Liever drs. dan mg. (magister) Gunstige ontwikkeling in het levensverzekeringsbedrijf PAUL VLAANDEREN geneim van de Toestand in Laos nog onduidelijk Amerikaan van meer roof verdacht HULP-IN-NOOD-ACTIE VOOR VLUCHTELINGEN UIT CONGO 2 atleten gewond bij auto-ongeluk Amerikaan moet Rusland uit Recordresultaten voor 1960 verwacht Disconto in V.S. 3 pet (3V2) GALA-BAL IN MONTE CARLO *Wwr"'jN 9|^; In eigen vliegtuig ERIC DÊ NOORMAN PAGINA 2 beslist een jYooral-^. tBLmACHINElJ JKSL^X Enquête onder economisten Olympische vlaggen bijzonder in trek Pro-Franse elementen achter staatsgreep De werktijdverkorting in de metaalindustrie Veehouder bestolen Smokkelende Griek staat terecht Historisch museum te Rotterdam Stakende Engelse zeelieden aan gehouden Moeder mishandelt dochtertje Met drie maanden voorwaardelijk gestraft In Duitsland SCHIP IN BRAND Brand op Liberiaans schip Stuurloos schip heen en weer gesleept Toerist beschuldigd Consumptie in mei gedaald Engelse Philips onder handelt over samen werking Busverbinding Sehiphol-Utr echt „Atlantische markt" na presidentsverkiezing in de V.S.? PIE JON&EN HEEFT COMPLEX VAN PüBWmk. Plf MACHINEI /HMMl 'misschien is ze GELADEN MET 1 \DIAMANTEN-yéUj \f IK HEB UW BLINDEDARM ER NE TOP |trUP UITGEHAALDMENEER /AN DRUTEN, PROPOS, IK HES NIEUWS AMSTERDAM, 11 aug. In verband met de door de minister van O.K. en W. in het wetsontwerp op het weten schappelijke onderwijs voorgestelde ti tulatuur van magister, afgekort tot mg. vóór de naam, voor hen die met §oed gevolg een doctoraal examen heb- en afgelegd en niet de titel mr. of ir. verwerven, is door de contact-com missie van academisch gevormde eco nomen een schriftelijke enquete onder de in Nederland afgestudeerde econo misten gehouden. Het doel was een duidelijk beeld te verkrijgen van de mening der betrokkenen over de titel die huns inziens op dit ogenblik in aan merking zou moeten komen, mede ge zien de overwegende bezwaren welke tegen magister bestaan. In totaal wer den 3641 enquêteformulieren verzonden, waarop 2326 antwoorden werden ont vangen. Naar mg. vóór de naam ging de voorkeur uit van 68 geënqueteerden (3 pet.), naar ec. vóór de naam van 223 (16 pet.), naar drs. v:ór de naam, ec. facultatief doch beschermd achter de naam, van 1894 (81 pet.) en naar drs. vóór de naam, zonder toevoeging, van 20 (1 pet.). Afwijkingen vermeldden 121 antwoorden (5 pet.). De contactcommissie vertegenwoor digt de doctores en doctorandi (-ae) in de economische wetenschappen van al le Nederlandse universiteiten en hoge scholen, die georganiseerd zijn in de kring van Amsterdamse economen, de Tilburgse academisch economische kring, de vereniging van afgestudeer den der Nederlandse economische ho geschool, de vereniging van afgestu deerden aan de economische faculteit der Vrije Universiteit en de vereniging van afgestudeerden aan de economi sche faculteit der rijksuniversiteit in Groningen. De contactcommissie heeft voorts een adres gericht aan de leden van de Tweede Kamer nu de minister van O.K. en W. heeft laten weten dat hij zijn voorste] niet zal herzien. Hierin wordt enerzijds het ministeriële voor stel verheugend genoemd omdat door belanghebbenden behoefte wordt ge voeld aan een wettelijke bescherming ROME, 12 aug. Van de ongeveer 1200 vlaggen van de 87 landen, die deelnemen aan de komende Olym pische Spelen, zijn er in enkele da gen in het Olympisch dorp alweer vijftig verdwenen. De politie heeft besloten de vlaggemasten extra goed in de gaten te houden, want Rome zou het sneu vinden als er op de grote dag dat de Spelen beginnen niet ge noeg vlaggen voor handen zijn. Men vermoedt dat vroege souvenirjagers de dieven zijn. Een van de vele Italianen, die voor de Olympische Spelen een officiële functie in de wacht gesleept hebben, is een attché voor de Ghanese atle ten. Hij kreeg gistermorgen een tele foontje. Op het consulaat van Ghana was een receptie. Of hij maar wilde komen, en een kooi meenemen, want de consul wilde hem een levend krokodillejong cadeau doen. De zeer gevleide Italiaan trok met een grote kooi waar hij die vandaan gehaald had weet men nog niet op pad. Dichtbij het Ghanese consulaat klop te een vriend hem op de schouder en vertelde dat het allemaal een grapje was. De official werd toen zo boos dat hij de vriend met de kooi op het hoofd sloeg. De politie heeft, toen de melding „straatgevecht" was onderzocht, het incident bedekt met de mantel der Olympische liefde. SAIGON, 12 aug. (UPI) Uit be richten die uit Laos alhier zijn ontvan gen, valt op te maken dat achter de recente militaire staatsgreep in Vien tiane klaarblijkelijk pro-Franse ele menten staan. In de revolutionaire raad die is aangesteld over de binnen- en buitenlandse zaken van Laos heeft ook prins Souvanna Phouma zitting, een vroegere Laotiaanse premier en voorzitter van de nationale vergade ring. Prins Phouma, tot voor kort am bassadeur van zijn land in Parijs, is de voorzitter van de A.P.L. (Assem- blement du Peuple Laotien), een con servatieve groepering die is gekant te gen de Pakasang Khom-partij, de voor standster van aansluiting bij de Zuid- oost-Aziatische verdragsorganisatie. Phouma is altijd opgetreden als ad vocaat van een neutralistische buiten landse politiek van Laos en hij had een belangrijk aandeel in de samenstelling van een coalitieregering met de com munistische Pathet Lao-rebellen in no vember 1957. Tot nu toe heeft de revolutionaire regering in Vientiane niet duidelijk ge maakt hoe zij staat tegenover de Pa thet Lao. De aanwezigheid van de ge neraals Amkha Soekawong en Sing Aing in het revolutionaire comité, zou kunnen wijzen op een niet door de communisten geïnspireerde coup -an pro-Westerse allure, zij het dat de nieu we leiders toenadering zouden willen zoeken met de vijfduizend guerilla's in de oerwouden. AMSTERDAM, 11 aug. Tot begin augustus heeft de vakraad voor de me taalindustrie 150 aanvragen tot werk tijdverkorting met ingang van 1 januari a.s. behandeld. Hiervan werden er 130 goedgekeurd en 20 aangehouden. Het betreft aanvragen van metaalindustrie- en die de werktijd ineens tot 45 willen verkorten, aldus een mededeling in ,,De Metaalkoerier", het Orgaan van de Al- femene Nederlandse Bedrijfsbond voor e Metaalnijverheid en de Elektrotech nische industrie. Van de 130 goedgekeurde aanvragen kozen 33 ondernemingen de vorm van één vrije zaterdag in de 4 weken, ter wijl 59 bedrijven de voorkeur gaven aan een vrije zaterdag in de twee we ken of twee opeenvolgende vrije zaterda gen in de vier weken. Van de overige 38 bedrijven koos het grootste deel een vrije zaterdag in de maand, terwijl de resterende bedrijven weer andere vari aties prefereerden. Zo zijn in sommige bedrijven de vrije zaterdagen willekeu rig verdeeld over een bepaalde periode. Het komt ook voor dat alleen in de zomermaanden vrije zaterdagen worden gegeven. van een titulatuur voor hen. Anderzijds bestaan er bij de academisch gevorm de economisten overwegende bezwaren tegen de titel magister. Het adres deelt de ministeriële bezwaren tegen de aan duiding doctorandus niet. Mede gezien het resultaat van de en quete meent de contact-commissie dat het de voorkeur verdient de titel doc torandus, vóór de naam af te korten tot drs., wettelijk te erkennen en te beschermen, waarbij gesteund kan worden op een reeds lang bestaande gewoonte. Bovendien maakt de erken ning van doctorandus een algemene re geling mogelijk voor alle studierichtin gen waaraan niet de titel van mr. of ir. verbonden is. De contact-commissie dringt er tenslotte bij de leden der Tweede Kamer op aan hun goedkeu ring te onthouden aan het voorstel tot wettelijke erkenning en bescherming van de titel magister. ALKMAAR, 11 aug. De 34-jarige Amerikaan L. die er van wordt ver dacht in samenwerking met zijn vrouw, de 29-jarige Amsterdamse buffetjuf frouw J. M., de alleenwonende veehouu- der J. de Groot te Krabbendam van zes duizend gulden te hebben beroofd, blijft hardnekkig ontkennen. Hjj is dagenlang door de districtsrecherche van de rijks politie ondervraagd in het Huis van Be waring te Alkmaar, waar hij werd in gesloten. Toch stapelen de bewijzen zich op. Ook de hoofdstedelijke politie heeft intussen nog een appeltje met L. te schillen omdat hij ervan wordt verdacht in Amsterdam verschillende rooftoch ten te hebben georganiseerd. L. wordt verder ook beschouwd als de dader van een op een landgenoot, gepleegde roofoverval op de Nieuwen- dijk te Amsterdam. ROTTERDAM, 11 augustus Tegen een 37-jarige Griekse scheepskok uit Chios-Kardamilla. is vanmiddag voor de rechtbank acht maanden gevange nisstraf met aftrek geëist. Er werd 14 mei in Rotterdam 1525 gram hennep in zijn bezit aangetrof fen. Het was de bedoeling deze hier te verkopen. Volgens zijn verklaring was het de eerste keer, da* hij hen nep had. De waarde zou 5.000 gulden bedragen, als er sigaretten van gerold zouden zijn. De president merkte op, dat kapi tein en bemanning van het schip een goed oordeel over de kok hadden. De officier van justitie, mr. J. de Jong, meende dat hij een schakel in een complot is geweest. Hij wilde er bij zijn eis rekening mee houden, dat het verblijf voor verdachte in een buiten landse gevangenis zwaar is, maar ook dat de aangetroffen hoeveelheid hennep vrij aanzienlijk is. De raadsman, mr S. Ivens, vroeg een aanzienlijk lagere straf, omdat de Griek het verblijf in de gevangenis en het Nederlandse eten niet verdraagt, en bovendien thuis voor 2 gezinnen moet zorgen. Uitspraak 25 augustus. ROTTERDAM, 11 aug. De gemeen teraad heeft met meerderheid van stem men tot directeur van het Historisch Musum benoemd de heer C. J. du Ry van Beest Holle. Carel Jan du Ry van Beest Holle werd in 1930 in Den Haag geboren. Na zijn gymnasiumjaren heeft hij in Pa rijs een volledige museumopleiding ge noten. Aldaar behaalde hij in 1957 het diploma van de école du Louvre. Hij heeft zijn verblijf van ongeveer vier jaren in de Franse hoofdstad benut voor het volgen van colleges aan de Sorbon- ne, de écoles des hautes études, philolo- giques en het Institut d'art et d'archéo- logie. Hij maakte een studiereis naar Italië en vervulde een praktische stage bij de oudheidkundige dienst in de Pro vence. Sedert 1957 is de heer Du Ry van Beest Holle werkzaam als conservator aan het Rijksmuseum voor Volkenkun de te Leiden. ROTTERDAM, 11 aug. Op het ter rein van de B.P.M. heeft de Rotterdam se politie vannacht veertig opvarenden van twee Engelse tankers, de „Varicel la" en de „William Wheelwright" aan gehouden. Uit sympathie voor een wil de staking in Engeland waren zij met al hun bezittingen van boord van hun schepen gegaan, die gisteravond moesten vertrekken. De vreemdelingenpolitie heeft zich over de zeelieden ontfermd. Vermoedelijk zullen ze naar Engeland terugkeren. DORDRECHT, 11 aug. Voor de politierechter heeft vanmiddag een 40- jarige huisvrouw terechtgestaan wier optreden tegenover een van haar negen kinderen zowel door de rechter als door de officier van justitie weerzinwekkend werd genoemd. De vrouw had zich te verantwoorden omdat zij in de jaren 1958, 1959 én de eerste maanden van dit jaar haar nu vijfjarig dochtertje Elly telkens had mishandeld. De vrouw haatte het meis je, omdat de vader van het kind van haar was weggelopen. Volgens de offi cier had de vrouw het kind op allerlei manieren getreiterd en achtergesteld bij haar andere kinderen. Deze zijn van een andere vader. Onder meer mocht het kind, dat herhaaldelijk werd gesla gen, niet aan tafel zitten als er gegeten werd en mocht het ook niet buiten spe len. De officier van justitie achtte een zeer zware straf op zijn plaats. Om evenwel de andere kinderen niet de dupe te laten worden wilde hij met een voor waardelijke straf volstaan, namelijk voor de tijd van drie maanden met een proef tijd van drie jaar en 75,boete subs, één maand. De politierechter meende, dat het gezin ook gedupeerd zou wor den als er een boete betaald zou moeten worden betaald en daarom veroordeelde hij de vrouw tot drie maanden voor waardelijk met drie jaar proeftijd. De Zweedse familie Ahrens, vader, moeder en vier kinderen, gaan binnen kort emigreren naar Australië. Zij maken de grote reis in hun eigen vlieg tuig, een de Havilland Dragon, dat de heer Ahrens, die mecaniciën is bij de Zweedse luchtvaartmaatschappij „Lynjeflug", heeft gekocht en voor de grote reis heeft ingericht. Op de foto zien we de familie in de machine na een proefvlucht. IJMUIDEN, 12 aug. De heer H. Zwart van machinefabriek Zwart te IJmuiden, die tevens vice-consul is van België, heeft onlangs van het Belgische consulaat het verzoek gekregen om on der de Belgen in zjjn rayon een actie te organiseren ten behoeve van de Bel gische slachtoffers in Congo. Zoals be kend werd in België een nationaal co mité voor Congo opgericht met als doel de hulpverlening aan de vluchtelingen uit Congo. Voorzitter van dit comité is Z.K.H. Prins Albert. Uitgaande van de redenering, dat het Belgische volk zo vaak in het geweer gekomen Is om ons land in nood te hel pen, niet in de laatste plaats nog bij de Februariramp van 1953., is de heer Zwart verder gegaan dan van hem ge vraagd werd. Hier ligt volgens hem een unieke kans voor ons volk om te be wijzen, hoezeer de aan ons in het ver leden gegeven hulp is gewaardeerd. De hulp van toen kan nu door een daad gehonoreerd worden. De heer Zwart heeft tal van relaties in de kringen van scheepvaart en scheepsbouw. Het is hem gelukt de me dewerking te verkrijgen van de BSCM, de Bond van Smeden en Constructie- Metaalbedrijven. En zo zijn in de af gelopen dagen op zjjn kantoor tiendui zend enveloppen geadresseerd en voor zien van een circulaire voor een actie, waarvan men hoopt, dat deze zal uit vloeien als een olievlek. Deze circulai res worden verzonden aan alle rederij en, grote vaart en visserij, maar ook aan alle scheepswerven, machinefabrie ken, e.d. Contacten worden gelegd met andere organisaties, in d.e hoop, dat KDENKOBEN, 11 aug. De 23-ja- rige Zuidafrikaanse atleet Gert Potgie ter, wereldrecordhouder met 49.3 sec. op de 440 yards horden, is tengevolge vui een auto-ongeluk in Duitsland met een bovenkaakfractuur opgenomen in de universiteitskliniek van Heidelberg. Tezamen met zijn landgenoot, de sprin ter Edward Jefferys, de Duitse ver- springster Renate Junker, die is op genomen in de Duitse olympische ploeg en de Zuidafrikaanse journalist Wolmarans keerde Potgieter in een auto, bestuurd door Jefferys terug van een ontvangst door het gemeentebe stuur van1 Èdenkoben in de Pfalz. Vlak bij de sportschool, waar zij ver blijven, raakte Jefferys in een onover zichtelijke bocht op het door de regen gladde wegdek de macht over de wa gen kwijt. De auto sloeg tegen een boom. Toen hulp arriveerde, bleek Pot gieter er het ernstigste aan toe te zijn. Évenals de anderen werd hij overge bracht naar de universiteitskliniek van Heidelberg, waar hij na een drie uur durende operatie is opgenomen. Het moet als uitgesloten worden be schouwd, dat Potgieter, evenals Jeffe rys een van de grootste troeven van Zuid-Afrika te Rome, aan de Olym pische Spelen zal kunnen deelnemen. Jefferys liep een lichte hersen schudding op, alsmede snij- en schaaf wonden. Het is nog de vraag, of Jeffe rys tijdig hersteld zal zijn om in Ro me te kunnen uitkomen. IJMUIDEN, 12 aug. Vanmorgen om 8.18 uur Ned. tijd meldde het Ar gentijnse s.s. Rio Diamante, groot 5383 ton, een hevige brand in de ruimen. Het schip bevond zich ter hoogte van boei ET 7 d.i. dwars van Vlieland en maak te nog een vaart van plm. 10 mijl in de richting van het lichtschip Texel. De sleepboten Doggersbank van Doeksen en Simson van "Wijsmuller zijn onmid dellijk uitgevaren om hulp te bieden. IJMUIDEN, 11 aug. De zeesleep boot „Cycloop" van Wijsmuller uit IJmuiden is sedert maandagmiddag in het zuidelijk deel van de Atlantische Oceaan onderweg naar het 9.240 ton me tende Liberiaanse vrachtschip „Pa- naghia T", dat in brand staat en op de Braziliaanse kust aan de grond is gezet. De „Cycloop", die onder bevel staat kan kapitein J. Buurman uit IJmuiden, is uitgerust met de modernste brand- bestrijdingsmiddelen. Van de 33 opvarenden van de „Pa- naghia T" hebben er 24 in de redding boten het schip verlaten. Zij zijn op on geveer zes mijl ten zuiden van Taman- tare in Brazilië aan land gegaan. Woens dagmorgen waren nog negen mensen aan boord van de Liberiaan, trachtend het vuur te doven. De brand is ontstaan in de machinekamer van het schip en vandaar overgeslagen naar de lading kolen op het achterschip. GREAT YARMOUTH (Engeland), 11 aug. (Reuter) Het roerloze Zweedse schip „Portos" is vandaag hier aange komen. gesleept door de Nederlandse sleepboot „Doggersbank". Het schip ver loor zfjn roer bij de Friese eilanden. Het werd toen naar IJmuiden «bracht, waar het echter zijn lading Russisch hout niet kwijt kon vanwege de staking. Het schip zal nu worden gelost in Enge land en daarna weer worden terugge sleept naar IJmuiden, waar het een nieuw roer zal krijgen. men ook daar steun zal kunnen vinden voor dit sympathieke doel. In deze circulaire wordt gesteld dat het onnoemelijke leed, dat over vele dui zenden van onze zuiderburen is geko men, met name over onschuldige vrou wen en kinderen, ons niet onberoerd kan laten. Om tenminste de materiële nood van deze zo zwaar getroffenen ve len van hen hebben letterlijk al hun be zittingen verloren te helpen leni gen, wordt gevraagd een bijdrage, klein of groot, te willen storten op postgiro rekening nr. 215069 ten name van de Rotterdamsche Bank N.V. te IJmuiden, met vermelding „Hulp-in-nood-actie", Laat het Nederlandse hart wederom spreken voor hen die in nood zijn, al dus de heer H. Zwart, vice-consul van België te IJmuiden. MOSKOU, 11 aug. Robert Christ ner, een Amerikaanse burger die in juli j.l. in Rusland aankwam, is uit de Sovjet-Unie gezet nadat de staatsveilig heidsdiensten hadden vastgesteld dat hfj zich bezig hielmet het verzamelen van „geheime gegevens over industriële en militaire installaties", aldus meldt het Russische persbureau Tass. Christner zou in verscheidene steden topografische kaarten hebben gemaakt waarop hij onder meer bruggen en spoorwegen had aangegeven. Ook zou hjj bepaalde objecten hebben gefoto grafeerd, onder meer oorlogsschepen in de baai van Bakoe. Christner, aldus Tass, bewaarde zijn aantekeningen en films in een speciale gordel die hij on der zijn kleding droeg. Het persbureau meldt voorts dat hfi behoorlijk Russisch spreekt. Dit zou hij op een militaire school hebben geleerd,. Het Russische ministerie van buitenlandse zaken heeft de Amerikaanse ambassade te Moskou erop gewezen dat het gebruikmaken van toeristen voor doelen van de ge heime dienst ontoelaatbaar is, aldus Tass. AMSTERDAM. 12 aug. Blijkens cij fers van het C.B.S. is het indexcijfer van de waarde van de totale consump tie van de Nederlandse bevolking in de maand mei teruggelopen van 168 tot 162. Het cijfer voor de prijs gaf een stijging te zien van 117 tot 118, maar het hoe- veelheidscijfer daalde van 143 tot 138, evenals het cijfer voor de hoeveelheid per hoofd van 132 tot 127. AMSTERDAM, 10 aug. Volgens het C.B.S. is in juni voor 431,4 min aan nieuwe levensverzekeringen ge sloten, hetgeen 67 min meer was dan in juni 1959. Het bedrag kan worden onderverdeeld in 177 min aan kapi taal-, ƒ234,3 min aan rente-en ƒ20,1 min aan volksverzekeringen. De resultaten over het eerste halfjaar 1960 zijn hiermee gekomen op een be drag van 2.440,2 min. In 1959 kwam in het eerste halfjaar voor 2.057,7 min aan nieuwe levensverzekeringen tot stand, zodat het resultaat dit jaar 382,5 min hoger ligt. De voorlichtingscommissie uit het le- vensverzekeringbedrijf merkt hierbij op, dat de gunstige ontwikkeling, die zich reeds in de eerste drie maanden afte kende, zich in het tweede kwartaal in versneld tempo heeft voortgezet. Over het eerste kwartaal bedroeg de pro- duktie aan nieuwe verzekeringen ƒ1.167,6 min, over het tweede kwar taal 1.272,6 min. Zowel aan kapitaal- als aan rentever zekeringen werd in het afgelopen half jaar voor meer dan een miljard gulden afgesloten, hetgeen nog niet eerder in de geschiedenis van het levensverzeke- ringbedrijf voorikwam. Aan nieuwe ka pitaalverzekeringen kwam voor 1.071,6 min en aan nieuwe renteverzekeringen voor 1.240 min. tot stand. Een verge lijking met vroegere cijfers wijst uit, dat er in de belangstelling van het pu bliek een duidelijke verschuiving in de richting van renteverzekeringen, d.w.z. van verzekeringen die periodieke uitke ringen garanderen, plaats heeft. Meer WASHINGTON, 12 aug. De Fede ral Reserve Board heeft zijn goedkeu ring gehecht aan een verlaging van het disconto van 3Yi tot 3 pet. in de dis tricten New York, Richmond, Cleve land en Kansas City, die vandaag van kracht wordt. Een woordvoerder van de Federal Reserve Board deelde mede, dat de verlaging een technische aanpassing was aan de markttarieven en niet rechtstreeks verband hield met de eco nomische vooruitzichten. WASHINGTON, 12 aug. Uit de weekstaat van het Federal Reserve System blijkt, dat de Amerikaanse goudvoorraad in de op 10 augustus ge ëindigde week met 62 miljoen dollar is verminderd tot 19.082 miljoen dol lar. AMSTERDAM, 12 aug. De Engel se Philips-organisatie onderhandelt, reeds enkele maanden met Morphy- Richards, een toonaangevende Engel se fabriek van strijkijzers en andere elektrische apparaten voor de huishou ding, over samenwerking in de een of andere vorm. De beoogde samenwer king zal echter niet gebaseerd zijn op enigerlei controle van het ene bedrijf op het andere. Het is de bedoeling, dat de beide ondernemingen volkomen zelf standig blijven. Terwijl deze onderhandelingen, die ook thans nog niet afgesloten zijn, nog gaan de waren, heeft de Eiektrical and Mu sical Industries een bod tot overneming van de aandelen van Morphy-Richards aangekondigd, een stap, die zowel bij Philips als bij Morphy-Richards grote verwondering heeft gewekt, daar het in Engeland niet gebruikelijk is, dat een dergelijk bod op een onderneming wordt gedaan wanneer deze onderneming met samenwerkings-onderhandelingen bezig is, ook al hebben deze onderhandelingen geen betrekking op een fusie. De drie ondernemingen hebben thans besloten door gezamenlijke onderhande lingen te trachten een oplossing voor deze kwestie te vinden. Deze besprekin gen zijn nog gaande. dan de helft van de nieuwe verzeke ringen die in het verstreken halfjaar tot stand kwamen, had betrekking op deze vorm van levensverzekering. De thans bekend geworden halfjaar cijfers wettigen de verwachting, aldus de voorlichtingscommissie, dat de resul taten van het levens verzekering bedrijf dit jaar opnieuw een record-hoogte zul len bereiken. DEN HAAG, 11 aug. Begin okto ber zal er een rechtstreekse busverbin ding tussen Utrecht en Schiphol komen. Dit als consequentie van de opneming van een nieuw traject in het lijnennet een busonderneming, die het streekver voer in noordelijk Zuid-Holland, de om geving van Haarlem en Amsterdam en westelijk Utrecht verzorgt. De commis sie vergunningen personenvervoer had afwijzend beschikt op een aanvraag om vergunning voor opneming van het nieu we traject in het net van deze onder- OTTAWA, 12 aug. Senator Wishart Robertson, progressief conservatief, heeft voor het Canadese hogerhuis ver klaard van mening te zijn dat de Ver enigde Staten na de presidentsverkie zingen zullen proberen een Atlantische markt in het leven te roepen. Hij ba seerde zijn oordeel op hetgeen hij had vernomen en op zijn eigen gevolgtrek kingen. De senator, die vroeger minis ter zonder portefeuille is geweest, zei dat de markt zou worden gevormd door de Verenigde Staten, de landen van de Europese Gemeenschappelijke markt en de Europese Vrijhandels As sociatie. Ook Canada en de landen van Latijns-Arnerika zouden voor deelne ming worden uitgenodigd. Senator. Ro bertson zei zijn mening gedeeltelijk te hebben gebaseerd op het feit dat zowel de Amerikaanse republikeinse als de democratische partij zich in haar pro gramma heeft verplicht de leiding te nemen bij de organisatie van de eco nomische eenheid in de westelijke we reld. EINDHOVEN, 12 aug. De Philips' Gloeilampenfabrieken heeft, naar wij vernemen, naar Zuid-Korea een zen ding geluidsapparatuur verscheept, be staande uit 40.000 luidsprekers met bij behorende versterkers en microfoons. Het betrof hier een opdracht van de Zuidkoreaanse regering. Het was op dit neming, maar de Kroon heeft deze af- gebied de eerste grote order uit dat wjjzing nu ongegrond verklaard. land. Het „Bal van het Jaar" wordt doorgaans vaker dan eenmaal per twaalf kalender maanden gehouden. Bovenstaande foto is van het „Bal van het Jaar", dat ten bate van het Rode Kruis in Monte Carlo is gehouden. Het heet, dat twaalfhonderd gasten ieder ruim 260 gulden hebben neergeteld om er bij aanwezig te mogen zijn. Toen prins Rainier van Monaco verscheen met zijn gemalin, richtten aller ogen zich op prinses Gracia. 44. „Tristan zal voorop lopen, want die is immers de aanvoerder?" zegt de Noorman, terwijl hij de zwartgallige leider naar voren duwt. „Snel, vóór dit goede moment voorbij is." „Ja, maar begint Tristan, zoals gewoonlijk, „hoewat moet ik dan zeg gen?" „Hoor, dan zal ik het je voorzeggen," grijnst Eric en de ander kijkt of hij hem vermoorden wil, maar toch gaat het nu in looppas naar de ingang van de burcht en braaf schreeuwt Tristan de wachter toe! „De Koning, we moeten de koning heb ben! We hebben een reuzenvangst gedaan!" „Wie dan?" schreeuwt de wachter terug. „Ho, wacht eens even, wie?" „Ga maar kijken," klinkt het antwoord en terwijl de schildwacht nieuws gierig naar buiten loopt, rent Eric met zijn troepje ongehinderd naar binnen. „Nu moeten we Agar te pakken zien te krijgen, voordat de opwinding gezakt is," fluistert Eric. „Dicht bij elkaar blijven mannen!" Ze steken de grote hal over, maar voordat z« de trap bereikt hebben, komt hun daar een tot de tanden ge wapende troep krijgers tegemoet. Even staren beide groepen elkaar aan en instinctmatig voelt de Noorman, dat er iets mis is, en dat zijn brutale list hier niet lukken zal. „Halt", klinkt de stem van de aanvoerder, die dan vervolgt: „Wij hebben jullie gedragingen vanaf de trans gadegeslagen. Wat heeft dit te be tekenen? Wie zijn jullie?" Dan buigt hij zich ineens naar voren en staart scherp naar Tristan. „Dat is dezelfde kerel, die in het bos aan het hoofd stond van die vogelvrijen, toen ik kwam onder handelen," gilt hij. „Verraad! Grijpt hem!" JA, MENEER f CANDISH BETAALT NIET ALLEEN UW VER-r BL'JF HIER... HU ZORGT. OOK VOOR EEN PILOOT- DIE UW TOESTEL NAAR NAIROBI BRENOT. A BLIKSEM, NEEL ZE& CANDISH PAT IK DAT NIET HEBBEN WIL L A

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2