Bosbaanzege voor Corrie Schimmel JON KONRADS TWEE KEER VERSLAGEN RAHN debuteert op reservebank KNVB wil contract nazien I Sparta „steunt55 Schoten bij tocht naar honkbaltitel EHS moet tegenslag onverwachte incasseren Ja# M Schaaktoernooi op de Zuidpool Hairos II is weer niet te kloppen Zwemselectie in Australië Dobai Europ as snelste sprinter Duitse topklasse met f uil-profs Voetballers oefenen alweer beker van Breda Qe_ renbaan van Hamburg Scheeren wint MAANDAG 1 AUGUSTUS 1960 PAGINA 3 HockevsensatieKenya verslaat Pakistan Skikampioen schiet dodelijke kogel af Snelle spurt naar prijs van 18000 mark ITALIAAN RAVANO EUROPA'S BESTE JEU GDRUITER Nederlandse ploeg in de achterhoede Nieuw wereldrecord Italiaanse renners snel op hun Olympische piste iiaisF Gulle gevers bij Z.F.G. Honkbal-uitslagen Courses op Mereveld MIJLRECORDPRIJS VOOR VANADIS Typhoon is kreupel lorrie Schimmel {links) had tijdens de 2 km-zwemwedstrijd op de Bosbaan de neeste tegenstand van Tineke Lager berg. WELLINGTON 1 aug. (Reuter) lussen, Amerikanen en Nieuw-Zeelan- iers die op Zuidpool-bases gestatio neerd zijn, houden een internationale schaakwedstrijd om de lange winter nacht door te komen. De Nieuw-Zeelan- ders op de basis Scott spelen tegen de Russische geleerden op de basis Laza- rec, terwijl de Amerikanen te McMurdo Sond spelen tegen de Russen op de post Mirny. Elke post doet om de an dere dag een zet. Wanneer een Ameri kaan of Nieuw-Zeelander tot een zet besloten heeft, geeft een Russische ge leerde op de Amerikaanse basis de in lichtingen aan de Russische posten door. NAIROBI, 1 aug. - De hockeyploeg van Pakistan, favoriet voor een Olympi sche medaille, leed in Nairobi een ver rassende nederlaag van 31 tegen het team van Kenya. De ruststand was 21. De Pakistaanse ploeg maakt op het ogen blik een toemee door Oost-Afrika. Het was de tweede wedstrijd tussen beide landen. Enkele dagen geleden nog won Pakistan met 42. ALGIERS, 1 aug. Guy Perillat, de Fransman, die bij de winterspelen te Squaw Valley ski-kampioen alpina- combinatie werd, is in een trainings kamp te Bellefontaine in arrest geno men op beschuldiging van dood door schuld. De Fransman, die deel uitmaak te van het bekende sportbataljon van Joinville, heeft op tragische wijze de dood veroorzaakt van een zijner ka maraden. Bij het schoonmaken van zijn geweer schoot Perillat een kogel af, die de jongeman naast hem trof. AMSTERDAM, 31 juli - Op twee kilo meter van de Amsterdamse Bosbaan heeft de Nederlandse zwemelite, ondanks het drukke rooster van wedstrijden op Olympische afstanden, met elkaar strijd geleverd om enige fel begeerde wissel bekers; reeds negen jaar de inzet van deze door de zwemverenigingen „Het IJ" en „DJK" georganiseerde wedstrij den op de lange afstand. Eén van deze wisselbekers kreeg vandaag een defini tieve eigenares omdat het Gooise zwem- stertje Corrie Schimmel er in slaagde, na een enerverend gevech* met Tineke Lagerberg voor de derde maal in suc cessie op de vrije slag als eerste het jury-vlot aan te tikken. Zij maakte een tijd van 26.43.2, bijna zes sec. sneller dan Tineke Lagerberg. Totaal hebDen ruim zeshonderd zwem- enthousiasten de gelegenheid te baat ge nomen hun krachten op de lange afstand te meten. Daaronder waren er, die de twee kilometer als een prestatie-tocht aflegden; de meesten echter, ook van het honderdtal ingeschreven militairen, traden in het strijdperk met de bedoeling om in een zo goed mogelijke positie aan het eind van de tweeduizend meters aan te tikken. Op de allereerste plaatsen werd echter ook weer niet gerekend; die waren al bij voorbaat gereserveerd voor de nationale zwemcracks, die de kans niet voorbij hadden laten gaan het uit houdingsvermogen te trainen. Zoals gezegd was Corrie Schimmel opnieuw ongenaakbaar op deze toch ook voor haar ongewone afstand. Haar fenominale eindsprint was Tineke La gerberg, die tot op de laatste meters felle tegenstand bood, te machtig. Was de afstand tussen twee zwemsters na vijftienhonderd meter nog slechts an derhalve meter, bij de finish was het verschil zes meter. In de drie andere races hadden de respectievelijke bekers al na betrekke lijk korte afstanden een tijdelijke be stemming en waren de duels om de vol gende plaatsen het meest interessant. Zo beheerste de zeventienjarige Johan Bon tekoe als een ware meester het veld bij de heren op de vrije slag. De Neder landse kampioen op de 1500 meter ein digde met groot verschil in de tijd van 26.03.7 en verbeterde daarmee het baan record van Rein Prins, die met een vier de plaats genoegen moest nemen. De tweede plaats was voor de als vierde aan komende Bergmann, omdat het gevecht om deze plaats tussen bekerhouder Herm- sen en De Witte volgens het jurylid in de volgboot al te heftig was geweest waarooor deze twee gediskwalificeerd werden. Voor waar wapengekletter zorgden ook de schoolslagzwemmers Kroonenburg en Kalkman. Na een zeer tactisch ge zwommen race nam Kroonenburg ten slotte een beslissende voorsprong. Hij eindigde in de tijd van 32.00.5, niet al leen voor Kalkman en de winnaar van vorig jaar Van Oert, maar ook voor de laatste deelnemers aan de eerder ge starte vrije slag. Een oppermachtige Ada den Haan maakte tenslotte het kwartet compleet door meer dan honderd meter voor Rita Kroon, de winnares van vorig jaar op de schoolslag, de twee kilometer- lijn te passeren. Rie van Baarle werd derde van de vierenvijftig deelneemsters. Een waterpolowedstrijd tussen de zeven tallen van Het IJ en DJK besloot dit zwemevenement dat vooraf was gegaan door demonstraties waterskiën, door de ouc-zwemkampioen Wim de Vreng, en judo, door het instituut Peeman. HAMBURG, 1 aug. Hairos II is in topvorm. Zondag won de Frans-Neder landse hengst op de drafbaan van Ham- burg-Bahrenfeld de Grote prijs van Duitsland over 2600 meter en verdiende daarmee voor eigenaar A. Voordouw uit Oegstgeest 18.000 mark. Hairos II had als enige een handicap van 100 meter en liep een zeer goede kilometertijd van 1.18.6. De hengst, die gereden werd door Willem H. Geersen had aan de finish vele lengten voorsprong op Iskander F, (Fr.) die met Walter Dahl op 2640 meter vertrokken was. Derde derd het Duitse paard Alfo Romeo (2620 meter) met Wil lie Weidner op de sulky. In 1958 won Hairos II ook de grote prijs van Duitsland. Toen had hij echter een handicap van slechts veertig meter. De totalisator betaalde voor een inzet van 10 mark winnend 18, plaats 15-23 en 20 en covercal 111 mark. VENETIË, 1 aug. De Italiaan Giuseppe Ravano is met „Prince Regent" na barrage winnaar ge worden van de wedstrijden om het Euro pees jeugdkampioenschap-springen (rui ters onder 18 jaar). Hij legde ook in de barrage het parcours foutloos af. De Pool Antoni Pacynski werd met „Bol- gami" tweede (0,5 strafpunten) en de Portugees José Dia de Almeida met „Corsario" derde (4 strafpunten). In een equipewedstrijd werd met een totaal van 15 strafpunten België eerste voor Polen met 16 en Engeland met 22 strafpunten. Als vierde eindigde Frank rijk met 23 en op de vijfde plaats eindig de de Nederlandse jeugdequipe, bestaan de uit Rob Kouwenberg met Quodian, Cees Schmal met Feldblume, San van Spaendonck met Prins Ajax en Isabelle Speyer met Bilitis, die tot 24 strafpun ten kwam. Daarna volgden nog Honga rije (39), Italië (51) en Portugal (76). MOSKOU, 1 aug. De Bulgaarse bas- ketballploeg heeft het internationale toernooi te Moskou gewonnen. Zij be haalde zeven punten, evenals de Rus sische A-ploeg. Het resultaat van de ontmoeting tussen beide equipes gaf ech ter de doorslag. AMSTERDAM, 1 aug. Overal ter wereld wordt momenteel de laatste hand gelegd aan de samenstelling van de Olympische zwemteams. In speciale selectiewedstrijden of tijdens nationale kampioenschappen vallen doorgaans de beslissingen. Èn, als Australië dan een wapenschouw houdt zoals dit week einde het geval was dan richt zich uiteraard eerst de belangstelling op de resultaten van de wedstrijden in dit we relddeel. Welnu, op de eerste de beste dag reeds vielen er enkele verrassingen van formaat te noteren. Jon Konrads bijvoorbeeld moest zaterdag twee duide lijke nederlagen incasseren. Daar bleef het echter niet bij. Nog drie Australische kampioenen werden in hun wedstrijd verslagen en onder hen waren Dawn Fraser en Gathercole. Pijnlijk was de nederlaag van Kon- rads op de 1650 yards, op welk nummer hjj het wereldrecord in zijn bezit heeft. Nu moest hij tijdens de series zijn meerdere erkennen in Murray Rose, die een tijd van 17.40.2 liet afdrukken. Op de 110 yards bracht Konrads het niet ver der dan de vijfde plaats. De overwin ning ging naar John Henricks met een tijd van 57 sec. Shipton werd tweede in 57.5. Gathercole werd op de 110 yards schoolslag verrast door Burton (1.12.8). Bij de dames bleek Jan Andrew op de 110 yards vlinderslag met een tijd van 1.11.6 te snel voor Dawn Fraser, terwijl de kampioene op de 110 yards school slag, Rosemary Lassig. verslagen werd door Jan Hogan in 1.23.0. Dawn Fraser liet later overigens zien, dat zij op de 110 yards vrije slag nog steeds bijzon der snel is. Zij zegevierde in 1.02.- voo' Lorraine Crapp (1.04.3). Snelle Europeanen Hans Joachim Klein is sinds zondag de snelste Europeaan op de 200 meter vrije slag. Bij de Westduitse kampioen schappen in Berlijn maakte hij een tijd van 2 min. 5,4 sec.; slechts 0,2 seconden boven de limiet voor het Europese re cord. Bij deze kampioenschappen werden di verse Duitse records verbeterd. Ursel Brunner, die in de series van de 400 meter vrije slag een geslaagde poging deed om een goede tussentijd op de 200 meter 2.22.7) te maken, kwam in de finale tot 5.08.2. Ernst Joachim Küppers bleef verder tweemaal onder het Duitse record op de 200 meter rugslag. dat hij tot 2.23.1 terugbracht. Op de 200 meter vlinderslag was Zierold verreweg de snelste: 2.24.0 sec. Wiltrud Urselmann won de 200 meter schoolslag in 2 min. 50,6 sec., waarmee zij slechts 0,4 sec. boven haar eigen wereldrecord bleef. De Hongaarse zwemmer Gyula Dobai verbeterde zondag bij wedstrijden in Wenen het Europees record op de 100 meter vrije slag heren met 0,3 seconde. Zwemmend als eerste man in een 4 x 100 meter vrije slag-ploeg maakte de 24- jarige Hongaar een tijd van 55,8 sec. Het oude record stond sedert de Euro pese kampioenschappen van 1958 op naam van de Italiaan Paolo Pucci met 56,1 sec. Dobay is de tiende zwemmer, die dit jaar beneden de 56,0 sec. kwam. ROME, 1 aug. - De Italiaanse coureur Santé Giardoni vestigde op de Olympi sche wielerbaan een nieuw wereldrecord 200 meter vliegende start (open banen) voor amateurs. Zijn tijd was precies 11 seconden. Het oude record stond met 11,2 seconde op naam van de Australiër Ploeg. Het werd op 6 december 1956 in Melbourne gevestigd. De Italiaanse amateur-achtervolgings- ploeg, die favoriet is voor de Olympische titel, reed de 4 km in de zeer goede tijd van 4 minuten 27,8 seconde, hetgeen overeenkomt met een moyenne van 53,872 km/uur. De ploeg is samengesteld uit Testa, Vallotta, Vigna en Arienti. De Nederlander Stolker is als zevende geëindigd in de tweedaagse etappewed strijd om de Grand Prix de Fourmies te Maubeuge. Winnaar was de Fransman Vermeulin, die zaterdag de snelste was in de rit tegen het uurwerk. De totaal- tijd van Vermeulin bedroeg 7 uur 20 min. 18 sec. FRANKFURT, 1 aug. Er komt waarschijnlijk in 1962 in West-Duits- land toch een nationale hoofdklasse van 16 clubs. De algemene vergadering van de Westduitse voetbalbond nam dit opmerkelijke besluit, dat tevens on vermijdelijk tot de invoering van een volledig professionalisme zal leiden, na lange discussies in Frankfurt. Verdere details moeten nog worden uitgewerkt. Tot dusverre waren de Westduitse top clubs ingedeeld in vijf regionale afde lingen: Noord, Zuid, Zuidwest, West en West-Berlijn. Elke afdeling was samen gesteld uit 16 verenigingen. De West duitse titel werd betwist volgens een ge compliceerde formule, waardoor de vijf afdelingskampioenen en drie nummers twee om twee finale-plaatsen moesten spelen. In de toekomst wordt dus de win naar van de nationale hoofdklasse auto matisch landskampioen. AUDENAERDE, 1 aug. - Een snelwan delwedstrijd over 15 km is door de Oost-Duitser Oosthoff gewonnen in 1 uur en 5 minuten. De Nederlanders Heye en Van der Eist werden resp. zesde en zevende. De Vries van UW had de OVV O-er De Lug t graag uitgetikt, maar hij was te laat. De Lugt was juist binnen. - v. Helmut Rahn op het reservebankje in Helmond. Links naast hem doelman Koers van Enschede. (Van onze sportcorrespondenten) AMSTERDAM, 1 augustus. - Het afge lopen weekeinde is door tal van vader landse voetbalclubs benut als een eerste wapenschouw voor de al weer met rasse schreden naderende eerste dag van de competitie. Uiteraard moesten vooral de nieuwe - soms met duur geld. soms als een koopje verworven - aanwinsten ge test worden. Voor de vierduizend men sen, die zaterdag naar het terrein van Helmondia getogen waren om de Duitse international Helmuth Rahn te zien de buteren bij Enschede tijdens de vriend schappelijke wedstrijd tegen Helmondia, zorgde de K.N.V.B. voor een sensatie. Door het ingrijpen van de „hoogste macht" zagen de bezoekers Rahn name lijk zijn entree bij de nieuwe club maken op het reservebankje. De bond wilde Enschede niet eerder toestemming geven Rahn op te stellen voor in Den Haag het contract van de Duitser met de Neder landse club was gelegaliseerd. Zelfs een telefoontje van de ere-voorzitter van Helmondia naar de heer A. Martens, voorzitter van de sectie-betaald voetbal van de K.N.V.B., kort voor de wedstrijd leverde geen resultaat op. Bepaald ongebruikelijk voor de tijd van het jaar was de gebeurtenis, welke zich zaterdagavond afspeelde op het terrein van Sittardia. Daar speeldg voor nauwelijks duizend toeschou wers het pas gedegradeerde Sittardia tegen de Duitse club FC Bonn en de ontmoeting moest een kwartier voor het einde (bij de stand 1-1) worden gestaakt wegens de hevige re genval. Enkele clubs zijn dit weekeinde twee keer in actie geweest. Van hen had DOS het meeste succes. Na zaterdag in Essen (Did.) met 2-2 gelijk gespeeld te hebben tegen Schwarz Weiss - Utrechtse doel punten van Van der Linden en Hanek - werd zondag met 3-1 van Kaiserslautern gewonnen. VVV daarentegen deed het bepaald slecht. De houder van de Neder landse voetbalbeker ging zaterdag in Duitsland op bezoek bij de amateurver eniging Wissen en leed een teleurstellen de nederlaag met 3-2. Voor de Venlona- ren scoorden Erkens en Schattorje. Zon dag bracht VVV het er nog slechter af. Van Sportfreunde Siegen, eveneens een amateurvereniging, werd met niet min der dan 7-3 verloren. Voor de rust ging de strijd tamelijk gelijk op (ruststand 3-2 voor Siegen), maar na de thee bleek de Nederlandse ploeg niet bij machte het tempo van de Duitsers te volgen. De doelpunten kwamen ditmaal op naam van De Meulemeester, Teeuwen en Heinen. Van de zaterdag gespeelde wedstrijden noemen we nog Preussen Münster-Rapid J.C. 5-2, Alkmaar-Lokomotiva (Joeg.) 1-4, Hamborn (Did.)-Eindhoven 2-2, Hil- desheim (Dld.)-Enschedese Boys 1-1, Ve- lox-RCH 0-1 en De Volewijckers-Haar- lem 2-2. In Maastricht verloor MVV zondag met 5-3 van Alemannia Aken, dat bij de rust reeds met 3-2 leidde. De nieuwe (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM, 1 aug. Schoten is op weg naar het honkbalkampioenschap 1960. Na de zege met 82, die de vol gelingen van Keulenians op HHC boek ten en de verrassende nederlaag met 42 van EHS tegen Sparta, ziet het er toch wel heel duidelijk naar uit, dat Schoten bezig is zjjn vierde landstitel binnen te halen. OVVO wist UW er met 31 onder te houden. Schoten heeft in een aantrekkelijke wedstrijd een forse zege tegen HHC geboekt. In plaats van de naar het eerste honk snellende Schotenaren uit te maken, blunderde HHC's veldwerk in de derde inning. Hierdoor kwam, met twee honken bezet, Keulemans weer in de gelegenheid het slagperk te betre den. Hij joeg de bal feilloos het veld in en Schoten leidde met 10. Zo was het begin. Teun de Groot plaatste daarna een korte honkslag en het was 2—0. HHC, hierdoor danig uit balans, maakte in het veldwerk opnieuw fouten. Luk- kien, die de slagbeurt was begonnen, kwam zelfs opnieuw aan slag. Intussen had Schoten, op slechts twee honksla- gen, een voorsprong van 50 opge bouwd. HHC had echter zijn veerkracht niet verloren. In de gelijkmakende slagbeurt werd Schoten onder druk ge zet, en via een honkslag en fouten liep HHC twee runs in, 52, Toen ging Schoten echter wat strakker spe len. Een fraaie run kwam in de vijfde inning tot stand. Geurts en Heemskerk plaatsten gaaf slagwerk. HHC's coach wisselde toen weer Smidt op de werp- heuvel voor Jongeling, maar dit belette Schoten niet om door een opoffering van v. d. Brugge er 62 van te ma ken. Opnieuw Geurts en Heemskerk kregen in de zevende innings de hon ken in handen door ongrijpbare slagen. Nu zorgde Henk Lukkien ervoor dat de twee over de thuisplaat kwamen: 72. Schoten besloot het festival ten slotte met nog een run, nadat Heems kerk voor de derde maal HHC's ver dediging had weten te treffen met een honkslag 82. Het veldwerk bij Scho ten was er heel goed in en dat moest ook wel, want de werper Zijlstra scha kelde slechts drie man uit op drie slag, gaf een vrije loop weg en kreeg vier honkslagen tegen. Smidt en Jongeling wierpen samen 1938. EHS heeft in de tweede slagbeurt te gen Sparta heel dicht bij een run gestaan. Een bal van Ausma, die dreigde uit te gaan, bleef nog binnen de lynen. Kramer, die na een twee- honkslag op het derde honk was be land, kreeg door deze dwarrelbal ge zelschap van Nico Tromp, die ook het derde honk kwam opzoeken. Sparta aanvaardde dankbaar dit misverstand en liet de derde nul noteren. In de zesde inning kwamen Houtkamp en Heems kerk over de thuisplaat, en hielpen na wat veldfoutjes EHS aan een voor sprong van 20. Keihard was het ant woord van Sparta. De Bruin was de eerste man, die met een honkslag het eerste honk in deze wedstrijd wist te bereiken. Dit was voor Wijnands aan leiding om ook de bal te raken. Beid- schat, die slechts eenmaal drie slag wierp, gaf hierna De Koning een vrije loop. Met drie honken bezet en nie mand uit, offerden Fabrie en Hendriks zich op en de achterstand was ingelopen: 22. De aangeslagen Beidschat moest direct hierop een tweehonkslag aan Corpeleijn toestaan, waarop De Koning scoorde: 32. Laag in het veld rechts joeg daarna ook onbereikbaar Witstok de bal en het was 42. De bijna vier en half duizend aanwezigen waren dol van vreugde. Strak werd er door het veldwerk van Sparta verder gespeeld. In de laatste slagbeurt kwam EHS door honkslagen van Jole en Schuitemaker nog op de honken, maar runs ontston den er niet meer. OVVOUW werd een rustige, maar ook spannende wedstrijd, vooral toen UW na de voorsprong van 10 van OVVO in de derde innings na een honk slag van Kruis gelijk maakte. Een fout van Regeling werd door een stootslag van Hiele en een gave tik van Leisner in een run omgezet. Het duurde drie slagbeurten eer OVVO zich hersteld had. Weer was het de gevaarlijke Kruis, die de bal vol raakte, en twee honken kon lopen. Regeling bracht hem met een half mislukte slag thuis. 21. In de voorlaatste slagbeurt werd het 31 door een honkslag van De Lugt. Voor OVVO wierp Le Cuivre 6x3 slag, 0x4 wijd en hij kreeg 2 honkslagen te gen. Duncan hd voor UW 645. De stand in de hoofdklasse is: Schoten 9 17 UW 10 9 EHS 10 14 HHC 8 5 Sparta 10 14 WGA 10 4 OWO 9 11 WVHEDW 10 2 lllillllllllillllllllllliiiiiliiiiiiiimilliiliiiiliiiiililiiimilllllllll (Van onze sportcorrespondent) ZAANDAM, 1 aug. Op de ledenver gadering van Z.F.C. hebben de leden kennelijk hun dankbaarheid willen be tuigen voor het feit, dat de fusie met de nabuur K.F.C. niet is doorgegaan. Naast de commissie betaald voetbal, die het semiprofessionalisme bij Z.F.C. nieuwe gestalte zal geven, is opgericht een „club van honderd", die als hoofddoel heeft de financiën van de club te verster ken. De eerste activiteiten hebben meteen succes opgeleverd. Voor 10350,heeft Z.F.C. vroeger uitgegeven obligaties ca deau gekregen, leden hebben spontaan 2610,— geschonken en bovendien is een bedrag van 32850,geïncasseerd als renteloze lening. De opzet is 50.000, vol te maken. miiiiiiiiiiiiKimiimiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii aanwinsten van MVV, Bühler (ex-Sittar- dia), Strolenberg (ex-Rapid J.C.), Bay- burd (ex-Bayern Leverkusen, Duits land), Vigna (ex-Rot Weiss Essen, Duits land) en doelman Van Neer (ex-Willem II), voldeden goed. NEC en Wageningen speelden in Nij megen een doelpuntrijke wedstrijd, die in een gelijk spel (4-4) eindigde, hoewel Wageningen bij het afsluiten van de eerste helft een voorsprong van 3-0 had, Veendam bleef op eigen terrein met 5-2 de baas over het pas naar de Duitse oberliga gepromoveerde Oldenburg. De Veendammerg, die in de eerste helft reeds een voorsprong van 2-1 namen, probeerden met succes een drietal nieu we spelers: Drommel (ex-Velocitas)- Bouma (ex-Sneek) en Wilbers (ex-Ger- mania Leer, Duitsland). Laatste transfers Op de valreep is ZFC er in geslaagd met KFC tot overeenstemming te komen over een transfer van de spil Crok naar de Zaandammers. Voor f 25.000 gaat Crok over, waarmede ZFC het spilpro- bleem heeft opgelost. Er zullen echter nog enige formaliteiten moeten plaats vinden. (Bij KFC is de premie voor een overwinning f 40, bij ZFC echter f 35). Het Nijmeegse NEC heeft zaterdag een contract gesloten met Kick, de voorhoe despeler van DWS/A. NEC had reeds Slijkhuis (Vitesse) en Smulders (PSV) gecontracteerd. De financiële positie van de Nijmeegse club werd in de laatste dagen echter aanzienlijk verbeterd, om dat het gemeentebestuur van Nijmegen alle terreinen van NEC aan de Hazen- kampseweg - bestemd vcor woningbouw - kocht en ter compensatie de bijvelden van het Goffert-stadion in huur afstond. De uitslagen van de zondag voor de competitie van de K.N.H.B. gespeeldg wedstrijden luiden: Hoofdklasse: HHC- Schoten 2-8, Sparta-EHS 4-2, OVVO- UW 3-1. Eerste klasse: ABC-Kennemer- land 16-3, EDO-Neptunus 8-3, De Vole- wijckers-Ajax 3-14. Overgangsklasse A: RCH-Schoten 2 1-3, OVVO 2-HFC Haar lem 5-3, RFC-THOR 3-3, Tjikalong-ADO 4-10. B: Sparta 2-Laakkwartier 20-7, HCK 2-TYBB 3-2, SVV-Blauw Wit 15-3. Tweede klasse A: TIW-Feijenoord 7-12, HHC 2-Sparta 3 11-3.. Rood Wit-WV/ HEDW 2 1-3, Storks-Schiedam 13-7. B: Shell-THB 10-2, Schoten 3-VVGA 3 18-12 (WGA 3 degradeert), EDO 2-Ajax 2 8-9. C: Bloemendaal-RCH 2 6-14, TOG- Rivalen 10-2, SC Haarlem 2-De Vole- wijckers 2 11-7. D: DOS-Hazenkamp 6-5, HCAW-Pacifico 5-1, Hilversum-PSV 0-6 (PSV kampioen)Blue Lions-Holland 8-5. (Van onze paardesportmedewerker) MEREVELD, 1 aug. Onder grote bc langstelling een record aantal bezoe- kers werden zondagmiddag draverijen gehouden. In de eerste heat van de Mijl' recordprijs nam Quick Hollandia G, ge* reden door M. Vergay, de leiding met Vanadis en Typhoon op zijn hielen. De eerste keer langs de tribune had Theo Messidor aansluiting doch de koplopers liepen zo snel, dat de hengst niet verdef kwam dan de derde plaats. Voor het in» gaan van de voorlaatste bocht deed Not» telman met Vanadis een aanval op Quick Hollandia G. Met grote inspanning slaag de Nottelman hierin en ging als eerste de rechte lijn in. Er volgde een hevige strijd met Typhoon. De finishfoto, die ef deze middag nog al eens aan te pa» moest komen, gaf aan dat Typhoon ge wonnen had. Typhoon won in km. tijd van 1.211. De km. tijd van Theo Messi dor was 1.198. In de tweede heat, waaraan Typhoon wegens kreupelheid niet kon deelnemen, gaf Nottelman Quick Hollandia G geen kans het spelletje te herhalen. Vanadis nam direct kop, maar kreeg spoedig Jampart P naast zich. Met geruime voor sprong ging Vanadis op de finish af en hoe Erenberg Theo Messidor ook aan spoorde, de ruin kon Vanadis niet be reiken. Vanadis won in de snele tijd van 1.212. Aan deze overwinning voegde Not telman een tweede toe door met Xanno Hanover de Record Prijs der 4-jarigen te winnen. De uitslagen luiden: Zuidwoldeprijs 2160 m. 18 deelnemers; 1. Y. Norton (J. Vosting) 1.261-2-10-1.40. 2. Yankee Maid 2.40. 3. Yec 2.20 C. 8.-- Koppel 5.60. Zweeloprijs 1240 m. 12 deelnemers. 1- Zéfa (A. Siderius) 1.249-4.20-2.-. 2. Zam- pa van Papenhoef 2.70. 3. Zamboni 4.80. C. 8.80. Koppel 15.40. Tom Schreurs-Memoriaal 2640 m. deelnemers. 1. Way Jewel (P. M. Smit) 1.243 liep buiten weddenschappen. 2. Vrijdag 1.20-1.—. 3. Tildo O 1.-. C. 1.90. Koppel 1.90. Merevelds Mijlrecord le Heat 1650 W* 7 deelnemers: 1. Typhoon (P. A. Stroo- per) 1.21. 5.10-2.50. 2. 1.60. C. 3.60. KopPeI 4.40. Ruinerwoldprijs 2240 m. lo deelnemers- 1 IJssel (J -V. Dooyeweerd) 1.287 3.90- 130 2. Yemen 1.30. 3. Walmut Erebus L6o! C. 5.-. Koppel 5.10. Merevelds Mijlrecord 2e Heat 1650 nu 6 deelnemers: 1. Vanadis (A. R. Nottel man) 1.212. 1.60-1.10. 2. Theo Messidor 1.10 C. 2.20. Koppel 1.70. 3. Jampart P. Recordprijs der vierjarigen 1650 m. 11 deelnemers: 1. Xanno Hanover (Nottel man) 1.255. 2.80-1.90. 2. Xenocraat 6.70. 3 X Goudenrijder 5.40. C. 25.20. Koppel 20.20. Assenprijs voor amateurs 2240 m. 9 deelnemers: 1. Thea Drabbe (Berendsen) 1^64-18.30-3.-. 2 X Mieke Hollandia 1.90. 3 Titus Sains 7.50. C. 5.-. Koppel 10.10. De Wijkprijs 2640 m. 11 deelnemers: 1. Waluna Norton 1.263 (Th. H. Kooyman) 27.60-7.50. 2. Wendy Hollandia 2.30. 3. Vizier 7.50. C. 5.80. Koppel 14.-. Toto-omzet f 172.849,50. BREDA, 31 juli Op het terrein van de Chassé-kazerne in Breda werd zon dag een nationaal Concours Hippique gehouden. De uitslagen hiervan luidden: Dressuurproef; 1. J. G. Hissink (Was senaar) met Jupiter 453 pt. 2. J. Langen (Rotterdam) met Bataille des Fleurs 438 pt. 3. E. Pierson (Amsterdam) met Palma 435 pt. 4. Wiel Hendrickx (Gra- them) met Hella 426 pt. 5. E. Warmer dam (Hilversum) met Novica 424pt. Handicapspringconcours (in twee afde lingen, het een uitslag): 1. Harry Wou ters van den Oudenwijer (Eist) met Princess Mary 0-64.4; 2/4 ex aequo; Cess van der Pol (Eindhoven) met Heinz, Rob Rutte (Rheden) met Wyskin, Jan Wou ters van den Oudenweijer (Elst) Allen 0-65.5; 5. D. Nieuwkoop (Heusden) met Rosiat 0-66,9; 6. Anton v.d Meer (Baarn) met Centina 0-67,5. Jeugdspringconcours (beoordeling op fouten en stijl): 1. T. van Leth (Den Haag) met Bunzulch 0 strafpunten, 75 punten voor stijl. 2. Bob van Heijst (Den Haag) met Diana 0-74. 3. Paul Kouwen berg (Woensdrecht) met Orientale 0-69. 4. Lance Huet (Wassenaar) met Karnae 0-68. Damesspringconcours; 1. Proetske Arts (Amsterdam) met Hella 0-57,3; 2. F. van Hout (Nijmegen) met Ajax 0-57.4: 3. Irene Jansen (Ubbergen) met Felicita tion 0-59,4; 4. S. A M. Th. van Hout (Nij megen) met Rakker 0-59.5. Zwaar springconcours om de beker van Breda, (uitslag na twee barrages): 1. Willie Scheeren (Vught) met Po-ir- quoi 0-49.9; 2. Jan Maathuis (Almelo) met Maedel wie du 8-56.6 na een barra ge: 3. Willie Scheeren (Vught) met Bal- timore 8-49,5; 4. L. v.d. Slikke (Nieuw en Sint Joostland met Etcetera 13V4-69.2; 5. J. Hensen (Heerlen) met Roulette 24'z- 92.5. Na eerste parcours; 6. mr. F Albers Pistorius (Beek) met Ajax 3-90.7. Springconcours „take your own risk": 1. Harry Wouters van den Oudenweijer (Elst) met Princess Mary 740 pnt.; 2. J. Parren (Grathem) met Hella 720 pnt.; 3. Jan Wouters van den Oudenweijer (Elst) met Felix 710 pnt.; 4. Adri van Hout (Nijmegen) met Raker 690 pnt.; 5. Willie Scheeren (Vught) met Balti more 680 pnt.; 6. Piet van der Hulst (Wassenaar) met Amzell 670 pnt. J. C. M. Hensen op „Roulette" tijdens het zware springconcours om de beker van Breda in het kader van het nationale concours hippique te Breda,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 8