Haarlemse Vincentiusvereni ging heeft grote behoefte aan jongere krachten Geen vermindering aantal beroepsvoorstellingen in Haarlemse schouwburg m Bij kapper Tieken komen per jaar 17000 man onder het mes De zee is gevaarlijker dan in de modelzomer 1959 3T00NKAMERS Toneel voor de jeugd NAAIMACHINES TAXI 13000 Haarlemmer in Australië Vakantiefeest voor de jeugd Als de kat van huis is ONDANKS VERBOUWINGSPLANNEN Mogelijk dit seizoen optreden Van Nederlandse Opera Zaterdag 50 jaar in het vak Alleen waar toezicht is, kan men gerust te water gaan AGENDA VERGADERING VAN TUINLIEDEN DINSDAG 26 JULI 1960 PAGINA 5 Haarlem e.o. Films Toneel Waterstanden Bruynzeel keukens en kasten N.V. de Houtwerf Haarlem Burgerlijke Stand Haarlem VERKOOP VAN ALLE MERKEN DUS RUIME KEUZE Aanvankelijk met tegenzin Nederlandse Opera Centrumfunctie Bestelauto over de kop Geen ernstige gewonden G. Veldkamp verlaat Hout en Plantsoenen Inbraak in bouwkeet bij Pastoor van Ars-kerk Haarlemse Cricket Bond BEDRIJFSVOETBAL Interpellatie in de Zandvoortse raad Gemeenteraad van Heemstede OP DE BOTERMARKT Dronken bestuurder op motorwals Vrouw ernstig gewond Er werd flink gestolen in Zandvoort Beurs van Amsterdam Beurs van New York HARLEM, 26 juli Uit het jaarver- *laS \'a[i de Haarlemse Sint Vincentius- valt op te maken, dat het le- vo A nagenoeg ongewijzigd is geble- Ongewijzigd bleei ook de gemiddel- '?e"ijd, zodat er bij bijna alle confer ÏT' ts dringend behoefte bestaat aan lefl 6fe ^'achten. Aanvulling van het nith 's bovendien gewenst door de uitbreiding der stadwijken en de oprich- ng van nieuw parochies. Volgens het Jaarverslag wijzen de meeste jongeren "6t verzoek tot toetreden af met. het hiotief van jeugdwerk, sport of studie, "il ntenen daarbij, dat de overheid alle n°od lenigt. Zij zien aldus naar de rapporteur verklaart over het hoofd, Ook de vakantie-kinderuitzending werd is. .Ten aanzien van de hulp in mate riële nood wijst het jaarverslag er op, pat de hulpverlening zich meer en meer •b die zin wijzigt, dat niet zozeer meer een kleine wekelijkse bijdrage gegeven wordt, doch veel meer hulp wordt ver schaft bij de aankoop van grotere stuk ken, waartoe de wekelijkse inkomsten Seen ruimte laten. Geholpen wordt dan biet goede en degelijke artikelen, waar- thede de gezinnen goed gebaat zijn. In de verschillende liefdewerken heer ste een gezonde activiteit, bijvoorbeeld bij de bibliotheken. Het aantal lezende gezinnen bedroeg 925. Totaal werden 90.000 boeken uitgeleend, ongeveer Woensdag 27 juli Kennemerduinen vertrek Stations plein (fiets), 9 uur, natuurspel. (Brood en drinken meenemen). Concertgebouw Lange Begijne straat, 10 uur toneelvoorstelling. Concertgebouw Lange Begijne straat, 2 uur toneelvoorstelling. Voetbaldag van het Haarlems Speeltuinverbond voor de afdelingen Delftwijk, Haarlem-oost, Oosterkwar tier, Weltevreden, W.I.K. en te Za- nen, op het EDO-terein. Aanvang 10 uur. Speeltuin Parkvliet Mar. Philips- plantsoen, 10 uur zwemmen. Speeltuin Glasblazers Papentoren- vest, 10 uur zwemmen. Speeltuin D.V.S. Vondelweg, 3 uur excursie stadskweektuin. Voor alle speeltuinen van de Haar lemse Katholieke Vereniging voor het Gezin, hengel wedstrijd in de Leidsevaart te Vogelenzang. Aan vang 9.30 uur. Speeltuin Noordervreugd Ambacht straat, 9.30 uur autobustocht Kenne merduinen. Speeltuin Dartele Jeugd Flevo- plein, 9.30 uur Autobustocht Kenne merduinen. Speeltuin Elba Ged. Schalkburger- gracht, 2.30 uur tekenwedstrijd. (Kaarten verkrijgbaar op alle speeltuinen en speelpleinen). '""iiiiiimiiiiiiiiiimiiiiiriiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiii CINEMA PALACE: Helden op sokken, a.l. 2 415, 7 en 1 uur' Iedere ochtend (beh. zo.) 10.30 uur: Vacantie jeugdpro gramma. FRANS HALS: Geld ligt op straat, a.l. 2, 7 en 9.15 uur. Di. 2 en 8 uur. LIDO' De koe en de gevangene, a.l. (3e week); 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Liane, het meisje uit het oer woud, volw.; 2, 7 en 9.15 uur. Do.-cyclus: De witte non, 18 j. REMBRANDT: Meneer de Baron, 18 jaar. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: Gouddorst, 18 j.; 2-30. 1 en 9.15 u. STUDIO: Fa ja Lobbi, a.l.; 2.15, 7 en 915 u Dag. (beh. zo.) 10.30 uur; Vacantiefilms voor de jeugd. MINERVA, tot en met do. 2.30 uur. Niets dan pech, a.l.; Ma. tun. wo. 8.15 u.. Weduwnaar met vijf dochters, a.l.. Do. 8.15 uur: The smallest show on eartn, a.l. Woensdag 27 juli Openluchttheater Bloemendaal, 2.30 uur. Jeugd'voorstelling: Brave Bobbertje Biboer- Vleeshal, 2 uur: Popnentheater Merlljn hl „De fluit van Bozei 6000 minder dan een jaar tevoren. Die teruggang is voor een deel te wijten aan de uitgroei van de televisie, voorts aan de uitbreiding van de schoolbibliotheken en de pocketsbooks. Het boekenbezit werd door elk der vijf bibliotheken met 335 stuks uitgebreid. Door ruimere bijdragen kon dit jaar voor de Stille Armen een grotere uit kering uitgetrokken worden. Het alge meen magazijn van de Vereniging ver schafte in ruime mate dames- en kinder- confectie, en nieuwe onderkleding. Voorts in grote mate goede, gebruikte, meubelen. Ook de vakantie-kinderuitzending wer een succes. Het aantal uitgezonden kin deren bedroeg 413. De kinderen gingen naar verschillende provincies op va kantie. De organisatie eiste grote voor bereiding, vooral bij het zoeken naar pleeggezinnen, daar meisjes meer in trek zijn dan jongens. De Commissie ,,De Vrije Tijd" hield weer een aantal nuttige contactavon den, alsmede enkele toneelavonden. De belangstelling bleef constant. De con tactavonden verdienen echter nog gro tere belangstelling. De Centrale Keuken tenslotte verstrekte het afgelopen jaar 100 tot 150 maaltijden per dag. De uit stekende maaltijden zullen daaraan niet vreemd geweest zijn. Er waren regel matige afnemers, zoals thuiszittenden en werkstudenten. De keuken voorziet zeker in een dringende behoefte voor de zgn. alleenstaanden. In totaal wer den ongeveer 75000 maaltijden ver strekt. Poppentheater azebol". Donderdag 28 juli Vleeshal, 2 uur: Poppentheater Merlijn ■l „Het blauwe water". IfMWIDEN Dinsdag 26 juli Voor ontvangst gereed geven U een compleet overzicht van de nieuwste modellen Kampersingel 22 - Tel. 11932-12104 HAARLEM, 26 juli Van 3 augus tus af worden in de Vleeshal 43 cultuur historische diorama's van dr. W. G. L. Wieringa geëxposeerd. De tentoonstel ling wordt geopend door ds. C. P. Hoe- kema. Het sprookje van de prinses in de torenkamer en de jammerende prins beneden bij de slotgracht spreekt ons tegenwoordig niet meer zo aan, maar wanneer een Siamese kat, de prinses onder de poesen, in een to renkamer (zij het dan niet van een kasteel maar van een Amsterdams pakhuis) gevangen zit, loopt plots de hele Hermandad uit om het dier te ontzetten. Maar zoals het verhaal wil, is de sleutel van de torenkamer zoek. Deze bevond zich in de zak van een 58-jarige Amsterdamse koop man in ongeregelde goederen, die op dat moment in een cel van het Haar lemse politiebureau was opgesloten. Tot die ongeregelde goederen be hoorde ditmaal de Siamese kat, welke de man enkele dagen tevoren, ver pakt in een koffer, bij een 70-jarige dame aan de deur te koop had aan geboden. De vrouw vertrouwde de zaak niet en deed aangifte bij de po litie. Daar was juist ook de vermis sing van een soortgelijke kat aange geven, waardoor het raadsel snel was opgelost. De man werd in een woning aan de Rijksstraatweg aan getroffen en ingesloten. Op het bu reau bekende hij het dier van de straat te hebben opgepikt. In Amsterdam had men^ intussen niet stilgezeten. Een politieverster- king was naar Haarlem getogen en had zich van de juiste sleutel van de torenkamer verzekerd. Een Haar lemse rechercheur werd uit zijn bed gebeld en maakte de terugtocht naar Amsterdam mee. In de torenkamer trof men inderdaad de kat, die. door zijn eigenaars, een echtpaar uit Haar lem, dat direct na' het bekend wor den van het verblijfadres van hun huisdier naar Amsterdam was ge reisd, als de hunne werd herkend. Kat en koopman zitten nu in de bak wat voor de een wel prettiger zal zijn dan voor de ander. Hoog water: 5.12 en 17.35 tl. 1 Laag water: 0.59 u. en 13.17 u. Woensdag 27 juli t Hoog water: 5.44 u. en 18.09 u. 1 Laag water: 1.34 u. en 13.50 u. BEVALLEN van een zoon: H. Bren- ninkmeyer-SchmutteC. M. A. Kljjns- ma-Baart; M. G. Zethof-Stevens; A. M. E. Smorenberg-Spaas; A .M. Riksman- Duijndam; M. P. M. Godyk-van Kam- gen; F. A. Keesmaat-Rol; W. B. J. M. rabander-Strik; R. M. E. van der Spree-Ottho; K. Cr. Wories-Meyer. BEVALLEN van een dochter: A. Pro- per-Beksvoort; S. Oostrom-Kuiper; A. J. de Haan-Hommersen; E. E. van Galen-Loot; M. v. Wagensveld-van der Kolk; A. M. L. B. van Trigt-Lepage G M. Remmers-Schonhage; G. Hoo- gendyk-Schol; M. R. J. van Zest-Smol- ders. OVERLEDEN; J. M. F. Knop, 72 jr., Hyacintenlaan; J. H. Wilms, 75 jr., Duinoordstr; H. Boh, 56 jr., Bataviastr. J. B. Pieter, 65 jr., Molijnstr; J. C. Kroes, 77 jr., Pleiadestr; P. J. E. van den Berh, 89 jr., Westerhoutstr.E. Bijlsma-Schots. 62 jr. Gasthuisvest; M. E. van Bruggen, 67 jr., Steenbokstr. ONDERTROUWD: J. M. van Roon en A. Fok; S. C. Blauw en A. A. G. van Waveren; H. L. Kamerling en C. G. Stroosma. (Advertentie) HAARLEM, 26 juli. Ruim zeshonderd kinderen hebben gisterochtend en gistermiddag in het Mendelcollege in Haarlem-noord genoten van het Chinese sprookjesspel „De gestolen prins", dat de toneelgroep „Arena" onder auspiciën van de Katholieke Vereniging voor het Gezin en het Haar lems speeltuinverbond hebben gespeeld. In „De gestolen prinswordt de geschiedenis verteld van een keizerlijke prins, die door boze rovers wordt ontvoerd. Gelukkig komt alles nog goed. De kinderen hebben uitbundig gelachen, vooral om de dwaze verrichtingen van de domme toneelmeester. De voorstellingen worden ten behoeve van andere Haarlemse kinderen herhaald en wel: woensdag 27 juli om half elf en half drie in het Concertgebouw; donderdag 28 juli om half elf en om half drie in het Mendelcollege aan de Orionweg; 0, vrijdag 29 juli om half elf en half drie in het parochiehuis St. Jan aan het Teylerplein. HAARLEM, 26 juli De directie van de Haarlemse schouwburg wacht een vreemd seizoen. In spanning wacht men af of eindelijk de tien jaar lang verwachte verbouwingsplannen door kunnen gaan. Van gemeentewege heeft men de zaak nu nagenoeg rond en bin nen enkele weken zal een desbetref fend voorstel aan de raad ter goedkeu ring worden voorgelegd. Van de zijde van Gedeputeerde Staten behoeft men ook geen ernstige bedenkingen te ver wachten, want men is ook daar al te zeer overtuigd van de centrumfunctie van Haralem. Een dergelijke functie eist nu eenmaal een goede schouw- burgoutillage en het is reeds herhaal delijk geconstateerd, dat de toneelac commodatie niet meer voldoende is om groot gemonteerde voorstellingen te huisvesten.De Nederlandse Opera kan hier ai jaren niet meer komen, om dat de orkestbak te klein is. De grote hindernis voor de verbouwing zal nu echter nog de rijksgoedkeuring zijn. En in verband met de grote spanning op de bouwmarkt in dit deel van het land, wordt een dergelijke goedkeuring slechts sporadisch afgegeven. Mis schien kan men deze klip nog omzei len. Als dat lukt, dan gaat de verbou wing ongeveer half april van het vol- WIM KAN komt komend seizoen weer gend jaar beginnen. ,TJ Advertentie De mogelijkheid om de klip van de rijksgoedkeuring te omzeilen is gelegen in het feit, dat het hier geen nieuw bouw betreft, maar een verbouwing. Een groot deel van het werk kan ver richt worden door een minimaal aan tal bouwvakarbeiders. Men probeert zelfs een deel in systeembouw uil te voeren. Belangrijk is trouwens ook het zuiver toneeltechnische werk en daar voor heeft men vrijwel helemaal geen bouwvakarbeiders nodig. Zoals men weet, omvatten de bouwplannen een verbreding van het toneel, een verdie ping van het toneel en de uitbouw naar achteren, over het trottoir van de Oranjekade. Tevens wordt de orkest bak vergroot, zodat er weer operavoor stellingen kunnen worden gegeven. Men kan zich de moeilijkheden voor stellen, waarvoor de directie van de schouwburg zich geplaatst ziet. De verbouwing is dringend noodzakelijk en wanneer zij doorgaat, zal zij bijna een half jaar in beslag nemen. Dat be tekent, dat het nieuwe seizoen niet in juni of juli, maar reeds in april of mei moet worden afgesloten, en tevens dat het seizoen 1961-1962 niet in september, maar eerst in oktober of november kan beginnen. Natuurlijk heeft men er feitelijk weinig rekening mee te houden. De contracten met de verschillende ge zelschappen, die hier komen optreden contracten die reeds geruime tijd geleden gesloten moesten worden moeten dus gemakkelijk opzegbaar zijn. En voor de amateurgezelschappen, die van de Haarlemse schouwburg ge bruik kunnen maken, betekent dit even eens een onzekerheid. Voorlopig heeft de directie bij het sa menstellen van het programma voor het nieuwe seizoen, niet veel anders kunnen doen dan „net doen of er niets aan de hand is". Dat gaf echter ai problemen genoeg. De Haagsche Co- medie die ieder jaar vele malen een graaggeziene gast is in de schouwburg, besloot verleden jaar het aantal van haar voorstellingen in de provincie drastisch te verminderen. Tot veler verwondering werd ook Haarlem tot die provincie gerekend. Gelukkig is directeur Deinum erin geslaagd, de Hagenaars op de dwalingen huns weegs te doen terugkeren, zodat het aantal voorstellingen van de Haagsche Come- die ook het komend seizoen niet zal verminderen. Dat geldt eveneens voor de andere beroepsgezelschappen, zo dat er voor het komend seizoen weer (Advertentie) Grote Houtstraat 181 Telef. 14444 HEEMSTEDE, 26 juli Zaterdag 30 iuli zal de heer C .Tieken te Heem stede het zeldzame jubileum herdenken dat hij vijftig jaar lanK het kappersvak heeft uitgeoefend. Het was op zaterdag 30 iuli van het jaar 1910 dat Cor Tieken, i. „choolbanken te hebben verlaten, als knaap van 13 jaar voor het eerst naar een baas ging- Hij kwam als leer ling in dienst bij-kapper Bergermk aan de Lindengracht in Amsterdam en op de eerste dag van zijn nieuwe betrek king kwam hij 's nachts om drie uur thuis. Er was overigens niets aan de hand met hem Dat "late uur was heel ge woon, want in die dagen kon men zater dags tot half drie 's nachts by de kap pers terecht. Op de andere dagen werd er geschoren en geknipt van s morgens acht tot 's avonds acht, met uitzonde ring van de woensdagavond, waarvoor als tijdstip van sluiting tien uur gold. De vrije zondag was nog een vrome wens. Zondagsmorgens om zeven uur ging Cor Tieken naar de kerk om daar na weer van acht uur tot eén uur in de middag „koning" klant te bedienen. Pas in 1917 kwam aan deze toestand een einde. De zondagsrust deed haar scheren en knippen van de patiënten van al gauw zoveel plezier in myn werk dat Huize „Bethesda Sarepta" aan de Ha- ik niets anders meer wilde. Myn groot- zepaterslaan te Haarlem. vader was destyds de enige barbier in Toen wij dezer dagen de heer Tie- Edam. M\jn broer, die inmiddels is ken in zijn werkkring opzochten, zat overleden, koos ook het kappersvak en juist de 110e patiënt van die dag onder twee van myn zoons hebben myn voor- het mes. Hy vertelde ons, dat er ge- beeld nagevolgd. Ik hoop dat ik er nog middeld zo'n 350 personen per week door lang mee door zal kunnen gaan hem worden geschoren, hetgeen in drie zondag zal het gouden feest van kap- dagen gebeurt, want op de overige da- per Tiegen) die al veertig jaar een -v» gen zijn de knipklanten aan de beurt. fLiriw ïprpr van onze kran" is™ hii hpm ?,enJthuis aan het Wilhelminaplëin 7 worden eindelijk van hun vrije dag gaan genie ten. Tot 1936 was de heer Tieken in de hoofdstad als kapper werkzaam. Hy was inmiddels opgeklommen tot cher by de firma Huigenbos, aan de Leidsestraat, maar voor de gezondheid van zyn kin- korte middagpauze wordt het werk tot deren zei hy Amsterdam vaarwel en 's middags vijf uur voortgezet. - i i j_ -vr« tion. ■'aaï' met dan 3-7.000 men- „evjerc|. Het zal beslist een gezellige dag sen door kapper Tieken worden inge- ^orden, want alle negen kinderen- zullen zeept en van hun baardharen worden t gastrijn, een gebeurtenis die het echt- iaan' sMorgensom zeven uur van- Tieken nu eenmaal niet dagelijks gen de werkzaamheden aan en na een Jneemaakt. verhuisde naar Heemstede. Na een tien tal jaren de klanten aan huis te hebben bediend, was hij van 1951 tot 1956 kap- per in het ziekenhuis St.-Joannes de Deo De heer Tieken heeft veel liefde voor (Advertentie) om vervolgens in dienst te treden bij zyn vak. „Met tegenzin ben ik er eigen de kapperszaak Schoot en Beek te lyk vijftig jaar geleden mee begonnen, Heemstede met als dagelijkse taak het maar dat duurde niet lang en ik kreeg naar Haarlem, zij het met een oud programma. 150 tot 175 beroepstoneelvoorstellingen op het programma staan. Daarmee handhaaft Haarlem de traditie, dat in de stadsschouwburg aan het Wilson- plein het landelijk toneelrepertoire het meest volledig te volgen is. Het Nederlands Danstheater, het Nederlands Ballet en het Amsterdams Ballet komen weer ieder driemaal naar Haarlem. Het Operagezelschap „Fo rum" heeft laten weten, dat het on danks het gemeentelijk subsidie niet in staat is in Haarlem voorstellingen te kunnen verzorgen. Intussen bestaat er een heel kleine kans, dat de Nederland se Opera het in het komende seizoen toch eens in Haarlem gaat proberen met een klein gemonteerde voorstelling. De gemeentelijke subsidiepot laat daar voor enige ruimte. Maar het zal be helpen blyven. Grote operavoorstellin gen kunnen in Haarlem met zijn be perkte outillage, niet gegeven worden. Enkele traditionele programmapun ten keren ook in het nieuwe seizoen te rug; op 7 en 8 oktober komt de Hoofd stad Operette met een nieuwe voor stelling. Charlotte Kohier brengt op 20 oktober een nieuwe voordracht en Cilly Wang brengt haar programma op 8 november in Haarlem. Voor 21 oktober staat er een voorstellingop het programma door het Western Theatre Ballet en in de loop van het seizoen komt ook Wim Kan weer terug, zij het met een oud programma. De centrumfunctie van de Haarlem se schouwburg wordt intussen met het jaar duidelijker. Wij hebben er al eens op gewezen, dat verschillende bewo ners van Amsterdam-zuid en -west lie ver per auto naar de Haarlemse schouwburg komen dan naar hun eigen schouwburg op het Leidseplein. De Haarlemse schouwburg biedt een veel grotere keuze van stukken, bovendien een goede parkeergelegenheid en ten slotte de mogelijkheid om binnen te komen. In Amsterdam spelen maar zelden andere gezelschappen dan de Nederlandse Comedie. Het Leidseplein heeft vrijwel nooit parkeer gelegenheid en door het geringe aan tal voorstellingen is de schouwburg re gelmatig uitverkocht. Maar de Haarlemse schouwburg heeft couponboekjes-houders tot voor bij Alkmaar, uit de Zaanstreek en de Bollenstreek. De Velsense Kunstkring heeft het plan om bij gebrek aan voldoende toneelaccomodatie in Velsen zelf in de Haarlemse schouwburg avonden te 'gaan verzorgen. De Heem- steedse Kunstkring doet hetzelfde. HAARLEM, 26 juli Op de kruising Leidsevaart - Schimmelpenninckweg is gistermorgen om acht uur een bestel auto, toen deze geen voorrang verleen de aan een vrachtwagen met deze laat ste in botsing gekomen en enkele ma len over de kop geslagen. Persoonlijke ongelukken deden zich wonderwel niet voor. De bestuurder, een 24-jarige ver warmingsmonteur uit Zandvoort, klaag de over pijn aan zijn hoofd, terwijl zijn 15-jarige broertje, dat naast hem zat, een pijnlijke knie had. HAARLEM, 26 juli Met ingang van 1 augustus zal de heer G. Veld kamp, bedrijfsadministrateur bij de dienst van de Hout, de plantsoenen en de begraafplaatsen, na ruim 40 jaren bij de gemeente Haarlem werkzaam te zijn geweest, de gemeentedienst verla ten wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Op vrijdag 29 juli van 15 tot 16 uur zal ter gelegen heid van dit afscheid een receptie wor den gehouden op de gemeentekwekerij (oranjerie), Kleverlaan 9, Haarlem. Daarna zal het personeel van de dienst in de gelegenheid worden gesteld af scheid van hem te nemen. HAARLEM, 26 juli In de nacht van zondag op maandag is ingebroken in oen bouwkeet op het werk van de r.^k Pastoor van Ars-kerk aan het Prinses Beatrixplein in Haarlem-oost. Een elektrische handcirkelzaagmachme en een elektrische handboor worden vermist. De totale waarde bedraagt on geveer 750,-. HAARLEM, .5 juli De wedstrijd C.V.H.W. 2 tegen Rood en Wit B, welke voor de Haarlemse Cricket Bond werd gespeeld, is door C.V.H.W. met vier runs gewonnen. Het score verloop was; Rood en Wit B. 83. J. Klein 14; D. Rigbers 16; F. W. Naojoks 18; E. v. d. Berg 4 v. 37; A. Eelman 2 v. 20; E. Blom 2 v. 20. C.V.H.W. 2 87, E. v. d. Berg 26; E. Blom 16; A. Eelman 14x; F. W. Nao joks 3*v. 32; B. Rigbers 3v. 5; D. Rig bers 3 v. 27. Stand per 23 juli: C.V.H.W. 2 5 4 1 0 9 Rood en Wit A 6 4 0 2 8 Haarlem 4 3 3 0 0 6 Rood en Wit B 5 1 2 2 4 B.M.H.C. 2 7 1 1 5 3 Haarlem 5 4 1 0 3 2 Haarlem 6 4 1 0 3 2 HAARLEM, 24 juli De uitslagen luiden: Afd. A: SVOW I - OCS I 2-2; J. G. Nelis - Nebima I 8-2; afd. B. GIH - Heeremans v. L. 0-3; afd. C. Planela - Coop 3-0; afd. E. Nebima 2 - SVOW 2 0-1. afd. F. MSD 2 - De Schoof 1-3; Ruys - Boru 3-5; (Boru Kampioen); afd. G. KMC - OCS 3 2-3; (OCS 3 kampioen). Het programma komende week is als volgt: Maandag 25 juli B. Heeremans v. L. - WW, Slaperdijk; dinsdag 26 juli G. KMC - Koks de Jong, DSK; dinsdag 26 juli C. Coop - Vriebo, Sla perdijk; woensdag 27 juli E. SVOW - WV 2, Haperdyk; donderdag 28 juli C. VES - Vriebo; Haperdijk: vrijdag 29 juli D. Figee 2 - H en S., DSK; vrijdag 29 juli E. Figee 3 - de Schoof, Slaper dijk; zaterdag 30 juli D. MSD I - Dijkstra 2 uur Slaperdijk; zaterdag 30 juli A. Nebima I - Figee I 4.15 uur, Slaperdijk. ZANDVOORT, 26 juli Het lid van de Zandvoortse gemeenteraad de heer D. van Duijn (P.v.d.A.) heeft verlof ge vraagd in de raadsvergadering van dinsdag 26 juli te mogen interpelleren over het gebruik van gemeentelijke voetbalterreinen afgelopen zondag voor het concours hippique van de Noordhol landse ruitervereniging. Het kernpunt van de Interpellatie zal wel zijn de vraag of de speelvelden ernstige scha de hebben opgelopen. HEEMSTEDE, 26 juli De gemeen teraad van Heemstede komt donderdag 28 juli, 's avonds om acht uur, in open bare vergadering bijeen. Aan de raad wordt voorgesteld een krediet beschik baar te stellen voor de aankoop van sets en leerboeken ten behoeve van de Sint Aloysiussehool. Verder stellen B. en W. voor de in het gemeentelijk reserve fonds voor woningverbetering aanwezi ge gelden te storten in een apart fonds voor buitengewoon onderhoud en wo ningverbetering. Een krediet van 4750 wordt gevraagd voor de aankoop van 'n grasmaaier voor de Heemsteedse Sport parken. De raad wordt voorts gevraagd aan de Koninklijke Roei- en Zeilvereni ging „Het Spaarne" een financiële bij drage te verlenen in de kosten van ren te en aflossing van een geldlening, wel ke de vereniging heeft aangegaan ter restauratie van haar clubhuis. Tenslot te wordt aan de raad gevraagd akkoord te gaan met de verkoop van twee per celen grond voor de totale prijs van 246.868.Op deze gronden, die gelegen zijn aan weerszijden van de Hunzelaan, zullen door de stichting tot bevordering van de woningbouw in Heemstede 54 eengezinswoningen en 21 garages wor den gebouwd. ZANDVOORT, 26 juli In één week tijds hebben zich te Zandvoort twee verdrinkingsgevallen voorge daan, terwijl daar in de prachtige zo mer van 1959 met een veel drukker strandbezoek dan thans kan worden geregistreerd geen enkel slachtof fer van de zee was te betreuren. De zee is dus kennelijk gevaarlijker dan verleden zomer. De oorzaak ligt in het tamelijk on gunstige weer. In de afgelopen weken is herhaaldelijk een windkracht van 7 of hoger geconstateerd. De stroming van het zeewater wordt dan sterker en als de wind is afgenomen, duurt het soms nog meerdere dagen voor de zee tot rust is gekomen. Het woelige water bevordert de vorming van „muien". Muien zijn uithollingen in de zand banken voor de kust, waardoor bij eb en vloed het water van- en naar het voor de bank gelegen „zwin" loopt. Door het woelige water slijt het zand in de muien verder uit en ontstaan sterke stromingen waarin de baders en zwemmers worden meegevoerd. Wacht men kalm af tot men in rusti ger water is gekomen, dan kan men weer zonder veel moeite badend en zwemmend het strand bereiken. Meest al raken de in moeilijkheden geko men badgasten in paniek. Zij proberen dan tevergeefs tegen de sterke stroom op te komen tot zij uitgeput zijn. Al leen snelle en deskundige hulp kan dan nog redden. Ook by het mooiste weer biedt de zee gevaren. Het ver dient daarom aanbeveling alleen bi) de officieel aangegeven badinrichtin gen in zee te gaan. Daar wordt voort durend toezicht uitgeoefend door met de gevaren van de zee vertrouwd per soneel. Hoe onverantwoordelijk het publiek zich in deze gedraagt, ondervond gis teren het personeel van „Bad Zuid". Een 8-jarige jongen had zich van een aangrenzend strandgedeelte af (dus clandestien) tussen de baders in die badinrichting begeven. Erger was, dat deze jongen zich aan de aanwijzingen van de badlieden niet stoorde en zich roekeloos ver in zee begaf. Een van de badlieden sprong toen in zee en bracht de jongen op het strand. De ex ploitant van „Bad Zuid" de heer K. G. Hendrikx, nam de jongen bij de arm en bracht hem naar zijn moeder, die in een ander strandbedrijf op het strand zat. Nadat de heer Hendrikx de mama had gewezen op het levensge vaarlijk gedrag van haar zoontje, be loofde deze dame een pak slaag aan de heer Hendrikx, als die zich nog eens met haar zoontje zou bemoeien! HAARLEM, 26 juli Een 33-jarlge vrouw uit Amsterdam is gistermiddag omstreeks half vier op de Botermarkt klem gereden door een motorwals, waarvan de bestuurder, een 30-jarige machinist uit Nijkerk in staat van dron kenschap verkeerde. De voetgangster werd tegen een bak fiets aangedrukt en werd ernstig ge wond. Met een gebroken linker enkel, verschillende gebroken voetwortelbeen tjes en een grote wond aan de rechter voet is zij ter verpleging overgebracht naar het Diaconessehuis, van waar zij later naar het Binnengasthuis in Am sterdam is overgebracht. De bestuurder van de motorwals Is overgebracht naar het bureau Smede- straat. Zijn rijbewijs is ingevorderd, ter wijl de motorwals in beslag genomen is. Dit is de oud-Haarlemmer Jan Riekwel, die in Australië een bloeiende kleermakerij drijft. Tien jaar geleden is hij geëmigreerd, samen met zijn vrouw, Jacoba Riekwelvan Vliet en zijn kinde ren Hans, Peter en Margriet. Na een vijftal jaren in loondienst te hebben gewerkt kon hij een eigen zaak beginnen in Brisbane (Queens land), waar hij nu een uitgebreide klantenkring heeft. Tevens werkt hij in opdracht van andere kleer makers voor hun klanten. Hij heeft een achttal personen in dienst, on der wie één Nederlands meisje en twee meisjes uit Italië. De heer en mevrouw RiekwelVan Vliet, wier beider ouders in Haarlem wonen, hebben voordat zij emigreerden op de Gedempte Oude Gracht ge woond, waar de heer Riekwel het kleermakersvak uitoefende. Zij heb ben het zeer naar hun zin in Australië en hopen spoedig een gloednieuw huis te betrekken dat thans voor hen in aanbouw is. HEEMSTEDE, 26 juli De onder linge tuinliedenvereniging „Aerdenhout en Omstreken" houdt woensdagavond een ledenvergadering in hotel „Het Wapen van Heemstede". Op deze avond zal de uitreiking plaats hebben van de prijzen van de lathyruswedstrijd en vrije inzending. Mejuffrouw Berkhout zal een causerie houden met lichtbeel den over Zwitserland. De leden wordt er op gewezen, dat voor de grote ex cursie nog enige plaatsen beschikbaar zijn. ZANDVOORT, 26 juli In het afge lopen weekend werden te Zandvoort ont vreemd 2 herenrijwielen. 2 dames rij wielen, een bromfiets, de wieldoppen van een auto en een antenne van een volkswagen. Vorig opening Slot 20/T 4(4 Ned. 1958 4(4 Ned. 1960 1 4(4 Ned. 1960 II 4(4 Ned 1959 3% Ned 1953 Staffel 1947 3(4 Ned 1956 3(4 Ned 1948 3(4 Ned 1950 3(4 Ned. 1954 3(4 Ned. 1955 n B.N.G. Won.bouwl 6 Ned Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.V.A. Sen em bab-Mt) AJC-0 Berke) Patent Calvé-Delft Cert Dell Mil Fokker v Gelder Hoogovens Müller Co. Philips Gem ber Unilever Billlton 2e Kon Petroleum 50 Holl Amerika Lijn KJL.M. Kon Ned Stoomb M K.P.M. Ned Stoomv Ml), v Ommeren Ned Scheepvaart Un>< Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2(4 Amsterdam '56 2(4 Amsterdam '56 B 2(4 R'dam '57 Alb Heiln kl obi Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp Genera] Electric General Motors Kennecott Copper KXJ4 Montgomery Ward Radio Corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union OH Southern Pacific Southern Railway Stand Oil N.Y. Tidewater U.S Steel Stemming: Gemakkelijk 100H 101 983,4 98H 94Va 93^ 9314 931^ 88 8734 88 3/4 9034 109H 284 1101/4 109% 159V4 159% 550 539 533 3091/s 848 188.50 438 300 773 771(4 42634 II621/4 1165(4 903 895(4 440 126.80 127.16 105.20 I8OV2 181% 1301^ 164 268 145 145(4 12534 79 92% 997/s 123 84/7 25/T 46(4 47% 441/s 44 43% 42(4 80% 81% 42% 42V. 74% 74% 27 %b 27 %b 40(4 39% 60% 59(4 59% 58% 33% 33 32% 32% 19>/8 19% 44% 44 40)4 40% 17Vt 17'/. 79% 78%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 5