Met de bouw van nieuw parochiehuis kan deze maand worden begonnen Bouwfondsbracht in zeven jaar f 50.000 bij elkaar INWONING dauphine Garage Hardebelt Rector S. J. de Bot pastoor in Koog aan de Zaan Ringrijderij is een uitbundig spektakel voor jong en oud Bedrijvigheid in Zand voort op hoogtepunt Garage Den Hout TAXI 13000 3 Jeugdig echtpaar EDO speelt tegen Lokomotiva Diefstallen van wieldoppen NICO ROOZEN OVERLEDEN Halbstarken met mopeds laten gelukkig verstek gaan afl v. Empelen Vakantiefeest voor de jeugd Steun parochianen bhjft hard nodig zoekt V J Vanavond in het Noordersportpark STATIONCAR OVER DE KOP SANTPOORTSE Gemeente koopt werk van Verwey en Rees WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1960 PAGINA 5 '•V-, fesr-gr Parochie Onze Lieve Vrouw van Zeven Smarten f1 Burgerlijke Stand Haarlem "—.I,, Kinderkapel Inzittenden licht gewond Nieuwe riolering en gasleiding op de Noorder Stationsweg v. DUIVENB0DEN IN ZANDVOORT Extra toezicht door politie V oor aanstaand hyacintenkweker uit Heemstede Tilbury Wielrijder verleent geen voorrang Geen uitvallers van politie- detachement Vierdaagse Telling recreatie- verkeer Een pulletje bloemen, BLOEMENMAGAZIJN Beurs van Amsterdam Beurs van New York IM' 1'ijfH -.••••-~r HAARLEM, 3 aug. Het ziet er naar uit, dat de parochie van Onze Lieve Vrouw van Zeven Smarten en Sint Bavo in Oud-Schoten nu binnen een jaar een nieuw parochiehuis heeft. Aan de plannen is jarenlang gedokterd, vele hinder nissen moesten worden genomen, maar nadat de vergunningen waren binnen gekomen kon aan de aannemer, de firma N. Cobelens Zn., opdracht worden gegeven nog deze maand met de bouw van het parochiehuis aan de Lmgestraat, achter de kerk, te beginnen. Indien de bouw vlot verloopt, hoopt men het ge bouw, dat opgetrokken wordt volgens het ontwerp van architect G. J. M. Simons uit Den Haag, in mei van het volgend jaar in gebruik te nemen. Voor de parochie, wier kerk volgend jaar vijfentwintig jaar bestaat, zal 1961 dus een belangrijk jaar worden. Architect G 1 M Simons uit Den Haag heeft voor de parochie van Onze Lieve Vrouw van Zeven Smarten en Sint Bavo in Haarlem-noord het nieuwe parochiehuis ontworpen waarvan wij iZlthting en^ndèrè huis wordt aan de Lingestraat achter tegen de kerk gebouwd zodat het de absis itwluttOver details kan men in bijgaand artikel meer lezen Hieronder treft de ."f "™tL8t LZet spoedig tersj-gebouw, dat nu plaats moet maken voor het nieuwe parochiehuis. Wie l^PlaaUe»'-en kijkje neemt, s wel spoeaig van overtuigd, dat de nieuwbouw geen overbodige luxe is. vprrti'rlft^^3 j0chiaan zal misschien nu men eaat 7 1 het er toch van ko~ doende 'en wele jaren is men reeds t» 1 f' scheen tenslotte de ^m5hioinÜ of °°it een nieuw iaï zou komcn- Reeds in 1936 werd een bescheiden begin ge maakt om te komen tot een eigen pa rochie-centrum. De befaamde „Bouw doos' uit die dagen zamelde tot dat doel gelden in. De oorlog maakte een eind aan al die plannen. Intussen moest men zich behelpen met een nu reeds vijftig jaar oud houten gebouw tje dat eertijds aan het Kerkepad heeft Sefort^a en dat ongeveer twintig jaar Linees?ra°!.Vterf?plaatst werd naar de Sri Men moest zich daar in derdaad mee behelpen en van jaar tot jaar werd het duidelijker, dat een nieuw en goed geoutilleerd parochie huis dringend nodig was. In 1953 werd het huidige Bouw- Advertentie Brieven onder no. 31007 aan het bureau van dit blad. BEVALLEN van een zoon: B. T.J. Rubbers-de Zwager; E. C. Kabel-Bo gaard; G. J. Schaap-Bloem; Ruijgvoorn-van Deursen; A. Smit-n-el* ling; M. A. Cuyon-Jansen; T. M. A. Miezenbeek-van den Berg; J- üa5" Grootenboer; M. A. Koot-Veenman: <- M. C. J. Bijl-van Hulst: C. E. van Pop- Pelen-Smolénaars; J. M. Clous-van den Berg; A. E. Vos-Reekers. BEVALLEN van een zoon: M. A- Palmboom-Goedhart; I. Mikola-Para- di; E. Korpos-van Bree; M.H. Beuken- Smit; A. Harren-Koning; J. P. Hoeben- Bergmann. BEVALLEN van een dochter: L. T. Rambonnet-Poelman; M. A. Fiekert- van Kampen; C. M. Vianen-Blom; M. H. Tijl-de Goeij; A. Wagner-Barthel; Rl. J. de P -eter-Kilian; T. van Eerden- Stienstra; E.van Bruggen-Heijmel; A. Hiemenz-van Honschoten; J. Schaap van der Velde. BEVALLEN van een dochter: J. B. van Norde-van der Vaart; G. Bosman- Broekhof; M. A. van der Meij-Vendel. ONDERTROUWD: P. Gieliam en W. de Haas; H. W. Elferink en A. C. A. Rutte. ONDERTROUWD: A. Wildschut en F. V. M. Mudde; G. van Egmond en J. H. A. Fennis; G. Ball en A. M. Al ders; J. Duister en C. P. M. van Soest; H. G. Feije en E. E. M. de Droog; J. Vlug en' A. G. Kamp; J. van Santen en D. Hagels. GETROUWD: F. Holzhaus en H. J. Broekhof; J. F. Stolwijk en E. K. De- mes; W. Bekker en E. J. M. Masolijn. GETROUWD: C. Otter en M. J. E. Roest; J. van Waadenoyen Kernekamp en M. J. Reis; A. J. de Jonge en A. J. C. Kerrebijn; A. J. Hermans en P. J. Van den Nouwland; J. Mulder en P. Steenkamp. OVERLEDEN: D. Marlens-Verhagen 81 jr. Ge Joubertsstraat; M. S. Belder- bos-Krusemeijer, 77 jr, Gasthuisvest; M. G. van Raaphorst. 80 jr, Wouwer- manstraat; A. Holla, 64 jr, Gasthuis- Vest; H. J. S. Koperberg, 67 jr, Stuy- vestantstraat; S. Schreur, 92 jr, Jans straat; C. E. van Uden, 15 jr. Tuinwijk- taan; M. van Wetten, 76 jr, Barbaros- sastraat. OVERLEDEN: S. E. Wesselingh- Mettau, 81 j., Schotersingel: J. H. C. yan Kleef-Bos, 92 j., van 't Hoffstraat; k- Boxma, 81 j., Spruit en Bosstraat; y- R.Watzema, 41 j., Nieuw Guinea- Uein; W. Kors, 64 j., Borneostraat; y- van Hooidonk, 56 j., Gasthuisvest; f,- Campen, 54 j., Verspronckweg; G. Logmans, 71 j., Tafelbergstraat. fonds opgezet onder voorzitterschap van de heer Trousset. Dat fonds heeft in de loop der jaren tal van acties ontketend om de nodige fi- nanciëh bijeen te krijgen. Dank zij de steun van donateurs en de op brengst van fancy-fairs, toneelavon den en verjaardags- en krantenac ties heeft men nu bijna een bedrag van f 50.000.-, bij lange na natuurlijk niet voldoende om een parochiehuis neer te zetten. Het bestuur van het bouwfonds acht het echter wel ver antwoord, nu met de bouw te begin nen, daarbij rekenend op de blijven de steun van de parochianen in ver band met de noodzakelijke aflossin gen. Het bouwfonds staat thans onder voorzitterschap van de heer G. J. M. du Maine. Als secretaresse fungeert mevrouw Buider-Zalmstra. penning meester is de heer Adrichem. Verder zijn aan het bouwfonds verbonden ka- gelaan Chr. Vriesekoop en de heer J. oenderbos namens het kerkbestuur. Het fonds heeft tenslotte nog een aan tal vaste medewerkers, zonder wier hulp men nu niet zover was gekomen. Inrichting Het oude parochiehuis gaat dus ver dwijnen. Het is nog niet bekend, wat er mee gaat gebeuren. Het nieuwe ge bouw, dat achter tegen de kerk ge bouwd wordt de absis sluit er als het ware in krijgt een gevelfront ter breedte van 62,5 meter. In het midden komt de entrée, welke naar een royale hal leidt. Het is de bedoe ling die hal ook als foyer in te rich ten. Ter linkerzijde treft men bij bin nenkomst de garderobe en de keuken. Achterin zijn de toiletten geprojecteerd. Links van de hal komt de toneelzaal, die plaats biedt aan 250 personen. De zaal heeft een oppervlakte van 11 bij 17 meter. Het toneel beslaat een opper vlakte van 13 bij 7 meter, waarvan het speelplan 7 bij 5 meter groot is. Achter het toneel komen twee kleed kamers, een douchecel en de toiletten. De toneelverlichting wordt voorals nog eenvoudig gehouden, maar bij de aanleg van de leidingen wordt nu reeds rekening gehouden met een meer uit gebreide verlichting in de toekomst. De toneelzaal beschikt bovendien over een filmcabine. Onder het toneel zal een ruime requisietenkelder komen, met daarnaast nog een grote berg plaats. Ter rechterzijde van de hal is een spreekkamer, welke ook als vergader ruimte kan dienen. Verder wordt die vleugel" benut voor een kinderkapel van 11 bij 11 meter. Die ruimte kan overigens ook gebruikt worden voor vergaderingen. Daar er in de kinder kapel door het ene aanwezige raam te weinig licht naar binnen valt, komt een glazen koepel op, lichttoevoer waarborgt. jg iiv.ni ,y v-*» uit,, ex glazen koepel op, die voldoende toevoer waarborgt. Het parochiehuis moet uiteraard ren dabel gemaakt worden. Er zal na inge bruikneming een zogenaamde exploita- I* .„missie gevormd worden uit het kerkbestuur en het Bouwfonds. Die commissie zal dus het beheer voeren. (Advertentie) 1. Productie 2100 per dag. 2. Aanschaf f 5625. 3. Verbruik 1 'der op 4. Afschrijving zeer laag. 5' Weif)elbi?4npor'tïenren met bevei- 6. Veiligheid. Pjnderen; prachtige liging 7 n remvermogen. wegliggmg cn rem 7. Motor vr«r.ri"ncj. a;b.,00n. 8. Garantie: 6 mna. 9. Elegant. enz. enz. enz. HOOFD AGENTSCHAP WAGENWEG 166—168 TELEFOON 12138 en 1505b. B.-Agentschap: Rijksstraatweg 249 Telef. 57455. HAARLEM, 3 aug. Toen vorig jaar mei rector S. J. de Bot in het St.-Jacobs Godshuis zijn zilveren pries terfeest vierde, schreef een zijner vrien den een feestartikel, aan het slot waar van hij de hoop te kennen gaf. dat de „kaart" van rector De Bot niet al te spoedig uit de carthotheek van het bis dom gehaald zou worden. Die opmer king was natuurlijk goed bedoeld, maar zij heeft kennelijk averechts gewerkt. Vanmorgen tenminste kwam de benoe ming van rector De Bot af tot pastoor in Koog aan de Zaan. Dat betekent, dat Haarlem een sympathiek priester kwijt raakt, die niet alleen als rector van het Sint Jacobs Godshuis maar ook als adviseur in verschillende organisaties zich grote verdiensten heeft verwor ven. Rector De Bot werd 23 oktober 1909 te Dussen geboren en 26 mei 1934 pries ter gewijd. Hij was kapelaan te Mid delburg en in de Beverwjjkse St.-Aga- thaparochie. Op 2 september volgde zijn benoeming tot rector van het St.- Jacobs Godshuis te Haarlem. Toen hij drie jaar geleden zijn kope ren jubileum als rector vierde, heeft men hem een uitgebreide hulde ge bracht, waarbij no z, eens duidelijk naar voren, hoeveel hij voor het Godshuis en vooral voor zijn bewoners heeft be tekend. Bij zijn zilveren priesterfeest bleek daarenboven, hoe hij ook op andere terreinen een actieve priester was. Het onderwijs was daarbij wel het belang rijkste. De St.-Augustinusveremging met name heeft veel aan hem te dan- ken. Rector De Bot mocht met recht een onderwijsspecialist genoemd wor den en in vele lezingen heeft hu ande- HAARLEM, 3 aug. Vanavond, aanvang kwart voor zeven, zal op het terrein van het Noordersportpark het eerste elftal van de Voetbalvereniging E.D.O. uitkomen tegen een team van de bekende Joegoslavische Voetbalver eniging „Lokomotiva" uit Zagreb. De resultaten die deze club bereikte in wedstrijden tegen een groot aantal bui tenlandse en ook Nederlandse vereni gingen, wijzen erop dat de bezoekers vanavond een zeer spectaculaire en te vens bijzonder hoogstaande wedstrijd te zien zullen krijgen. In het team dat op de toernee door Nederland uitkomt spelen onder meer de vermaarde „Bato" Dvorrïtc, die als midvoor 48 maal in het nationale team heeft gespeeld en een van de uitblin kers was bij de laatste wereldkam pioenschappen. Andere internationals, die in dit elftal uitkomen zijn de aan voerder en linksback Ozegovic en de doelman Macak. HAARLEM, 3 aug. Een station car, bestuurd door een 18-jarige bak ker uit Haarlem, is gisteravond om streeks kwart over tien op de Delft laan ter hoogte van de Heussensstraat enkele malen over de kop geslagen en in tegenovergestelde richting op de rij baan terecht gekomen. De bakker wil de een personenauto passeren en kwam daarbij zo ver op de linker rijhelft, dat hij tegen de verkeersgeleider aankwam. De bakker kwam met de schrik vrij Twee mede-inzittenden in de station car, een 16-jarige scholier en een 19- rige monteur werden licht gewond en zqn naar het Grote Gasthuis overge bracht. De auto werd zwaar beschadigd en moest worden weggesleept. De poli tie roept getuigen van dit ongeval op zich met haar in verbinding te stellen. BLOEMENDAAL, 2 aug. Dezer dagen is een begin gemaakt met het opbreken van de weg en een trottoir van de Noorder Stationsweg tussen de Van Wickevoort Crommelinlaan en de Van Valkenburghlaan in Bloemendaal. In het midden van de weg zal een een nieuwe riolering worden aange bracht door de dienst van Publieke Werken. Deze riool vervangt de oude noordelijk van de weg gelegen riole ring. Tevens zal een nieuwe gasleiding worden aangelegd. Deze wordt niet meer, zoals nu het geval is, onder de weg, maar onder het trottoir aan de noordzijde van de Noorder Stationsweg gelegd. Het maken van de fundering en het aanbrengen van een nieuwe asfalt- laag zijn gegund aan Van Vemde en Te Beest, een aannemingsbedrijf in Heem stede. Als alles meeloopt zal de Noor der Stationsweg omstreeks eind augus tus of begin september weer voor het verkeer kunnen worden opengesteld. (Advertentie) aluminium jaloezieën De beste service bij Ged. Oude Gracht 108 - 110 - Haarlem Telefoon 17165 ZANDVOORT, 3 aug. In Zand voort zijn thans wieldoppen van volkswagens een gewild artikel. In de afgelopen we ken zijn er al heel wat gestolen en als gevolg daarvan heeft de Zandvoortse politie een aparte surveillance inge steld om aan deze diefstallen snel en afdoend paal en perk te stellen. Tij dens een naehteontrole werden twee Duitsers op heterdaad betrapt toen zij van een volkswagen de wieldoppen er af haalden. Zij werden gearresteerd en voor de officier van justitie in Haar lem geleid. Verder heeft de Zandvoortse politie een jongeman uit Heemstede aange houden, die met een gestolen auto naar de badplaats was gereden. De wagen bleek afkomstig uit Heemstede De jongeman is ter beschikking van de Heemsteedse recherche gesteld. Twee Duitse jongelui, die illegaal in Zand- voort kampeerden, werden aangehou den wegens overtreding van de wapen wet. Zij waren in het bezit van een dolkmes en een alarmpistool. ren kunnen laten profiteren van zijn deskundigheid. Hij behandelde de vele problemen, vooral die betreffende de godsdienstige opvoeding, met een inne mende openhartigheid en vrijmoedig heid. Rector De Bot was ook een der dy namische figuren, die hebben meege werkt aan de totstandkoming van de katholieke Vormschool voor Kleuter leidsters te Haarlem. Voorts noemen wfl zjjn bemoeienis met de Katholieke Gezinszorg en het Katholiek Bureau voor Levens- en Gezinsmoeilijkheden. Hij gaat dus nu Haarlem verlaten en volgt pastoor A. Kat in Koog aan de Zaan op. Zoals men elders kan le zen, wordt nu als rector aan het St.- Jacobs Godshuis verbonden mgr. H. J. van Deursen, proost van het Kathe draal Kapittel, die tot nu toe sedert 1945 president van het Theologicum is geweest. HEEMSTEDE, 3 aug. Op 68-jarige leeftijd is overleden de heer Nico Roo- zen Jacobszoon uit Heemstede, die In de kringen van bloembollenkwekers bekend stond als „lange Klaas". De heer Roozen gold als een van de be kwaamste hyacintenkwekers In den lande. Zijn adviezen werden graag in gewonnen en zijn stem was gezagheb bend in de bloembollenwereld. De heer Roozen is vele jaren lid-kwe ker geweest van het Scheidsgerecht voor de Bloembollenhandel. Hij bleek over een speciale juridische knobbel te beschikken, want zelfs de juristen in het Scheidsgerecht stonden verbaasd over zijn inzicht. Namens de katholie ke ondernemers in het bollenbedrijf en namens Bloembollencultuur had de heer Roozen zitting in de Commissie van Bijstand van het Productschap voor Siergewassen, terwijl hij lid was van het bestuur van de vereniging „De Hyacinth". Bovendien is hjj herhaalde lijk lid geweest van de Commissie voor de Nomenclatuur en de Bioemenkeurin- gen en tot op het ogenblik van zijn over lijden was hij lid van de subcommis sie-tulpen. Velen zullen in de heer Roozen een vriendelijk, wijs en waardevol vriend verliezen, die bovendien bijzonder pret tig in de omgang was. In 1959 werd hü ongetwijfeld met instemming van allen die hem van nabij hebben meege maakt benoemd tot erelid van de Kon. Alg. Vereniging voor Bloembollencul tuur. ZANDVOORT, 2 aug. De bedrijvig heid in Zandvoort is zü het dit jaar wat moeizaam op haar hoogtepunt gekomen. Dat is te merken aan de gro te drukte op de toegangswegen en het vertier tot in de late avond in de dorpsstraten. De strandexploitanten hebben alleen maar oog voor hun be drijf, dat zodra de zon maar wil door breken op volle toeren gaat draaien. Zo verschilt het seizoen 1960 ogen schijnlijk weinig van dat van vorige jaren. Er is echter één verschil: men mist de zogenaamde „Halbstarken", de Duit se jongelui die verleden jaar op hun Mopeds de badplaats onveilig maakten en van wie de Zandvoortse politie er toen meer dan dertig over de grens heeft gezet. Meri voerde toen te Zand voort de maatregel in om in de natio naliteitspapieren van de Duitsers, die met de politie in aanraking kwamen, een rood stempel te plaatsen. Een waar schuwing dus voor het grenspersoneel als deze lieden zich weer kwamen mel den. De waarnemend korpschef van po litie, Inspecteur P. Douma, had geen gegevens welke zouden kunnen leiden tot de conclusie dat het rode stempel deze uitwerking heeft gehad. De heer Douma had echter de stellige indruk, dat aan de grens strenger wordt gese lecteerd en dat jongelieden, die met weinig of geen geld ons land willen bin nenkomen, worden teruggewezen. Zeker, ook thans moet de Zandvoortse politie wel eens een paar jonge Duit sers in de kraag vatten, die op heter daad worden betrapt op baldadigheid of diefstal van levensmiddelen, maar dit is ook met anderen het geval. De situa tie in dit opzicht is dit jaar dan ook gunstig te noemen. Dit bevestigde ons ook de heer van Arkel, de kampleider van „Sandevoer- de", Zandvoorts grootste kampeerter rein. Alleen al op het jongenskamp staan driehonderd kampeertenten. Het gaat er daar allemaal ordelijk aan toe. Uiteraard moet men de jongelui voort durend in het oog houden en zo nodig met straffe hand optreden. Het peil der kampeerders is beter dan het vorig jaar. Onrustige elementen worden meerma len door mede-kampeerders gecorri geerd. Een verbetering is ook, dat bromfietsen en motoren bjj de ingang van het kampeerterrein moeten worden geparkeerd. SANTPOORT, 3 aug. Vrolijk wap peren de vlaggen in Santpoort. De feestweek is begonnen. Velen zullen bij het lezen van deze mededeling geen trillende beweging van opwinding voe len. In meerdere huisgezinnen zal er geen driewerf hoera opstijgen. In Sant poort daarentegen verkeert een ieder in opgetogen en feestelijke stemming. Traditiegetrouw organiseert de plaat selijke harddraverij vereniging „Sant poort en Omstreken" haar feestweek rondom de jaarlijkse kortebaandraverij. Was het echter vroeger een draverij met daarom heen onvermijdelijke fes tiviteiten, nu is het de jaarlijkse feest week, met nog steeds als een der hoog tepunten de draverij. Het snelverkeer, de schrikbarende groei van Haarlem en de enorme ontwikkeling op velerlei gebied, hebben het de organisatoren steeds moeilijker gemaakt het eigen dorpse karakter van de feestweek te handhaven. Maar de traditie zet zich immer voort en meer dan een enkele duimbreedte (de verplaatsing van het feestterrein verder van de grote weg) geeft men niet toe. Heel Santpoort leeft een week lang in een feestroes. „Een hele week konin ginnedag", zo drukte een pientere peu ter van acht het uit. Wie zou geloven in een verminderde belangstelling en gisteren op de eerste dag de schare toeschouwers had geteld, was spoedig van dit waanidee genezen. Er was buitengewoon veel volk op de been. Gisteren werden dus de ringrü- derjjen gehouden, een typisch on-steeds vermaak. Strijdtoneel was de Hoofd straat, die door talloze vlaggetjes een kleurvol aanzien had gekregen, 's Ochtends werd de jeugd de kans ge boden haar kunnen te tonen in het ring steken op de fiets. Er waren zoveel deelnemers, dat het tijdschema ruim werd overschreden. De pret was er niet minder om en geen mens heeft de ver zuchting geslaakt, dat het te lang duur de, zulk een spanning heerste er bjj de deelnemers en de vele familieleden en kennissen op de stoep. Toen de fietsers hun laatste ringetje gestoken hadden, was de beurt aan de ruiters op het „losse" paard. De span ning en de hilariteit werden zo moge lijk nóg groter. Ware chevaliers met grote hoeden joegen in volle galop over de klinkers, met de linkerhand hun ros mennend en met het zwaard in de rechterhand trachtend de ring van de schaats te steken. Des middags bereikte het feest een hoogtepunt in de rjjderijen voor paren met paard en tilbury. Nu konden ook de gezinshoofden met hun gaden de han den uit de mouwen steken, wat voor de kinderen aanleiding gaf tot grote scha ter- en joelpartjjen. De tilbury's en paarden waren versierd met bloemen, vlaggetjes of serpentines en het ge heel bood een bont schouwspel. Na afloop trokken alle deelnemers naar „De Weyman", waar onder een gezellig geroezemoes en spontane juich kreten de prijzen (klinkklare munt of luxe geschenken) werden uitgereikt. De uitslagen van de verschillende on derdelen luidden: Dames op de fiets: 1. Tineke Mein; 2. Yvonne Maarschalk; 3. Alie Stolk; 4. Elly Veenboer. Heen op de fiets: 1. Ab Böhm; 2. Henri Njjssen; 3. Peter van Kuyeren; 4. Paul van Kuyeren. Losse paarden: 1. Jan Dijkman; 2. Theo van Veen; 3. André Lemmers; 4. Pieter Heeremans. Paarden met tilbury: Dames: 1. Me vrouw Witteman-Schoorl: 2. Hanny Tim- mers; 3. mej. Koot; 4. mej. Marga Peerdeman. Heren: 1 .Piet Stegemeyer; 2. Wtf- nand van Veen; 3. Piet Lemmers; 4. Fred Handgraaf. Het openingsprogramma van de met spanning verbeide feestweek werd be sloten met een rondgang van de ver sierde tilbury's door het dorp, onder be geleiding van een lustig spelend mu ziekkorps. In de avonduren verplaatsten de feestgangers zich naar het schitte rende lunapark op het terrein aan de Vlugthovenstraat en de Burgemeester Enschedelaan, waar men zich de gan se week kan vermeien in tal van attrac ties. Vanavond wordt er een wielerronde gereden welke niet, zoals aangekondigd staat op aanplakbiljetten, om vijf uur, doch om half zeven start. HAARLEM, 3 aug. De gemeente Haarlem heeft ten behoeve van de mo derne afdeling van het Frans Halsmu seum het aquarel „Bloemen in kristal" van Kees Verwey gekocht. Het aquarel is thans te zien op de tentoonstelling ter ere van Kees Verwey in de Vishal. Verder heeft de gemeente van de on langs tachtig jaar geworden kunstschil der W. K. Rees diens schilderij „Bloe men voor Matisse" aangekocht. Dit schilderij zal worden geëxposeerd op de zomertentoonstelling 1960, welke in de zalen van het museum „Het Huis van Looy" wordt gehouden en zaterdag wordt geopend. HAARLEM, 3 aug. Op het Staten Bolwerk ter hoogte van de Noorder- brug is gistermiddag tegen zes uur een personenauto, bestuurd door een 42-ja- rige vertegenwoordiger uit Haarlem, in botsing gekomen met een wielrijder. De wielrijder, een 64-jarige loodgieter, dië geen voorrang gaf, kwam te vallen en is met een hersenschudding en een hoofdwond in het Sint Joannes de Deo- ziekenhuis opgenomen. HAARLEM, 3 aug. Het detache ment van het politiekorps van Haar lem, dat vorige week heeft deelgeno men aan de Vierdaagse van Nijmegen, is zonder een enkele uitvaller in Haar lem teruggekeerd. Op het bureau aan de Smedestraat zijn de deelnemers ont vangen door vertegenwoordigers van het korps en van de politiesportvereni- ging. HAARLEM, 2 aug. De telling van het recreatieverkeer naar de kust, die oorspronkelijk eerst op 10 juli en la ter op 17 juli wal vastgesteld maar die door het slechte weer niet kon doorgaan, is nu vastgesteld op zondag 7 augustus. Op 130 toegangswegen langs de Noordzeekust komen dan 850 en quêteurs in actie. In Bloemendaal zijn 26 personen betrokken bjj de telling op de Zeeweg en vier afgangen naar het strand. De telling wordt gehouden van acht uur des morgens tot acht uur des avonds, In samenwerking met de ge meentebesturen, de Provinciale Water staten, de Rijksdienst voor het Natio nale plan en het C.B.S. (Advertentie) Advertentie schaal planten of een bruids- bouquet. Het is ware bloem- sierkunst bij Binnenweg 18 - Heemstede Tel. 3-80-80 DONDERDAG 4 AUGUSTUS Speeltuin Kindervreugd Godfried van Bouillonstr. 2 uur ruilbeurs; Leonarduszaal Westergracht 10 uur, filmvoorstelling; gebouw Haarlem- Zuid-West, Kamerl. Onnesstr. 2 uur, filmvoorstelling; gebouw Haarlem- Zuid-West, Kamerl. Onnesstr.., 4 uur, filmvoorstelling. Voetbaldag van het Haarlems speeltuinverbond voor de afdelingen Buitenrust, Frans Hals, Klarenhof, Nieuw Leven en V.Z.O.D., aanvang 10 uur, E.D.O.-terrein. Voor alle afdelingen van het Haar lems speeltuinverbond excursie naar Schiphol. Aanvang 10 uur. Voor alle speeltuinen van de Haar lemse Katholieke vereniging voor het Gezin feestelijke voorstelling in het Openluchttheater te Bloemen daal. Aanvang 1 uur. (Kaarten verkijgbaar op alle speeltuinen en speelpleinen-. 4(4 Ned 1958 4li Ned. 1960 1 4'iNed 1960 IJ V.'t Ned 1959 Ned 1953 Staffel 194* 3li Ned 1958 314 Ned 1948 314 Ned 1950 314 Ned 1954 314 Ned 1955 n 8 N G Won bouwl 6 Ned Handel Mil Cert Amsterdam Rubber H V A 5enembah-Mt1 A.K U Berke) Patent Calve-Delft Cert Del) Mil Fokket v. Gelder Hoogovens Müller Co. Philips Gem.bez Unilever Bllllton 2e Kon Petroleum 50 Holl Amerika Llln K.L.M. Kon Ned Stoomb Mi K.P.M. Ned Stoom v Mij Ommeren Ned Scheepvaart Unie Hentespaarbrleven '57 Rentespaarbrleven '58 21b Amsterdam '56 2'/i Amsterdam '56 214 R'dam '57 Atb Heiin kl obl Vorig opening Slot 3/8 101 101 lOOii 99 94H 93T'8 93% 83 88 U 89 91Va llO'/z 2993,4 104 108 Va 156'i 5353,4 534H 325 860 190 189.30 440 311 788 778 43434 1250 1234 897 J 885i£ 478 135 134.30 139 106 182 181 132'. 163 269 1421- 142 79 88 99*4 122 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp General Electric Genera] Motors Kennecott Coppei KXJd. Montgomery Ward Radio Corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand Oil N.Y. tidewater U.S. Steel Stemming; 1/8 49(4 44 H 42(4 85 44 K 76% 27-K 40% 59 (4 60(5 35% 2/8 48(4 81% 43(4 75% 27%b 39(4 59 59% 35% 33 19% 44% 41 18(4 80%e nauw. prijshoudend 32(4 19(1 443,1 40% 18(4 82(4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 5