„Tempest", spektakelfilm van Lattuada in Cinema Palace Agenda voor Haarlem en omöevjn: Boerenpaardenrennen brach ten spanning en plezier Renault Dauphine Garage Den Hout Garage Hardebelt verhuur Opeis GEBR. KIMMAN SOLEX ,°,T«°_ GROEIDRIFT TAXI 13000 Conny, een meisje van zestien T The Big Circus La dolce vita Revolverduel in Durango Reprises en prolongaties Expositie gemeente collectie Vakantiefeest voor de jeugd Geen promotie voor HVGB Jongeman steelt nit telefooncel 5.625,— Lido Afwezigheid van museum moderne kunst opnieuw betreurd GROEN Co. ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1960 PAGINA 2 Apotheken en dokters diensten Voor iets LEKKERS naar J0S DEKKERS H.H. Missen op zondag in dekenaat Haarlem Box Frans Hals Luxor Voor van bij de official dealer Houtplein, Haarlem, Tel. 13850 Kijk en rijd bij Uw Fiat- dealer Hierom hebben Films Toneel Muziek iladio Moors Speelveld op de hoek van de Jan Gijzenkade HARDEBE1T Benoeming bisdom Haarlem Geen audiëntie HUIS VAN LOOY Autobus rijdt op betonmolen in Chauffeur en drie passagiers licht gewond m 1 - SANTPOORTSE FEESTWEEK ZAADHANDEL JAN ROOZEN ALLES VOOR UW TUIN Waterpolo SLEUTEL WEG? „DE SLEUTELSPECIALIST" Op heterdaad, betrapt Na worsteling met politie-agent opgebracht CENTRALE VERWARMING FOW-R-MATIC Oliebranders Regenten St.-Elisabeth's Gasthuis Er zijn niet minder dan drie man, onder wie de regisseur zelf, nodig ge weest om de twee verhalen, waarin Alexander Pushkin vertelt, hoe een tegentsaar een boerenopstand organi seert om Catherina de Grote van Rus land van haar troon te stoten, uit te rekken tot een scenario, dat voldoende stof opleverde voor een film met een vertoningsduur van ruim 2 uur. Trou wens, alles in deze monsterproduktie van de Italiaanse producent Dino de Lauren'.iis, die met Hollywood samen werkt. staat in de overtreffende trap. Met negen sterren van de allereerste grootte is regisseur Alberto Lattuada uit Italië, dat de bakermat van dit gen re films mag worden genoemd, naar het goedkope Joegoslavië getrokken om daar met meer dan zevenduizend figuranten en zover zijn vele miljoenen Amerikaanse dollars reikten, de lang ste cavalerie-charge op te nemen die, naar ons wordt verzekerd, ooit is ver filmd. De talrijke gevechtsscènes ziin inder daad indrukwekkend, de weelde aan Haarlem Apotheken: Frans Hals Apotheek, Frans Halsplein 1, tel. 60800! Apotheek Buzink, Lange Veerstraat 19, tel. 11000; Elswout Apotheek. Overveen, tel. 16760. Apotheek Schotsmann, Binnenweg 206. tel. 38320. Doktersdienst: indien geen nulp van huisarts belle men fa. Mathöt. tel. 11990. Wijkverpleging: Wit-Gele kruis, tel. 13863. Tandarts: G. C. de Groot, Heemsteedse Dreef 141. tel. 35939. Dierenarts: J. Heek. Koninginneweg 51, tel. 13174. Ziekenvervoer: GGD tel. 14141; Margriet, Turfmarkt, tel. 21400. Aerdenhout Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. Tjakkes, Nic. Beets- laan 6, tel. 42884. Bloemendaal Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst J. Bosch, Bloemendaalse- weg 84, tel. 52655. Heemstede Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. Laeyendecker, Raadhuis plein 9, tel. 38103. L. Wijnberg, Beethovenlaan 36, tel. 35734. Overveen Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: W. van Oldenborgh, Bloe- mendaalseweg 223, tel. 50158. Zandvoorf Apotheken: Zandvoortse apotheek. Halte straat 8. tel. 2389. Doktersdienst: P. Flieringa, Brederode- straat 1, tel. 1281. Artsen: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 153, Santpoort, tel. 02560—8570. Apotheken (ook nachtdienst): Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santnpoort. tel. 02560—8284. Advertentie KRUISWEG 2931 - TELEF. 21647 Kathedraal: 6.30, 7.30. 9 H„ 11 en 12 uur. St-Antonius. N. Groenmarkt: 6.30. 7.30 8.30 H. 10, 11 en 12 uur. EL Jozef, Jansstraat: 6.45. 8, 9.15 H.. 11 en 18 uur (Avondmis). O. L. Vr. Rozenkrans, Spaame: 6. 7.30. 9, 10.30 H., en 12 uur. St.-Jan, A'damstraat: 6.15, 7. 8.15. 9.30 H. 11 en 12.15 uur H. Hart, Kleverpark: 6.30. 7.45. 9, 10.30 H., en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barhara, P. Kruger- straat; 6.30, 7.45, 9.15 H, 10.45. en 12 uur. H. Liduina Rijksstraatweg: 6.30, 7.30. 9 H.. 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van VH Smarten en St. Ba- vo, Rijksstraatweg: 6.30 7.30, 8.45 H, 10.15, 11.30 en 18 uur (Avondmis). H.H. Petrus en Paulus: 7, 8.30, 10 H., en 11.45 uur. BLOEMENDAAL: Allerh. Drieënheid: 7.30, 9 H. 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9 10.30 H., en 12 uur AERDENHOUT: 7.30. 9 H. en 11 uur ZANDVOORT: 6.30, 7 30, 8.30, 9.30 H en 11 uur. 19.30 uur Avondmis. Huis in de Duinen: 8.30 uur OVERVEEN: 7. 8 9 H. 10.30 en 11.30 uur HEEMSTEDE, (H. Bavo) 6.30. 7.30 8.30 9.40 H. 11 en 12 uur HEEMSTEDE, (O. L. Vr. Hemelvaart) 6.45, 7.45, 8.40 H, 10, 11 en 12 uur. SPAARNDAM: 7.30 en 10 H BENNEBROEK, (H Jozef): 6.45 8, 9.15 H. en 11 uur VOGELENZANG (O.L.Vr Hemelvaart): 7.30, 8.30 en 10 uur H (Advertentie) Verreweg de zuinigste auto in haar klasse!! Brandstofverbruik 1 i. op 17 km. Oliecarter 214 I- Verversen elke 2500 km. Wegenbelasting: minimum. Afschrijving gemiddeld f 900.- tot f 1200.- per jaar en vaak nog minder. Zeer weinig reparatie en dan nog goedkoop door praktische constructie en lage onderdelenprijs, b.v. complete motorrevisie ongeveer f 300.-. Daarbij: veilig, pittig en elegant. Laat U eens geheel vrijblijvend voorlichten door: HOOFDAGENTSCHAP: WAGENWEG 166—168 TELEFOON 12138 en 15056 B.-Agentschap: RIJKSSTRAATWEG 249 TELEFOON 57455 De film Conny, een meisje van 16" is een kinderlijk geval over een meisje dat voor het eerst kennis maakt met haar grootvader, aanvankelijk door hun anders geaarde instelling zij houdt van moderne muziek en hij is een be roemd dirigent niet met hem overweg kan, maar later de beste maatjes met hem wordt. De Duitse teenager Conny Froboess is de Conny van de film. De jongelui zullen haar graag zien dansen en ho ren zingen, Zjj zingt zowaar nog in het Nederlands ook, en lang niet slecht. Voor iedereen, die er zin in heeft. Advertentie De leider der opstandige kozakken in het gevang (Tempest). het Russische ho' krijgt alle praal en pracht, die technicolor en technirama er aan vermogen te geven, de ontmoe ting aan het einde tussen Catherina en de tegentsaar in de onderaardse ker kers is beklemmend, maar Lattuada, die zich met „Senza Piëta" en ,11 Cap- potto" toch een regisseur van formaat en gevoel heeft getoond, bleek niet in staat om van dit spektakelstuk ook nog een film te maken. De dialogen zijn banaal, het verhaal dat tussen het tu- multuenze strijdgewoel opduikt, is bij zonder schriel en mist alle dramati sche inhoud en de talrijke figuren, ge speeld door een internationale verza meling sterren, onder wie Van Heflin, Silvana Mangano, Viveca Lidfors, Ag- ners Moorehead, Oscar Homolka en Vittorio Gassman, komen nergens tot leven. Alles is enorm, ook de vulgariteit van dit spektakel, waaraan personen boven 14 jaar zich kunnen vergapen in Cinema Palace. Het Leitmotiv in de film ,,The big Circus" in Frans Hals is de strijd tussen twee Amerikaanse circussen. De film bevat diverse goed verwerk te circusnummers. Er is o.a. een voor treffelijke trapeze-act, maar de waag halzerij boven de Niagara is wel wat doorzichtig van trucage. Joseph New man tekent voor de regie die nogal con ventioneel is. Old-timer Gilbert Roland zorgt voor een bewogen vertolking van de koorddanser. Voor alle leeftijden in Frans Hals. Bij de première van Fellini's La Dolce Vita in Nederland hebben wij en kele maanden geleden reeds uitvoerig geschreven over deze film, die een ont luisterend beeld geeft van het grote stadsleven, met name in Italië. Wij her halen hier slechts het slot van onze bespreking, waarin wij schreven: ,,In hoeverre en hier komen wij aan de morele waardebepaling kan men enige positieve waarde toekennen aan het feit, dat Fellini ons zoals dat heet de spiegel voorhoudt? De keuring heeft de ernstigste excessen la ten verwijderen. Wat rest is intussen nog erg genoeg. Het desperate vegete ren van de Romeinse playboys en -girls, de zelfmoord uit levensangst, de sombere schildering van ontaarde le vens, dit alles is zeer triest. Men zou het zo kunnen zeggen: de sugges tieve verbeelding van al dit negatieve resulteert in een afschuw en een ver bijstering, die louterend werkt. In deze rauwe tekening van het verworden gro- te-stadsleven komt ondanks de on persoonlijke instelling van de regis seur toch wel zoveel kritiek om de hoek kijken, dat men de goede ver staanders en dit moeten zeker vol wassenen zijn niet zou willen belet ten kennis te nemen van deze film". Dan Tomlinson, een bandietenleider, wil in Revolverduel in Durango" zij.n leven beteren. Daarmee is zijn opvol ger, Dunston, het evenwel niet eens en dus raken de poppen aan het dansen. Als kassier van een bank moet de be keerling kiezen of delen: verraad je gens zjjn vroegere kameraden, of mede plichtigheid aan een bankoverval. Hij kiest het laatste en wordt door de sheriff gearresteerd. De film volgt hem dan op de lange weg, die hij na zjjn ont snapping uit de gevangenis moet afleg gen om het gestolen geld weer terug te krijgen. Het hele rijtje boven werkt hij af, tot hij Dunstan aan de sheriff kan uitleveren. George Montgomery-liefhebbers van 14 jaar en ouder kunnen van de week in Roxy hun held aan het werk zien. EXPOSITIE Van 14 tot en met 25 september wordt in de Vishal te Haarlem e.en affichetentoonstelling (Frankrijk in Beeld) gehouden. Studio blijft nog een week de bijzon der knappe en terecht in Berlijn be kroonde documentaire over Suriname draaien, die de titel draagt ,,Faja Lob- bi". Van dezelfde cineast, Herman van der Horst, krijgt men in het voorpro gramma de poëtische documentaire over Holland, Prijs de zee" te zien. Alle leeftijden. Rembrandt brengt een reprise van een ander Nederlands filmsucces, „Fanfare". Ook deze film- comedie over het wel en wee in een dorp, waar de fanfare in twee kampen splijt, is voor elke leeftijd een genoeg lijk amusement. Minerva geeft tot en met morgenavond „De tijger van Esch- napur", een snorkend Duits avonturen verhaal dat zich in een bomoastisch Indië afspeelt. 18 j. Morgenmiddag draait er „Hier bin ich, hier bleib ich", een muziekfilm van allure met o.m. Caterina Valente. A.l. Maandag tot en met donderdagmiddag wordt „Hop la, Connie" een comedie rond Connie Froboess gedraaid. A.l. Van maandag tot en met woensdagavond wordt het tweede deel van de „Eschnapur"-ge- schiedenis vertoond onder de titel „De Indische graftempel". 18 jaar. Donder dagavond tenslotte draait in Minerva de knappe avonturenfilm van Fritz Lang, ,,M een stad zoekt een moorde naar". 18 j. (Advertentie) snel, sportief en toch hypercom- fortabel door de gedetailleerde, zorgvuldige afwerking de kleinere FIATS geruisloze motor, die ook boven 60 km snelheid nog pittig en de voorkeur pretti9 acce|ereert snelle service door heel Europa Sterk in prijs verlaagd! Thans FIAT 500 f3760.- FIAT 600 f4599.- Agenten voor: HAARLEM e.o.: Gebr. Beekman Automobielbedrijven, Wagenweg 72, Tel.02500-14160 BLOEMENDAAL e.o.: Gebr. Beekman Automobielbedrijven, Bloemendaalseweg 52, Tel. 02500-54601 BEVERWIJK e.o.: Automobielbedrijf G.j. C. Dorant, Zeestraat 82, Tel. 02510-3355 CINEMA PALACE: De banneling van St. Petersburg, 14 jaar; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Iedere ochtend (beh. zo.) 10.30 uur, Va kantiefilms voor de jeugd. FRANS HALS: The big circus, a.i.; 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur; di. 2 en 8 uur. LIDO: Conny, een meisje van zestien, a.l.; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: La dolce vita, str. volw.; 2 en 8 uur; zo. 1, 4.30 en 8 uur. REMBRANDT: Fanfare, a.l.; 2, 4.15, 7 en 8.15 uur. ROXYTot en met zo. Revolverduel in Du rango, 14 jaar; ma. t.m. do. Duikboot operatie „Zeehavik", 14 jaar; 2.30, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Faja Lobbi, a.l., derde week; 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Elke ochtend (beh. zo.) 10.30 uur Vakan tiefilms voor de jeugd. MINERVA: Zaterdag en zo. 7 en 9.15 u.: De tijger van Eschnapur, 14 Jaar; vr. en za. 2.30 en zo. 2 en 4.15 uur: Hier bin ich, hier bleib ich, 14 jaar; ma. t.m. do. 2.30 uur: Hopla Conny, a.l.; ma. t.m. wo. 8.15 uur: De Indische graftempel, 14 jr.; do. 8.15 uur: „M", een stad zoekt zijn moordenaar, 18 jaar. Zaterdag 6 augustus Openluchttheater: 8.15 uur, Toneelgroep 't Masker in „De barbier van Sevilla". Zondag 7 augustus Teylers Museum: 3 uur, bespeling van het 31-toonsorgel dotir Rien Ritter. Tentoonstellingen Cruqulusmuseum: Hlstu.-ische stoomma chines en grote maquette van Nederland Geopend do 9—12.30 en 13.30—17 uur Woonhuis Jac. van Looy Kleine Houtweg Geopend van 1012.30 en van 1.305 uur Zo 14—17 uur Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling en werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals' meesterwerken) Geopend van 1017 en zo. 13—17 uur. Avondopenstelling: op zat. van 9 juli t.m. sept, van 20.30—22.30 u. Interieur en stijlkamers met kaarsen verlicht. Teylers Museum: Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16e tot en met 19e eeuw. Fossielen, historische na tuurkundige instrumenten, mineralen, 31- toons Fokker-orgel. Geopend Iedere werkdag behalve maandag van 11—15 uur De eerste zondag van elke maand van 13—15 uur. Bisschoppelijk Museum: Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Geopend van 1017 uur Zon en feestdagen 13—16 uur Tentoonstelling „Miserere" en „Passion" van George Rouault (tot 11 september). Vluseum „Het Huls van Looy", KI. Hout- weg-hk. Kamperlaan. Tentoonstelling van moderne kunstwerken uit gemeentelijk bezit (tot 12 september). Geopend da.van 10—12.30 u. en van 13.3017 u. zo. van 1417 uur. Kunstzaal „In 't goede uur", Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerkplein. Ten toonstelling van Grafiek van Filippo Al- bertoni. (Gehele maand augustus). Geopi dag. (ook zond.) van 1022 uur. Kunstcentrum „De Ark" Nieuw Heiligland 3, Wissel-expositie van Haarlemse schil ders (tot en met 7 augustus) Dag. ge opend van 9 tot 17 uur. vishal, Grote Markt, Ere-tentoonstelllng van schilderijen, aquarellen en tekeningen van Kees Verwey, ter gelegenheid van zijn zestigste verjaardag. Geopend: dagelijks van 1017 uur; Zo.14—17 uur (23 juli t/m 4 sept. Vleeshal: Grote Markt: „De wereldgeschie denis leeft in diorama's van dr. W. G. L. Wierlngen (3 t.m. 24 aug.) Geopend dag. van 1417 en van 19.3022 uur. Zo. van 1417 uur. Advertentu PHILIPS: rELEVhSlh RADIO erkend gediplomeerd AKUISSTKAA I 38. HAARLEM Tel 14609 HAARLEM, 6 augustus B. en W. stellen de raad voor f 9.576.- uit te trek ken om het braakliggend terreintje op de hoek van de Spaarndamseweg en de Jan Gijzenkade in te richten tot speelterrein voor de jeugd. Dit ter rein is mettertijd bestemd voor bijzon dere bebouwing, maar het is niet te ver wachten, dat hier op korte termijn ge bouwd gaat worden. (Advertentie) „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX-SERVICE STATION RIJKSSTRAATWEG 249 HAARLEM-N. TELEF. 57455 HAARLEM, 5- aug. De bisschop van Haarlem, mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, heeft benoemd tot gods dienstleraar aan het Pius X-lyceum te Amsterdam de weleerw. heer drs. St. de Wit, die onlangs zijn studie te Nijmegen voltooide voor het doctoraal examen in de theologie. Drs De Wit is tevens benoemd tot kapelaan van het Begijn hof te Amsteram. HAARLEM, 5 aug. De bisschop van Haarlem zal dinsdag 9 augustus geen audiëntie verlenen. OVERLEDEN Gisteren is te Haar lem overleden de heer R. Jansen, die meer dan 25 jaar zijn beste krachten heeft gegeven aan de Coöperatieve Wo- ningbouwvereniing te Haarlem. De heer Jansen was bestuurslid. HAARLEM, 6 aug. By gelegenheid van de opening in Het Huis van Looy van de tentoonstelling van recente bruik lenen en aanwinsten van moderne kunst werken in de gemeentelijke collectie, sprak de wethouder van Onderwijs en Kunstzaken van Haarlem, de heer D. J. A. Geluk over de pijnlijke behoefte aan een representatieve ruimte voor perma nente expositie van het bezit aan heden daagse kunst. Het wordt steeds moeilij ker om het publiek op de hoogte te bren gen van de activiteiten der hedendaag se kunstenaars. De stand der gemeente lijke financiën en de moeilijkheid een geschikt terrein te vinden staan de stichting van een museum voor moder ne kunst in de weg. Niettegenstaande dat, wilde de wethouder de tentoonstel ling openen in de hoop dat in de komen de jaren een meer geëigende ruimte zal gevonden worden dan die welke de zol der van het Frans Halsmuseum thans biedt. De bedoeling van de tentoonstelling is om jaarlijks de noviteiten althans uit de gemeentelijke collectie openbaar te maken. De thans geëxposeerde aanwin sten zijn zowel verkregen door aankopen uit het budget als door schenkingen. Zo werden uit het oeuvre van de onlangs overleden schilder Jaap Kaal uit Wor- merveer twee werken door diens wedu we (bij de opening aanwezig en door de wethouder speciaal verwelkomd) ge schonken en eveneens twee schilderijen werden verkregen van een andere schenker, de heer Honig. Een aantal werken van dezelfde schilder, die o.a. leermeester is geweest van een onzer vooraanstaande Haarlemse kunstenaars werd in bruikleen ontvangen. Ook de weduwe van Van Boucken Fock heeft het gemeentelijk bezit wederom met een schenking verrijkt. De zomertentoon- stelling in het Van Looy museum duurt tot 12 september. HAARLEM, 6 augustus Omstreeks half acht is vanmorgen op de Leidse- vaart ter hoogte van de Munterslaan een bus van de N.Z.H. tegen een beton molen opgereden. De chauffeur kreeg verwondingen aan zijn knie en drie passagiers liepen eveneens lichte ver wondingen op. De bus werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. De beton molen liep hoegenaamd geen schade op. GUNNING Aan Philips Bouwbe drijf te Haarlem is de houw gegund van een christelijke Ulo-school te Ri wijk. Iijs- De plastiek die de Amsterdamse beeldhouwer Karei Kneulman heeft ontworpen voor het muursegment in de gevel van het nieuwe Heem- steedse postkantoor, voortreffelijk in brons gegoten door Binder te Haar lem, moet aangemerkt worden als de meest geslaagde decoratie aan dit gebouw. In de eerste plaats is een gevelplastiek een functioneel orna ment, behorend in verhoudingen, sil houet en materiaal bij de architec tuur. De relatie tot de P.T.T. als een in ontwikkeling verkerend en zich steeds vernieurvend bedrijf is gevon den in het openbreken van een knop van bloem of plant. In de keuze van dit motief is tevens de erkenning van het geografische element, de bollen streek, neergelegd. Ten aanzien van de vormgeving die, naar ons is gebleken, vragen oproept omdat zij te letterlijk wordt opgevat, tekenen wij het volgende aan. Had de beeldhouwer een determineerbare bloem, laat ons zeggen een tulp in haar naturalistische hoedanigheden afgebeeld, dan zou de voorbijganger terloops hebben vastgesteld: „een tulp" en hij zou in kinderlijke tevre denheid over de herkenning zijn doorgelopen. Wat heeft het voor zin een tulp of wat dan ook te imiteren als met de herkenning ervan de zaak voor de beschouwer heeft af gedaan? De kunstenaar heeft in deze conceptie een bloem veel dieper in haar wezen doorschouwd dan de meesten van zijn publiek. Wie de kracht heeft opgemerkt waarmee een sappige brekelijke knop het asfalt opbolt en openscheurt, wie in een een zoele lentenacht een veld spina zie heeft horen groeien, kan mee-aan- voelen wat het eigenlijke uitbeel dingsthema van Kneulman is ge weest. Niet een toevallige bloem, maar de groeidrift, de door niets te stuiten voortgang is het die hij in zijn compositie overtuigd heeft uitge drukt. Santpoort, 6 aug. Na de ringrijde- rijen op dinsdag, de Ronde van Sant poort woensdag en de korte baandra- verüen donderdag, organiseerde de harddraverijvereniging „Santpoort en Omstreken" gisteravond in het kader van de Santpoortse feestweek boeren paardenrennen. Evenals bij de drave rijen was ook nu weer de grasbaan langs de Westlaan het strijdperk, waar twee-en-dertig kloeke ridders streden om de vette geldprijzen en de eer. Er waren ongeveer duizend toeschouwers, die zich fel geweerd hebben, wanneer het er om ging hu zoon, dochter, broer of zus aan te vuren. Onder de Sant poortse jeugd bleken zich volleerde rui ters te bevinden en de harddraverijver eniging behoeft zich voor de toekomst beslist geen zorgen te maken. De paarden waren gewone boeren werkpaarden en aan vele rossen „kleef den" nog de sporen van de zware arbeid welke zr overdag verricht hadden. De start, die met de officiële cere monie van rode en witte vlaggen en het „Een, twee, drie, klaar, af" ge paard ging, leverde voor menig berij der nogal wat moeilijkheden op. Vele paarden, die vóór de start nog prachtig draafden, vertikten het eenvoudig aan welk bevel ook maar te gehoorzamen, wanneer het grote ogenblik daar was. Ze steigerden, sloegen de achterbenen hoog in de lucht en toen bleek de rij vaardigheid van de jonge Santpoorters pas, maakten wat loze stappen van links naar rechts en terug, of gingen soms wel aan de haal, maar dan net de andere kant uit. Dit alles tot groot vermaak van de toeschouwers, die wer kelijk een bijzonder genoeglijke avond beleefden.Verder trad aan het licht, welk een verscheidenheid er bestaat aan op hitsende geluidjes, waarmee de rendie ren kunnen worden aangespoord. Wanneer er een normale start had plaatsgevonden, ontstond er meestal een spannende nek-aan-nek-race die vaak bij de finish werd beslist. Er viel gis- MAANDAG 8 AUGUSTUS Speeltuin D.V.S. Vondelweg, 14 uur ruilbeurs. Parochiehuis Koningsteinstraat, 10 uur filmvoorstelling. Stadsdoelen Gasthuisstraat 32, 2 en 4 uur filmvoorstelling. Voor alle afdelingen van het Haar lems Speeltuin Verbond kinderca baret, voetbalfinale en volleybal toernooi op het E.D.O.-terrein. Aan vang kindercabaret 10 uur, aan vang volleybaltournooi en voetbal finale om 13 uur. Speeltuin Mariagaarde Westergracht, 9 uur bustocht Groenendaal. Speeltuin Dartele Jeugd Flevoplein, 9 uur autobustocht Madurodam. Speeltuin Noordervreugd Ambacht straat 9 uur autobustocht Maduro dam. (Kaarten verkrijgbaar op alle speel tuinen en speelpleinen). teravond heel wat te genieten, temeer daar de ernst op de tweede plaats kwam. Het ging allereerst om de pret, die de jeugd van Santpoort teweeg bracht. Vele „jockey's" hadden zich in een feestelijk of dwaas kostuum gesto ken, hetgeen de strijd alleen nog maar fleuriger maakte. Eerste prijs 50 Ida Koster; tweede prijs 25 Jan Rutten; derde prijs ƒ10 Lida van Schie; vierde prijs 5 M. Sin- tenie. De prijs voor de fraaiste costume- ring werd toegekend aan F. de Blauw. (Advertentie) SPEKSTRAAT 5 TELEF. 16061 HAARLEM, 6 aug. HVGB is in Woerden ih het strijdperk gekomen te gen Polar Bears uit Ede, om uit te mak ken welke ploeg promoveert naar de eerste klasse. Het was een groot veld waarop gespeeld werd, wat de Haar lemmers niet erg lag. Beide ploegen gaven geen blijk een plaats in de eer ste klasse waardig te zijn, maar het was Polar Bears dat zegevierde. Het was in de laatste drie minuten van de verlenging dat de beslissing viel, want in de eerste helft van de strijd werd door Meulenberg een voor zet van Boon benut om HVGB de lei ding te bezorgen. Verkeerd overnemen in de HVGB-verdediging werd door v. d. Veer afgestraft met het maken van een doelpunt voor Polar Bears. Met de stand 1-1 werd de tweede helft begonnen. Voor een overtreding werd de HVGB-er Hogendoorn het water uit gestuurd wat voor de HVGB een handi cap was daar deze de snelste man was. HVGB-keeper Luding hield zijn doel prachtig schoon en de Haarlem mer kreeg op de kant gezelschap van een tegenstander, zodat gelijke ploegen in de strijd lagen. Het bleef een gaan en komen m de aanval maar verder kwam men niet, zodat de vastgestelde speeltijd met de stand 1-1 verstreek en twee keer drie minuten verlenging nodig waren. De eerste drie minuten was het spel ma tig en werd er weinig activiteit ont plooid. In de tweede drie minuten na men de HVGB-ers een afwachtende houding aan waardoor de Polar Bears- aanvallers een kans kregen die benut werd door Lagerweg om de stand In hun voordeel te brengen. Toen kwam HVGB nog wel flink los. De aanval strandde en het was wederom dat Po lar Bears in een gunstige positie voor het HVGB-doel verscheen, waarin v. d. Veer de bal deponeerde. Met de stand 3-1 voor Polar Bears werd het einde van de wedstrijd gefloten, waardoor de Edenaren naar de eerste klasse zul len promoveren. Advertentie) (Advertentie) LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 1149S HAARLEM, 6 aug. Omdat er d* laatste tijd in Haarlem en omgeving in een aantal telefooncellen was ingebro ken, heeft de Haarlemse politie bij de tien cellen gepost. Omstreeks kwart over drie vannacht kwam in een cel aan de Muiderslotweg een jongeman, die met een ijzeren voorwerp het dek sel van de telefoonapparatuur trachtte te forceren. Bij een poging is het slechts gebleven, want een agent be trapte de jongen op heterdaad en fouil leerde hem. Hij vond bij hem een schroevedraaier en een dolkmes, dat uit de schede was getrokken. De agent, die zijn handen vrij wilde houden, droeg de jongeman op het alarmnummer van de Radio Auto Dienst te bellen. De jongen deed dit, maar werd daarna zeer agressief. Hij gaf de agent een paar klappen in het gezicht, zodat deze zich genood zaakt zag enkele tikken met zijn dienst pistool uit te delen. Op dat moment verscheen de RAD, die de jongeman, een 16-jarige kantoorbediende uit Haarlem, naar het bureau bracht. Op het bureau werden eerst enkele hoofd- wondjes gehecht, die de jongen tijdens de worsteling had opgelopen. Verder bekende hij, dat hij de laatste tijd een aantal cellen in Haarlem, Bloemendaal en Santpoort had geforceerd. Op zijn aanwijzing werd een eveneens 16-jarige metselaar aangehouden, die evenwel niet bekende bij de diefstallen betrokken te zijn geweest. Het juiste be drag dat gestolen is nog niet bekend, maar zou naar schatting zeker enkele honderden guldens bedragen. (Advertentie) BLOEMENDAAL TELEF 51855 HAARLEM. 6 aug. Het College van regenten van het St. Elisabeth's Gasthuis treedt reglementair per 17 sep tember af. In de raadsvergadering van volgende week woensdag moeten dus nieuwe regenten worden benoemd. B. en W. van Haarlem stellen voor om de regenten-niet-raadsleden, de heren ir. H. Hissink en W. Mensink, opnieuw te benoemen. De overige regenten, me vrouw mr. E. Scheltema-Conradi en mevrouw Kerkhoff-Pet, en de heren W. van Liemt en D. Spek, zijn herkies baar. VERKIEZING Bij de periodieke verkiezing in het vierde kiesdistrict (hoofdplaats Haarlemmermeer, afde ling De Lynden) is tot hoofdingeland van Rijnland gekozen de heer G. Eijken te Halfweg. Tot hoofdingeland plaatsvervanger werd gekozen de heer M. Immink uit Nieuw-Vennep.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2