mm m W Kinderen B ter Cleeff' naar speeltuin Parapluies De raad van Beverwijk staat achter Velsen PIKEUR Agenda voor Haarlem omgeving wmm mm m Plezierige bustocht naar Rijswijk en Amsterdam Renault Dauphine 5.625,— Garage Den Hout Garage Hardebelt Ripperda wint voetbaltoernooi in Duitsland SCH0TH SPECIAALZAAK Gr. Houtstr. 47-Tel. 18036 MEUBELSHOW v. DUIVENB0DEN Medezeggenschap is gewenst NAAIMACHINES In parochiehuis „Sint Jan Haarlem-oost neemt afscheid van rector J, Breedveld Ritmeester imeesfc* 3 TOONKAMERS Vakantiefeest voor de jeugd Belangrijke wedstrijden voor Rood en Wit en Haarlem TAXI 13000 MM H damesregenmantels VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1960 PAGINA 5 spi br t- ^-; #■--* 1 BI LAK AAN DEPRESSIES burgerlijke Stand Haarlem Naar hoofdstad Overladen met prijzen in Haarlem terug Wedstrijd HBCDGG zondag in HBC- sportpark R.-k. Middenstand en feest van Maria Hemelvaart in de nieuwe mode-tinten Big Ben, dames en heren Reparaties WIE REKENT.... Telefoon 13608 - 17165 - 34200 Ernstige aanrijding in Vogelenzang Wielrijder door auto gegrepen Softball jeugdtoernooi Aanwinsten r.-k. leeszaal DE AMSTERDAMSE HAVENPLANNEN (oiiuBuanpv) VERKOOP VAN ALLE MERKEN DUS RUIME KEUZE Wielrijder aangereden Aanwinsten leeszaal Heemstede U rookt er goed van! stuks in het heldergele blikje! Films Muziek Bruynzeel keukens en kasten M.V. de Houtwerf Haarlem Toneel Tentoonstellingen Ook Westzaan en Assendelft Houten schuurtje uitgebrand Driejarig jongetje speelde met lucifers Bromfietser geslipt bij knipperbollen Motorrijder verleende geen voorrang Jongeman redt twee meisjes uit water van Zomervaart Coupeuse-examen Heemstede Ria van Velsen zal in Rome starten Beurs van New York HUUR EEN GOEDE AUTO Amsterdamsche Rijtuig Mij. CRICKET 8 'A ffiSSP HAARLEM, 12 aug. De speeltuin (.Burcht ter Cleeff" van de Kleverpark- Jjuurt is een uniek geval. Het is name- Sjk een speeltuin zonder...speeltuin. Inderdaad een beetje zonderling. Twee »r bestaat de speeltuin nu en het is bes {^tuur nog steeds niet gelukt de acc^kbing te krijgen over een eigen lijkt:y^ndatie. En wat nog gekker tholiekeltn v>jfhonderd kinderen van ka de HaarlSezi,men' dee' uitmakend van voor het r186 Katholieke Vereniging misschien »,zin' zij5 re,eds ?r. zo" epn snppit. i aan de Van Dortstraat niet Xt b geweest zijn, ware het grote en tot desbetreffend voorstel op 05" tot n"e toe onoverkomelijke geZft Fr'ais S0"lmiKe '""ingen was L hllr S .f 'i'tcr volop hoop, dat tneb™£U ge "Plossing geen verre toekomst meer is. Rnrnhtm?et Y°oral niet denken, dat Cleeff" alleen maar de k wb al ee," luchtkasteel is. Neen, er besW hefftJ aktief clubwerk. Het eetoonrl !i .,op verschillende terreinen iige sneoI^,de "Bui'cht" een volwaar ten ^®eltu"ivereniging is. Kinderfees- Balmpaasoptochten, kinderuitzen- tiefestlvitö-V ook..de uitgebreide vakan- ïlfie He z,Jn tle middelen, waar mee de speeltuin op bewonderenswaar dige Wijze haar invaliditeit weet te com penseren. Gisteren hebben de kinderen van de .Burcht" een bijzonder plezierige dag beleefd, 's Morgens om negen uur ston den twee bussen klaar om hen naar een speeltuin te brengen. En wat voor een speeltuin! ,,Drievliet" bp Rijswijk <Z.H kan men tot de allergrootste van het gehele land rekenen. Vóórdat de kim deren de speeltuin bereikten, hebben zij zich geen ogenblik verveeld. Een van de chauffeurs toonde zich een boeiend verteller en bekwaam conferencier. Hij ivees de kinderen onderweg het huisje van een heks aan en hield ze in grote spanning toen zij een bos naderden, waar volgens hem zeven reuzen huis- De jongens en meisjes mochten verder Stuk voor stuk een liedje komen zm- Ien voor de microfoon bij „oom chauf feur" en er scholen onder hen belof tevolle chansonniers en straatzangers. Het was nagenoeg droog toen om ongeveer kwart voor twaalf de schit terende speeltuin in zicht kwam. Welis waar heeft het daarna gestadig gedrup peld, maar de regen en de on-zomerse temperatuur waren werkelijk geen spel- Advertentie Verreweg de zuinigste auto in haar klasse!! Brandstofverbruik 1 I. op 17 km. Oliecarter VA 1. Verversen elke 2500 km. Wegenbelasting: minimum. Afschrijving gemiddeld f 900.- tot f 1200.- per jaar en vaak nog minder. Zeer weinig reparatie en dan nog goedkoop door praktische constructie en lage onderdelenprijs, b.v. complete motorrevisie ongeveer f 300.-. Daarbij: veilig, pittig en elegant. Laat eens geheel vrijblijvend voorlichten door: HOOFDAGENTSCHAP: WAGENWEG 166—168 TELEFOON 12138 en 15056 B.-Agentschap: RIJKSSTRAATWEG 249 TELEFOON 57455 BEVALLEN van een zoon: J. c. c. fWinkels-Verbraeken; J. M. T. Bra- >®1-Sweijen; D. Goedhart-Koren; P. M. Jekhof-Koopman; M. E. J. Oomen-v. Veen; J. .F Klinkenberg-van der Kal- K.Van een dochter: H, H. Kaart-Koele- bti; J. G. Miedema-Schoen. OVERLEDEN: A. Smit, 77 j., Zuider- s, aat; G. E. J. van Dijk, 66 j., Ek- .Wrstraat; L. Blauw, 72 j., Gasthuis- K?st; A. N. Cornelisse, 87 j., Zonne- jj'hemstraat; E. Zuidema, 89 j., Tempe- (,.erstraat; J. C. van Oers, 87 j., Rüks- waatweg. a ONDERTROUWD: H. A. Blanke en M. J. Rösener Manz h GEHUWD: D. Molnar en P. M. J. s„°cke; J. H. Weller en M. M. T. Hes- yhman; H. A. Seinen en T. de Zwart; C. Molenaar en W. M. van den Berg. bekers. De kinderen gingen zo op in hun spel, dat zij niets van de nogal barre omstandigheden bemerkten. Twee poppenkastvoorstellingen hielpen mee het feest nog te vergroten en er waren bovendien rijkelijk veel traktaties. Tegen twee uur echter begon het zo hard te regenen dat de leiders van de trip het niet langer verantwoord vonden om te blijven. De pret was evenwel nog niet voorbij. De bussen zetten koers naar Amsterdam en na een korte rond rit langs o.a. het monument op de Dam, stopten zij bij een fraaie rond vaartboot. In gezelschap van enkele bui tenlanders en met een vrolijke kapitein aan het roer, voer de boot door de grachten, langs de droogdokken, de toe ristische trekpleisters en andere beken de punten van de hoofdstad. Maar toen was het welletjes. Regel recht ging het op huis aan en om half zeven reden de bussen weer door de druilerige straten van Haarlem. De leiding heeft geen grote moeilijk heden gehad tijdens het uitstapje. De kinderen hadden allemaal een grote klep op met een bekende reclamespreuk over „melk" en „mans", waardoor ze gemakkelijk te herkennen waren tussen de honderden andere speeltuinbezoekers De E.H.B.O., waardig vertegenwoordigd, hoefde slechts eenmaal op te treden, toen 'n meisje een beetje misselijk werd op de boot. Het valt licht te begrijpen, dat de allerkleinsten bij aankomst hun duimpje al in hun mondjes hadden ge stoken. zo moe waren zij van deze zeer geslaagde dag. HAARLEM, II aug. Het elftal van Ripperda, dat het afgelopen weekeinde voor een voetbaltoernooi naar Duits land is geweest, is overladen met prij zen in Haarlem teruggekeerd. Het toer nooi dat mede door het deelnemen van een Luxemburgse ploeg een internatio naal karakter had gekregen, werd geor ganiseerd in verband met de opening van een nieuw sportpark in Bingen. Het Ripperda-elftal, dat bij de Duit sers groot respect heeft afgedwongen, won met slechts de eerste prijs van het toernooi, een grote zilveren bokaal, maar ook een zilveren beker die als ereprijs voor de sportiefste ploeg in het toernooi beschikbaar was gesteld Ook kwamen twee prachtige etsen en twee vaantjes in hun bezit. De wedstrijd Heddesheim-Ripperda, werd door de Haarlemmers met 31 gewonnen. Doelpunten werden gescoord door Kuyer, Houtkamp en Kuilboer. Hoogtepunt in het toernooi was de fina le tegen de Luxemburgse club „Trico- laore waarin de mannen van Ripper da alles op alles hebben gezet. Vooral na de rust was het tempo van de Haar lemmers aanmerkelijk hoger dan dat van de tegenstanders, hetgeen in een 1—0 overwinning eigenlijk niet tot uit drukking is gekomen. Het Ripperda- doelpunt werd door Houtkamp gescoord. HEEMSTEDE, 11 aug. Zondag 14 augustus opent HBC het voetbalseizoen met een vriendschappelijke ontmoeting op het HBC-Sportpark aan de Cruqui- usweg tegen de bekende Amsterdamse eerste klas amateurclub DCG. De wed strijd begint om twee uur. Vooraf wordt gespeeld HBC 2-DCG 2. SOCIALE SCHOOL 8 In gebouw Sint Bavo begint 6 september het nieuwe cursusjaar van de Sociale School van de KAB. De lessen worden gegeven elke dinsdag- en donderdagavond van 8 tot 10 uur. De cursus is ook toegan kelijk voor hen, die geen lid van de KAB zijn. Voor uitvoeriger inlichtingen kan men zich wenden tot het secreta- School te HaaRDL HR DRD RDLKJ riaat van de Gewestelijke Sociale School te Haarlem, Wilsonsplein. (Advei tentie) Uitgewuifd door trotse ouders en zusjes die zelf nog te klein waren om mee te mogen, vertrokken gisterochtend zeventig kinderen van de Speeltuin „Burcht ter Cleeff" voor een heerlijke bustocht. HAARLEM, 11 aug. Het bestuur van de afdeling Haarlem van de r.k. Middenstandsvereniging richt zich tot de leden en niet-leden met het verzoek maandag 15 augustus, het feest van On ze Lieve Vrouw Hemelvaart, welke dag een verplichte zondag is, de winkels te sluiten. Op de katholieke Haarlemmers wordt tevens een beroep gedaan die dag ook geen inkopen te doen. (Advertentie) (Advertentie) bezoekt vrijblijvend de permanente SPAARNE 11 t.o. de Damstraat Expositie van nagenoeg alle be kende merken, o.a.: Formule - Artifort - Propos - Royal - Pas toe - Bouman en C 20 fabri katen. De meest verwende cliënt slaagt bij onze „groep C 20". Van fabriek naar particulier SPAARNE 11 - HAARLEM (t/o de Damstraat) VOGELENZANG, 12 aug. Een 16- jarige jongen uit Bloemendaal is gis terenmiddag omstreeks kwart voor zes toen hij op de Vogelenzangseweg met zijn fiets plotseling naar links uitweek aangereden door een personenauto be stuurd door een 32-jarige vertegenwoor diger uit Utrecht. De jongeman werd door de wagen opgeschept en in de kant van de weg gesmakt. Hij liep een diepe hoofdwond, een zware hersen schudding en een breuk aan het lin ker been op. Het slachtoffer is per zie kenauto naar het marinehospitaal in Overveen vervoerd. De personenauto reed met een snelheid van ongeveer 80 km. HAARLEM, 11 aug. zondag 14 augustus zal op het gemeentelijk sport terrein aan de Kleverlaan, het jaarlijk se jeugdsoftballtoemooi van de Ned. Dames Softball Bond worden gehouden. Hieraan wordt deelgenomen door elf jeugdnegentallen. Er wordt in twee leeftijdsgroepen gespeeld, namelijk van 10 tot en met 14 jaar, en van 14 tot en met 16 jaar. Er werd door DSS met een en door TYBB en Onze Gezellen met twee negentallen ingeschreven. Verder doen mee EHS, de Pinguins, HCK, Bloe mendaal, en Schoten. Deze laatste schreef ook met twee teams in. De wedstrijden beginnen om half elf. HAARLEM, 8 aug. De r!-k. open bare leeszaal en bibliotheek heeft als aanwinsten genoteerd: Buitenweg - Java; Cannegieter - De economische toekomstmogelijkheden van Nederlands Nieuw-Guinea; Creten - Het Heilige Land; Daulte en Boschmans - De Pro vence; den Doolaard - Grieken zijn geen goden; den Doolaard en Oorthuys - Dit is Joegoslavië; van Egeraat - Costa Bra va en Mallorca; Ferro en Oorthuys - Dit is de Italiaanse Rivièra: Herrmann Onderzoekers aan de pool; v. d. Keu* ken - De Loire; Majoie - Paradijs ach ter de Pyreneeën; Panorama der wereld. Deel 2. Oost-Europa; Azië; Pfeiffer-Belli en Brantl - Beieren; Ruytenschildt - De waterkant van Nederland; Zandstra - Tessin; van Haaren - Voor hen is het koninkrijk. BEVERWIJK, 12 aug. De raad van Beverwijk heeft met algemene stemmen adhesie betuigd met het door de ge meenteraad van Velsen aan de Konin gin gericht verzoekschrift om te komen tot het instellen van een orgaan, waarin allerlei instanties die belang hebben bU de ontwikkeling van het gebied rond het Noordzeekanaal zitting zullen heb ben. Dit naar aanleiding van de Am sterdamse havenplannen. Namens de K.V.P.-fractie heeft het raadslid de heer Th. Luypen enkele opmerkingen gemaakt die over het algemeen genomen wel de gedachtengang van alle fracties verte genwoordigen. Wanneer wij in het kort onze mening geven over de „Amsterdamse" visie, al dus de heer Th. Luypen, dan willen wij allereerst benadrukken, dat wel erg vrij postig de toekomstige uitbreidingen van de havens en industrieterreinen over welhaast hef gehele gebied, gelegen tus sen de huidige havens en het grondge bied van de gemeente Velsen op de kaart zün ingetekend. Bij de plannen is voorts geen rekening gehouden met het reserveren van de nodige ruimte voor de woningbouw voor het personeel, dat in de nieuwe haven- en industriegebie den zal gaan werken. In het rapport van ir. Snijders is tenslotte geheel voor bijgegaan aan het reserveren van de nodige recreatiegebieden. In de nota van de gemeente Velsen wordt dan ook naar de mening van de K.V.P.-fractie terecht bezwaar gemaakt tegen deze Amsterdamse denkbeelden. Komende tot het verzoek van B. en W. van Vel sen merkte de heer Th. Luypen op dat de behandeling van het voorstel zeker niet zou hebben misstaan in het IJmond- adviescollege. De heer Th. Luypen vervolgde: Wij delen de mening van Velsen dat het nuttig, ja zelfs noodzakelijk kan zijn een Grote Houtstraat 181 Telef. 14444 HAARLEM, 12 aug. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de met bloe men versierde zaal van het parochie huis St. Jan aan het Teylerplein, heb ben de bewoners van Haarlem-oost gis teravond afscheid genomen van rector J. Breedveld, die tot voor kort kape laan was in de St. Jansparochie. De vertegenwoordigers van de verschillen de verenigingen, waarvan rector Breed veld adviseur is geweest, waren samen gekomen om hem een hartelijk afscheid te bereiden. Na deze officiële samen komst, kregen de parochianen als zo danig de gelegenheid om met een hand druk afscheid te nemen van de nieuwe rector. Het spreekt vanzelf, dat zeer velen van die gelegenheid gebruik heb ben gemaakt. Pastoor Van Schie van de St. Jans parochie opende de bijeenkomst, nadat de heer N. Blesgraaf die de leiding in handen had een inleidend woord had gesproken en nadat de harmonie St. Bavo, die zich op het podium had genesteld, enige nummers ten gehore had gebracht. Pastoor Van Schie sprak woorden van waardering voor de colle ga-priester met wie hij zoveel jaren had samengewerkt. Hij prees hem om zijn rustig optreden en zijn zakelijk in zicht, noemde hem een prettig en goed huisgenoot, en dankte hem tenslotte voor het vele werk, dat hij voor de St. Jans parochie heeft verzet. Een enve loppe met inhoud concretiseerde zijn gevoelens van dankbaarheid. Namens kring-oost van de KAB sprak de heer B. Reynders, die in het bijzon der het werk van rector Breedveld voor de Credo Pugnoclub memoreerde. De heer A. Vink dankte de rector namens de bouwcommissie van de parochie van de H. Pastoor van Ars in Parkwijk, waarvan rector Breedveld enige tijd bouwpastoor is geweest. De heer C. Marchand herinnerde aan het medele ven van de scheidende kapelaan met het wel en wee van het parochiehuis en de heer A. van der Veldt dankte hem als voorzitter van de harmonie St. Bavo voor de belangstelling, die hij als advi seur steeds had weten op te brengen voor de gang van zaken in het korps. Namens de organisatie van Handels- en kantoorbedienden St. Christoffel, waarvan rector Breedveld ook al advi seur is geweest, sprak de heer Jansen Muys, die er met nadruk op wees hoe HAARLEM, 12 aug. Een 65-jari- ge concierge uit Haarlem is gistermid dag omstreeks kwart voor drie op de hoek Gierstraat-Doelstraat aangereden door een personenauto en verwond. De man reed op zijn fiets in de Gierstraat, en begon plotseling te slingeren. Een auto, die hem achterop reed en rechts af de Doelstraat in wilde slaan, kon de man niet meer ontwijken en raakte hem aan de achterzijde. De man viel op het wegdek en liep een lichte hersenschud ding op. Hij is overgebracht naar het Grote Gasthuis. Romans: Anonymus, En de laarzen dreunen weer; Böll. Biljarten om half tien; Christie, En het einde is de dood; Haasse, Cider voor arme mensen; Ikor, -De zonen van Avron: Van Oostrum, Agatha mwnana Kajikoe. R.K.; Shute, Trustee from the toolroom; Pelegri, Les oliviers de la justice. R.K. ongelukkig de rector zich in het gezel schap moet hebben gevoeld temidden van zoveel vlot sprekende lieden. Voor de vele waardevolle adviezen toonde „St. Christoffel" zich echter uitermate dankbaar. Mevrouw Truyens voerde het.woord namens de katholieke Actie en de heer Van der Aardweg namens de Commissie Ontvangst Nieuwe Bewo ners Parkwijk. Al deze vriendelijke af scheidswoorden gingen vergezeld van een afscheidsgeschenk onder couvert. Rector Breedveld zelf nam tenslotte het woord om zijn dank uit te spreken tegenover allen, die hem met zoveel hartelijkheid tegemoet getreden waren. Het afscheid viel hem zwaar. Binnen kort echter hoopte hij op een andere wijze zijn dank nog te kunnen uitspre ken. De heer N. Blesgraaf sprak een slotwoord. De harmonie St. Bavo zorg de voor een prettige, muzikale afwisse ling van de sprekers. Zeer velen heb ben nadien de gelegenheid aangegre pen om rector Breedveld ten afscheid de hand te drukken. RP 6012 CINEMA PALACE: Teenager Schlagerpara de al.: 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Opstand in de Kaukasus, 14 uur; di. 2 en 8 uur. jaa- 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur; di. 2 en 8 uur. LIDO: Turf in je ransel, a.l., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: La dolce vita, str. volw., tweede week; 2 en 8 uur. REMBRANDT: De man die alles kan. a.l.; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY- Vr. t.m. zo.: Plunderaars van de woeste vlakte, 14 jaar; ma. t.m. do. Het legioen der dapperen, 14 jaar; 2.30, 7 en 9,15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Faja Lobbi a.l., vierde week; 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVAVr. 8.15. za. en zo. 7 en 9.15 u.: Operatie Petticoat", 14 jr.; vr. en za. 2.30 uur, zo. 2 en 4.15 uur: Rusty en de vluchteling, a.l.; ma. t.m. do. 2.30 uur: Piloot Quax in Afrika, 18 jaar; ma. t.m do. 8.15 uur: Wir Wunderkinder, a.l. Zaterdag 13 augustus Openluchttheater: 8.15 u. Optreden Dutch Swing College Band. Zondag 14 augustus Openluchttheater: 8.15 u. Hoofdstad Ope rette in „Sissi". Advertentie Voor ontvangst gereed geven U een compleet overzicht van de nieuwste modellen Kampersingel 22 - Tel. 11932-12104 Woensdag 17 augustus Openluchttheater: 2.30 uur, Carrousel, jeugdprogramma. Cruqulusmuseum: Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland Geopend do. 9—12.30 en 13.30—17 uur. Woonhuis Jac. van Looy Kleine Houtweg Geopend van 10—12.30 en van 1.30—5 uur Zo. 14—17 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling en werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals' meesterwerken) Geopend van 10—17 en zo. 13—17 uur. Avondopenstelling: op zat. van 9 Juli t.m. sept, van 20.30—22.30 u. Interieur en stijlkamers met kaarsen verlicht. Teylers Museum: Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16e tot en met 19e eeuw. Fossielen, historische na tuurkundige instrumenten, mineralen, 31- toons Fokker-orgel. Geopend Iedere werkdag, behalve maandag, van 1117 uur De eerste zondag van elke maand van 1317 uur. Tentoonstelling tekeningen en etsen van Rembrandt (tot eind augustus). Bisschoppelijk Museum: Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Geopend van 1017 uur Zon en feestdagen 1316 uur Tentoonstelling „Miserere" en „Passion" van George Rouault (tot 11 september). Museum ,,Het Huis van Looy", Ki. Hout- weg-hk. Kamperlaan. Tentoonstelling van moderne kunstwerken uit gemeentelijk bezit (tot 12 september). Geopend da. van 10—12.30 u. en van 13.30—17 u. zo. van 1417 uur. Kunstzaal „in 't goede uur". Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerkplein Ten toonstelling van Grafiek van Filippo Al- bertoni. (Gehele maand augustus). Geop dag. (ook zond.) van 1022 uur. Vishal, Grote Markt, Ere-tentoonstelling van schilderijen, aquarellen en tekeningen van Kees Verwey, ter gelegenheid van zijn zestigste verjaardag. Geopend: dagelijks van 1017 uur. Zo. 1417 uur (23 juli t/m 4 sept. Vleeshal: Grote Markt: „De wereldgeschie denis leeft in diorama's van dr. W. G. L. Wieringen (3 t.m. 24 aug.) Geopend dag van 1417 en van 19.3022 uur. Zo. van 1417 uur. orgaan in het leven te roepen, waarin al le belanghebbende partijen vertegen woordigd zijn. Aldus zullen bij het uit stippelen van het beleid voor het tot verdere ontwikkeling brengen van het gebied rond het Noordzeekanaal de dik wijls tegenstrijdige belangen op de juis te wijze kunnen worden afgewogen. On ze fractie wil echter vanavond uitdruk kelijk stellen dat het geven van onze steun aan dit voorstel geenszins bete kent, dat wij ons uitspreken over de vorm waarin dit orgaan dat wij gemakshalve Y-raad zouden kun nen noemen zal worden gegoten. Of de Y-raad slechts een adviserende functie krijgt, of dat zij ook over veror denende bevoegdheden dient te beschik ken hoe precies de samenstelling van de Y-raad zal woeden geregeld, hoe de verhouding zal zijn tussen dit bestuur lijk orgaan en de participerende ge meenten, over al deze problemen spre ken wij ons vanavond niet uit, en leggen wij ons standpunt dus ook geenszins vast. De gedachtengang van het College van B. en W. van Velsen is erop ge baseerd dat alle instanties, die belangen hebben bij de ontwikkeling van de ge bieden rond het Noordzeekanaal, via het in te stellen bestuurlijk orgaan de ge legenheid wordt geboden hun wensen en hun mening over deze materie kenbaar te maken. Wij delen deze mening, doch dit brengt ons tot de conclusie, dan dan ook alle betrokken gemeenten in de Y- raad zitting zullen moeten krijgen. Met name missen wij in het Velsense voor stel de gemeenten Assendelft en West zaan. Hoewel het grondgebied van de ze gemeenten vooralsnog niet „be dreigd" schijnt te worden door Amster damse plannen, het komt ons toch voor dat ook deze Zaanse gemeenten zeker ook thans reeds gelegenheid moet wor den geboden hun visie terzake kenbaar te maken. Een eventuele tegenwerping dat door ook déze gemeenten in het or gaan te vertegenwoordigen, dit college te log en te groot zou worden lijkt ons niet zozeer houdbaar als wij constate ren dat wél de gemeenten Bloemendaal en Zandvoort erin vertegenwoordigd zul len zijn. Met grote nadruk zouden wij tenslot te willen voorstellen ook de gemeente Haarlemmermeer in de Y-raad zitting te laten nemen. Immers, blijkens het betoog van het gemeentebestuur van Velsen, wordt het van groot belang geacht dat er een bre de agrarische strook zal blijven bestaan tussen de agglomeraties van Amster dam en Haarlem. Daar deze agrarische zone voor het grootste gedeelte ligt op het grondgebied van de gemeente Haar lemmermeer lijkt het ons de meest lo gische gang van zaken, dat ook Haar lemmermeer deel zal uitmaken van de Y-raad. Wij vertrouwen er op dat het college onze zienswijze in deze kan de len en wij verwachten dat u onze sug gestie aan het gemeentebestuur van Velsen kenbaar wilt maken. Ik wil besluiten met het uitspreken van de hoop dat de Y-raad spoedig en zonder al te veel kneusjes tot leven kan worden gewekt, en dat haar een werk zaam leven beschoren mag zijn. Na mens de partij van de arbeid heeft de heer Kaebisch medegedeeld dat ook zijn fractie achter het voorstel van B. en W. staan, omdat de problemen ook voor Beverwijk gelden. Ook de heren J. Nieu- wenweg V.V.D. en D. Koger. Chr. part. sloten zich hierbij aan. De heer Swarts C.P.N. interpreteer de dat met het rekwest van Velsen ge tracht werd de groei van Amsterdam aan banden te leggen, verklaarde zich tegen. De voorzitter betoogde echter dat deze zienswijze verkeerd was; de wel vaart van Amsterdam zal onze welvaart bevorderen. De adhesie-betuiging houdt niet in dat de raad van Beverwijk het rapport van Velsen volledig onderschrijft Het gaat er alleen maar om. aldus de voorzitter, dat als er iets verandert, de belanghebbende gemeenten de gelegen heid krijgen er ook over te kunnen spreken. Omdat de gemeente Velsen de stap reeds had genomen en ter vermij ding van onnodige rompslomp en rap porten is de kwestie niet in het IJmond- Advies-coiiege behandeld. Tenslotte werd het voorstel met alge mene stemmen aanvaard. ZATERDAG 13 AUGUSTUS Speeltuin Zaanenoord Zaanenstraat, 9.30 uur wandeltocht naar kinder boerderij. Speeltuin Dartele Jeugd Flevoplein, 2 uur sluitingsfeest in feestzaal Noord Rijksstraatweg. Speeltuin Noordervreugd Ambacht straat, sluitingsfeest op de tuil}. Speeltuin Elba Ged. Schalkburger- gracht 10 uur wedstrijden. (Kaarten verkrijgbaar op alle speel tuinen en speelterreinen). HAARLEM, 12 aug. In een schuur tje in de Oranjebooinstraat is gister middag omstreeks kwart over vier brand uitgebroken, toen het driejarig zoontje van de bewoner daar met lu cifers aan het spelen was. In de schuur, die als stal voor een pony dienst deed, lag een grote hoe- eelheid stro opgeslagen. Dit vatte na tuurlijk direct vlam, waardoor in korte tijd het vuur om zich heen greep. De pony was op het moment van de brand niet in de schuur. Door het vuur werden een paarden tuig, een zweep en een kinderwagen ernstig aangetast. De wanden van de schuur werden zwartgeblakerd. De brandweer heeft het vuur met een slang op de waterleiding geblust. De vader kreeg lichte brandwonden aan de han den en is op eigen gelegenheid voo* verpleging naar een ziekenhuis gegaan. HAARLEM, 12 aug. Een 20-jarig« stuurmansleerling uit Haarlem is gis termiddag omstreeks tien voor twea nabij de knipperlichten bij het Prove niershuis met zijn bromfiets geslipt en op het wegdek gevallen. Hij liep daar bij een hersenschudding op en is over gebracht naar het Grote Gasthuis. De jongeman moest, toen hij in de Grote Houtstraat achter drie auto's reed. plotseling remmen voor het knip perlicht. Daarbij raakte hij de macht over het stuur kwijt en reed tegen de bumper van de achterste auto op. Hij raakte de wagen zodanig, dat hij be wusteloos op de grond viel. HAARLEM, 12 aug. Op de krui sing Schimmelpenninckweg - Leidse- vaart is gistermiddag om twee uur een motorrijwiel in botsing gekomen met een stationcar. De bestuurder van de motorfiets, een 65-jarige Zandvoorter liep daarbij een hersenschudding, twee gebroken bovenbenen en een wond aan de rechter arm op. Hij is overgebracht naar het Grote Gasthuis. De Zandvoorter verleende geen voor rang aan een stationcar, bestuurd door een 30-jarige laborant uit Lisse. De mo torfiets werd gegrepen en ongeveer tien meter meegesleurd. De beide voertui gen werden zwaar beschadigd. De auto werd weggesleept. HAARLEM, 12 aug. De 18-jarige slachter J. B. Tjeerd uit de Anna Pier- sonstraat heeft gistermiddag op moe dige wijze het leven gered van twee zusjes, die omstreeks kwart over twee bij het spelen langs de Zomervaart in het water waren gevallen. De jongeman wist door middel van handreiking het oudste meisje, de 7-ja- rige Petronella Medemblik, op de kant te halen. Haar vierjarig zusje Henriët- te was echter al enkele malen onder water gegaan, zodat de kranige red der in het water sprong en het meisje al zwemmend op het droge bracht. Ogenschijnlijk hebben de kinderen geen nadelige gevolgen ondervonden. Op ad vies van enkele omstanders is de moe der met hen echter naar de huisarts gegaan. HEEMSTEDE, 12 aug. Aan de R.K. Modevakschool „St. Maria" Mo- lenwerfslaan 11 te Heemstede slaagden voor het coupeuse examen al de candi- daten: Joke van Zeist; Hanny van de Braak; Annelis Diependaal en Elly van Duijn. DEN HAAG, 11 aug. De oud- wereldrecordhoudster op de rugslag, Ria van Velsen (Zian) zal in Rome kunnen starten. De Haagse zwemster, die het afgelopen weekeinde niet aan de nationale zwemkampioenschappen te Apeldoorn heeft kunnen deelnemen zal binnen enkele dagen de training hervatten. Anaconda Copper Bethlehem Stee) Chrysler Corp General Electric General Motors Kennecott Copper KXJJ Montgomery Ward Radio Corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railwaj Stand Oil N.Y Tidewater U.S Steel 10/8 5114 43% 41% 81 43'/. 11/8 SUA 44% 42 82 43 81 27 V. 37% 62% 34% 20 44% 41% i9K 82% Stemming: vast 79% 27% 36% 62% 61% 37% 34% 20 44% e 42% 19% 82% Advertentie bij een bonafide zaak. Volkswagen - Opel - Chevrolet HOUTPLEIN 21 - TELEF. 10338 HAARLEM, 12 aug. Het program ma voor de cricketcompetitie loopt ten einde. Zondag wordt de voorlaatste se rie wedstrijden gespeeld, waarna op 21 augustus de competitie ln de Eerste klas A wordt beëindigd. Als sluitstuk van het cricketseizoen vindt op zaterdag 27 en zondag 28 augustus, aan de Spanjaards laan de internationale ontmoetin gplaats tussen het Nederlands elftal en de Free Foresters. Voor de komende zondag staan voor de beide Haarlemse clubs Rood en Wit en Haarlem zeer belang rijke wedstrijden op het programma. Rood en Wit ontvangt aan de Span- jaardslaan VOC en Haarlem trekt naar Amstelveen om de stdijd aan te bin den met ACC. De belangen bjj deze ontmoetingen lo pen wel zeer uiteen. Terwijl Rood en Wit ten velde trekt om zijn fraaie kans op het landskampioenschap te verdedi- Advertentie gen, moet Haarlem trachten de onder ste plaats op de ranglijst te verlaten. Rood en Wit speelt tegen VOC zijn laat ste thuiswedstrijd en men weet het: winnen de Haarlemmers deze match, dan stijgen de kansen voor het zo fel begeerde kampioenschap enorm. In de laatste wedstrijd op 21 augustus tegen Hermes-DVS in Schiedam zou Rood en Wit dan, mits van VOC wordt gewon nen, aan een draw voldoende hebben om de titel te grijpen. De Rood en Witters hebben echter nog lang niet van VOC gewonnen. De Rot terdamse ploeg is de laatste tijd uitste kend op dreef en de Haarlemmers zul len hun sterkste spel moeten spelen om de zege te kunnen behalen. Ook Haarlem staat voor geen gemak kelijke opgave. De Amsterdammers, die in theorie nog een kansje hebben op het kampioenschap, zijn moeilijk te be strijden tegenstanders en een succes voor „Haarlem" zou een verrassing be tekenen. Maar bij cricket is alles mo gelijk, zodat afwachten de boodschap is. De stand in de le klas luidt: Rood en Wit 10-31; HCC I 11-31: HCC II 11-31; ACC 10-27; VOC 10-22; Quick (H) 11-23; Hermes-DVS 16-18; Haarlem 11-17.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 5