende boekhandelaren. Bewijsnummers van deze advertenties worden niet verstrekt. lllllllllliilllllllllllimillllllllllllllllllllllll B.z.a. JONGE WERKSTER v. de woensdag 9-5 u. Br. o. no. 2386. R.K. JONGEDAME 17 j. b.z.a. in huishoud, bij kind. waar werkster aanw. is. In bezit v. dipl. Primaire opl. assistente in de huish. en kinderverzg. Van 9-3 uur. Per 1 aug. Br. o. no. 2407. HEER, 36 jaar in bezit rijbe wijs A.B.E. heeft nog 3 hele of 6 halve dagen ter beschik king gewend met publiek om te gaan. Br. no. 2406. Illlllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllll! Beirekkingen aangeboden Gevraagd met spoed R.-K. HUISHOUDSTER plm. 35-40 j. in moederloos gezin met kind. Br. no. 2392. Aankomend BEDIENDE (m.) voor Boekhoudafdeling gevr. door Filmimportbedrijf. Bij voorkeur kunnende typen. Minimum opleiding Mulo. Br. o. no. 2398. Mevr. v. Eekelen, Soendapl. 7. Haarlem-N. vr. tegen 1 aug. of later een MEISJE, in of extern. Voor noodhulp of vast. Aanm. 's-av. na 7.30 u. KAPSTER en vergevorderd KAPSTER gevr. Salon Boon, Tempelierstraat 37, tel. 18449 b.g.g. 17071. Voor direct gevr. flink R.K. MEISJE voor hele dagen. In gezin met kl. kinderen. Stiphout, Verspronckweg 151, Haarlem. Tel. 60705. TECHNISCH SPEELGOED, leerling of aankomend win kelbediende gevraagd, 16-18 j. SIGNAAL, Barteljorisstraat 6, Haarlem. Banketbakkerij Fransen Zijl- str. 82 vr. 1ste BEDIENDE. Leerling-aankomend VER KOOPSTER en MEISJE gevr. voor eenvoudige administra tie en tikwerk bij toebeurt vrij zaterdagmiddag. Aanm. de Rooy, Anegang 14, Haarl. Gevr. gepensioneerde ME TAALDRAAIER, ook alleen voor de ochtend of middag. Br. no. 2287. MEUBELMAKERS gevraagd. Meubelfabriek Wulfers, Ui- tendaalstraat 54, Santpoort-Z. Gevr. bekwame actieve VER KOOPSTER en nette leerlin gen. L. de Jong N.V., Grote Houtstraat 82-84, Haarlem. Gevr. door modegroothandel AANK. KRACHT (mnl.) ca. 20 jaar voor klantenbedie ning en expeditie. Br. o. no. 2332. Gevr. op importkantoor JON GEDAME 16-19 jaar, Mulo- opleiding gewenst. Br. o .no. 2331. BIJVERDIENSTE Bij de Haarlemse Japonnen Industrie „Rio Grande", Mr. Cornelisstraat 2 Haarlem be staat voor een vitaal GE PENSIONEERD PERSOON gelegenheid diverse voorkom, werkzaamh. te verrichten als verzorging van oliestookka- chels, opening en sluiting ge bouw, assistentie bij de ver zending - verzorging van mag. e.d. Werktijden kunnen in onderling overleg worden geregeld. Br. met uitvoerige inlicht, met opgaaf van vroe gere werkkring worden inge wacht vóór 1 aug. a.s. Nette SCHILDERSKNECHT gevraagd. Aanmelden Kruis straat 8-10 tussen 9 en 18 uur tel. 17476. STENO-TYPISTE Nederlands gevraagd. Aanmelden Kruis straat 8-10 tussen 9 en 18 u„ tel. 17476. Administratieve KRACHT gevraagd. Aanmelden Kruis straat 8-10 tussen 9 en 18 u„ tel. 17476. Bekwame STENO-TYPISTE Ned., Frans, Duits en Engels gevraagd. Aanmelden Kruis straat 8-10 tusen 9 en 18 uur, tel. 17476. ACTIEVE JONGEMAN gevr., in bezit van rijbewijs, bek. met het slagersvak als verte genwoordiger in vleeswaren. Br. o. no. 2382. Nette CASSIÈRE gevr. bij Zwanenburg's Zelfbedienin gen, Binnenweg 149, Heem stede en Santpoorterstraat 54 gezellig werk. Hoog loon. TIMMERMAN gevr. v bur- gerwerk, gepens. geen bezw Br. no. 2405. Met spoed gevraagd KOOK STER, HULP IN DE HUISH. en een VERPLEEGSTER. Verpleeginrichting „Conva- lesco", Rijperweg 9, Bloemen- daal. Gevr. WERKSTER 3 tot 6 ocht. p.w. Van 9-12 u. van Slingerlandtlaan 3, H'stede. Technisch Installatie Bureau F. W. Niepoth N.V., Thor- beckestraat 19 te Zandvoort vraagt voor de afd. centrale verwarming: EERSTE MON TEURS, MONTEURS en ter opleiding tot het bovenstaan de: leerling-monteurs. Tevens gevraagdLoodgieter-sani- tairmonteur. Gevr. net zelfst DAGMEISJE hoog loon. Aanm. tussen 7-8 uur 's avonds Mevr. J. G. Nelis, Zandvoorterweg 56 Aerdenhout. Tel. 41248. Kisten- en Emballagefabriek „Haarlem" N.V. vraagt voor direct MACH. HOUTBEWER KERS en een flinke JONGEN persoonl. melden Nijverheids- weg 7. Flinke WERKSTER voor 2 ocht. p.w. Croessenstraat 13, tel. 42639. Aanm. na 19.30 u. Stichting Unicum voor chro nisch zieken en invaliden vr. voor tijdelijk VERPLEEG STERS voor nachtd. Aanm. op werkdagen van 9-5 uur - Herenweg 126, Heemstede. Nette WERKSTER gevraagd voor 1 dag per week aanmel den Duinroosplantsoen 44 Haarlem bus 11 bij Slangen- kruidlaan. Gevr. voor direct MEISJE plm. 16 jaar voor kunstbloe men zaterdags vrij. Lange Wijngaardstraat 31. Gevr. Nette leerling VER KOOPSTERS. Huish. art. v. 3 dagen p.w. een werkster. Aanm. Hulshof, Binnenw. 157, H'stede. Plasticfabriek. Gevr. 2 besch. en pientere MEISJES vanaf 15 jaar, voor lichte en scho ne werkzaamh. Aanm. bij de fa. Kostermans, Grote Hout straat 120. Plasticfabriek. Gevr. een pientere JONGEN, met aanl. voor knutselen. Bij voorkeur een leerling bankwerker of leerling monteur. Aanm. bü de fa. Kostermans, Gr. Hout straat 120. STEVENS SPORT vraagt, v. de fabricage van voetballen enz., flinke JONGEN. Afwis selend werk. Loon f 25 p. w. netto. Persoonlijk aanmelden Milltairenweg 25, Overveen. Gevraagd flinke zelfstandige WERKSTER 3x p. w. Pater- nostre de Favaugeplein 17 H, Zandvoort. Tel. 02507-3027. Op ons atelier kunnen gepl. worden gerout. MACHINE- STIKSTERS en HANDWERK STERS Benevens enkele leer lingen. Hoog loon. Aanmeld, dagelijks van 9-5 uur. N.V. Holland Confectie, Zijlw. 123, Haarlem. Gevr. HULP in de huish. voor halve dagen in kl. gezin van Merlenlaan 44, H'stede. Tel. 38120. ALBERT HEIJN vraagt voor haar binnenkort te openen Zelfbedieningszaak te Sant poort MEDEWERKSTERS v. de afdelingen kassa, kaas- en vleeswaren. Leeftijd 16-23 j. Goed loon, eventuele reiskos ten worden vergoed. Gratis bedrijfskleding. Persoonlijk aanmelden bij de bedrijfslei der van filiaal Hoofdstraat 175, Santpoort. 'Illllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllll Keurige MEISJESKLEDING (Tweeling) 6 jaar. Groot gez. Kl. vergoeding. Br. no. 2393. HOUT, TRIPLEX, BOARDS, op maat gezaagd en ge schaafd. Ab van Roode, Schalkwijkerstraat 50, t.o. Coöp. Tel. 21743. Ook zater dagmiddags geopend. Myer koop oude PERZISCHE TAPIJTEN, Kinderhuisvest 19. miiliiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiilllliillillllllliiiii Het nieuwste ETNA GAS FORNUIS van f 230.-. Grote sortering, gasfornuizen, was machines, koelkasten, geysers Bet. desgew. in overleg. Ren te 3J^%. Van Zanten, Gier straat 31 (Bij V D), tel. 15558—42065. Prachtige KINDERBOXEN met kleed, chroomstalen kin derstoelen, geveerde wandel wagens met kogellager-wie- len. Geen vooruitbet., g. ren te, geen vervelende inform, Slechts f 3,50 p. w. En niets duurder dan bij een ander. „MEBO", Timorstraat 163 tel. 61475. Wij komen ook langs. AARDAPPELEN Zeeuwse doré's 21 ct. Blanke eigenh. (blauwpitters) 19 ct. Andijker blanken 18 ct. Driel. 16 ct. p. kg, Drappenierstr. 18 zw. pakhuis. Alleen bij ons de grootste sortering JONGE HENNEN. Alle legrassen in verschil lende leeftijden. Ook aan en tegen de leg. Alleen het aller beste. Hoenderpark De Vries, S chalk wij kerweg 130, Telef. 18203. BOSCH KOELKASTEN f 532, f 595, f 650. Contant of huur koop. Brugman, Santpoorstr, Gem. gasbedrijf. Huurkoop INSTALLATEUR Brugman - Santpoorterstraat. Leen 'm niet uit Uw GRAS MACHINE van Beunder's Tuinbouwinrichting Koning straat 34. Tel. 18920. Olie spuit?? Oliespuit?? Prima AARDAPPELEN haalt U voor dezelfde lage prijs - Drappenierstraat 18 zw. pak huis als op Vijfh.dijk 21 Vijf huizen. Sikma's aardappelh. tel. 2548327. Engels RIETSALON 3-zitsb Rijksstraatweg 154, H.N. Nieuwe gegaiv. GOLFPLA TEN iets wit uitgeslagen, afm. 183 x 83 cm. f 6,10 per stuk franco thuis. Gebr. zw. golfplaten, diverse maten, z voordelig. G. Molenaar Haarl. liede tel. 02504-203. Bij Dolf: Grote maten bloem potten, raffia en tonkingst., Soendaplein 31 tel. 51630. 2 PAKJES SIGARETTEN per week - niet besteden een keukengeyser vanaf heden - Brugman, Santpoorterstr. 1 DOOS SIGAREN min der roken - een keuken - douche - geyser kopen Brug man, Santpoorterstraat. 1 DOOS SIGAREN per week minder halen, een ETNA- GASFORNUIS op afbetaling betalen. Brugman, Santpoor terstraat. PAKJES SIGARETTEN per oSlen kunt u een ETNA-GASFornuis betalen. Santpoorterstraat. Te koop JONGE PINCHER TJES. Tel. 14526. Te koop LEUKE Herders IOND. De Genestetweg 20, Bloemendaal. .llllllllllllllllllllllllillllllililllKIIIIIIIIIIII Aangeb. Ie HYPOTHEEK a 4%%. Elk bedrag. Te bevr. v. d. Vondellaan 30. Drie- huis-Velsen. Tel. 02550-6108. Aangeb. 2e HYPOTHEEK te gen bill, voorw. Inl. v. d. Vondellaan 30, Driehuis-Vel- sen. Tel. 02550-6108. HYPOTHEKEN. Gelden be schikbaar als 1ste en 2de hy potheek. Bosma's Bureau te Heerenveen. (Postbus 31). iiiiiiiiiiimiiiiiiiiimiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Werknemer van bekende Haarl. Industrie zoekt gesch. WONING. Br. met uiterste vraagprijs o. no. 2400. TE KOOP aangeboden te Zandvoort NIEUWBOUW- BUNGALOW aan boulevard en duinen. Direct te aanvaar den, Makelaar Apol, telefoon 02507-2756. Te koop 5 goed onderhouden BELEGG. HUIZEN te Haar lem. Huuropbrengst per jaar f 2540.-. Koopsom f 29.000.-. Ook p. stuk te koop. Te bevr. Telef. 02968-2864. Heer vraagt te koop 1 of 2 BELEGG. HUIZEN te A'dam of klein blokje te Haarlem Br. nr. 4373 Warburg's Boekh. Overtoom 66, A'dam. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiimiiiiiiiu Te huur gevraagd KAMERS gevr. door jong echtpaar. Liefst ongemeubil. Br. no. 2404. JONGE LERARES zoekt per 1 sept. te Haarlem ongemeub. zit-slaapkamer zonder pens. Br. no. 2412. Illllllllllllllillilliillllllllllllllllllllllllllll Flink PAKHUIS te huur aan- geboden. Leidsebuurt. Br. no. 2397. 1 Net KOSTHUIS aangeboden te Hillegom. Event, voor 2 pers. Br. no. 2379. BEDRIJFSRUIMTE aan de Lorentzkade Haarlem. Te be vragen van 't Hoffstraat 39, Haarlem. 2-PERS. KAMER te huur per nacht of week z. pension, kind g. bezw. Br. no. 2420. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH Aangeboden Rotterdam-Blij- dorp le ETAGE en VRIJE SLAAPETAGE, 5 kamers, gr. keuken en badkamer, 2 bal- cons. Huur f 65 p. mnd. Ge vraagd vrij huis in Haarlem of Bloemendaal. Br. o. no. 2377. WONINGRUIL HAARLEM AMSTERDAM. Aangeboden 3-BVHS. A'dam Oosterpark, 3 k„ keuk., douche, waran da, vrij uitzicht. Gevr. won. Haarlem. P. Raasveld, van Baerlestraat 24-22. Tel. 020— 799140, A'dam. VRIJ BEN. HUIS, 3 k„ k. enz. Stuyvesantpl. of vrij h. 6 k„ k., enz., Ged. Sehalkbur- gergracht, voor vrij bovenh of groot vrij huis. Br. o. no 2389. iimiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiHiiiiiiiiii, Opruiming Duitse PIANO'S 10% korting met gar. vanaf f 475, v. d. Meer Lombokstr. 5, tel. 50883. Illllllllllllllllllllllllllllllllilliiiiliiiiiiiiii MEUBELSHOW Exclusieve bankstellen, le kl. fabrikaat, als model gediend. Salon gebogen model f 695, f 750, f 850 en f 975 alles losse kussens en de fijnste import- stoffen. 2 Prachtige fauteuils per stuk f 125. Verder wortel- noot en Italiaanse meubelen. Te zien zaterdag, zondag en t.m. donderdag (ook 's av.). Mevr. BOS, STADHOUDERS LAAN 55, Tel. 070-55.12.21 - Den Haag. TAFELZILVER PLEET Cas sette nieuw met grote en kl. gegolfde messen zeer billijk bijna half geld, tegen con tante betaling. Br. no. 16592. Uitverkoop Bankstellen van fabrikant, die als model ge diend hebben, van f 950 voor f 550 van f 1150 voor f 750 van f 1275 voor f 875 en f 995. Gebogen modellen met losse kussens. Verder kronen; schemerlampen; tafels enz. Te zien zaterdag, zondag tot en met donderdag de gehele dag, ook 's avonds, Viila Sla mat Datang, Nieuwe Parkl. 115, 's-Gravenhage, telefoon 55.16.80. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlIHIIIItllV LAMBRETTA SCOOTER ta koop. Prijs billijk of ruilen voor bromfiets. Kruistocht straat 74. Uitsluitend de allernieuwste OPELS 1960. Verhuur z. ch. J. v. d. Lubbe, Sophiastraat 25. Tel. 10002. AUTOVERHUURBEDRIJF DE GROOT Roerdompstr. 81. Telef. 56471 Timorstraat 163 Speciaal werkdag en-tarief En 100% service. VOLKSWAGENVERHUUR Luxe en Busjes model 1960. Taxi 13.000. Plein 33, H'lem. VERHUREN ZONDER CHAUFFEUR van mooie, bedrijfszekere au tomobielen. Bespreek tijdig v. uw vakantie. MEIJERS GA RAGEBEDRIJF, Glipperweg 44, Heemstede, tel. 02502— 6319. VERHUUR V. NIEUWE SO LEX, Berini's en Mobylettes. Tevens scooters en motoren. Alleen stationsverhuur, Ro- zenstr. 63. Tel. 21601. LET OP in Haarlem. In de Rozenstraat met een kl. bordje aan no. 55 en daar achter is Meindert Bakkers' Autohandel met div. OCCA SIONS. Daar wij geen reparatiebe drijf zijn en toch een goed verzorgde garage, zijn wij in staat U v. 100% service, ga rantie te verlenen en finan ciering. Tel. 21275. Privé Lan ge Herenstraat 5. Tel. 18979. VOLKSWAGEN VERHUUR 1960 f 15 per dag 200 km. A. de Boer, Nw. Kerksplein 4-6. Tel. 16655. De nieuwste OPELS 1959. Ver huur zonder chauff. Garage Krijnen, Nw. Kerksplein 12, tel. 10041. en toch meer keus bij MAREL'S Autobedrijf N.v!, Rijksstraatweg 336-340, telef. 2545 (01751) WASSENAAR Boulevard Heuvelink 5a, tel. 27653 (08300) ARNHEM 300 auto's in voorraad. Koopt Uw ACCU bij de elec- tra-specialist; niet duurder doch wel betere service! Gra tis montage en controle in stallatie. Doelstraat 8. Telef. 17828. VERHUUR z. CHAUFFEUR Volkswagen, Opeis Rekord Garage v. d. Klooster, Frans Halsstraat 33. Tel. 55799. Prima BROMMER Kapt. Mob. Tel. 39904, Prins, Rijn straat 70, Heemstede. Her. sport en her. WERKF. te koop. Nassaulaan 84. AUSTIN 1946 1 op 16 f 225. Saenredamstraat 37 zw. EEN PAAR AUTOBANDEN, weinig bereden. Maten 5.6 x 13. Tevens enige accessoires voor Opel Rekord. Te bevr. v. Dalen'laan 21, Santpoort, liefst na 7 uur. Weg. omstandigheden te koop van part. V.W. DE LUXE ty pe '52, in prima staat. Prijs nader overeen te komen. Schreveliusstraat 2 rd. LAMBRETTA SCOOTER in pr. st. 29.000 km banden: 100, 90 en 80%. Uit. pr. f 400. Pe- gasusstraat 40. FIAT 1100 type 1957 met ka chel, aircond., ruiten sproei ers etc. geheel in pr. staat f 2750 te. 02500-17913. Voor een betrouwbare AUTO naar Veldes autohandel Santpoort, Bloemendaalsestr.- weg 148, tel. 7709 verkoop uitsluitend onder gar. ver schillende merk. auto's voor radig. Financiering mogelijk. Zondags geopend. illlllllllllllllllllllilllllllilllllllllllllllilllll R.K. JONGE ONDERWIJZE- RES zoekt kamer met pens. Liefst omg. Bloemendaalsta- tion of Santpoort. Br. Bloe mendaalseweg 96, Bloemend. Tel. 50404. lllllllillllllllllllllllilJIIIIllllllIlllllllllllK RADIOTECHNISCH INSTI TUUT E.R.O. Avondopleiding off. dipl. N.R.G. en V.E.V. beginners en gevorderden. Inl. Coornhertstraat 20 Haarlem, tel. 17838. 10 RIJLESSEN VOOR f 47.50. Erk. Bondsautorijschool „Het Spaarne", Bakkerstraat 43 - Tel. 14931. NIEUWE LESWAGENS o.a.: Ford New Anglia, Ford Pre fect, Ford Consul, Vauxhall, Opel en V.W. 10 rijlesen (a 60 min.) voor f 47.50 of f 6 per uur. Halen, brengen ook uit Zandvoort gratis. Theorie lessen met verkeersfilm over Haarlem. Gedipl. en Erk. Bij school „de Combinatie" Kruisstraat 39. Tel. 10008. BOEKHOUDLES, PRIVÉLES f 20 p. m. N. J. Th. Schmidt, Jansweg 42, tel. 20820, b.g.g. 14506. Modeacademie „Erkama" Aanvang nwe CURSUS. Opl. coupeuse; ook v. eigen gebr, Aanm. Gr. Houtstraat 3 rd - ing. Spekstraat. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiimmii] Diversen MULLER v d. LANDE verhuizers, emigr. emballeurs, expediteurs, levering kisten, inboedelbewaring. - Nieuwe Raamstr. 6, tel 11423-18656. DU-NY de wonderbaarlijke zeeploze toiletzeep, verwij dert en voorkomt in vele ge vallen huidonreinheden, zoals meeëters, puistjes enz. PAKKINGMATERIAAL, ge wapend, oliebestendig, klin- gerit, corterpak. Haarl. drijf- riemenfabr. Spaarne 18. Tel. 11797. Voor PROJECTOREN en DIA Foto Scherpenhuyzen, Staten Bolwerk 6. Tel. 20095. Laat Michel het onkruid uit Uw gras spuiten Soendaplein 31 tel. 51630. ALLEEN? Schattig, aanhalig poesje (4 mnd. ingeënt tegen kattenziekte) houdt U gezel schap. Verspronckweg 97 tel. 54390. OPENLIJK DANK aan de H. Maagd Maria voor het ver krijgen van uitkomst in een onmogelijke zaak.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 6