„Arena" bezorgt kinderen van het „Gezin" een kostelijke middag Garage Hardebelt Matig begin bij A-partijen in Brederode-tennistoernooi i White Label" NIJDAM EN PAUL WEER EEN STAPJE VERDER Haarlem— Velsertunnel rechtstreeks Aöeeda voor Haarlem Spannend duel verwacht tus sen Rood en Wit en HCC I Renault Dauphine Garage Den Hout ..TWEE EMMERTJES WATER HALEN" Succes voor Tom Okker in Amersfoort Gemeente ver koopt grond voor LTS Neomist in de kathedraal Peter Post door Baldini verslagen V akantief eest voor de jeugd Een zetel meer voor de K.V.P. VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1960 PAGINA 5 P. G. Boevé directeur avond-L.T.S. Hoofdagentschap: Demonstratie-weekeinde van de Bloemendaalse reddingsbrigade In Parkwijk Zaterdagmiddag intocht pater Savio Haarlemin thuiswedstrijd tegen Hermes-D.V.S. NA AFLOOP EEN Etalages kijken gezellig winkelen. Na afloop even uitrusten en napraten onder het drinken van een verrukkelijk glas échte White Label Scotch Whiskp. Onvergelijkelijk lekker, vooral danCheers Jongen verdronken in Noordwijk J^Ute Lol>d, SCOTCH WHISKY! LAATSTE NIEUWS Films Toneel Muziek Diversen CRICKET Haarlemmer ingesloten Beurs van New York Damesjasje verdwenen Eerste Kamer HAARLEM, 4 augustus Een stra lend zonnetje scheen donderdagmiddag Doven het openluchttheater in Bloe- tnendaal, waar de Haarlemse Katho lieke Vereniging voor het Gezin als - .e?°-e hoogtepunt (na de hengelwed- T~r, yan de vakantie-festiviteiten Bp?elfuinennderen van illle katholieke telde da+Heey I>rogramma voorscho telde dat klonk als een klok. Nu eens in doodse stilte, dan weer volop meeroepend, hebben de kinde ren kunnen genieten van het kostelijke blijspel „Twee emmertjes water ha len'' door het toneelgezelschan Are na". H De plaats van handeling is een dorpspleintje, waar achtereenvolgens schoenmaker Odilius, veldwachter Jo ris, diens lieve dochters Simpelientje en Sandram Iadeia en de rijke mijnheer Alfonsus Dikkedak wonen. Midden op het plein bevindt zich een put, waar de dochters van de veldwachter iedere ochtend (twee emmertjes) water ha- ,en. Rond deze put speelt zich het stuk af. Schoenmaker Odilius is gruwelijk verliefd op Sandramadeia en de gene genheid van mijnheer Dikkedak, die zoveel geld heeft dat hij alles al bezit en wiens telefoon de hele dag door rinkelt, gaat uit naar Simpelientje. Va der Joris is echter pertinent tegen een huwelijk van zijn dochters. Trouwens, ook van hard werken moet hp mets hebben. Telkens legt hp zich ter rus-, te waarbij hij zichzelf inprent, dat hp uitgeslapen moet zijn, als er iets ge beurt. De zesde persoon in het spel is Ho- del de Bodel' een voddenman die grote ^ahopeTuet wordt wel .«K ingewikkeld, want Hodel deBodel laat Odilius en mijnheer Dikkedak van kleren en huis verwisselen, ^odat keeSeiSj8S verlxefd maar uiteindelijk «eerde mannen, maar «rijgt ieder de goede. De toeschouwertjes, van wie som migen hun bloesjes wegens ae nme hadden uitgetrokken en anderen g bukt gingen onder reusachtige zo nehoeden, hebben zich best ver maakt. Op onze vraag; wie ze nu w het leukst vonden, bleken de lul® veldwachter en de rijke mpnheer Dikkedak bij de jongens veelal hei meest in de smaak te zijn gevallen. De meisjes waren vooral verrukt °ver Simpelientje en Sandramadeia. "■Het trouwen vond ik het mooist. Echl pzpen" jurken hadden ze aan", ver gaarde een meisje ons deskundig. De «mderen werden met bussen terug ge dacht naar de speeltuinen, wat voor hen een extra attractie was. „Veel lek- «erder dan lopen", luidde het commen- JUar. Onderweg vielen enkele kleuters ju slaap, zo'n vermoeiende middag hadden zp doorgebracht. Maar die glimlach op hun slapende gezichtjes oonde aan dat het een prachtige mid dag was geweest. „HAARLEM, 5 aug. B. en W. van Haarlem stellen de gemeenteraad voor "c heer P. C. Boevé te benoemen tot h'recteur van de gemeentelijke lagere jachnische avondschool. De heer Boe- v®. die 32 jaar oud is, was reeds als z°danig werkzaam in tijdelijke dienst. Advertentie Verreweg de zuinigste auto in haar klasse!! Brandstofverbruik 1 I. op 17 km. Oliecarter 2% 1. Verversen elke 2500 Wegenbelasting: minimum. Afschrijving gemiddeld f 900.- tot f 1200.- per jaar en vaak nog minder. Zeer weinig reparatie en dan nog goedkoop door praktische constructie eh lage onderdelenprijs, b.v. complete motorrevisie ongeveer f 300.-. Baarbij: veilig, pittig en elegant. Laat U eens geheel vrijblijvend voorlichten door: wagenweg i66—168 telefoon 12138 en 15056 B-Agentschap: Rijksstraatweg 249 ■^.'r-LEFOON 57455 SANTPOORT, 5 augustus Een drietal herensingles vormden gistera vond een bescheiden begin van het Brederode A-toernooi, dat vandaag met tien A-partpen, waarbij vrijwel al le favorieten in het enkel- of dubbel spel binnen het strijdperk zuilen tre den, pas goed op gang komt. Het gaf D. Stradmejjer tegen N. Groot geen moeite om met ruime cijfers te zege vieren (6-0 en 6-1), evenmin had Aat Tervoort moeite met de WOC-er H. v. Buuren (6-0 en 6-2) en kon J. v. d. Hoff iets tegen de hoofdstedeling G. de Jong uürichten (6-0 en 6-1). Vandaag om half zes speelt Tom Ok ker tegen de Duitser C. Mayer, ont moet de titelhouder, de tacticus W. Heyblom, Hans Sikkes en zullen Gerry Npssen en Fred Neelissen de degens kruisen met Wil v. d. Broek en Jan Tervoort. Om half zeven vragen twee herendubbels de aandacht: De Jong en Schreuder duelleren met J. v. d. Hoff en C. Nusink en het Heemstede-duo K. v. d. Horst en H. Borgerding ont moet de Beverwjjkers J. C. Groen en N. Groot. Voor half acht luidt het pro gramma: A. Bannink-A. v. d. Hoff; H. v. Buuren-.F Deibel-G. Koenders-H. v. d. Willigen; Offers-Schmoll-J. Tervoort- R. v. d. Broek; P. Titiheru-L. Verhoef- B. Duin-A. Tervoort. In het C-toemooi, herenenkelspel, be reikten J. v. d. Veer, R. Kammeijer, A. Koster en H. Niggebrugge de kwart- eindstrijden. De 16-jarige Haarlemse jeugdkam pioen Tom Okker heeft zich bij de wed strijden voor de „oudere jeugd", geor ganiseerd door de KNLTB bijzonder onderscheiden. Tom Okker', die nog y°°rA°" ln de strijd om de nationale jeugdtitels door Paul Leistikow ver- slagen werd bleek lering uit dit tref fen getrokken te hebben, want in de kAW'rtt:^in±tr"d Hl?pte hde sterke Amsterdammer. Dit succes van de veel belovende Haarlemmer werd gis teren in de halve-eindstrijd nog over- troffen toen Okker in Amersfoort met I-6, 6-1 en 6-4 de Hagenaar Evert Schneider versloeg, die enige dagen geleden Nederland nog vertegenwoor digde in het ertonooi om de Gala-be ker en reeds veel internationale erva ring heeft opgedaan. In de finale te ven de in Zwitserland wonende J Coe- bergh, ondervond de jeugdige Haarlem mer de terugslag van de krachtsin spanning tegen Schneider geleverd en verloor kansloos met 6-1 en 6-3. De resultaten van woensdag en don derdag luidden: B-toernooi, H. E. Ie ronde: S. Wijnschenk versl. D. Groen 8-6, 3-6, 6-0. Tweede ronde: C. Mayer versl. H. Hendriks 6-1, 6-1; H Sikkes versl. T. Pioen 6-1, 6-1; B. Stals versl. J. v. d. Veer 6-2, 7-9; 6-3; T. Smit versl. F. Doodeheefver 8-6, 6-4; N. Groen versl. r. Joosten 6'3.,6"1:63' ZTrkpylTv?tr,sl' T v Schagen 4-6, 6-3, 6-4, C. Teitler viral C Vogelzang 6-2, 6-0; P. Tegel versl'. S. Wijnschenk 6-0, 6-1; J. Post versl J. Francken 6-1, 6-3, C. Gaus versl' G. Koenders 6-4, 0-4; W. Hoogen- straaten versl. B- Kammeijer 6-0, 6-1; H v. Willigen versl. J. de Vilder 6-1, 7-5; W. Breitenstem versl. R. v. d. Broek 6-1, 6-4. D E. Ie ronde: mej. I. Goossens VTweedleronde: mcvn'M. Gaus®versl. mej. I. Groot 'mej M. Hoogendök 6- 4, 3-6, 7-5; mej. Th. v. Hoogen versl. mHj: D„ lf?ondefp."en T.Smit versl. Königel en Zonderland 7-5, 3-6, 6-2, Mayer en Breitenstem versl. Doode heefver en v. d. Broek 6-2, b-i, Tweede ronde: v. d. fE„ R jok versl. v. Walsum en Smuling 6-48-6. G.D., Ie ronde: mevr. en dhr. Gaus versl. mevr. en dhr. v. d. Hoi o-i, t>-3, mevr. Knötschke en Nederkoorn ver sl. mej. v. d. Harst en Heringa 6-3, 7-9, 6-3; mej.v. Hoogen en Boilerman versl. mevr. Verhoef en Hinlopen 6-1, II-9; mej. Fraterman en Niggebrugge versl. mej. Serne en Königel 6-4, 6-4. C-toernooi, H.E., 2e ronde: J. v. d. Veer versl. C. Wolters 6-3, 6-4; J. Francken versl. L. v. d. Raadt 7-5, 6- 2; R. Kammeijer versl. M. Bosman 6- 4, 6-1; E. v. d. Beek versl. L. v. Scha gen 6-1, 6-1; A. Koster versl. C van Zijl 6-3, 6-0; J. v. d Berg versl. C. Gordijn 6-1, 6-2; R. Cavalim versl. B. Dicker 6-1, 6-1: E. Weert versl. D. Tja- den 6-4, 7-5; H. Niggebrugge versl. H. Vogelzang 6-2, 6-4: R. v. Walsum versl. 5. Fris 6-0, 6-3; R. v. Rooden versl. H. Blokker 6-1, 6-1; J. Boon versl. J. Schmidt 6-1, 6-3; L. Commandeur ver sl. L. Jaarteveld 6-3, 6-4. Derde ronde: J. v. d. Veer versl. C. Vogelzang 9-7, 8-6; R. Kammeijer versl. J. Francken 6-4, 2-6, 6-4; A. Kos ter versl. J. v. d. Berg 4-6, 6-0, 6-2; H. Niggebrugge versl. E. Weert 4-6, 6-2, 9-7. D.E., le ronde: mej. M. v. Rappard versl. mej. C. Groen 6-2, 6-1; mej. L. Dorsman versl. mej. C. Mudde 6-1, 6-4. Tweede ronde: mej. E. Schmeink versl. mej. C. Smuling 6-1, 6-3; mej. M. v. Rappard versl. mej. T. Bol 6-3, 6-1; mej. T. Feijen versl. mej. L. Ba- doux 6-1, 6-3; mej. M. Houtkooper versl. mej. M. Snippe 6-1, 6-1; mej. A. Tollenaar versl. mej. E. Herwarth 8-6, 6-4; mej. A. Hoogendjjk versl. mej. Balje 6-3, 6-1. BLOEMENDAAL, 5 aug. Morgen en overmorgen houdt de Bloemendaal se reddingsbrigade een demonstratie- weekeinde. Om 3 uur morgenmiddag wordt er aan de kop van de Zeeweg een demonstratie gegeven met een ver keersongeval, Daarop aansluitend wordt een „drenkeling uit zee gehaald". Van 4 tot 6 uur wordt er voor de kust een houten vlet voor het publiek op en neer gevaren en 's avonds geeft men op het strand voor de reddingspost een filmprogramma. Zondagochtend om half twaalf houdt men een vlettenrace op zee. Daaraan wordt deelgenomen door de reddings brigades van Zandvoort, Bloemendaal, IJmuiden en Wijk aan Zee. 's Middags wordt eenzelfde programma afgewerkt als morgenmiddag. HAARLEM, 5 aug. B. en \V. van Haarlem stellen aan de gemeenteraad voor een stuk gronds van 12.320 m2 op de hoek van de Prins Bernhardlaan en de Prins Bernhardlaan te verkopen aan de r.-k. Lagere Technische School, De grond wordt verkocht voor 31 per m2. Het terrein krijgt een eigen inrit vanaf de Prins Bernhardlaan. In verband met de nabijheid van het drukke kruispunt Amsterdamse Vaart-Prins Bernhard- laan-achter B. en W. het gebruik van deze weg als u'tgangsweg onaanvaar- baar. Er komt nu een andere uitgangsweg, die uitmondt op de Van Noppenstraat. Deze straat was als tegelpad geprojec teerd, maar zal nu met klinkers verhard moeten worden. Als tegemoetkoming in deze extra-kosten, moet de katholieke L.T.S. nu boven de koopsom van de grond nog eens ƒ9200 betalen. HAARLEM, 5 augustus Zondag 7 augustus draagt pater Savio O.F.M. Cap. (Jan Nederstigt) 's morgens om negen uur zijn eerste plechtige H. Mis op in de kathedrale basiliek van Sint Bavo. De neomist wordt zaterdag middag om vjjf uur op het Emmaplein feestelijk ingehaald, onder meer met medewerking van de harmonie „St.- Bavo". De organisatoren verzoeken alle bruidjes uit de omgeving, die aan de in tocht willen meedoen, om kwart voor vijf aanwezig te zijn op het Emmaplein. Alle bewoners van' het Emmaplein, Ka- rel van Manderstraat, Adriaan de Jong- straat, Zonnebloemstraat en Van Oos ten de Bruynstraat worden verzocht de vlag uit te steken. Men verwacht, dat het de neomist niet aan belangstel ling zal ontbreken. HAARLEM, 5 aug. Na het succes volle spel tegen Volewijckers speelt Haarlem aanstaand'* zondag op eigen terrein een vriendschappelijke wedstrijd tegen Hermes DVS. De vijf nieuwelin gen zijn weer opgesteld en het elftal zal vermoedlijk in de volgende samen stelling spelen: d: Van 't Kruis; a: Sy- brandi en Jesse; m: Dinkelberg, Beren- dregt en Duyster; v: Vreeken, Goed hart, Doornbosch, de Ridder en Jonker. De wedstrijd begint om twee uur. (Advertentie) Imp. Wilmerink Muller NOORDWIJK, 5 aug. Gistermid dag is de zevenjarige Th. Vink in zee verdronken. De jongen was met zijn negenjarig broertje ter hoogte van de vuurtoren in zee gaan zwemmen en wilde nog voorbij de eerste bank gaan. Hij moet daarbij in een mui gekomen zijn, want hij verdween onmiddellijk en kwam niet meer boven. Het broertje rende de zee uit en waar schuwde een badman, die hem echter naar de strandpolitie verwees. Bij het horen van het woord „politie" zette het jongetje het angstig op een lopen. Later werd een onderzoek ingesteld. Om half zeven is het stoffelijk overschot aange spoeld ter hoogte van het Palace Ho tel. rO.fWWf ■'ÖiWIIASM'' LEIPZIG, 5 aug. Vanmorgen is men in alle vroegte begonnen aan de poging om het deel van de wereldkam pioenschappen wielrennen dat gister avond door de voortdurende regenval moest worden afgelast, „in te halen". Het iveer was wat verbeterd. Dat was op zich reeds een verrassing, maar nog grotere surprises leverden de wedstrij den zelf op. Voor Nederland in de vorm van het uitschakelen van Peter Post in CINEMA PALACE: De banneling van St. Petersburg, 14 jaar; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Iedere ochtend (beh. zo.) 10.30 uur, Va kantiefilms voor de jeugd. FRANS HALS: The big circus, a.l.; 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur; di. 2 en 8 uur. LIDO: Conny, een meisje van zestien, a.l.; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: La dolce vita, str. volw.; 2 en 8 uur; zo. 1, 4.30 en 8 uur. REMBRANDT: Fanfare, a.l.; 2, 4.15, 7 en 8.15 uur. ROXY: Vr. t.m. zo. Revolverduel in Du- rango, 14 jaar; ma. t.m. do. Duikboot operatie „Zeehavik", 14 jaar; 2.30, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Faja Lobbi, a.l., derde week; 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Elke ochtend (beh. zo.) 10.30 uur Vakan tiefilms voor de jeugd. MINERVA: Vr. 8.15, za. en zo. 7 en 9.15 u.: De tijger van Eschnapur, 14 jaar; vr. en za. 2.30 en zo. 2 en 4.15 uur: Hier bin ich, hier bleib ich, 14 jaar; ma. t.m. do. 2.30 uur: Hopla Conny, a.l.; ma. t.m. wo. 8.15 uur: De Indische graftempel, 14 jr.; do. 8.15 uur: „M", een stad zoekt zijn moordenaar, 18 jaar. Zaterdag 6 augustus Openluchttheater: 8.15 uur, Toneelgroep t Masker in „De barbier van Sevilla". Woensdag 10 augustus Openluchttheater: 2.30 uur. Tom Poes en Olie B. Bommel (jeugdvoorstelling). Zondag 7 augustus Teylers Museum: 3 uur, bespeling van het 31-toonsorgel dr»ir Rien Ritter. Dinsdag 9 augustus Lavigerie College Santpoort: Concours Hippique. Woensdag 10 augustus Raadhuis Haarlem: 2 uur. Gemeenteraads vergadering. Cruquiusmuseum Tentoonstellingen Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland Geopend do. 9—12.30 en 13.30—17 uur. Woonhuis Jac. van Looy Kleine Houtweg Geopend van 10—12.30 en van 1.30—5 uur Zo. 14—17 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling en werken uit de Haarlemse Schooi van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals' meesterwerken) Geopend van 10—17 en zo. 13—17 uur. Avondopenstelling: op zat. van 9 Juli t.m. sept, van 20.30—22.30 u. Interieur en stijlkamers met kaarsen verlicht. Teylers Museum: Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16e tot en met 19e eeuw. Fossielen, historische na tuurkundige instrumenten, mineralen, 31- toons Fokker-orgel. Geopend iedere werkdag behalve maandag van 11—15 uur. De eerste zondag van elke maand van, 13—15 uur. Bisschoppelijk Museum: Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Geopend van 1017 uur Zon en feestdagen 13—16 uur. Tentoonstelling „Miserere" en „Passion" van George Rouault (tot 11 september). Museum „Het Huis van Looy", KI. Hout- weg-hk. Kamperlaan. Tentoonstelling van moderne kunstwerken uit gemeentelijk bezit (tot 12 september). Geopsnd da. van 1012.30 u. en van 13.3017 u. zo. van 14—17 uur. Kunstzaal „ln 't goede uur", Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerkplein. Ten toonstelling van Grafiek van Filippo Al- bertoni. (Gehele maand augustus). Geop. dag. (ook zond.) van 1022 uur. Kunstcentrum „De Ark" Nieuw Heiligland 3, Wissel-expositie van Haarlemse schil ders (tot en met 7 augustus). Dag. ge opend van 9 tot 17 uur. Vishal, Grote Markt, Ere-tentoonstelling van schilderijen, aquarellen en tekeningen van Kees Verwey, ter gelegenheid van zijn zestigste verjaardag. Geopend: dagelijks van 10—17 uur; Zo.14—17 uur (23 juli t/m 4 sept. Vleeshal: Grote Markt: „De wereldgeschie denis leeft in diorama's van dr. W. G. L. Wieringen (3 t.m. 24 aug.) Geopend dag. van 14—17 en van 19.3022 uur. Zo. van 14—17 uur. VELSEN, 5 aug. Gistermiddag 2 uur is de doorgaande verbinding tussen de Delftlaan in Haarlem-Noord en de rijksweg naar de Velsertunnel in ge bruik genomen. Het doorgaande ver keer behoeft niet langer af te buigen en over een deel van de Santpoortse Hoofdstraat te rijden. De nieuwe rijks weg gaat met een viaduct over de Hoofdstraat heen. Er is in deze verbin ding nu alleen nog een stuk van circa 300 meter overgebleven, waar het snel verkeer over een baan moet. Het gereedkomen van deze weg be tekent een belangrijke verbetering in de interlokale verbinding. De ingewik kelde situatie bij de Broekbergenlaan is verdwenen, de vele beperkende be palingen op de Hoofdstraat in de om geving van de politiepost konden even eens verdwijnen. Op de nieuwe weg heeft de A.N.W.B. grote en duidelijke borden geplaatst, die op 1.000 meter af stand van afbuigende wegen de auto mobilist hierop attent maken. De enige omweg, die er nu nog in zit geldt voor automobilisten die van de Velsertunnel komen en naar Santpoort moeten. Zij moeten eerst een grote lus maken al vorens het dorp te kunnen bereiken. de kwart-finales achtervolging profs. Voor Italië door het verdwijnen van zo wel Testa als Valotto in de kwartfina les achtervolging voor amateurs. De Nederlandse favoriet Henk Xijdam zorg de er intussen voor, dat hij de halve eindstrijden bereikte. Paul tenslotte schaarde zich bij zijn landgenoten De Graaf en Gerritsen in de achtste fina les sprint amateurs. Het uitschakelen van Testa heeft heel wat voeten in aarde gehad. Op het mo ment, dat hij wilde starten voor de rit tegen de Westduitser Mangold, bleek zijn fiets defect. Mangold ging daarna alleen over de baan. De Italianen pro testeerden fel, maar de jury besliste, dat het mechanische defect niet kon worden aangemerkt als een defect, dat opnieuw starten noodzakelijk maakte. De uitslagen van de kwart-finales achtervolging zijn: Amateurs: Nijdam (N e d.), de 4 km in 5 min 7,1 sec, verslaat Kriz (Oost) 5.10,2; Mangold (W. Did.) 6.22.4. alleen rijdend; Kohier (O. Did.) 5.05,6, wint van Valotto (It.) z.t.; Deiattre (Fr), klopt Stein (Den). Twee ronden voor het einde kreeg Deiattre een lekke band. Hij werd tot winnaar uitgeroepen, om dat hij de leiding had. Profs: Trepp (Zwits) na 2 min 13,4 sec. de tegenstander Hansen (Den) in gehaald. Altig (W. Did) na 3 min 35 sec. de tegenstander Petersen (Den) in gehaald. Êaggin (It), de 5 km in 6 min 1/.2 sec, wint van Bouvet (Fr) 6.22.6. Baldini (It), 6,22,0, verslaat Post (Ned) 6.29,6, Van de twee kwalificatie-ritten sprint amateurs zijn de uitslagen: Eerste rit: 1. Rechsteiner (Zwits.) 12 sec.: 2. Stë- ber (O. Did) 3. Bechman (Den). Twee de rit: 1. Paul (Ned) 12,2 sec; 2. Kert (Den); 3. Ionita (Roem). ZATERDAG 6 AUGUSTUS Speeltuin Elba, Ged. Schalkburger- gracht, 10 uur wedstrijden. (Kaarten verkrijgbaar op alle speel tuinen en speelpleinen). ZANDVOORT, 4 aug. Op het ker misterrein te Zandvoort miste een Duit se toerist zijn portemonnaie met inhoud In verband hiermede heeft de Zand- voortse politie een 16-jarige jongen uit Haarlem ingesloten. 3/8 Anaconda Copper 48 Bethlehem Steel 43'/ie Chrysler Corp. 40% General Electric 79 General Motors 42:* Kennecott Copper 74% KJL.M. 27% Montgomery Ward 39% Radio Corp. 59 Republic Steei 59% Royal Dutch 35% Shell Union Oil 33 Southern Pacific 19% Southern Railway 431., Stand Oil N.Y. 40<b> lidewater 18 U.S. Steel 80 Stemming: 4/8 471/j 43"/, 4114 81 43 74% 27'/ab 38% 36 32% 19% 43 y, 41 17% 80 goed prijshoudend HAARLEM, 5 aug. Op het terrein van Rood en Wit aan de Spanjaards laan wordt zondag de belangrijke cric ketwedstrijd gespeeld tussen Rood en Wit en HCC I. Beide ploegen hebben een fraaie kans op het landskampioen schap, waardoor een spannende strijd kan worden verwacht. Rood en wit behaalde tot dusverre 27 punten uit 9 wedstrijden, terwijl de „Haagse" 30 punten uit 10 matches vergaarde. De ploegen ontlopen elkaar dan ook heel weinig en wie in deze kamp als overwinnaar naar voren zal treden, valt moeilijk te voorspellen. In Den Haag eindigde de ontmoeting in een draw. Rood en Wit, dat in deze competitie al zijn thuiswedstrijden in een overwinning wist om te zetten, heeft ontegenzeggelijk een sterker bat- ting-side dan de Hagenaars, bij wie het zwaartepunt valt op de gevreesde aanval Vriens-Van Staay. Afgewacht moet worden, of de Haarlemse bats- men zich tegen de geduchte Haagse bowlers staande zullen weten te hou den. Mocht Rood en Wit er in slagen de zege te behalen, dan maakt de Haar lemse club een prachtige kans om voor de eerste maal sinds 1915 het kam pioenschap van Nederland weer te ver overen. Rood en Wit speelt daarna nog thuis tegen VOC en als laatste wed strijd voor de Haarlemmers staat de ontmoeting in Schiedam tegen Hermes- DVS op het programma. SANTPOORT, 5 aug. Een 24-jarige winkeljuffrouw uit IJmuiden, die naar de Santpoortse feestweek was gegaan, heeft bij de politie aangifte gedaan van vermissing van een suède jasje ter waarde van 150. Zij had dit jasje in de garderobe van het café in Santpoort afgegeven. Na afloop bleek het jasje verdwenen te zijn. DEN HAAG, 5 aug. Het centraal stembureau heeft de officiële uitslag bekend gemaakt van de verkiezing op woensdag van 37 leden van de Eer ste Kamer door de provincies Zuid- Holland, Gelderland, Overijssel, Gro ningen en Drente. Deze komt over een met de uitslag welke wij woens dag hebben vermeld. De vier zetels, waarom moest worden geloot tussen vijf lijsten (waarvan twee KVP-lijsten) zijn toegevallen aan de KVP (2) de CHU en de WD. De SGP heelt ongunstig geloot en verdwijnt dus uit de Eerste Kamer. De namen van de door het lot aange wezen leden zijn: ir. A. L. H. Roe broek (KVP), Th. S. J. Hooij (KVP), J. W. van Hulst (CHU) en mevr. J. F. Schouwenaar-Franssen (VVD). De samenstelling van de Eerste Kamer wordt nu: (oud) K.V.P. 26 25 P.v.d.A. 23 22 A.R. 8 8 C.H.U. 8 8 V.V.D. 8 7 C.P.N. 2 4 S.G.P. 1 75 75

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 5