Revolutionairen in Laos eisen vertrek buitenlandse troepen AMSTERDAM IN DE REGEN Papendrecht met Russische olie naar Cuba H Een briefkaartje Russen nodigen jurist in V.S. uit voor proces-Powers De Onwillige Held PAUL VLAANDEREN Het geiieim van de Safari ii l Politieke kleur van nieuw bewind in Vientiane nog twijfelachtig Muziek bevordert rijstgroei Belgische ambassadeur uit Congo weg Oude man van zijn pensioen beroofd Zes jaar voor Rotterdammer „Karei Doorman" ook naar Japan 188 eerste jaars tandheelkunde Omstreden figuur in Amerika Gezonken jacht gelicht ERIC DENÖÖRMAH oJ) 'fk DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1960 PAGINA 2 „De zaak M.P." HAANSTRA'S FILM VOLTOOID DOOR DUITSERS GECHARTERD Twee werkstudenten in moeilijkheden Van dader slechts signalement bekend Actie in K.N.Z.B. Estafette-zwemmers nu als toeschouwers naar de spelen Courses Hilversum Moord op 12-jarige jongen Ter beschikking gesteld van de regering IN STUDIEJAAR '60-'61 Geen noodmaatregelen nodig Waar vindt men olifanten? Vóór Enkhuizen Doodsoorzaken in Europ a Bouwactiviteit in Suriname Nog GEEN beslissing over melkautomaten 43. „Je wilt toch niet beweren," stoot Tristan uit, „dat je Agar„Precies, dat wil ik," antwoordt Eric. „We gaan Agar opzoeken." „Ja, maar," begint de aanvoerder weer, maar Eric heeft aan de gezichten der anderen allang gezien, dat hij hen zonder uitzondering op zijn hand heeft en bijt Tristan toe: „Laat mij mijn gang gaan en als je de moed mist om mee te doen, zullen we je veilig buiten de palissaden brengen." Ver bijsterd staart Tristan de kring rond. Hij ziet slechts spot en ergernis in de ogen van zijn mannen. „Goed," zegt hij grimmig, „maar de leiding heb ik. Al is dan de gevangene, die Agar vrijgelaten heeft, Artor niet geweest, dat bewijst niet, dat jij het wel bent. „Doet er niet toe," gromt Eric schouderophalend. „Blijf hier nu wachten, dan zal ik de volgende stap even in leiden." Voordat Tristan kan protesteren, is hij verdwenen. Even later zien Agars mannen een grote forse krijger het binnen plein opstormen. „Alarm!" brult de Noorman, want hij is het, „Verraad! Wij hebben een geheime doorgang gevonden in de om heiningOgenblikkelijk is alles in rep en roer. De schild wachten rennen schreeuwend in de richting, die Eric wijst en de Noorman ziet een aantal krijgers uit de burcht naar buiten komen. De poort blijft achter hen openstaan. Schreeuwend en brullend als de beste, stormt de Noorman mee met de troep en in de algemene verwarring valt het niemand op, dat hij plotseling in het duister van de stallen verdwijnt. „Vlug," sist hij Tristan en zijn mannen, die daar staan te wachten, toe. „Iedereen is nu aan het rondrennen, wij ook. In looppas regelrecht de burcht binnen." w->. V SAIGON, 10 aug. (Rtr, UPI) Vol gens een uitzending van radio Vientiane heeft het revolutionaire comité, dat het bewind in Laos heeft overgenomen, be kendgemaakt, dat alle buitenlandse troepen het land zullen moeten verla ten. Op grond van de in 1951 in Genéve gesloten overeenkomst, waarbij een ein de kwam aan de gevechten in het vroe gere Indo-China, werden ongeveer 500 man Franse troepen in midden-Laos ge stationeerd, terwijl sinds 1959 78 Ameri kanen naar Laos zijn gekomen om de Fransen te helpen bij de opleiding van het Laotische leger. Ook tien Amerika nen, die deel uitmaakten van het twee de bataljon valschermtroepen, dat de Staatsgreep uitvoerde, zouden moeten vertrekken. Uit Singapore wordt gemeld, dat Laos praktisch van de buitenwereld is afge sneden. Alle radio- en telefoonverbindin gen zijn verbroken, terwijl ook het lucht verkeer van en naar Vientiane is ge staakt, evenals de veerdienst over de Mekong-rivier naar Thailand. Volgens diplomatieke kringen in Sai- Eon zou het revolutionaire comité in aos zich trouw aan de koning hebben verklaard. Dinsdag nam het comité het eerste contact op met leidende politieke figuren in Laos, onder wie de voorzit ter van de nationale vergadering, prins Souvanna Phoma, die een voorstander is van een neutralistische politiek, en de minister van justitie Ngon Sanaiko- ne, een der weinige ministers, die nog in Vientiane was achtergebleven. Hij is een broer van Phoui Sananikone, die in december jongstleden door een staats greep uit zijn ambt van premier werd ontzet. Het schijnt, dat de officieren, die Phoui Sananikone wegwerkten, het voornaamste doelwit vormen van de jongste staatsgreep. Volgens persberichten in Bangkok zouden de Laotische minister van bui tenlandse zaken en nog minstens twee andere ministers zRn gearresteerd. BR de staatsgreep zouden vier mili tairen zijn gedood. United Press Inter national verneemt uit Bangkok, dat de in de koninklijke residentie Loeang Pra- bang gelegerde regeringstroepen op dracht hebben gekregen naar Vientiane op te rukken om de revolutionaire troe pen daar tot de orde te roepen. Functionarissen van het hoofdkwartier van de Seato te Bangkok bewaren het NIEUW DELHI, 10 aug. (Rtr/AFP) De minister van landbouw van Indië heeft in het parlement medegedeeld, dat uit proefnemingen in Pondicherry, in het zuiden van Indië gebleken is, dat „mu zikale prikkeling" bevordelijk is voor opvoering van het rendement van de rijstaanplant. Deze proefnemingen heb ben aangetoond, dat rijstvelden die door zachte muziek worden geprikkeld, af komstig uit op strategische punten op gestelde luidsprekers, een 22 tot 58 pro cent hogere opbrengst opleverden. De minister verklaarde, dat de rege ring thans doende is de doeltreffend heid van deze methode te controleren. Als de resultaten bevredigend zijn, zal de regering mogelijk gebruik maken van muziek op grote schaal voor op voering van de voedselproduktie in overweging nemen. stilzwijgen over de situatie in Laos. In diplomatieke kringten te Bangkok zei men, dat als de revolutionaire par tij naar links zou neigen, zuidoost-Azië politiek gesproken de warmste plaats ter wereld zou worden, „warmer dan Afrika". In een door de leider van de staats greep, kapitein Kong Lae, uitgegeven verklaring werd gezegd, dat een on derzoek zal worden ingesteld naar de gedragingen van militairen en burger ambtenaren, die boven hun salarissen nog enorme inkomsten hadden. Voorts zei hij, dat alle buitenlandse militairen onmiddellijk uit het land zullen worden gezet. ,,De infiltratie door een grote mogendheid neemt iedere dag toe", al dus kapitein Kon Lae die in zijn verkla ring de naam van dit land niet noemde. ,,Bij elke organisatie in het land is een groep daarvan gedetacheerd. Zelfs mijn eigen bataljon heeft tien Amerikanen, die de regering in staat heeft gesteld onder ons te infiltreren, en behalve mijn eigen regiment zijn er nog tal van an dere gevallen." AMSTERDAM, 11 aug. De opna men voor de nieuwe film van Bert Haanstra, „De zaak M.P.", met o.a. Albert Mol, Ko van Dijk, Ingrid Vale rius, Julia de Gruyter en Kees Brusse zijn voltooid. De première van deze nieu we Nederlandse film zal eind septem ber in Tuschinski worden gegeven. X. y- Woensdag omstreeks het middaguur in het centrum van ATnsterdam. De kalender wees 10 augustus aan en al wat men zag waren regenjassen en parapluies. ROTTERDAM, 10 aug. De Neder landse motortanker „Papendrecht", eigendom van de Rotterdamse rederij PHS. van Ommeren n.v., is op weg met een lading olie van Novorossisk aan de Oostkust van de Zwarte Zee naar Cnba. Aan boord bevinden zich twee Nederlandse studenten, die de reis als vakantiewerkers meevoeren en niet hadden gerekend op zulk een grote reis. Zaterdag J.l. bevond de 10.746 ton me tende „Papendrecht" zich op weg van Wismar naar Novorossisk, waar het schip inmiddels aankwam en een la ding olie aan boord nam. Het vaart in time-charter voor een Duitse transport maatschappij. De beide Nederlandse stu denten hadden van de Rotterdamse re derij gelegenheid gekregen om tijdelijk deel uit te maken van de bemanning. Toen bleek, dat het schip naar Cuba zou gaan varen, begrepen de studenten dat zij nooit tijdig in Nederland terug kunnen zijn en wilden zij van boord. Op kosten van PHS van Ommeren n.v. Het vertrek van de Belgische ambassadeur in Leopoldstad Jean van den Bosch was overhaast en geschiedde in het geheel niet vrijwillig, maar bij zijn aankomst op het vliegveld van Nice maandagochtend was de heer Van den Bosch een en al opgewektheid bij het weerzien van vrouw en dochter. waarop U duidelijk vermeldt: Uw naam en vaste adres Uw vakantie-adres de datum van ingang de einddatum en dan tijdig d.wz minstens 5 dagen voor Uw vertrek aan onze administratie toegezonden, is voldoende om U van toezending van Uw lijfblad tijdens Uw vakantie te verzekeren. Gaarne rekenen wij op Uw medewerking. De administratie zullen zij van Istanboel, aanloophaven van de „Papendrecht", per vliegtuig naar iNederland worden vervoerd. Voor zover bekend is de „Papendrecht" het enige Nederlandse schip, dat Russische olie naar Cuba transporteert. ROTTERDAM, 10 aug. De Rotter damse politie zoekt een man van het volgende signalement: ca. 30 jaar oud en 1.75 meter lang, slank postuur, blau we ogen, gezonde gelaatskleur, zwart achterovergekamd haar met scheiding links, gekleed in donkerblauwe regen jas, blauw colbertjasje, lichtblauwover- hemd en grijze pantalon. Deze heeft gisteren een 86-jarige op gelicht voor 614, het driemaandelijks- pensioen van de bejaarde, dat hij juist van het postkantoor had gehaald. De onbekende sprak de oude man voor diens woning aan en gaf zich uit voor rechercheur bij de posterijen. Hij diste een ingewikkeld verhaal op, dat eindig de met het verzoek of de man zijn pen sioen mee terug wilde geven. Hij kon het dan 's middags om twee uur weer komen halen op het postkantoor. De oude man liep hier in. Bij een 70-jarige mevrouw van de Vierambachtstraat had de oplichter echter geen succes. Daar probeerde de onbekende zaterdagmor gen iets dergelijks. De politie vermoedt dat de man meer pogingen heeft on dernomen en verzoekt de mensen daarvan aangifte te doen. DEN HAAG, 10 aug.In de boezem van de K.N.Z.B. wordt momenteel een particuliere actie gevoerd om de zwem mers, die door het onverwachte besluit van het N.O.C. om geen vrije slag esta fette-ploeg uit te zenden zo zRn teleur gesteld, toch een reis naar Rome te laten maken. Niet om toch te starten die mogelijkheid is nog slechts illusoir maar om de Olympische zwemwedstrij den als supporters te kunnen bRwonen. Grote en kleine bedragen zijn reeds van particuliere zijde binnengekomen. Officials heben hun persoonlijke ver goeding beschikbaar gesteld en treffend is vooral, dat de voor Rome aangewezen zwemploeg, die dinsdagavond in Utrecht bijeenkwam, spontaan van enkele dagen zakgeld hebben afgezien. Aangezien het plan bestaat het betrokken viertal Leo Verburgt, Johan Bontekoe, Charles Rit- ton en Cees van der Tooren met de par ticuliere wagen van laatstgenoemde te laten reizen, denkt men slechts ongeveer 2600 gulden nodig te hebben. Hiervan is reeds 1750 gulden gedekt. HILVERSUM, 10 aug. De uitslagen van de draverijen te Hilversum luiden: Beautiful-starprijs (2040 m): 1. Yan kee Maid (De Vries) 3.02.1 (1.30.2), 2. Yasmine. 3. Yashmir. tot. w. ƒ2.60, pl. 1.30, 2.-, 1.50.-, cov. 7.60, kop. 7.10. Boy van HiddumprRs (2400 m. met autostart)1. Y. Bert (Van Dooye- weerd) 3.35.0 (1.29.6), 2. X. Straal W, 3. Xanthia S, tot.: w. 5.50, pl. 1.60, 1,50. 1.30, cov. 5.50. kop. 5.60. Bermuda-prijs (1400 m.l: 1. Zephyr Magowan (Knijnenburg) 2.12.8 (1.34.9), 2. Zambesi, 3. Zeeadelaar S, tot.: w. ƒ3.30. pl. ƒ1.60, 1.70, 2.3z, cov. 4.80, kop. 7.30. Boy Scotsch-prjjs (2020 m.), 1. Walmut Erebus (Hof) 2568 (1.27.5), 2. Walnut Hall, 3. Xeno- craat, tot.: w. 2.50, pl. 1-40, 1.70, 1.70, cov. 5.90, kop. 4.50. Barones Spencer K-prijs (2900 m.): 1. Xavero (Vlaarj 4.19.1 (1.29.3), 2. Willy's Reve ling, 3. dead heat tussen Velduil S en Victor van Oranje, tot. w. ƒ9.10, pl. ƒ2.80, ƒ2.30, ƒ1.20, ƒ1.70. cov. ƒ9.70, kop. ƒ24.70. Besuvio-prijs (2000 m); 1. Vanity Hanover (Eerenberg) 2.54.0 (1.26.1), 2. X. Pluto, 3. Robert Taylor, tot.: w. 4.90 (stal) pl. 2.20, 1.70, ƒ2,-, cov. ƒ3.70, kop. ƒ8.90. Bon Harves- ter-prijs (2400 m): 1. Very Nice (De Vries) 3.27.4 (1.26.4)..2. Qui Suit, 3. Trou badour. tot. w. ƒ5.50, pl. ƒ2.10, ƒ2.40, 2.70, cov. 6.40, groe.pskoppel 12.20. Bruine Lijster S-prRs (2020 m.)1. Q. Bascom, 2. Gao B, 3. Rudolf G, tot.: w. ƒ3.-, pl. ƒ1.90, ƒ3.90 6.30, cov. 6.30, kop. 12.50. Totale omzet: 109.309.50,-. ROTTERDAM, 10 aug. Een 22- jarige havenarbeider uit Rotterdam is door de rechtbank alhier veroordeeld wegens doodslag tot zes jaar gevange nisstraf met aftrek en ter beschikking stelling van de regering. Hij had op Tweede Kerstdag van het vorig jaar aan de Laanslootweg een 12-jarige jongen van het leven beroofd, nadat hij hem had meegelokt. De eis was een gevangenisstraf van acht jaar en terbeschikkingstelling van de rege ring. De rechtbank overwoog in het von nis, dat verdachte op het moment van zijn daad zodanig geestelijk gestoord was, dat hem het feit niet toegerekend kan worden. Hij moet als een gevaar voor de maatschappij worden be schouwd en wordt daarom tot de be schikking van de regering gesteld. (Van onze Haagse reda"tie) DEN HAAG, 10 aug. riet is thans zeker, zo vernemen wij, dat het marine smaldeel V met het vliegkampschip Karei Doorman een vlagvertoonbezoek gaat brengen aan Japan. Het diploma tieke overleg dat hierover met de Ja panse autoriteiten plaatsvond heeft dus tot een gunstig resultaat geleid. Bij de marine was men nog niet op de hoogte van dit besluit. Ook wist men niet wel ke havens zullen worden aangedaan. Het overleg speelde zich dan ook geheel op het diplomatieke vlak af. „Wij krijgen slechts de orders", zo zegt men bij de ma rine. Nader vernemen wij nog, dat het bezoek in de loop van september zal plaatsvinden. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 11 aug. Van de 278 gegadigden, die zich voor - het eerste jaar van de tandheelkundige studie bij de daartoe ingestelde commissie had den opgegeven, zijn er uiteindelijk niet meer dan 188 overgebleven. Daarmee zijn, althans voor het komende jaar, de ergste moeilijkheden bij de plaatsing van eerste jaarsstudenten in de tand heelkunde van de baan. De Rijksuniver siteiten van Utrecht en Groningen kun nen maximaal 175 eerste jaarsstuden ten plaatsen. Daar er rekening mee moet worden gehouden dat nog enkele van de 188 overgebleven gegadigden zich zullen terugtrekken, zal het maxi mum niet of nauwelijks worden over schreden. Minister Cals meent daarom dat bijzondere noodmaatregelen niet nodig zijn. Hij heeft op de beide be trokken Universiteiten een beroep ge daan om alle kandidaten, die zich aan melden, in de gélegenheid te stellen mét de tandheelkundige studie in sep tember te beginnen. In zijn antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid v. Lienden (P.v.d.A.) geeft de minister een verklaring voor de daling van het aantal gegadigden van 278 tot 188. Een deel van hen haal de het einddiploma niet. Anderen moe ten in verband met hun leeftijd eerst de militaire dienstplicht vervullen, ter wijl weer anderen hun plannen hebben gewijzigd. LONDEN, 10 aug. (U.P.I.) Op de vraag in een proefwerk waar oli fanten worden gevonden, antwoordde een leerling van het Hailebury colle ge voor jongens in Londen: „Dank zij hun enorme omvang raken zelden olifanten verloren". SAN FRANCISCO, 10 aug. (UPI) De Russische vereniging van juris ten heeft een voormalige Amerikaanse kandidaat voor het presidentschap uit genodigd om het proces bij te wonen, dat op 17 augustus in Moskou begint tegen de piloot van het Amerikaanse spionagevliegtuig U-2, Francis Powers. Het is de advokaat Vincent Hallinan, die in 1952 in Philadelphia tot kandidaat voor het presidentschap werd gesteld door de onafhankelijke progressieve partij, die door Hallinan, overigens zon der succes, werd gepropageerd als een politiek instrument voor vrede, burger rechten en arbeid. Hij verweet demokra- ten en republikeinen oorlogszuchtigheid en drong aan op een onmiddellijke wa penstilstand in Korea. Hallinan zelf is van mening, dat de Russische uitnodiging te danken is aan een overzicht dat hR geschreven heeft over het Sovjet-rechtssysteem na een stu diereis van een maand door Rusland. Hij noemde daarin het Russische rechts systeem „humaan en eerlijk". Veel min der gunstig luidde zijn oordeel over het Amerikaanse rechtssysteem, nadat hij in 1953 wegens belastingontduiking ver oordeeld werd tot 14'/a maand gevange nis. Voor die tijd was hjj reeds een keer naar de gevangenis gestuurd wegens „belediging van de rechtbank", een ge volg van zijn optreden tijdens het pro ces tegen Harry Bridges, de huidige voorzitter van de Unie van havenar beiders en warenhuisemployee's, die toen terecht stond wegens samenzwe ring <n mijneed. Hij heeft de Ameri kaanse rechtbanken sindsdien gekwali ficeerd als plaatsen van ongerechtigheid waar het onrecht gesanctioneerd en per manent emaakt wordt. Wat betreft het proces tegen Powers heeft hR nu verklaard, dat zRn sympa thie uitgaat naar de beklaagde. HR zal niet actief aan het proces deelnemen, maar is van plan de Russische advo- katen te wijzen op elk teken van oneer lijkheid en vooroordeel dat hij ziet. Vol gens hem dient Powers zichzelf het best als hij de volledige waarheid vertelt. Naar zijn mening zal ook veel afhan gen van de houding die hij tegenover zRn rechters aanneemt. Dat Powers ter dood veroordeeld zal worden acht hR niet waarschRnlRk. Hallinan, de zoon van een Ierse im migrant, is een neef van de eerste Ier se president Eamon de Valera. HR heeft een bRzonder stormachtige carrière ach ter de rug. Hij werd herhaaldelRk be schuldigd van het omkopen van getuigen, (hetgeen men hem echter nooit heeft kunnen bewijzen), werd eens wegens „morele verdorvenheid" uit zRn ambt ontzet door het hooggerechtshof van Californië, en nam eens zelf ontslag uit de vereniging van advokaten, omdat de rechtbanken volgens hem zich tRdenS moordprocessen, waarin hR optrad, schuldig hadden gemaakt aan manipu laties met de juries. KOPENHAGEN, 10 augustus Dr. P. J. J. van de Calseyde, Europees regionaal directeur van de Wereld-ge- zondheids-organisatie, zegt in een verslag, dat de gemiddelde Europeaan kan verwachten te sterven tengevolge van kanker, een hartkwaal of een on geluk. Deze oorzaken zRn in de plaats gekomen van de infectieziekten als voornaamste doodsoorzaak. „De gemiddelde Europeaan groeit on der gunstige omstandigheden op, profi terend van een doeltreffende gezond heidszorg. Deze omstandigheden ver lengen zRn leven met tientallen jaren, als hR tenminste in zRn jeugd geen on geluk krRgt, de voornaamste doodsoor zaak bR jeugdige personen". In het rapport wordt verder gezegd, dat luchtverontreiniging in bRna alle steden van Europa meer is geworden dan alleen maar een last. Er zijn aan- wijzigingen dat chronische bronchitis en longkanker verband houden met de verontreiniging van de lucht. Het jaarrapport zal worden voorge legd aan afgevaardigden van 27 Euro pese landen op de tiende zitting van de regionale commissie voor Europa van de W.G.O., die van 16 tot 20 augus tus in Kopenhagen wordt gehouden. PARAMARIBO, 10 aug. Behalve aan de bouw van een nieuwe haven zal begonnen worden met de bouw van het Torarica-hotel terwRl de werken van de hoofdplaats Brokopondo in een laat ste phase zRn gekomen. Over enige we ken wordt er begonnen met de aanleg van 11 km wegen. ENKHUIZEN, 10 aug. Het stalen jacht „Woelwater" dat gisteren ter hoog te van Enkhuizen in het IJsselmeer werd overvaren door een Urker botter en daarna zonk, is vanavond door een drRvende bok moeizaam gelicht. Het karwei heeft ongeveer vier uur in be slag genomen. De „Woelwater" lag on geveer vier meter beneden de water spiegel. Alleen de top van de mast stak boven het water uit. Het jacht wordt op de werf leeggepompt en vervolgens ge repareerd. De onfortuinlRke opvarenden van het jacht, die door de Urker botter werden opgepikt, waren aanwezig toen vanavond omstreeks kwart voor acht het In da takels van de drRvende bok hangende jacht bR een Enkhuizer werf arriveer de. Ze vonden de vermiste voorwerpen nog op het dek van het jacht. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 10 aug. In de vandaag gehouden openbare vergadering van het produktschap voor zuivel is men nog niet tot een beslissing gekomen over het plaatsen van melkautomaten in be drijven buiten de melkhandel en de zo genaamde horecabedrijven. In de ver gadering van 7 september zal opnieuw worden gestemd over de ontwerpveror dening, die het mogelijk zal maken de verkoop van verpakte consumptiemelk door middel van automaten te onttrek ken aan de werking van de zuivelver- ordening 1950, en het vergunningenstel sel consumptie melkhandel. Zoals be kend haalde dit ontwerp-voorstel in de vergadering van 15 juni van dit jaar op een-derde stem na niet de vereiste twee derde meerderheid. In een brief aan het produktschap heeft de minister van Landbouw en Vis serij zijn teleurstelling hierover uitge sproken. Hij gaf het produktschap in overweging de automatenkwestie op nieuw te bezien, omdat hem was geble ken, dat vele ondernemingen uit meer dan een bedrijfstak buiten de melkhan del en de horecabedrRven grote belank stelling hebben voor de verkoop v^n melk. door middel van automaten. Uit de discussie die vandaag is ge voerd over deze kwestie bleek, dat ver schillende bestuursleden van -'t produkt schap weliswaar de verkoop van con sumptiemelk via automaten willen sti muleren hlleen als de juiste behande ling van de melk gewaarborgd kan wor den. Sommige bestuursleden wilden de zo krap verworpen ontwerp-verordening opnieuw in stemming brengen, anderen voelden meer voor een toepassing van een bepaald artikel van de zuivelveror- dening 1950. Dit artikel opent namelijk de' mogelijkheid om melkhandelaren vergunningen te verlenen zonder dat volledig aan de eis van handelsken nis, vakbekwaamheid en kredietwaar digheid hoeft te worden volbaan. Na stemming werd besloten de indertijd verworpen ontwerp-verordening over vier weken weer in stemming te bren gen. 'NATUURLUK BESTE JONbEN- ->E PKCJH E>% l PAT ZULIEN WE N06 EENS ZIEN, J'J INHA UbE eOEFl ALE, IK M'JN MONO OPEN DOE, BEN JE ALLES KW'JT. REPPIN6 WE KUNNEN ROVAAL ZUN EN PE ZIEKENHUISKOSTEN VOOR VLAANDEREN EN DE y WS^ TEERT MEE- EH, LATEN WE ZEbbEN 5 VAN PE OP&REM6ST. PILOOT BETALEN SWAN FEATURES SYNDICATE

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2