Delimij. gaat gehomogeniseerd omblad-produktie vergroten „Bedreigden" slaan met kracht van zich af Verrassende zege van HCK De Onwillige Held Republikeinen houden de blik nog gevestigd op Rockefeller PAUL VLAANDEREN Het geheim van de Safari Fabrieken in Eindhoven en Mannheim HONKBAL EERSTE KLASSE Argentinië zou nu tevreden zijn Britse troepen naar Kenya Partijconventie in Chicago Minister Zijlstra naar Suriname Nieuwe lening B.N.G. Prins opent kamp luchtverkenners ERIC DE NOORMAN Bijzonderheid op de Floriade DINSDAG 26 JULI 1960 PAGINA 2 Veel priesterstudenten halen eindstreep niet Hoofdakte-examens Expositie in d'Eendt te Amsterdam 29. Wel een beetje op zijn hoede, volgt de koopman Svein en Bolan naar Vortigerns burcht, waar ze even later tegenover Artor' staan. Deze luistert met stijgende verbazing naar wat Svein te vertellen heeft. „Het is de zuivere waarheid," valt de koopman in. „Dat mag je dan toch zeker wel vertellen. Agar de koning van Wales is vreselijk kwaad en bang, vanwege de vrijheidsstrijder Artor, die zich ergens in de bossen ophoudt, en een oproer schijnt voor te bereiden." „Agar is de koning van Wales niet," roept Artor uit, „want de enige rechthebbende op de troon van Wales, ben ik. Agar is een indringer en die zogenaamde vrijheidsheld zal waar schijnlijk wel een gemene roverhoofdman zijn. Maar voor deze in lichtingen zal ik je rijkelijk belonen, koopman. En ik vertrek spoor slags naar Wales, want als er lieden zijn, die willen vechten voor een namaak Artor, zullen ze het zeker voor de echte doen." In middels staat in het verre Wales die namaak Artor tevreden toe te zien, hoë het water van de bergbeek ontstuimig zijn weg zoekt door de nauwe geul, die hij met zijn mannen aan het einde van een brede dam heeft gegraven. „Zo", mompelt de Noorman, „de eerste klap hebben wij gegeven en ik denk, dat er de volgende dagen in Wales nog wel enkele klappen zullen vallen." De kwestie-Eichmann Khroesjtsjev stuurt boodschappen naar Engeland en Canada Curagaose gezaghebber bezoekt ons land Verbreding economische basis van Antillen Amstelvener blijft in arrest Luchtverkeer over Atlantische Oceaan stijgt sterk Nepalees protest bij communistisch China rvirme saw MENEER REDDING MfCANDftH ft EEN BEROERLING, fc&jsf IK NEEM JULLIE NIET KWAL'JK JE 1VE0 WLf. /K W0U p/ir SI 'M XkV'-T WAG, MAAR ^tgBgrj HET i<b M'JN BEROET* De vraag naar gehomogeniseerd ta bak blad (HTL, dat is homogenized to bacco leaf) is zo groot, dat de fabrie ken te Eindhoven en in Duitsland (Mannheim), waarin de Deli-Mij een deelneming van vijftig procent bezit, de produktie aanzienlijk zullen gaan uit breiden. In Eindhoven bij de HTL Ta bak-Mij heeft men op het ogenblik twee produktiebanden in bedrijf, ieder met een produktie van 150.000 kg per jaar, binnenkort zullen nog twee banden in gebruik genomen worden, zodat men dan 600.000 kg HTL zal produceren, het geen genoeg zou zijn om meer dan de helft van de gehele Nederlandse siga- renproduktie van ruim 1 miljard stuks van dit omblad te voorzien. In de fa briek te Eindhoven kunnen in totaal twaalf banden worden geplaatst, het geen voorlopig als einddoel wordt ge steld. In de fabriek te Mannheim heeft men vijf banden in produktie, doch ge zien de grote vraag naar HTL is men bezig een nieuwe fabriek te bouwen, waarin nog vier banden zuilen gaan produceren. De HTL-produktie en ver koop, welke laatste geheel in handen is van Deli-Mfl. Internationaal, zal voor het Deli-concern een zeer belangrijke activiteit gaan betekenen. HTL, dat homogeen ls en uniform van smaak, geur en brand, is het mo derne omblad voor sigaren en cigarlos. Omblad is de basis van elke sigaar. Het is het blad, dat zich onder het tere dekblaadje bevindt en tezamen met het zogenaamde binnengoed de vorm van een sigaar bepaalt. Het HTI^omblad werd ontwikkeld door de General Cigar Co. in New York, een van de allergroot ste sigarenfabrikanten van de VS. In de HTL Tabak-Mij te Eindhoven nemen het Deli-concern en General Ci gar ieder voor vijftig procent deel, de laatste maatschappij krijgt bovendien nog een royalty voor het verleende pa tent, waar tegenover men dan weer kan beschikken over alle knowhow en de re- searchresultaten van een staf van tech nici in Amerika, die zich met HTL be zighouden. Zo zijn plannen om ook tot een gehomogeniseerd dekblad te komen in Amerika al in vrij ver gevorderd sta dium. In de fabriek te Mannheim fa briceert het Deli-concern tezamen met enkele Duitse partners. Twee belangrijke factoren hebben ge leid tot de perfectionering van HTL, zo zei ons de heer M. J. W. Huijstee, di recteur van de Deli-Mij. Internationaal, toen wij een bezoek brachten aan de fabriek te Eindhoven. De mechanisatie, die ook in de sigarenindustrie verder is voortgeschreden, vereist uniforme grondstoffen van gelijk blijvende kwa liteit. Anderzijds is er de sociale ont wikkeling, maar ook de onrust in vele tabak producerende landen, hetgeen meer en meer een negatieve invloed blijkt te hebben op de zorgvuldige sor- tatie, vooral van siaren omblad. Het is derhalve voor de sigarenindustrie steeds meer een probleem, een sigaar aan te bieden waarvan en kwaliteit en prjjs constant kunnen blijven, aldus de heer Huijstee. HTL helpt dit probleem op te lossen. Door een zorgvuldig inkoop- beleid, waarbij het Deli-concern, met haar verbindingen over de gehele we reld, een belangrijke rol speelt en door het aanleggen van zodanige voorraden ruwe tabak, dat eventuele aanvoermoei- lijkheden steeds kunnen worden - opge vangen, is men er zeker van de sigaren industrie een omblad te kunnen leve ren dat van constante kwaliteit :'.s, smaak en brand verbetert en dat mechanische verwerking mogelijk maakt. DEN BOSCH, 25 juli Van de meer dan honderd jongens die de eerste klas van het klein-seminarie „Beekvliet" te St. Michielsgestel doorlopen, bereiken er nog geen 25 de eindstreep. Over dit verschijnsel heeft, bij gele genheid van de jaarlijkse prijsuitreiking, de bisschop van 's-Hertogenbosch, mgr. W. Bekkers, zijn bijzondere bezorgdheid uitgesproken. Hij riep priesters en le ken op in die zorg deel te nemen en hem met serieuze raad van wetenschap pelijk geschoolden of met gefundeerde, eerlijke kritiek, te helpen de wegen en middelen te vinden om de huidige nood te overwinnen. In de V.S. wordt reeds circa negentig procent van alle sigaren gemaakt met HTL en in Duitsland neemt het ge bruik steeds toe. Het bedrijf van de HTL Tabak-Mij te Eindhoven is sterk gemechaniseerd en daardoor zeer ka pitaal intensief. Er werken derhalve thans slechts veertig mensen in drie ploegen, dit aantal zal echter zeker in de toekomst groter worden. De fabriek levert aan tien landen in Europa en overzee. In het kort geschiedt de produktie van HTL als volgt: een melange van uitge zochte, rijpe en goed gefermenteerde ru we tabak wordt gedroogd en verpoe- derd. Het zuivere tabakspoeder wordt met water en een geringe hoeveelheid bindmiddel (dat weer in hoofdzaak is opgebouwd uit elementen die in ruwe tabak aanwezig zijn) tot een zachte ta- baksbrei vermengd, die op een draai ende eindeloze roestvrije stalen band wordt uitgespreid. De dunne tabaksfilm wordt gedroogd, gecontroleerd en op breedte gesneden, op bobines gerold en in dozen verpakt. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM, 24 juli In de honkbal eerste klasse hebben twee abnormale uitslagen een grote invloed gehad op de ranglijst. Allereerst is de zege met 73 van HCK op ABC niet meer ge woon te noemen. Ook de overwinning van Kennemerland op de Volewgckets is beslist iets bijzonders. Ajax profi teerde mede door een zege op EDO, van deze exclusiviteiten. SC Haarlem, in het nauw gebracht door HCK, won met 174 van Neptunus. EDO heeft zijn kans niet meer in eigen hand. Deze werd weggegeven na een nederlaag met 54 tegen Ajax, dat tot de achtste slagbeurt zelfs nog met 31 achterstond. De Amsterdammers scoorden in de achtste inning na wat zwakke momenten in de EDO verdedi ging, en door een honkslag van Pelsen, vler ,rFuns Door een honkslag van Ter Neuzen werd het 54. HCK heeft eindelijk een gewone Hollandse jongen op de werpplaat gezet. Arie Nu- man mocht nu op de werpheuvel gaan Hoewel een nederlaag tegen ABC beslist geen schande zou zijn ge- Prins Bernhard heeft vanmorgen in Austerlitz het nationale luchtv er kenners kamp officieel geopend. Aan dit kamp nemen op het ogenblik tien van de dertien luchtverkennersgroepen in ons land deel. De prins sprak er zijn vreugde over uit dat dit luchtverkennerskamp genoemd is naar dr. Albert Plesman, wiens visie en doorzettingsvermogen hij aan de luchtverkenners ten voorbeeld stelde. weest, werd het een zege. Numan ver dedigde goed. Hij kreeg alle steun die nodig was, en vooral in de aanval was Joop Sargentini aan slag de grote man. Zijn slagwerk steeds op het juiste ogen blik, eerst samen met Biesbrouck en daarna met zijn broer Eric leverde HCK een kostbare en verdiende zege op. De ABC-er Bob Lavey sloeg een homerun. SC Haarlem heeft tot de achtste in ning een spannende wedstrijd tegen Neptunus gespeeld .Nadat Neptunus in de vijfde inning met 20 kwam voor te staan, maakte SC Haarlem door een gave slag van Ootes gelijk. Toen Haar lem er 62 van had gemaakt, kwam Neptunus weer terug, en wist in de ze vende inning door honkslagen van Brandenburg, Lenderjnk en v. Krirfpen er 64 van te maken. Haarlem won toch nog met de grote cijfers van 174. Ootes was de beste slagman met vier honkslagen uit vijf slagbeurten. Kennemerland heeft het zonder wer per Boom spelende de Volewijckers, zijn wil opgelegd. In de tweede inning nam Kennemerland al de leiding met 30. Hier kwam geen honkslag aan te pas. De invaller werper Brinkman bij de Noord Amsterdammers gaf drie vrije lopen weg. Een honkslag van Prins le verde een run op 31, maar Lohman en Siekman wisten ook het slaghout goed te hanteren (41). Twee foutjes bij Kennemerland bracht de stand op 42 wat ook de eindstand werd. Ajax ABC De Volew. EDO SC Haarlem Neptunus Kennemerl. HCK 12 9 10 10 10 7 T 4 HAARLEM Aan de Rijkskweek school slaagden voor het hoofdakte-ex. op 23 juli: voor de gehele akte: mej. E. van Gorkum, Amstelveen; de heer H. C. Gaaf, Amsterdam. gGtdeeAteJA:, mevr- E- Koopman- Baapens te Ouderkerk a.d. Amstel Voor het hoofdakte-ex. op 25 lulls voor de gehele akte: mej. E. c. J. v d Poel, Castricum en de heren: F. 'd® Boer, Amsterdam; G. F. de Blok, Am sterdam: L. W. A. Coret, Zaandam; J. G. W. Heus, Amsterdam; C. Buma, IJmuiden-O; W. den Bezemer, Amster dam; J. A. Wilhelm, Halfweg; B. A. Postma, Weesperkarspel. Voor gedeelte A: mej. A. G. Boeder, Aalsmeer; de heer: W. Gras, Amster dam. Voor gedeelte B: mej. C. M. E. Slagt, Amsterdam; A. G. M. T. Walthaus, Santpoort; de heren: J. Holst, Zaandam C. P. Polderman, Nieuwer-Amstel; Marré, Amsterdam; Amsterdam. R. C. v.d. Heyden, AMSTERDAM, 26 juli De ambas sadeur van Israel in ons land, de heer H. A. Cidor, heeft maandagavond in de gloednieuwe Galerie d'Eendt aan da Spuistraat een expositie geopend met schilderijen en tekeningen van zijn land genoot Shlomo Koren en met plastieken van de beeldhouwer John Grosman. De thans 27-jarige Koren, die zijn op leiding ontving aan de kunst-akademie van Jeruzalem en die reeds enkele ma len zijn werken zag bekroond, werkt thans enkele maanden in ons land. Zijn schilderijen omvatten veel land schappen en opgravingen in de harde zwart-grijs-bruine tinten van Israel. De expositie is aangevuld met tien plastieken van Grosman, die op talrij ke tentoonstellingen was vertegenwoor digd en van wie werken in het gemeen telijk museum van Arnhem en het mu seum Boymans-Van Beuningen staan. DEN HAAG, 26 juli De tweede rij baan van het gedeelte van Rijksweg 29 (E 9), tussen Beesd en Vianen zalloin- nenkort worden aanbesteed. De baan zal in de loop van 1961 in gedeelten kun nen worden opengesteld. BUENOS AIRES, 26 juli (A.F.P.) In kringen van het Argentijnse minis terie van buitenlandse zaken meent men, dat door de uitwijzing van de Is raëlische ambassadeur in Buenos Aires vrijwel een einde is gekomen aan het Argentijns-Israëlische conflict over de ontvoering van de oorlogsmis dadiger Eichmann. Ambassadeur Arien Levavi, die vrij dag tot persona non grata werd ver klaard, keert vandaag naar zijn land terug. Volgens genoemde kringen be schouwde de Argentijnse regering zijn uitwijzing als een „fundamentele sanc tie". Pas daarna zou een regeling van het conflict mogelijk zijn. Intussen zou den Luis Pablo Pardo en Sjabtai Ro- senne, de juridische adviseurs van het Argentijnse en het Israëlische ministe rie van buitenlandse zaken, al de basis hebben gelegd voor een akkoord tussen beide landen. Een normalisering van de diplomatieke betrekkingen in een nabije toekomst zou mogelijk zijn, daar de Argentijnse regering zich niet tegen de komst van een nieuwe Israëlische ambassadeur zou verzetten. (Van onze Londense correspondent) LONDEN, 26 juli De Britse rege ring heeft bevel gegeven binnen 48 uren militaire versterkingen te zenden naar de kolonie Kenya. Een bataljon van de Britse Strategische Reserve, ongeveer 650 man, zal dientengevolge per vlieg tuig naar Kenya vertrekken. Er wordt aangenomen, dat deze versterkingen naar Kenya gaan met het oog op de ge volgen van de situatie in Congo. De gebeurtenissen aldaar hebben de regering van Zuid-Rhodesië bewogen drastische maatregelen te nemen tegen Afrikaanse nationalisten, maatregelen, die hebben geleid tot ernstige onlusten, voornamelijk in Boelawajo. Het zenden van versterkingen naar Kenya geschiedt met ongewone drukte en publiciteit. Het merendeel van de manschappen, be stemd voor Kenya, zijn op het ogenblik met verlof, en het ministerie van Oor log verzond vierhonderd telegrammen om hen terug te roepen. Er werden eveneens oproepen geplaatst in plaatse lijke dagbladen. De toestand in Afrika, en voorname lijk in Congo, kwam gisteren eveneens ter sprake in het Lagerhuis. Een con servatief Lagerhuislid probeerde tever geefs de Speaker over te halen een de bat toe te staan over de houding van de Verenigde Naties ten aanzien van Katanga. De Speaker gaf geen verlof voor dit debat, maar de Britse minister van buitenlandse zaken, de heer Selwyn Lloyd, gaf als zijn mening, dat er een ernstige vergissing gemaakt zou worden indien Brittannië het gebruiken van troepen van de Verenigde Volkeren aan moedigde voor het oplossen van een constitutioneel probleem. MOSKOU, 26 juli (UFI) Premier Khroesjtsjev van de Sovjet-Unie heeft aan zijn ambtgenoten van Engeland en Canada, Macmillan en Diefenbaker, boodschappen gestuurd in verband met het besluit van Rusland zich uit de Ge- neefse ontwapeningsconferentie terug te trekken. In zijn boodschap aan Macmil lan zegt Khroesjtsjev dat de Westerse mogendheden in de tien-mogendheden- commissie zich een maand lang ver meid hadden in leeg gepraat, dat eens te meer blijk gaf van hun onwil in ernst te gaan praten over ontwapeningskwes ties. Khroesjtsjev refereerde aan Mac- millans scherpe brief van verleden week. „Ik heb opgemerkt dat u uw sterke wens onderstreept een overeen stemming over ontwapening te berei ken. Deze verzekeringen zijn echter he laas niet in overeenstemming met de inhoud van uw boodschap", aldus Khroesjtsjev. BONN De Westduitse regering heeft de Sovjet-Unie in een nota in overwe ging gegeven, de afgebroken ontwape ningsonderhandelingen te hervatten. De nota is een antwoord op de Russische motivering van het besluit. West-Duits- land kan deze motivering niet aanvaar den. SCHIPHOL, 25 juli Vanavond Is met een K.L.M.-lijnstoestel de gezag hebber van Curacao, de heer M. P. Gorsira, op Schiphol aangekomen. Desgevraagd deelde hij mede met de Nederlandse regering besprekingen te zullen voeren over de voor de Antillen gewenste verbreding van de economi sche basis. Deze is noodzakelijk in verband met een toenemende werkloosheid op de An tillen. Nu de olie-industrie wordt geauto matiseerd neemt de werkgelegenheid zienderogen af. Tot nu toe heeft dit in hoofdzaak zijn terugslag gehad op de buitenlandse werknemers, die ontslagen werden, maar aldus de heer Gorsira tenslotte zal men ook Antilliaanse werknemers moeten afstoten. Bovendien moet men op de Antillen rekening hou den met de sterke bevolkingsgroei. De autoriteiten op Curacao en Aruba zijn thans bezig met het opstellen van plannen voor de verbreding van de eco nomisch basis. In de eerste plaats hoopt men die te vinden in een uitbrei ding van het toerisme op de Antillen. Daarnaast biedt vestiging van Neder landse industrieën in de West nieuwe mogelijkheden. In dit verband wees de heer Gorsira op enkele voorbeelden. Zo heeft een Amsterdamse bierbrouwerij zich ook kortgeleden op Curacao geves tigd, evenals verffabrieken uit Delft en Rotterdam. De heer Gorsira verwacht dat zjjn bezoek aan Nederland twee a drie weken in beslag zal nemen. Een bijzondere gebeurtenis op de Floriade. Een Victoria Regia bloeit in de open lucht, iets wat nog nooit in ons land schijnt te zijn voorgekomen. CHICAGO, 26 juli (Rtr, UPI) Op de conventie van de Amerikaanse Repu blikeinse partij in Chicago heeft men nog steeds de hoop niet opgegeven, dat gouverneur Nelson Rockefeller van New York kan worden overgehaald zich be schikbaar te stellen als kandidaat voor het vice-presidentschap. Gouverneur Mark O. Hatfield van Oregon heeft mee gedeeld, dat Rockefeller vandaag een bijeenkomst zal hebben met het groot ste deel van de zestien aanwezige gou verneurs. Daar zal hem gevraagd wor den terug te komen van zijn besluit al leen een benoeming tot presidentskan didaat te aanvaarden. Een eigenaardige ontwikkeling op de conventie is, dat de huidige vice-presi dent, Richard M. Nixon, die vrjjwel ze ker tot kandidaat voor het president schap zal worden aangewezen, en Ro ckefeller in het huidige stadium eerder bondgenoten zijn dan rivalen. Zij ontwikkelen beiden aanzienlijke activiteit teneinde de conservatieve meerderheid in de programma-commis sie ertoe te bewegen de voornaamste punten over te nemen van het akkoord, waartoe zjj beiden zaterdag jl. zjjn ge komen. De programma-commissie heeft met name bezwaar gemaakt tegen de naar haar mening al te radicale steun, die Nixon en Rockefeller willen toekennen aan het streven van de negers in de zuideljjke staten van Amerika om rech tens en feitelijk eenzelfde positie in te nemen als de blanken. Na eerst verklaard te hebben, dat hjj bereid was hierover desnoods voor de televisiecamera's in de plenaire conventie te strjjden, heeft vice-presi dent Nixon door afzonderlijke contac ten met de leden van de commissie bereikt, dat aan de denkbeelden van Rockefeller en hem waarschijnlijk al le recht wordt gedaan. De z.g. keynote-speech werd gisteren uitgesproken door de afgevaardigde Wal- AMSTERDAM, 26 juli De raadka mer van de rechtbank heeft vandaag de voorlopige gevangenhouding voor de tijd van dertig dagen bevolen van de Amstelveense drukker-publicist J. Z., die 16 juli werd gearresteerd in ver band met zjjn aandeel in het drukken van valse identiteitsbewijzen voor de Algerijnse opstandelingen. Z. die o.m. bekendheid heeft verwor ven als secretaris van de zgn. commis sie-Ober lander, heeft tegenover de jus titie toegegeven dat hjj zjjn drukkerij beschikbaar heeft gesteld voor het drukken van zgn. Cartes Nationales d'Identité voor de Algerijnse opstande lingen in Frankrijk. Hij acht zich even wel niet schuldig aan de ten laste geleg de valsheid in geschrifte. Het onderzoek in deze zaak, die los staat van de valse muntersaffaire, wordt voortgezet onder leiding van de officier van justitie, mr, H. A. van Renesse. De Congolese premier, Loemoemba, die enige dagen in New York verblijft, m het gezelschap van de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Dag Hammarsk jöld. ter Judd uit Minnesota, die de afgelo pen zeven jaren de beste noemde uit de geschiedenis van Amerika. Ook is het woord gevoerd door de 85-jarige oud president Herbert Hoover, die zijn „vier de afscheidsrede" uitsprak. Een groot se ontvangst is voorts senator Barry Goldwater uit Arizona bereid, wiens kandidatuur voor het vice-president schap wordt nagestreefd door de rech tervleugel van de Republikeinse party. DEN HAAG, 25 juli Naar wij ver nemen ligt het in de bedoeling van de minister van financiën, prof. dr. J. Zijl stra, nog dit jaar een bezoek te brengen aan Suriname. Het juiste tijdstip van het bezoek staat nog niet vast. De reis van de minister zou verband houden met de financiering der uitbrei ding van de polders der „Stichting ma chinale landbouw" te Wageningen in Suriname. De heer L. G. Witte, directeur dezer stichting, die enige maanden in Neder land heeeft vertoefd, vertrekt 6 augus tus naar Suriname. AMSTERDAM, 26 juli Naar wij ver nemen is op zeer korte termijn (wel licht vandaag nog) de aankondiging te verwachten van een nieuwe obligatie lening van de Bank voor Nederlandsche Gemeenten. Aan te nemen is dat het hierbij gaat om de uitgifte van een tweede tranche van de 4% lening 1960 III, g -oot f 100 miljoen, waarop de inschrijving open stond op 7 juli j.l. Zoals bekend vond de jongste emissie een zeer goed onthaal. De beurskoers is inmiddels gestegen tot 100 V, zodat de lening t.o.v. de koers van uitgifte (99K), reeds een agio van een vol procent doet. Afgewacht moet worden hoe de koers van uitgifte voor de tweede tranche zal luiden. In verband met de vaste tendens op de beleggingsmarkt en mede gezien de huidige notering van de voorgaande tranche lijkt een kleine verhoging van de emissiekoers niet onmogelijk. DEN HAAG, 26 juli De zeventien „IATA" luchtvaartmaatschappijen heb ben in 1959 1.539.934 passagiers tussen Europa en Noord-Amerika vervoerd, waarvan 172.647 met chartervluchten. Het vervoer steeg daarmee 19 procent in vergelijking tot 1958, welke stijging voor bijna driekwart voor rekening van het chartervervoer kwam. Van de rei zigers vloog 73,8 percent in de economy- klasse, 21,5 percent eerste klasse en 4,7 percent in de toeristenklasse. Ofschoon het aantal vluchten over de Atlantische Oceaan tot beneden de 30.000 daalde (3,1 percent minder) steeg door gebruik van grotere vliegtuigen het aantal beschikbare zitplaatsen met zes percent. De gemiddelde bezetting der vliegtuigen steeg tot 66 percent. De in 1959 behaalde resultaten met vracht en post worden gunstig ge noemd. In het eerste kwartaal is het aantal passagiers op de Atlantische rou te met bijna 20 percent gestegen in ver houding tot het eerste kwartaal van 1959. KATMANDOE, 26 juli (Reuter) Volgens welingelichte kringen heeft de Nepalese premier, Koirala, een brief geschreven aan premier Tsjoe En-lai van communistisch China, waarin hjj China beschuldigt van schending van de in maart jongstleden gesloten grens- overeenkomst. [PAUL, EEN VLIEGTUIG' KIJK HET KOMT OMLAAG rJAMMER DAT U WEGGAAT. IK VERONDERSTEL DAT M'JN BAAG DE OORZAAK ft. IK VRAAG ME SOMS Af, WAAR- i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2