Geen wijziging in België's politiek jegens Congo Premier Eyskens predikt zuinigheidsboodschap ff Wj Nixon aangewezen als de kandidaat Republikeinse Vice-president wenst Cabot Lodge als running mate kleuren klavier Troebelen in Zuid-Rhodesië zo goed als onderdrukt Bouwconflict hoogtepunt [Ven kien iij [cciijn Prof. van Bilsen Kasavoeboe Amerika belooft Congo steun IN NOVEMBER TEGEN KENNEDY Vrouw aan gevallen In de negerwijken hangt de stank van afgebrande huizen Het weer SCHRAVENDIJK nadert opnieuw In Kameroen 130 rebellen gedood Nederlandse „Arabier" held van monsterfietstocht gW'MORRIS êeforeyou êuy! NA HAMMARSKJÖLDS BEZOEK AAN BRUSSEL L J. J. VAN KOOTEN Het weer in Europa Veel bewolking Zeven bergbeklimmers in Italië verongelukt Eichii Tliriiiiins ELEGANTE TASSEN EN BY0UX DONDERDAG 28 JULI 1960 84ste JAARGANG No. 30581 (Van onze Brusselse correspondent) BRUSSEL, 28 juli De persconferentie welke eerste-minister Eyskens en diens minister van buitenlandse zaken, Wigny, gister avond belegd hebben, heeft aangaande het overleg van de regering met de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Hammarskjöld, weinig helderheid verschaft. Hammarskjöld, zo luidde het, heeft de betekenis van de resolutie in de Veiligheidsraad toegelicht. Van hun kant hebben de Belgische ministers het Belgische standpunt terzake gepreciseerd. Dit standpunt schijnt na Ham- marskjölds bezoek geen noemenswaardige wijzigingen te hebben ondergaan. De interventie der Belgische strijdkrachten in de Congo zal slechts een einde nemen wanneer de V.N. zelf voor de orde zullen kunnen instaan. Verder is België niet van plan de Congolese bases Kamina en Kitona te ontruimen zolang het vriendschapsverdrag van kracht blijft. En wat tenslotte Katanga betreft, beschouwt de Bel gische regering het statuut van genoemd land als een binnenlandse aangelegenheid welke buiten het mandaat van de V.N. valt. De ver klaring van minister Wigny wekte echter de indruk dat Brussel niet langer zijn hoop stelt op een volledige afscheiding van de koper provincie. *0 jp CHICAGO, 28 juli (A.F.P., Reuter, U.P.I.) - De huidige vice-president van de Verenigde Staten, Richard M. Nixon, is vannacht door de Republikeinse partij aangewezen als haar kan didaat voor het presidentschap. Bü de verkiezingen op 8 novem ber a.s. zal Nixon het derhalve moeten opnemen tegen senator John F. Kennedy van de Demo cratische partij. Wie dan als over winnaar uit de bus komt, zal pre sident Eisenhower in het Witte Huis opvolgen. Nixon heeft zijn keuze voor een „running mate", de kandidaat dus voor het vice- presidentschap, inmiddels bepaald op Henry Cabot Lodge, die Ame rika thans vertegenwoordigt by de Verenigde Naties. De grote kennis, die Cabot Lodge bezit van de buitenlandse politiek, heeft de doorslag gegeven. Een pikante bijzonderheid is, dat Cabot Lodge in 1952 zyn Senaats zetel (voor Massachusetts) heeft verloren aan de tegenwoordige presidentskandidaat der Demo craten, Kennedy. MET HEINKEL SCOOTER Nylon Regenjassen 49.75 Sunny-Seat stoelen 58.- 65.- Tuinparasols Boodschapwagentjes 14.90 (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 28 juli. Aan de bouwstaking van dit voorjaar kwam door het uitvaardigen van de Pryzenbeschikking Bouwbe- dryf 1960 een einde. Het bouw conflict, dat wil zeggen het con flict tussen de aannemers en de overheid, duurde echter achter de schermen voort en het is geens zins zo, dat het vertrouwen tus sen de partyen hersteld is. Het conflict speelt zich nu rond de conferentietafels af, maar het is daarom niet minder hevig. Dezer dagen nadert het opnieuw een hoogtepunt, als de Raad van Be stuur Bouwbedryf zich met mi nister de Pous beraadt over de vele vaagheden en verwarringen, welke nog immer over de toepas sing van de Pryzenbeschikking zyn biyven bestaan. (Voor onze beschouwingen over het slepende conflict zie men elders in dit blad) KOFFERS en REISTASSEN in iedere prijsklasse PUTTERSHOEK BRENGT JANUS EEN OVATIE »ÜRfAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143481 Bijkantoor Beverwijk: Zeestraat 50, telet 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W Boerrlgter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Dr*. H. v. RUN en W Sever». NIEUWE HAARLEM COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cent* per mUKmete*- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per t 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 mmi avond* tal. 21544. secretaris-generaal van de Verenigde Naties Dag Hammarskjöld met de Bel gische minister van buitenlandse zaken, Wigny, op de vlieghaven Meisbroek. Hammarskjöld was even voor tien ?ur met een Sabena-vliegtuig u't -New 'ork alhier gearriveerd. Gedurende anderhall uur had hij eerst een gedaen- tenwisseling met minister Wigny. er- volgens woonde hij in het bureau van •erste-minlster Eyskens een vergade ring bij van het kernkabinet, belast met de Congolese aangelegenheden. De twee ministers voor Afrikaanse za ken en de minister van defensie, Gu- son, woonden o.m. deze bijeenkomst bi). Na een audiëntie bij koning Boude- wijn, zette Hammarskjöld de bespre kingen voort tijdens een lunch bij mi nister Wigny. Te 15.50 uur vertrok de secretaris-generaal per vliegtuig naar Brazzaville. Naar men verneemt heeft Hammarskjöld vriendelijk geweigerd gebruik te maken van de door de Bel gische regering te zijner beschikking gestelde Boeing. Op de luchthaven door de journalisten met vragen bestookt antwoordde Hammarskjöld alleen: „Geen commentaar". Vooraleer in het vliegtuig plaats te nemen onderhield de VN-secretaris zich enkele ogenblik ken met de Nederlandse ambassadeur en mevrouw Texeira de Mattos, die men o.m. hoorde zeggen: „U bent niets veranderdU ziet er uitstekend uit". Standpunt herhaald De hoop van de journalisten om van premier Eyskens of minister Wigny veel meer te vernemen, bleek ijdel. De mond van een diplomaat is verze geld, verklaarde Wigny. Wigny beperk te zich ertoe een herhaling te geven van het reeds bekende Belgische stand punt. De door België geschonken on afhankelijkheid is definitief, aldus de minister. De interventie der Belgische strijdkrachten zal dan ook een einde nemen van het ogenblik af waarop le ven en goed van de Europese bevol king in Congo veilig gesteld zullen zijn De kwestie van de Belgische bases heeft volgens Wigny met de interven tie niets te maken. Krachtens het Bel- giseh-Congolees vriendschapsverdrag heeft België het recht om op Congo- lees grondgebied een aantal militaire bases te behouden. Over het lot dezer bases zal later, na overleg tussen de regeringen van Brussel en Leopoldstad een beslissing worden genomen. De minister gaf toe dat de'omstandighe den de goedkeuring van het verdrag door de twee parlementen hebben ver hinderd. Het is echter op een geldige wijze door de Belgische en Congole se staatshoofden ondertekend, en het bljjft derhalve van kracht zolang niet door onderhandelingen tussen Brussel en Leopoldstad daar anders over is beslist. De VN hebben in ieder geval niet het recht de Belgen het gebruik dezer bases te ontzeggen. Minister Wig ny gaf in dat verband te verstaan dat België niet voornemens is de Congole se bases op dit ogenblik te ontruimen. Zuinigheidspolitiek Bracht minister Wigny weinig nieuws, de verklaring van premier Eyskens als zou België tengevolge van de Congo lese crisis voortaan een zuinigheidspo litiek moeten huldigen, gaf wel enige stof tot interpretaties. De eerste- minister verklaarde in dat verband dat de regering ontslag zal nemen wan neer zij bjj de regeringspartijen en het parlement voor deze zuinigheidspolitiek geen steun vindt. Verleden maandag had minister Eyskens verklaard dat de regering er hoegenaamd niet meer aan dacht financiële steun te verlenen aan een land waar chaos heerst. Daar mee zal België van een last bevrijd zijn, wat de bloei van de Belgische economie zeer ten goede zal komen. De zuinigheidsboodschap van gisteren schijnt met het optimisme van verle den maandag in tegenspraak te staan. Het is niet onmogelijk dat Hammars kjöld minister Eyskens o.m. herinnerd heeft aan het feit dat het goud van de centrale bank van Congo zich nog steeds te Brussel bevindt, dat een deel van de Congolese portefeuille tot dus ver niet aan de Congolese regering is gerestitueerd, en dat de Congolese ko lonie belangrijke buitenlandse leningen had aangegaan waarvan de terugbeta ling door de Belgische staat gewaar borgd was Beroofd van haar kolonia le inkomsten betekenen de delging dezer schulden voor de Belgische schat kist een zware hypotheek gedurende vele jaren. Toch Belgische hulp? Een andere hypothese is da, een of ander nieuw feit Eyskens ertoe geleid heeft het standpunt van verleden maan dag te herzien en een voortgezette Bel gische hulp weer in overweging te ne men. Het is mogelijk da. Hammars kjöld de Belgische regering tot een nieuwe aanpak van de Congolese kwes- tie heeft bewogen. Het is geen geheim dat Hammarskjöld Loemoemba als een ,,feit" beschouwt, waartegenover men realistisch reageren moet. Aan een journalist die hem gisteren in de Brus- IHIIIIUIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIII1llll|IIHnl1"""""""" WASHINGTON, 28 juli (Reuter) Premier Loemoemba van Congo neen op een persconferentie gezegd dat Ame rika hem alle mogelijke steun heeft be loofd om de moeilijkheden waarin zun land zich bevindt, op te lossen. Na een lange bespreking met de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Her ter, zei Loemoemba, dat zijn land hulp wil aanvaarden van alle landen die geen bijbedoelingen hebben. Hij is van me ning, dat de vrede in Congo zal worden hersteld „vijf minuten nadat de Belgi sche troepen zijn vertrokken". (Advertentie) bespeelt het volledige Van het laagste rood tot het hoogste blauw natuur zuivere kleuren! Anscochrome, de snelle Amerikaanse kleurenfilm voor elke camera. Door de grote belichtings speelruimte steeds de juis te toon: altii d kleurréAk selse luchthaven vroeg wat hij van Loemoemba dacht, antwoordde Ham marskjöld betekenisvol: „Ik denk er in ieder geval anders over dan u". Het „nieuwe element" zal tenslotte ook te Leopoldstad kunnen zitten, waar sedert 24 uur een duister poli tiek spel aan de gang is. Gisteren is prof. Van Bilsen, raadsman van pre sident Kasavoeboe, onverwacht te Leo poldstad teruggekeerd. Men neemt aan dat hjj van Loemoemba's afwezigheid gebruik maakt om zijn vriend Kasavoe boe tot een minder afwijzende houding ten aanzien van de Katangese premier Tsjombe over te halen. Tsjombes denk beelden over een Congolese Verenigde Staten winnen intussen veld. Gisteren heeft de Abakopartij aan haar leider Kasavoeboe een boodschap gezonden waarin een terugkeer tot het federa lisme wordt bepleit. Veel zal nu afhan gen van de vraag op welk paard de zwijgzame Kasavoeboe wedt: dat van Loemoemba of het zijne. Wanneer hij ingrijpen wil moet dat dan toch gebeu ren voor Loemoemba volgende week uit Amerika terugkeert. De verkiezing van Nixon tot Repu blikeins kandidaat stond al lang tevo ren vast. Het heeft er nog enige tijd op geleken, alsof gouverneur Nelson Rockefeller van New Vork hem con currentie wilde aandoen, maar het is er uiteindelijk niet van gekomen. Zoals een Italiaans blad het dezer dagen uit drukte: „Het is een race geworden tussen twee paarden, waarvan er een had besloten niet van start te gaan". Desondanks barstte de Republikein se conventie te Chicago vannacht in een luid gejuich uit, toen gouverneur Mark O. Hatfield van Oregon de 47- jarige vice-president voorstelde als „een strijder voor de vrijheid", „een pelgrim naar de vrede", en als iemand, die reeds de last van de uitvoerende macht gedragen heeft en heeft meege holpen bij het nemen van belangrijke internationale beslissingen. Bij de eerste stemming bleek Nixon 1.321 van de 1.331 stemmen op zich te hebben verenigd. De andere tien wa ren gegaan naar senator Barry M. Goldwater uit de staat Arizona, die de leider is van de conservatieve rechter vleugel van de partij. Goldwater had zich echter vóór de stemming al te ruggetrokken. Op voorstel van de dele gatie van Arizona werd Nixon daarop bij acclamatie verkozen verklaard. De vice-president en zijn vrouw heb ben het gebeuren in het Internationale Amfitheater op het televisiescherm in hun hotel gadegeslagen. Overeenkom stig de traditie woonde Nixon als gega digde voor de benoeming de partij bijeenkomst niet bij. Gouverneur Hatfield, die Nixon op de nominatie plaatste, was zeer scherp in zijn aanvallen op de kandidaat van de Democraten. Hij wees op de betrekke lijke jeugdigheid van Kennedy (de sena tor is vier jaar jonger dan Nixon) en op zpn rijkdom. Wat dit laatste betreft maakte hij de opmerking, dat „het Wit te Huis met te koop is". Hatfield hekel de ook een uitlating van Kennedy die gezegd heeft, dat Eisenhower de Pa'riise topconferentie had kunnen redden door zich bij Khroesjtsjev te verontschuldi gen voor de vlucht van het U-2 toestel boven de Sovjet-Unie. Hatfield zei dat Nixon „nooit zijn excuses zal aanbieden voor een politiek van zelfbehoud". Nixon zelf was aanzienlijk gematig der, toen hem na zijn verkiezing om commentaar werd gevraagd Hij zei dat hij „een geweldig respect" koestert voor senator Kennedy en dat het naar zijn mening in november „een vinnitre strijd" zal worden. vinnige President Eisenhower heeft woens dagmorgen op de Republikeinse con ventie overigens nog grote consterna tie verwekt door, toen hij een aanval deed op het socialisme, te spreken over een „met de Verenigde Staten tamelijk bevriend land", welks pater nalistische regeringsvorm heeft geleid tot toeneming van het aantal gevallen van zelfmoord, dronkenschap en tot gebrek aan ambitie op elk gebied. Eisenhower noemde het land, dat hij op het oog had. niet bij name, maar de correspondenten van de Scandinavische bladen zijn ervan overtuigd, dat de president Zweden bedoelde of anders Denemarken. UPI geeft de reactie weer van de Zweedse minister van defensie, Sven Andersson, die tijdens de vakantie van Erlander het premierschap waar neemt: „Als Eisenhower dit over Zwe den heeft gezegd, mogen we blij zijn, dat zijn ambtsperiode als president spoe dig afloopt". De Republikeinse kandidaat voor het presidentschap van Amerika, Richard Nixon, zwaait, vergezeld van zijn vrouw Pat, bij zijn aan komst op het vliegveld van Chi cago naar zijn aanhangers. SANTPOORT, 28 juli Gisteravond omstreeks half zes is een 51-jarige vrouw uit Santpoort, die in het Burg. Rijkenspark liep te wandelen, plotse ling aangevallen door een man. Tijdens de worsteling trachtte hij haar tasje af te nemen en probeerde haar polshor loge af te rukken. Toen hem dit niet gelukte, koos hij het hazenpad. De vrouw liep enige krabben aan de arm op. Tegenover de politie verklaarde de vrouw, dat zij was aangevallen door een man van pi. m. 20 jaar. Hij droeg een zonnebril en was gekleed in een donkerbruin costuum. Een direct na de aangifte ingesteld onderzoek in het park leverde geen resultaat op. Advertentie bent U het beste af 1 2095.— 4-tact. Houtplein 18—20 - Telefoon 16615-12000 Vraagt demonstratie. BOELAWAYO, 28 juli (UPI) In de negerwoonwijken rondom Boelawayo hebben reservisten van het leger van Zuid-Rhodesië gisteren de laatste ver- zetshaarden opgeruimd. De troebelen van de met elkaar en de blanken slaags geraakte negers zijn zo goed als onder drukt. Elf personen hebben het leven verloren, 360 negers zijn gearresteerd. In de negerwijken hebben de betogers geplunderd en huizen in brand gestoken. De politie heeft zes negers gedood. Europeanen die hun bezittingen verde digden, schoten drie negers dood en in de ruïne van een afgebrand huis zijn twee negers dood aangetroffen. B;j het kamp van de reservisten ligt de buit van de 41 betrapte en een groot aantal niet betrapte plunderaars opgeslagen: radiotoestellen, ijskasten, naaimachines, platenspelers, serviesgoed en honderden andere zaken voor het merendeel ei gendom van negers die in drommen hun eigendommen komen terugvragen. In de negerwijken hangt de stank van afgebrande woningen. Telefoonpalen zijn doorgezaagd, vuilnisbakken slinge ren overal in de wijk. De Europese wijk is nog steeds omringd door een kordon van militairen. De bierlokalen schijnen de voornaam ste oorzaak van de troebelen te zijn ge weest. Uit vechtpartijen van dronken mensen ontstonden de straatgevechten die steeds verder om zich heen grepen. Station Weer Den Heidei regen Ypenburg regen Vlissingen regen Eeide mist De Bilt zw. bew. Twente licht bew Eindhoven zw. bew. Zd.-Limburg licht bew. Helsinki ücht bew. Stockholm geh. bew. Oslo zw. bew. Kopenhagen zw.bew. Aberdeen geh. bew Londen regen Amsterdam regen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbrticl< Athene Rome Ajacclo Lissabon. motregen w. bew. motregen mist zw. bew. half bew. licht bew. onbew. motregen geh. bew. licht, bew. licht bew. geh. bew. regen onbew. licht bew. half bew. mist max. min. neersl temp temp afgel gisteren 24 UUI 19 12 13 14 7 9 10 9 12 20 15 12 13 12 14 12 12 10 15 11 11 17 11 10 12 12 9 11 14 12 21 19 15 16 20 19 20 20 20 20 20 29 18 22 20 18 21 20 21 18 20 26 22 24 21 20 20 19 21 25 22 19 30 29 26 28 0.1 0.1 1 7 2 0 1 1 O 2 0 0 0 8 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0.4 1 0.1 9 0 0.6 0 1 0 0 (Advertentie) BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL. 223596 Verwachting tot vrijdagavond Veel bewolking met af en toe eni ge regen. Weinig verandering in tem peratuur. Matige, af en toe vrij krach tige wind tussen zuid en zuidwest. Zon; 04.57 - 20.35 maan: 11.06 - 22.54 Morgen koel strandweer met enkele buien, afgewisseld door opklaringen. Ma tige, tijdelijk vrij krachtige Z.W. wind. Middagtemperatuur 18 a 19 gr„ zeewa ter bijna 18 gr. Vooruitzichten: koel strandweer met opklaringen en een ma tige wind aan zee. De indruk overheerst dat de staking, die afgekondigd is, al vrijwel verlopen is. Militairen blijven de werkwilligen ech ter beschermen. Advertentie Grote Houtstraat 51 YAOENDE, 28 juli (A.F.P.) B« een treffen tussen eenheden van het le ger van Kameroen en opstandelingen in het gebied van Bamendjoe zijn 130 re bellen gesneuveld. Een vijftigtal op standelingen was geüniformeerd. CORTINA D'AMPEZZO, 28 juli (UPI) - Op een gletsjer bij de Monte Antelao hebben reddingsploegen gisteren de stoffelijke resten aangetroffen van ze ven Italiaanse alpinisten, vier mannen en drie vrouwen, die gisteren bij een val om het leven zijn gekomen. De ze ven bergbeklimmers hebben een val van 872 meter gemaakt. Zij waren zon der gidsen, zonder ervaring in de berg sport en met een zeer schamele uit rusting, vanuit de Italiaanse winter sportplaats Cortina d'Ampezzo met de bestijging begonnen. (Advertentie) Cyprus De president van Cyprus, aartsbisschop Makarios, en de leider van de Turkse gemeenschap op het ei land, dr. Fazil Koetchoek, hebben de benoeming van de Westduitser dr. Ernst Fortshoff tot president van het hoogge rechtshof goedgekeurd. De grondwet van Cyprus bepaalt dat de president van het drie leden tellende hoogge rechtshof neutraal (d.w.z. geen Griek of Turk) moet zijn. (Reuter). IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllllllllllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHimillllllllllllllllllll .R HOUTSTRAAT 18.» HAARLEM TELEFOON 2041' PUTTERSHOEK, 27 juli Om Hen voor zeven vanavond kwamen de ge broeders Adrianus en Henk Verhoeven met het veer over de Dordtsche Kil in 's-Gravendeel aan. Vandaar reden zij op hun fiets naar de Molendijk in Put- tershoek, waar zij door een grote scha re juichende mensen, door de plaatse lijke muziekvereniging Fanfare door de leden van de voetbalvereni ging P.V.W. werden ingehaald. De reden van ai dat feestelijk ver- loon was, dat voor Adrianus Verhoe ven of „Janus", zoals hij in de wande ling wordt genoemd, een einde was gekomen aan een monsterfietstocht tussen twee werelddelen, een tocht van ruim 7000 kilometer lengte, die op 26 mei begon in Turaif in Saoedie Arabië, door tien landen voerde en au eindigde hi het landelijke Puttershoek, waarvan geen inwoner de intocht van de gebroeders Verhoeven zou hebben willen missen. Van de gebroeders, want ook de 13- jarige Henk zag vanavond een voor zijn leeftijd grote prestatie voltooid. Hij was namelijk zijn broer met het vlieg tuig tegemoetgegaan tot Rome en van de eeuwige stad tot aan Puttershoek peddelde hij lustig met „Janus" terug. „Janus" Verhoeven, die, voor hij m Afrika ging werken, een gewaardeerd lid was van de wielrenclub „De Hoek se renners", is als elektricien werk zaam op een Arabisch pompstation. Hij was aan de beurt om met verlof te gaan, maar omdat het fietsen hem in de benen zit, piekerde hij er niet over om gebruik te maken van de voor een reis tussen twee werelddelen normale vervoersmiddelen. Hij ging op de fiets Het 180 kilometer lange traject van Turaif naar Qaryatain in Jordanië leg de hü per auto af omdat het niet ver antwoord werd geacht in de woestijn te overnachten. In Qaryatain begon echter zijn „fietstochtje" pas goed. Achtereenvolgens peddelde hij door Sy rië en Turkije om via de Bosporus Griekenland te bereiken. Het lag aan vankelijk in zijn bedoeling om door Bulgarije te gaan, maar omdat hij weinig heil zag in een aanvrage om een visum voor dat land ging hij door Griekenland. Vandaar trok hij door Joegoslavië om, na een boottocht over de Adriatische zee, Italië te bereiken. In Rome nam hij een week rust en ontmoette hij zijn broertje. Toen reed het tweetal langs de Italiaanse en r ranse Rivièra en vervolgens dwars door Frankrijk en België. Zondag avond waren zij in Parijs en dinsdag avond hadden zij de Nederlandse grens bereikt. „Janus" Verhoeven heeft op zijn lan ge tocht weinig last gehad van pech. In Griekenland had hij evenwel veel last van lekke banden, omdat de we gen daar niet bepaald goed zijn. In Turkije heeft hij, in de buurt van An kara, even in de studentenrelletjes ge zeten, maar gelukkig liep dat voor hem zonder kleerscheuren af. Tot en met Rome overnachtte hij in hotelle tjes, maar al weer maakte Grieken land daarop voor hem een uitzonde ring. Daar ontmoette hij namelijk veel gastvrijheid. Toen het tweetal eenmaal thuis was gearriveerd, kende de vreugde geen grenzen. Kinderen zwaaiden met vlag getjes, de muziekvereniging speelde de ene vrolijke mars na de andere, er werden toespraken gehouden - onder meer door burgemeester W. van der Ploeg - kortom het was de meest blij de intocht, die Puttershoek ooit heeft gekend.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 1