OPPERMAN, verdacht van diefstal, ontkent dauphine ars.* Geen huilen bij het ruilen in „Het Baken" Gave expositie met hoogte punten in „De Ark" Agenda voor Haarlem RENAULT Garage Den Hout Garage Hardebelt Alphenaar HORLOGES fabrieksrestanten NOG 1 WEEK OPRUIM ING KÜHLING TAXI 13000 AUTOMOBIELEN Getuigen verklarendat zij hem in Zandvoort gezien hebben Verontrusting bij de politie Laatste eer voor verongelukte militair Loodsknecht hoort 10 maanden tegen zich eisen Vakantiefeest voor de jeugd Zomer-water polo competitie Mr. W. van der Ven overleden m Haarlemse Rechtbank OPRUIMING HOGE KOERSEN VOOR SUIKERZAKJES Wat KAIV kan, kan KAN alléén 30-50% korting ECHT COUD tegen „DOUBLEPRUZEN" ECHT ZILVER tegen „PLEETPRIJZEN" I. KAN SSBS. 1 T.I. 19004 - EXAMENS mm VRIJDAG 29 JULI 1960 PAGINA 5 Blokkering kleding- toelage Stadkweektuin open voor publiek Burgerlijke Stand Haarlem waaronder enkele stuks xeer bekende fabrieksmerken Diefstal op Schiphol Jubileum mr. Van F enema koelkasten diepvriezers Films Toneel Diversen WIJ RUIMEN OP lOOO Jazz-sociëteit „De Slof" Fusie van Xeno en Yazz Youth '60 Japanse studenten tonen film „Hiroshima" Spieghel Historiael Expositie in de Vleeshal Twintig één-gezinswoningen aan dr. A. J. van der Molenstraat Waterstanden DAVERENDE KOOPJES 39.75 19.90 34.50 89.— 119. 9.90 9.90 Bespeling 31-toons orgel Bij zwemmen in de Maas verdronken Jeugdtoernooien bij Onze Gezellen Beurs van New York - HAARLEM, 29 juli Dinsdag 9 ugUstus zal de Haarlemse rechtbank al of niet schuldig uitspreken over e» 36-jarige Haarlemse opperman, die X,rvan verdacht wordt vorig jaar juni in rjandvoort een bromfiets te hebben ge- ?l°len, maar die dat gisteren tijdens de /^handeling van zijn zaak ontkende. Hij al vanaf februari in voorarrest. In jbei kwam zijn zaak reeds voor de Haar- 'emse rechtbank, maar de behandeling ervan werd aangehouden, omdat zijn trouw onder ede verklaarde, dat haar tjtan en zij op de bewuste dag van de diefstal niet in Zandvoort waren ge- tfeest. „Het was vaderdag en toen zijn Jt'ij naar mijn en zijn ouders geweest", «ad zij verklaard Voor de rechtbank Was dat aanleiding om de zaak aan te houden en voor het openbaar ministerie de vrouw te verdenken van meineed. Ook gisteren hield zij haar verklaring staande. De officier van justitie, mr. J. TViarda achtte zowel de diefstal als de meineed bewezen en eiste tegen de op perman 6 maanden gevangenisstraf met aftrek en tegen de vrouw 3 maanden met aftrek. De raadslieden van het echt paar, de mrs. C.F.M. van Koppen en J.D.A. Viskil vroegen vrijspraak. De belangrijkste rol in deze affaire was toebedeeld aan twee getuigen, die in de verdachte de man herkenden, die lange tijd in het bezit van de gestolen bromfiets was geweest. Zij hadden hem voor het eerst van hun leven in Zand voort gezien, om precie. te zijn op 27 juni 1959, toen hij hen de weg naar het circuit had gevraagd. Hij was in gezel schap van zijn vrouw en had een brom fiets bij zich gehad. De oudste van de twee getuigen had hem de weg gewe zen. terwijl de ander zijn eigen brom fiets had weggezet. Toen beide mannen later op de dag weer naar huis wilden gaan was de bromfiets verdwenen. Ne gen maanden later werd de opperman door de politie aan de tand gevoeld, toen hij een gestolen bromfiets aan een handelaar had verkocht. Het bleek de bromfiets te zijn, welke op 27 juni 1959 in Zandvoort was gestolen. Toen de twee getuigen later door de politie werden gehoord eh met een aantal mannen wer den geconfronteerd wezen zij zolder dralen de opperman aan. „Die man heb ben wij in Zandvoort toen gesproken Op dat moment was de opperman de verdachte, die volgens de politie de diefstal moest hebben gepleegd. Maar hij ontkende. Hij had de bromfiets ge kocht van een onbekende man. Hij bleet ontkennen, ook toen zijn zaak in mei Van dit jaar voor de Haarlemse recht bank werd behandeld. De schijn was tegen hem. De getuigen hielden vol, dat de verdachte de man was, die hen de weg naar het circuit had gevraagd. Zijn vrouw die de zitting bijwoonde en niet als getuige was opgeroepen werd door de verdediging in het veld gebracht, om dat zij een belangrijke verklaring kon afleggen. „Indien 27 juni 1959 vaderdag was dan zijn mijn man en ik niet in Zandvoort geweest. Toen hebben wij met de auto een bezoek gebracht aan zijn en mijn ouders", verklaarde zij. De behandeling werd aangehouden en de Vrouw door de officier van justitie ver dacht van meineed. Gisteren zaten dan zowel de man als de vrouw in het verdachtenbankje. Op nieuw zei de opperman niets met de diefstal te maken te hebben gehad. Zijn vrouw bleef bij haar getuigenis. De of ficier van justitie verklaarde hem schul dig, afgaande op de vaste jurisprudentie, dat iemand diefstal heeft gepleegd, als hij een gestolen voorwerp onder zich heeft waarvan hij de herkomst niet kan (Advertentie) ondanks haar jeugd, pas 4 jaar oSd, reeds een begrip. Waarom? 1. Productie 2100 per dag. 2- Aanschaf f 5625. 3. Verbruik 1 liter op 1? km- 4. Afschrijving zeer laag. 5. Wegenbelasting minimum. wegligging en remvermog 7. Motor vrijwel geruisloos. 8. Garantie: 6 mnd. incl. arb.loo 9. Elegant. enz. enz. enz. HOOFDAGENTSCHAP WAGENWEG 166—168 TELEFOON 12138 en 15056. B.-Agentschap: Rijksstraatweg 249 Telef. 57455. verklaren. Mr. Van Koppen betoogde, dat de verdachte niet zo dom zal zijn geweest om een bromfiets te stelen, ter wijl hij gezien werd. Mr. Viskil, de ver dediger van de vrouw, zei, dat de te genstrijdigheden in deze affaire, waar aan de officier van justitie kennelijk zo- ve 1 waarde hechtte, in feite wijzen op een normale gebeurtenis. Bovendien vond hij, dat de officier maar moest be wijzen, dat het echtpaar op 29 juni 1959 met een bromfiets in Zandvoort was ge weest. Het bezat op die datum geen bromfiets. (Advertentie) tn alle afdelingen KRUISWEG 47-49 - HAARLEM UTRECHT, 28 juli De Centrale van Politie-organisaties heeft in een brief aan de minister van binnenlandse zaken haar verontrusting uitgesproken over de door de minister aangekondigd- de blokkering van tegeoeden op de kle- dingrekening over het jaar 1960. De le den van de bij de C.P.O. aangesloten bonden vragen zich, volgens het schrij ven met ernstige ongerustheid af, of zjj door de voorgenomen invoering van de nieuw ontworpen uniformkleding niet voor hogere lasten zullen worden ge plaatst. Op grond van psychologische overwe- gingen en omdat, volgens de C.P.O., gevreesd moet worden dat het doorvoe ren van de blokkeringÉ aanleiding tot niet te overziene moeilijkheden zou ge- ven mede aangezien de kledingtoe- lage, naar haar oordeel, als een inte grerend deel van de bezoldiging valt aan te merken dringt de C.P.O. er in haar brief aan de minister met klem op aan, niet tot het blokkeren van de tegoeden op de kledingrekening 1960 over te gaan. HAARLEM, 29 juli De stadskweek- tuin aan de Kleverlaan is van zaterdag 30 juli tot en met zondag 7 augustus voor publiek opengesteld dagelijks van 10-12, van 14-17 en van 18.30-20.30 uur. BEVALLEN van een zoon: B. Ooster- veer-de Haas: E. E. M. Moonen-Serne, M. H. M. Schumacher-Mesman; B. E. van Straaten-Warmer; BEVALLEN van een dochter: J. M. Chr. A. Wijnants-Spee; W. Dirks-van der Linden; L. Lauwers-Mohr; H. van Turen-Schuur; IJ. de Jong-de Vries; E. Kion-van Vliet. ONDERTROUWD: F. A. Luesken en G. G. Prosee; P. J. Harsma en R. J. Jurgens. GEHUWD: H. J. van den Brandt en H. C. Drost; J. van Driel en J. E. van der Lusdonk; W. Hessling en M. J. van Franken; J. H. van Veen en M. M. J. V ugt; A. Th. Waning en J. Boom; A. Philippo en B. van Wieringen; A. van Driel en N. de Vos. OVERLEDEN: J. Kujjper, 75 j., Laurens Reaellaan; M. C. Talsma- Lingg, 68 j., Dr. Schaepmanstraat; M. A. E. Bakker-Staal, 73 j., Celebes- straat. HAARLEM, 29 juli Als hadden de organisatoren de boze bui van Pluvius voorzien, zo trof het dat juist don derdagmiddag in een stromende re gen de ruilbeurs in „Het Baken" op hef programma stond. In samenwer king met de unieke vereniging „De Verzamelaar" was er door de katholie ke Vereniging voor het gezin, de Haar lemse Raad voor de Jeugd en het Haarlems speeltuinverbond een ten toonstelling ingericht van verzamelin gen, die ook voor ouderen de moeite van het bekijken ten volle waard was. En het bleek, dat verzamelen niet alleen een hobby van kleinen is. Zo zat er een dame van 81 jaar, die vol trots haar fraaie collectie prenten van het Koninklijk Huis onder de regering van Koningin Wilhelmina toonde. Ook gezinsgewijs wordt er verzameld. Van een familie uit Zaandam spaart moe der badhanddoeken, waarop bepaalde plaatsen en gebeurtenissen (b.v. de opening van de Velsertunnel en de Kaasmarkt) geborduurd staan en va der suikerzakjes, lucifersdoosjes en an sichtkaarten. Zoon en dochter staan op de „ma-rikt" met postzegels en flessedopjes. Een van de mooiste verzamelingen was die van mevrouw Blom-Stammes uit Ede (uit alle delen van het land waren er verzamelaars naar deze va kantiebeurs gekomen)Zjj vergaart foto's van leden van alle koningshuizen, die ze persoonlijk schrft en van wie ze dikwijls even persoonlijke brieven terugkrijgt. Ook prenten van bekende artiesten met monogrammen en op drachten behoren tot haar verzame ling. Originele plaatjes vond men on der de geboortekaartjes van de Haar lemse mejuffrouw Kampmeijer, die bo vendien elke vijftigste jeugdige bezoek- (st)er trakteerde op een toepasselijk beschuit met muisjes. Hoeveel moeite er soms wordt gedaan door de verza melaars vertelde ons een heer, die wekelijks elf voddenmannen langs gaat en alle scheepvaartmaatschappijen be zoekt om toch maar zoveel mogelijk scheepsplaatjes bijeen te zamelen. Eni ge tijd geleden haalde hij zelfs het vuilnisvat van zpn buren overhoop, zo verhaalde hij fier. Hij had namelijk tus sen de schillen een zeer zeldzaam boek je ontdekt over scheepvaart. Zodoende. Behalve kijken naar de diverse grote verzamelingen, konden de kinderen en enige volwassenen ook hun collecties suikerzakjes, postzegels, bierviltjes, si garenbandjes, lucifermerken, plaatjes, enz vergroten door te ruilen, te kopen of te verkopen. Van deze gelegenheid werd druk gebruik gemaakt Ettelijke waardevolle bezittingen Advertentie wisselden van eigenaar. De suikerzak jes stonden wel het meest in de be langstelling. Het was soms een raad sel, hoe de kleinen exemplaren uit Chi na, Amerika en Zuid-Afrika hadden ku™}en opduikelen. Met tientallen te- gelijk gingen zakjes uit de allerkleinste buurtcafeetjes m Parijs, Hamburg en New York van de hand. Aan de glun derende gezichten kon men zien dat de zaken goed liepen. Het was eèn leer zame gezellige en goedbestede middag voor de jeugd, die deze vakantie over afwisseling beslist niet mag klagen. In Vogelenzang is donderdagochtend met militaire eer begraven de Nederlandse dienstplichtige soldaat J. J. Monkel uit Bloemendaal, die zondag bij een ongeval met een jeep in La Courtine in Frankrijk om het leven is gekomen. Manschappen van het garderegiment „Prinses Irene" dragen de kist het kerkhof op. Het tweede deel van de wisselten toonstelling in De Ark, dat geëxposeerd wordt tot 8 augustus, toont werk van dezelfde deelnemers als de voorafgaan de expositie. Tóch is wat er nu te zien is, als geheel gaver en we zouden dit het peil willen noemen waarop wij alle tentoonstellingen in De Ark graag ge handhaafd zouden zien. Zoals op bijna alle tentoonstellingen komen ook hier naast sterkere, zwakke re werken voor, maar de laatsten be horen een uitzondering te vormen en de nuances dienen zich te bewegen op een plan van aanvaardbaarheid in vak manschap en artistieke bewogenheid. Het is evenmin verwonderlijk dat de accenten vergeleken bij de voorgaande collectie verschoven zijn. De „Appelboom" van Boot is een in het oeuvre van de schilder verrassend, zjj het toch niet uitzonderlijk stuk. Het buitenlicht schijnt Boot tot een opvat ting en werkwijze te voeren die zijn meer gebruikelijke onderwerpen bin nenshuis niet kunnen oproepen. In de expositie vormt het een klasse apart, HAARLEM, 29 juli ,,Van mens gedegradeerd tot nummer", zo luidde de verklaring van mr. J. C. Smithuy- sen voor de misstap van zijn cliënt, een vijf en twintig jarige loodsknecht uit Amsterdam, die gisteren voor de Haarlemse Rechtbank terecht stond, omdat hjj op Schiphol geld, horloges, een costuum en 124 paar gouden oor hangers ter waarde van ƒ3000 zou heb ben gestolen. Met de gestolen goederen had hij goede sier gemaakt, o.a. in don ker Amsterdam. De officier van justi tie, mr. o. W. F. van der Valk Bou- man eiste tien maanden gevangenis straf, waarvan zeven maanden onvoor waardelijk met aftrek. De jongeman, die nog nooit eerder met de justitie in aanraking was ge weest en in zjjn geboorteplaats Den Helder te goede naam en faam be kend stond, was op Schiphol belast met het verzenden van goederen. Toen hij naar Amsterdam vertrok probeerde hij contact te zoeken, hetgeen hem niet lukte. Hij raakte verzeild in café's en kreeg op den duur gebrek aan geld. De diefstallen op Schiphol begonnen in het klein, maar namen later steeds gro tere omvang aan. Uitspraak 9 augustus. HAARLEM, R.K. Mulo „St.Jozef", Gedempte Gracht. Voor het Mulo B- diploma slaagden: J. W. F. van Baar- le, Heemstede; A. F. M. Ebbing en M. M. H. van den Eijkhoff, beiden uit Haarlem; J. A. Greuter, Assendelft; Ton Hulkenberg, Bennebroek; W. Rok, F. B. Kroes en C. B. Meegdes, allen uit Haarlem; L. A. Oosterveer, Sant poort; W. J. L. van den Berg. Haar lem. Voor het Mulo A-diploma slaagden: J. A. Bronstring, J. F. C. L. van Dam, J. M. Müller. J. J. Verstraten en C. H. A. van der Vlugt, allen te Haar lem; Th. P. M .Lemmers, Haarlemmer- liede; J. P. M. Ruig, Haarlem; B. S. E. Schut, Hillegom; J. J. Stoop, J. A. M. Toornend, A. H. G. Weustink, A. P. S. de Bruin; S. L. Hoes; W. S. M. Schuit; J. P. C. Wagemaker; H. G. Hoorn; F. R. Schakels; N. A. Eeken, A. J. van de Pol, A. B. H. Verdonschot, B. W. van der Wijden, H. A. M. Ver- nooij, F. J. Zweers, Cees van Wegen, E. A. H. van der Wiel, J. B. Vrees wijk, A. J. van der Velden, A. Th. A. van der Stoop, A. J. de Graaf, J. H. G. van Rempen, A. J. de Graaf, J. H. .G Goossefns, P. J. A. Dittner, C. L. P. van Beusekom, allen te Haarlem. Afge wezen één kandidaat. ZANDVOORT, 29 juli In verband met het ambtsjubileum van de burge meester van Zandvoort, mr. H. N. v. Fenema, zullen de gemeentelijke bu reaux en diensten maandagmorgen van 10.45 tot 11.45 gesloten zijn. Advertentie ivaring via uw handelaar Imp. KÖNIG N V. - AMSTERDAM - ROTTERDAM - ALMELO - VENLO CINEMA PALACE: Soldaten in nylons, 14 jaar; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Elke och tend (beh. zo.) 10.30 uur: Mijn vriend Kazan, a.l. FRANS HALS: De Gorillastrijd in de rim boe, 14 jaar; 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur Di. 2 en 8 uur. LIDO: De kampioen melkboer, alle leeft. 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: IJsco-toeristen, a.l.; 2, 7 en 9.15 u. Zo. 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. Do.-cyclus: De vrouw, die de liefde ont dekte, volw. REMBRANDT: Zo'n arme miljonair, a.l.; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXYt.m. zo.: 7 en 9.15 uur: Stormloop der Bedoeïnen, 14 jaar; Ma. t.m. do. 7 en 9.15 uur: Don Coyote de prairiewolf, 14 jaar; Iedere middag (beh. ma.) Abbott en Costello bij de Kannibalen, a.l. Dag. 2.30 u„ zo. 2 en 4.15 uur. STUDIO: Faja Lóbbi, a.l. (2de week); 2.15, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Iedere ochtend (beh. zo.) 10.30 uur: Va- cantiefilms voor de jeugd. MINERVA: vr. 2.30 en 8.15 u.; za. 2.30, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Tea for two, 14 jaar; Ma. t.m. wo. 2.30 uur: Sjors van de Rebellenclub, a.l.: ma. en do. 8.15 uur: Porte des Lilas, 14 jaar; wo. en do. 8.15 uur: Pikant verlof in Parijs, volw. Zaterdag 30 juli r: Po Vleeshal, 2 uur: Poppentheater Merlijn in „De fluit van Bozebol". Zondag 31 juli Openluchttheater, 8.15 uur: Toneelgroep Arena In „Spel der Vergissingen". Donderdag 4 augustus Vleeshal, 2 uur: Poppentheater Merlijn tn De Chinese Draak. Vrijdag 5 augustus Openluchttheater, 8.15 uur: Dansgroep „Budapest". Zaterdag 6 augustus Openluchttheater, 8 15 uur: Dansgroep „Budapest". Hongaarse Hongaarse Donderdag 4 augustus Raadhuis Hoofddorp, 2.30 uur: Gemeen teraadsvergadering Haarlemmermeer. Tentoonstellingen Cruqulusmuseum: Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland Geopend do. 9—12.30 en 13.3017 uur. Woonhuis Jac. van Looy Kleine Houtweg Geopend van 10—12.30 en van 1.30—5 uur Zo. 14—17 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling en werken uit de Haarlemse Schooi van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals' meesterwerken) Geopend van 1017 en zo. 13—17 uur. Avondopenstelling: op zat. van 9 Juli t.m. sept, van 20.30—22.30 u. Interieur en stijlkamers met kaarsen verlicht. Teylers Museum: Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16e tot en met 19e eeuw. Fossielen, historische na tuurkundige instrumenten, mineralen 31- toons Fokker-orgel. Geopend iédere werkdag behalve maandag van U—15 uur. De eerste zondag van elke maand van 13—15 uur. Bisschoppelijk Museum: Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Geopend van 1017 uur Zon en feestdagen 1316 uur. luseum „Het Huls van Looy", KI. Hout weg - hk. Kamperlaan. Reizende ten- toe nstelling onder auspiciën van de UNESCO, getiteld: „Stad en Landschap" (t.m. 31 juli). Geopend: da. van 10—12.30 u. en van 13.30—17 u. zo. van 14—17 u Kunstzaal „In 't goede uur" Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerkplein. Ten toonstelling van tekeningen van Helga Schussheim (gehele maand juli) Geop dag. (ook zond.) van 10—22 uur. Gospels van Filippo Albertoni. (Gehele maand augustus). Kunstcentrum „De Ark" Nieuw Heiligland 3 Wissel-expositie van Haarlemse schil ders (tot en met 7 augustus). Dag. ge opend van 9 tot 17 uur. Vishal Grote Markt, Ere-tentoonstelllng van schilderijen, aquarellen en tekeningen van Kees Verwey, ter gelegenheid van zijn zestigste verjaardag. Geopend: dagelijks van 10—17 uur; Zo.14—17 uur (23 juli t/m 4 sept. Vleeshal: Grote Markt: „De wereldgeschie denis leeft in diorama's van dr. W. G. L. Wieringen (3 t.m. 24 aug.) Geopend dag. van 14—17 en van 19.30—22 uur. Zo. van 14—17 uur. Advertentie tafel- thee- en ontbijtservieaen tegen zéér lage prijzen! GROTE HOUTSTRAAT 82-W - HAARLEM SINDS 1976 ZATERDAG, 30 juli Speeltuin Elba, Ged. Schalkburgergracht, 10 uur wed strijden; Speeltuin Elba, Ged. Schalk burgergracht, 2 uur rolschaatswedstrjj- den. Kaarten verkrijgbaar op alle speel tuinen en speelpleinen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiimimiim HAARLEM, 29 juli De Haarlemse Modernisten Sociëteit „Xeno" en de jongeren-sociëteit „Jazz Youth '60" zijn kortgeleden een fusie aangegaan, welke nieuwe vereniging de naam „De Slof" heeft gekregen. Als sociëteitsge bouw zal het voormalige clubhuis van Xeno dienst doen. De officieuze opening van de nieuwe Jazzsociëteit is gesteld op woensdag 3 augustus, op welke avond het combo van Harry Vernes zal spelen. De offi ciële opening zal op een nog nader be kend te maken datum in september plaats vinden. Het ligt in de bedoeling in de toekomst de sociëteit open te stel len op woensdag-, zaterdag- en zondag avonden, ais ook op zondagmiddagen. HAARLEM, 29 juli Vanavond zul len twee Japanse studenten, die voor korte tijd in ons land zijn, in de Kroon zaal van restaurant Brinkmann de nog nimmer in ons land vertoonde film .Hiroshima" vertonen. De avond staat onder auspiciën van de Anti Atoombom Actie, de Pax Christi-beweging, Kerk en Vrede en de Wereld Federalisten Be weging Nederland. Het programma be gint om acht uur. De toegang is vrij. HAARLEM, 29 juli Dominee C. P. Hoekema zalwoensdag 3 augustus, 's avonds om acht uur, de tentoonstel ling van diorama's van dr. W. G. L. Wieringa, welke onder de titel „Spieg hel Historiael" tot en met 24 augustus in de Vleeshal zal worden gehouden, of ficieel openen. ZANDVOORT, 29 juli De woning bouwvereniging „Eendracht maakt macht" te Zandvoort heeft een nieuw bouwplan in voorbereiding genomen. Men wil aan de westzijde van de A. J. van der Moolenstraat 20 één-gezins woningen houwen naar het ontwerp van de Haarlemse architect B. J. J. M. Stevens. De voor dit bouwplan nood zakelijke partiële herziening van het uitbreidingsplan i s op het raadhuis ter visie gelegd. (JMUIDEN Vrijdag 29 Juli Hoog water: 6.54 u. en 19.17 u. Laag water: 2.41 u. en 14.55 u. Zaterdag 30 Juli Hoog water: 7.35 u. en 20.01 u. Laag water: 3.19 u. en 15.32 u. (atjuajaaopy) In onze vermaarde bijv.: Interieurmatras 80x190 Jeugdmatras 80x190 Wollen Wilton karpetten 120x170 200x290 220x310 Haarlus bouclé tapijt per meter, 100 cm. br Moderne tafelkleden Haarlems grootste speciaalzaak in woningtextiel ANEGANG 27 - HAARLEM Tel. 12610 - (hoek Warmoesstr.) HAARLEM, 29 juli De Leidse golf brekers die voor de derde klasse da mes afdeling C, naar Heemstede kwa men voor de wedstrijd tegen HPC I hebben het niet moeilijk gehad om als overwinnaar uit de strijd te komen. HPC verscheen met 6 dames waarte genover LGB 7 dames inzette. Het werd een 90 overwinning waarmee LGB afdelingskampioen is geworden. De in Bussum gestaakte wedstrijd Het Gooi I-HVGB 1, tweede klasse B heren, is gisteravond uitgespeeld. In de 8 min 41 sec. die gespeeld werden, maakten Het Gooi 2 en HVGB 1 doelpunt zodat de eindstand 83 is geworden. HVGB speelt vanavond tegen LZC 1 en wordt deze wedstrijd gewonnen dan maken zij aanspraak op de kampioenstitel. DWT 1 speelde voor de tweede klas se tegen Nereus 1. Nereus dat sterker is dan DWT, nam door Jan Sikma het heft in handen waarna Stam opzwem- mende de bal goed voor zich kreeg ge plaatst (20). Peter Smit die nu eens op de midvoorplaats bij DWT speelde, had er 21 van gemaakt toen de Ne- reus-midachter Schenk een schot lan ceerde dat de DWT-keeper te machtig was en met de stand 31 de tweede helft werd ingezet. Gregorius de ge vaarlijke Nereus-midvoor kreeg ook nu weer geen kans een aanval af te wer ken, maar was dat voor Nereus geen bezwaar om de voorsprong tot 51 op te voeren. Hierna werd verkeerd plaat sen door Eichhoorn door DWT benut en was het tenslotte Westerman die met een strafworp de DWT achterstand tot 53 verkleinde. Met deze uitslag moet DWT met DWR de onderste plaats van de ranglijst delen en is een beslissings wedstrijd noodzakelijk om uit te maken welke ploeg degradeert naar de derde klasse. Nereus 1 en AZ'70-1 zijn aan de top gelijk geëindigd en spelen vanavond in de zwemvijver Groenendaal in Heemstede, aanvang half acht, een wedstrijd om de kampioenstitel. Ook HPC-2 moet een wedstrijd spelen om een kampioenstitel; zü wonnen met 50 van De Futen-2 en eindigden gelijk met DJK-4 in de reserve derde klasse F. DWT-1 dames is naar Rotterdam geweest voor de eerste klasse en moes ten de Haarlemmers met 81 de eer laten aan ODZ. DWT 3 speelde voor de reserve eerste klasse in Bussum tegen Het Gooi 2 en won met 43. HAARLEM, 29 juli De heer Rien Ritter zal zondag 7 augustus, 's mid dags om drie uur, het een-en-dertig- toonsorgel bespelen, dat geplaatst is in het Teylers Museum, Spaarne 16. waarbij we toch heel dicht in de buurt „Rugstudie" van Joh. Petri willen plaatsen. Het is een klein schilderijtje met een paar vlakken, heel eenvoudig van kleur, maar zo raak en groot, zo zuiver geschilderd dat het volkomen buiten zjjn tijd geplaatst is en voor al tijd een ding zal blijven om graag te be zitten. Greet Visser, van wie een stilleven ons vorige keer frappeerde, doet dit thans niet minder met een gedurfd por tret Paulientje. Als een sterke verte genwoordiging trof ons ook de tekening van J. C. Mets. Goed werk is vo«:ts te zien van mevr. Schuitemaker, Mia Maas, Henriëtte Marcus, mevr. Vis; Andrea (wiens landschap we deze keer flets moeten noemen), Van Leuven en Loots. Bij het overige is er nog werk dat wij voor de betreffende makers wel opmerkenswaardig vinden; zo is het Stilleven van Souwer rijker van kleur dan we van hem gewend zijn, maar de lokalisering van de kleur blijft toch een typische tekenaarsinslag behouden. BEVERWIJK, 29 juli Dinsdaga vond is te Venlo mr. W. J. J. A. van der Ven door verdrinking om het leven ge komen. Mr. van der Ven behoorde in dertijd tot de stichters van de R.-K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Beverwijk en was van deze stichting de eerste directeur. Hij was nu verbonden aan de R. K. Leeszaal en Bibliotheek te Amsterdam. Te Venlo was mr. van der Ven op va kantie. Met een schippersknecht be vond hij zich op een boot op de Maas. Toen beiden in de Maas hadden ge zwommen, zou men weer in de boot gaan, maar plotseling miste de schip persknecht, die reeds aan wal was, zijn metgezel. Tot nu toe is het stoffelijk overschot nog niet gevonden. Mr. van der Ven genoot in 1954 in Beverwijk een grote bekendheid, omdat hij tot de pioniers behoorde, die de stichting van de R.-K. Openbare Lees zaal en Bibliotheek een feit maakten. Het meeste voorbereidende werk heeft hij verricht. De overledene was onge huwd en bereikte de leeftijd van 43 jaar. HAARLEM, 29 juli Onze Gezellen organiseert zaterdag en zondag het laatste toernooi voor de jeugd in ver band met het 35-jarig bestaan. Dit maal zijn de A aspiranten en A junio ren aan de beurt. Zaterdag spelen de aspiranten met in poule A: Schoten, TYBB, Velsen, EHS en Beverwijk; in poule B: Hillegom, DSS, Kenne- mers, ADO en Onze Gezellen. Voor de junioren die zondag in actie komen luidt de indeling: Poule A: Volendam, HBC, Lisse, Concordat en Onze Gezellen; poule B: Velsen, D%G, Beverwijk, TYÉB en Grashoppers. (Advertentie) 27/7 28/7 anaconda Copper 46% 47% Bethlehem Steel 43% 43% Chrysler Corp. 42% 43»/. General Electric 81 82% General Motors 42»/. 43% Kenneeott Copper 74% 75% KL-M 27% 27%b Montgomery Warfl 39% 39% Radio Corp. 58% 59% Republic Steel 58% 59% Royal Dutch 33% 33% Shell Onion Oil 31% 321. Southern Pacific 19% 19% Southern Railwaj 43% 44 Stand Oil N.Y. 21% 40% Tidewater 17% 17»/. Ü.S. Steel 78' 79% Stemming: vast Advertentie Automobielbedrijf HARDEBELT Rijksstraatweg 249 Haarlem-N. Telefoon 57455 ■VjT; - f Waar een vrije zaterdag al niet goed voor is. Een Engelse vlieger heeft een autogiro, een neefje van de helikopter, geconstrueerd die hem met zijn tweetakt- motortje een eindweegt van de grond kan brengen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 5