Weer geschil over kwestie- Katanga Congolese kabinet ook in zichzelf verdeeld Ook Rusland kan raketten onder water lanceren55 V?rkeersongelukken: acht doden, vele gewonden Vader en 7-jarig zoontje bij botsing op slag gedood Koudste julimaand sinds1954 D LOONSVERHOGING VOOR ACHTERBLIJVERS Amerikaanse reuze-adelaar voor Londen Congo wantrouwt Hammarskjöld Badgasten op overvol strand beschoten Wielrijdster door trein gedood Vrouw steekt man met aardappelmes Lifters springen van rijdende auto Commandant Sovjet-marine Soldaat tijdens zwemles verdronken SLECHTS 139 UUR ZON Het weer I MAANDAG 1 AUGUSTUS 1960 84ste JAARGANG No. 30584 LEOPOLDSTAD, 1 aug. (Rtr, UPI, AFP, Belga) De publicatie Van een rijkelijk van gemeenplaatsen voorziene gemeenschappelijke verklaring van het hoofdkwartier van de V.N. in Congo en de Con golese regering heeft niet kunnen verhinderen, dat in het afgelopen weekeinde een duidelijk verschil van inzicht aan het licht is getre den tussen secretaris-generaal Dag Hammarskjöld en het kabinet van de jonge republiek. De Congolese regering blijkt zelf ook sterk verdeeld te zijn. De moeilijkheden draaien om de naar onafhanke lijkheid strevende provincie Katanga. De Congolese vice-premier, Gizenga, heeft zaterdagmiddag in aanwezigheid van Hammarskjöld ernstige kritiek uitgeoefend op de V.N. in een rede, waarin hij Bel gië van een „heroveringsoorlog in Congo" beschuldigde. Hij ver klaarde onder meer dat dat de V.N.-troepen een zware verantwoor delijkheid op zich nemen als zij niet zorgen voor een snel vertrek van de Belgische troepen in geheel Congo, de provincie Katanga in begrepen. Toen de Congolese vice-premier uitgesproken was sprong Hammarskjöld overeind om te verklaren, dat de Congolese regering van de V.N.-organisatie niet mag verwachten, dat zij haar troepen acties laat ondernemen „die de wereldvrede in gevaar brengen." In Algerije Elf doden, zeven gewonden Dekens stomen. Tijd, f. 1,25 VERVEN In Rotterdam Echtelijke twist met dodelijk gevolg Ongegronde vrees Vakcentra/en dienen voorstel in bij Stichting van de Arbeid STAATSLOTERIJ kW MORRIS 'êeforeifouêuiff SEIZOEN-OPRUIMING Veranderlijk Aan zee Het weer in Europa BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 14348C. Bijkantoor Beverwijk: Zeestraat 50, telef 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W Boerrigter en Mr. W. A M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drt. H. v. RUN en W. Sever». NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte Omroepers 16 cents per m m -hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week., f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging mó 5.30 utfl avonds tel. 21544. STOMEN Uit officieuze bron verneemt Belga, dat sommige Congolese ministers niet erg ingenomen zijn met de uitleg die de V.N.-vertegenwoordigers aan de Congo- lezen hebben verstrekt over de V.N.- tussenkomst van de V.N.-troepen Sommige ministers die de „harde" kern van de regering vormen, denken er opnieuw zeer ernstig aan een beroep lor.f?6? °P bevriende troepen om Ka- tanga te bezetten. De houding van de .b. echter, volgens welke de Ameri kaanse troepen onmiddellijk in Congo zouden aankomen indien een beroep zou worden gedaan op Russische strijd krachten, stemt de ministers tot na denken. Uit dezelfde bron wordt verno men dat Hammarskjöld zou hebben verklaard, dat ,,de V.N.-troepen wette lijk niet in Katanga mogen optreden daar het uitsluitend ,,pacificatie"-troe- pen zijn en geen offensieve elementen". Het Congolese kernkabinet zou er niet ver van zijn te geloven dat Hani- ■narskjöld door de Belgen is „omge kocht". Wat er ook van zij, voor het ogenblik is geen enkele beslissing ge troffen. Van beide zijden werd de aan genomen houding nader uiteengezet. Het kernkabinet zal een compromis moeten vinden. Het staat echter vast, zo wordt er steeds uit dezelfde bron aan toegevoegd, dat men de terugkeer van Loemoemba te Leopoldstad zal moeten afwachten alvorens er beslis singen kunnen worden genomen. Voor- innig en dit is officieel door de woord voerder van de V.N. fe Leopoldstad be- >wi<rd is er geen sprake van dat Hammarskjöld of zijn plaatsvervanger SZche naar Katanga gaan, aldus Bel- ga. Reuter verneemt dat de Congolese re gering on een tweede kabinetsvergade ring Lt Hammarskjöld „een soort be lofte voor tussenkomst van de V.N. Katanea heeft verkregen. Deze tus senkomst zou kunnen bestaan uit een bezoeTvan een V.N.-missie aan Katan- Sa6e Congolese minister van buiten- landse zaken Bomboko, zou le andere leden van het k^trer{listen.. Een reusachtiae adelaar svmbool van de Verenigde Staten, wordt vervaardigd in Londen waar hij zal worden geplaatst Een reusachtige^ ambassade. Men krijgt van deze foto een duidelijke indruk van de afmetingen. genstelling tot een groep .•---„htfks geen voorstander z(jn van rechtstreeKs militaire interventie van de organisatie in Katanga. De woordvoerder van de V-N.m P old stad heeft zondag verklaard, aai er geen volledige samenwerking de Congolese autoriteiten en het t an de V.N.-strijdmacht beTsta „„u. doelde op het feit dat de V.N. pas a teraf op de hoogte waren gesteld v een uitgaansverbod, dat door de p - vinciale regering van Leopoldstad wa uitgevaardigd. „Hierdoor wordt on taak niet vergemakkelijkt," aldus oe woordvoerder. In antwoord op e®11 vraag zei hij dat de V.N. niet verant woordelijk zijn voor het uitbetalen van de soldij aan het Congolese leger, up de rede waarin de Congolese vice-pre- mier Gizenga zaterdag ernstig kritiek oefende op de V.N. wilde hij geen com mentaar geven. Intusien is secretaris-generaal Hammarskjöld druk bezig een oplos sing voor de moeilijkheden te vinden. Na zaterdag tot drie uur in de nacht te hebben gewerkt, was hij gisteroch tend na zijn gebruikelijke vier uur slaap weer aan het werk. Hij woont in een apartement van drie kamers op de zesde verdieping van het hotel Royal, dat buiten het centrum van Leopoldstad ligt. De Amerikaan Wil liam Ranallo is zijn naaste medewer ker. Naast de flat van Hammarskjöld is het appartement van zijn plaatsver vanger, Ralph Bunche, gelegen. Een dag eerder dan aanvankelijk zijn bedoeling was is premier Loemoemba van Congo zaterdag uit Canada terug- fekeerd naar New York. Er circuleren erichten als zou hij te Ottawa een be spreking hebben gehad met de Russi sche ambassadeur in Canada. De ont moeting zou hebben plaatsgehad tijdens het ontbijt, in Loemoemba's hotelka mer. Op het vliegveld van New York ontkende Loemoemba deze berichten ten stelligste. ..U doet er goed aan uw inlichtingen eens te controleren," ver klaarde de Congolese premier. „Ik zou de journalist, die deze berichten in de wereld heeft gebracht, ontslaan om dat hij leugens heeft verteld." „Ik heb Vanochtend niet eens ontbeten. Ik heb geluncht met een Canadese minister. De berichten moeten het werk zijn van een •specialist in het verspreiden van valse Propaganda. Ik heb het recht te eten met wie ik wil. Ik sta perplex van de bouding van de Amerikaanse pers, die honsensica vragen stelt en mij valse voorlichting geeft," aldus de premier van Congo, sprekend door middel van ®en tolk. De Russische ambassadeur te Otta wa, Anastas Arutunian, heeft desge vraagd niet willen toegeven dat hij vrij dagochtend een gesprek met Loemoem ba heeft gehad. In Ottawa had Loe moemba om de vraag heengedraaid, in New York ontkende hij de ontmoeting teet Arutunian. De Russische ambas- In Leopoldstad zijn nu ook Ierse militairen aangekomen om het leger van V.N. in Kongo te versterken. sadeur heeft er in Ottawa ook omheen gedraaid. Hij ontweek het antwoord. Inmiddels heeft de Sovjet-regering gisteren nogmaals verklaard, dat zij nie. „zal aarzelen beslissende maatre gelen te treffen als de agressie tegen Congo voortduurt". In haar verklaring zegt de Russische regering, dat het duidelijk is geworden dat de „aanval lers" in Congo „optreden met de aan moediging van alle koloniale N.A.V.O.- landen". de ALGIERS, 1 aug. (Rtr, A.F.P., (U.P.I.) Algerijnse opstandelingen hebben gisteren het vuur geopend op een strand vol vakantiegangers te Che- noua, een badplaats op ongeveer tach tig km ten westen van Algiers. Elf per sonen, van wie acht Europeanen, wer den gedood en zeven mensen werden gewond. De opstandelingen, die met machinegeweren schoten, hadden tevo ren brand gesticht in het bos bij Che- noua. De politie en militairen, gehol pen door hefschroefvliegtuigen, begon nen onmiddellijk een grootscheepse achtervolging. Advertentie STOPPEN HENGELO, 1 augustus Zondag morgen om half twaalf is op de Lemerp- weg tussen Hengelo en Borne een on- STPvppT* ifi-isriRG wifilrydstsr door ggü fremeraangiredgen en gedood. De dame fietste over het r ij w 1 e 1P a d n a a s t e e n zandweg en ging in de richting van de rijksweg Hengelo-Almelo. óndanks sig nalen van de wagenbestuurder en ge schreeuw van een passerende voetgang ster die de trein zag naderen, fietste zfl door. Het slachtoffer werd 45 meter meegesleurd en kwam toen jn een sloot terecht. De Hengelose politie had zon dagavond de identiteit van het slacht offer nog niet vastgesteld. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM1 aug. In de nacht van zaterdag op zondag heeft zich in een woning aan de Van Duijllstraat een echtelijk drama voorgedaan, dat aan de 61-jarige P.W. het leven heeft ge kost. Het is niet vastgesteld of de man overleden is tengevolge van een steek met een aardappelmesje, hem toege bracht door zijn 55-jarige echtgenote, dan wel van een hartverlamming. De vrouw is in bewaring gesteld op ver denking van doodslag. Het echtpaar was zaterdag op bezoek bij kennissen in zuid. De man is later met een kostganger van het bezochte echtpaar een wandeling gaan maken. Omdat de beide mannen fcolang weg bleven is de vrouw haar echtgenoot gaan zoeken. Zij trof hem aan in een café, waar zij hem ernstige verwaten maakte omdat de man, die hartpatiënt was, sterke drank gebruikte. De .wist werd later bijgelegd. Het echtpaar liet zich per taxi naar huis vervoeren. Vol gens de verklaringen van de vrouw is de man toen hij thuis was gekomen weer boos geworden over de woorden wisseling in het café. Het liep uit op een handgemeen, waarbij de man een steek met een aardappelmesje opliep. Toen de vrouw zag dat de man ineen zakte is zij de trap afgelopen en .,eft geroepen: ik heb mijn man gestoken. Buren hebben daarop de politie ge waarschuwd. De man is naar het Cool- singelziekenhuis vervoerd, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. De sectie heeft uitgewezen dat de man een messteek in de hartstreek heeft opge lopen. De vrouw bleek bijzonder onder de indruk van het gebeurde. LISSABON, 1 aug. (Reuter) Twee mannen die in de Portugese enclave Goa in Indië een lift hadden gekregen op een open vrachtauto hebben de schrik van hun leven gekregen, toen de deksel van een lijkkist, die op de wagen stond, langzaam omhoogging. Hun schrik werd tot ontzetting toen uit de Kist een slaperige stem vroeg, of het al droog ,vas. In paniek sprongen de twee lifters van de rijdende auto. Een van hem kwam om het leven en de twee de liep zware verwondingen op. Hun vrees was echter ongegrond, want de geheimzinnige stem was afkomstig van een man, die de kist moest wegbren gen. Hy was in de kist gaan liggen, toer het hard begon te regenen, en was daar in slaap gevallen. MOSKOU, 1 aug. (U.P.I.) Voor radio Moskou heeft de plaatsvervangen de opperbevelhebber van de Russische zeestrijdkrachten, admiraal A. G. Golovko, zaterdagavond verklaard dat de Sovjet-Unie ook beschikt over onder zeeërs die onder water lange afstands raketten kunnen lanceren. De admiraal zei dat rpemier Khroesjtsjev persoon lijk heeft toegezien dat de werkzaam heden voor dit projekt een hoger tem po kregen dan aanvankelijk bedoeld was. Er is, naar Golovko verklaarde, in de Russische marine een programma begonnen ter vergroting van de vuur kracht en de paraatheid. In het kader hiervan wordt ook gewerkt aan het uit breiden van de politieke kennis van het marinepersoneel. Met de snelle ontwikkeling van kern en raketwapens zowel als van de elec- tronische navigatie, wordt het onderzee bootwapen varr groot belang. Het is thans in staat krachtige slagen toe te brengen, niet alleen tegen de vijande lijke zeestrijdkrachten maar ook tegen öbjekten op ver-verwijderd vijandelijk gebied", zei Golovko letterlijk. Hjj merkte ook op dat rakettroepen thans het grootste onderdeel van de Russische strijdmacht vormen en de grootste vuurkracht bezitten. De Russische aankondiging dat ook de Sovjet-Unie onderzeeërs met lan- lange-afstapdsrrketten bezit, is door de insiders op de Amerikaanse basis La- pe Canaveral met een schouderopha len ontvangen. Het moge waar zijn dat de Russische onderzeeboten ra ketten kunnen afvuren, het is uitge sloten - zo verklaarde een der op de raketbasis werkende geleerden - dat de Sovjet-Unie een raket-onderzee- boot combinatie bezit van het soort van de „Polaris" en de „George Washington", welke Polaris-onderzee- ër zaterdag zijn derde proeflancering onder water heeft verricht. „Wij hebben al enige tijd het vermoe den dat de Russen een onderzeeër heb ben die raketten kan lanceren, maar al les wijst erop dat dit aan de oppervlak te gebeuren moet en dat de actieradius van de raketten niet groot is. Wij heb ben geen enkele reden om aan te ne men dat de Russen ook onder water raketten kunnen lanceren", aldus deze zegsman. De verklaring van admiraal Golovko wordt echter ondersteund door een ar tikel in het maandblad „Missiles and Rockets", een publikatie voor de Ame rikaanse raketindustrie. Hierin worden twee onderwaterraketten opgesomd: de „Golem 2", die van onder water kan worden gelanceerd op doelen tot een afstand van 1300 mijl, en de „Golem 3" die van onder water kan worden gelan ceerd tegen luchtdoelen en een actiera dius van 10 mijl heeft. Voorts zijn er de .Golem 1", die aan de oppervlakte kan worden gelanceerd tegen doelen op het water, en een actieradius van 400 mijl heeft, en de „Golem 4", die aan de op pervlakte tegen luchtdoelen kan worden gelanceerd, actieradius 45 mijlen. DEN HAAG ,31 juli In het sport- fondsenbad in Maastricht is zaterdag de 19-jarige dienstplichtige soldaat H W. G. Witjes in het ondiepe gedeel te van het bad verdronken. In het bad was een groep van ongeveer vijftig dienstplichtigen aan het zwemmen, on der leiding van een sportinstructeur. Toen na het zwemmen appèl werd ge houden, miste men de soldaat. Even later werd hij gevonden op de bodem van het ondiepe bassin, bii de scheiding tussen het ondiepe en het diepe bassin. Soldaat Witjes was ongehuwd en woon de in Bergh (Gld.). Hij was ingedeeld bij de C-compagnie van het regiment Menno van Coehoorn (vierde depot in fanterie) in Maastricht. De „Golem 2", die vergelijkbaar zou zijn met de „Polaris", zou volgens „Missiles and Rockets" vloeibare brand stof hebben, voorzien zijn van een eigen navigatiesysteem, en voorzien kunnen worden van een kernwapen. Geslaagde lancering in V.S. De Amerikaanse atoomduikboot „Ge orge Washington" heeft zaterdag een geslaagde proef met een Polaris-raket genomen. De raket werd gelanceerd terwijl de duikboot voor de kust van Cape Canaveral onder water voer. Een woordvoerder van het ministerie van defensie in Washington deelde later me de dat de raket een afstand van 1.700 km heeft afgelegd en dat de proef, de derde in de laatste tien dagen, in alle opzichten is geslaagd. De raket werd met behulp van samengeperste lucht uit de lanceerbuis geschoten en onge- ve r vijftien meter boven het waterop pervlak begonnen de raketmotoren te werken. AMSTERDAM, 1 aug Bij verkeers ongelukken die zich in het afge lopen weekend hebben voorgedaan en waarbü Nederlanders ook in Duitsland en Duitsers in Nederland betrokken wa ren, zijn zeven doden te betreuren. Tal rijk zijn de gewonden, van wie ver- scheidenen er ernstig aan toe zijn. Een vader en zijn zevenjarig zoontje wer den op slag gedood toen de auto waarin zij reden bij Kleef tegen een boom op reed. echtgenote en moeder van de omgekomenen is ernstig gewond in het ziekenhuis van Kleef opgenomen. oor haar leven wordt gevreesd. De wagen waarin het gezin Van Woerkom zat, met de moeder van mevrouw Van Woerkom die eveneens bij het ongeluk is gewond, slipte op de autobahn. Het gezin is afkomstig uit Dordrecht. Een botsing met een slippende tegen ligger op de weg Haaksbergen-Ensche- de heeft zaterdagavond het leven ge kost aan de 79-jarige mevrouw J. Hol- scher-Ter Haar sive Droste uit En schede. Haar zoon, de pas tot notaris te Tubbergen benoemde heer J. Hol- scher, liep een hersenschudding en een polsfractuur op, de bestuurster van de auto, de 27-jarige notarisdochter J. B. M .B. uit Haaksbergen een dubbele kniefractuur. Een inzittende van de slippende tegenligger, die uit de rich ting Enschede naderde, de 21-jarige R.B. uit Borne kreeg een zware her senschudding en het 15-jarig meisje M.J.R. uit Haaksbergen klaagde over pijn in haar rug. Op de auto-snelweg Keulen-Frank fort, in de nabijheid van Wiesbaden, is zaterdag een auto-ongeluk gebeurd waarbij vijf Nederlanders zwaar zijn ge wond. Een Nederlandse personenauto met vijf inzittenden reed op twee Duitse vrachtwagens in die tegen elkaar wa ren gebotst. De namen van de inzit tenden werden opgegeven als het echt paar Holleman uit Dordrecht en het echtpaar Lammerschop uit Rotterdam. De heer Lammerschop zou ernstig zijn gewond. De dames zijn naar het ziekenhuis van Hadamar overgebracht, de heren naar een ziekenhuis in Weil- burg. Van de drie inzittenden van de Duit se auto waarmee de vrachtwagen in botsing kwam was een op slag dood, een tweede stierf in het ziekenhuis en een derde kreeg een shock. Op de Rijksweg onder 's Heer- Arendskerke is zaterdag een kleine per sonenauto met twee Duitse vakantie gangers, die op weg waren naar Wal cheren, in botsing gekomen met een personenauto komende uit de richting Walcheren. Hierin zaten vier van va kantie terugkerende Duitse toeristen. De twee inzittenden van de kleine auto werden met ernstige verwondingen in het gasthuis te Goes opgenomen. Daar is de 55-jarige bestuuider, de heer D. Jermann uit Dinslaken korte tijd later overleden. Op de Straelseweg te Venlo werd za terdagavond de 26-jarige ongehuwde en invalide arbeider A. Pauwels uit Venlo aangereden door een personen auto toen hij de weg overstak. De heer Pauwels is naar het St.-Josephzieken- huis te Venlo overgebracht, vaar hij la ter is overleden. Zondagmiddag botste op de Kalden- kerkerweg te Venlo de 28-jarige Duitse scooter-berijder P. Willems uit Viersen in De Bilt heeft al uitgerekend hoe nat, koud en somber juli dit jaar is geweest. Menige vakantieganger heeft het aan den lijve ondervonden. In het bijzonder deze twee Zweedse toeristen in de buurt van Stockholm. e afgelopen maand juli heeft het zal niemand ontgaan zvjn bijzonder weinig zomer weer gebracht. De cijfers van De Bilt wijzen het nu bovendien overdui delijk uit. Daar bereikte de tempera tuur geen enkele dag 25 graden Cel- cius, in de zuidelijke provincies is dit alleen 29 juli plaatselijk het geval ge weest. Het normale aantal dagen met zomerweer bedraagt te De Bilt acht. De gemiddelde temperatuur, bere kend uit uuriijkse aflezingen van de thermometer, bedroeg te De Bilt als gevolg van het grote tekort aan zo merwarmte niet meer dan 15,4 gra den tegen 17.2 graden normaal. Het was de koudste juli sedert 1954 toen de gemiddelde temperatuur 14,3 gra den bedroeg. In de aigelopen maand waren slechts twee dagen warmer dan normaal, de overige dagen waren al le te koud. Het aantal uren zonneschijn be droeg te De Bilt 139 tegen 206 nor maal. Het was de somberste juli se dert 1956 toen slechts 127 uren zon werden geregistreerd. Niet onver meld inag blijven dat juli 1959 in to taal 289 uren zon had opgeleverd. De hoeveelheid regen was op een dicht aan de kust gelegen gedeelte van Zuid-Holland na, boven normaal. Vooral in de oostelijke helft van het land zijn grote hoeveelheden regen gemeten, op tal van plaatsen meer dan het dubbele van de normale hoe veelheid. De afgelopen maand was gemiddeld over het gehele land geno men, ongeveer even nat als juli 1956 en juli 1957; in 1954 was juli echter belangrijk natter. tegen een auto op. Hij overleed kort na de botsing. In de Dorpsstraat te Wehr bij Sittard is zondagmiddag de 22-jarige scooter berijder C. op de natte weg geslipt, waardoor hij zo ongelukkig kwam t« vallen, dat hij ter plaatse overleed. Bü een kettingbotsing op de Zwolse weg te Apeldoorn zijn zeven auto's op elkaar geschoven. Dat daarbij niemand letsel opliep kan merkwaardig heten, te meer daar enkele wagens in een sloot terechtkwamen en zware schade oplie pen. Zondagmiddag is de 79-jarige A. van Savoyen, bewoner van het rusthuis Noorderlicht te Hippoiytushoef, toen hij aldaar per fiets de rijksweg overstak, geschept door een personenauto, be stuurd door een automobilist uit Zaan dam. De oude man werd zwaar gewond naar een ziekenhuis te Den Helder overgebracht, waar hij in de loop van de nac.ht aan de gevolgen is overleden. UTRECHT, 30 juli Het overlegor gaan van de drie vakcentralen, het N.V.V.. de K.A.B. en het C.N.V. heeft zich beraden over de positie van de achterblijvers in de nieuwe loonpoli tiek. Ondanks de omstandigheid, dat se dert 't begin van deze loonpolitiek, mid den 1959 voor het overgrote deel van de bedrijfstak der ondernemingen een ver betering van lonen en salarissen is gere aliseerd, menen de vakcentralen dat het moment is aangebroken om voor de werknemers, die door welke oorzaak dan ook nog geen deel hebben gehad in de gestegen Ionen, de mogelijkheid te openen tot inkomensverhoging door ge bruikmaking van hetgeen in de alge mene aanwijzingen omtrent de coördi natie is neergelegd. Daar in deze loonpolitiek bij afloop van de contracten nieuwe ioonvoor- stellen kunnen worden ingediend, be staat volgens de vakcentralen het ge vaar, dat in de toekomst de looh- verschiilen groter zouden worden. In verband hiermee hebben de drie vak centralen gemeend niet te moeten vol staan met een tijdelijke oplossing. Zij hebben een systeem van coördinatie ontworpen, hetwelk naar hun mening de waarborg biedt, dat met behoud van het beginsel der differentiatie ook in de toekomst de achterblijvers in de welvaart zullen delen. Het desbetreffende voorstel, zo verne men wij, hebben de drie vakcentralen bij het bestuur van de Stichting van de Arbeid ingediend, opdat per 1 oktober ten behoeve van eerder genoemde werk nemers hiervan gebruik kan worden ge maakt. DEN HAAG, 1 aug. In de 548e staats loterij 1 klasse is een prijs van f 25.000,gevallen op no. 4143. (Advertentie) BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL 13439 LEIDSESTRAAT (Bü KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL 223596 Verwachting tot dinsdagavond (opge maakt 11.15 uur): In het noorden van het land tijdelijk enige regen. Elders wisselende be wolking met hier en daar een bui. Zwakke tot matige wind tussen noordwest en zuidwest. Weinig ver andering in temneratuur. Zon: 5.02-20.29. Maan: 15.54-0.26 Zwaar, later wisselend bewolkt met een afnemende koele noordelijke wind. Morgen opklaringen met perioden van vrij goed strandweer. Zwakke zuidwes ten wind. Temperatuur negentien a twintig graden; zeewater achttien gra den. Vooruitzichten: kleine verbetering maar nog niet geheel stabiel. Station Weer Den HeJdei Ypenburg Vlissingen Eelde De BUt Tv ente Eindhoven id.-Limburg Stockholm Oslo Kopenhagen Londen Anisteraam BrusseJ Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zlirich Genève Wenen Tnnsbrück Rome zwaar bew. zwaar bew half bew. regen geh. bew. regen zwaar bew. geh bew. geh. bew. zwaar bew. onbewolkt regenbui zwaar bew. half bew. zwaar bew regen licht bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt regen regen regen regenbul licht bew. zwaar bew. half bew. max mm. temp temp gisteren 18 16 neersl afgel 24 uur 0.1 0.2 0.2 21 3 44 3 8 0 19 0 0.1 0.5 1 33 3 12 38 0 0 11 0.1 16 28 0 0 0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 1