„DIT IS FANTASTISCH" Amerikaan bereikt hoogte van 40 km. CITROEN Dansen-Schroder „Echo" kan opnamen van Olympische Spelen rond de aarde zenden Rusland mag satelliet ook voor proefnemingen benutten Kabinetscrisis in België afgewend ALGERIJNSE rebellen stellen Fransen terecht V.N.-troepen niet in Congo voor pressie op Katanga Hartelijk overleg met Tsjombe Brand geblust op schip met 19 ton explosieven MET X-15 RAKET- VLIEGTUIG ZONDAGS DANSAVOND Isar HAMMARSKJÖLD AAN VEILIGHEIDSRAAD: GEERT hoogeveen vers slagroom gebak J.J.v. Kooien Relay-proeven met ballon Olympische vlam op weg naar Rome Verontwaardiging in Frankrijk Machinist stopt Ambtenaar in oor gebeten Het weer Afrikaanse staat wordt onafhankelijk Geen aanwijzingen dat Belgen spoedig vertrekken ERNSTIGE SCHADE OP „RIO DIAMANTE Voor jongen op rails Agressieve poelier met een maand gestraft „Gevederde verkeers agent" eindigt in braadpan Suède dames- en herenjasjes Veel bewolking Aan zee ZATERDAG 13 AUGUSTUS 1960 84ste JAARGANG No. 30595 LUCHTBASIS EDWARDS, 13 augustus (Rtr., U.P.I., A.F.P.) Majoor Robert White van de Amerikaanse luchtmacht heeft gisteren in de X-15, het experi mentele raketvliegtuig, een hoog te van bijna veertig km. bereikt en daarmee een officieus hoogte record gevestigd. De 36-jarige majoor-vlieger bereikte tijdens zijn vlucht, die twaalf minuten duurde, een hoogte van 39.929 meter. De topsnelheid van de X- 15 tijdens de korte tocht bedroeg 2660 km. Enkele seconden voor het toestel begon te dalen geraak te majoor White in een toestand van gewichtloosheid, omdat op dat moment door de grote hoogte de aantrekkingskracht van de aarde was opgeheven. „Dit is fan tastisch", hoorde men hem op de grond via de radiotelefoon zeg gen toen hij zijn grootste hoogte bijna bereikt had, „dit is werke lijk fantastisch". HOOFDAGENT Wij waren voor U in Parijs P. SCHÜLTHEIS Speciaal aanbevolen door onze chef banketbakker grote markt en houtplein H E Y N I S DANSSTUDIO GRIFFIOEN IK PRIJS VERLAAGD! Wegens het feest van Maria Hemelvaart zal ons blad maandag 15 augustus niet Verschijnen. DE DIRECTIE. (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, 13 augustus Vier entwintig uren na de bekendma king dat een militaire rechtbank van het Algerijns Nationaal be vrijdingsfront twee Franse sol daten, Michel Castera (24 jaar) en Clotaire le Gall (23 jaar), schuldig had bevonden aan „mis daden en vergrijpen tegen de Algerijnse bevolking", heeft een woordvoerder van de „voorlopige regering" te Tunis medegedeeld dat de vonnissen voltrokken zijn. Het viel, zoals reeds gisteren be richt, te vrezen. NEW YORK, 13 aug. (Reuter, U.P.I. De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Ham- marskjöld, zegt in een verslag aan de Veiligheidsraad, dat de V.N.-troepen in Congo niet ten behoeve van de centrale regering in Leopoldstad kunnen worden gebruikt om, tegen de wil van de Katangese regering, burgerlijke of militaire vertegenwoordigers van de centrale regering naar Ka- tanga te vervoeren. Het V.N.- leger, aldus de secretaris-generaal in zijn rapport, heeft niet het- recht of de plicht burgerlijk of militair personeel uit Leopoldstad, dat Katanga binnenkomt, te be schermen. Wel moet het zich uiteraard kwijten van zijn plicht orde en recht te handhaven. F!'U'' L MORRIS 'êeforayou Snif! BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM 'etefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Zeestraat 50, telet 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W Boerrigter en Mr, W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severn*. NIEUWE HAARLEMSCHE ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimel*»- hoogte Omroepers 16 cents per m m -hooqte De administratie behoudt rich het recht voor edvertentiën eventueel ronder opaave van redenen te weiaeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging xa 5.30 UM avonds tel. 21544. Teruggekeerd op de aarde vertelde majoor White, dat hij op 20.000 meter hoogte een lichte strook had gezien, waarboven de lucht donker was. Het ke£°dat1K--van hemel, aarde en wol- raketWieïi! VOOr zich ha(1' toen hij ZÜ" v»egtmg in tle richting van de (Adv i ertentie) ZIJLWEG 26 - HAARLEM A-agent: GAR. v. DRIEL, Hoofddorp «-agent: GAR. SMIT, Zandvoort «-agent: GAR. STROBBE, Hillegom B-agent: J. J. v. KOOTEN, Haarlem (Advertentie) waar wij samen werkten met de leden van het Syndycat de la Haute Coiffure Création. Wij bezochten verder alle an dere grote salons waaronder Antonio, Carita Alexander enz. Vanaf heden brengen wij U de nieuwste Franse modelijn en de moderne kleur- spoelingen. „Salon de Coiffure" GIERSTRAAT 12. Tel- 15547 BANGI, 13 aug. (Rtr.) De Centraal- afrikaanse republiek, het voormalige Franse gebied Oebangi-Sjari, is van daag onafhankelijk geworden. Deze re- Publiek, die met Tsaad en de republiek Congo het vroegere Frans Congo de „Bond van de Republieken van Cen- traal-Afrika" zal vormen, is de negende volledig soevereine Afrikaanse staat in de Franse Gemeenschap. Tsaad is don derdag onafhankelijk geworden en Con go zal maandag een onafhankelijke re publiek worden. (Advertentie) 15 AUGUSTUS „KWARTET FRANS ROOIJERS" Advertentie LIMOUSINE f 5325.- COMBI f 6295.- Houtplein 18-20 - Telefoon 16615-12000 7,on joeg, was bijzonder mooi geweest. Aan het begin van de snelle stijgvlucht had White het gevoel gehad of hij lood recht omhoog schoot. Van de enorme stuwkracht van de raketmotor had hij geen bijzondere sensaties ondervonden. De X-15 is met het gisteren gevestig de record aan zijn plafond gekomen, maar men werkt momenteel aan bijna viermaal zo sterke raketmotoren, die het raketvliegtuig tot een hoogte van 160 km kunnen brengen, met snelhe den dichtbij de 6400 km per uur. Overigens is de opgegeven hoogte slechts een ruwe aanduiding. Eerst als de hoogst gevoelige, verzegelde instru menten die het vliegtuig meevoerde gecontroleerd zijn zal de precieze hoog te bekend zijn, die naar alle waarschijn lijkheid nog groter zal zijn dan de op gegeven 39.929 meter. De X-15 werd op een hoogte van I met een 13.720 meter door een B-52 straal- F-104-C, bommenwerper gelanceerd. In vier minuten schoot het toestel met su personische snelheid tot op 40 kilome ter hoogte. Binnen enkele seconden was het toestel buiten het bereik van de kijkers, die op de begane grond waren opgesteld. Een paar minuten later werd de X-15 weer zichtbaar, een klein stipje in de blauwe hemel. De landing, met behulp van ski's op het door de zon doorbakken harde oppervlak van het droge Rodgers- meer, leverde geen moeilijkheden op. Vorige week vestigde majoor Robert M. White met de X-15 een nieuw snel heidsrecord, door 3.532 km u. te berei ken. De records die met experimentele vliegtuigen worden gevestigd ziin ech ter officieus. Het officiële hoogterecord van 31.018 meter staat op naam van de Amerikaanse kapitein Joe Jordan, Starfighter van het type CAPE CANAVERAL, 13 aug. (Rtr. I volgens plan te zijn verlopen, zo zei UPI, AFP) Vier uur nadat Ameri- Gray. kaanse geleerden gisteren een ballon De omwentelingsduur om de aarde van circa dertig meter middellijn met1 is ongeveer twee uur. De baan lig. succes in een baan om de aarde had den gebracht, is een boodschap van Eisenhower, die aan de Westkust van de V.S. werd uitgezonden, dankzij de weerkaatsing vla de ballon aan de Oost kust ontvangen. Met de ballon, die van een dun laagje aluminium is voorzien, wil men proeven nemen met het relay- eren, door middel van terugkaatsing, van radio- en televisie-signalen. Eisen hower noemde het slagen van de proef een belangrijke stap vooruit in het on derzoek van de wereldruimte en heeft verklaard dat het alle landen vrijstaat er proeven mee te nemen. De gegevens hierover zijn reeds weken geleden be kendgemaakt, aldus Eisenhower. De ballon is van plastic, bekleed met, aluminium. Hij was als een harmoni ca opgevouwen in een houder die zich aan de top van een drietraps raket bevond. Toen de houder op ca. 1600 km hoogte was gekomen werd deze door een springlading geopend, en de ballon werd met behulp van een chemische stof opgeblazen. De leider van het project „Echo"- balion, Robert Gray, verklaarde dat er niet de minste twijfel bestaat dat het in de baan brengen van de ballon volledig is geslaagd. Men beschikt niet over directe gegevens of de ballon naar behoren is opgeblazen, maar alles lijkt BRUSSEL, 13 aug.(Belga) De Bel gische coalitieregering van rooms- katholieken en liberalen zal niet wor den gewijzigd, voordat zij volgende week1 woensdag voor de kamer van volksvertegenwoordigers zal verschij nen. De voorzitter van de liberale par tij, Destenay, verklaarde gistermiddag na een onderhoud met de voorzitter van de r.k. C.V,P., Lefevde, dat „er geen problemen meer zijn". Zoals gemeld bestond er menings verschil tussen de coalitiegenoten over de datum van bpeenroeping van de kamer. Niettegenstaande bezwaren van liberale zijde besloot het kabinet gis teren het besluit om de kamer op 17 augustus bijeen te roepen te handha ven. De liberalen wilden aanvankelijk dat de bijeenkomst een week later zou worden gehouden. De regering zal woensdag een ver klaring afleggen over de .gebeurtenis sen van de laatste weken in Congo en hun weerslag op internationaal gebied. Naar verluidt zal niet naar aanleiding van deze verklaring het vertrouwen van de kamer worden gevraagd. Er zou sprake zijn van de volgende motie: „na de verklaring van de regering te hebben aangehoord, gaat de Kamer over tot de orde van de dag". Een dergelijke motie krijgt automatisch voorrang op eventuele moties van de zijde der oppositie. Naar verluidt zal wel een motie van vertrouwen aan de orde worden gesteld, wat betreft de verbintenis van de regering om binnenkort een nieuw program voor te stellen. Deze regeling betekent een concessie van premier Eyskens aan de liberalen, die niet bereid waren een motie \an vertrouwen in het regeringsbeleid ten aanzien van Congo te steunen. Wan neer de regering het vertrouwen van de Kamer zal hebben gekregen over de tweede kwestie, zal het kabinet vóór de maand september ingrijpend worden gewijzigd. tussen vijftig graden noord- en zuider breedte. De ballon beweegt zich dus over het grootste gedeelte der bewoon de gebieden en zal 's nachts in de Ver enigde Staten als een zeer heldere ster kunnen worden waargenomen. Het hoofd van het Amerikaanse bureau voor de ruimtevaart, dr. Keitn Glennan, heeft op het Witte Huis te genover verslaggevers verklaard dat Engeland en Frankrijk ook over het noodzakelijke materiaal beschikken om de ballon voor verbindingsdoel einden te gebruiken. Hij sprak de hoop uit dat ook de Russen van de „echo ballon gebruik zullen maken. Geleerden van de Bell Telephone La boratories te Holmdel, in de V.S. ver klaarden dat het met behulp van de bal lon mogelijk is in enkele seconden een telefonische boodschap van de V.S. naar Japan door te zenden. Ook kunnen te levisieopnamen van de Olympische Spe len te Rome met behulp van de „Echo" rond de aarde worden gezonden. Kort na het door de ballon weerkaat sen van Eisenhowers, boodschap begon de Amerikaanse luchtmacht proefne mingen met de „Echo" te doen. Twee uur later kon zij mededelen dat het voor de eerste maal gelukt was een internationaal overzees radiosein via een satelliet door te zenden. Het sein werd uitgezonden door eed radarstation van de luchtmacht te Trinidad, weer kaatst door de ballon en daarna weer opgevangen op een station te Loyd, in de Amerikaanse staat New York, meer dan vierduizend kilometer van de oorspronkelijke plaats van uitzending verwijderd. In de vlakte van Elis, waarin het Griekse Olympia ligt, is gisteren met behulp van het zonlicht de Olympische vlam, welke van 25 augustus tot en met 11 sep tember zal branden in Rome, ontstoken. Men ziet hier de eerste van de 1862 lopers, die o.a. zullen meewerken aan het overbrengen van de brandende toorts. In Franse officierskringen te Algiers, waar men verklaart nimmer hoog'.e te zullen kunnen krijgen van de omstan digheden waaronder de zogenaamde FLN-rechtbanken functioneren, was overigens reeds onlangs de mogelijk heid geopperd dat de berechting en terdoodveroordeling van de beide krijgsgevangen militairen alleen maar in scène was gezet om hun dood, die reeds eerder zou hebben plaats gehad, te „dekken". Zulks onder meer me' het oog op eventueel door het Rode Kruis in te stellen onderzoeken in de krijgs gevangenkampen van de FLN. De be kendmaking van de voltrekking van het vonnis en het achterwege blpven van bijzonderheden aangaande de door de veroordeelden begane „misdaden en vergrijpen", zullen deze zienswijze ver sterken. Wat hiervan zij, de Franse minister van defensi», Messmer, heeft op de bekendmaking der terechtstel ling gereageerd met de volgende ver klaring: „Deze barbaarse daad zal geen wijziging brengen in het optreden van het leger in Algerije, in eerbiedi ging van de internationale conventies en van de op Frankrijk rustende ver plichtingen". Ook in de niet officiële en journalis tieke commentaren wordt algemeen ervan uitgegaan dat de berechting en de terechtstelling hebben plaats ge- (Van onze correspondent) DEN HELDER, 13 aug. De brand die was uitgebroken aan boord van het 5383 brt. nietende stoomschip „Rio Dia mante" is, dank zij voortreffelijk werk van de Marineberoepsbrandweer, vrij dag tegen de avond volkomen bedwon gen. Het schip dat ten noorden van Vlie land voer in de richting van het licht schip Texel bereikte later de rede van Den Helder. Het is inmiddels naar Am sterdam vertrokken voor het lossen van de ernstig beschadigde lading en het verrichten van noodzakelijke reparaties. Zoals wij gisteren in een deel van on ze edities berichtten, meldde de gezag voerder van de Argentijnse vrachtboot om 8.18 uur dat in een ruim, waarin o.m. achttien ton autobanden waren ge stuwd, brand was uitgebroken. De mel ding geschiedde toen het schip nabij de ET 7-boei ter hoogte van Vlieland voer. Het was op weg met een lading stukgoed van Hamburg naar de thuis haven Buenos Aires. Met een tien müls- vaart koerste het naar de rede van Den Helder, waar het schip omstreeks twaalf uur dicht onder de Texelse wal anker de. Direct kwamen twee marinesleepbo ten, de „IJssel" en de „Dommel", voorzien van blusmateriaal en extra bemand met personeel van de mari neberoepsbrandweer langszij en be- gonen het vuur te bestrijden. Ook twee sleepboten van Wijsmuller uit IJmuiden, de „Simson" en de „Hec tor", en de „Doggersbank" van Doeksen uit Terschelling, waren zeer spoedig ter plaatse, maar behoefden niet op te tre den. Vele autoriteiten, zoals experts van Lloyds en een vertegenwoordiger van de rederij, sloegen het blussingswerk van in de nabijheid varende schepen gade. Tussen half zeven en zeven uur had men de brand onder de knie. Toen bleek ook, dat de schade aan de lading, die o m. bestond uit autobanden, auto's, gasmeters en treinonderstellen, zeer aanzienlijk was. Een geluk bij dit ongeluk was nog, dat het vuur niet een ander deel van de la ding (negentien ton explosieven) heeft kunnen bereiken. De oorzaak van de brand is naar de mening van de com mandant van de niarinebrandweer ver moedelijk kortsluiting. Aan de andere kant hebben de V.N. niet liet recht de centrale Congolese re gering te verbieden, met eigen midde len stappen ten aanzien van Katanga te ondernemen, als deze niet strijdig z-Lin met doel en beginsel van het hand vest. Deze conclusies, aldus Hammar- skjöld, gelden vanzelfsprekend ook voor Katanga bjj zijn betrekkingen met Leo poldstad. Hammarskjöld heeft aan de Veilig heidsraad een plan ontvouwd, dat be oogt de volkerenorganisatie te laten deelnemen aan bijna alle takken van het militaire en burgerlijke bestuur van Congo. Een groep internationale des kundigen zou reeds volgende week moe ten beginnen met het opstellen van aan bevelingen voor programma's in elf ver schillende sectoren van de bestuursver- antwoordeljjkheid. Deze sectoren zijn landbouw, v .bindingen, onderwijs, fi nanciën, buitenlandse handel, volksge zondheid, arbeid, justitie, nationale hulpbronnen en industrie, openbaar be heer en nationale veiligheid. Over het opstellen van de aanbeve lingen is reeds overleg gepleegd met de Congolese regering. De groep inter nationale deskundigen staat onder lei ding van dr. Sture Linner, evenals de opperbevelhebber van de V.N.-strijd- krachten generaal-majoor von Horn een Zweed, en in rang gelijk aan hem. ELISABETHSTAD De eerste be- f „v- tfY Rio Diamante" voor een deel in rook gehuld. spreking die Hammarskjöld in de Ka tangese hoofdstad met premier Tsjom- be heeft gevoerd, werd gekenmerkt door een hartelijke geest en wederzijds begrip en duurde een uur en veertig minuten, aldus werd na afloop meege deeld. Hoewel het korte communiqué over de „hartelijke besprekingen" hier geen melding van maakte, heeft Ham marskjöld Tsjombe voor ogen gehouden dat hij naar Elisabethstad is gekomen in opdracht van de Verenigde Naties, om ook in de afgescheiden provincie, deel van Co.igo, de vrede te garanderen. Hammarskjöld logeert in een hotel van de Union Mimère. „Dat gebouw stond toevallig leeg en ligt bovendien dichtbij he residentie van premier Tsjombe en de andere regeringsgebou wen," verklaarde een woordvoerder van de Katangese regering desgevraagd. Het gebouw wordt bewaakt door een detachement politie. Het overgrote deel van het Zweedse V.N.-contingent is ondergebracht in een school buiten de stad, een klein dee) bivakkeert in een hangar op het vlieg veld van Elisabethstad. In die hangar hebben de Belgen vroeger Congolese ar restanten gevangen gehouden. Er is nog niets gebleken van een terugtrekken der Belgische troepen in Katanga. En er zal niets van blijken, meent men algemeen, zolang de be sprekingen tussen Hammarskjöld en Tsjombe nog niet zijn afgelopen. LEOPOLDSTAD Dr. Ralph Bunche, de adjunct secretaris-generaal van de V.N., heeft gisteren met Loemoemba geconfereerd over het coördineren van de werkzaamheden der Congolese poli tie met het optreden van de V.N.-po- litiemacht. Donderdagavond bijvoor beeld heeft de Congolese politie in een restaurant te Leopoldstad getracht de Belg Marcel Drouet te arresteren. Drouet was door Marokkaanse V.N.-sol- daten bevrijd uit de gevangenis te Stan- leystad, waar Congolezen hem, naar hij verklaard heeft, met kettingen hadden geranseld. Drouet staat onder het ge zag van de V.N., die hem naar België zullen overbrengen. Andere gasten van het restaurant alarmeerden in allerijl Ghanese V.N.-militairen, die de Congo lese politie opdracht gaven de Belg on gemoeid te laten. Over deze en aanverwante zaken heeft dr. Bunche met Loemoemba ge sproken. Hij zou bovendien de gelegen heid hebben aangegrepen om Loemoem ba te verzekeren, dat de V.N. zich niet zullen mengen in interne aangelegen heden zoals het geschil tussen Loe moemba met zijn regering enerzijds en premier Tsjombe met diens regering in Katanga. Het kantoor te Leopoldstad van het Franse persbureau Agence France Pres- se heeft van de Congolese regering te lefonisch de aanzegging gekregen, dat het werk v. n A.F.P. in Congo onmid dellijk een einde moet nemen. UTRECHT, 12 aug. De machinist van de trein Eindhoven-Amsterdam heeft vanmorgen ter hoogte van Breda ziin trein moeten stil zetten omdat tus sen de rails een jongetje speelde. Na dat het jochie was verwijderd kon de trein met zeven minuten vertraging doorrijden. had zoals door de „voorlopige rege ring" is meegedeeld. Deze medede lingen geven overigens te verstaan dat nog andere „doodvonnissen" zul len worden geveld en voltrokken. En de commentaren zijn het in ieder ge val hier over eens. dat deze „verhar ding" in het beleid van de opstande lingenleiding het uitzicht op een her vatting van het contact tussen Pa rijs en de „voorlopige regering" wel uitermate moet versomberen. Le Monde schreef onder meer: „De veroordeling van praktijken, als die waaraan 't bevrijdingsfront zich schuldig maakt, is vooral een kwestie van eer bied voor de beginselen van de mense lijkheid. Door de vermenigvuldiging der gelegenheden tot het plegen van aanslagen op deze princioes heeft de Algerijnse oorlog uiteindelijk een fata le keten gesmeed waarin de geweldple ging in al haar gedaanten zich zoekt te rechtvaardigen in de geweldpleging begaan door de tegenstanders en waar in de feitelijke situatie de meest klaar blijkelijke rechtsverplichtingen overheer sen. De terechtstellingen die sinds twee weken plaats hebben in de Franse ge vangenisseen en die welke de tegen stander bij wijze van weerwraak dreigt te voltrekken, ljjken de doodsklok te luiden over de een ogenblik vluchtig bespeurde vredeskansen die reeds zeer geschokt waren door de mislukking der besprekingen van Melun". En Le Mon de besluit: „Meedogenloos vormt zich opnieuw, na iedere poging hem te ver breken, de kringloop van het geweid en zowel aan de ene als aan de andere zjj- de komt men weer te staan tegenover het enige nu 'sinds zes jaren geboden perspectief: de oorlog". ZUTFEN, 13 augustus Voor de po litierechter stond een poelier uit deze stad terecht wegens mishandeling. De man was 2 mei onprettig bejegend door een ambtenaar, toen hij kwam praten over zijn niet florissante huis vesting. Het resultaat van dit gesprek was dat hjj de kaartenbakken op het bureau huisvesting overhoop smeet, de telefoon op de grond gooide, de ambte naar in het rechteroor beet en deze bo vendien stompte en trapte. „Een week later kwam ik mjjn ex cuus maken, maar hij zei: „Verdwijn, ik wil je hier niet meer zien," klaagde verdachte. „Dit is een poelier, die blijkbaar in iedereen een kip ziet die geslacht moet worden", zei de officier van justitie. „Want een week tevoren heeft hij de wethouder van huisvesting aangeval len, omdat hij geen huis kon krijgen. Maar die heeft toen geen aangifte ge daan". De officier eiste drie maanden gevangenisstraf, waarvan twee maan den voorwaardelijk met drie jaar proef tijd. De politierechter vonniste met een gevangenisstraf voor de tjjd van een maand. MELBOURNE, 12 aug. (D.P.A.) „Grootmoeder gans, de enige geveder de verkeers-agent ter wereld", een po pulaire verschijning in de voorstad Beaumaris van Melbourne, die al vijf jaar in Australië bekendheid genoot, is niet meer. Het dier, dat zich elke dag bij een gevaarlijke verkeerskruising op hield, waarschuwde de schoolkinderen door een heftig klapperen met de vleu gels voor naderende voertuigen. Was de straat vrij dan stelde zij zich op aan het hoofd van een groep kinderen, die haar in ganzenpas naar de overzijde volgden. Een autobestuurder zal zich voor het gerecht moeten verantwoorden Hij heeft het geliefde dier mee naar huis genomen en smakelijk verorberd, maar haalde zich hiermee de toom der zeer bedroefde schooljeugd op de i als. (Advertentie) BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL 13439 LEIDSESTRAAT, (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL 223596 ng. me KNMJ geldig van zaterdagavond tot zondagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Veel bewolking met later plaatse lijk enige regen. Dezelfde temperatu ren als vandaag of iets hogere. Over wegend matige wind uit zuidelijke richting. Zon: 05.22-20.07 Maan: 23.42-14.01 Zonnige perioden, later toenemende bewolking, maar nog overwegend droog. Zwakke tot matige wind tussen zuid west en west. Temperatuur achttien tot twintig graden; zeewater achttien graden. Vooruitzichten: nog steeds te koel en wisselvallig strandweer. max. mlr;. neersl. Station Den Helder Ypenburg Vlissingen Eeide De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Weer temp temp afgel. gisteren 24 uuj half bew. 18 12 6 half bew. 16 12 6 onbewolkt 17 11 2 regenbui 17 9 3 onbewolkt 18 10 4 regenbui 16 9 2 licht bew. 18 8 0.3 onbewolkt 16 9 11 onweer 20 16 4 geheel bew. 19 14 5 regen 21 138 85

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 1