Vrijstelling BELASTING voor premies en besparingen Beleggingsinstituut voor spreiding aandelenbezit nationale ROUW- en bezinningsdag in oktober Spirituele show bij de jonge couturier Cardin Taille nog steeds weggemoffeld Philippijnse kardinaal op Schiphol aangekomen Op weg naar Internationaal Eucharistisch Congres NIJMEEGSE VIERDAAGSE: DE SPITS IS ER AF Bo&acUUa Rademakers geeft instructies Voorwaarden voor winst uitkeringen gemakkelijker Levenseinde van eenzame vrouw Verdachte (25 jr) aangehouden PAR IJSE WINTER MODE 1961 Rok iets langer Verlaging telefoontarieven Weer militair verongelukt sherry Zachte, geurige baai-tabak, een uitgezochte melange van de fijnste overzeese tabakssoorten Op initiatief van prinses Wilhelmina Ter herdenking van verkeersslachtoffers OPNAMEN VOOR „HET MES" BEGONNEN Overschot drie weken na dood aangetroffen Onder tractor gedood Utrechtse Ahvoor de politierechter Lijk aangespoeld aan Bakkumerstrand In La Courtine Begroet door autoriteiten en operazangeres STAATSSECRETARIS SCHMELZER OVER BEZITSVORMING DINSDAG 26 JULI 1960 PAGINA 3 OtfRA DRY PAlJ DOUWE PIJ PTABAK Overval in St.-Pancras SHERRY De voortreffelijke Sherry, uit de eigen wijngaarden van 't Spaanse huis Bobadilla y Cia te Jerez, jarenlang op fust gerijpt. ^AMONTILLADO jJL UTRECHT, 36 juli De regering is voornemens nieuwe maatregelen te ne men ter bevordering van de bezits- spreiding en ter verkrijging van een duurzaam persoonlijk bezit voor de werknemers. De „redelijke continuï teit" die het college van rijksbemidde laars eist voor de winstdellng ten be hoeve van het personeel van een N.V. zal niet meer per se in de statuten moeten worden vastgelegd, maar kan ook bij reglement of in de arbeidsover eenkomst worden geregeld. Voorts zal een gewijzigd wetsontwerp worden in gediend om vrijstelling van loon en inkomstenbelasting en van sociale las ten te verlenen, uiteraard onder be paalde voorwaarden en binnen bepaal de grenzen, voor werkgeverspremies, op werknemersbesparingen en voor winstuitkeringen aan werknemers die voor de vorming van duurzaam bezit worden aangewend. Het lijkt de regering voorts verant woord en gewenst, langzamerhand aan dacht te vragen voor het grote belang van een veel ruimere verbreiding van effectenbezit, en met name voor het deelhebben aan de produktiemiddelen via aandelenbezit. Gedachten zijn gere zen aan een breed opgezet beleggings instituut waarin verschillende groepe ringen uit het maatschappelijk leven zouden zijn vertegenwoordigd. Dit heeft de staatssecretaris van Al gemene Zaken, drs. W. K. N. Schmel- zer, vandaag op het congres van het Christelijk Nationaal Vakverbond ge zegd. Hij beklemtoonde, dat de regering nu zij verbreiding van het aandelenbe zit wil entameren, volledig het belang blijft erkennen van het vormen van een spaarsaldo en dat zjj tevens allerlei vormen van verzekering en van het ei gen huis beslist niet onderwaardeert. Wat betreft de winstdelingsstelsels, die dank zij de nieuwe maatregel ge makkelijker kunnen worden ingevoerd, de overheid heeft daarbij open oog ge had voor het bezwaar van het bedrijfs leven, die de opneming van de winstde- lingsregeling als een nogal ingrijpende zaak ziet. De belangstelling voor de gepremieer de spaarregeling rijksambtenaren, die in maart 1960 in werking is getreden, is bevredigend. Op basis van de richt lijnen der rijksregeling zijn in vrijwel alle provincies en in meer dan de helft van alle gemeenten dergelijke premie- spaarregelingen tot stand gekomen. „Fascinerende taak" duizend jonge deelnemers aan het „Ide aal Spaarplan Zilvervloot", de 1 okto ber 1958 ingevoerde Jeugdspaarwet. In het begin van zijn rede zette de staatssecretaris uiteen, dat in christe lijk sociale kringen het belang van de bezitsvorming terdege wordt ingezien. In Nederland zoals ook in het bui tenland beschikt men nog over on voldoende exacte en representatieve ge gevens inzake de huidige bezitsverhou- dingen. Het Centraal Bureau voor de Statis tiek gaat thans, op verzoek van de re gering, een uitgebreid onderzoek naar de spaargewoonten en vermogenssitua ties van loon- en salaristrekkers in stellen. Toch is er nu al een aantal indicaties. De totale nationale bespa ringen en het aandeel daarin van de particuliere sector als geheel hebben zich redelijk gunstig ontwikkeld. Er zjjn echter aanwijzingen dat in de par ticuliere sector brede lagen van ons volk nog niet of alleen in zeer beperk te mate tot duurzame vermogensvor ming komen. Kleine tegoeden Afgezien van pensioen-aanspraken en verzekeringen, vindt de bezitsvor ming bij brede lagen van ons volk nog voornamelijk bij de spaarbanken plaats. Een analyse van recente cij fers, bijvoorbeeld van de spaarbank te Rotterdam, leert het volgende: per ultimo 1958 waren bij deze spaarbank ruim 430.000 boekjes. Het gemiddel de tegoed bedroeg ƒ444,Een na dere beschouwing der cijfers leert echter, dat 68 procent der spaarders een tegoed van minder dan honderd gulden op het boekje heeft en dat 45 procent zelfs minder dan tien gul den heeft. Dit zjjn slechts enkele aanwijzingen voor de conclusie dat speciale activi teiten ten behoeve van de vorming van meer duurzaam bezit bij brede lagen van ons volk, met name in de vorm ''an een duurzaam spaarbanksal do, bepaalde verzekeringen, een eigen huis en effectenbezit, gewenst zpn. Men kan langs twee wegen dit doel berei ken. De eerste is: herverdeling van bestaand bezit en meer evenwichtige bezitsverhoudingen, verkregen uit de toeneming van het nationaal inkomen. Voor herverdeling van bestaand bezit ontbreekt in ons land een voldoende rechtsgrond. Bovendien zou het tot dus danige administratieve complicaties leiden en tot zulke negatieve economi sche repercussies, dat het in strqd zou zijn met het algemeen belang. Juiste klimaat De tweede weg gaat uit van de erken ning der vrijwillige werkzaamheid der maatschappelijke krachten zelf, van de noodzaak dat de burgers, de maat schappelijke organisaties en het be drijfsleven de nodige initiatieven ne men. Sommigen onder hen, die deze op vatting huldigen willen de taak van de overheid beperkt zien tot louter het scheppen van een gunstig fiscaal kli maat en het geven van een zekere voorlichting. Deze opvatting gaat voor bij aan de huidige realiteit, zowel wat betreft de gegroeide bezitsverhoudin gen als de mogelijkheden psycholo gisch en praktisch daarin verbete ring te brengen. De rfegering erkent daarentegen vol ledig de taak van de overheid om zo wel door het algemene sociaal-econo mische en financiële beleid als door specifieke maatregelen het juiste kli maat te scheppen voor het maatschap pelijk leven, en de nodige stimulansen en steun te verlenen. Gezien het tem po van de economische groei (over twintig jaar kan het reële inkomen al weer verdubbeld zijn) zet deze princi piële juiste weg ook materieel zoden aan de dijk. Volgens drs. Schmelzer is het nu de taak van het bedrijfsleven en daarbij van de vakbeweging deze opzet nog ver der over te nemen dan al gebeurd is. „Uw taak", zei d staatssecretaris tot de C.N.V.-congressisten, „is niet een voudig, maar in deze fase van het maat schappelijk gebeuren, nationaal en in ternationaal, is dit een fascinerende op dracht". In het bedrijfsleven waren per 1 april I960 ongeveer 380 gepremieerde spaarre gelingen die betrekking hadden op meer dan driehonderdduizend potentiële deel nemers De indruk bestaat dat een groot deel ook inderdaad mee doet. In het eerste kwartaal van dit jaar waren er voorts al ook meer dan driehonderd- (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 36 juli Het Ver bond voor Veilig Verkeer zal in ok tober voor de eerste keer een na tionale dag van rouw en bezinning houden ter herdenking van de ver keersslachtoffers. Prinses Wilhelmina deed vorig jaar de suggestie hier toe en koningin Juliana steunde het voorstel, wat zij het verbond in een telegram kenbaar maakte. Het staat al vast, dat de vorstin op de herden kingsdag, waarvan de juiste datum nader wordt vastgesteld, een radio toespraak zal houden. Het karakter van de dag brengt mee, dat er geen grootscheepse ac ties gehouden zullen worden. Het 'er- bond stelt zich voor de medewerking van de kerken in te roepen en hun te verzoeken zich in hun kring en op hun wijze te bezinnen. Het ligt in de bedoeling deze dag voortaan elk jaar te houden. Dit jaar zal hjj wellicht samenvallen met het jaarlijkse con gres van het Verbond. Het was verleden jaar ook aan de vooravond van zo'n congres dat prinses Wilhelmina haar verrassende suggestie deed. Zjj zei toen in een boodschap: „Overtuigd, dat uwe ver gadering en ik diep geschokt zijn door het meeleven met het lijden en leed van de duizenden en duizenden, die tengevolge van de roekeloosheid in het verkeer hun leven lieten, van hunne nabestaanden en zij, die levens lang geheel of gedeeltelik lichame lijk ongelukkig werden, wil ik de aan dacht van uwe vergadering vragen voor de overweging van een jaarlijks aan te wijzen dag van rouw en be zinning teneinde hen allen te geden ken." Koningin Juliana schreef het Ver bond bij die gelegenheid over het groot aantal verkeersdoden en -ge wonden, „dat het ergste is, dat wij bij deze langzaam werkende ramp niet die ontzetting ervaren, die wij bij een plotseling gebeuren gevoelen goals bij de watersnood in 1953." VOERENDAAL, 25 juli Het historisch kasteel Cortenbach alhier, met name de fraaie jachtzaal, vormde vandaag het décor voor de eerste opnamen van de film „Het Mes", naar het gelijknamige verhaal van Hugo Claus, dat voor de film bewerkt is. In het licht van felle lampen en onder streng toe zicht van regisseur Fons Rademakers werd de eerste scène, waarin de jeug dige Nederlandse filmsterretjes, de dertienjarige Marie Louise Videc uit Brunssum en de veertienjarige Reitze van der Linden uit Amsterdam op treden, op de filmband vastgelegd. Hiermee is slechts een bescheiden begin gemaakt met de opnamen van de nieuwe Nederlandse film, die in opdracht van de Nederlandse Filmproduktie Mij. te Rotterdam wordt vervaardigd. Negen weken lang verblijft de filmstaf van deze maatschappij in Zuid-Lim- burg, om aldaar vrijwel de gehele film op te nemen. Eind van dit jaar zal de film „Het Mes" gereed zijn en begin 1961 in roulatie komen. (Van onze correspondent) EGMOND AAN ZEE, 26 juli Na dat de buren van de 58-jarige mej. Grietje Zeun, wonende Wilhelmina- straat in geen weken een spoor van leven in de woning van deze vrouw hadden bespeurd, waarschuwden zij de Rijkspolitie, die zich gistermorgen toe gang tot de woning van de vrouw ver schafte. De politie trof het stoffelijk overschot van de vrouw op haar1 bed aan. De vrouw is vermoedelijk reeds drie weken geleden overleden. Men vond in de brievenbus de kranten vanaf 2 juli. Mej. Zeun, die afkomstig is uit Langendijk en sinds de dood van haar vader in 1954 eenzaam leefde, had na genoeg geen contact met haar buren. Er kwamen ook geen leveranciers bij haar aan de deur. Zij stond bekend als een schuwe, zonderlinge vrouw. (Van onze correspondent) ALKMAAR, 26 juli De Rijkspolitie heeft aangehouden een 25-jarige man uit Sint Pancras, die verdacht wordt de dader te zijn van de overval,-.welke begin vorige week werd gepleegd op het bejaarde echtpaar Heuvel aan de Bovenweg te St. Pancras. De jongeman, wiens uiterlijk klopt met het signale ment dat de politie kreeg, is opgeslo ten in het arrestantenlokaal te Langen dijk. Hij heeft nog geen bekentenis af gelegd. PARIJS, 26 juli Het is onaange naam drukkend met dreigend bewolk te lucht in Parijs, waar men nu, zeker on de Champs Elysées geen enkele Pa- riizenaar tegenkomt. Alleen maar toe risten uit alle windstreken in toenemend nonchalante vakantiekleding. Sinds gis teren is het aantal vreemdelingen, dat de Ville Lumière bezoekt, vermeerderd met enige honderden modejournalisten van alle nationaliteiten, die geaffec teerd (zij zijn altijd op een hol) de grote modehuizen binnengaan om de lezers van hun krant of weekblad te vertei len hoe we er van de winter zullen moéten uitzien. In de modesalons die met een typisch Frans conservatisme nog steeds niet air-conditioned zijn, is de atmosfeer als altijd afschrikwekkend benauwd. En daarbij komt dat het met erg opwek- kend is om eind juli, midder m de tjjd dat iedereen alleen maar aan vakantie en zon en lui zjjn denkt zich in winter kleren te moeten, verdiepen. Wat op zo'n ongelukkige tijd gebeurt, is:alleen om wille van de commerce. Maar wie is er privé nu werkelijk in geïnte resseerd? Het is ook al niet erg anime rend, dat de foto's nog met gepubliceerd mogen worden. De haute couture staat dat niet toe voor eind augus us. Alleen van kapsels, sieraden, bont en confec tie mag iedereen nu al vrij. el lik kennis nemen. Maar in de vakantietod is ook daar de aandacht van het publiek met van harte op gericht. Het modehuis Manguin heeft de zaak dit seizoen opgegeven. Op zondagavond was daar dus niet de gebruikelijke show, die tevens de reünie placht te zijn van de buitenlandse modepers. De eerste, die zijn wintercollectie toonde gister ochtend, was Griffe, waar niet meer over te vermelden valt dan dat het een geforceerde poging was om alle geiten en kolen die de mode der laatste sei zoenen heeft voortgebracht te sparen, en toch een beetje anders te zjjn. Hjj combineert paars met oranje en geeft een nieuwe kleur terracotta-rood de cu linaire naam ketch-up. Hét evenement van de eerste dag was de show van Pierre Cardin, de jonge couturier, eens de leerling van Dior, wiens ster zeer snel is gerezen de laatste jaren. Ook ditmaal toont hjj een volgehouden zeer knappe en zeer mooie collectie, met meer draagbare elementen dan vorige malen. Zjjn nieu we stermannequin is een frêle Japanse, die de show opent in een witte gebloem de kimono en daarna de geavanceerde Westerse mode toont met de rustige resignatie, haar ras eigen. De vitaliteit van deze bewonderens waardige en spirituele collectie wordt al dadeljjk gedemonstreerd door het entrée van acht mannequins tegelijk in zwarte japonnen, die elk een voyant bqou en een reuze opgeblazen tas van helkleurig fluweel tonen. Het is een gepirouetteer door elkaar, dat men nauwelijks weet waar men kjjken moet De taille is nog steeds weggemoffeld en komt in deze collectie alleen voor de avonduren te voorschijn. De rok is een ietsje langer, de schouders zijn rond. De losvallende mantelpakjasjes hebben lengte naar keuze, ze zijn kraagloos en sluiten met enorme hou ten knopen in een lus. Een van zjjn stunts, zowel bij de mantelpakken als bij de mantels en de manteljapon nen is het wikkelmodel. De manne quin opent een mantelpand, maar wat men er onder ziet heeft begin noch einde en moet dus van achteren vast zitten. Ingenieus en chic. Nieuw is een manteljapon van fjjne effenkleurige tweed, niet aangesloten, maar wel met flauwe tailleaanduiding en schuinvallende rok. Bijzonder is het spel met geschulpte randen in de wol len winterstof. Cardin maakt die schulprand onderaan de rokzoom, hjj eindigt het mantelpakjasje ermee of de brede mantelkraag die een bovenlaag heeft van bont. Er zjjn als kleuren in deze vibreren de collectie behalve zwart, zandkleur, aubergine, paars, brons en turquois, al le tinten rood van de zinia's, die in een enorm boeket in de spiegels weer kaatsen. De kracht van cardin is, dat hjj zich niet versplintert. Hij bespeelt de thema's die hij kiest, met geïnspi reerde en gevarieerde virtuositeit. Voor de avondjaponnen, kort of lang, is zjjn Leitmotiv: de van voren sterk gebom beerde rok onder een summier lijfje van lichtere tint en teerdere stof. De taille gemarkeerd door een breed lint met lint en een roos. Mooi en roman tisch zonder enige zoeteltjkheid, die niet meer van deze tjjd is. De hoedjes zijn allemaal in hetzelfde model uitgevoerd in eindeloos veel soor ten bont en fluweel. Een hoge strakke kap die het hele hoofd omvat, met een klep over één oor en alleen het voorhoofd vrijlatend. De mannequins hebben groene oogleden. Woensdag toont Yves Saint Laurent. Het is de vraag of het huis Dior Cardin zal overtreffen. A. BGL. OOSTDONGERADEEL, 25 juli Ach ter de oude zeedijk onder Lioessens (gem. Oostdongeradeel) is vanmiddag de 24-jarige landbouwer Klaas Bijland verongelukt doordat hij beklejnd raakte onder een tractor die van een dijk is gevallen. SCHIPHOL, 25 juli Vanavond is de eerste Philippijnse kardinaal, Z. Em. Rufino Santos, vergezeld van vier bisschoppen en twaalf Philippijnse priesters en leken, met een KLM-lijn- toestel op Schiphol aangekomen. De groep is qp weg naar het Internatio naal Eucharistisch Congres in Mün- chen, dat daar eind van deze maand zal beginnen. Enige vertegenwoordigers van de pauselijke nuntiatuur in Den Haag, de Philippijnse ambassadeur in ons land, de heer Nicanor A Roxas, en de heer R. J. Vogels, onderdirecteur van de KLM, begroetten de kerkvorst. De kardinaal vertelde reeds een maal eerder in ons land te zjjn ge- (Van onze Utrechtse redactie) UTRECHT, 25 juli Zes weken ge vangenisstraf legde de politierechter op aan de 32-jarige Amsterdamse koop man A. G. B., alias „Utrechtse Ab", die moest terechtstaan wegens het be sturen van een auto hoewel hem in mei vorig jaar bij rechterlijk vonnis het recht hiertoe voor de tijd van drie jaar was ontzegd. Begin april had hij zijn wagen te Utrecht verkocht, maar ging toch zelf even achter het stuur zitten omdat er volgens de koper iets aan zou manke ren. Prompt werd hij op het Vreeburg aangehouden en volgde een bekeuring, nadat hij zes dagen tevoren wegens eenzelfde overtreding was veroordeeld. De officier van Justitie was van me ning, dat de koopman bij die laatste gelegenheid beslist onvoldoende was ge straft. Drie maanden gevangenisstraf en één jaar ontzegging uit de rijbe voegdheid, luidde zijn eis. „Ik vind, dat mijnheer de officier 'm knap aan pakt door drie maanden te eisen voor 100 meter rijden", aldus verdachte's commentaar. Het vonnis was aanmer kelijk milder: zes weken onvoorwaar delijk, zonder verdere ontzegging. B. verklaarde zich te zullen beraden om trent hoger beroep. (Van onze correspondent) NIJMEGEN, 26 juli - Om tien minuten voor vieren, in de kille ochtend- schemer van deze dag zijn de spitsafbijters van de 44ste internationale snel feest minstens een dag mechanische compagnie eerder. Het begon al tij- van de koninklijke mari dens het weekeinde toen ne br. ht de militaire de wandelaars uit alle eerbewijzen, windstreken het Mekka Het was een schouwspel, van de wandelsport bin- dat voor geen taptoe-show nentrokken. Verrassend onderdeed en dat het stadion her- ontpopte Nijmegen propvolle vierdaagse van start ge- zich als een bonte metro- haalde malen tot enthou gaan. Zij vormden de pole waar geallieerde siasme bracht. De afvaar- manhafte voorhoede van MP-patrouilles hoofdbre- digingen van de ver een flinke twaalfduizend kens genoeg hadden om schillende landen werden wandelaars, die in de al te geanimeerde ver- ovationeel toegeklapt en vroege ochtenduren hun broederingsfeesten met de dat gold weer in het bij- nodige tact af te remmen, startkaarten lieten afstem pelen en de Waalbrug overtrokken om in het Betuwse land de eerste Het militaire aspect van de vierdaagse blijft over heersen al zijn er dit jaar zonder de Israëli's. De Bundeswehr, die even la ter in dichte formatie voorbij marcheerde, bracht kilometers van deze mon- persen ai zijn er uw jaai aarzeling in het spon- stermars onder de voeten dan ook voor het eerst -i-.J5*...„i weg te duwen. De pronte melkmeisjes tussen Bern- minder (Nederlandse) mi- tane applaus teweeg, wel- litairen dan burgers. Als me onopgemerkt bleef -piHon waren nipt men de buitenlandse mi- Pe 'Gjdin? v?,n ,de verraat- lifter mrtans "tairen er bÜ telt delven deS^ehr hee" kennel1^ zamerhand wel dat on de de burgers toch weer het met nog voortsluimerende zamerhand wel, dat op de onders®it en het uniform sentimenten rekening eerste dag van de Nij meegse vierdaagse de eer. ste melk zo ongeveer sa menvalt met de eerste blaar. De vierdaagse is een valt nu eenmaal meer op houden. dan confectie. Militair aandoend is ook de groot se vlaggenparade, die gis- De manschappen zijn streng geselecteerd en men heeft hun aantal met blaar, ue vierdaagse is een weer stamD opzet beperkt, hoewel de (groeiende) traditie, het tG" animo veel groter was parcours is een traditie korpsen uit binnen- en onderofficieren en solda buitenland verzorgden ton. onderjeiding van een anderhalf uur lang de muzikale omlijsting van deze kleurige en fleurige en de bevolking in het Betuwse is al meer n een generatie lang met dit vierdaagse gebeuren ver groeid. De beste stoelen staan langs de kant van de weg, de fruitboeren wagen er een stalletje tciavuiiu wcci ccu ovamp- vol Goffertstadion trok. animo veel groter was Negen militaire muziek- Vier groepen van zestien onderofficieren en solda ten onder leiding van een officier hebben in een apart kamp bij Rheine (Westfalen) een speciale show "ofwel" waren daar opleiding ontvangen, waar- zelf het bonte en ritmi- bij zij meer dan 1000 km sche middelpunt van. De hebben getraind. Tevens langs anders onbewandel, ontvTngen dé manschap spel tientallen vlaggen rond en daarna gingen de vlaggen van achtereen volgens de volgende deel delijk zo rond Eist, waar alle parcoursen de 55 km, de 50 km, de 40 km en de 30 km van deze eerste marsdag samen ko men en waar dan ook de sfeer van dit wandelfees- tijn het sterkst te proe- ties naar de inhoud waar van men alleen maar kan gissen. Maar kennelijk is alles er op ingesteld om nemende naties omhoog: een zo goed mogelijke in- België, Canada, Duitsland, druk te maken. Daarvoor Frankrijk, Groot-Brittan- heeft de Bundeswehr dan nië, Israël, Italië, Libye, ook alle gelegenheid: er Dinsdag mag dan offi cieel de eerste dag in het jaarlijks startboek van de land vierdaagse zijn, voor Nij- wegen zelf begint het staat iedere dag 50 km op Noorwegen, Pakis- het marsprogramma met Staten, geweer, rugzak, veldfles Neder- en tentzeil op de rug. Er zijn er in deze vierdaagse, land, tan, Verenigde Zwitserland en De marinierskape) speelde de volksliederen die het minder hard te en een stramme, bijna verduren krijgen weest, in 1955, toen hij gelogeerd had in het klooster van de zusters Fran ciscanessen te Veghel. Ook nu zal de kardinaal, die gelijk met kardinaal Al- frink, bijna vier maanden geleden zijn benoeming heeft ontvangen, in dit klooster verblijven. „Ook in Manulwa zijn de zusters Franciscanessen," zei hij, „en zij zijn daar uiteindelijk geko men door toedoen van de Nederlan ders." Onder de vele Philippijnen, die naar Schiphol waren gekomen om de kardi naal te begroeten bevond zich ook de opera-zangeres Gaston Conchita, die als mezzo-sopraan nu reeds drie jaar in Hannover successen oogst. Na een verblijf van vier dagen in Nederland zal de kardinaal met zijn gevolg, onder wie zich vier bisschoppen bevinden, naar München reizen. Hij keert 7 augustus via Rome, waar hy de paus zal bezoeken naar Manilla terug. CASTRICUM, 25 juli Bij paal 43 aan het Bakkumerstrand is vanmiddag het stoffeiyk overschot aangespoeld van een naar schatting dertig- tot vijfender- tigjarige man. Het lijk heeft reeds zo lang in het water gelegen dat identifi catie niet mogelijk \yas. Men veronder stelt met het stoffelijk overschot van een schipbreukeling te doen te hebben. Het is overgebracht naar Castricum. Naar de identiteit zal nog een nader onderzoek worden ingesteld. iiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiimiiiiiiiimiiiiniiiii Als onze vreugde over prijsverla gingen even intens was als onze droe fenis om prijsverhogingen zou de aan gekondigde verlaging van telefoon tarieven aanleiding kunnen zijn tot een nationale feestdag. Daarvan is niets te bemerken. De betreffende mededeling van minister Korthals lijkt ons zelfs uitzonderlijk lauwtjes ontvangen te zijn, hoewel zij als het feit op zich en, meer nog, als blijk van goede wil van deze regering in zake de prijspolitiek toch wel een goed woord waard is. De oorzaak valt waarschijnlijk te vinden in de om standigheid, dat de minister meer im poneert als de boeman van de IJ- tunnel dan als de Sinterklaas van de telefoontarieven. Advertentie Bijna 2000 in Apeldoorn Op het Marktplein te Apeldoorn is gisteravond onder grote belangstelling de officiële opening verricht van de zeven de N.W.B.-Vierdaagse. De burgemeester van Apeldoorn, mr. A. L. des Tombe, hees de Nederlandse driekleur in top, waarna ook de vlaggen van de NWB en van de Ned. Kath. Sportbond gehesen werden. Vandaag trokken de 1974 deel nemers van de ÏTWB-Vierdaagse in de richting Elspeet en Vierhouten. De lange- afstanders (50'ers) gingen door tot de Vossenberg even voorbij Vierhouten om van hieruit weer in Elspeet op het par- De Vierdaagse-koorts heeft weer be zit genomen van Nijmegen. Maan dag was het bij het inschrijvings bureau een enorme drukte toen ruim 13.000 deelnemers zich kwa men melden. Enkele meisjes moes ten zich er van overtuigen of de baard van deze deelnemer, een Zwitserse soldaat, wel echt was. cours van de „veertigers" te komen. De „dertigers" namen reeds eerder de terug weg. Het parcours van de eerste dag leidde voornamelijk door het Kroondo mein. IMPORT JACOBUS BOELEN Levering alleen via de handel DEN HAAGj 26 juli In La Courtine is zondag opnieuw een auto-ongeluk ge beurd, dat het leven heeft gekost aan een Nederlandse soldaat. De negentienjarige dienstplichtig sol daat G. Th. P. van der Vaart, die woon achtig was in Vinkeveen, werd na een ongeluk, dat hem dichtbij in La Courti ne in het plaatsje Tarnac als bestuur der van een een-tonner overkwam, mei ernstige buikwonden in het ziekenhuis van Gratadout opgenomen. Aanvanke lijk liet het zich niet aanzien dat hij in levensgevaar was. Hij is echter maan dag overleden. De soldaat, afkomstig uit de leger plaats Harderwijk waar hij was inge deeld bij het 41ste verbindingsbatal jon, moest op de weg naar rechts uit wijken toen een tegenligger, een Franse personenauto, teveel uithaalde. Hij schoot van de weg en sloeg om. (Advertentie)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 3