Twaalf harpen besluiten HARPWEEK Internationaal gezelschap heeft 's Graveland verlaten De GEZONDHEID van het KIND en de SCHOOL PAUL VLAANDEREN Het gelieim van de Safari 1 internationaal onderwijzerscongres in Amsterdam geopend Op slag gedood Soldaat door pistool gedood Internationale Frankfurter Messe van 28 augustus-1 september ERIC DE NOORMAN 548ste STAATSLOTERIJ u Ma* MAANDAG 1 AUGUSTUS 1960 PAGINA 2 De concentratie van Westduitse concerns Hoge Autoriteit beantwoordt vragen Jonge astronomen op Nijenrode Examens Actie ten gunste van veroordeelde Algerijn Congres over modern religieus toneel 34. „Breng die kerels hier," gromt Agar, „ik wil ze zien; wie weet wat jullie daar gevangen hebben." Even later schuifelen de drie gevangenen het vertrek binnen en de reusachtige verschijning van Svein Langtand maakt zo'n geweldige indruk op de valse koning, dat hij nauwelijks oog heeft voor de twee anderen, die er stilletjes bijstaan. „Treedt nader," snauwt Agar Svein, in wie hij de aanvoerder vermoedt, toe. Dreigend stapt de reus op de vorst toe en deze wijkt, hoewel Sveins handen stevig op zijn rug gebonden zijn, snel achteruit. „N...niet te na, zeg ik!" snauwt hij. „Wat ben jij er voor eentje?" vervolgt hij loerend. „Wat geeft het? Je kent hem toch niet, Agar," klinkt opeens de stem van een der andere mannen spottend, „maar mij des te beter. Kijk eens goed!" Als door een adder gebeten, staat Agar een moment aan de grond genageld. Dan dribbelt hij zenuwachtig naderbij en brult: „Artor! Schurk! wat een vangsthahade strijd is gewonnen. Ik laat die andere twee vrij om mijn voorwaarden aan je troep mee te delen. Ze moeten dat water ogenblikkelijk laten weglopen, ver* sta je?" „Ja, maar ik," begint Artor. „Zwijg hond!" buldert Agar, die zich nu wel zeker weet van de overwinning. „Nee, die andere twee sluit ik ook op. Wacht, dat zijn natuurlijk je naaste medewerkers. En zij zullen hangen naast jou. Je spelletje is uit, Artor. „Welnee, het begint pas," mompelt Artor met een opgewektheid, die slecht bij zijn toestand past. „Houd je mond, hond!" snauwt Agar grijnzend. „Breng ze in de kerkers, alle drie apart. En nu zal ik die troep schurken in het bos mijn voorwaarden stellenhahahahaha." „Hahahaha" grijnst Artor, terwijl ruwe knuisten hem wegsleuren. Ik wed, dat ik gauwer uit die kerker ben dan jij denkt. Tot ziens, Agar." Waterhoogten EEN HOLLE STUUR KNUPPEL, MAAR •ERZITNIKé IN MIDDERNACHT, EN OS WIND STEEKT OP....« fff* EVEN V f>" K'JKEN OP 1 PIE TE> VLIE&TUI6 60ED VAST r STAAT. ^Jk MENEER CANDKhH, ALS YB EN JE 6EK. BED- WE DIAMANTEN VINDEN..) DIN&. CLANDESTIENE 16 DAT (SEEN - J STENEN ZON VAN DIEFSTAL? ittoifc. NIEMAND. AMSTERDAM, 1 aug. Zaterdag morgen had de grote uittocht plaats van harpen en harpisten uit Land en Bos te 's-Graveland. Met een excursie naar Marken en een koffietafel aldaar is de internationale harpweek 1960 be sloten. Het muzikale afscheid was de avond tevoren luisterrijk gevierd in kasteel Nijenrode met een joyeus concert dat alle genodigden van dit festijn veel vreugde heeft geschonken. Eén droom wens van ons ging niet in vervulling: het concert vond met plaats in het kas teel zelf. een ereplaats die het ko ninklijk instrument, de harp, waarlijk toekomt, maar in een van de bijge bouwen, waar we via een wandeling door een lommerrijke laan belandden ln een zeer grote turnzaal. Guirlandes van groen en bloemen op het podium en langs de wandrekken zorgden ech ter voor een sfeervolle feestelijke om lijsting. Phia Berghout opende het con- LUXEMBURG, 1 aug. De Hoge Autoriteit van de E.G.K.S. heeft eeD uiteenzetting gegeven over haar be leid ten aanzien van enige concentra tie-aanvragen van Westduitse onderne mingen, zulks in antwoord op vragen van de Westduitse christen-democra tische afgevaardigde in het Europese parlement, F. Burgbacher. Burgbacher had een recent besluit van de Hoge Autoriteit, waarbij een concentratieverzoek van de Dortmund- Hörder Hüttenunion met de Hüttenwer- ke Siegerland werd ingewilligd, van harte toegejuicht. Hij meende echter dat dit besluit een vreemd licht wierp op de afwijzende houding die de Hoge Autoriteit had ingenomen ten aanzien van een concentratieaanvrage van de August-Thyssen-Hüette met Phoenix Rheinrohr. Burgbacher vroeg of de Hoge Auto riteit meende, toen het verzoek van de August-Thyssen-Hütte aanhangig van gemaakt, dat de mogelijkheid van een femeenschappelijke beheersing van iergerland do...r Dortmund-Hörder en August Thyssen te stuiten was door de enkele voorwaarde dat deze laatste haar minderheidsparticipatie in Sieger land zou moeten vervreemden. Voorts vroeg hij zich af of de Hoge Autoriteit bij haar goedkeuring van het verzoek der Dortmund-Hörder van izicht was veranderd ten aanzien van de moge lijkheid van een gemeenschappelijke beheersing van Siegerland door Dort mund Hörder en August-Thyssen. De Hoge Autoriteit antwoordt hierop dat August-Thyssen en Dortmund-Hor- der nooit uiting hebben gegeven aan het voornemen om een gemeenschap pelijke controle op Siegerland uit te oefenen. Veeleer had Dordmund-Hör- der bij het indienen van haar verzoek, dat voorafging aan de concentratie- aanvrage van August-Thyssen en Phoe nix Rheinrohr, duidelijk te kennen ge geven dat zij Siegerland alleen wilde beheersen. Om de concentratie van August-Thys sen en Phoenix Rheinrohr te verge makkelijken, heeft August-Thyssen zelf voorgesteld om haar minderheidspar ticipatie in het kapitaal van Siegerland te vervreemden. De Hoge Autoriteit had dit in de loop van het onderzoek als voorwaarde in overweging geno men. De feitelijke omstandigheden wetti gen de conclusie, aldus de Hoge Auto riteit, dat Siegerland niet door August- Thyssen en Dortmund-Hörder gemeen schappelijk wordt beheerst. Bij het toe staan van de concentratie Dortmund- Hörder heeft de Hoge Autoriteit er nog op gewezen dat als gemeenschappelijke controle op Siegerland zou worden in gesteld, opnieuw toestemming aan Lu xemburg zou moeten worden gevraagd. Voorts verklaart de Hoge Autoriteit dat zij bij de beoordeling van elke be langrijke concentratie-aanvrage reke ning houdt met de uitbreidingsplannen van de betrokken ondernemingen, de marktpositie van alle produkten van de de ondernemingen en de te verwachten ontwikkeling van de markt. Met de landen, waarin de bij de concentraties betrokken ondernemingen zijn gevestigd zjjn van beslissend belang, doch de wij zigingen die als gevolg van de concen tratie optreden in de concurrentiever houding op de markt waar het grootste deel van de produkten wordt afgezet. De Hoge Autoriteit is volgens het ver drag verplicht tot strenge geheimhou ding. Aan de hand van de statistische publikaties van de Hoge Autoriteit kan echter elke producent zelf berekenen wat zijn positie op de nationale en de gemeenschappelijke markt is. Bij de beoordeling van concentratie- aanvragen wordt door de Hoge Autori teit alleen advies van de nationale re geringen ingewonnen als er ondernemin- fen bij betrokken zijn die niet onder het l.G.K.S.-verdrag vallen. DEN HAAG, 30 juli Prof. J. H. Oort van de Leidse Sterrewacht heeft donderdag 28 juli op kasteeel Nijen rode een internationale zomercursus ge opend waaraan door een 65-tal jonge astronomen uit alle delen der wereld wordt deelgenomen. Onder de docenten bevinden zich naast een kern van Nederlandse geleerden ook profes soren uit België, Frankrijk, Duitsland en de Verenigde Staten. Het onderwerp van de cursus is de structuur en evolutie van de melkweg. Nederland geniet internationale bekend heid op dit terrein. De cursus wordt gehouden van 28 juli 16 augustus op kasteel Nijenrode, de zetel van het Nederlands Opleidingsinstituut voor het Buitenland (NOIB) te Breukelen. De organisatie van de cursus berust bij de Stichting voor Internationale Samenwerking der Nederlandse Uni versiteiten en Hogescholen te Den Haag. De NATO heeft de cursus ge subsidieerd in het kader van haar „Advanced Study Institutes" program ma. cert met een dankwoord tot allen die de harpweek hebben mogelijk ge maakt: Het Nederlands Impressari- taat, radio, televisie, het Prins Bem- hard- en het Anjerfonds. „Het is een feest geworden, we heb ben veel geleerd van elkaar en we wa ren gelukkig met elkaar." Deze sfeer was ook kenmerkend voor het concert: de bezoekers waren als één grote vriendenkring rondom de harp, onbevangen genietend van wat een generatie van jonge harpisten te bieden had. Er waren hoogtepunten: het prach tig samenspel van de Belgische harpis te Yvette Collignon met de veelbelo vende harpist van het Residentieorkest Edward Witsenburg: zeer muzikaal van opvatting en technisch veelzijdig bedreven de muzikale pittige vertol king van een charmant ongekunsteld duettino van Henri van Praag door on ze kundige Hollandse harpisten Sara Vos-Strumphler en Annemarie v. d. Eerden-Bom en het ranke poëtische snarenspel op de kleine Ierse harpen door Mercedes Bolger en Grainne Yeats uit Dublin. De Spaanse Marisa Robles 23 jaar en al hoofdlerares harp op het conser vatorium te Madrid nam in het pro gramma een geheel eigen plaats in door haar vertolking van specifiek Spaanse muziek. Bedwongen vurigheid, be schroomde gratie, zoals de Spaanse trots dat gedoogt, gingen schuil achter de mystieke gloed en tedere verruk king van haar bekoorlijk spel. De kleine Gisèle Herbet uit Frank rijk, naar schatting niet ouder dan 16, gaf reeds een zeer gedecideerde visie op „Musique pour harpe" van Claude Pascal. Het ontbrak haar niet zozeer aan temperament en muzikaliteit, dan- wel aan technische paraatheid. Vera Badings van het U.S.O. maakte een goede indruk met het Lhargetto uit het harpconcert van Handel. Met de kleine suite voor 12 harpen in samenwerking gecomponeerd door Lex v. Delden en Marius Flothuis werd het concert o.l.v. André Rieu besloten. Een harpweek als deze biedt een idea le gelegenheid om zulk een werk weer eens naar voren te brengen. Zelden zal het door zulk een team van internatio naal niveau tot klinken kunnen worden gebracht: Ierland, België. Zwitserland, Duitsland en Holland, volleerde solis ten en bescheiden leerlingen presteer den hun muzikaal aandeel. Hulde voor de prestatie, respect en hulde vooral voor de initiatiefneemster van deze unieke internationale harpweek 1960, Phia Berghout, die in samenwerking met de harppedagoge Maria Korchin- ska uit Londen zulk voortreffelijk werk tot stand heeft gebracht. T. Vr. HAARLEM. 1 aug. Aan de Rijks kweekschool te Haarlem slaagden voor de Hoofdakte examens: Gehele akte: de dames: F. Munster te Amsterdam; E. Boom, te Amsterdam. De heren: A. de Vries, te Landsmeer; H. Berkman, te Amsterdam; J. N. Nouwen, te Halfweg; G. Blankert, te Alphen a. d. Rijn; H. Zeilstra, te Abbenes; J. C. Damari, te Amsterdam; J. C. Bakker, te Wervers- hoof. Voor gedeelte A: de heren: J. L. Hoogervorst, te Amsterdam; A. J. de Waal, te Landsmeer; A. P. W. M. van de Ven te Uitgeest. Op het slotconcert van de harpweek werd ook de Kleine Suite voor 12 har pen van Lex van Delden en Marius Flothuis uitgevoerd. PARIJS, 30 juli (U.P.I.) Premier Khroesjtsjev van de Sovjet-Unie heeft vanmorgen vroeg president de Gaulle telegrafisch verzocht de executie van een Algerijn niet door te laten gaan, Het betreft de ter dood veroordeelde Ben Laklifi, die een poging tot moord zou hebben gedaan op een landgenoot in Frankrijk en die vanmorgen vroeg geguillotineerd zou worden. Khroesjtsjev zegt in het telegram niet in te willen gaan op de motieven voor het doodvonnis, maar te handelen uit menselijke overwegingen. Hjj prijst de Gaulle om zjjn „brede kijk op de huidige Internationale situatie" en zegt dat genade voor de Algerijn in over eenstemming zou zijn met de beste tradities van het grote Franse volk en overal ter wereld gewaardeerd zou wor den. Ook een aantal Franse intellectuelen en kunstenaars, zoals Franqois Mau- riac, Jean-Paul Sartre en Pablo Picas so hebben een actie ontketend ten gun ste van Laklifi. LYON, 30 juli (Reuter) De Alge rijnse terroristische ieider Abderrah- mane Laklifi, 28 jaar oud, ten wiens gunste de Russische premier Khroesj tsjev een beroep op president de Gaulle had gedaan, is zaterdagochtend te Lyon terechtgesteld. AMSTERDAM, 30 juli In Royau- mont nabij Parijs is een vijfdaags inter nationaal congres over modern religieus toneel gehouden. Aan deze conferentie, die door een subsidie van de Rockefel ler Foundation mogelijk was gemaakt, namen delegaties van twintig landen deel. Inleidingen werden gehouden door pater Jean Mambrino S.J. (Frankrijk), door Tom F. Driver, professor aan het union treological Seminary te New York, en door Tuve Nvström (Zweden). Ze behandelden resp. het repertoire, de ver houding kerk-toneel-wereld en het li turgisch drama. Door groepen uit Frankrijk, Engeland, Duitsland, België Zweden en Amerika, werden opvoerin gen gegeven, deels in het Theatre de l'Alliance Francaise te Parijs, deels in de vroegere cistercienserabdp van Ro- yaumont. Aan het slot van het congres werd be sloten tot intensievere uitwisseling van spelteksten, studieresultaten en ervarin gen. Onder meer werd de redactie van een zes maal per jaar te verschijnen gestencild bulletin opgedragen aan het werkcentrum voor leketoneel en crea tief spel te Amsterdam. Nederland werd op deze conferentie o.m. vertegenwoordigd door Lou Hoef nagels, directeur van het werkcentrum voor leketoneel en creatief spel te Am sterdam. Roeanda Oeroendi In de gevan genis van Kigali heeft zich onlangs een opstand voorgedaan waaraan 250 tot 300 gevangenen hebben deelgenomen. De opstand werd door militairen on derdrukt. Zeventien personen liepen verwondingen op, onder wie een be waker en een militair. AMSTERDAM, 1 aug. Sir Ro nald Gould, voorzitter van de „World confederation of organizations of the teaching profession", heeft vanmor gen het negende congres van deze onderwijzersfederatie geopend. Het wordt deze week in Krasnapolsky in Amsterdam gehouden. Ruim vier honderd afgevaardigden van honderd zes onder wij zersorganisati es uit zes tig landen die vier miljoen leden ver tegenwoordigen, nemen eraan deel. Het thema van dit wereldcongres is „de gezondheid van het kind en de school". Sir Ronald Gould, die algemeen se cretaris van de nationale onderwijzers vereniging van Engeland en Wales is, merkte in zijn openingstoespraak on der meer op, dat de onderwijzers zich niet kunnen voorstellen dat de voeding van een groeiende bevolking afhanke lijk moet worden gesteld van de na tionale hulpbronnen. Tien maal de hui dige wereldbevolking zou volgens Eu ropees peil kunnen worden gevoed, wanneer men het in de wereld beschik bare bouwland zo efficiënt zou benut ten als in Nederland, zo heeft Rolin Clarke eens beweerd. Daarom was de heer Gould van mening dat een even wicht tot stand kan worden gebracht wanneer de voedselvoorraden beter over de wereld worden verdeeld en voorts wanneer beter gebruik wordt gemaakt van ongecultiveerd land, in- sectendodende middelen, meststoffen en zaken van goede kwaliteit. De onderwijzers hebben met dit pro bleem te maken, omdat in grote delen van de wereld de gezondheid van de schoolkinderen veel te wensen overlaat als gevolg van slechte voeding en slechte hygiënische omstandigheden, zo meende de heer Gould. „De ge zondheid van het schoolgaande kind is een veelomvattend probleem, met ge vaarlijke politieke, sociale en economi sche kanten", aldus spreker. Nadat hij als zjjn mening te kennen had gegeven dat de schoolgezondheids- zorg met steun van onderwijzers uit de hele wereld overal op het peil moet worden gebracht van die in de hoog ontwikkelde landen schetste de heer Gould de rol die de onderwijzer in het geheel van gezondheidszorg van de schoolgaande kinderen dient te spelen. In de eerste plaats dient hij te instru eren, de kinderen te onderwijzen, zulks in samenwerking met de ouders. Voorts dient hjj bij de autoriteiten de noodzaak van schoolgezondheidszorg te bepleiten en als deze er is op verbetering aan te dringen. Indien een schoolkind twaalf tot dertig kilometer naar de kliniek van een schoolarts moet lopen, zoals bij plattelandsscholen in Nyas- saland gebruikelijk is, moeten volgens de heer Gould voorzieningen worden getroffen. De openingszitting werd behalve door vertegenwoordigers van de voedsel- en landbouworganisatie van de Verenigde Naties, de wereld ge zondheids organisatie, de Unesco, de Verenigde Naties en de liga van Rode Kruis verenigingen, ook bijge woond door de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen. de heer G. C. Stubenrouch. In een' toespraak tot de congressisten merkte hij onder meer op, dat het loofdthema van dit congres „De gezondheid van het kind en de school" zijn speciale belangstelling heeft. Het onderwijzerscongres zal in de komende dagen onder meer van ge dachten wisselen over de rapporten die de delegaties uit de verschillende lan den over de onderwijssituatie en de gezondheidszorg in hun landen hebben uitgebracht. Hierbij komen ook de on derhandelingen over de salarissen in de verschillende landen, de samenwer king met de organen van de Verenigde Naties e.d. ter sprake. Namens ons land nemen aan het con gres deel delegaties van de Nederlandse Onderwijzers-Vereniging, Het genoot schap van leraren aan Nederlandse gymnasia en lycea, de katholieke le rarenvereniging St. Bonaventura, en de vereniging van leraren aan de rijks hogere burger scholen. Aan de samen stelling va de twee Nederlandse rap porten werkten voorts nog mede de al gemene vereniging van leraren bij het V.H.M.O. en de vereniging van leraren bij het christelijk V.H.M.O. De heer Visser, die behoorde tot de in- fanterieschool Harderwijk, maakte deel I uit van de wacht in het kamp Kranen burg te Harderwijk en wilde zaterdag avond aan enige collega's een pistool de monstreren. Het vuurwapen ging af en een kogel trof hem in het hoofd. Ernstig gewond werd hij opgenomen, doch men heeft zijn leven niet meer kunnen red den. Zondagnacht is Joekie van der Valk weer in Nederland teruggekeerd, na met bijzonder veel succes de hoofdrol te hebben gespeeld in de Belgische musical „Tante van Char- ly". Het succes hierin was zo groot, vertelde Joekie ons, dat zij van alle kanten aanbiedingen heeft gekre gen, o.a. voor toernee's in Engeland, Duitsland, Frankrijk en de Scan dinavische landen. Half september gaat zij naar Mün- chen voor het maken van een film voor de Duitse TV. Contracten wer den afgesloten met de Belgische TV voor een serie programma's, die op telerecording worden vast gelegd. Een unieke aanbieding om met een internationaal gezelschap een groot toernee te maken moest zij echter afslaan omdat Joekie een contract heeft met „My fair Lady" dat 1 oktober in ons land in pre mière gaat. Voor die tijd hoopt zij echter nog verschillende contracten af te werken. Bovendien komt half september een nieuwe grammo foonplaat van haar uit. zal van 27 augustus t.m. 1 september a.s. weer de bekende Internaionala Lederwarenmesse worden gehouden. Al le beschikbare standruimte is bespro ken. In totaal zijn 426 exposanten aan wezig, waarvan 378 uit de Bondsrepu bliek en 48 uit Frankrijk, Oostenrijk. Ita lië, Engeland, Spanje en Nederland. Veel van wat er op het gebied van le derwaren en reisartikelen te koop is zal men in Offenbach kunnen vinden. DEN HAAG, 1 aug. Konstanz 412 1, Rheinfelden 285 +7, Ottenheim 362 +3, Straatsburg 311 +9, Mauxau 478 +2, Plo- chingen 165 54, Mannheim 316 5, Stein- bach 118 3, Mainz 288 onv., Bingen 195 1, Kaub 214 —1, Trier 132 +15, Koblenz 216 onv., Keulen 180 4, Ruhrort 369 1, Lobith 969 —9, Nijmegen 753 6, Arnhem 783 7, Eefde IJssel 310 +4, Deventer 216 3, Monsin 5550 +10, Vlsé 4970 +25 Borg haren 3895 +14, Belfeld 1118 +22, Grave beneden de sluis 498 10. De minste ge peilde diepten in de vaargeul, heden ver meld op de waarschuwingsborden, zijn in centimetersHeveadorp—A'dam-Rijnkanaal 240, A'dam-Rijnkanaal—Lekkanaal 240. IJsselkopDoesburg 255, Doesburg—Zut- phen 270, ZutphenDeventer 270. Toege laten grootste diepgang van Millingen tot St. Andries 330 cm. De scheepvaart op de Waal boven Nijmegen is in de komende nacht niet gestremd. ALTEVEER, 31 juli Zondagavond ls een woning, bewoond door de familie W. van der Sluis, totaal afgebrand. De Inboedel ging in de vlammen verloren. De oorzaak van de brand is nog niet vastgesteld. Toen de brand uitbrak waren de ouders van het gezin van negen kinderen niet thuis. ZWOLLE, 1 aug. In het Sophiazie- kenhuis is zondagochtend overleden de soldaat C. Visser, afkomstig uit Zwijn- drecht. Hij werd zaterdagavond dodelijk gewond door een ongelukkig pistoo- schot. EEMNES, 1 aug. Zaterdag is de 50-jarige motorrijder M. Rodenburg uit Amsterdam, die van vakantie terug kwam, met zijn motor onder de achter wielen van een aanhangwagen van een vrachtauto uit Amsterdam, die in de zelfde richting reed, terecht gekomen en op slag gedood. Het slachtoffer had juist getankt bij het benzinestation bij de splitsing van de rijksweg naar Hoevelaken en Amers foort, waarna hij zijn tocht naar zijn woonplaats wilde vervolgen. Hij wacht te echter niet tot de vrachtauto met aanhangwagen was gepasseerd, daar hij meende nog wel voor deze heen op de rijweg te kunnen komen. Toen R. de uitrit al uit was, bleek dit laatste niet mogelijk meer en om een aanrij ding met de vrachtauto te voorkomen, stuurde hij de motorfiets over de beton- bermband heen in de grasberm. De berm ligt echter lager dan de beton- rand. De voetsteun van zijn motorfiets raakte dan ook de betonrand en de motor sloeg om, juist voor de achter wielen van de aanhangwagen, met het gevolg dat de bestuurder met het hoofd onder het wiel kwam en op slag werd gedood. De motorfiets werd zwaar be schadigd. De Internationale Frankforter Na- jaarsbeurs zal van 28 augustus t.m. 1 september a.s. worden gehouden. Op circa 100.000 m2 overdekte ruimte in vijftien hallen en een reeks paviljoens, zullen circa 3.000 exposanten uit West- HOGE PRIJZEN 25000 4143 5000 12716 2000 10883 1500 1616 18025 1000 17917 400 1708 1873 2704 2805 5137 6247 7009 10845 11904 17858 19228 200 1385 1597 1727 1936 4002 4121 5685 5784 6013 6713 6740 6746 7097 7123 7247 8214 8559 9173 9490 9976 10086 11230 11236 11758 12067 12216 12867 1289] 13093 13110 13235 15456 15855 15892 15955 15981 15987 16007 16030 16136 16685 17942 17947 17972 18288 18317 18677 18715 19466 19805 19873 20818 21164 22000 10026 13084 15991 17525 14301 15036 15618 17214 6125 6135 6175 6273 6685 10226 10265 10290 10448 13528 14046 14689 15292 17081 17231 17405 17662 19932 20111 20222 20299 PRIJZEN VAN 20,- 1009 032 114 117 134 166 184 216 221 222 225 250 256 304 317 346 400 407 449 506 534 537 539 541 571 577 580 617 628 715 729 734 736 775 824 872 896 930 943 953 2009 024 097 102 117 131 149 163 169 184 189 191 226 269 299 304 327 338 343 350 355 358 377 400 413 415 419 445 449 456 515 521 523 597 598 605 611 640 671 708 737 747 774 786 793 819 853 874 889 890 895 900 959 983 995 3022 042 046 065 086 098 112 127 179 182 209 217 265 267 335 455 456 520 534 562 604 635 641 650 669 670 671 718 780 783 800 827 840 866 879 898 905 958 4116 123 126 129 135 220 258 297 318 329 345 364 430 452 483 565 567 571 592 593 638 699 700 740 746 805 809 844 847 896 917 952 953 982 993 5041 042 052 072 078 085 087 107 134 138 164 182 183 186 188 201 202 222 224 233 274 275 309 316 362 386 397 410 415 422 442 449 512 539 591 621 628 699 703 728 749 QQO 799 807 846 876 892 927 935 969 985 6004 040 044 060 063 078 105 161 200 233 277 289 310 313 324 439 444 521 522 534 535 576 590 599 607 661 704 724 747 785 789 804 854 862 886 936 960 980 984 994 7001 016 049 081 088 095 110 118 157 161 207 213 223 226 280 289 297 322 328 408 416 480 489 557 571 590 604 606 607 693 725 730 741 757 763 833 855 911 913 914 945 976 8099 121 132 177 204 274 285 288 351 356 374 413 430 431 441 445 451" 466 474 528 545 593 650 680 699 701 718 741 746 774 788 790 839 879 889 894 923 947 974 978 987 998 9001 012 045 098 117 118 133 165 185 224 253 264 301 327 334 342 347 390 450 492 507 510 538 544 552 600 601 617 622 649 677 697 714 785 817 823 827 830 841 850 893 904 919 921 924 944 968 971 973 993 10012 036 040 041 075 104 116 133 196 323 363 378 408 421 425 431 518 525 527 531 585 634 642 703 728 748 783 793 808 822 841 859 892 905 923 958 991 998 11031 035 038 063 086 142 203 257 299 305 343 347 372 398 447 460 479 513 517 528 539 793 12031 264 535 777 13067 301 323 575 798 961 14022 311 629 864 15040 201 352 530 777 16065 399 625 807 17001 135 310 502 651 926 18022 237 460 807 19019 242 463 724 963 20047 227 501 721 904 21002 155 430 704 970 572 574 576 653 795 810 818 819 045 061 068 076 379 401 421 471 569 581 662 689 807 859 874 901 120 197 212 220 682 684 717 864 884 897 122 148 153 494 496 510 696 699 729 908 949 976 236 272 276 330 350 598 607 799 831 983 990 032 106 356 378 632 655 896 902 055 073 203 207 366 372 565 573 809 905 140 173 415 420 695 709 837 868 009 036 151 159 312 314 510 516 679 686 929 958 032 095 252 255 473 482 882 903 020 046 255 265 544 556 729 736 992 064 066 250 291 510 513 774 776 906 960 004 006 250 259 474 547 747 764 986 377 406 420 468 480 680 685 687 704 716 885 899 904 918 940 186 203 216 462 486 527 666 670 694 913 933 956 079 092 097 219 222 247 387 391 413 601 603 624 914 938 943 187 234 267 427 439 510 749 757 766 894 922 932 037 046 064 179 220 277 360 383 421 539 541 582 700 816 832 979 997 106 118 128 267 294 315 525 563 621 904 947 971 133 171 179 306 338 366 560 566 570 789 847 876 217 269 575 598 767 772 962 981 123 128 270 290 421 451 699 715 962 331 348 511 517 771 778 946 964 095 099 279 287 424 426 605 607 848 853 182 193 319 334 696 710 972 189 212 384 398 574 624 886 899 067 091 095 137 158 322 425 436 441 447 540 554 613 621 669 777 799 803 S42 850 019 028 031 050 062 271 289 323 349 354 556 570 572 596 627 769 813 821 850 S60 773 783 948 982 160 196 517 521 731 746 979 993 281 292 484 558 721 772 952 957 296 308 599 615 821 850 984 985 143 199 291 310 462 523 731 757 375 376 556 622 784 792 127 132 296 300 445 493 611 640 863 879 194 197 437 457 769 805 217 222 429 435 641 697 924 943 189 212 477 490 687 703 877 878 131 140 397 409 651 657 881 921 Duitsland en voorts uit vijftien Euro pese en drie overzeese landen hun pro dukten tonen. Daarnaast zullen tien lan den met officiële paviljoens aan de „Straat der Naties" acte de presence geven. Het zjjn Denemarken, India, Ita lië, Japan, Joegoslavië, Luxemburg, Nederland, Oostenrijk, Spanje en Zwe den. De belangrijkste sector is - is getrouw aan de traditie - textiel en kleding. Kunst handwerk vormt eveneens een belang rijk bestanddeel van de aanstaande jaarbeurs met ruim 800 firma's, waar van ongeveer 10 pet. uit bet buitenland. Voorts vindt men in rijke schakering juwelen, horloges, bijouterieën en reis- benodigdheden, glas en porselein, als mede voedings- en genotmiddelen, munt- automaten, meubelen, winkelinrichting, kantoormeubilair enz. Nederland zal op de aanstaande na- jaarsbeurs weer behoorlijk voor de dag komen. Tot dusver hebben reeds 42 on dernemingen of 7 meer dan vorig jaar, zich van een plaats in de hallen ver zekerd, terwijl er voorts nog enkele aan vragen lopen. Het staat evenwel te be zien of nog standruimte beschikbaar zal zijn. Daarnaast zal ook het Nederlandse paviljoen weer geheel bezet z.jjn. Thans reeds is voor 13 of 14 firma's stand ruimte gereserveerd, terwijl er voorts nog met enkele ondernemingen bespre kingen worden gevoerd. In ons pavil joen zal men o.m. Delfts blauw, meu belen, tricotages, verlichtingsartikelen, diamanten en textiel kunnen vinden. Het is tien jaar .geleden, dat op ini tiatief van de heer M. J. E. Fincken, voorzitter van de districtskamer Frank fort der Nederlands-Duitse Kamer van Koophandel, het Nederlandse paviljoen op de Frankfurter Messe tot stand kwam. Er werd toen een kapitaal van 200.000 bijeen gebracht, waarvan het Nederlandse bedrijfsleven en het Cen traal Instituut ter Bevordering van de Buitenlandse Handel (CIHAN) elk een deel bijdroegen. Vooral in de eerste ja ren is het paviljoen een krachtig pro pagandamiddel gebleken voor het Ne derlandse produkt en mede een belang rijk intermediair om de handelsrelaties tussen West-Duitsland en Nederland te intensiveren. Lederwarenbeurs Offenbach In de lederwarenstad Offenbach in de directe omgeving van Frankfurt

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2