Vrouw op huwelijksreis bij autobotsing gedood Tsjombe kondigt UITSTEL komst Y.N.-troepen aan Témoignage Chretien geheel in beslag genomen L'Expresstreft soortgelijk lot alleen in Algerije N.S. weigeren medewerking aan WALLETJESFILM SCHRAVENDIJK Koninklijke Oma 60 jaar Toeslagen worden opgetrokken Het weer. Aanrijding te De Bilt kost twee personen het leven T r ambestuur der in Wenen onder invloed NA GESPREK MET Dr. BUNCHE Autoval Hammarskjöld heeft bevel tot binnentrekken nog niet ingetrokken Rome wenst de verkeersovertreders een... aangenaam verblijf Recordvlucht van X-15: 3.450 km Geen fooien bij de kapper Bemiddelingspoging Italiaanse gezant mocht niet baten C.A.O. in de havens Voorziening om gestelde gemiddelde te bereiken ieë MORRIS "(mforeijou ênif! Suède dames- en herenjasjes Zeven doden bij verkeersongelukken Veranderlijke bewolking Aan zee TUINPARASOLS VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1960 84ste JAARGANG No. 30588 Congo wijst Belgische ambassadeur uit (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, 5 augustus Gister morgen heeft de Franse minister van binnenlandse zaken voor de eerste maal de gehele oplage van het weekblad Témoignage Chré- tien in beslag doen nemen. De voor Algerije bestemde exempla ren van andere oplagen van ge noemd weekblad zijn in de afge lopen jaren reeds bfj herhaling in beslag genomen. Olympische vriendelijkheid J. J. VAN KOOTEN Per 1 oktober AMSTERDAM, 4 aug. Bjj het af sluiten van de collectieve arbeidsover eenkomsten voor de havens van Amster dam ;n Rotterdam in december was tussen de beide scheepvaartverenigin gen en de drie contracterende werkne mersorganisaties overeenstemming be reikt over het toepassen van een rege ling van tariefdervingstoeslag, hangen de het onderzoek naar de mogelijkhe den van tariefbeloning en werkklassifi- catie in de havens. Deze regeling werd vastgesteld in een beschikking van net college van rijksbemiddelaars van 14 januari, waarbij deze toeslag op jaar basis gemiddeld ten hoogste 6 pet zou bedragen. In de loop van het jaar zou dan nader worden bezien in hoeverre de op basis van de getroffen betalings regeling voor deze toeslag uitgekeerde bedragen in overeenstemming zouden zjjn met het percentage van de loonsom, dan wel een correctie zouden behoeven. Uit het overleg dat tussen partijen sedertdien is gevoerd over de tariefbe loning is thans gebleken, dat de uitge keerde toeslagen zijn achtergebleven bij dit percentage. In verband hierme de zijn partijen thans overeen gekomen op dit tijdstip voor 1960 een voorzie ning te treffen, zodat over het lopende jaar binnen het kader van de beschik king het gestelde gemiddelde zal wor den bereikt, aldus een communiqué van de Scheepvaartverenigingen Noord en zuid. (Advertentie) BARtËüÖrÏsStc" HAARLEM TEL 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL. 223596 Verwachting tot zaterdagavond (op gemaakt te 11.15 uur): Veranderlijke bewolking en enkele verspreid voorkomende buien. Zwak ke tot matige noordoostelijke wind. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets lagere. Zon 5.09-20.22. Maan: 19.45-4.17. Ook morgen rustig en vrij zonnig strandweer met een zvyakke noord oosten wind Temperatuur in de middag ruim twintig graden zeewater achttien graden. Vooruitzichten: ook tijdens weekend goed strandweer verwacht maar nog niet belangrijk warmer. Station Weer Den HeJOei Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Tv ente Eindhoven Zd.-Llmburt Stockholm Oslo Kopenhagen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux licht bew. half bew. onbewolkt zwaar bew. onbewolkt mist mist mist zwaar bew. zwaar bew. regen onbewolkt onbewolkt licht bew. half bew. licht bew. regenbui max min neersi temp temp algei gisteren 24 uui 19 15 Omm 22 13 0 22 14 0 19 10 3 22 12 0 20 10 0 23 10 0,1 23 11 0 18 12 0 13 0 21 14 0.1 21 11 0 22 12 0 23 11 0 22 12 0 25 12 0 27 16 31 AMSTERDAM, 5 aug. De berich ten over dodelijke verkeersongevallen bereiken ons in de eerste week van de ze maand in snelle opeenvolging. Dit is te meer beangstigend indien men het droevige feit voor ogen houdt, dat in de vakantiemaand augustus van vorig jaar het geregistreerde aantal dodelijke ongeluken op de weg het gemiddelde van alle overige maanden van dat jaar overtrof. In het afgelopen etmaal ge beurden verkeersongelukken met tra gisch gevolg op de weg Roermond- Maastricht, bij de Bilt, bü Lochem en tussen Hamburg en Bremen, waar twee Nederlandse auto's met elkaar in botsing kwamen. Vüf doden zijn door de ze ongelukken te betreuren. Bijzonder tragisch eindigde gisteren de huwelijksreis van de 22-jarige ban ketbakker B. van der Weijden uit Apeldoorn en diens echtgenote, toen op de drukke rijksweg Roermond-Maas tricht de auto waarin het jonge paar op weg was naar het zuiden, in botsing kwam met een tegenligger. Bij deze botsing werd de 22-jarige vrouw op slag gedocd. De man werd met een hoofdwonde en inwendige kneuzingen in het ziekenhuis te Sittard opgenomen en later overgebracht naar Apeldoorn, al dus bericht onze Limburgse redacteur. Bü een botsing tussen een DAF-wa- gen en een vrachtauto met aanhang wagen op rüksweg 25 bij de Bunnikse weg onder de gemeente De Bilt werden gistermiddag twee personen gedood. De bestuurder van de DAF-auto, de 75- jarige L. K. Arkema overleed tüdens het transport naar het ziekenhuis aan zün verwondingen. Een van de inzitten den, de 70-jarige heer J. de Jong, werd op slag gedood. Diens echtgenote liep een schouderfractuur en verwondingen aan beide armen op. Zij werd naar een ziekenhuis vervoerd. De DAF-wagen werd totaal vernield. De bestuurder had de rüksweg willen oversteken, toen zün wagen gegrepen werd door een vracht auto, bestuurd door C.A.D. uit Rotter dam. In brandende auto omgekomen Gistermiddag zijn voorts bü Dibber- sen op de autobaan tussen Hamburg en Bremen twee Nederlandse auto's met elkaar in botsing gekomen en in brand gevlogen. Daarbü is een Engels meisje in de vlammen omgekomen. Twee Engelsen en vier Nederlanders zün gewond opgenomen in het zieken huis te Buchholz. De naam van de bjj het ongeluk be trokken familie, afkomstig uit Nieuw Weerdinge is Van Opheusden. De man is veertig jaar en de vrouw 38. Bü hen zaten in de auto de kinderen Hendrik (8 jaar) en Johannes (6 jaar) van Op heusden. Alle leden van het gezin zjjn zwaar gewond. Zwaar gewond in het Advertentie Grote Houtstraat 51 SUNNY-SEAT STOELEN 58.—, 65 KAMPEERSTOELTJES 9.90 VERCHROOMDE VOUWSTOELEN 68.50 ziekenhuis te Buchholz zijn ook opgeno men het Engelse echtpaar Lloyd uit Londen (resp. 49 en 48 jaar). De veer tienjarige dochter van dit echtpaar is om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde, doordat van een in Rotterdam gehuurde auto een band sprong. De wagen vloog de baan voor de tegenovergestelde rijrichting op en kwam daar in botsing met een klei ne personenauto van de familie uit Nieuw Weerdinge. Na de botsing vlo gen de auto's in brand. Twee postbeamb ten, die het eers'. op de plaats van het ongeluk waren, hebben de inzittenden uit de brandende wrakken bevrijd. Jongen onder auto Gistermiddag is de twaalfjarige Vol- kert Brandsma uit Dalfsen door een auto aangereden en nagenoeg op slag gedood. Dit ongeluk gebeurde in de buurtschap Zwiep bij Lochem. De jon gen kampeerde daar met een ploeg jon gens en meisjes. Kort nadat een groep jongens per fiets het kamp had verlaten voor een rit naderde op de weg Lochem-Barchem een bestelauto. De groepsleider floot en de jongens gingen, zoals tevoren was af gesproken, helemaal rechts rijden. Daar bij haakten twee hunner met de sturen in elkaar. Het gevolg was dat Volkert Brandsma tegen de juist passerende auto viel, bestuurd door een aannemer uit Eibergen. De andere jongen kwam in de berm van de weg terecht en liep Vanmorgen tegen zeven uur is de tienjarige Hennie van Zwieten, die per rijv 'el op de weg was naar de kerk, te Mü'drecht aangereden door een zwa re vrachtauto met aanhangwagen. Het kind werd zo ernstig gewond, dat het tüdens het overbrengen naar het zie kenhuis is overleden. De 52-jarige kruidenier de heer A. Verkaik, voor wiens winkel de aanrü- ding gebeurde, liep naar buiten en over leed ter plaatse tengevolge van de he vige schrik. WENEN, 5 aug. (U.P.I.) Een ge rechtelijke lijkschouwing op het lichaam van de bestuurder van een van de trams in Wenen, die bij het ongeluk van j.l. dinsdag betrokken was, heeft uitgewe zen, dat het alcoholpercentage in het bloed van de man 2.6 promille bedroeg. Dit ontstaat bijvoorbeeld na de consump tie van anderhalve liter wijn. Ofschoon de chefs van de overle dene hem hadden beschreven als „een van onze beste mensen", hadden de autoriteiten die een onderzoek instellen naar de oorzaak van het ongeluk, gis teren deze lijkschouwing bevolen. Ver schillende gewonden beweren bij de be stuurder te hebben geklaagd over de slecht werkende remmen. De man zou hierop hebben gereageerd met de woor den „wat kan ik daar aandoen?", „de remmen weigeren nou eenmaal", Amb tenaren van het vervoersbedrijf hebben gezegd het „onbegrijpelijk" te vinden dat de bestuurder is doorgereden nadat hij op het defect was geattendeerd. BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 14348C Bijkantoor Beverwijk: Zeestraat 50, telet 4790 Bijkantoor en Red I3muiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W Boerrigter en Mr. W. A M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W Sever». NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimete»- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor edvertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging *a 5.30 uM avonds tel. 21544. De X-15 wordt losgelaten en vliegt op eigen kracht met een verbijsterende snel heid (bovenste foto). Op de onderste foto van links naar rechts de piloten Joseph Walker, die het snelheidsrecord verbeterde, kapitein Robert White en Scott Crossfield. Naar aanleiding van een voorval, dat zich in Zaandam heeft voorge daan, kan men de niet onbelangrijke vraag stellen, of het geoorloofd is het wegverkeer te waarschuwen voor de aanwezigheid van een politionele autoval. Een vader had drie kinderen op een bepaalde afstand langs de weg geplaatst met borden, waarop het ge motoriseerde verkeer attent werd ge maakt, dat het een maximumsnel heidscontrole naderde. De politie meent, dat de man uit rancune handel de, omdat hij zelf eens bekeurd werd wegens het overschrijden van de 50 K.M.-snelheid en verweet hem, dat hij de politie in de uitoefening van haar taak belemmerde, een daad, waarop een maxim.umstraf van drie maanden staat. De vader kreeg een procesverbaal maar wij betwijfelen of de officier van justitie tot vervolging zal overgaan. Immers afgezien van de motieven, die de vader heeft gehad voor zijn handelwijze, heeft de man in feite niets anders gedaan dan ge waarschuwd, dat er controle gehou den werd. De controle van de politie werd daardoor geenszins belemmerd, alleen op dat moment en daar ter plaatse min of meer overbodig, door dat het gemotoriseerde wegverkeer zich na deze waarschuwing voorbeel dig aan de voorgeschreven maxi mumsnelheid bleek te houden. Dit werd door de controlerende politie beambten vastgesteld. Men kan dus zeggen, dat de man de politie bij de zorg voor het naleven van het verkeersvoorschrift aardig en effectief heeft geholpen, al heeft hij dan misschien het pleizier van een enkele politieman, die tuk is op het op de bon slingeren van een ver- keersovertreder, bedorven. In ieder geval heeft hij de verkeersveiligheid ter plaatse een dienst bewezen. De borden, die de maximumsnel heid bij het binnenkomen van be bouwde kommen aangeven, zijn óók waarschuwingen pi iedere motor voertuigbestuurder weet na het pas seren, dat hij door de politie gecon troleerd kan worden, zelfs door agen ten in burger, die zich min of meer verdekt opstellen. ELISABETHSTAD, 5 augustus (Reu ter) Premier Tsjombe van de naar onafhankelpkheid strevende Congolese provincie Katang? heeft gisteravond na een onderhoud met dr. Bunche in een persconferentie medegedeeld, dat de komst van VN-troepen naar Katan ga op zaterdag a.s. is uitgesteld. Naar aanleiding van deze verklaring heeft een woordvoerder van dr. Bunche in antwoord op vragen van corresponden ten echter gezegd, dat dr. Bunche zich heeft beperkt tot de toezegging dat hij een volledig verslag van zijn bespre kingen van gisteren aan secretaris-ge neraal Hammarskjöld zou uitbrengen. „Hij heeft nadrukkelijk verklaard, dat hij geen enkele beslissing kon nemen", aldus de woordvoerder van dr. Bunche. In kringen die in nauw contact staan met secretaris-generaal Ham marskjöld is vernomen dat de beve len voor vertrek op zaterdag niet officieel zijn ingetrokken. De be voegdheden van de plaatsvervangen de secretaris-generaal dr. Bunche zijn van dien aard dat hij overleg met Hammarskjöld moet plegen al vorens een belangrijk besluit te ne men over troepenbewegingen, zo is verklaard. Onder het felle licht van schijnwer pers verklaarde premier Tsjombe, ty- Persconferentie, dat dr. Bun- secret»?18 raPP°rt zal uitbrengen aan diel»S'generaal Hammarskjöld Katanta +hlnvacht w°rdt de kwestie- heMsrfad «1 °Pnieuw aan de Veilig heidsraad zal voorleggen Volgens Tsjombe verwacht dr. Bunche van- loaagJfntW00rd °E zijn opport te zul len ontvangen. Tsjombe verklaarde, dat dr. Bunche heeft toegegeven dat In Katanga absolute rust heerst. Er zal een nieuwe ontmoeting tussen hem zelf en dr. Bunche plaatshebben, zo dra het antwoord van Hammarskjöld zal zijn ontvangen. Premier Tsjombe zei dr. Bunche te hebben gewezen op (je zware verant woordelijkheid van de Verenigde Na ties bij het ondernemen van militaire operaties tegen de bevolking van Ka- tanga. Tsjombe zei verder te hebben gevraagd om Katanga's eis tot onaf- vSni'^«hheid voor te leggen aan de veiligheidsraad. Dr. Bunche heeft de Verzekering gegeven, aldus Tsjombe verder, dat geen troepen naar Katan ga zullen worden gezonden alvorens Hammarskjöld op dit verzoek heeft geantwoord. Het onderhoud tussen premier Tsjom- he en dr Bunche in de ambtswoning van de premier heeft twee uren ge duurd Na afloop verliet dr. Bunche de bijeenkomst zonder een woord te spreken tot de buiten verzamelde cor respondenten. Premier Tsjombe verklaarde tegen over de journalisten, dat dr. Bunche aan secretaris-generaal Hammarskjöld zou rapporteren dat in Katanga alles rustig is en dat er daarom voor de Verenigde Naties geen noodzaak be staat om troepen te sturen. Premier Tsjombe merkte op dat de komst van VN-troepen in de provincie zou bete kenen, dat de Verenigde Naties worden gebruikt als een oorlogsinstrument, de vrede zouden verstoren, een conflict in Katanga in de hand zouden werken en zichzelf in diskrediet zouden brengen. Het onderhoud tussen premier Tsjombe en dr. Bunche werd ook bu- gewoond door Katanga's minister van binnenlandse zaken, Moenongo, en ma joor Moeke, de Afrikaanse bevelhebber van het leger van Katanga. Dr. Bun che zal vandaag een ontmoeting heb ben met 150 Afrikaanse stamhoofden ter bespreking van de kwestie yan Ka- tanga's onafhankelijkheid. Later zal hij de lunch gebruiken met premier Tsjombe. De Belgische ambassadeur in Con go, baron Van den Bosch is door de Congolese autoriteiten uitgewezen. HJj moet vóór maandag het land ver- laten zo heeft een Congolese woord voerder bekendgemaakt. Tijdens een persconferentie verklaar de de Congolese minister van voorlicn- ting Kasjamoera, dat de uitwijzing van de Belgische ambassadeur het rechtstreeks gevolg is van het ver breken van de diplomatieke betrekkin gen met België. Een vraag of het ver breken van de diplomatieke betrekkin gen betekent, dat de Congolese rege ring Belgische financiële en technische hulp van de hand wijst, antwoordde de minister bevestigend. Hij voegde hier aan toe, dat de levensmiddelen die volgens de Belgische ambassadeur door België naar Congo waren gezon den, in feite giften van andere landen en vooral van Afrikaanse landen wa ren, die door Belgische schepen wer den aangevoerd. Het besluit tot uitwijzing van ambas sadeur Van den Bosch is mede geba seerd op diens politieke activiteit, al dus de minister verder, met name verklaringen en toespraken over Ka- tanga en zün pleidooien voor een fe deralistische oplossing. Als motief van de straffe maatregel van gisteren is opgegeven de publikatie van een artikel over het geval Jean le Meui. Jean le Meur, zo weet men uit reeds vroeger gedane publikaties in het maandblad Esprit en in Le Monde, is een katholieke Bretonse leraar, die, als reserve-officier onder dienst geroepen in Algerije, eerst gevraagd had om van thimf 9 nun De Romeinse verkeerspolitie heeft in het Frans, Duits, EnaeU en'Snaans'formulieren laten drukken, die zullen worden uitgereikt aan hüFtlin de dagen van de Olympische Spelen, betrapt worden bij buitenlanders die, m de auy dg volgende tefcst verkeersovertredingen. wegenverkeersregelement overtreden. Het ge meente bestuur van Rome is ^vanovarM da^u deze fout niet met opzet hebt begaan en wenst u een aangenaam verblyt m Kome. zün commando ontheven te worden en vervolgens geweigerd had zekere beve len uit te voeren. Omdat hu, zoals hp had doen weten, „niet een tegenstander wilde bevechten wiens zaak hem recht vaardig leek en hü tegen hem geen oorlogsmethodes wilde aanwenden, die hjj onterend vond". Jean le Meur gaf zich volkomen re kenschap, hoezeer zijn houding „uitzon derlijk, zelfs aanstootgevend was", zij betekende evenwel geen principiële dienstweigering maar slechts het afwij zen van een bepaald soort oorlogvoe. ring. Jean le Meur werd vorig jaar ju ni tot twee jaar gevangenisstraf ver oordeeld, die hij momenteel nog uitzit. De directie van Témoignage Chré- tien heeft tegen de inbeslagname protest aangetekend en aangekondigd, dat het weekblad zaterdagochtend met een herzien nummer zal uitkomen. De autoriteiten in Algiers hebben inmiddels opnieuw 'de voor Algerije bestemde oplage van het weekblad „TE oress" in beslag genomen. Aan leiding hiervoor is een artikel van de hoofdredacteur Servan-Schreiber, die schrijft dat de oorlog in Algerüe „zijn loop heeft hervonden". „Op de binnenplaatsen van de gevan genissen van Oran, Algiers, Parijs en Lyon werken de guillotines weer, en Al gerijnse patriotten sterven weer na pro cessen die de Franse rechtspraak geen eer aandoen". Evenals de zomer van 1957 de basis vormde voor de coup van de 13de mei zal de zomer van 1960, die de incom petentie van het nieuwe regime aan het licht heef* gebracht en heeft aange toond dat het in het moeras van de oorlog is terechtgekomen, worden ge volgd door een gebeurtenis van dezelf de orde van grootte, aldus ,,1'Express" CANBERRA, 5 aug. (U.P.I.) De Australische premier Robert Mennes heeft vandaag in Canberra verklaard „er zeker van te zün". dat Nederland geen agressieve bedoelingen heeft met het zenden van oorlogsschepen naar westelijk Nieuw-Guinea. „Er is geen re den voor de Nederlanders om provoce rend op te treden en ik ben er zeker van dat hun schepen in het gebied van Nieuw-Guinea niet de Indonesische wa teren zullen binnendringen", aldus Men zies. Advertentie HOUTPLEIN 18-20 - TEL. 16615-12000 EDWARDS, 5 aug. (Reuter) De Amerikaanse invlieger Joe Walker heeft gisteren met een Amerikaans ra ketvliegtuig van het type X-15 een snel heid van 3.450 km per uur gehaald. Hü vestigde dit record voor bemande vlieg tuigen boven de luchtbasis Edwards in Californië. Het vorigè snelheidsrecord stond op naam van kapitein Molburn Apt., die op 27 september met een X-2 3.350 km per uur vloog. Kort daarna kwam hij echter om het leven, doordat hü de macht over zijn toestel verloor dat daarop neerstortte. De X-15 was onder de vleugel van een bommenwerper van het type B-52 tot een hoogte van 13.700 meter gebracht. Vandaar steeg het toestel op eigen kracht in vier minuten tijd tot 23.775 meter, waarbij het snelheidsrecord werd verbeterd. Daarna zweefde de X-15 met een snelheid van 320 km terug naar de basis. Het was de vier de maal dat Walker in een X-15 vloog. Het record voor gewone straalvlieg tuigen werd in december j.l. door een D-r van de Convair-fabrieken op 2.440 km per uur gebracht. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 5 aug. In de nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst voor het kappersbedrijf, waarover het colle ge van rijksbemiddelaars nog moet be slissen, is een bepaling opgenomen waarin het de kappersbedienden voor taan op straffe van ontslag verboden zal zijn fooien aan te nemen. Geeft een klant desondanks een extraatje dan zal1' dit in de kassa van de patroon terecht moeten komen. Zoals gemeld zijn in de nieuwe c.a.o. de lonen aanzienlijk op getrokken omdat men van het fooien stelsel afwil. De looncommissie van de stichting van de arbeid heeft over de nieuwe c.a.o. al een gunstig advies op gesteld. Omdat de loonsverhoging voor de patroons wellicht gecompenseerd zul len worden met de tariefswijzigingen, die nog met Economische Zaken moe ten worden besproken, zal het nog wel enige tijd duren voor de nieuwe rege ling van kracht wordt. Gedacht wordt aan 1 oktober. De koningin-moeder van Engeland is zestig jaar geworden. Haar drie kleinkin deren kwamen ook op bezoekt prins Charles, prins Andrew en prinses Anna. UTRECHT, 4 aug. De Nederland se Spoorwegen hebben hun medewer king aan de Italiaanse film die regis seur Luciano Emmer over de Amster damse walletjes maakt, ontzegd. In het scenario van de film, die waarschünlük „Het meisje achter het venster" gaat heten, is een scène op genomen die zich zou moeten afspelen op het Centraal Station in Amsterdam, waar een Belgische stoomtrein met een Italiaanse mijnwerker aankomt. De mijnwerker is uit Flenu in het mjjndis- trict de Borinage vertrokken om in Amsterdam contact te zoeken met een der Walletjesfiguren. Voor deze scène had men van de Bel gische spoorwegen de medewerking ge kregen. Het treintje zou namelijk naar Amsterdam stomen en alles reed om daar opnamen te maken. de Nederlandse Spoorwegen er even wel lucht van kregen dat de film voor namelijk zou handelen over de praktij ken op de Amsterdamse walletjes, wei gerden zij een filmvergunning af te geven. Dit heeft nogal wat stof doen opwaaien en de Italiaanse gezant heeft zelfs getracht, bjj het ministerie van Verkeer en Waterstaat te bemiddelen. De spoorwegen waren echter niet te vermurwen, temeer daar men al ja ren de strijd voert tegen de runners die voor het centraal station reizigers naar de walletjes lokken. Men heeft de Belgische spoorwegen te verstaan gegeven, dat men de trein daar beter kon houden, omdat van fil men op het centraal station in Amster dam geen sprake zou zijn.^ De scène is nu opgenomen op het station van Ant werpen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 1